Marion.Orson

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

Zdravim vitariansku komunitu!

Hoodnu chvilu tu uz snorim a planujem sa pridat k dennikarom, ale nie a nie sa na to odhodlat...od vitarianstva mam momentalne daleko viac nez dost, ako konzumentka nielen vareneho, ale takisto aj fast-foodu, cokolady, chipsov, zmrzlin a podobnych blbosti vcetne masa, mam dost brutalnu nadvahu, absolutny nedostatok energie a kopu inych zdravotnych komplikacii, co je pri mojom zivotnem style docela pochopitelne...
Kedze vitarianstvo pre mna nie je uplne cudzie, / kedysi som uz skusala nabehnut na tento zivotny styl a mam k nemu docela pozitivny vztah/, som sa rozhodla skusit to znova, tentokrat aj s dennikom... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) marion.orson dne čtv kvě 13, 2010 14:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Alexandra.Raczek

Příspěvek od s.arik »

:?:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: Alexandra.Raczek

Příspěvek od Weaving »

Držím palce! Hodně štěstí a sladkého ovoce co zažene chuť na sladký >:-)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Alexandra.Raczek

Příspěvek od dgm »

Sari, kuk :D :D , malo vyrazny odstin pisma :wink:

Zdravim vitariansku komunitu!

Hoodnu chvilu tu uz snorim a planujem sa pridat k dennikarom, ale nie a nie sa na to odhodlat...od vitarianstva mam momentalne daleko viac nez dost, ako konzumentka nielen vareneho, ale takisto aj fast-foodu, cokolady, chipsov, zmrzlin a podobnych blbosti vcetne masa, mam dost brutalnu nadvahu, absolutny nedostatok energie a kopu inych zdravotnych komplikacii, co je pri mojom zivotnem style docela pochopitelne...
Kedze vitarianstvo pre mna nie je uplne cudzie, / kedysi som uz skusala nabehnut na tento zivotny styl a mam k nemu docela pozitivny vztah/, som sa rozhodla skusit to znova, tentokrat aj s dennikom...


Jinak taky drzim pesti, at se dari!!!
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Alexandra.Raczek

Příspěvek od s.arik »

Hehe, už to vidím, po označení do bloku se to i dá číst :roll:
Tož vítej a vytrvej, dneska mám taky veeeelkou chuť na čokoládu, ale nebudu měkoň, nakrájela jsem si jedlé kaštany (lze i vlašáky nebo jakékoliv jiné ořechy) s rozinkami nadrobno a je to dobré...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Alexandra.Raczek

Příspěvek od bstrd »

vitaj a nech sa ti darí
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Alexandra.Raczek

Příspěvek od Samira »

Vitaj, zelam Ti, nech mas silu makat na sebe.

Trosku som ostala zmatena, myslela som si, ze nazov dennicka ma obsahovat nick majitela :)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alexandra.Raczek

Příspěvek od hugo »

Samira píše:Trosku som ostala zmatena, myslela som si, ze nazov dennicka ma obsahovat nick majitela :)
Už obsahuje :-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Marion.Orson

Příspěvek od dgm »

Ale kdo bude potom autorem prispevku u bstrd v denicku?

viewtopic.php?f=9&t=1368&p=102280#p102280
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Marion.Orson

Příspěvek od hugo »

Hmm, asi rozštěpená osobnost.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Marion.Orson

Příspěvek od Katarína »

A v lese v reali este viac nez tu na fore. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Marion.Orson

Příspěvek od Katarína »

Marion, ako sa dari?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

Nuz...chvalit sa zatial nemam s cim...prvy tyzden sa mi vcelku darilo...den som zacinala ovocim, poobede som pokracovala zeleninovym salatom, k tomu nejaky ten vareny zemiak...ale zacala som mat vazny problem s palenim zahy...nebolo to raz ci dvakrat za den ale skoro nonstop, tak som ovocie vyradila (vacsinou sa dostanem iba k nezrelemu a to nie je bohvieco pre moj zaludok )...na chvilu som sa vratila k beznej varenej, nie moc zdravej strave :oops: , ale odzajtra startujem pitie zelenej stavy hned rano,nalacno. na odkyslenie organizmu je to vraj velmi dobre ( salat, pupava a podobne horkosti) a uvidime co to spravi...
takisto som si dala dalsi maly ciel: zaradit do programu aj chodzu minimalne polhodku denne. na iny sport sa zatial necitim, som stuhnuta, vsetko ma boli a nechcem sa hrnut do extremov, lebo ako sa poznam, iba by ma to odradilo.
povedala som si ze aj male kroky su kroky a je to lepsie ako nic :wink:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Marion.Orson

Příspěvek od Pavluška »

marion.orson píše:takisto som si dala dalsi maly ciel: zaradit do programu aj chodzu minimalne polhodku denne.
:wink: :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Marion.Orson

Příspěvek od Katarína »

marion.orson píše:som stuhnuta, vsetko ma boli
Dobry maser nie je zly, hlavne, ked to je 2v1. :D
marion.orson píše:povedala som si ze aj male kroky su kroky a je to lepsie ako nic :wink:
Presne tak, super! m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

Zdar,
dnes som konecne zacala zelenou stavou / kapusta+salat/ a cestou do prace som sa pristavila v poulicnom zeleninovo-ovocnom stanku, nakupila melon, jablko, banany, zeleny salat a radovala sa z toho ako male decko...
Kym, moja kolegyna tu od rana somre a nadava, I feel definitely positive :)
preco asi? :wink:
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

Dnes rano som sa vybrala do nasich "lesov" na pupavu a lopuch, cela natesena, ze aku paradnu stavu si spravim...nuz, co vam poviem, bolo to straasne nechutne a horke, ledva som to do seba dostala...som aj rozmyslala, ze do toho pridam jablko, ale neviem, ci by to este malo ten efekt, kedze mi prave ovocie nerobi moc dobre...( vcera som si dala trochu melonu...to palenie zahy co nasledovalo potom, nikomu neprajem :( )
Kazdopadne to nejaky efekt malo, lebo som spozorovala akesi aktivne crevne pochody :wink:
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

Zda sa ze mam stale ten isty problem...rano zacnem s nadsenim a poobede to pokaslem :(
vcera som mala zraz s kamoskou v meste a kym som na nu cakala, stihla som vyrabovat najblizsie potraviny. to asi nemusim spominat ze vsetko raw ostalo v obchode...ech...asi by som mala nosit do sebou mrkvu alebo co...
dnes sa zatial drzim, rano stava zo zeleru, cakanky, pupavy, neskor salat s trochou varenej ryze a pred chvilou som si dala puding z namocenych fig a bananu...spolubyvajuca sa dost pochybovacne tvarila a ked som jej ponukla na ochutnavku, rychlo prchala do izby, vraj sa musi ucit...heh, nevie o co prisla, aspon ostalo viac mne :mrgreen: :wink:
inak posledne dni som prestala pouzivat vytah a chodim peso na sieste, co bol pre mna este pred mesiacom nadludsky vykon...
tak hadam pomalicky ale predsalen :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Marion.Orson

Příspěvek od Samira »

pekny prispevok ;)
nevycitaj si nic, aj zajtra je den a v nom dalsia moznost skusit to o nieco lepsie. Vyslapat si na sieste je paradne.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

Vdaka Samira,

povzbudenie vzdy potesi... :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Marion.Orson

Příspěvek od Katarína »

marion.orson píše:Kym, moja kolegyna tu od rana somre a nadava, I feel definitely positive :)
preco asi? :wink:
Ze by to bolo tym popcornom z avataru? 8)
marion.orson píše:Vdaka Samira, povzbudenie vzdy potesi... :wink:
:idea: Davova psychoza je tiez vyborny prostriedok, prid zajtra na vitazraz. :idea: Bude fajn a Epony nam dokonca predvedie svoju origos patprstovu vodnicku obuv. V idealnom pripade prived so sebou aj toho Tvojho masera, ha. A ak nebudete chciet, nemusite dokonca ani odhalovat svoje identity. :wink:

Inac to Tvoje ranne nadsenie je super. Myslienkou na popoludnie si vobec naladu nekaz. Dobra nalada Ti potom pomoze tie rana predlzit uplne spontanne.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

heh, popkorn som nejedla nikdy, ale ta macka je tak srandovna ze som to jednoducho musela dat sem :)
na vitazraz bych rada, ale som az do deviatej vecera v praci, takze tentokrat to urcite nestiham :(
ale pokial viem bstrd pride a predpokladam ze vas bude zabavat svojimi neopakovatelnymi hlaskami :wink:
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Marion.Orson

Příspěvek od bstrd »

-nabudúce ti to hádam vyjde...bstrd sa držal pri zemi, čo mu pri niektorých silno ezoterických preberaných témach nerobilo príliš problém :mrgreen: asi ešte duchovne ku nim nedospel a so svojim prístupom k veci a okolitému svetu celkovo možno ani nedospeje (a zatiaľ ho to príliš netrápi :wink: )...ale stretko príjemné a motivujúce, takže sa od zajtra (dnes nie, už si dal turisticko-atmosférické pivo...a pár iných pochutín ktoré radšej nebude spomínať) púšťa do vita po čase zase kapku intenzívnejšie a zodpovednejšie
-čo najviac definitívnej pozitívnosti prajem
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Marion.Orson

Příspěvek od marion.orson »

Mily Bstrd,
dakujem za poprianie definitivnej pozitivnosti a kedze si sa mi naposledy vyhrazal, ze ma prezradis, tak ti to prekazim a prezradim sa sama :mrgreen:
totizto posledne dni som sa dost "rozzrala", hlavne tri dni v praci po 11 hodin mi vacsinou nerobia moc dobre, co sa organizovania vita jedalnicka tyka :( :oops:
Nebudem tu osadenstvo pohorsovat zoznamom skonzumovaneho nevita jediva a pitiva, hlavne ze mam zajtra zas volno, takze rano sa ide stavit a znovu sa viac dbat na jedalnicek...
Odpovědět