Conynčina živola

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

bstrd píše:-do melóna ti na trhu vykroja taký malý trojuholník aby si videla do čoho ideš...možno by sa niečo podobné dalo činiť aj so ženami :mrgreen:
(:-)
měl bys to doporučovat dál, a z které části bys ten trojúhelníček doporučoval vykrajovat? (:-)
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Ahojky, dobrý večer. Tak jsme včera s mušketýry řešili, jak je na tom z hlediska živosti čaj. V poměru 3:1 máme čaj rádi, ale jak Conynka správně podotkla...je to mrtvola. Tak se mi vybavila knížka od Roberta Fulghuma (mimochodem, skvělé knížky..). On bydlel jeden čas na hausebotu a vždy než šel ráno do práce, dal na kapitánský můstek skleněný džbán, naházel do něj pytlíky s ovocným čajem (různé druhy). A nechal sluníčko, ať vaří.... A pak večer seděl se ženou na palubě a popíjeli co jim sluníčko uvařilo.. Tak jsem to ráno vyzkloušela, dala na balkón, kam jde sluníčko celé dopoledne, konvici s čajíky a právě teď si vychutnávám na balkóně s krásným výhledem na hory SLUNEČNÍ ČAJ! Posílám vám ochutnávku:Obrázek
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Conynčina živola

Příspěvek od awa »

Koťě,
všechny knihy od Fulghuma v češtině jsem přečetla. Byly báječné, prostě pobavily a zrelaxovaly. Myslím, že se mi akorát nelíbila ta poslední, nejtlustší...ten pokus o román čico, to byla nuda, co jsem nedočetla.
Jo, hausbót, to by se mi líbilo, ale v Čechách je to porucha.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

kotě, ty máš ale krásnou vyhlídku z okna a ten čajík nemá chybu - i když mrtvola . U vás musí být ale krásně :!:
Naposledy upravil(a) cony dne čtv dub 29, 2010 7:08, celkem upraveno 2 x.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Conynčina živola

Příspěvek od dgm »

cony píše:kotě, ty máš ale krásnou vyhlídku z okna a ten čajík nemá chybu - i když mrtvola. U vás musí být ale krásně :!:
Rekla bych, ze se spis ten raw caj povedl ... :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Ahojky, jsem si to nejdřív špatně přečetla, protože mě okouzlilo to nádherné pozadí, které těžce závidím a napsala jsem blbost. A než jsem si to přečetla znovu a pozorně, tak už bylo pozdě.
Je to super, vlastně stejně, jak se louhují bylinky, co kdybys natrhala třeba pampeliškové květy, pomeranč, nebo třeba čerstvou mátu a nechala je takhle na sluníčku, už cítím tu vůni.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Dneska jsem se vážila - o proti minulému pátku ani deko!!!!!! Jsem zaseklá :mrgreen: :mrgreen:
Terezka v tom rozhlasovém rozhovoru říkala, že má 174 cm a 66 kilo. Tak to by tak skoro odpovídalo. Já mám 172cm a ted 67 kilo. Tak mám ještě rezervu. m:-)
Páni, mi se ten rockový vitariánský banán tak líbí!!!
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Hlásím, že na mě dolehl bez varování další detox. Už jsem si říkala, že je to až divné, že tak dlouho nic, bylo to až moc dokonalé. Takže se ve mně probudila zakuklená kuklička stará snad 20 let. Kdysi jsem se prochladila a měla jsem zánět močových cest a to se mi vracelo asi 3-4 roky vždycky na podzim. Nerozchodí se to, musela jsem brát antibiotika. Je to hnusná řezavá bolest. A tak mě tohle dneska v noci ve čtyři probudilo. Je to stejná a přece trochu odlišná bolest jako tehdy. A třepe mě u toho zimnice. Asi hodinku jsem se trápila a pak jsem to zaspala. A teď už to nebolí, ale cítím to. Proti tomu jak jsem se ted cítila dokonale, tak je to takový znepokojující pocit. U mě se ty detoxy projevují v takových vlnách a ta první bolest je vždycky nejsilnější, tak budu čekat, co bude dál. Podle toho, jak se to u mě projevuje, tak mám tři dny co dělat. Takže do soboty budu v pořádku.
Tak jsem ještě vzpomínala, co bych tak ještě mohla čekat a podle času by to bylo už jen pár věcí :D - císařský řez, zlomená stehenní kost, apendix, zánět mozkových blan a úplavice.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Ked mi niekto pripomenie zapal mocovych ciest, mechura a ladvin, je mi strasne. To je bolest jak prase. A furt sa to vracia, domaca liecba sice pomoze, ale do mesiaca je to spat v ovela horsom vydani.
Dufam, ze sa coskoro das dokopy. Papaj brusnice.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Tohle naštěstí neznám, ale držím palečky, aby to rychle přešlo.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Tak krizovka přešla a já už jsem zase v pořídku, jen děsně žravá. Měla jsem ráno a dopoledne pět velkých banánů pak asi třetinu ananasu na žízeň, v poledne půl kila hroznů a mám ještě tři jabka na odpoledne. A večer si udělám salát. Byla jsem nakupovat - koupila jsem ten chřest - měli bílý a naklíčené mungo do salátku. A v akci cherry rajčátka, tak dvoje. A rajčata , papriku, salát jako vždycky. Pro jiné futro si zajdu na zahrádku.
Jinak detox už konečně dostal rozum - už znám dokonale své tělíčko - ví že tři dny je na mně až dost.
LILI
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 09, 2010 12:25

Re: Conynčina živola

Příspěvek od LILI »

Ahoj m:-)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Cony, koupili jsme v pátek v centru tu brynzu... to jsem neměla dělat, ta je!!! Zatím jsem jen uždibla, je v lednici a co s ní, ha? Přece ji nevyhodím :(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

LILI píše:Ahoj m:-)
Ahoj Lili - jak se ti líbí trojdeníček?
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Eva.cz píše:Cony, koupili jsme v pátek v centru tu brynzu... to jsem neměla dělat, ta je!!! Zatím jsem jen uždibla, je v lednici a co s ní, ha? Přece ji nevyhodím :(
Já si ji dávám na míchaný salát - už nic dalšího, krásně ho ochutí - můžu se ujíst..........
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sweetie »

cony píše:Tak krizovka přešla a já už jsem zase v pořídku, jen děsně žravá. Měla jsem ráno a dopoledne pět velkých banánů pak asi třetinu ananasu na žízeň, v poledne půl kila hroznů a mám ještě tři jabka na odpoledne. A večer si udělám salát. Byla jsem nakupovat - koupila jsem ten chřest - měli bílý a naklíčené mungo do salátku. A v akci cherry rajčátka, tak dvoje. A rajčata , papriku, salát jako vždycky. Pro jiné futro si zajdu na zahrádku.
Jinak detox už konečně dostal rozum - už znám dokonale své tělíčko - ví že tři dny je na mně až dost.
Fiona tu kdysi upozornila, ze kupovany klicky jsou pasterizovany.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

cony píše:
Eva.cz píše:Cony, koupili jsme v pátek v centru tu brynzu... to jsem neměla dělat, ta je!!! Zatím jsem jen uždibla, je v lednici a co s ní, ha? Přece ji nevyhodím :(
Já si ji dávám na míchaný salát - už nic dalšího, krásně ho ochutí - můžu se ujíst..........
Tento osud ji asi potká. Nicméně věnuji při konzumaci aspoň tichou vzpomínku haluškám s brynzou :(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Sweetie píše:Fiona tu kdysi upozornila, ze kupovany klicky jsou pasterizovany.
Vážně? To mě nenapadlo - díky za upozornění, prostuduju obal a dám si větší pozor.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

cony píše:
Sweetie píše:Fiona tu kdysi upozornila, ze kupovany klicky jsou pasterizovany.
Vážně? To mě nenapadlo - díky za upozornění, prostuduju obal a dám si větší pozor.
Dá se to poznat podle toho, zda v teple (a vlhku) budou pokračovat v klíčení. Ale myslím že klíčky je docela škoda kupovat - protože zrovna mungo se klíčí se všeho úplně nejlépe. Do 2 dnů jsou krásné a hlavně čerstvé klíčky, neporovnatelně chutnější než ty prodávané "suchary".
matpat
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 20, 2010 14:02

Re: Conynčina živola

Příspěvek od matpat »

Lili,vítej m:-)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Musím se vám k něčemu přiznat, jsem vitarián - zbabělec. Byla jsem na oslavě narozenin kolegyně - naporučila jsem si objednat salát - fajn byl s mrtvými mastnými rajčaty a s mozzarelou - to by se dalo, byl děsně slaný a mastný- i to jsem zvládla. Ale pak automaticky naservírovali horké maliny se šlehačkou a 4 kopečky vanilkové zmrzliny. Jsem na to zírala a bránila se, že to fakt nechci. Museli byste kolegyni znát, byla by ochotná mě krmit lžičkou. Prý žádné obilí v tom není/moje pohádka před kolegy- jako že nejím škroboviny/, tak jez, jestli mě nechceš urazit. Zahnaná do kouta jsem se v tom začala vrtat, snědla jsem asi čtvrtinu a cítila jsem, že mě začíná bolet žaludek - při představě, jak mi bude špatně jsem zbaběle prchla na záchod a strčila si prst do krku. Takže jsem asi vyhrála,bylo mi dobře, jen mi škrundalo v břichu - ale to může být i ten mastný salát. Takže zbabělec, ale vyhrála jsem. Až do večera mě pak pálela žáha.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Panda píše:
cony píše:
Sweetie píše:Fiona tu kdysi upozornila, ze kupovany klicky jsou pasterizovany.
Vážně? To mě nenapadlo - díky za upozornění, prostuduju obal a dám si větší pozor.
Dá se to poznat podle toho, zda v teple (a vlhku) budou pokračovat v klíčení. Ale myslím že klíčky je docela škoda kupovat - protože zrovna mungo se klíčí se všeho úplně nejlépe. Do 2 dnů jsou krásné a hlavně čerstvé klíčky, neporovnatelně chutnější než ty prodávané "suchary".
Mungo jsem si koupila, včera namočila, o víkendu si pochutnám na salátku s klíčky. Děkuju za radu. :P
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Cony... co Ti na to napisat, aby som netrepala hovadiny, ale zaroven aby si sa necitila tak zle?
Rozhodne nie si zbabelec.
Na takej oslave by som ja poochutnavala (mojou vrodenou zvedavostou) vsetko, a tiez by ma palila zaha. Prestavam zvladat travenie mnohych potravin. VSETKO je mi presolene a presladene.

Cony, keby si mala len blbe vycitky, ze si jedla "zakazane", tak si o tom myslim svoje, lebo taketo sypanie popola na hlavu nemam rada. Ale ked pises, ze Ti bolo vyslovene od zaludka zle... Nabuduce podobnu situaciu zvladnes lepsie.
Neznasam tych manipulatorov "Vypi si za stamprlik, inak sa urazim!!!", "Daj si sniclu, kvoli Tebe som robila!!!" - zatial sa mi dari odolavat, lebo nepijem (teda neozieram sa) a maso okomentujem, ze mi nechuti (a kazdy to o mne vie).
Ale je tazke vysvetlit, ze mnam maliny so slahackou a zmrzkou mi ublizuju.
Je to tazke s tym okolim, ze?

Mozno by bolo najlepsie vyjst s pravdou von. Ze si na surovej strave. Oni budu kukat ako mucha puk, ale po par dnoch ohovarania a tukania na celo pochopia. Mozno. Kto pochopi, stoji za to, kto nie, kasli na neho. Hm?
Alebo vramci zachovania pokoja si vymysli tazke alergie, polutuju Ta a daju pokoj.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Jindra »

cony píše:Mungo jsem si koupila, včera namočila, o víkendu si pochutnám na salátku s klíčky. Děkuju za radu
Jé já taky, včera večer jsem namočil, zítra a pozítří si pochutnám. Mungo je nenáročný a tááá dobrý.
K Tvé zbabělosti... nesouhlasím, nejsi zbabělec. Když jsem tu teď měl v práci na dva týdny amíky, byly dvě pracovní večeře a amíci si na to potrpěj, tak jsem po nesouhlasném breptání dal s nima (kdysi milovanej smažák se zeleninovým salátem) a po večeři jsem se pak taky shýbal nad umyvadlem s prstem v krku, byla to úleva.
Začátky v práci taky nebyly úplně lehký... přestával jsem s kolegama chodit na obědy, vytahoval jsem svoje salátky, vyptávali se, co se děje. Dneska už ví, neptaj se na nic a na obědy se mnou nepočítají. A těch kafí a čajů co přes den vaří. No, už beze mne a je pohoda. Ještě aby si taky všimli toho jinýho rozdílu mezi náma - jak oni pochrchlávaj posmrkávaj a berou různý prášky a maroděj doma v posteli, zatímco já mám smůlu, protože skvěle zdráv, musím do práce dnes a denně :)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše: Neznasam tych manipulatorov "Vypi si za stamprlik, inak sa urazim!!!", "Daj si sniclu, kvoli Tebe som robila!!!" - zatial sa mi dari odolavat, lebo nepijem (teda neozieram sa) a maso okomentujem, ze mi nechuti (a kazdy to o mne vie).
To mi tu prováděl ve středu jeden dost nepříjemný zákeřník, slavil narozky a laskonku mi nacpal málem do pusy. Je to člověk, který už zranil a dále zraňuje spoustu lidí, fakt nepříjemný záškvara, člověk, sbírající drby a hlavně je dál šířící, prostě záškodník. Už jsem teda na něj vytrénovaná, hodně důrazně jsem mu řekla, že držím půst, že tak činím již delší dobu a vlak přes to nejede, ale myslím, že kdybych nebyla vyšší a nedokázala jsem působit taky dost autoritativně a odhodlaně, že mi tam tu laskonku násilím narval :evil: :twisted: :twisted:
Ty narozky slavil celý týden, jak se scházeli gratulanti, takže se to ještě párkrát opakovalo, s patřičnými komentáři na mou adresu před přítomnými. Grrrrrrrrrrrrrr!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Lidka »

Zvlastni nase "pohostinnost" musime se tvarit jako ze ne dekuji nic nechci a pak vsechno sezrat. :roll:
Co potom kdyz fakt nic nechcem ani nechcem prudit tim, ze nic nechcem,
jen uprimne poprat vsechno nejlepsi :?:

Jeste trochu fnuknu: spousta let zpet mi masozrouti LEZLI do talire "Jak to muzes jest?"
a ja jejich jidlo vzdy nechala napokoji - vynechala jsem vsechny prednasky

A ted :!: na posledni mamcine oslave se podaval ovocny salat :D
a moje salatky v praci berou kolegyne jako inspiraci pro zpestreni
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Lidka píše: Co potom kdyz fakt nic nechcem ani nechcem prudit tim, ze nic nechcem,
jen uprimne poprat vsechno nejlepsi :?:
Tomuhle jsem ani nepřála, opravdu by to nebylo od srdce :roll:
Ale žehnám mu ráno cestou do práce, když si odříkávám "zaklínací" formulky :wink:

Je to o lidech. Fajn kolegovi a kámošovi jsem byla přát o půstu a nic si nedala, tak se smál, že jsem fajn gratulant, když nic nechci. Vzal to :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Fajn kolegovi a kámošovi jsem byla přát o půstu a nic si nedala, tak se smál, že jsem fajn gratulant, když nic nechci. Vzal to :)
Takychto si treba drzat pri sebe.
V praci mame jedneho pana, co ma (verte ci nie) dokaze vycucnut z energie. Uhranie ma. Skape ma z oci. Neviem, ci tomu verite, no mne sa to deje, napriklad pri starsich chorych ludoch. No a ked vidim tohto pana, tak uz mam aj skrizene prsty a odriekavam formulky, ze mi nemoze ublizit ;) Parkrat sa mu nepodarilo odcucnut zo mna a prestal ma vyhladavat.
Mozno by to pomohlo aj pri blboch, co sa posmievaju nad salatmi a odmietanim vepro-knedlo-zelo. Skrizit prsty a zarevat Apage Satanas! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Sami tohle znám, něktěří lidé opravdu se svého okolí vysávají energii a život. Teď nedávno byl u nás kamarád, který je jinak fajn člověk, ale je na tom dost špatně se zdravím. Snaží se o vegetariánství, ale moc mu to nejde, tak je pořád tak napůl špatný. Přišel na návštěvu a já když přišla domů, tak jsem v jeho blízkosti vydržela asi jen 0,5 hodiny a pak jsem padla za vlast, totálně vyšťavená. Drahouškovi jsem sdělila své pocity a požádala ho, aby už ho k nám nezval, protože já to nedávám. Díval se na mě s mírným nepochopením, nicméně akceptoval moji prosbu. Teď si říkám, jak to dopadne, až se s kamarádem potkám venku na srazu, ale trochu spoléhám na přírodu, že se stihnu dobíjet a křížit prsty zkusím, třeba to zabere. :-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Krizit prsty, alebo ruky na hrudi, alebo prehodit nohu cez nohu a hlavne si opakovat v duchu, ze vies, ze Ta chce urieknut, ale ze mu nedas ani jediny volt svojej energie a ma u Teba smolu, lebo uz sa vies ubranit. Viem, tieto veci mozu niekoho rozosmiat, ale takym ludom zavidim, lebo nie su nachylni na urieknutie a asi sa im to nikdy nestalo. Stastni ludia.
Sumi, ja si spominam, ako som raz po praci vbehla plna zivota do nasho domu, a pri schrankach som stretla suseda. Bol velmi chory (uz umrel), vyberal noviny zo schranky. Pozreli sme na seba, usmiala som sa, pozdravila a vytahom isla k bytu. Uz vo vytahu mi zacalo tocit hlavu, doma som len zlozila tasku, energia v keli, a prevracala som az do vecera. Bolo mi uplne jasne, ze si pan dobil baterky (nechtiac, tym, aky bol zubozeny a ja energicka).
Tento fenomen pozna aj moj fyzioterapeut a spomina ho (humorne) v jednej knihe aj Boris Filan. Cize ziadni bosoraci, ale ludia ako my a este k tomu chlapi.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Jo to je přesný a navíc o tom dost často ani neví. Jim se udělá na chvilku dobře, ale citlivější jedinci pak lezou počtyřech. Někdy se něco takového stává i na určitých místech a nemusí tam být přítomen člověk ani zvířátko. Je ten svět takový zajímavý, taky se někdy stačí podívat na auru člověka a je leckdy jasno.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Sumicka píše:taky se někdy stačí podívat na auru člověka...
Toto keby som vedela.
Alebo radsej ani nie?
Ty ju vidis?
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Jo vidím, jen s barvama je to ještě trochu poslabší.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

A to odjakziva? Ci si sa k tomu dajako dopracovala?
Paraaaada!
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Tak jsem si udělala ty lněné placky. Přes noc namočila len se slunečnicí, v sobotu ráno ochutila trochou soli a provensálským kořením, rozprostřela na pečící papír...a kam teď s tím. Chtěla jsem zjistit kolik stupňů je v horkovzdušné troubě když se nastaví pod těch nejnižších padesát. Nemám zavařovací teploměr...lékařský, to by asi neklaplo, kdyby tam bylo víc, že. Tak jsem vzala čidlo z našeho Jančaříka....to je domácí bezdrátová meteostanice, strčila ho do trouby a na tom vnitřním se dočetla, že je tam 35 stupňů.....takže v pohodě. Tak se to tam sušilo až do večera a přes nos doschlo na topení. Jsou dobrý, ale je jich nějak moc...jakpak dlouho asi vydržej??? Dám je o ledničky a uvidíme m:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Kotě píše:...jakpak dlouho asi vydržej??? Dám je o ledničky a uvidíme m:-)
Ja ked ich robim, tak plnu susicku. Naposledy som ich vyzuvala v praci asi mesiac a nepokazili sa.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Samira píše:A to odjakziva? Ci si sa k tomu dajako dopracovala?
Paraaaada!
Asi odjakživa, jen jsem nevěděla co to je. Světelné obtisky postav a všeho možného. Bohužel jsem se setkala i s lidmi, kteří se tvářili, že tomu rozumí a nadělali mi v tom pěkný bugr, než jsem časem pochopila sama jak to je.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

Sumicka píše:Asi odjakživa, jen jsem nevěděla co to je. Světelné obtisky postav a všeho možného. Bohužel jsem se setkala i s lidmi, kteří se tvářili, že tomu rozumí a nadělali mi v tom pěkný bugr, než jsem časem pochopila sama jak to je.
Za auru bývá někdy mylně považována "záře" která vzniká v oku rozptylem světla např. při lehkém šedém zákalu tekutiny v oku. V tom případě člověk vidí auru kolem všech světlejších objektů, nejen kolem živých bytostí. Není to ten případ, víš určitě že se jedná o auru?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
Sumicka píše:Asi odjakživa, jen jsem nevěděla co to je. Světelné obtisky postav a všeho možného. Bohužel jsem se setkala i s lidmi, kteří se tvářili, že tomu rozumí a nadělali mi v tom pěkný bugr, než jsem časem pochopila sama jak to je.
Za auru bývá někdy mylně považována "záře" která vzniká v oku rozptylem světla např. při lehkém šedém zákalu tekutiny v oku. V tom případě člověk vidí auru kolem všech světlejších objektů, nejen kolem živých bytostí. Není to ten případ, víš určitě že se jedná o auru?
Ja viem, ze nie som Sumicka... ale ona popisuje rozdielnu auru pri roznych ludoch. Ze ti "neprijemni" maju inu, nez ti "prijemni". Ja myslim, ze vidi to spravne. Ale vsak ona nam povie sama ;)
Ozaj Sumicka, ked sa narodi mimi, zaujimalo by ma, ci tuto schopnost zdedi.
Asi by som chcela vidiet auru. Mohla by som sa vopred vyhnut ludom, co mi mozu "ublizit". I ked to casto zistim aj z podania ruky, ci po kratkom rozhovore.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

:-) Pando oči mám v pořádku, sice mám 1 dioptrii a slabé astigma, ale šedý zákal ani náznakem :-) . Záři sleduji cíleně, když ji vidět chci, pokud nechci, tak ji nevnímám. Má to trochu fyzikální základ, jde o jakýsi projev elektrického náboje, proto má "auru" kde co. Živé bytosti však mohou svůj náboj ovlivňovat, jeho sílu a projev. Z toho se vychází, když někdo podle aury diagnostikuje, diagnózu neumím, ale pocit a světlo v člověku vidím a rozlišit na pohodové a problematické se mi většinou daří. Je pravda, že se to musí nacvičit. Já se tomu příliš nevěnuji, spíš ze zajímavosti a proto, že jsem ji viděla a vidím a nikdo mi nedokázal vysvětlit co to vlastně vidím. Proto jsem se zajímala. Patřím k lidem s věčným ... a proč?
Sami jestli se to dědí nevím, ale já si myslím, že je to běžná vlastnost, jen si ji neuvědomujeme. Stejně jako jsme přestali používat čich k zjišťování, co je poživatelné. Místo nosu používáme oči ke čtení popisů na obalech a koukání do monitoru, čímž si hodně škodíme, ale to víme, že? :-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

To ja onuchavam vsetko! Aj v obchode a viem, ze som vsetkym na smiech, ale ja skratka hrozno alebo rajciny, ktore nevonaju, nekupim :)
Tie male pismenka zlozenia aj tak nie vzdy vidim... Mozno zacnem makat na videni aury, to by som mohla uplatnit aj pri kupovani potravin. Kruci, kde mam v mozgu ten vypinac, aby som auru videla? :(
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Zkus to proti jednobarevnému pozadí, dívej se na obvod postavy, nejlíp se to dá nacvičit kolem hlavy :-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše: Asi by som chcela vidiet auru. Mohla by som sa vopred vyhnut ludom, co mi mozu "ublizit". I ked to casto zistim aj z podania ruky, ci po kratkom rozhovore.
Bobe, já ji nevidím a i tak to vím :roll: Rozbliká se v hlavě červená žárovka, rozhučí siréna a "varuj dušu na dolině"!!!!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:Kruci, kde mam v mozgu ten vypinac, aby som auru videla? :(
Máme doma knížku, s jejíž pomocí by se to mělo dát vycvičit, ale nevím, jestli bych k tomu měla trpělivost. Když já jsem taková nesoustředěná :( Nebo jak by řekl Buc - nezvolněná (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

Eva.cz píše:
Samira píše:Kruci, kde mam v mozgu ten vypinac, aby som auru videla? :(
Máme doma knížku, s jejíž pomocí by se to mělo dát vycvičit, ale nevím, jestli bych k tomu měla trpělivost. Když já jsem taková nesoustředěná :( Nebo jak by řekl Buc - nezvolněná (:-)
Taky jsem to zkoušel podle nějakých knížek - například dívat se na prsty před tmavým pozadím a zaostřit za ně. A nic. Tedy, občas mám dojem že vidím slabé paprskovité šmouhy, ale člověk tak snadno podléhá sebeklamu. Ale věřím tomu, takže ono to jistě časem přijde - až přijde vyšší "oduševnění". :-)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Panda píše: Ale věřím tomu, takže ono to jistě časem přijde - až přijde vyšší "oduševnění". :-)
Pando, jedna klinická, jedna 40 a je to tam (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Sumicka píše:Zkus to proti jednobarevnému pozadí, dívej se na obvod postavy, nejlíp se to dá nacvičit kolem hlavy :-)
Spominam si, ze som to volakedy skusala, asi podla nejakej knizky. A nic :(
Ale vtedy som bola mlada a sprosta. Teraz uz som starsia, mozno to pojde lepsie. Poskusam. Dik ;)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:
Panda píše: Ale věřím tomu, takže ono to jistě časem přijde - až přijde vyšší "oduševnění". :-)
Pando, jedna klinická, jedna 40 a je to tam (:-)
40? u mna jedine stupnov celzia :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Pavluška »

Eva.cz píše:
Samira píše: Asi by som chcela vidiet auru. Mohla by som sa vopred vyhnut ludom, co mi mozu "ublizit". I ked to casto zistim aj z podania ruky, ci po kratkom rozhovore.
Bobe, já ji nevidím a i tak to vím :roll: Rozbliká se v hlavě červená žárovka, rozhučí siréna a "varuj dušu na dolině"!!!!
:) jj, taky to mám tak i bez vidění aury. První dojem mě většinou neklame. Horší jsou následné omluvy v hlavě: "Ona/on to tak nemyslí; tak vyrostl/a...". Zpětně dávám za pravdu prvním dojmům.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Tak dneska ráno jsem si při pátku stoupla na váhu - 64,5 kg a koukla na jazyk - a užasla jsem, tak čistý jazyk jsem za celou tu dobu ještě neměla. Tmavé pruhy zmizely a mám jej krásně jednolitě světlounký, ale : "Cisty je skutocne vtedy, ak ma jazyk totalne cerveny-resp. ruzovy a je jemny ako hodvab pri dotyku s podnebim" to tedy fakt není.

m:-)

A k začátku června - 7 měsíců bez moukovin a 5 měsíců skoro raw :wink: 8)
Odpovědět