Conynčina živola

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Lidka píše:namocit cocku rozmixovat zcedit proplachnout tim vlasy chvili nechat a splachnout...
dik, niekedy skusim ;)
ako ja ten americky styl pisania nemusiiiim :( aj dobru myslienku dokazu zahnusit tym svojim pristupom.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Díky, jestli to opravdu funguje, tak je to nápad za milion. Vajíčka mám domácí - bio, tak se o žloutky poperu s kocourem :D A na patlaninu mám normálně chuť, zítra zaběhnu do kozího krámku pro jogurt nebo brynzu, lněná semínka mám a olej se pokusím sehnat. A kopřivy jako povinná součást každého salátku. :D
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Lidka »

Jeste jsem si vzpomnela, ze konum davaji do jidla lnene seminko, aby meli krasnou lesklou hrivu :wink: nam cpou wash and go :roll:
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

tak jsem si důkladně prostudovala sírovou patlaninu http://vilcakul.extra.hu/modules.php?na ... le&sid=146 , nakoupila všechny potřebné ingredience a poprvé vyrobila. Rozmixovala jsem dva banány s pomletým lněným semínkem, přidala 3 lžíce lněného oleje- sehnala jsem bio lisovaný za studena a kozí jogurt. Důkladně jsem to našlehala a nakonec přidala trošku kakaa a skořice. Vzala jsem si asi třetinu a ozdobila bohatě jahodama. Vynikající! Je to výborné, syté, nádherně jsem si pomlsala. Počítám, že to bude další moje oblíbené jídlo. Máte někdo nějaké jiné ověřené postupy, nějaké obměny?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Jindra »

Ty banány já osobně dávám až do hotový patlaniny. Prvně je potřeba řádně (zpravidla aspoň 5 minut) mixovat tvaroh a lněný olej (klidně i to čerstvě mleté lněné semínko), aby proběhla reakce se sirnými proteiny, pak teprvá přidávat další přísady. No, snad tam ten banán hned od začátku nevadí, to nevím.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Díky, příště změním postup... a máš i nějaké obměny? Nebo si to děláš taky a tak? A jak dlouho už si tu patlaninu děláš?...A citíš nějaké změny? . Jejda to je dotazů... rozepiš se :mrgreen:
Naposledy upravil(a) cony dne čtv črc 29, 2010 9:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Conynčina živola

Příspěvek od s.arik »

Lidka píše:
Lidka píše: ... sampon z cocky ...
namocit cocku rozmixovat zcedit proplachnout tim vlasy chvili nechat a splachnout nejlip jablecnym octem
a odmašťuje to?
zkoušela jsem nějaké ty recepty z vajíček a spol., ale bez efektu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Ahojky, tak jsem po dlouhé době zase tady :). Před dvěma dny to byl přesně rok, co jsem se doktorce svěřila, že mi "něco" je a chci vědět co. A ona mě nechala týrat v nemocnici. A za necelý měsíc to bude rok, co jsem vzala osud do svých rukou a začala se zpočátku pomalu a pak už tryskem blížit mé hodně významné změně života.
A proč jsem tady tak dlouho nebyla? Vlastně ani nevím... nad jídlem už nepřemýšlím, jde to naprosto samo a přirozeně... k mé naprosté spokojenosti. Okolí si zvyklo že divně jím a já už vím, že proti přesile nemá cenu cokoli řešit, vysvětlovat. Prostě odpovídám, že jím víc ovoce a zeleniny, protože chci být zdravá. :D Jen si s nimi nemám co říct, pořád se baví jen o nemocech,.... co to je? :mrgreen:
Jsem pořád "jen na skoro" sto procent raw a vyhovuje mi to, sýr si do salátku dávám s radostí, chutná mi. A houby z lesa prostě musím zabít, miluju je a syrové je nemůžu- žampiony, hlívu jasně jo, ale u těch lesních nějak nemám odvahu. Pár krát jsem i zhřešila... k takovým zabitým bedlám na pánvičce je kousek chleba prostě nutný :)
Celkově jsem za tu dobu zhubla 26 kilo - a v posledních dvou měsících dvě kila zpátky nabrala, ale hodně jsem ulítávala na avokádu a oříšcích.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Jindra »

Ahoj, moc hezky napsané, jsem na tom dneska takřka stejně - jídlo už mi jde taky skoro samo a přirozeně, ale pořád ještě tam musím vložit to slůvko "skoro", občas se chutě ozývají a pak jde o to je ukočírovat. Jsi velmi dobře na raw už po roce, tak to já nejsem tak dobrej, mně ten přechod trval dva roky, teď teprv mne opustily chutě na mléčné věci a na sladkosti. Konečně. Ještě dám sem tam na chuť nějakou slanou tyčinku, čili tělo mi asi volá po minerálech, což míním řešit různými mořskými řasami - mám jich doma od Terky celkem dost ve třech druzích a navíc mi chutnají, takže i ty chutě na slané asi brzo přejdou.
No že ses taky zase ozvala, fajn :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Ahojky Jindro :D Stýskalo se ti? :D
Já sem občas nahlídla a zkontrolovala dění :) ale mám spoustu dalších koníčků, kterým jsem se intenzivně věnovala. Kytičkové arboretum u domu, kolo, fotím, a taky mi přibylo focení jedné zajímavé osůbky, ke které mě přivedlo právě raw 8). A taky musím chodit do práce a sem tam se postarat i o domácnost :D
Kdyby mi někdo před rokem řekl, jak moc se mi změní život, nevěřila bych. A raw je ta nejbáječnější věc která mě mohla potkat. Jsem za to osudu vděčná. Toho ušetřeného času! A ta pohoda....už jím proto abych žila a nežiju proto abych vymýšlela, co bych snědla :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

cony píše:...A houby z lesa prostě musím zabít, miluju je a syrové je nemůžu- žampiony, hlívu jasně jo, ale u těch lesních nějak nemám odvahu....
Jím jen žampiony ze supermarketu (syrové), protože do lesa nechodím - proč nemáš odvahu z lesa? Kvůli znečištění, např. nějaké ty liščí tasemnice? Myslíš že nestačí je jenom pořádně omýt? Hříbky by mě docela lákaly.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Jindra píše:Ještě dám sem tam na chuť nějakou slanou tyčinku, čili tělo mi asi volá po minerálech, což míním řešit různými mořskými řasami - mám jich doma od Terky celkem dost ve třech druzích a navíc mi chutnají, takže i ty chutě na slané asi brzo přejdou.
No že ses taky zase ozvala, fajn :)
Tak já si taky před časem koupila sáček mořských řas, dala je do salátku, ale po zjištění, že mi to fakt nechutná a že ta chuť přebije chuťku zeleninky jsem ho zase zavřela a schovala. Nechybí mi a chutě na slané nemám. Vlastně solím jen zabité houby, už i salát s balkánem mi přijde slaný. Asi mi to stačí. Tento týden jsem dostala od kamarádky z dovolené pytlík provensálského koření přímo z Provence, to je mňamka :!: Zase jiná chuť.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Panda píše:
cony píše:...A houby z lesa prostě musím zabít, miluju je a syrové je nemůžu- žampiony, hlívu jasně jo, ale u těch lesních nějak nemám odvahu....
Jím jen žampiony ze supermarketu (syrové), protože do lesa nechodím - proč nemáš odvahu z lesa? Kvůli znečištění, např. nějaké ty liščí tasemnice? Myslíš že nestačí je jenom pořádně omýt? Hříbky by mě docela lákaly.
Protože si s nimi nejsem až tak jistá :D , tak pro dobrý pocit, že nejím živé červíky :roll: a co když je někdo v tom lese počůral :lol: No.... já je prostě mám ráda zabité :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Conynčina živola

Příspěvek od buc11 »

je to zajímavý i dyž ta změna je "jen" jídlo, tak se s tématama s ostatními dost míjím, a už sem se s tím úspěšně dorovnal
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

buc11 píše:je to zajímavý i dyž ta změna je "jen" jídlo, tak se s tématama s ostatními dost míjím, a už sem se s tím úspěšně dorovnal
Já taky, :) i když hodně často nechápu, že ostatní nechápou. Ale co,je to otázka nedostatků informací, inteligence a taky přístupu k životu.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Stalo se, co se stát nemělo. Ač můj organismus dlouho odolával tlaku okolních kašlajících a smrkajících bytostí a má vitariánská dušička se radovala z dobře zvolené cesty zdraví, nakonec podlehla. :cry:
Od včerejška mě pálí v krku a bolí dutiny. I když na druhou stranu s povděkem zjišťuji, že zahlenění je minimální. Takže jsem si vydedukovala, že kdybych si na salátek nedávala s takovou chutí sýr, tak by se tak možná nestalo. Naordinovala jsem si šťávy... teď k snídani mrkvová s troškou jablíčkové... :delicacy:
dvdmchl

Re: Conynčina živola

Příspěvek od dvdmchl »

No a ještě si naordinuj klid na lůžku s laptopem. :) I vitarián občas musí ležet...
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

dvdmchl píše:No a ještě si naordinuj klid na lůžku s laptopem. :) I vitarián občas musí ležet...
To nemůžu, práce čeká, volá... přímo huláká :?
Ale nejsem unavená, jsem na tom pořád líp než ostatní lidi :wink: i když má obvyklá energie si dala pohov. Schody nevybíhám, ale chodím jako jiní slušní lidi :D A dnešní ranní vstávání mi připomínalo to, které jsem zažívala tolik let minulých ... přemýšlela jsem o klidu na lůžku :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

Nechceš si přidat na léčbu půst? To je nejúčinnější prostředek co existuje - pokud teprve začínáš bojovat s nemocí tak za den či dva půstu ji zažehnáš. ... Ale jinak samozřejmě je na dalším místě účinnosti klid, odpočinek, hodně spánku a vypuštění čehokoliv nevita (jako např. sýr). Ještě se dá uvažovat o megadávce C v tabletkách, jak radí např. Jarda, ale to jsem v praxi nikdy nezkoušel.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

I když se o mě pokouší rýma, tak se cítím zdravotně pořád líp, než "zdraví" lidé kolem mě. A nejsem zahleněná, což je úžasné. Vždycky jsem byla při rýmě obložená haldami kapesníků a teď nic 8) Půstík by se hodil, to jo. :) ale když já šťávičky miluju. A se sýrovými úlety už to taky není tak hrozné. Vlastně jsem zeleninový salát měla naposled předminulý víkend, tzn. že dnes jsem kromě mrkvových šťáv už čistě 12 den jen na ovoci. A z toho jen na banánech s mákem, na tunách dobrých podzimních jablek, domácích biohroznech a pomerančových a mandarinkových šťavách. Na nic jiného nemám chuť. A ještě v noci u noťasu zobu po lžičkách dobrůtku - mletý kokos s rozinkami, sušeným banánem a goji.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Teď jsem si vzpomněla... v sobotu jsem měla úlet... byla jsem s kamarádkou na pivko :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Jindra »

cony píše:v noci u noťasu zobu po lžičkách dobrůtku - mletý kokos s rozinkami, sušeným banánem a goji
to není na noc úplně nejlepší, sušené se déle tráví a spánek tedy není tak posilující; ale je to dobrota, já vím
cony píše:12 den jen na ovoci. A z toho jen na banánech s mákem
zrovna včera jsem dal podobnost - banán s mákem, mák já moc ráth; dělal jsem tenhle Johnyho recept (místo sezamu jsem dal hodně máku), protože jsem taky téměř stopro na ovoci a odpoledne už se cítím každý den slabě, ač bez hladu, jím dostatečně. Slabost připisuji detoxu, protože ovoce nezatěžuje trávení, takže se tělo může věnovat očistě. Jak jsem dal tuhle kaši, už jsem zas byl fit, takže to ještě u sebe budu sledovat a vypadá to, že jde fakt o detox, kterej budu trochu mírnit, páč ta slabost není příjemná.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

Mák, mletý kokos, sušené ovoce, ořechoviny - jsem pozoroval že také docela zatěžují. cony jestli bych Ti mohl doporučit tak raději tyhle věci omez než budeš plně fit, nejvíce uzdravující jsem pozoroval účinky čerstvého šťavnatého ovoce ... tedy v Tvém případě asi šťávy.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Já stejně teď nemám moc hlad a vlastně vůbec poslední dobou. Když si vzpomenu jaká kvanta jídla jsem jedla ještě v létě... plné mísy salátu. Dovedla jsem do sebe během hodiny nacpat kilo zeleniny... Teď jím o polovinu méně a je mi dobře. Na oříšky mám chuť taky vyjímečně.... přesně jak píšeš, je mi po nich těžko. Takže si koupím patnáct deka kešu a jím je po pár kouscích v práci snad týden.
A doporučení na štávičky ráda poslechnu, jak příjdu z práce, tak už na mě čekají krásně vychlazené pomeranče a mandarinky :delicacy: ... za pár minut "uvařená" večeře, úžasně si pochutnám, hlad nemám, ... já se mám tak dobře :mrgreen:
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Jindra píše:
cony píše:v noci u noťasu zobu po lžičkách dobrůtku - mletý kokos s rozinkami, sušeným banánem a goji
to není na noc úplně nejlepší, sušené se déle tráví a spánek tedy není tak posilující; ale je to dobrota, já vím
Je to mňamka... :delicacy: , já vím, je to zlozvyk... ale musím se soustředit, pracovat, přemýšlet a se zobáním mi to jde líp... když nejsem líná, tak si nakrájím kousky ovoce.... ale jsem často líná... :lol:
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Jindra píše: Slabost připisuji detoxu, protože ovoce nezatěžuje trávení, takže se tělo může věnovat očistě. Jak jsem dal tuhle kaši, už jsem zas byl fit, takže to ještě u sebe budu sledovat a vypadá to, že jde fakt o detox, kterej budu trochu mírnit, páč ta slabost není příjemná.
Mívám taky takovéhle stavy, poslední dobou tedy už méně a mám zkušenost, že u mě trvají přesně tři dny. Z toho je to první den nejhorší a pak se to zeslabuje. Říkám tomu, že na mě někdo hodil mokrou deku, takový je to pocit.
A ještě jeden postřeh, snad to byl taky detox.
Není to tak dlouho, snad tři týdny, kdy mě takhle odpoledne v práci začalo bolet břicho, ale strašně. Ten den jsem měla dopoledne jabka, pak trochu kešu a odpoledne mandarinky. Asi hoďku po těch mandarinkách to začalo. Bolest to byla strašná, jako by mě něco pořádně kouslo a drželo. Bolelo mě to kolem žaludku, za ním a až pod žebrama. Tohle jsem ještě nikdy nezažila. Sotva jsem autem dojela z práce domů. Lehla jsem si a bolestí jsem brečela. Bylo to strašné. A najednou kolem jedenácté hodiny v noci jako když utne, normálně jsem tomu nevěřila... během pár minut to přestalo. Kdo ví, co jsem tam měla za zapouzdřenou kukličku, která se mi uvolnila... a to je rok po začátku mého raw.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Jindra »

cony píše:jsem měla dopoledne jabka, pak trochu kešu a odpoledne mandarinky. Asi hoďku po těch mandarinkách to začalo. Bolest to byla strašná, jako by mě něco pořádně kouslo a drželo. Bolelo mě to kolem žaludku, za ním a až pod žebrama
mně se na tom vůbec nelíbí to, že jsi na relativně pomalá jablka (u nich moc záleží na zralosti) a na úplně pomalý kešu dala rychlý mandarinky (tou rychlostí myslím sešup, jakým jídlo prochází žaludkem). Mandarinky by normálně projely rychlovkou, teď ale nemohly páč mají v cestě pomalu se trávící předchozí stravu a vono to spolu ňák pokvasilo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Jindra píše:
cony píše:jsem měla dopoledne jabka, pak trochu kešu a odpoledne mandarinky. Asi hoďku po těch mandarinkách to začalo. Bolest to byla strašná, jako by mě něco pořádně kouslo a drželo. Bolelo mě to kolem žaludku, za ním a až pod žebrama
mně se na tom vůbec nelíbí to, že jsi na relativně pomalá jablka (u nich moc záleží na zralosti) a na úplně pomalý kešu dala rychlý mandarinky (tou rychlostí myslím sešup, jakým jídlo prochází žaludkem). Mandarinky by normálně projely rychlovkou, teď ale nemohly páč mají v cestě pomalu se trávící předchozí stravu a vono to spolu ňák pokvasilo
To je fakt... můžeš být raw s čistým svědomím a jak to holt blbě pokombinuješ tak dostaneš za uši. Jak to jen to moje bříško zvládalo, když jsem do něj kdysi plácala všechno bez ladu a skladu. :roll: Rozmazlila jsem si ho zdravýma dobrotkama. Čím víc jsem raw, tím to míň chápu. Zvedá se mi žaludek nad jídly, které jsem mívala vyloženě ráda.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

A vies, co si o tom nachladnuti myslim ja? Ze kasli na post, stavy, stravu, zober si VOLNO, a oddychni si od prace. Nevidim dovod, preco clovek, ktory ma zelezne zdravie (a to Ty nepochybne mas) by musel byt stale v praci. Oddychuj. Strava nie je vsetko. Treba obcas vypnut.
Pozorujem toto na jednej mojej kamoske. Prudko aktivna, strasne moc sportuje a jej telo ma jedinu sancu na oddych vtedy, ak uz ma horucku a ona konecne aspon na den zalahne do postele. Akonahle sa citi lepsie, zase sa ruti do posilky... a potom je prekvapena, ze ma opat teploty.
Ak mas rano pri vstavani pocit, ze by sa Ti zisiel den v posteli, tak co je dolezitejsie, nez Ty?

Ad oriesky + ovocie - ani ja to velmi nezvladam, nebyva mi potom lahko. ;)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

[quote="Samira"]A vies, co si o tom nachladnuti myslim ja? Ze kasli na post, stavy, stravu, zober si VOLNO, a oddychni si od prace. Nevidim dovod, preco clovek, ktory ma zelezne zdravie (a to Ty nepochybne mas) by musel byt stale v praci. Oddychuj. Strava nie je vsetko. Treba obcas vypnut.
quote]
Jóóó´. jsi moje krevní skupina !!! m:-)
napsala jsem si na zítra dovču... a hurá prodloužený víkend před námi !!!
Jen mě to nachlazení nesklátilo, takže zítra do lesa, v sobotu sraz ze školy po xxx letech,/ hned jsem hlásila, že pro mě večeři neobjednávat a se zákuskama si se mnou nemají dělat starosti/ a v neděli oslava narozenin mojí mamky... budu muset odrážet řeči o anorektičkách, co jí jen ovoce, ale to jsem od nich zvyklá, to zvládnu levou zadní a s úsměvem.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Som rada, ze si aspon takto oddychnes :) a les je najlepsi napad.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Tak podle stylu psaní bych z těch třiceti ještě ubrala. Nahlodala mě pouze existence veličiny "manžel", z té jsem usoudila, že středoškolačka už asi nebudeš :wink:[/quote]
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

cony píše:Tak podle stylu psaní bych z těch třiceti ještě ubrala. Nahlodala mě pouze existence veličiny "manžel", z té jsem usoudila, že středoškolačka už asi nebudeš :wink:
Heh, kto? Ja?
Velicina "manzel" :D
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Zdravím všechny po hooodně dlouhé době! Včera jsem byla po dvou letech na celkové prohlídce. Z toho takřka rok rawím (11 měsíců). Tedy ne na sto procent, ale troufnu si říct, že je to tak 25:75 vařené ku živému. :D A výsledky jsou tyto: cukry v krvi...výrazně nižší (a to jsem měla obavu ze sladkého ovoce), ledviny v pohodě, nad jaterními testy doktorka skoro radostí tančila (a to si sem tam zajdu s kamarády na pivko :oops: ). Cholesterol mám poprvé od porodu (17) let v normě, tlak klesl z kdysi závratných 150/115....na 120/80. A paní doktor byla unešená ze 17 kilo dole. Sečteno podtrženo....ONO TO FUNGUJE!!! Mám to černé na bílém. Takže díky RAW....a hlavně Tobě, Cony!!! Bez tebe bych do toho nešla :D m:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Vyborne sa to cita! Uzasne vysledky, blahozelam. ;)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Pavluska »

Kotě píše: paní doktor
tak paní nebo doktor? :)

Hezké výsledky!!!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

Obdivuji lidi co tiše v koutku zvládají velké kroky jako např. roční rawování, aniž každé nadechnutí s velkou slávou hlásají všem kolem, jak to dělají lidi typu Panda.

Hezký úspěch.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Pavluska »

mě se tvoje hlasité dýchání, Pando, líbí. I když je fakt, že bez zajímavých, vtipných "nádechů" bych se aspoň ještě víc odtrhla od internetu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:mě se tvoje hlasité dýchání, Pando, líbí. I když je fakt, že bez zajímavých, vtipných "nádechů" bych se aspoň ještě víc odtrhla od internetu. :)
ano, naopak, je potreba se projevovat, diky za kazdy prispevek, i kdyz treba od Pandy :D
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Kotě píše:Zdravím všechny po hooodně dlouhé době! Včera jsem byla po dvou letech na celkové prohlídce. Z toho takřka rok rawím (11 měsíců). Tedy ne na sto procent, ale troufnu si říct, že je to tak 25:75 vařené ku živému. :D A výsledky jsou tyto: cukry v krvi...výrazně nižší (a to jsem měla obavu ze sladkého ovoce), ledviny v pohodě, nad jaterními testy doktorka skoro radostí tančila (a to si sem tam zajdu s kamarády na pivko :oops: ). Cholesterol mám poprvé od porodu (17) let v normě, tlak klesl z kdysi závratných 150/115....na 120/80. A paní doktor byla unešená ze 17 kilo dole. Sečteno podtrženo....ONO TO FUNGUJE!!! Mám to černé na bílém. Takže díky RAW....a hlavně Tobě, Cony!!! Bez tebe bych do toho nešla :D m:-)
Koťátko moje...jsem šťastná za tebe, že jsi šťastná... :-) Jsi čím dál tím krásnější Kotě a energie z tebe jen sálá. Rawení je něco úžasného, absolutně nelituju chvilky, kdy jsem se na ně dala a tebe k němu svedla :D
Já jdu na preventivku za tři týdny a jasně, že se tady taky svěřím... díky vitariánský rockere m:-)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Príma článek, fakt stojí za přečtení :-)

http://www.vitalia.cz/clanky/bud-se-chc ... o-uzdravit
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Conynčina živola

Příspěvek od s.arik »

Kotě, to je paráda, musíš mít velkou radost.

Takové zprávy krásně namotivují a já bych je měla číst více, protože když je někdo ještě mladý a zdravý, tak při změně životního stylu zase tak velké výsledky nezaznamená a to svádí k laxnímu přístupu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:...když je někdo ještě mladý a zdravý,...
Typický přístup člověka "hledače cesty". Obvyklé větní spojení používané v běžné společnosti je "když je někdo ještě mladý a krásný".
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Ahojky,
četli jste už tenhle článek?

http://dokumentarni.tv/zdravi/potraviny-a-s-food-inc
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Ahojky po dlouhé době spokojeného rawení :-))))

Mám na přítomné pány vega - vitariány takový intimní dotaz. Působí na vás absence masa v jídelníčku nějaké změny v oblasti libida?
Ptám se proto, že třeba u mě se stala obrovská změna k lepšímu, ale kamarád, který začal rawit ze dne na den a téměř 100%, zaznamenal celkem rychlý pokles v této oblasti. Proto bych ráda znala vaše zkušenosti. Podotýkám, že je mu 30 let a nikdy v minulosti neměl žádné problémy. Jinak znám zkušenosti kamarádek všech věkových kategorií a nemohou si kladných změn při rawení vynachválit.
Jestli jste pánové zaznamenali nějaké negativní změny, svěřte se, jak dlouho trvaly, či jak jste se s tím vypořádali. Já umím poradit jen goji a sirnou patlaninu nebo výluh z vavřínu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

cony píše:...ale kamarád, který začal rawit ze dne na den a téměř 100%, zaznamenal celkem rychlý pokles v této oblasti....
Je to tak. Mívám různá období stravování (mezi 100% raw, vege či mix) a pozoruji, že raw znamená posun k duševní ("andělské") oblasti a vařená strava (a především masitá) k živočišné. Při raw se člověk stává fyzicky i duševně čistší, stoupá psychická energie, ale klesá sexuální potřeba, fyzická síla a také mírný pokles intelektu. Je možné, že u žen může dojít k vzestupu sexuality, protože u nich je to více spojené s duševní oblastí než u mužů.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Díky Pando, budu tvou odpověď tlumočit dál. A fungují nějaká přírodní "pomáhadla" ?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

Nejsou potřeba "pomáhadla". Znamená to jen, že klesá fyzická potřeba (pud) a namísto ní stoupá psychická. U chlapa se zmenšuje potřeba vrhat se na každou samičku v dohledu, ale s milovanou ženou funguje normálně. Jen trošku jinak. Namísto fyzické potřeby je to více potřeba duševní, proto je důležitější než dříve vzájemný vztah, psychické naladění a něžnosti. A také více vnímá a reaguje na potřeby ženy - například se u něj objeví potřeba až když je potřeba u ženy (tj. když je v plodném období).
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Díky, ty jsi naše studnice vědomostí, kamarádovi všechno přepošlu. Moc ti děkuju
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Conynčina živola

Příspěvek od s.arik »

cony píše:kamarád, který začal rawit ze dne na den a téměř 100%, zaznamenal celkem rychlý pokles v této oblasti.
Podle mne normální detox, tělo má dost práce s úklidem a nemá dočasně kapacity na takový luxus, jako je sex.
Já znám intimně jen jednoho dlouhodobého vegetariána a vitariána a ve srovnání s okolními masožrouty je všechno jiné než bez chuti a výkonu :P
Ať kamarád s nějakými soudy ještě počká, půlrok, možná rok...

Jo a technická - sperma je děsný žrout zinku. Možná by ho měl suplementovat nebo aspoň pravidelně jíst dýňová semínka či podobné zdroje.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět