Conynčina živola

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Ahoj, já jsem Cony. Vy mě ještě neznáte, ale já vás docela dobře. A líbíte se mi :D Začít deníček se chystám už delší dobu, ale dnes je příhodný čas, pohodička, radost, nádherná hudba. Co si víc přát.
Ptáte se, co je to živola?
Moje kamarádka mi na můj dotaz co dělá, odpověděla. Mužíčkovi vařím mrtvolu a sobě si chystám živolu. A už nám to zůstalo. Jsem vitariánka, živící se živolou :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Vitaj Cony, mne sa so "zivolou" spaja kreslena rozpravka Madagaskar, kde lemury ukazali zvieratkam zo ZOO mrtve kostry ludi v korunach stromov a vysvetlovali, ze su to mrtvoly, lebo keby boli zivi, tak su to predsa zivoly :D

Takze Ty si vitarianka, tesim sa preto, ze nam vsejedlikom budes prikladom a pomocou pri nasich pokusoch :)
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Ahoj Conynko a ostatní, tak už jsem tady taky. Těším se až načerpám zkušenosti a rady od zkušenějších kolegů snažících se živit se živolou. Jupí. m:-)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Jé Kotě, to mám radost - tak toto je kamarádka, která vymyslela živolu :lol: :lol:
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Moc díky za přivítání, Samiro!! :)
Chtěli byste vědět, jak se ze mě, masožrouta, čokoládožrouta a jogurtožrouta stala vitariánka?
Začátek stál tedy za houby :?
Vloni v létě a vlastně už se to vleklo dýl jsem se cítila nemocná, děsně unavená. Já, která jsem si myslela, že jím zdravě, sportuju- jezdím stovky kilometrů na kole jsem začala tloustnout i z vody, točila se mi hlava, závratě, bolely mě nohy tak, že jsem nebyla schopna bez zastávky vyjít ani do prvního patra, začala jsem mít křeče ve svalech - no prostě paráda. Tak jsem šla k doktorce a ta mě poslala do nemocnice - hned. A tam si mě nechali. No vyloučili všechny možné choroby, dostala jsem obrovský pakl ibalginů a magnesium na křeče a jako nepodařený simulant jsem byla propuštěna. Jediné, co jsem se dozvěděla, že jsem jen zakyselená, jako všichni. Neřekli mi - hele nežer to a to, budeš zdravá. Nic.
A začalo samostudium. Zjistila jsem si z čeho bych tak asi mohla tu acidózu - do té do by pro mě neznámý pojem, mít. A sama jsem si naordinovalavyloučení obilovin, škrobu. Pečiva a chleba jsem jedla nejvíc, tak jsem si myslela, že když je zruším, tak se mi uleví. A do týdne jsem nejedla ani nudle v polívce.
A pak nastaly změny - do dvou týdnů jsem se cítila relativně v pořádku, začala jsem hubnout a sledovat co vlastně lidí jí, když nezakusují ke všemu rohlíky.
A pak se mi stala spousta náhod, které by vydaly na celou knihu - to raději přeskočím :wink: Ale našla jsem si stránky Modrého koníka - diskusi o syrové stravě a tam příspěvky - vitariána. Ty mě dostaly, když jsem to četla, tak jsem si připadala, jako by mě někdo praštil mezi oči. Říkala jsem si, že to je přesně to co chci, co potřebuju. Slovo vitarián jsem slyšela taky poprvé, netušila jsem, že se lidé mohou takovým způsobem stravovat. Znala jsem jen vegetariány, okrajově něco o veganech.
Nakoupila jsem si knihy Morseho, Wandmakera, stáhla si Walkra. Začala pročítat zdejší stránky a vlastně skoro ze dne na den jsem přešla téměř na 100% na živolu.
Nejhorší pro mě bylo opustit letité zvyky, kávu jsem si uvařila ještě asi 4x, pátý den jsem ji nedotknutou vylila. A začala se divit úžasným změnám.
Při prvních detoxikačních příznacích jsem začala pořádně pročítat vás tady a hltat každou informaci, ale nejvíc mi pomohla kniha R.Morseho Zázračná detoxikace.
A na doktorku jsem ještě teď pořádně naštvaná, doufám že se hned tak neuvidíme.
Naposledy upravil(a) cony dne stř dub 21, 2010 10:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

cony píše:A na doktorku jsem ještě teď pořádně naštvaná, doufám že se hned tak neuvidíme.
Naopak. Dufam, ze sa skoro uvidite - napriklad na tychto strankach a spolu s nou este dalsich 10.000 doktorov, aby im svitlo.

Kolko mas rokov ak sa smiem spytat?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od epony »

Ahojte Cony a Kotě :wink: , to je super, že dve kamarátky sa rozhodli pre vita stravu, určite ste si navzájom oporou a to je super / čo by som ja dala za vitariansku kamaratku, moje kamaratky sa ma snažia podporiť síce, sú úžasné, ale nedá sa s nimi hovoriť o tom, čo prežíva človek keď je raw foodist../
Teším sa na ďalšie príspevky! (btw, ste 100% raw, alebo ste "v štádiu" niečo medzi?
Prajem krásne slnečné dni! :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Samira píše: Naopak. Dufam, ze sa skoro uvidite - napriklad na tychto strankach a spolu s nou este dalsich 10.000 doktorov, aby im svitlo.

Kolko mas rokov ak sa smiem spytat?
Za měsíc mi bude 50!! Ale cítím se - no když přeženu na 30
Teď vybíhám páté patro klusem :lol:
Naposledy upravil(a) cony dne čtv led 20, 2011 12:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Zdarec, super, že jste dvě!!!

Cony, vzala jsi to zjevně za správný konec, když to mělo tak rychlý pozitivní efekt. Vidíš, ještě že jsi "simulovala" tak neúspěšně, kdyby jsi přitvrdila, dopovovali by tě možná už kdovíčím :roll: (:-)
Naposledy upravil(a) Eva.cz dne úte dub 20, 2010 10:38, celkem upraveno 1 x.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

cony píše:[
Za měsíc mi bude 50!! Ale cítím se - no když přeženu na 30 :lol: :lol:
Teď vybíhám páté patro klusem :lol:
Tak podle stylu psaní bych z těch třiceti ještě ubrala. Nahlodala mě pouze existence veličiny "manžel", z té jsem usoudila, že středoškolačka už asi nebudeš :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

epony píše:Ahojte Cony a Kotě :wink: , to je super, že dve kamarátky sa rozhodli pre vita stravu, určite ste si navzájom oporou a to je super / čo by som ja dala za vitariansku kamaratku, moje kamaratky sa ma snažia podporiť síce, sú úžasné, ale nedá sa s nimi hovoriť o tom, čo prežíva človek keď je raw foodist../
Teším sa na ďalšie príspevky! (btw, ste 100% raw, alebo ste "v štádiu" niečo medzi?
Prajem krásne slnečné dni! :)
Ahoj Epony :lol: S Kotětem jsme se daly dohromady když jsem byla asi 2 měsíce téměř na 100%. Máme ještě jednu souputnici, snad se k nám taky přidá. Asi budeme mít trojdeníček (:-)
A to téměř 100% pro mě znamená :
V práci jsem skoro od rána do večera, takže jen ovoce - ráno k snídani banány. Kupuju je den dopředu aby do druhého dne hezky došly. Pak hodně pomeranče, hrozny, jablka, hrušky, ananas, prostě na co mám chuť. Nic nehrotím, nakupuju podle toho co se mi zrovna líbí. Skoro vůbec už nepiju, stačí mi ovoce. A o víkendech, nebo když náhodou přijdu domů dříve, tak se těším na salátek, no a tam někdy trochu hřeším - miluju salátek s ovčí brynzou -na vrchovatou misku asi pět deka, nebo s nastrouhaným kozím sýrem, mňam je to lahoda. Toho se mi nedaří vzdát. A taky si sem tam někdy zajdem na pivko - no já vím, není to živola :wink: ale je to lepší než kupovaná voda. A o víkendech snídám pořádnou dávku čerstvé šťávy - zrovna ulítávám na pomerančové.
Takže když to shrnu, tak jsem na ovoci a asi tři pořádné misky salátu týdně.
Takže píšu správně - skoro 100% raw?
Naposledy upravil(a) cony dne úte dub 20, 2010 11:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Eva.cz píše:Zdarec, super, že jste dvě!!!

Cony, vzala jsi to zjevně za správný konec, když to mělo tak rychlý pozitivní efekt. Vidíš, ještě že jsi "simulovala" tak neúspěšně, kdyby jsi přitvrdila, dopovovali by tě možná už kdoví čím :roll: (:-)
Ahoj Evi, to jsem si taky už kolikrát říkala, možná, že bych teď někde seděla v čekárně třeba s cukrovkou. Místo toho běham po světě zdravá a vysmátá :roll: a plná energie.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Tak podle stylu psaní bych z těch třiceti ještě ubrala. Nahlodala mě pouze existence veličiny "manžel", z té jsem usoudila, že středoškolačka už asi nebudeš :wink:
Lenze o muzickovi hovorila praveze ta kamaratka, preto som si aj ja myslela, ze cony je stredoskolacka so starsou kamoskou :D
Takze mila takmer 50-rocna stredoskolacka - este raz - vitaj medzi nami. ;)

Tvoj jedalnicek je nadherny a optimizmus nakazlivy, sem veru zabrusim castejsie ;)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Conynčina živola

Příspěvek od dgm »

Cony, vitej na vitarianovi. Ty i Kote :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

[quote="Samira"
Lenze o muzickovi hovorila praveze ta kamaratka, preto som si aj ja myslela, ze cony je stredoskolacka so starsou kamoskou :D
[/quote]

Tak to já už jsem dedukovala dál, že budou tak nějak věkově k sobě, což byla dedukce špatná, protože sama mám kamarádky tak plus-mínus dvacet let (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše: Tvoj jedalnicek je nadherny a optimizmus nakazlivy, sem veru zabrusim castejsie ;)
Tak, tak, hned jsem dostala chuť na brynzu (:-) (:-) (:-)
Jen mít nějaký správný zdroj.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Samira píše:
Eva.cz píše:Tak podle stylu psaní bych z těch třiceti ještě ubrala. Nahlodala mě pouze existence veličiny "manžel", z té jsem usoudila, že středoškolačka už asi nebudeš :wink:
Lenze o muzickovi hovorila praveze ta kamaratka, preto som si aj ja myslela, ze cony je stredoskolacka so starsou kamoskou :D
Takze mila takmer 50-rocna stredoskolacka - este raz - vitaj medzi nami. ;)

Tvoj jedalnicek je nadherny a optimizmus nakazlivy, sem veru zabrusim castejsie ;)
Naposledy upravil(a) cony dne čtv čer 09, 2011 10:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Ja som nezdvorila... :oops: ... samozrejme vitam aj Kotě. O Tebe vieme zatial len to, ze manzel papa mrtvoly a Ty zivoly, pridaj aj dalsie info, nech sme v obraze ;)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Eva.cz píše:
Samira píše: Tvoj jedalnicek je nadherny a optimizmus nakazlivy, sem veru zabrusim castejsie ;)
Tak, tak, hned jsem dostala chuť na brynzu (:-) (:-) (:-)
Jen mít nějaký správný zdroj.
V Ostravě je Cheesy Shop , kde prodávají pravou brynzu ze Slovenska na váhu, je sice trohu dražší, ale to neva. A taky tam je úžasný holandský kozí sýr z mléka divokých koz. Ten je na salátku úplná lahoda.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

cony píše: V Ostravě je Cheesy Shop , kde prodávají pravou brynzu ze Slovenska na váhu, je sice trohu dražší, ale to neva. A taky tam je úžasný holandský kozí sýr z mléka divokých koz. Ten je na salátku úplná lahoda.
Kde to je, prosím tě? To mě docela zajímá :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Eva.cz píše:
cony píše: V Ostravě je Cheesy Shop , kde prodávají pravou brynzu ze Slovenska na váhu, je sice trohu dražší, ale to neva. A taky tam je úžasný holandský kozí sýr z mléka divokých koz. Ten je na salátku úplná lahoda.
Kde to je, prosím tě? To mě docela zajímá :wink:
Jsi z Ostravy? Na ulici Čs. legií - v centru, kousek od divadla Myrona - naproti je obchůdek Šitíčko
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Super, to najdu.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Pavluška »

Vítej a užívej si čerstvosti :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Děkuji všem za krásné přivítání. Tak jak to bylo u mě. Tuto stránku jsme objevily s Cony časově asi tak stejně. Ale zatím, co Cony sa do toho vrhla z plných sil, já jsem si po prvním nahlédnutí řekla....to teda nikdy. Ale pak jsem sledovala a slyšela co za zázraky to s Cony dělá, začala jsem z ní tahat rozumy....a jednoho dne jsem se rozhodla. Objednala knihy, pořečetla a to už jsem byla lapená drápkem. Sobecky přiznám, že prvotní impuls byla touha zhubnout. Měla jsem už od puberty dost velkou nadváhu a po dětech (dvě) to nebylo lepší. A to jsem se snažila jak jsem mohla, cvičím pravidelně, mám psa a s ním nalítám venku kilometry a do práce chodím pěšky 20 minut ostré chůze. Ale kila nešly dolů. Dokonce jsem byla rok vegetarián, ale ten s tím tofu a celozrnnými rohlíky. Teď po dvou měsících mám 9 kilo dole a cítím se báječně. Navíc mi to strašně chutná!! Oproti Cony občas zhřeším ještě pečenými bramborami, nebo na pánvičce s kapkou oleje udělané houby (žamipony, hlíva). Takže na procenta asi 80%, no...Jinak věk 44 ale z puberty jsem ještě nevyrostla :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Tak zase je nás víc :-), Vítejte Cony a Kotě, držím končetiny a přeji pohodu a úspěch na vita cestě.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

Kotě píše:...Oproti Cony občas zhřeším ještě pečenými bramborami, nebo na pánvičce s kapkou oleje udělané houby (žamipony, hlíva). ....
I na vita stravě je spousta skvělých receptů, až je začneš zkoušet tak už nebudeš mít potřebu se vracet k vařenému. Např. syrové žampiony jsou moc dobré (třeba i s kapkou olivového oleje), je škoda je ničit smažením.
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Díky, na to se právě těším, až všechno vyzkouším!! :D
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Jé, to jsem nečekala tolik milého přivítání!!! Moc všem děkuji!!!
Nepíšu doufám tak infantilně? :lol: :lol:
Ráda Vás tady pročítám, i když se přiznám, že kdybych to měla mít pročtené všechno, tak bych tu musela být od rána do večera.
Měla bych asi taky napsat změny, které se mi za ten půlrok staly.
Tak váha - celkově dolů 19 kilo a pořád to pomalu padá, mám teď 3 kila pod výšku. A to se vyloženě cpu, asi tak 2,5 - 3 kila ovoce denně.
Ten příliv energie asi všichni znáte, někdy mám pocit, že se roztančím, chce se mi smát, je mi fajn, nic mě nerozháže, jsem dokonale klidná, vše beru pozitivně a mám chuť lidi objímat. Taková jsem nebyla, všechno jsem prožívala a moc si brala. To se mi na živole úplně změnilo k lepšímu. Jsem daleko energičtější a ničeho se nebojím. Na svět se dívám očima plnýma lásky - je to nádhera.
Zažívání, které vyloženě nestálo za nic je v naprostém pořádku, bříško jak v peřince. :D
Neuvěřitelně se mi změnila chuť, vždycky jsem měla ráda ovoce a zeleninku, ale jaký ovogurmán se se mě stal, to se nedá popsat. A naopak, když musím zlatíčku vařit mrtvoly, tak to nejsem ani schopna ochutnat. Prostě to nedám do pusy. Musí holt ochutnávat sám. Všechno mu vařím nedosolené :lol:
A když jsme si zašli asi měsíc od začátku skoro 100% na pivko, tak jsem užasla, jak neuvěřitelný říz ten Radegast měl. Tak mi pivo ještě nikdy nechutnalo, až to štípe do jazyka. Ale chodíme asi tak jednou za dva týdny :lol:
Zvýraznil se mi čich - jsem teď jak ohař, hlavně na smrady - už vím, jak smrdí masožravci :lol: - hlavně v tramvaji :lol:
Vyčistila se mi pleť, mám super nehty a vlasy.
Přestalo mě bolet koleno, které mě pobolívalo asi 7-8 let, kdysi jsem tam měla zánět - asi po měsíci to začalo bolet hodně asi týden a pak to přestalo, nedávno to začalo bolet znovu, ale mnohem míň a zase to přestalo. Jsem zvědavá jak to bude dál.
A chtěla jsem se zeptat na spánek. Moc jsem se o něm tady nedozvěděla.
Před živolou jsem musela spát minimálně 8-9 hodin a stejně se mi chtělo ráno brečet, jak jsem byla unavená. Ale teď mi stačí třeba 4-5 hodin /aspoň si vás tu můžu dýl pročítat :wink: / a stejně vstávám před budíkem a dokonale čerstvá jak rybička. Máte to taky tak? Hodně by mě to zajímalo.
A ještě taková věc, trochu lechtivá :oops: změnil se mi hóódně k lepšímu chuť k sexu :oops: jak je to u jiných? Tedy pokud to tady není tabu.
Naposledy upravil(a) cony dne čtv čer 09, 2011 10:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sweetie »

slava, dalsi 100pro vitari co to bere z gruntu.
ke spanku, clovek by mel dodrzovat ten trihodinovej pochod. preci jen by se nemely prehlizet jednotlivy faze ktery se prostridaj az za ty tri hodiny. takze ja spim bud sest nebo devet :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od epony »

Sweetie píše:slava, dalsi 100pro vitari co to bere z gruntu.
ke spanku, clovek by mel dodrzovat ten trihodinovej pochod. preci jen by se nemely prehlizet jednotlivy faze ktery se prostridaj az za ty tri hodiny. takze ja spim bud sest nebo devet :)
u mna spánok tiež niečo medzi 6-7 hodín je ideál.. a niekedy aj menej :wink:
(a sexualny apetít je v norme) :P
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Conynčina živola

Příspěvek od mira »

Buď pozdravena živelná živolo. Žij volně a setrvale plodně.
Chuť mám stále, ale někdy mi pajšl nebere, nebo to nebere na vědomí ten,
co má pohov a nevzpomínám si, že by mu byl udělen. Pak je třeba improvizovat
a provozovat provizorně, ale vzorně. :mrgreen:
Všeho s mírou.
matpat
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 20, 2010 14:02

Re: Conynčina živola

Příspěvek od matpat »

Ahoj moje holky-Cony a Kotě a všichni ostatní :D Tak už jsem konečně taky tu.Jsme tedy do trojdeníčku komplet.
Tak já se vám představím.O Vitarianu jsem si přečetla asi tak ve stejné době jako Cony,ale stejně jako Kotě jsem si řekla,že to není nic pro mě.S Cony jsme hodně probíraly všechno možné a já skoro pokaždé připomněla,že tohle ASI nebude pro mě.Ale nevyčerpatelná energie,která z Cony vyzařovala skrz mail mě donutila si alespoň něco o tom víc přečíst,pořídit nějakou knížku....No....a byla jsem v tom až po uši. :lol: Skočila jsem do toho po hlavě,ale 1.detoxikační potíže mě donutily trochu zmírnit,takže stejně jako Kotě občas zhřeším pečenými bramborami,sýrem.
No asi po měsíci ještě"nečistého"vita mám najednou tolik energie,že ani moji 2 malí čertíci mi ji hned tak nevysají,citím se mnohem lépe a můj pohled na život je mnohem,mnohem optimističtější m:-)
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Yeff »

No pěkně se to tu schází, Paráda.

Všechny Vás tu zdravím, a ať se Vám tu líbí a ať tu nasbíráte nějakou inspiraci. Ať se Vám tu líbí m:-)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od epony »

tu bude veselo! vitaj matpat :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Ahoooj matpat!!! Tak už tu mame třetího mušketýra!!! :D :lol:
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

mira píše:Buď pozdravena živelná živolo. Žij volně a setrvale plodně.
Chuť mám stále, ale někdy mi pajšl nebere, nebo to nebere na vědomí ten,
co má pohov a nevzpomínám si, že by mu byl udělen. Pak je třeba improvizovat
a provozovat provizorně, ale vzorně. :mrgreen:
Ahoj Miro, taky tě zdravím :D ráda si tvoje originální příspěvky pročítám a líbí se mi. Chtěla jsem ti odpovědět ve verších, ale ať se snažím jak chci, nezplodila jsem nic :roll: Ale když se budu hodně, ale fakt hodně snažit, tak do příště , jo?
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Conynčina živola

Příspěvek od mira »

Snaha se cení, ale nucení není. Přispívej a prospívej nenuceně,
denně ať je ti nastoupená cesta schůdná a ať ti chutná. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Conynčina živola

Příspěvek od culka »

Mirecek tu plodnost im uz nezelaj.

Takze mile damy, vitajte v nasom kolektive. Po precitani prvych riadkov som si tiez myslela, ze to tu take decko ako Sami. Tej som na uvod nehadala viac ako dvacku, ale nakoniec na seba vykecala kolko ma.

A to sa chodite aj bicyklovat spolu? Ja by som sa isla, ale nemam s kym.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Conynčina živola

Příspěvek od s.arik »

To vypadá na živý trojdeník, tak vítejte a pište nemálo! :)
Hlavně co jíte, teda i cokoliv jiného, ale žvanec já ocením dost, hlavně takhle při půstu na něj myslívám dost :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

culka píše:Po precitani prvych riadkov som si tiez myslela, ze to tu take decko ako Sami. Tej som na uvod nehadala viac ako dvacku, ale nakoniec na seba vykecala kolko ma.
To fakt? :lol:
Heh Culka, Ty si cislo! (:-)

Tento dennicek je super. Konecne zivot, lahkost, veselost, ziadne tazke temy :)
Vsetky tri musketierky - uz teraz vam dakujem, vase nadsenie a doterajsie prispevky mi dali nesmierne vela, vliali mi novu cerstvu motivaciu.
Spanok - ja ako stale ciastocny varak mam rovnaky, ale co som preluskala vitariana, tak mnohym sa potreba spanku skratila a pri postoch takmer vymizla. Myslim, ze to bude normalne.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

culka píše:Mirecek tu plodnost im uz nezelaj.

Takze mile damy, vitajte v nasom kolektive. Po precitani prvych riadkov som si tiez myslela, ze to tu take decko ako Sami. Tej som na uvod nehadala viac ako dvacku, ale nakoniec na seba vykecala kolko ma.

A to sa chodite aj bicyklovat spolu? Ja by som sa isla, ale nemam s kym.
Ahoj Culka, díky za přivítání,
ne nejezdíme spolu na kole :lol: jsme každá z jiného koutu republiky, spojil nás dohromady jiný koníček. Ale padly jsme si do oka a já je jen nakazila :lol: Ale společné setkání už bylo a další je na spadnutí :lol:
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

[quote="SamiraTento dennicek je super. Konecne zivot, lahkost, veselost, ziadne tazke temy :)
Vsetky tri musketierky - uz teraz vam dakujem, vase nadsenie a doterajsie prispevky mi dali nesmierne vela, vliali mi novu cerstvu motivaciu.
Spanok - ja ako stale ciastocny varak mam rovnaky, ale co som preluskala vitariana, tak mnohym sa potreba spanku skratila a pri postoch takmer vymizla. Myslim, ze to bude normalne.[/quote]



Sami a myslíš, že ta malá potřeba spánku může být i tím, že jsem většinou na ovoci? Pokud se krátí při půstu, tak pro mě je ovoce nejlíp stravitelné. Je tady mezi námi někdo, kdo se stravuje jako já? To je 4-5 dní v týdnu jen ovoce a nejlépe jako monostravu. A ovocné šťávy. To se cítím nejlíp.
Naposledy upravil(a) cony dne stř dub 21, 2010 8:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

s.arik píše:To vypadá na živý trojdeník, tak vítejte a pište nemálo! :)
Hlavně co jíte, teda i cokoliv jiného, ale žvanec já ocením dost, hlavně takhle při půstu na něj myslívám dost :mrgreen:
Ahoj S.arik. tebe si pamatuju i z Modrého koníka :lol: Hlavně, že jsme skoro sousedky :lol:
Ze mně tedy moc receptíků nevymáčkneš. Mi nejvíc vyhovuje ovoce, ale ráda bych načerpala informace na čistě raw salátky. Já zatím mám vyzkoušený ten s avokádem rozmixovaný s česnekem ten chutnal i ne-vitariánům :lol:
Sem tam si dám oříšky, mandle nebo datle. Ale po ořechách mám žízeň a datle už jsou na mě tak sladké, že se mi z nich pusa lepí. Takže tak tři kousky a mám dost. Na sladké tedy nemám vůbec chuť - při pohledu do výlohy cukrárny mám fakt úplně opačné pocity jako většina lidí :lol:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Tři mušketýři :) D'Artagnan taky ještě dorazí? (:-)
Klobouk dolů, takhle tři kámošky. Zjevně si vybíráte dobře přátele :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

cony píše:Sami a myslíš, že ta malá potřeba spánku může být i tím, že jsem většinou na ovoci?
Ja myslim ze ano, ale na to Ti urcite odpovedia fundovane vitariani, ci priam frutariani... Zopar ich tu celkom urcite je... Vylezte a nehanbite sa! :)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

cony píše: ne nejezdíme spolu na kole :lol: jsme každá z jiného koutu republiky, spojil nás dohromady jiný koníček. Ale padly jsme si do oka a já je jen nakazila :lol: Ale společné setkání už bylo a další je na spadnutí :lol:
Aha, taky jsem myslela, že jste všechny z okolí Ostravy :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Ta malá potřeba spánku... pořád čekám, kdy to přijde :lol:
I když je fakt, že nepotřebuji až tolik hodinově, pro mne neprůstřetelné je brzké vstávání, což je 5x do týdne:-((( Každodenní odpornost, bohužel. Když jdu spát později a můžu vstávání posunout, je to v pohodě.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Panda píše:
Kotě píše:...Oproti Cony občas zhřeším ještě pečenými bramborami, nebo na pánvičce s kapkou oleje udělané houby (žamipony, hlíva). ....
I na vita stravě je spousta skvělých receptů, až je začneš zkoušet tak už nebudeš mít potřebu se vracet k vařenému. Např. syrové žampiony jsou moc dobré (třeba i s kapkou olivového oleje), je škoda je ničit smažením.
Pando a mohl bys dát receptík- to si je mícháš v salátku? Dáváš si tak i raw hlívu? Houby já ráda.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Eva.cz píše:Ta malá potřeba spánku... pořád čekám, kdy to přijde :lol:
I když je fakt, že nepotřebuji až tolik hodinově, pro mne neprůstřetelné je brzké vstávání, což je 5x do týdne:-((( Každodenní odpornost, bohužel. Když jdu spát později a můžu vstávání posunout, je to v pohodě.
Tak dneska jsem spala 3,5 hodiny a netrpělivě čekala kdy budík zazvoní :D :D :D
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Eva.cz píše:Tři mušketýři :) D'Artagnan taky ještě dorazí? (:-)
Klobouk dolů, takhle tři kámošky. Zjevně si vybíráte dobře přátele :wink:
No, abych pravdu řekla, D´Artagnan je lehce nahlodaný, záleží teď jen čistě na něm, jestli se k mušketýrkám připojí :lol: :lol: :lol:
A přátelé jsme fakt dobří, můžu potvrdit :lol:
Odpovědět