Conynčina živola

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Panda »

cony píše:Pando a mohl bys dát receptík- to si je mícháš v salátku? Dáváš si tak i raw hlívu? Houby já ráda.
U mne recepty moc ne, jsem na ně líný. :-) Já spíš žampiony samotné nebo přimíchat do zeleninového salátu který je stylu "co se najde". Ale ve Vitakuchařce bude takových receptů jistě dost.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od midsummer »

Ahoj cony. Nevím, zda jsi tu již objevila vytvořenou vitakuchařku. I v ní jsou některé recepty s houbama, např.:
http://vitakucharka.blog.cz/0903/zampio ... -slunenkou
http://vitakucharka.blog.cz/0903/zampionovy-salat

m:-)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

cony píše: Tak dneska jsem spala 3,5 hodiny a netrpělivě čekala kdy budík zazvoní :D :D :D
Možná zkusím posunout čas, kdy jdu spát. Stejně mám pocit, že výsledek je ráno naprosto stejný, jestli usnu v deset, nebo o půlnoci :(
Aspoň bych dohnala resty ve čtení, co se mi tam kupí a se zlepšujícím se počasím je na ně čím dál tím míň času.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

Po zmene casu na letny sa vobec neviem dat dokopy. Po minule roky som s tym nemala problem, no teraz... Pred zmenou casu som vstavala pred budikom, teraz sa musim skopavat z postele :(
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Ahojky!! Tedy Cony zase mi přeběhl mráz po zádech, jak to tam nahoře čtu, říkám si: "Musím napsat o našem nahlodaném D´Artagnanovi" - čtu dál a ono už to tu je. Zase myslíme jako jeden mušketýr :wink:.Uvidíme, učitě už o tom začal alespoň přemýšlet co do té tlamičky vkládá.
Mám dotaz na naše nové přátele. Jaké máte zkušenosti s mořskými řasami...trochu tápu v těch druzích a použití, stojím před regálem, čučím a nevím po čem sáhnout a jak použít :mrgreen:
Dneska jsem spala přesně 6 hodin....asi proto, že jsem si tu včera přečetla o těch cyklech.....Tak zatím a krásný den!!! m:-)
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

[quote="Panda
U mne recepty moc ne, jsem na ně líný. :-) Já spíš žampiony samotné nebo přimíchat do zeleninového salátu který je stylu "co se najde". Ale ve Vitakuchařce bude takových receptů jistě dost.[/quote]

Celá já :lol: :lol: A do kuchařky se večer kouknu, ale co jsem četla, tak složité, já prostě nakrájet a jíst.....
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

midsummer píše:Ahoj cony. Nevím, zda jsi tu již objevila vytvořenou vitakuchařku. I v ní jsou některé recepty s houbama, např.:
http://vitakucharka.blog.cz/0903/zampio ... -slunenkou
http://vitakucharka.blog.cz/0903/zampionovy-salat

m:-)

Jéje, díky :!:
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od midsummer »

řasy:
http://makrobiotika.aspone.cz/mb/Slovnicek.aspx#rasy

Nori se dá koupit taky nadrobená na kousíčky, tu já používám (když si vzpomenu :wink: ) a posypu si s ní třeba nakrájená rajčata.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od midsummer »

houby:
Většinou jen pokrájím, dochutím lehce oliváčem, příp.dosolím. Používám jak žampiony, tak i hlívu. Za syrova samozřejmě. :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Conynčina živola

Příspěvek od dgm »

midsummer píše:řasy:
http://makrobiotika.aspone.cz/mb/Slovnicek.aspx#rasy

Nori se dá koupit taky nadrobená na kousíčky, tu já používám (když si vzpomenu :wink: ) a posypu si s ní třeba nakrájená rajčata.
Tady take o rasach:
http://www.lifefood.cz/katalog/morske-rasy-bio_2.html
a recepty s rasami:
http://www.lifefood.cz/recepty/recepty- ... asami.html
a jeste nabidka eshopu
http://eshop.lifefood.cz/index.php?main ... ex&cPath=7
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
matpat
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 20, 2010 14:02

Re: Conynčina živola

Příspěvek od matpat »

Ahoj mušketýrky a ostatní :D
Ostatním děkuji za milé přivítání a mušketýrkám sděluji,že s tím jedním mozkem to bude nakonec pravda :wink: ,než jsem dočetla nakonec a chtěla odpovědět,ty samé odpovědi jste už napsaly vy :)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Tak trojdeníček to je tady originál a musím uznat, že to vypadá na dobrou cestu. Pěkně živo a je co číst. Gratulace Cony - jsi dobrá, já už se pomaloučku taky sunu na 100% a přesně jak Panda a ty, nakrájet , smíchat a chroupat - nejlepší salát. Míchám co je doma a podle chuti. Oříšky mám ráda, ale pozvolna mám pocit velké suchosti a jsou těžké, takže jen vyjímečně a po troškách. Stejné pocity při přechodu na vita - spadl ze mě kámen - skála, optimismus, energie, pohoda, spokojenost - jen ten spánek stále potřebuji min. 8 hodin. Možná je to tím, že já jsem nějakou dobu ulítávala na vařeným dost pravidelně, takže se tím rušilo působení vita. Teď už je to lepší a užívám si. :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Sumicka píše:Tak trojdeníček to je tady originál a musím uznat, že to vypadá na dobrou cestu. Pěkně živo a je co číst. Gratulace Cony - jsi dobrá, já už se pomaloučku taky sunu na 100% a přesně jak Panda a ty, nakrájet , smíchat a chroupat - nejlepší salát. Míchám co je doma a podle chuti. Oříšky mám ráda, ale pozvolna mám pocit velké suchosti a jsou těžké, takže jen vyjímečně a po troškách. Stejné pocity při přechodu na vita - spadl ze mě kámen - skála, optimismus, energie, pohoda, spokojenost - jen ten spánek stále potřebuji min. 8 hodin. Možná je to tím, že já jsem nějakou dobu ulítávala na vařeným dost pravidelně, takže se tím rušilo působení vita. Teď už je to lepší a užívám si. :lol:
Ahoj Sumičko, jsem ráda za spřízněnou dušičku, že máš stejné pocity jako já. Někdy si připadám, jako že to snad ani nemí možné, taková změna. Podle toho, co jsem si načetla jsem si myslela, že to bude trvat déle, než se budu dobře cítit. A rozhodně nelituju, že jsem se do toho vrhla takhle po hlavě. Řekla bych, že v tomhle vidím nejlepší cestu. Já měla, kromě několika narychlo osmažených hub jako příchuť do salátků pečené brambory asi jen jednou na počátku živoly. I ty oříšky jak píšeš - někdy se na ně s chutí vrhnu, ale mám po nich pocit žízně, což se mi na ovoci už vůbec nestává.
A ten spánek - opravdu si myslím, že je to tím ovocem, jsem na něm stále víc. Když si mám vybrat, jestli si dám zeleninu nebo ovoce, raději sáhnu po něm.
Potřebovala bych se zkontaktovat z některým zdejším frutariánem - nebo aspoň s takovým jako jsem já - a poptat se. Ale i když spím málo, nechybí mi, stačí mi to, jsem po ránu dokonale svěží.
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Děkuji za rady týkající se mořských řas.Zkoupila jsem Laminaria Japonica - mořskou kapustu a užž byla v salátku -mooooc dobrá!!!
Dneska jsem poprvé zkusila recept z vitariánská kuchařky - vita čokoládu. Jsem zrovna v období kdy ženy po čokoládě sahají více než obvykle (a to jí celkem moc nemusím).Ale tato uspokojila plně mé potřeby. A navíc si jí nakydala na banán půlka rodiny a chutnala jim!! Posílám foto:
Obrázek
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Teda Kotě, ty ses teda vytáhla!!! To já večeřela půlku ananasu a tys vytvořila takovou nádheru!!!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Pavluška »

:) hezké. To na kraji talíře je polníček?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Jojo, ale ten jsem k tomu nejedla :lol: . Chtělo by to třeba mátu...musíme počkat na léto :D
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Slint, ještě že jsem právě sbafla pytlík černé moruše cca 20dkg, taky byla dobrá :P .
Ale budu potřebovat něco na probuzení, protože se mi zavírají oči - asi z prášků :(
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Sumicka píše:Slint, ještě že jsem právě sbafla pytlík černé moruše cca 20dkg, taky byla dobrá :P .
Ale budu potřebovat něco na probuzení, protože se mi zavírají oči - asi z prášků :(
Sumičko, ty bereš nějaké prášky :shock: :shock: :shock:
Já od té doby co jsem začala s živolou bych nepoužila ani kapky do ucha....
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

Kotě píše:Jojo, ale ten jsem k tomu nejedla :lol: . Chtělo by to třeba mátu...musíme počkat na léto :D
Nebo navštívit Alberta, Globus atp. :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Jsou občas situace, kdy se jim vyhnout opravdu nelze. Už se těším až s nima skončím. Není mi to srovna po chuti. :evil:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Krásný páteček,

Dneska ráno jsem si stoupla na váhu a mám za poslední týden 3 kila dolů - TŘI KILA!!!!! To je děs. Přitom jím úplně normálně, no vlastně jen ovoce, ale to se vyloženě cpu, jím vlastně pořád, víc do sebe nedostanu, zeleninu jsem měla naposled v neděli, ale to já dělala i předtím tak. Já to takhle vlastně jím z lenosti... asi tedy. A vyloženě na co mám chuť. Já jsem ještě nedávno ulítávala na zeleným - na pampeliškách a kopřivách a ted, když už jsou vetší, tak na ně nemám chut.
Normálně jsem z váhy slezla, vyladila a znovu na ni stoupla. Jsem z toho vedle. Takhle – tedy míň jsem hubla z počátku, ale za březen a půl dubna jsem hubla tak půl kila za týden. Já už nechci!! – mám pět kilo pod míru!!!

Když tak nad tím přemýšlím, tenkrát asi jsem hubla vodou – jak se tělo alkalizuje, tak se zbavuje nadbytečné vody, pak se to ustálilo a teď se zbavuju vnitřního – toho nebezpečného tuku? - si nemůžu vzpomenout jak se mu říká – ten co obaluje vnitřní orgány. Vlastně mi nepřipadá, že bych nějak zhubla, rifle mám akorát – stejně. Snad jen přes prsa, to viditelně. Ale cítím se strašně dobře, klidná, spokojená, žádný detox – nechápu kudy ty kila odešly? Si to nemůžu v hlavě srovnat - mám přidat ořechy – víc bílkoviny? Ale já mám po nich žízeň a když je jich hodně tak zakyselují. A nemůžou se míchat s ovocem. Jsem se radovala, že jídlo už neřeším, že nad tím nepřemýšlím a teď zas tohle.
Jím že řešíte daleko větší úbytky váhy, ale já už celkově zhubla 22 kilo a teď se cítím nádherně.
Jak to děláte abyste nehubli když nechcete. Sportem? Já se nedonutím do tělocvičny, to mě nebaví, jsem ráda venku v přírodě, hodně jezdím na kole, miluju celodenní výlety, 60-70 km. Ale to můžu jen o víkendech.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Conynčina živola

Příspěvek od mira »

To se zasekne. Já se při prvním monopomerančovém dni smrštil o 4 kg, ale při druhém a těch dalších
už nic. Trocha anaerobní silové zátěže by to mohla obrátit, ale když se nechce, je to horší, než když
se nemůže. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

mira píše:To se zasekne. Já se při prvním monopomerančovém dni smrštil o 4 kg, ale při druhém a těch dalších
už nic. Trocha anaerobní silové zátěže by to mohla obrátit, ale když se nechce, je to horší, než když
se nemůže. :)
Díky Miro, myslíš že je to normální a zaseknu se :lol: :lol: :lol:
Nemysli, já mám pohybu hodně, ze zahrady vyrábím arboretum, ráda běhám ,kolo miluju, spoustu dalších koníčků, ale nic mě nedonutí dělat někde v tělocvičně furt stejné pohyby, to je pro mě nuda. To raději snesu ještě nějaké kilíčko dolů :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Neboj, to je dobrý, tělo si najde samo tu svoji správnou váhu. Důležité je, že citíš dobře a nic ti nechybí. Mě stačí ulítnout na vařenině, nebo přepísknout oříšky a hned je kilo nahoře, ale já mám ještě hodně na hubnutí. Můžu jít klidně ještě 20kg a budu teprve v normě :twisted: No jo kyždý jsme nějaký :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
a'Artagnan
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 24, 2010 18:21

Re: Conynčina živola

Příspěvek od a'Artagnan »

Tak jsem tu taky :D Kdyby se vám zdálo, že mám překlep v přezdívce... tak se vám to nezdá... No ale co už :D

Moc toho ode mě zatím nečekejte, jsem úplný začátečník a zatím tak jako improvizuju, ale už bych měl mít na cestě nějakou literaturu od Cony m:-)

No, bude tu ještě veselo :D
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Ahojky!! Dneska jsem se poprvé pásla!! Z procházky se psem jsem si přinesla mladou kopřivu, pampelišku a sedmikrásky. Přidala jsem brokolici, rajčátka, ředkvičky a polníček. Okořenila Horalkou a pár zrnkama mořské soli (úplně bez soli mi to ještě nejde). Obložila oranžovou paprikou a posypala těma sedmikráskama. Pravda, zabila jsem si k tomu tři stejkové žampióny Portobello. Já těm syrovým houbám zatím moc nevěřím... speciálně o žampiónech se tvrdí, že jsou za syrova silně mutagenní. Což nevím přesně, co bych si předtím měla představit. Jako že jdu spát a probudím se jako někdo jiný?? :D . Třeba náš nevrlý soused - jejda to bych fakt nechtěla!!! Třeba mě uklidníte a už se jich nebudu bát. Ale stejně, když si pomyslím, že před rokem by na tom talíři byl stejk (asi kuřecí) a hranolky.... posun tu je a nesmírně jsem si pochutnala :D Přeji krásný sobotní večer!!!

Obrázek
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Super Kotě, ještě jsi nezmutagenovala, či co to je? Z té představy mě polívá horko.....
Já si taky dala k obědu salátek - hlávkový/domácí ze skleníku od švagrové/ výměnou za skalničky, pekingské zelí,mrkvičku, okurku, rajčata, kedlubnu, papriku, kopřivu a spoustu pampelišek - u nás už začínají kvést a hlavně asi pět žampionů, jemně jsem je nakrájela - trošku jsem je osolila, ale jen malinko posypala sušenýma bylinkama a zakápla extra virginem. Můžu říct, že bych nepoznala, že jsou syrové, fakt chutnaly skvěle. Už si houby nebudu zabíjet.
Ráno jsem si vyšťavila ze4!!! velkých pomerančů skoro litr šťávy , mňamka obrovská, koupila jsem nádherné růžové hrozny, tak jsem dopoledne pár ochutnala a odpoledne jablko - ale velké, zase hrozny a teď jeden Radegast, abych netrhala partu. Zlatíčko přinesl cukroví, a strkal mi je pod nos - při představě, že bych ty sladké mastné mrtvoly měla strčit do pusy se mi udělalo mdlo.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Conynčina živola

Příspěvek od culka »

Teraz neviem, ale pod Horalkou som si predstavovala nieco uplne ine a to nieco mi na tej fotke chyba. Takze ako sa nieco koreni "Horalkou", to si si k tomu prikusovala?

Tanier je to inac krasny.

Preco ma D`Artagnan preklep v mene? Na mna musite pomaly a zretelne, my tu v Kanade mame vsetci dlhe vedenie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

a'Artagnan píše:Tak jsem tu taky :D Kdyby se vám zdálo, že mám překlep v přezdívce... tak se vám to nezdá... No ale co už :D

Moc toho ode mě zatím nečekejte, jsem úplný začátečník a zatím tak jako improvizuju, ale už bych měl mít na cestě nějakou literaturu od Cony m:-)

No, bude tu ještě veselo :D
No konečně, už jsem si myslela, že nás chudinky mušketýrky necháš bez zastání :lol:
Ale nevěřte mu :wink: , bez znalostí fakt není, znáte to - tři baby jsme hučely tak dlouho až se vzdal :D A je na dobré cestě, hnusné mrtvoly už nechal za sebou a slaďoučké živoly má před sebou :lol:
a'Artagnan
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 24, 2010 18:21

Re: Conynčina živola

Příspěvek od a'Artagnan »

culka píše:Preco ma D`Artagnan preklep v mene?
Protože jsem trouba :D Ale ono je to jedno, aspoň mě poznáte :)
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Ááááá, náš kavalír dorazil!!! To je fajn, že si nás tu nenechal napospas osudu. ŽIVOLA for ever!! m:-)
Uživatelský avatar
Kotě
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 20, 2010 8:20

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kotě »

Jinak..toto je moje Horalka...na kousání to moc není :lol:

Obrázek
matpat
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 20, 2010 14:02

Re: Conynčina živola

Příspěvek od matpat »

Áááá,tak už jsme tu všichni :D :lol: Prima.
Teda mušketýrky,vy mi dávate,nakonec zůstanu poslední,kdo se ještě nepásl :wink: Já snad zítra na tu pastvu vyrazím.Já si totiž k obědu zabila pár brambor-musela jsem.Chystala jsem se odpoledne poprvé ochutnat "živé" kvasnicové pivo,tak aby to se mnou neseklo.A teda....pochutnala jsem si. :D Ale je to opravdu živola :?:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Conynčina živola

Příspěvek od culka »

Dakujem pekne. Pre mna Horalka a Tatranka boli keksy. Uz sme naozaj pomerne dlho mimo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kometa »

Kotě píše:Pravda, zabila jsem si k tomu tři stejkové žampióny Portobello. Já těm syrovým houbám zatím moc nevěřím... speciálně o žampiónech se tvrdí, že jsou za syrova silně mutagenní. Což nevím přesně, co bych si předtím měla představit. Jako že jdu spát a probudím se jako někdo jiný?? :D . Třeba náš nevrlý soused - jejda to bych fakt nechtěla!!! Třeba mě uklidníte a už se jich nebudu bát.
Nevím jak žampiony, ale jedla jsem na syrovo hlívu ústřičnou a pořád jsem to já :D Smíchaná s nastrouhanou kedlubnou a sojovou tatarkou :oops: byla moc dobrá.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

dnešní jarní oběd
Obrázek
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Yeff »

To je nádhera, se mi líbí že si do deníčku dáváš fotky jídla, působí to hodně pozitivně. Mńam, dal bych si :mrgreen:
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Yeff píše:To je nádhera, se mi líbí že si do deníčku dáváš fotky jídla, působí to hodně pozitivně. Mńam, dal bych si :mrgreen:
Líbí se ti? , zůstalo, ráda se podělím :lol:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Sumicka »

Ty fotky to je teda síla, teď abych si ke komplu nosila ručník. Přece si nenaslintám do klávesnice :P
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Kometa »

Vypadá to krásně, ale když si představím tu chuť :? ... no, holt jsem duší stále ještě naprostý vařák.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Kometa píše:Vypadá to krásně, ale když si představím tu chuť :? ... no, holt jsem duší stále ještě naprostý vařák.
Chuť byla skvělá, spoustu dobré zeleninky - a žampiony, které jsem si tento týden podle zdejších rad dala, syrové taky chutnají až překvapivě dobře. A kopřivy, pampelišky a sedmikrásky už jsou moje pravidelná příchuť. Vadí ti květinky? Sedmikrásku ani nepoznáš a pampeliška v puse krásně zalechtá, zašimrá a jak krásně voní!!! Přikusuju k ní kousek rajčete. Jen stonek nejím, chutná hořce.
Ochucuji extra virginem, pár zrníčky soli, a sušenými bylinkami - těch dávám celkem dost.
Kdybych já střídala vařené, určitě bych nebyla s energií tam kde jsem. Už mám pocit, že bych to nemohla polknout a to musím doma normálně vařit, ale už se nepřinutím ani ochutnat.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

a'Artagnan píše:Tak jsem tu taky :D Kdyby se vám zdálo, že mám překlep v přezdívce... tak se vám to nezdá...
Vitaaaaaaaj! :)
Preklep nevadi, ja to chapem naopak ako originalitu ;)

Cony - foto jedal je uzasne. Aj ja rada hryziem podobne veci.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

cony píše:Jen stonek nejím, chutná hořce.
Prave to je na tom uzasne :)
A vyborne su aj rozkvitnute vrcholceky hluchavky, alebo plucnik. Mnam!
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Samira píše:
cony píše:Jen stonek nejím, chutná hořce.
Prave to je na tom uzasne :)
A vyborne su aj rozkvitnute vrcholceky hluchavky, alebo plucnik. Mnam!
Plícník! Vážně? Mám ho plnou zahrádku - to víš že vyzkouším a květy hluchavky jsme jako děti cucaly - pamatuju, že chutnaly krásně voňavo sladce. A z pampelišky já fakt jen listy a květy, stonek mi nejede. Holt jsme každý jiný a každému chutná něco jiné, kdybychom byli stejný, tak by to byla děsná nuda :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

cony píše:kdybychom byli stejný, tak by to byla děsná nuda :wink:
Moj clovek :D

Ano, plucnik ma skvele stavnate chrumkave listy a ten vrch s kvietkami je nasladly. Aspon teda mne sa zda, moj chlap i kolega sa tvarili neveselo, ked to zuli... ;)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Eva.cz »

a'Artagnan píše:Tak jsem tu taky :D Kdyby se vám zdálo, že mám překlep v přezdívce... tak se vám to nezdá... No ale co už :D

Moc toho ode mě zatím nečekejte, jsem úplný začátečník a zatím tak jako improvizuju, ale už bych měl mít na cestě nějakou literaturu od Cony m:-)

No, bude tu ještě veselo :D
No vida, jen jsem se pokusila s D´Artagnanem o žert a už je to tady. Tož paráda, i s překlepem (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Conynčina živola

Příspěvek od cony »

Dneska jsem se zvážila - nevydržela jsem do pátku - a ani deko, ani čárečka dolů - asi už jsem se pro tentokrát zasekla :lol: A ráno jsem si koupila tří obrovské nádherné pomeranče a před chvíli jsem si jeden na žízeň vzala - krásný na povrch a hnusný uvnitř - suchý, bez chuti, nejsem schopna ho polknou - půjdou do odšťavovače -

do melounu :twisted: , do pomeranče :twisted: a do ženský :lol: nevidíš
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Conynčina živola

Příspěvek od bstrd »

-do melóna ti na trhu vykroja taký malý trojuholník aby si videla do čoho ideš...možno by sa niečo podobné dalo činiť aj so ženami :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Conynčina živola

Příspěvek od Samira »

bstrd píše:-do melóna ti na trhu vykroja taký malý trojuholník aby si videla do čoho ideš...možno by sa niečo podobné dalo činiť aj so ženami :mrgreen:
Hahaaaa :)

Inak - vcera som mala melon, taky maly z Kauflandu, ale vnutri cervenucky, cierne semiacka, a v strede uplne presladeny, no parada! Skoda, ze som vtedy nekupila viac, uz isto nebudu mat...
Odpovědět