Kometa

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od mirunnka »

Akorát neumí kopřivy. Loni jsem to tady nějak řešila a byla jsem odkázána na výrobce. Ten mi to potvrdil, kopřivy jsou moc tuhé či co. Docela mě to zklamalo. Od té doby je HJ na dně skříně a mixuju. Možná by stálo za to vzít ho na milost kvůli ostatnímu zelenému.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

vojtěška, jetel a květy i listy pampelišek bez problémů :)
a saláty a zelí a jablka atd. též.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Tak snad nakonec dostanu k narozkám supr čupr odšťavňovač, pokud si teda dokážu vybrat jakej. Asi nějakou Omegu nebo Huron, ty mi jsou nejsympatičtější. Ale budu to muset hlavně prozkoumat z hlediska čištění, jsem hroznej lenoch.

Byla jsem dnes prvně u psychoterapeuta - chci tam chodit pro případ, že by ty mé klouby byly psychosomatické.
No a trochu se to zacyklilo -Moje revmatoložka si myslí, že je to psychického původu a můj psychoterapeut si myslí, že somatického. :lol: :roll: :roll: Tak už nevím, co si o těch doktorech mám myslet.

Doma mám pěkné peklo - už i tomu rozumějšímu rodiči hráblo a pořád kolem mě chodí s ustaraným obličejem, že se o mě bojí, abych si tímhle stravováním neublížila. A když se zeptám, oč je moje strava horší než před měsícem, kdy jsem jedla to samé, ale uvařené, odpoví, že se hlavně bojí té extrémnosti, že jdu do krajností.
Chjo, nikoho nenapadne brát poloviční dávky antibiotik, než mu předepsal lékař, ale že jídlo je také lék a dost podstatný vzhledem k tomu, kolik ho spotřebujeme, to nikdo neuzná.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Musím se vám pochlubit - udělala jsem si pohankové placičky - s hrozinkama, medem, ječným sladovým sirupem (chci dodělat zbytek co tu mám), kokosem a lněnými a slunečnicovými semínky - sušené na slunci 2 dny.
Jsou naprosto famózní. První čistě vitariánská věc, po které bych se utloukla. Tak zas budu číhat na hezké počasí a vyrobím si další.

Cizrnové placky bohužel tak skvělé nejsou, nějak mi ta chuť nevařené cizrna nejede.

Snažím si denně najít čas na natrhání zeleně - pampelišky, sedmikrásky, jitrocel, žebříček, kopřivy - a mixuju si je s jablky a mandarinkou. Má to velice pochybnou barvu, ale špatně se mi po tom nedělá, tak to asi tak má být.

Ale co je hlavní - byla jsem dnes na procházce u Berounky, asi jen 4-5km, ale když k tomu přičtu chození po bytě, jsem na třeba 6ti kilometrech - a klouby mě nebolí ! Na procházce mírně pobolívaly, teď je taky třeba cítím, ale neni to vyloženě vytrvalá bolest, takže i to je pokrok. Bolí mě sice trošku páteř, ale zas nemůžu chtít zázraky na počkání. Snad to znamená konečně obrat k lepšímu.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Kometa píše: - a klouby mě nebolí !
Strasne sa s Tebou tesim.
V zelenom pokracuj - spytaj sa culky, ako jej to uzasne pomaha.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Kometa

Příspěvek od bstrd »

Kometa píše:Cizrnové placky bohužel tak skvělé nejsou, nějak mi ta chuť nevařené cizrna nejede.
-naklíčený cícer (cizrna) chutí trochu ako čerstvý hrach, na spestrenie do šalátu pár zŕn môže byť, ale inak sú strukoviny (lušteniny) pre vitariánov už ťažké, dlho sa trávia a zaľahnú v bruchu, od čoho sa strašne ľahko odvykne a potom to dokáže prekvapiť :wink:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Já zatím rozhodně odvyklá nejsem, ba právě naopak. Dlabu naklíčené luštěniny a obiloviny právě proto, že samotným ovocem a zeleninou se nezasytím.

Zkusím ještě čočku, jestli když by se naklíčila (klíčí vůbec?) a smíchala s cibulkou a s kořením, jestli by z toho nebyly lepší placky. A v nehorším holt zůstanu u pohankových výtvorů, ty jsou fajn.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Kometa

Příspěvek od midsummer »

Zkus mungo. Já ho klíčím docela často, je to taková tutovka - vyklíčí vždy bez problémů. Během klíčení několikrát denně proplachuju a zároveň tím vylévám slupky, které se průběžně odlupují. Zrovna teď jsem měla oběd složený ze salátu s plackama - obojí jsem vyrobila během víkendu:
salát: naklíčené mungo, nastrouhaná karotka, nakrájená jarní cibulka, oliváč, mořská sůl, trošičku pepře.
placky: namočený hnědý len a mák, do toho namletý hnědý len a celá dýňová semena, mletý kmín, mořská sůl - usušené na "pečícím" papíru položené na sušáku na prádlo.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Mungo taky klíčím, to jsem občas klíčívala i v dobách, kdy jsem o vitariánství neměla ani ponětí. Jen se bojím, až se mi přejí, jím ho denně. Takže proto už si ho nechci strkat do placek.
Ale tu jarní cibulku si asi příště taky koupím, milovala jsem jí na chlebě s máslem a solí.... :cry:

Mák se solí, jo? to by mě nenapadlo...

Já si jednou chtěla zkusit udělat sladké makové kuličky, ale veškerou hmotu jsem okamžitě snedla lžičkou :oops:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Kometa píše:Zkusím ještě čočku, jestli když by se naklíčila (klíčí vůbec?)
Ked som volakedy naklicovala, tak sosovica (cocka) bola moja oblubena. Chutila ako mlady hrasok. Kupovala som taku normalnu v potravinach, velke zelene gulicky a naklicovala sa dobre. Asi treba odskusat, co sa osvedci.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Kometa

Příspěvek od midsummer »

Kometa píše:.....
Já si jednou chtěla zkusit udělat sladké makové kuličky, ale veškerou hmotu jsem okamžitě snedla lžičkou :oops:
(:-) Já když vyrábím nějaké směsi na placky, tak musím taky začít s mega množstvím, páč většinu toho sním při výrobě. A je úplně fuk, jestli je to na skladko nebo naslano, dokořeněné tak či onak... :lol:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

Vidím, že si taky noční pták :lol:
Ale já už to balím, jdu spát, a motivačně ti hlásím: dneska byly dva klystýry :mrgreen:
(Si z tebe utahuju že, ale v dobrém, tak mi to odpusť.)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Nojo, zatáhla jsem to do postele až ve 4, jsem nemožná. A to mě k tomu dohnalo jen to, že už venku začali zpívat ptáci.

V pohodě, utahujte si, to me nerozhází :D

Ale včera jsem špatně usínala a dnes se špatně probudila, od rána s blbou náladou, zase jsem si vyděšeně prohlížela všechny klouby. Tak nevím, jestli to dělá menstruace nebo mi doběhla homeopatická pilule.

No, posnídám obživlá semínka a půjdu si udělat svůj oblíbenej vodnickej drink. Fakt už mi tam chybí jen žabinec :lol: Ale vždycky mě tak nějak příjemně naladí, nechápu, jak nealkoholické bezkofeinové pití může mít vliv na psychiku člověka :)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

aaaa, já chci kafe!

Spala jsem 6 hodin a očividne mi to nestačilo. Ale myslíte si, že mě to naučí chodit spát dřív? Ani omylem, jsem nepoučitelná.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

já taky 4-10 spánek :)
ale mi šest hodin stačí bohatě.
je docela pravděpodobné, že se ti potřeba spánku sníží, až budeš na převážně syrové stravě déle...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Kéž by, kdyby to šlo, obešla bych se bez spánku uplně, považuju ho za ztracený čas, nepočítáme li občasné pěkné sny.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Můj milý deníčku, zhřešila jsem. Sežrala jsem kotel vařeného zelí. Když já ho tak miluju a utěšuju se tím, že to zas není tak vyloženě škodlivé. No a pak ještě trochu syrového krouhaného, ale s octovou zálivkou. To víte, hlad a lenost a připravené jiné jídlo udělá své.

Ale krom toho jsem dneska jedla hodně ovoce a vypila litr a půl šťáviček, tak snad tělo dostalo dost výživnějšího materiálu. Jen jsem nějak opoměla zeleninu, kromě toho zelí, a dopucla se večer makovejma kuličkama. Ale tam je zas vápník, takže i ty jsou pro tělo dobré :)

Tak hlavně že si to umím všechno obhájit :-) V minulosti jsem se za dietní prohřešky hrozně deptala, díky bohu, že ty doby jsou už za mnou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

Náhodou, to je parádní strava :) nedeptej se :)

Trýznění se za hříchy znám, u mne to bývaly sladkosti. Nebo třeba sýry.

Na tvém místě bych si možná udělala dočasně žebříček, co je hodně fuj a co je přijatelné.
Vařené zelí je PMN "zdravé", taky jiné zeleninové polévky, luštěniny, pečené brambory a tak dále a tak podobně.
Pokud neumíš být zatím 100% raw, jen si tohle dopřávej a spíše bych se soustředila na vyloučení bílých jedů - rafinovaný cukr, mouka, mléko. Tedy vyřadit opravdu důsledně pečivo, komerční sladkosti, moukou zahuštěné omáčky, mléčné výrobky. I to je pro tělo veliká úleva. A když přijdou chutě, uvař si zelí nebo brambory nebo zapeč květák...prostě jednodušší vege-oběd bez mouky a cukru a mléka.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Kometa

Příspěvek od Yeff »

Kometa, když zhřešíš tak se tím vůbec netrap, to pak má daleko horší dopad na psychiku než to jídlo na tělo... přečti si na freshnessu Míšovo Anti-dogma experiment... Tělo to zvládne zpracovat a když se z toho nestane pravidelnost 2x za den tak o nic nejde, navíc na zelí není nic špatnýho, neřeknu kdyby jsi zbaštila nějaký ovarový koleno :D (jen tak bokem... Koukal jsem nedávno na dokument Katka, je to o feťačce která je 15 let na heroinu a baští převážně sušenky a rohlíky, a já si říkám ... Co lidský tělo dokáže vydržet za nápor, a jak dlouho se dokáže zbavovat takových jedů, a pak si říkám... a já se tady mám trápit jestli jsem si dal sušený meruňky a že možná byly sušený při víc jak 45°C, :D .. .tak jsem se musel fakt zasmát)... Takže se tím vůbec netrap jestli občas zhřešíš, neber to jako že jsi udělala něco hroznýho, ale jako že sis dopřála něco co Ti chutná, a Tvé zdravé tělo si s tím bez námahy poradí.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Yeffe, jediný problém je, že mé tělo není zdravé :-(

V neděli a v pondělí se mi zdály klouby lepší, ale už zas nějak víc bolí :cry: Přitom si nejsem ničeho vědoma, žádný stres, hádka, výrazný jídelní prohřešek, námaha, nic. Jsem sama sobě záhadou a velmi mě to netěší.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Kometa píše:Přitom si nejsem ničeho vědoma, žádný stres, hádka, výrazný jídelní prohřešek, námaha, nic.
A co ten spanok?
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

No, nevím, no... myslíš? Možná.... zkusím na něm taky zapracovat.... Na dnešek jsem spala 7, ale chtělo by to alespoň 8 a každou noc.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

Kometa píše:V neděli a v pondělí se mi zdály klouby lepší, ale už zas nějak víc bolí :cry: Přitom si nejsem ničeho vědoma, žádný stres, hádka, výrazný jídelní prohřešek, námaha, nic. Jsem sama sobě záhadou a velmi mě to netěší.
Kometo, řekla bych, že prvních několik měsíců na převážně syrové stravě by tě neměly výkyvy tvé nemoci vůbec udivovat...nemoc si žije svým rytmem, do toho třeba změny hormonů (menstruační cyklus), lehké změny stravy, nálady, počínající detox...těch faktorů je tolik, že je obtížné a spíše i zbytečné tomu věnovat energii. Prostě tušíš, jakým způsobem je nejvhodnější se stravovat/hýbat/myslet a zbytek svěř do božích rukou, nebo jak tomu chceš říkat. Na závěry je každopádně brzy.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Kometa píše:No, nevím, no... myslíš?
Ja neviem, dnes mam take fofry, ze uz snad ani nemyslim :D
Ale som presvedcena, ze pravidelny dostatocny spanok je dolezity. V spanku telo oddychuje a regeneruje. Niekto spi 4 hodiny, niekto 10, to je individualne, ale regenerovat musi kazdy a pre biohodiny je podla mna rozhodujuca pravidelnost.
Sarka spravne poznamenala, ze faktorov je privela a netreba uzkostlivo sledovat kazdy jeden. Naber smer (vlastne si uz nabrala) a rataj s tym, ze co sa lieci, tak boli ;)
Verim, ze taka mladunka baba sa dostane z problemov skoro, lebo nekasles na seba, ale makas.

Mimochodom - trosku som stratila prehlad - bola si na nejakych dalsich testoch? Doktori sa nepohli dalej? Nebolo by odveci zistit pricinu bolesti, dalo by sa cielene zasiahnut.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Otevřela jsem si diář a přemýšlela.
31.3. jsem užila konstituční homeopatický lék, C200.
Cca týden na to jsem začala pozorovat nárůst energie. Přisoudila jsem to vitariánství.
Homeopat tvrdil, že pilule bude účinkovat cca 3-4 týdny.

Od 21.do 24. jsem denně užívala nižší potenci stejného léku-C9 . A množství energie bylo vyšší. Vzpomínám, že v pátek 23.jsem byla jak z divokých vajec, hrozně aktivní. O víkendu a den po (23.-25.) byly klouby značně lepší.

A pak se zase zhoršily a přišla i únava. Vysvětluju si to tak, že doběhla dvoustovka i devítka.

Takže role vitariánství v mém uzdravování asi neni tak velká, jak jsem myslela, asi na té homeopatii fakt něco bude.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Kometa

Příspěvek od dgm »

Podle me jeste nejsi ani zdaleka tak odkyselena, jak by bylo potreba ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Měřila jsem si dnes odpo pH moči a bylo 8.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

Moč není tělo...zjednodušeně řečeno, ber to prosím jen jako příklad, nemusí to tak být u tebe: co když je v těle nějaká porucha....a sama víš, že zdravá nejsi...a tělo vylučuje zásady a ponechává si kyseliny... :o
může být. a nemusí, ale osobně bych u jednoho měření 8 závěry nedělala.
více o pH píše Jarda na AZ zdraví.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Měřila jsem si ph už několikrát, kolísá mi, přes den vyšší, večer a ráno nižší, tak nějak to má i Jarda na těch stránkách.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Obrázek

wow, raw food je docela sexy :D (foceno měsíc od sebe, musel dřít jak mezek)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Podobnu foto nafotil syn mojej kamosky. Casovy rozdiel madzi foto bola jedna jedina minuta. Na jednej sa uvolnil, vypucil brucho, zhrbil sa, zvesil ramena a zamracil sa. Na druhej sa vystrel, usmial, vypol hrud, napol bicepsy a stiahol brucho. Neverili by ste, aky tam bol rozdiel! Vyzeralo to, ako keby pol roka makal v posilke :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od Panda »

Tady by to byla minuta a půl - ještě namazat a vyměnit trenýrky. ... aha a odsunout skříňku, takže 2 minuty ... a radiátor nebo co to tam je ... no tak to asi tedy nebude ten rychlo-případ :-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Tady by to byla minuta a půl - ještě namazat a vyměnit trenýrky. ... aha a odsunout skříňku, takže 2 minuty ... a radiátor nebo co to tam je ... no tak to asi tedy nebude ten rychlo-případ :-)
Radiator je sposobeny inym uhlom fotenia, na druhej foto je len parapet.
Ale je to fesak, zase nebudme zli :) A ak je vita a pracoval na svojom zdravi a tele, tak klobuk dolu.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Neříkám, že ty svaly nemohl mít schovaný pod tukem, asi měl. Ale zhubnul - vyrýsovaly se mu tváře.

Ale důvodem, proč to sem dávám, není ukázat efekt raw food, ale pěkného chlapa :lol:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Jasne, my len tak priatelsky rypeme... Pochudnutu tvar som si vsimla tiez.

A mozno bude na tom stretku vegetarianov :)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Asejc těžko, je to myslím amík.

A i kdyby, jen bych slintala z povzdálí :lol:
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Kometa

Příspěvek od levandulka »

Kometa píše:Obrázek

wow, raw food je docela sexy :D (foceno měsíc od sebe, musel dřít jak mezek)
Ten fešák sa volá Anthony Anderson a okrem toho, že je "rawfuďák", je aj nadšený permakulturista :wink:
http://rawmodelcom.blogspot.com
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

levandulka píše:Ten fešák sa volá Anthony Anderson a okrem toho, že je "rawfuďák", je aj nadšený permakulturista :wink:
http://rawmodelcom.blogspot.com
Uteseny link! :-P
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Kometa

Příspěvek od Lidka »

To von tak vypada urcite kvuli temu roofuudu

(sobe si to namlouvat muzu, ne?) :mrgreen:
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Kometa

Příspěvek od Lidka »

Aby to nevypadalo, ze jsem v opozici,

JA mam jasno: VENI, VIDI, VITA :mrgreen: 8)

Ale jsou tu jeste pani zavisla, pani pochybovacna, pani sebelitostna, pak taky ruka smatralka (v pytliku s buhvicim)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Kometa

Příspěvek od Sumicka »

Mlask, nebýt zadaná tak nevím jestli se udržím :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Kometa

Příspěvek od levandulka »

Sumicka píše:Mlask, nebýt zadaná tak nevím jestli se udržím :lol:
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Sumicka píše:Mlask, nebýt zadaná tak nevím jestli se udržím :lol:
To je zaujimave... taketo chute by mali prist az okolo tretieho-stvrteho mesiaca. :-P
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Kometa

Příspěvek od Sumicka »

hmm, tak to potom bude ještě hoooodně zajímavé :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

levandulka píše: Ten fešák sa volá Anthony Anderson a okrem toho, že je "rawfuďák", je aj nadšený permakulturista :wink:
http://rawmodelcom.blogspot.com
Chich, jak se najednou stalo mé vlákno mezi ženami oblíbené :lol:

Prosím tě, co je to ta permakulturistika?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:...Prosím tě, co je to ta permakulturistika?
Určitě tam ze začátku vypadlo písmenko "s", pak už by to bylo jasné... :?
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Kometa

Příspěvek od levandulka »

Kometa píše:
levandulka píše: Ten fešák sa volá Anthony Anderson a okrem toho, že je "rawfuďák", je aj nadšený permakulturista :wink:
http://rawmodelcom.blogspot.com
Chich, jak se najednou stalo mé vlákno mezi ženami oblíbené :lol:

Prosím tě, co je to ta permakulturistika?
Permakultura :wink:
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Ach, mi pohled na ty svaly uplně zatemnil mozek :oops: :lol:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kometa

Příspěvek od Fiona »

Ach jo, strasny s vama :roll: Sem radsi nebudu davat fotky svyho chlapa, aby se tu nekdo nahodou nedal inspirovat na chicken&chips nebo kure vareny s rybou :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Malá inspirace na trička:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět