Kometa

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Kometa

Příspěvek od Kometa »

Ahoj,
občas jsem na toto forum zabloudila už dříve, ale vždy jsem patřila k té většině, co vás považovala za podivíny a hrotiče. Ale poslední týdny klíčím, co se dá, při pasení koně si trhám pampelišky do salátu, mlsně pokukuju po odšťavňovači a vůbec mám různé podivné choutky :)

Dostala jsem se k tomu dost nechtěně - onemocněním. Ale teď vidím, o co jsem přicházela a jsem ráda, že konečně jím něco, co mému tělu tolik prospívá.

Dva a půl roku jsem vegetariánka, ale naprostou většinu stravy jsem jedla vařenou a i ve svých nejlepších dnech jsem měla jen jednu mísu zel.salátu a kousek ovoce, jinak pečivo a spoustu sladkostí.

Nyní jsem poměr otočila, jím většinu RAW, ale třeba pečiva se nevzdávám a občas nějakou sladkost taky slupnu, tělo by se bez toho obešlo, ale psychika, zvyk a hlavně jednoduchost běžného stravování mi nedovoluje se toho plně vzdát.

Co se mé nemoci týče - už 3 měsíce si se mnou doktoři neví rady. Postupně mě rozbolely všechny klouby a některé vazy plus jsem byla hrozně unavená. Myslím, že za to, že už je pro mě únava minulostí, vděčím právě RAW stravě. Předtím jsem už po hodině či dvou činnosti umírala, teď zvládám fungovat celý den a téměř stále se cítím plná energie.

Ale bohužel klouby se zatím nijak nelepší :-( V pondělí budu mít výsledky testu kortizolu, jestli mi to třeba nedělají nadledvinky. Jinak mi už doktoři testovali snad vše a pořád neví. A já teď taky nevím - jak to, že mi RAW tolik pomáhá na únavu a nezabralo na klouby a šlachy, myslela jsem, že to jsou dva příznaky téhož.
Tak strašně moc doufám, že je to jen tím, že klouby potřebují víc času a že to na ně taky zabere.

O půstu zatím neuvažuju - k jídlu mám veelmi kladný vztah, už pár hodin bez jídla mi nedělá dobře, z hladu mi bývá fyzicky špatně (i po potravinách s nízkým GI) a navíc se bojím zpomalení metabolismu.

Tož to by bylo o mě asi tak všechno >:-)

Přeji pěkný den :)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Kdyby vás cokoli napadalo k těm kloubům, pište prosím. Občas jsem tu u někoho zahlédla, že s nimi taky měl problémy (např.snad Panda?). Nevíte, když bych v nich měla nějaké solné usazenina/krystaly, jestli by je tělo zvládlo dostat zase ven? Někde jsem četla, že ne :( Ale zase třeba taková dna neni nevyléčitelná.

Btw. jeden z mnoha léčitelů, co jsem ho navštívila, mi tvrdil, že mam v kloubech právě krystalky kyseliny močové. Ale už mi nedokázal vysvětlit, jakto, že při krevních rozborech jsem jí měla hluboko v normě a navzdory tomu se mi klouby dál zhoršovaly. K tomu navíc mi tvrdil, že aby mi bylo líp, MUSÍM začít jíst maso. Ještě že si tenhle "léčitel" říká jen 200,- za hodinu, jinak by mi bylo líto peněz za takovéhle verbování.

Takže pokud tam nějaké krystalky mám, viděla bych to spíš na vápenato-fosforečné, ale to se asi bez punkce nezjistí.

Doufám, že když mi vita jídlo tolik pomohlo na únavu, že se to co nejdřív začne projevovat i na šlachách, z těch by tělo mělo zvládnout vyplavit ten případný svinčík co nejdříve. Teda ale asi jen pokud ty problémy způsobuje zanášení a ne třeba hormony :-(

Jinak dnes mi máma doveze z chalupy odštavňovač. Už docela prehistorickej, kdysi kupovanej na inzerát, šťavily se na tom zatím jen jablka, tak uvidím, co zvládne, jestli se mi podaří tak obohatit svůj jídelníček o nějaké významnější množství zeleně.

Chtěla jsem se zeptat - je nutné, aby přišel nepříjemný detox? Nebo to třeba někdo zvládá bez něj? Je mi teď fajn, i mam poslední den mnohem lepší psychický stav, tak jestli můžu doufat, že se mi to nezkazí.

Taky uvažuju o tom že bych si začla dávat šťávové půsty. Mají nějaký čistící smysl? Doufám, že mi tělo a intuice řeknou, jestli to chtějí, ale ráda se nechám poučit i od zkušenějších.

Díky a užijte si krásný slunečný den :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kometa

Příspěvek od RadkaS »

Kometa píše:Kdyby vás cokoli napadalo k těm kloubům, pište prosím.
No, napada me, hned poprve, jak jsi psala. Borelioza. Zkus si nechat udelat testy, vyzaduj Western Blot. Elisa neni tak presna.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kometa

Příspěvek od RadkaS »

Podle toho, co pises, to vypada, ze nejvice ze vseho by te z toho dostal prave ten pust, ktery tedy zatim nechces. Preju hodne sil
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Borelie mi dělali, ale metoda u toho napsaná není, takže to nevím.

anti Borrelia IgM ... 0,040
anti Borelia IgG ... 0,110

Hraniční je 0,9-1,1 a pozitivní od 1,1 výše...

Takže si myslím, že borelie to fakt neni, když mam tak nízké hodnoty. Navíc klíště jsem už neměla hodně dlouho a flek nikdy, i když vím, že to být nemusí.

Taky mi dělali chlamydie, EBv, toxoplasmosu, alergie a autoimunitní protilátky. Tam mám ANF 1:100 a RF g-60, jinak ok. Tenhle nález ale podle revmatologa neni zas tak závažnej, může to mít i zdravej člověk. Anti-CCP a HLA B27 negativní.Mám ok krevní obraz (jen drobné odchylky v diferenciálu bílých krvinek), sedimentaci 5/10, CRP O,2, takže hluboko v normě.

Ono já ten půst taky zatím nechci z toho důvodu, že když netuším o co jde, tak nechci dělat nic zásadního. Navíc když Zatím se tedy alespoň snažím co nejvíc přejít na vitariánství a víc to tělo zatím nešokovat. Uvidím, jak se mi budou zdát ty šťávy a kdyžtak bych alespoň dávala šťávový půsty.

Zítra taky budu mít po delší době krevní obraz tak uvidím, jestli se alespoň znormalizoval ten diferenciál, když se cítím líp. Předtím jsem se fakt cítila nemocná, teď nebýt kloubů a šlach tak se cítím zdravá.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Taky jsem jednu dobu měla docela vtipnej symptom, že jsem vždy na jednom místě a se stejnou intenzitou měla pocit tepla a to i několikrát denně. Pak se ten pocit tepla párkrát objevil jinde (ale vždy na nohách)a pak se přestal vyskytovat.

Občas mě bolí oči, ale byla jsem u očařky a nitrooční tlak ok.
Taky mě vyšetřili na ORL a v pořádku.
Ještě jsem si vzpoměla že mi dělali ASLO- prlkaz na streptokoka, a výtěr z krku a taky ok.

Co v pořádku nemám jsou hormony - po šesti letech jsem vysadila antikoncepci a už 4 měsíce místo funkčních vajíček vyrábím cysty až 5cm veliké. Ale všichni gynekologové a revmatologové tvrdí, že od toho to být nemůže.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kometa

Příspěvek od RadkaS »

Kometa píše:Borelie mi dělali, ale metoda u toho napsaná není, takže to nevím.

anti Borrelia IgM ... 0,040
anti Borelia IgG ... 0,110

Hraniční je 0,9-1,1 a pozitivní od 1,1 výše...

Takže si myslím, že borelie to fakt neni, když mam tak nízké hodnoty. Navíc klíště jsem už neměla hodně dlouho a flek nikdy, i když vím, že to být nemusí.

Taky mi dělali chlamydie, EBv, toxoplasmosu, alergie a autoimunitní protilátky. Tam mám ANF 1:100 a RF g-60, jinak ok. Tenhle nález ale podle revmatologa neni zas tak závažnej, může to mít i zdravej člověk. Anti-CCP a HLA B27 negativní.Mám ok krevní obraz (jen drobné odchylky v diferenciálu bílých krvinek), sedimentaci 5/10, CRP O,2, takže hluboko v normě.

Ono já ten půst taky zatím nechci z toho důvodu, že když netuším o co jde, tak nechci dělat nic zásadního. Navíc když Zatím se tedy alespoň snažím co nejvíc přejít na vitariánství a víc to tělo zatím nešokovat. Uvidím, jak se mi budou zdát ty šťávy a kdyžtak bych alespoň dávala šťávový půsty.

Zítra taky budu mít po delší době krevní obraz tak uvidím, jestli se alespoň znormalizoval ten diferenciál, když se cítím líp. Předtím jsem se fakt cítila nemocná, teď nebýt kloubů a šlach tak se cítím zdravá.
Tak to je fajn, ze mas testy a jakztak jistotu, co to neni. Zkus pust nastudovat, dobre info najdes na wwwteckapustteckacz .
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Ahoj Kometa,
ak Ti mama prinesie prehistoricky odstavnovac, bude to asi odstredivka a na nej vela zeleneho neodstavis. Zato tvrdsie jablka, mrkva, cvikla (cervena repa) Ti pojde dobre. Ale zelene mozes papat ako doteraz - priamo z luky, kam s konikom chodis (to je skvele - jazdis?). Zelam, aby sa Ti prinavratilo zdravie... Nejaka reumaticka horucka to nie je? Ja klbom prd rozumiem, ale zhodou okolnosti dve moje zname maju tuto diagnozu.
Mame jar, potom leto, verim, ze sa Ti stav chrumanim zelovocu polepsi. A co sa tyka vysadenia HA - nic rozumnejsie si nemohla spravit.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Bohužel teď ze zdravotních důvodů jezdit nemůžu, hrozně mě z toho chytá páteř.

Právě jsem dorazila salát asi s 80ti lístkama pampelišek a 3Oti kvítkama sedmikrásek. Ale mám tak nějak pocit, že to je jak když plivne. Ale co, třeba se časem vzmůžu na nějaký lepší šťavič.

Horečku jsem neměla, měla jsem max. 37,5 a teď jsem dlouho bez teplot. Taky mi ty klouby, co mě bolí, nehřejou a až na pár výjimek neotékají.

Možná jsem měla HA vysazovat postupně, přejít na slabší a ještě slabší... ale gynekoložka nechtěla abych vysazovala a nechtěla mi ty slabší napsat, tak jsem to prostě utnula. Už jsem dlouho cítila, že musím ve svém životě udělat nějaké změny a vysazení HA mělo být první z nich. Ale netušila jsem, že to tělo vezme tolik do vlastních rukou a vydá se tímto směrem.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kometa

Příspěvek od Sweetie »

rada bych te podporila pri 'zlehcovani' zivotnich navyku. zajima me HA, jak se projevily ty cysty? to jsi zamerne sla na vysetreni, nebo bolesti?
detox jde urychlit asi sankou, klystyrem, ci colonh..je potreba si pamatovat ze cisty strevo je zaklad. a pak to ostatni. anebo detox zpomalit postupnym vynechavanim zpracovanyho jidla. osobne jsem mela permanentni prujem asi ctyri mesice, zhubnuti na kost;vynechala jsem hned vsecko tepelne zpracovany,a detox silnej, presto ze jsem se predtim zivila asi 80ti procenty syrovou ovozel.
pri svoji ceste se mi nejvic ulehcilo,kdyz jsem se oprostila od pouzivani soli. a dalsich (nam pripadajici nepatrnych) nicitelu jako suseny koreni, piti kafe na denni bazi.
chce si to procitat postupne tohle forum ,spouste veci prijdes po chvilce 'na kloub'
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kometa

Příspěvek od kveta »

ahoj kometo, preju ti uspechy na tve vita ceste.

s tema kloubama to bude trvat asi dyl nez se projevi zlepseni. chce to asi i teplo, nalozit se do vany s bilinkama a mozna i sauna ci zabalit se do deky kdyz se zrovna moc nepohybujes, pohyb je taky dobrej

kdyz nemas chut na pust, vyzkousej pit jenom stavy, hlavne ovocny, ale cerstvy doma vyrobeny. ja to mam vyzkouseny mnohokrat a je to skoro jako pust. ja osobne pustuju jen kdyz se mi nechce prirozene jist. pust je vic narocnej.

jeste k tem kloubum, nejhorsi jsou obiloviny, tuky, maso.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Cysty se projevily výraznou bolestí. Ta pěticentimetrová bolela fakt dost. Nevěděla jsem, jestli je to střevo nebo vaječníky, ale ultrazvuk vidí vše. Dostala jsem na to jen tabletky vit.B6 a při menstruaci odešly. Ale teď cítím, že mám vlevo zas pěknou, podle míry bolesti tak 4 cm.

Sůl se mi povedlo vynechat tak nějak přirozeně, prostě jsem jí přestala k chuti jídla potřebovat. Nějaké minimum přijímám dál, ale oproti většině lidem je to fakt maličko. Kávu jsem taky vynechala, piji jen zelený čaj.

U mě je nejhorší pečivo - chutná mi a mám pocit, že se tím najím. A sladkosti - rodina mi pochopitelně háže klacky pod nohy, otec stále nakupuje všechny možný koláčky, koláče, dortíky, čokolády... a já holt jsem na tyhle věci vysazená. Takže třeba dnes jsem měla jeden kousek ovocného koláče, abych se jen netrápila.

Co je to "sanka"?
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Zrovna teplo se těm mým nelíbí - když jsem zkusila rašelinovou koupel s levandulí, naopak se mi to výrazně zhoršilo. A pohyb taky nemůžu - já mam některý věci naopak než je běžné a právě pohyb je hlavní zhoršující prvek. Proto nemůžu jezdit na koni (hýbe se při tom páteř) a na den mam limi cca 4km chůze, pak už to začíná dost bolet.

S vita mám ten problém, že neznam moc receptů a mám problém nejíst pořád to samé. Jenže já bohužel jsem ten typ, co strašně rád všechno ochutnává, poznává nový chutě a fakt neni schopnej jíst pořád to samé, i kdyby to byla superúžasně zdravá kompletní strava. Existuje nějaká tištěná kuchařka?

Chtěla bych se zeptat - vymyslela jsem si, že chci otestovat minerály z moče a na to je potřeba moč 24h sbírat a otestovat jako celek. No a zjišťuju, že tam mam spoustu takovýho bílýho sajrajtu. Nesetkal jste se s tím někdy někdo? Když jsem na běžné testy odebrala jen malou lahvičku, nevšimla jsem si toho, ale tady v tom velkym oběmu je to dobře patrné. Tak mi jde jen o to, že teď nevím, na co všechno si tu moč otestovat (vymýšlím a platím si to sama).
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od Eva.cz »

Holka, máš těch zdravotních problémů docela dost, snad se to brzy srovná.

Na kuchařku mrkni sem:
http://vitakucharka.blog.cz/
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Tak jsem si teď dala svojí první šťávu - 3 řapíkatý celery a kus zelí, byly toho asi 2, max. 2,5 dc a chvilku po dopití se mi udělalo pěkně šoufl. Co to znamená? Na vylučování toxinů je to moc rychlý, ne? Je mi tak, že bych skoro hodila šavli.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Kometa

Příspěvek od RadkaS »

Kometa píše:Tak jsem si teď dala svojí první šťávu - 3 řapíkatý celery a kus zelí, byly toho asi 2, max. 2,5 dc a chvilku po dopití se mi udělalo pěkně šoufl. Co to znamená? Na vylučování toxinů je to moc rychlý, ne? Je mi tak, že bych skoro hodila šavli.
Spis bych si tipla, ze jsi si udelala celkem agresivni stavu. Priste si dej neco jemnejsiho :-). Treba mrkev plus rajce nebo okurku nebo tak neco.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Kometa

Příspěvek od Sumicka »

Jak to tak čtu, tak je možné, že jsi pěkně zanesená hleny - špatně od žaludku může být právě tím obalem z hlenu a následným špatným trávením. To bílé v moči by mohla být bílkovina - problémy s ledvinama. Ale jsou to jenom tipy.
K tomu, abys viděla nějaké výsledky je potřeba být vita mnohem déle, je to otázka měsíců až roků. I když některé zlepšení se mohou projevit mnohem dřív, já jsem cítila změny už po týdnu, ale pak se začaly projevovat další posuny až mnohem později. Mám vyzkoušené, že každé vařené a upravené jídlo zhoršuje stav a zastavuje proces čištění - ale takhle reaguje moje tělo. Pro mě už je náročné sníst i větší množství oříšků (mám je moc ráda). Detox má různé tváře a různou rychlost, to je to těžké na vita - najít ten správný postup právě pro sebe. Je potřeba hodně vyzkoušet, abys našla to pravé.
Pokud ti tato kombinace nesedla, tak ji odlož na později až budeš více pročištěná. Co se týká kloubů, tak opravdu potřebují čas, ale zlepší se ti tomu věř.
Držím ti palce, pěsti a tak, aby se ti dařilo.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

RadkaS - já zvolila tuhle kombinaci proto, abych měla pestřejší skladbu jídla a zrovna zelí a řepíkatý celer jsou dvě věci, co bych syrový fakt neschroupala. No, zapila jsem to alespoň vodou a ono se s tím tělo nějak popere a příště zvolím menší množství a ne nalačno.
Navíc rajčata, papriky a brambory jsem vysadila už před nějakou dobou kvuli tomu, že se říká, že způsobují nějaké problémy z klouby. Nemyslím si, že by mohli za ty mé, ale sichr je sichr.

Taky jak jsem koukala na stránky o šťávách, tak se mi zalíbil text u celeru. Nesnáším celer. Ale kdyby ty mý problémy způsoboval vápník usazenej kde nemá, tak by to zrovna mohlo pomoci a ve formě šťávy je to pro mě zkonzumovatelné.

Teď si ty šťávy chci dělat hlavně proto, abych si je osahala, zjistila, jestli mě to nebude příliš obtěžovala a navykla si na to. A aby to byla taková příprava na šťávový půst.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Kometa

Příspěvek od kveta »

Sumicka píše:Jak to tak čtu, tak je možné, že jsi pěkně zanesená hleny - špatně od žaludku může být právě tím obalem z hlenu a následným špatným trávením. To bílé v moči by mohla být bílkovina - problémy s ledvinama. Ale jsou to jenom tipy.
K tomu, abys viděla nějaké výsledky je potřeba být vita mnohem déle, je to otázka měsíců až roků. I když některé zlepšení se mohou projevit mnohem dřív, já jsem cítila změny už po týdnu, ale pak se začaly projevovat další posuny až mnohem později. Mám vyzkoušené, že každé vařené a upravené jídlo zhoršuje stav a zastavuje proces čištění - ale takhle reaguje moje tělo. Pro mě už je náročné sníst i větší množství oříšků (mám je moc ráda). Detox má různé tváře a různou rychlost, to je to těžké na vita - najít ten správný postup právě pro sebe. Je potřeba hodně vyzkoušet, abys našla to pravé.
Pokud ti tato kombinace nesedla, tak ji odlož na později až budeš více pročištěná. Co se týká kloubů, tak opravdu potřebují čas, ale zlepší se ti tomu věř.
Držím ti palce, pěsti a tak, aby se ti dařilo.
presne tak. jinak k snidani stava ze zeli a celere, to je docela sila. k snidani zkus stavu ovocnou a zeleninu az dyl. chce to experimentovat. taky je potreba hlavne ze zacatku pit stavy pomalu.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

K snídani? :lol: Za co mě máte :lol:

Já ji pila večer, ráno bych vrhla jen bych ucítila to aroma. Snídám rozmačkaný banán s klíčeným zrním a mletým lněným a sezamovým semínkem :wink:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Kometa

Příspěvek od Sumicka »

No tak jo, ale zjevně to nebylo ono :lol: , tak zkus smíchat třeba celer s mrkví a jablíčkem, to by mohlo být snesitelnější a možná by ti ten celer tolik nevadil. Pokusy jsou na tobě, my můžem akorát radit z vlastních zkušeností a ty jsou u každého trochu jiné. 8)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Jasně, díky moc za rady, nějak si to vytestuju, v tom není problém.

Horší ale je, že mam v ruce výsledky z pátek nabírané krve a nemam z nich moc radost. Kortizol je naštěstí v pořádku, ale stále mam špatnej diferenciál leukocytů. Pořád mám málo neutrofilů (=neutropenie) a zvýšení eozinofilů (=eozinofilie) a ještě se k tomu přidaly zvýšený lymfocyty. Takže ačkoli se cítím lépe, v krvi žádné změny k lepšímu :(
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Kometa

Příspěvek od Sumicka »

Vydrž je to běh na dlouhou trať a během toho běhu se můžou příležitostně i některé části zhoršovat - to je detox. Bude líp m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Panda píše:
Kometa píše:...ale oni jsou zdraví a já ne...
Nemoci jsou dar sloužící k posunu člověka ve svém vývoji.
Přesunu diskusi sem, ať nespamujeme klíčení.

Já vím a taky se někam posunuji. Kupříkladu teď vnímám hodně jinak přírodu, jsem k ní mnohem blíž, moc mi pomáhá. Stále třeba hledám nějaké své místečko kam bych si mohla jezdit relaxovat (bohužel autem), kde je tekoucí řeka a klid (jsem z Prahy).

Taky se snažím nacházet nějaký svůj vnitřní klid. Ale ten stres z nemoci se mi prostě nedaří zcela odbourávat.

Ale mám pocit, že se měním strašně pomalu, že mi pořád chybí ten správný "aha" efekt, kdy bych pochopila, jak dělat veci lépe a přesně jakým směrem jít. Rozumově to mám zanalyzované skvěle, ale ta změna uvnitř moc neprobíhá a mám strach, abych našla správnou cestu a to tělo se zas dalo do pořádku.

Odpověď na Pandovu SZ:
Mně bohužel pohyb nepomáhá vůbec, naopak, i mírný mi to zhoršuje.
A jak jsem psala, boreliozu mi testovali, ta by to být neměla.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Kometa, s tou stavou si ma rozosmiala, lebo som robila volakedy davno podobne "somariny".
Zeleninove stavy su velmi silne a jednoducho ich nemozes pit len tak, zo dna na den. Napriklad stava z cervenej repy (cvikle) je natolko silna, ze niekomu z neriedenej moze byt poriadne zle, skratka sa strepe na zem. Pri pokusoch Ti preto radim, aby si pri ochutnavkach zeleninovych stiav zvolila radsej poriadne nariedenie vodou. Tak ochutnas, ci Ti to chuti, alebo nie. Povedzme stvrtinka stavy, tri stvrtinky voda. Kedze ja kvoli mojim zdravotnym problemom musim dostat do seba co najviac kapusty (zeli), brokolice, kalerabu, kelu (kapusta), tak ich tiez stavim, ale riedim ich jablkovou stavou. Tam sa tie extremne (pomerne neprijemne) chute zamaskuju.
Ber zeleninove stavy ako lieky, alebo caje z byliniek. Su uzitocne, ale uzivat s rozumom!

Mas teraz vela zavaznych zdravotnych problemov, ale nic nie je neriesitelne. Ber to ako vyzvu, ako moznost, nieco pre seba zacat robit. Aj ja som sa cely zivot stravovala (v porovnani s okolim) zdravo, a aj tak som skoncila v spitali. To, ze mas obmedzenejsiu moznost pohybu vyuzi na citanie, studium... presnor celeho vitariana, najdes mnozstvo uzitocnych linkov.

Co je to sanka: viewtopic.php?f=3&t=983, zlahka to prebehni, zistis zaklad, ked tak sa pytaj dalej, ale su tam dobre linky i skusenosti druhych.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

když jsem zvyklá běžně sníst celou červenou řepu syrovou a nic to se mnou nedělá, bude účinek u šťávy jiný??

Když si teď půjdu odšťavit řapíkatý celer, kolik si jich můžu dát? Naředím to třeba mrkví.

Díky
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:když jsem zvyklá běžně sníst celou červenou řepu syrovou a nic to se mnou nedělá, bude účinek u šťávy jiný??...
U celé řepy je spousta vlákniny, řepa se tráví pomalu. Jako šťáva vpadne celá naráz do krve, je to dost silný nárazový šok.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Kometa píše:když jsem zvyklá běžně sníst celou červenou řepu syrovou a nic to se mnou nedělá, bude účinek u šťávy jiný??
Když si teď půjdu odšťavit řapíkatý celer, kolik si jich můžu dát? Naředím to třeba mrkví.
Díky
Toto je silne individualne, ak chces, experimentuj. Ale ak chces, aby stavy mali nejaky cieleny ucinok, zozen si knizku, recepty, napr. tu najdes aj k volnemu stiahnutiu: http://vitarian.cz/search.php?rsvelikos ... omhlmenu=8 - Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy - Dr. Norman Walker - tam najdes hadam to, co hladas. Skus podla receptu, ked bude prisilne, zjemni, ked prislabe, dodas grady ;)
Ja mam zaklad stavy vzdy jablko, a k tomu pridavam vselico ine. Ale tie jablka su pre mna grunt. Na samotne zeleninove stavy si netrufam. Cviklu milujem, ale ako stavu opat silne nariedenu jablkami.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

Ahoj, vítám tě, koukám, že tu nezazněla sedmibodová očista podle Cingroše.
Panda ti poradí, kde se dostat k originálu a kompletnímu návodu :)
Jen tak pro nástin článek http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005021801

No a tyhle očisty má rozepsané a mírně upravené také pan Zajíček na http://www.zdravi-az.cz/ také v diskuzích.

Každopádně se nenech vyděsit tím, kolik toho je :) Na klouby je bobkový list, ale zatím to jen ulož hluboko do paměti a snaž se doladit stravu a střevo, více přijde časem, je to dobrodružná cesta, tak užívej :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Lidi vy mě tím svým klystýrovým verbováním umoříte :lol:

Dnes už jsem si musela přiznat, že to nepříjemné svědění tam dole znamená, že se má kdysi velmi věrná společnice kandida vrátila :( Ale přináší to jedno pozitivum - odůvodnění pro to, proč mám vysoké lymfocyty - tělo s ní statečně bojuje. Ale jak jsem psala v tématu Candida, určitě se mu s tím budu snažit pomoci.
Sbohem jablíčko, sbohem banáne... Obrázek
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od Panda »

Myslím že ne, vypuštění sladkého ovoce je chyba (tedy pokud se nepřejídáš jen sladkým ovocem, což předpokládám že ne).

Nejpřirozenější, i když pomalá, je cesta čisté raw stravy (ovoce, zelenina). Jak říká 800914: alkalizuj! Tím se odstraní živná půda candidy a postupně se stav v těle srovná do správných mezí.

Rychlejší cesta je přidat klystýry nebo šanku - protože centrum candidozy je ve střevech. Takže propláchnutím střev se zbavíš největšího kvanta kvasinek. Případně pak k tomu přidat ještě Lacidofil pro obnovu mikroflóry, ale není nutný.

No a nejrychlejší cesta, i když už ne vita ani ne přírodní přirozená, je MMS - podobně jako to udělala Šárka.

Jo a jasně - delší půst, ten řeší vše.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

Náhodou jsem si všimla dvoustránkové diskuze o kloubech http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 31&start=0
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Panda píše:Nejpřirozenější, i když pomalá, je cesta čisté raw stravy (ovoce, zelenina).
Kdybych jedla jen ovoce a zeleninu, chcípnu taky a vsadím se, že dokonce dřív než candida :lol:

Ale je to fakt zvláštní - když jsem měla candidu všude, i ve střevech pochopitelně, trpěla jsem na silné nadýmání. Teď trávím naprosto v poho. Takže třeba se prostě fakt vrhla jen na ty pohl.orgány. Ono totiž nezáleží jen kde je a v jakém množství, ale taky v jaké formě - jestli kulovité nebo vláknité. Kulovitá ve střevech je ok, ale když zdivočí, prorostou vlákna krz orgány a je průšvih.

Psala jsem svému homeopatovi, říkal, že to je dobrý znak, že se vrací stará onemocnění, že to samo přejde, ať to nijak nepotlačuju. Tak snad se nemýlí, nerada bych to pak zas vyvražďovala odevšud.
Lactobacily ale pro sichr beru.

S.ariku, díky za odkaz. Ale nějak neví, zdali si z něj něco vezmu, já jsem fakt atyp. Jen mě zaujaly ty urinové obklady. Víš, ono je něco jiného když má člověk jeden kloub a když všechny, tak mě jen napadlo, že bych si musela nach... to vany, abych nějaké nediskriminovala (:-)

Ináč mám dnes výsledky ze 24h sbírané moče, ale asi to snad naskenuju a vložím, přepisovala bych to dlouho, lítaj mi tam tečky do všech stran. Ale všechny minerály v krvi mám ok (hlavně že mi sestry v laboratoři tvrdily, že z moče je to to samé jako z krve, měly by si doplnit vzdělání).
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Kometa

Příspěvek od dgm »

Ahoj a vitej :D
to je ale urodny denicek, tak at je uz po trapeni a vita at ti prinasi i neco navic, ne jenom detox :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Obrázek

Takže toto ze mě vychází. Na čtvrtek jsem se objednala na konzultaci k urologovi, protože takovouhle smršť jsem nečekala.

Hlavní důvod, proč jsem si to ale nechala dělat, byl vápník. Když by byl vysokej, byl by průšvih. Takže jsem ráda, že vápník je ok. Ale co je ten zbytek to netuším.
Naposledy upravil(a) Kometa dne úte dub 20, 2010 22:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

dgm píše:Ahoj a vitej :D
to je ale urodny denicek, tak at je uz po trapeni a vita at ti prinasi i neco navic, ne jenom detox :wink:
Člověče já zatím na žádný detox netrpím. Je mi fajn :) Teda v rámci mých kloubních mezí :? Ale díky :)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Ohledně sirné patlaniny- já si to udělala párkrát, ale pak mi "léčitel" zakázal mléčné výrobky. Zkusila jsem udělat roztok MSM a lněného oleje, ale nijak se to nespojilo a byl to pěkněj hnus. Tak jsem se na to vykašlala. Teď jím denně 20g lněného semínka a víc neřeším.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Kometa

Příspěvek od dgm »

Kometa píše:
dgm píše:Ahoj a vitej :D
to je ale urodny denicek, tak at je uz po trapeni a vita at ti prinasi i neco navic, ne jenom detox :wink:
Člověče já zatím na žádný detox netrpím. Je mi fajn :) Teda v rámci mých kloubních mezí :? Ale díky :)
Kometa píše: Psala jsem svému homeopatovi, říkal, že to je dobrý znak, že se vrací stará onemocnění, že to samo přejde, ať to nijak nepotlačuju. Tak snad se nemýlí, nerada bych to pak zas vyvražďovala odevšud.
Lactobacily ale pro sichr beru.
Vsak tohle jsem myslela :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

dgm píše: Vsak tohle jsem myslela :D
No ale dle homeopata je nynější candida reakcí na homeopatikum co mi dává, ne na vita.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Kometa

Příspěvek od Sumicka »

Tak s tou bílkovinou jsem se zjevně trefila do černého a také máš moc velký úbytek draslíku - to je taky špatně, to znamená , že máš v sobě moc sodíku a ten je ve velkém množství pro tělo jedovatý a je příčinou velkého množství zdravotních problémů - to může být taky příčina tvých problémů s kloubama. Chtělo by to přírodní draslík - idelání je ve stravě, ale chce to zjistit, který ovozel je ten nejlepší. S léčitelem souhlasím, mléko a výrobky z něj jsou taky jedovatý :-).
Draslík pro léčbu je potřeba dodávat ve "velkém" množství, asi 100x tolik, kolik je v doplňcích stravy.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Sumicka píše:Tak s tou bílkovinou jsem se zjevně trefila do černého a také máš moc velký úbytek draslíku - to je taky špatně, to znamená , že máš v sobě moc sodíku a ten je ve velkém množství pro tělo jedovatý a je příčinou velkého množství zdravotních problémů - to může být taky příčina tvých problémů s kloubama. Chtělo by to přírodní draslík - idelání je ve stravě, ale chce to zjistit, který ovozel je ten nejlepší. S léčitelem souhlasím, mléko a výrobky z něj jsou taky jedovatý :-).
Draslík pro léčbu je potřeba dodávat ve "velkém" množství, asi 100x tolik, kolik je v doplňcích stravy.
Bílkovinu jsem si dnes otestovala přesnějším testem, z raní moče a je uplně ok - takže ta vysoká hodnota byla jen nepřesností způsobenou metodou testování.

Já bych možná řekla, že naopak, když vylučuju hodně draslíku tak to znamená, že ho tělo má dost a tak ho může (a musí) vyloučit. Protože sodíku a chloridu (neboli soli) tolik nemá (skoro nesolím), tak je nevylučuje.

Zítra skočím zeptat se urologa, co on na to.
Ovozel se snažím konzumovat co nejpestřejší, třeba teď tu mam ředkev a syrový shitaké :wink: (a podvádím se sojovou tatarkou :oops: )
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Kometa

Příspěvek od Sumicka »

:lol: podvádím se - to je dobrý. Soju bych nedala, ani mixnutou a ani jinak, to není pro mě. Když už tak klíčenou pohanku - ala dresing, ale i to omezeně.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Za svůj život jsem snědla tolik kilo soji (hlavně v tofu), že ta lžíce do velkého salátu se ztratí.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Budete se asi radovat, já se radovala míň - včera mi i revmatoložka doporučila výplach střev, že možná když mi změna stravy tak pomohla, tak by to mohlo znamenat znečištěné střevo. No, nevím, ale začala jsem o tom teda uvažovat.

Když mluvila, jak to lidem pomáhá a o čem to je, mluvila docela dlouho a mě čím dál tím více cukaly koutky úst. Vybavila se mi ta scéna ze Švejka, kde se klystýr ordinuje simulantům. Tak jsem jí to řekla, aby věděla, čemu se tam tak tlemím a ona na to, že tak to nemyslela :lol:

(ale nedivila bych se, kdyby myslela, na mých kloubech neni nic vidět a i krev mam docela ok, s drobnýma změnama, který ale neodpovídaj míře subjektivně vnímaných potíží)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

osvícená lékařka :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

právě jsem si udělala svojí první zelenou šťávičku - sedmikrásky, jetel, pár květů pampelišek, listy pampelišek, pár lístků z černého rybízu a trošku řebříčku. Do toho 2 malá seschlá jablíčka, co mi odstředivka nebere.

Nechala jsem to s troškou vody pár minut točit na plné obrátky v mixéru a vyždímala přes kapesník do misky.

A mám z toho hroznou radost :D

Příště přidám víc jablíček a budu uplně blažená.. Teda až na to neustálé umývání mixéru a tu trošku pracnosti okolo. Ale hotl nějak nemám odvahu si říct rodičům o odšťavňovač za 10 tis.. Má takto získaná šťáva výrazně horší kvalitu než ta z odšťavňovače?

Snažila jsem se jí vyždímat fakt do sucha.

A protože slovo "vyhodit" považuju za sprosté, ze zbylé hmoty tvaruju válečky, zkusím je usušit a používat jako pamlsky pro koně nebo ligh příkrm pro věčně hladové, avšak snadno tloustnoucí potkany.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Kometa

Příspěvek od Samira »

Kometa píše:Má takto získaná šťáva výrazně horší kvalitu než ta z odšťavňovače?
Nemyslim. Prave naopak, mozno svojimi rukami pri tom mackani do toho davas cosi viac, nez nase odstavovace ;)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Kometa

Příspěvek od bstrd »

Kometa píše:Teda až na to neustálé umývání mixéru a tu trošku pracnosti okolo. Ale hotl nějak nemám odvahu si říct rodičům o odšťavňovač za 10 tis..
-o ručnom healthy juiceri si nedumala? stoji cca desatinu, na zelené štiavy ideálny a funguje aj bez elektriky
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Momentálně piju šťávu z 50ti mladých kopřivek a 2 jablíček, zředěné asi do 0,8 litru, tak si zvědavá, co to ve mě provede.

Ale nejsem si jistá, že při tom nadávání na pracnost do té šťávy přejde ze mě cokoli dobrého :lol:

Uvažovala, ale u nás neni moc kam tyhle ruční věci přišroubovat, ničí to povrchy.

A mě by i lákalo třeba do toho přihodit ořechy a pod..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kometa

Příspěvek od s.arik »

Ruční HJ se přilepí k pracovní ploše linky podtlakem, není třeba utahovat šroubem.
Plochy taky můžeš shora i zespoda chránit kousek linolea třeba...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět