Kometa

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Krásné je toto:
Obrázek

Namaluju to kamarádce na tašku, krmí svoje štěndo barfem.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Tak vám nevím. Poslední dobou sleduju, že když si dám nějaká semínka, oříšky nebo sušené ovoce, mám pocit, jako by mě to připláclo k zemi. Ale ne vždy, někdy si dám třeba kousek narozeninového dortu a jsem ok, zrovna teď pár sušených banánků a jsem bez energie.

Tak přemýšlím, jak se stravovat. Nějak jsem ještě nenabyla přesvědčení, že bez oříšků a semínek dodám tělu vše, co potřebuje.

Jinak klouby jsou bohužel beze změn, stále úděsně vržou a bolestí omezují. Ale byla jsem o víkendu na vodě a kupodivu to pádlování přežily, ačkoli jsem se nijak nešetřila. Tak pojedu přístí víkend zas, když mám zjištěné, že to můžu. Ono je to částečně asi tím, že vodu skutečně miluju a ladí mě do pohody.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od Eva.cz »

Panda píše:
Kometa píše:...Prosím tě, co je to ta permakulturistika?
Určitě tam ze začátku vypadlo písmenko "s", pak už by to bylo jasné... :?
Ještě že ne permaturistika se zapomenutým "s"!!!! :roll: :roll: :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Hohohoo, tak už spadla klec. Zavolala jsem někam, kde dělaj hydrokolon s tím, že jsem se obalamutila, že se jen chci informovat... a v nestřeženém okamžiku jsem na sebe udělala podfuk a objednala se ... hned na 3 termíny a objednání je závazné :D

Holt nejsem takový fekálníček, abych si to dělala doma sama, tak snad to takhle přežiju. Zkusím to brát tak, že ten člověk to dělá denně, je to pro něj uplná rutina, já se k tomu můžu postavit jako k lékařské proceduře, tam se taky nikdo necítí blbě.... Ale z časových důvodů se tam dostanu až za 2 týdny, tak snad to do té doby ještě nějak překlepu (trošku mam problémy s pletí).
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Jak už jsem napsala do tématu "Očista střeva", nakonec jsem svůj odpor a strach z klystýru překonala. Koupila si sadičku a včera to prvně zkusila.

Včera - jeden mini tak asi 2dcl, šel hned ven, pak jeden litrový, udržela jsem ho asi 10 minut, bylo to nepříjemné.

Dnes -
1) 1,2 litru, podrženo 10 minut, opět nic moc příjemné, co šlo ven asi nemusím popisovat.
2) 1,5 litru - po počátečním váhání to do mě zahučelo jako nic, až jsem se sama divila. Šla ven špinavá voda.
3) 2 litry - myslela jsem si, že to už bude pohodička, nakonec jsem u toho ležela snad půl hodiny. Nechtělo to natéct a nechtělo. Ale když už jsem to zas skoro vzdávala, dalo si to říct.

2.a 3. jsem držela 20-30 minut, podle toho, jak jsem se zrovna začetla do knížky. Popravdě mi ta voda v břiše nijak nevadila, měla jsem pocit, že bych si klidně mohla jít zahrát fotbal :lol:

Po třetím ze mě šla jen zakalená voda s kousky čehosi, co budou asi nestrávené kousky ovoce. Takže jestli ze mě konečně zítra nevypadne nějaká hrůza, tak fakt nevím. Trošku mě mrzí, že jsem dnes nevydržela čistě na šťávách, tak snad příště, bude-li nějaké.

Abych si účinek na pleť zajistila, napatlala jsem si na obličej bahenní masku a běda, jestli se ráno nevzbudím uplně krásná, po takovéhle několikahodinové očistě.

Takže závěr - klystýr je fakt zbytečný strašák, o nic nejde. Teda krom toho, že na to nemam doma uplně ideální podmínky, rodiče nesmí nic zjistit, jinak by mě už fakt nechali zavřít do blázince.
Jen je mi nepříjemné zavádění hadičky, než jí do sebe nasoukám požadovaný kus, a pak to napouštění, to je nuda. Snad už zítra objevím, kde mam ten knoflík od čerpadla, který se mi samo zapíná až po takové době.

Včera jsem použila jen heřmánková čaj, dnes heřmánkový čaj s trochou soli, ale koukala jsem, že jsem u toho i dost močila, asi to vstřebávám. Takže si budu muset najít, kolik té soli by tam mělo být. Hádám, že asi o trošičku víc než má fyziologický roztok, aby se teda "odtrhávaly ty usazeniny" (o kterých čím dál tím víc pochybuju, že bych je měla). Ale zas nevím, aby to to střevo nedehydrovalo a neničilo sliznici.

No, ale aspoň si zítra uvařím ten bobkový list, co doporučuje Jarda na klouby a co je údajně hrozně nebezpečný bez očisty střev.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kometa

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:...Jen je mi nepříjemné zavádění hadičky, než jí do sebe nasoukám požadovaný kus,...
Nevím jestli víš že je dobré namazat nejdříve olejem, pak vklouzne snadno. A hlavně povolit svalstvo.

Pokud špatně natéká tak je dobré dělat u toho ještě břišní cviky, nadechování, stahování a povolování břicha.

A neuvažovala jsi o šance? Na klystýru mi vadí že než se dostane až do hloubky tak to dá dost námahu a stejně to není nikdy jisté kam až pročištění šlo. Zatímco při šance je jisté že se protáhlo úplně všechno. A pak třeba i udělat dodatečné dočištění tlustého střeva klystýrem pokud si někdo myslí že pročistí lépe. Jen je nevýhoda že se přece jen dostane nějaká sůl do těla a je potřeba delší čas (několik hodin) než se trávicí soustava uklidní a zmizí potřeba běhat na wc.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Pochopitelně mažu, ale ta hadička má trošičku ostrý vnitřní okraj, tak to neni příjemný, a hlavně se jí snažím zavádět trochu hlouběji a to holt vždycky trvá, než si najde cestu.

Při napouštění dělám všelijaké psí kusy, střídám polohy, masíruju, zatahuju, uvolňuju... ale tak vždycky to časem nateklo, tak to prostě v nejhorším dlouhotrvá.

K soli nemám moc dobrý vztah, nechci se přesolovat.

Ovšem dnes ráno byla pleť dost hrozná, tak tu opět sedím s pleťovou maskou... se picnu :-(
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kometa

Příspěvek od Fiona »

Plet je hrozna proto ze fujtajbliky lezou ven. Dokud jsou v tobe a je jich tam tolik ze musej ven i tudy, muze se plet marne snazit byt krasna. Tyhle veci proste nefungujou pres noc, ani nemuzou. Telo uz takhle s tim ma spoustu prace, uklizi chudak az se z nej kouri. Pri vsech tech problemech co jsi mela a ze kterych se ted postupne vylizujes, bych naopak na tvem miste byla rada ze to jde ven, at uz jakoukoliv formou ;)

Btw, vzpominam si ze jsem se kdysi k Walkerovi alias k vita dostala diky googlovani ohledne bolavych kolen. Bolely opravdu hodne, az se mi neprijemne chodilo. Do te doby byly hlavni slozkou me stravy veggie pizza a celozrnne rohliky... a cely prvni mesic na vita, ne-li dyl, jsem si uzivala svoje jak s nadymanim, tak s pleti. Ale jsem si to uzivala, protoze jsem s tim pocitala, naopak jsem byla zklamana ze ten detox nebyl brutalnejsi :roll: :) A taky se mi libilo jak sly dolu kila, nejaky ten bedar za to stal :) A ted je ta plet uplne o necem jinym, totez zazivani 8) Fakt verim ze kdyz vydrzis, za par mesicu uvidis vysledky o kterych se ti nezdalo ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Tak co se pleti týče, hydrokolon opravdu zabral. ALE jen dočasně, takže bych fakt měla si doma dělat klystýry pravidelně. Ale ukrutně mě nebaví, nedaří se mi se do toho dokopat.
Ovšem pleť je jen estetickej problém.

Pořád mi zůstávají klouby - bolest je vcelku mírná, většinu času jsem uplně bez bolestí kloubů. Ale asi čím dál tím víc lupou, vržou a praskají. Hlavně mě taky čím dál tím víc chytají šlachy a svaly. Aktuálně hlavně šlachy na zápěstí, dopíšu tuhle zprávu a musím jít od počítače, nebo už si těma rukama ani nebudu moct utřít ... .

Od včerejška jsem začla užívat chlorid hořečnatý od Jardy Zajíčka, tak mi prosím držte palce, aby to zabralo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kometa

Příspěvek od buc11 »

Kometa píše:
Od včerejška jsem začla užívat chlorid hořečnatý od Jardy Zajíčka, tak mi prosím držte palce, aby to zabralo.
já nemůžu
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

???
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Ejchuchu juchuchu, konečně jsem se odhodlala k jaterní očistě, "kamínků" jsou tak 2 menší lžíce. Tak snad půjdou ven rychle a nebudu muset tolikrát opakovat, že by mě to nějak těšilo se říct nedá.

Ináč zdravotní problémy - klouby, svaly a šlachy - pořád víceméně stejné. Snažím se umravnit kvasinku, tak mě z toho už skoro 2 týdny bolí hlava, ale plivací test stále pozitivní.

Snad s tím zdravím trošku pohnu, když mám konečně odšťavňovač.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kometa

Příspěvek od Pavluska »

A cítíš nějakou úlevu po té očistě?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

No, mě trápí ten pohybovej aparát a to asi jedna jaterka nespraví. Cítila jsem se po ní dobře, ale po poledni jsem využila podzimního sluníčka a slunila se a rozbolela mě hlava... a babo suď, jestli ze sluníčka nebo z vyplavených toxinů. Takže teď mi zrovna moc dobře zas neni.
Vypila jsem přes den 2 litry ovocných a zeleninových šťáv a pořád mám nízké pH, tak už jsem tam vrazila i 3 zásadité tablety z DMka.

Ale už jsem v minulém měsící spořádala 400gramů ostropestřecového semínka se 150gramy ostropestřecového oleje, tak jsem zvědavá, jak mi teď výjdou jaterní testy - v pondělí jdu k dr na kontrolní odběr všeho možného, tak doufám, že je tam taky zaškrtla, měla jsem je na jaře hraniční.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kometa

Příspěvek od Pavluska »

Aha. A zásadité tablety, to je pro mě úplná novinka.
Já vždycky s nadšením chroupala ostropestřec, ale údajně bez projití varem (čaj) je to zbytečné. Takže jsem roky jen posilovala čelisti? ... teď jsem modifikovala avicennovu jaterní očistu jen do večerní zálivky zeleniny olejem a citron šťávou. Necítila jsem se líp, ale viník byl asi stres.
Dej vědět co jaterní testy. Doufám, že lepší.
Hezkou neděli. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kometa

Příspěvek od Kometa »

Četla jsem, že ta účinná látka je rozpustná jen v alkoholu či oleji, ve vodě ne. Takže postupuju podle receptu - semínka v mixéru rozemlít na drobno (jde to skoro na prášek), smíchat s olejem, uložit do mrazáku aby nežlukly a a 3x denně užívat lžičku.

Díky, jsem dost zvědavá. Snad ta moje několikaměsíční asketická ozdravná kůra ukáže černé na bílém nějaké výsledky, jinak to otřese celým mým současným světem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kometa

Příspěvek od buc11 »

Kometa píše:???
já už nevím
Odpovědět