tazizka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
tazizka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 25, 2010 22:41

tazizka

Příspěvek od tazizka »

Dobrý večer, už pár týdnů to tady pročítám a dnes jsem se rozhodla využít příležitosti a založit si vlastní deníček.
Takže dnes začínám :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: tazizka

Příspěvek od Samira »

Vitaj :)
Napis nieco viac o sebe, sme zvedavi...
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: tazizka

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:Vitaj :)
Napis nieco viac o sebe, sme zvedavi...
Tak, tak... >:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
tazizka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 25, 2010 22:41

Re: tazizka

Příspěvek od tazizka »

Tak dnes jsem si musela přiznat, že to není jen tak jednoduché změnit své stravování a str. návyky. Takže to zkusím trochu jinak.
Odpoledne jsem se donutila trochu si zacvičit a zaběhat, k večeru si udělala klystýr - 2krát. Po tom co šlo ze mě ven je mi jasné, že budu muset pokračovat a dát si do pořádku střeva a játra, pak snad zmizí některé mé zdravotní problémy, také podrážděnost kterou v poslední době cítím
Cvičení a běh neuškodí, :D jen doufám že nebudu líná a najdu čas, určitě to také hodně pomůže.
Ale abych napsala něco o sobě.
Nemůžu říci že bych někdy žila nebo se snažila žít nějak zvlášť zdravě.
Po rozvodu se svým prvním manželem jsem trošku víc než je zdrávo pila alkohol, ale přestala jsem sama. Dlouhé roky jsem kouřila, teď už dva roky nekouřím. Jím maso, ale nemusím ho, salám, párky atd. vůbec.
Před pár lety se mi dostala do rukou kniha G.P. Malachova,, Dokonalá očista těla" byla jsem s ní nadšená a pár věcí na sobě hned vyzkoušela.
Čistila jsem střeva a játra, zkusila urinu, dělala půst.
Jenže jsem tehdy ještě kouřila a nedokázala toho nechat.
A teď můj problém - dnes nekouřím a pořád cítím potřebu něco se sebou dělat, žít lépe, zdravěji,očistit se, nevím jak to popsat.
Tak se snažím jenže mi to moc nejde, půst vydržím tak den, dva, když jím jen zeleninu a ovoce, mám pocit neustálého hladu nebo chuti ? a pak nevydržím a přejím se, a co je nejhorší splácám to všechno dohromady :(
Pak trpím nadýmáním, občas mě bolí v zádech v oblasti ledvin, při půstu mě bolí játra.
Strašně málo piju, teď jsem se aspoň naučila pít ráno po probuzení teplou vodu s citronem.
Takže abych to zhrnula, ráda bych změnila své stravovací návyky, naučila se jíst hlavně ovoce a zeleninu, možná by k tomu pomohl nějaký delší půst. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale čtu si Vaše deníčky a to mi pomáhá. Přeji všem hezký den. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: tazizka

Příspěvek od Pavluška »

:) Ahoj, vítej. No, při klystýru obyčejně něco ven jde. :D Neviděla bych to tak černě. :lol: Ale je fakt, že jsem nebyla při tom. Možná v začátcích jsou klystýry dobré, později nevím...
Půstem na urovnání chutí - hm. Asi jak kdo. 8)
Co takhle vrhnout se do vita receptů? V hlavě máš určitou představu o jídle z předchozího období. Nejen chuť, ale i úpravu atd. Třeba to pomůže. Hezkou čerstvou cestu přeji. Začínáš v pěkné roční období. :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: tazizka

Příspěvek od Sumicka »

Jo jo, vítej. Vidím to podobně jako Pavluška. S těma půstama bych byla opatrná, zjevně patříš k té většině z nás, co po půstech dostáváme záchvaty žravosti. Myslím, že by bylo lepší se nejdřív naučit papat a pak teprve nepapat :lol: . Nápad s recepty zabírá dobře, taky bych doporučila si pro začátek obejdnat nějaké dobroty z Lifefoodu, protože jsou chuťově hodně výrazné a můžou pomoci s nahrazováním např. chleba, najdeš tam jak sladké tak slané. Pak se začne měnit poměr čerstvé vs. sušené, jednoduché vs. míchané recepty apod. Tělo si ponějaké době samo řekne co potřebuje, taky se naučíš mu naslouchat. A nejduležitější je mít pořádný motor - důvod proč takovou změnu udělat a udržet. Sama o tom důvodu musíš být 100% přesvědčená.
Pak už je to jednoduché :twisted: .
Hlavně se nenech odradit okolím.
m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
tazizka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 25, 2010 22:41

Re: tazizka

Příspěvek od tazizka »

Tak jsem zase tady, každý den poctivě čtu témata ale je toho tolik, někdy mě z toho jde hlava kolem, (:-) někdy nerozumím, jindy obdivuji a tleskám :D hlavně mě toto čtení motivuje pokračovat a dodává mi silu vydržet.
Zatím pokračuji tak že pomalu měním svůj jídelníček, zařazuji do stravy hodně ovoce a zeleniny, ráno až do poledne jím hlavně ovoce,více piji, vodu s citronem, bylinkové čaje atd.
Se cvičením je to trochu horší, ale zkusím se polepšit, ale každý den po práci dělám dlouhé asi dvouhodinové vycházky se svou psí smečkou takže myslím že pohybu mám snad dost.
Večer dělám urinové klystýry. Jinak chutě nejsou tak hrozné, jen když jím jen ovoce tak mám strašnou chuť na chleba s máslem.
Také se teď ozvaly různé bolesti, třeba hlava bolí často, nebo palec u pravé nohy, je toho víc ale myslím že to je v pořádku, že to tak má být.
V neděli chci zkusit poprvé šanku - ještě jsem nedělala a mám trošku strach :shock: jinak díky všem za odpovědi a přeji hezký večer
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: tazizka

Příspěvek od Sweetie »

tazizka píše: ale každý den po práci
tohle je na tom delani to nejdulezitejsi, denne. clovek by mel denne roztepovat lymfu, jedno co dela.
tazizka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 25, 2010 22:41

Re: tazizka

Příspěvek od tazizka »

Díky, tak to je fajn, myslím že denně nachodím tak 10 km určitě.
Ještě k tomu jídlu, když sním dopoledne 2 až 3 jablka a k obědu třeba půl okurky mám pocit že nedělám nic jiného než že běhám na WC, a to nemusím vůbec nic vypít, je to normální ?
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: tazizka

Příspěvek od Sumicka »

To je naprosto normální :-) ona tahle strava obsahuje velké množství vody, proto je potřeba pořád chodit na malou. Důvod proč vařáci musí pít 2 litry tekutin "uměle ve formě šťáv a pod.", protože vařené jídlo neobsahuje tolik potřebných tekutin, narozdíl od ovozelu. Neboj to se časem usadí. :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
tazizka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 25, 2010 22:41

Re: tazizka

Příspěvek od tazizka »

Dobrý večer. Mám pár otázek na které bych potřebovala odpovědět nebo aspoň poradit.
Nejsem 100% vita jím i vařené ale snažím se hodně omezovat.
Ráno sklenice teplé vody s citronem, před odchodem do práce další sklenice vody s ostropestřec. kapky. Po cestě do práce banám, v práci až do oběda jablka, na oběd asi v 11.30 hod.zelenina jako okurek, mrkev, kedlubna atd a chleba s máslem.
Doma dělám občas klystýr - urinový, dosti pohybu jako chuze a běh, ke cvičení jsem se ještě nějak (:-) nedostala
Pár posledních dní se mi v práci udělalo špatně od žaludku, spíš ráno, po obědě ne.
Dále trpím hodně nadýmáním. mám pocit že jsem nafouklá i když nejím.
Je to zatím v pořádku nebo dělám chyby ?
A ještě - hodí se k držení půstu jakýkoliv den nebo je dobré se řídit měsícem jak radí Malachov ?
Nebo je to dobré postupovat podle www. půst začínat pátky a pak pokračovat podle návodu a postupně zvyšovat ?
Jaké máte zkušenosti, děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: tazizka

Příspěvek od bstrd »

-skus čo najviac z dňa prežiť nasurovo, ráno a na obed len ovoc, najlepšie mono...zeleninu, chleba a varenosti až na večeru

-nadúvanie môže byť z nevhodných kombinácií potravín, to si skús odsledovať a pomôcť dokáže pohyb, cvičenie alebo beh spoľahlivo vypudia plyny z tela
I gotta ruin my life on my own
Odpovědět