Yeff

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Yeff

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:
Zdeníno píše:Už jich tam není ani 28... :!: ... nežs to vyfotil... :!:
To lze jednoduše vysvětlit na základě kvantové fyziky. Zatímco pozorovatel ovlivňoval realitu počítáním banánů, Schrödingerova kočka mu zbylé sežrala.
Tak obžerství se dneska říká Schrödingerova kočka … hmm … sem nevěděl.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

no par jsem jich snědl než jsem sehnal nějakej foťák, teda spíš hlavně kabel k pc, ted už tu není žádnej ale :mrgreen:
dozráli takhle krásně za 3 dny nevim jaka tu je teplota ale mam furt otevreny okno a netopim
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

David Wolfe uses Federal US courts to try and shut down Durianrider! :lol:

http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... -durianrid
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Yeff

Příspěvek od smajliss »

Yeff píše:David Wolfe uses Federal US courts to try and shut down Durianrider! :lol:

http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... -durianrid
Já to nějak nesleduju, ale Wolfe se někdy nějak špatně vyjadřoval na adresu Durianridera nebo Grahama ? Mě totiž spíše přijde, že ten Durianrider je nějaký zakomplexovaný vůči němu :roll:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše:
Yeff píše:David Wolfe uses Federal US courts to try and shut down Durianrider! :lol:

http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... -durianrid
Já to nějak nesleduju, ale Wolfe se někdy nějak špatně vyjadřoval na adresu Durianridera nebo Grahama ? Mě totiž spíše přijde, že ten Durianrider je nějaký zakomplexovaný vůči němu :roll:
Oni jsou si antagonističtí pravděpodobně všichni 3 navzájem, a ani nevím jestli je wolfe ještě raw, nicméně chodím tam nasávat příjemnou stmosphír a veskrze kultivovanost příspěvků (i když to je možná způsobené mou chabou english). Ale už reakce na soudní při jsou blahosklonné, DRovi nakloněné a realizujícím frukturiánům i k smíchu, podobně jako byly invazní snahy vůdceho nových lidí s přesvědčováním, že živiny lze získat jen důkladným varem.
Proto mi pro duchovní pohodu si stačí jen pročítat, bez zahleňování jejich prostoru mými výplodmi. Z toho by mohlo vyústit, proč nelezu k wolfíkovi(a vlastně ani k grahamovi, čudné je prečo sem).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:.. realizujícím frukturiánům i k smíchu, podobně jako byly invazní snahy vůdceho nových lidí s přesvědčováním, že živiny lze získat jen důkladným varem.
Proto mi pro duchovní pohodu si stačí jen pročítat ..
:D .. cece to neni vubec blby napad 1,2,3,4,5,6,7,8 ...
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Yeff

Příspěvek od smajliss »

buc11 píše:
smajliss píše:
Yeff píše:David Wolfe uses Federal US courts to try and shut down Durianrider! :lol:

http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... -durianrid
Já to nějak nesleduju, ale Wolfe se někdy nějak špatně vyjadřoval na adresu Durianridera nebo Grahama ? Mě totiž spíše přijde, že ten Durianrider je nějaký zakomplexovaný vůči němu :roll:
Oni jsou si antagonističtí pravděpodobně všichni 3 navzájem, a ani nevím jestli je wolfe ještě raw, nicméně chodím tam nasávat příjemnou stmosphír a veskrze kultivovanost příspěvků (i když to je možná způsobené mou chabou english). Ale už reakce na soudní při jsou blahosklonné, DRovi nakloněné a realizujícím frukturiánům i k smíchu, podobně jako byly invazní snahy vůdceho nových lidí s přesvědčováním, že živiny lze získat jen důkladným varem.
Proto mi pro duchovní pohodu si stačí jen pročítat, bez zahleňování jejich prostoru mými výplodmi. Z toho by mohlo vyústit, proč nelezu k wolfíkovi(a vlastně ani k grahamovi, čudné je prečo sem).
Já právě četl Wolfíkovu knihu a moc se mi líbila. On je 100% raw.. Akorát prostě nedoporučuje 8/1/1 jako Graham a to bude asi jádro pudla :P
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

Jj Smajliss, kdyz nekomu kazis kseft, je to vzdycky jadro pudla .. :D.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše: Já právě četl Wolfíkovu knihu a moc se mi líbila. On je 100% raw.. Akorát prostě nedoporučuje 8/1/1 jako Graham a to bude asi jádro pudla :P
dotaz: jen pro zajímavost, schvaluje tam ještě ovoce(tedy nekompotované), či zapovídá?,
dle informací na vitarian.cz jsem pochopil, že prý už pochopil, že lepší než 100% jsou vařené fazule
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Yeff

Příspěvek od dgm »

cepheus píše:
buc11 píše:.. realizujícím frukturiánům i k smíchu, podobně jako byly invazní snahy vůdceho nových lidí s přesvědčováním, že živiny lze získat jen důkladným varem.
Proto mi pro duchovní pohodu si stačí jen pročítat ..
:D .. cece to neni vubec blby napad 1,2,3,4,5,6,7,8 ...
Nebylo by spatne se ridit bucovou radou, hlavne si ji pro zacatek pozorneji precist.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

Edit : Nedorozumeni.
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob dub 14, 2012 9:25, celkem upraveno 1 x.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Yeff

Příspěvek od dgm »

Smazano
Omlouvam se Yeffe za chaos v denicku.
Naposledy upravil(a) dgm dne sob dub 14, 2012 10:11, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Yeff

Příspěvek od dgm »

Smazano
Omlouvam se Yeffe za chaos v denicku.
Naposledy upravil(a) dgm dne sob dub 14, 2012 10:11, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

Edit : Nedorozumeni.
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob dub 14, 2012 9:26, celkem upraveno 1 x.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Yeff

Příspěvek od smajliss »

buc11 píše: dotaz: jen pro zajímavost, schvaluje tam ještě ovoce(tedy nekompotované), či zapovídá?,
dle informací na vitarian.cz jsem pochopil, že prý už pochopil, že lepší než 100% jsou vařené fazule
No to je pěkná propaganda tohle. Určitě nedoporučuje nic vařeného, ani nic upraveného. Knihu, kterou jsem četl je z roku 2008.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Já jsem se k vitariánství dostal vlastně přes Wolfa ve food matters... to byl první impuls, ale časem jsem zjištoval že se s jeho superfoods uchyluje uplně jinam... http://www.longevitywarehouse.com/category-s/33.htm takto jsem si teda vitariánství nepředstavoval, samé olejíčky, prášky, tabletky, kapky, sirupy..... dokonce tam má nějakou esenciální drť z mravenců, kapky z jeleních parohů a jelení placentu...

ze začátku jsem taky baštil spiruliny, chlorely, macu, ječmen za 8stovek a podobný 'superfoods', a časem jsem začal od tohodle uplně upouštět, a spokojil se s tím s čím je nejmenší námaha, žádná uprava, žádné dochucování, jídlo které vábí chutí, zjevem i vůní, na ovoce, pravda že baštím hodně tropickýho ovoce, což není uplně nejpřirozenější v našich končinách, ale co už... jsem tak spokojen, a to mi stačí...

když jsem byl vegetarián, tak jsem se dočítal o mléčných výrobcích, vejcích.. ok, upustil jsem od toho (etické důvody) když jsem byl vegan tak jsem se zase dočítal o znehodnocování enzymů ve stravě, změny minerálů na anorganické, atd... tak jsem přešel na vitariánství (zdravotní důvody) ... když jsem se za ty 2 (?) roky prokousal k fruitariánství tak tu začnu číst, o tom že jablka, hrušky, hroznový, melouny ne.. (fruktoza) potom že exotické ovoce ne, banány ne... :? ...
ono pro většinu naší země je nepředstavitelný nejíst maso třeba týden, natož se ho zříct navždy, představa že by měli jíst jen ovoce, zeleninu, ořechy, semena je pro ně nemyslitelná,
když už si na to člověk zvykne, tak se tu pak dozví že by se měl ještě omezit v množství ovoce, jíst jen to co roste v rozmezí několika km, atd... jakoby to ještě nestačilo :P když se kouknu 5 let zpátky tak jsem vážil přes metrák, pil jsem 3 flašky becherovky týdně, žral jsem jen pizzy, rohlíky se salámem, kolu, a strávil 3/4 dne u PC... v tý době jsem nevěděl ani co to je brokolice natož nějakej jackfruit nebo mangostan (:-) (:-) takže pro mě během pár let velikej skok, a jelikož se v práci 10 hodin nezastavim, neposadim, tak si dopřávám to ovocné obžerství :mrgreen: jelikož ho i vysportuju, takže není problem zbaštit 50 banánů nebo dva 12kg melouny. dneska teda zatím 2,5 kg výbornýho vína a ted hurá na zahradu, špenát vysetej, sazeničky nakelímkovaný zatím ve skleníku, ještěš trošku prostříhat zbytek angreštů a rybízů, a poklidit les nad zahradou od děcek z družiny, které si z lesa udělali velký odpadkový koš. :)
Přeji všem krásný víkend, strávený dle vašich představ, Vitariánům Zdar!

buci, tady nám něco vezou (:-)

Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše:
buc11 píše: dotaz: jen pro zajímavost, schvaluje tam ještě ovoce(tedy nekompotované), či zapovídá?,
dle informací na vitarian.cz jsem pochopil, že prý už pochopil, že lepší než 100% jsou vařené fazule
No to je pěkná propaganda tohle. Určitě nedoporučuje nic vařeného, ani nic upraveného. Knihu, kterou jsem četl je z roku 2008.
díky, myslel jsem ten dotaz vážně (asi jde o úpravu přání otcem myšlenky), byl to též jeden z mých co mi ukázal cestu a tím čím se nyní živí mne netrápí a vlastně to ani nevím, já rovněž superfods zatím extra nevyhledávám, pro můj obstarožní skelet je v obyčejném fruitu všeho sdostatek
jeffe souhlas se vším, já jsem pro ať si každý hledá své co mu robí dobře
dgm zde mi pomáhá jediné, příspěvky, působící mi v nepříjemném duchu pokud možno nečíst a už vůbec ne reagovat, z toho důvodu vůbec nevím o co go, kdo s kým či proti komu, bohužel cephe, mám tě tam též zahrnutého, a nic proti tobě nemám, určitě jsi fajn, ale já pak ještě odpoledne, jak chodím po zahradě na to myslím, proč tak reagují a zbytečně se trápím, což mi ničí zdraví, což může být nakonec nespravedlivě přičteno konzumaci fruktantů
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Yeff

Příspěvek od 2olfess »

Yeff píše: 2,5 l smoothie banan/kaki
2,5 l smoothie banan/mango
do vecera pocitam jeste tak 1x tolik :)
Yeff píše:Jzbaštit ... nebo dva 12kg melouny.
Yeffe, já už se tě dlouho chci zeptat na jednu technickou,
prosim tě, k těm 10 l smoothie v 1 den a 2x 12kg meloun v 1 den, to musíš přece chodit pořád močit ne?

Zdroj wiki
U člověka vzniká potřeba močit při naplnění močového měchýře nad 400 ml. Vůlí prý lze udržet i 700ml ...


.. to si pořád musíš odskakovat nebo jak to děláš?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Yeff

Příspěvek od Pavluska »

2olfess píše: Zdroj wiki
U člověka vzniká potřeba močit při naplnění močového měchýře nad 400 ml. Vůlí prý lze udržet i 700ml ...
(:-)

(těch 700ml si nechci ani představit)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

v létě na melounech chodím furt no to je pravda, u smoothie to neni tak často :)
ale melouny jim jen venku na zahradě, tam se aspon nemusí splachovat (:-) i když doma defakto taky ne, protože to je jen čirá voda bez zápachu...
ale pamatuju si asi před 2 lety když jsem dělal jeden čas noční směny, a přes den jedl melouny, a pak sel večer před šichtou spát, tak jsem během toho spaní šel snad 10x na WC.
jinak ty 2 melouny velký to je samozřejmě rozložený do celýho dne, většinou půlku melounu co 2-3 hodiny.. hmm už aby začala sezóna, :delicacy:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:..bohužel cephe, mám tě tam též zahrnutého, a nic proti tobě nemám, určitě jsi fajn, ale já pak ještě odpoledne, jak chodím po zahradě na to myslím, proč tak reagují a zbytečně se trápím, což mi ničí zdraví, což může být nakonec nespravedlivě přičteno konzumaci fruktantů
Buci netusim kde me mas zahrnuteho a nelpim na zahrnu ani do supliku ani (zatim) zeminou, ale taky si myslim, ze jsi v realite fajn chlap. Ony ty pismenka mrsky nekdy (vetsinou) dost zkresluji, na druhe strane ja ctu hodne mezi radky, vis kdyz do me nekdo rype jako treba do zlodejskych krestanu naposledy dvd hned to vidim a reaguji ne mozna primerene. Pak nekdo prisupi unaven z prace uvidi hadanici, prvotni rypanec prehlidne a ja su ten zly s cernym Petrem, toz tak.
Na druhe strane je tu jeste par (opet podle pismenek) "milych" lidi, o kterych se s odstupem casu dozvidam veci, ze bych si o ne uz neoprel ani ten bicykl, kdybych nejaky mel:) ..
Cize nikam Te nezahrnuji, mezi posledne jmenovane uz vubec ne a tudiz na Tebe nemyslim ani v dilne, ani doma, ci na zahrade, neb ji zatim jeste nemam, ale snad letos primerenou (i velikosti i memu veku) budu mit, da-li ID:).
A on vetsinou da, kdyz si hezky rekneme a usilujeme o to i primerene sami:).
-------------
Yeff, hezky vyhrezla dodavka s banany - Tvoje ? A cela ?:) .. jinak vitarianum zdar taky, o jak Ti zavidim ty sazenice (teda hlavne tu zahradu, uz aby byla nejaka) :D)
Melounu se nemuzu dockat taky, maji uz jakysi brazilsky, ale po lonskych zkusenostech (chut jen jako okurky a konzidśtence guma) nebrat:). Ty jerjich zasady mi delaji moc dobre a samo taky fruktoza - fruktoze zdar ! :D))).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Yeff

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: ale já pak ještě odpoledne, jak chodím po zahradě na to myslím, proč tak reagují a zbytečně se trápím, což mi ničí zdraví, což může být nakonec nespravedlivě přičteno konzumaci fruktantů
nevím jakým způsobem, ale tohle jsem už odbourala - po vypnutí pc už na to, co se tu děje, nemyslím (leda ve stylu "tohle by mohlo vitouše zajímat a pokud nezapomenu, napíšu to na vitariana" - často bohužel zapomenu nebo to projde autocenzurou ") ). Tak si často jdu jen pro zkušenosti druhých (plus občas příjemný humor) a víc filtruji. I nechtěně (časově - sdílím pc a mám víc roztahanou prac. dobu).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Yeff

Příspěvek od culka »

Pavluska píše:
2olfess píše: Zdroj wiki
U člověka vzniká potřeba močit při naplnění močového měchýře nad 400 ml. Vůlí prý lze udržet i 700ml ...
(:-)

(těch 700ml si nechci ani představit)
Neviem co sa rehoces. Raz som takto zbierala moc na klystir a volako som sa k tomu nedostala, tak som moju litrovu nadobku naplnila do troch stvrtin a tiez mi sanka padla. Zeny maju mat nizsiu kapacitu a ja s mojim oziarenym mechurom este nizsiu, takze ja uz tim doktorom nerozumiem alebo sa vymykam statistikam.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Yeff

Příspěvek od Pavluska »

no, po melounu mám v létě vlastně taky dobrý výkon. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

dnešek na zahradě sázení brambor, oslava strýčkovo narozenin, půst, a velký uklid bytu, přesazování sazenic rajčat na okně :)
na zítra jsem nakoupil vše na zelený hloubkový čistič, zkusím s pampel. listím 8)
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Dnes jsem si spakoval svých 5 švestek a jdu zase "bydlet" přes léto na zahradu :-) bez elektriky, plynu, PC, mobilu, radia, peněz, .... jako vloni v srpnu..
ještě jsem tam dopoledne odvezl poslední jídlo co jsem doma měl, do začátku než začne něco pořádně růst, vodu zajistí zdejší horský pramen, sice asi 1 km cesty lesem, ale bez civilizace.
Do práce samozřejmě chodit budu, po práci rovnou na zahradu chrnět do 'chatrče' je už celkem teplo, tak to bude OK. doma stejně nic nemám a většinu času jsem venku. postel jsem doma zrušil už asi před 3 měsíci,... Ale to probouzení ráno na čerstvým vzduchu, u lesa, daleko od silnic, a paneláků je k nezaplacení. Domů budu chodit jen zřídka, (na návštěvu) :D
Takže si užijte pěkně letní prázdniny, a asi v září na shledanou m:-)
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

na zahradě zima jsem minulou noc celou protopil, musel jsem vyhřát aj skleník, aby neumrzli rostliny, ráno tu bylo pod nulou.
dneska jsem šel domů se hlavně oholit, a umejt, :mrgreen: abych mohl chodit městem a nevypadal jak uplněj bezďák
jinak co se týče stravy tak jedu hlavně hroznový víno, ananasy, hrušky, banány a k tomu hromadu salátů ze zahrady, pěkně vyjeli za poslední týden, je jich tam ještě asi 40, a furt vysazuju další a další, chuť výborná. jím je samotný většinou po ovoci, sem tam nějakej list meduňky nebo máty. tý je tu strašně moc.
Vlašák promrznul, ale jen listy, ještě nekvetl, tak snad bude ok, už by mohl po 8 letech rodit pořádnou dávku bio raw ořechů .)

jinak do chaty zatejká, běhají tam samý myši, takže hluk strašnej, asi hledaj jídlo, ale furt lepší spát s myšima, než to s čím spí DR. :D http://youtu.be/YnaZtMaiWW0

ale jinak celkem nuda když je hnusný počasí tak jsem rád že jdu do práce...
když je hezky tak prolítnu vždycky lesy nad zahradou, nebo chodim koukat na včely k úlům jak makaj.
a když není do čeho rejpnout na zahradě, tak se jen tak povaluju a civim do slunce...
postavil jsem už 5 ptačích budek na zimu, takže na podzim je někde upevním :)
rozebíráme s dědkem skalku která tam byla 40 let, a je tam šutrů že by z toho šel postavit barák, ale ne nějaký kamínky, ale metrákový balvany, který tam dřív natahali a zkrášlovali zahradu.
Naši hnědí bratři co bydleli pod zahradou už dostali z baráku vyhazov, takže žádný mačetový čardáše přes léto nebudou.
Ve středu asi už zkusím nějakej vodní melounek, že bych si s nima nakvartýroval chatrč.

jinak od května jsem zatím utratil cca 600,- (2 týdny)
až začnou boorůvky, jahody, maliny, jablka, ostružiny, tak to vyhazování peněz omezím akorát na nějakej ten meloun :delicacy:

ted už se jdu pořádně vykoupat, oholit, a ostříhat nehty, at mě tu ráno poznaj .)
Dobrou noc :twisted:

/edit : 1 věc mi tu chybí: Hurom.. :evil:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Yeff

Příspěvek od s.arik »

Yeff píše:jinak co se týče stravy tak jedu hlavně hroznový víno, ananasy, hrušky, banány a k tomu hromadu salátů ze zahrady
a tohle tě týdně stojí jen tři stovky? asi jedeš mikrofúd nebo je ovoce jen na snídani a zbytek dne ty saláty :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Jezdí sem v tejdnu prodávat ovoce na náměstí, a tak hodku před tím než končí tak to slevňujou.

Hroznový víno prodávají normálně za 24.90 po slevě cca za 19.90/kg
ananasy ty obrovský za 24.90,-
hrušky za 14.90 po slevě
banány v albertu chodím kupovat v neděli protože ty za 40,- nikdo nekupuje a většinou jim přezrajou, a v pondělí jim zaváží nové... předevčírem jsem kupoval za 9.90/kg přezrálý banány

+občas něco donesou rodiče/prarodiče...
jo jinak v práci je permanentě tak 10 beden jablek, a ty tam chroupu gratis :D (takže nemusim řešit svačiny do práce.... to je pravda tam se hodně ušetří když chodim dělat 12tky)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Yeff

Příspěvek od s.arik »

Víno a ananasy za 25, to je luxus, u nás naprostá vzácnost, enjoy.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

taky tam je furt narváno =), v obchodě chtěj 35 za ten mrnavej ananas, a za vino furt aj okolo 60-70 Kc/kg :D
nejzajímavější na tom je že to vozí z Německa :DD kde maj 3násobný platy (:-)


a to víno maj takový to tmavě modrý, podlouhlý bobule, uplně max. sladký.

/edit : odjizdim. otevrit sklenik, / najist / prace Obrázek
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Yeff

Příspěvek od jitulinda »

Yeff píše:Jezdí sem v tejdnu prodávat ovoce na náměstí, a tak hodku před tím než končí tak to slevňujou.

Hroznový víno prodávají normálně za 24.90 po slevě cca za 19.90/kg
ananasy ty obrovský za 24.90,-
hrušky za 14.90 po slevě
banány v albertu chodím kupovat v neděli protože ty za 40,- nikdo nekupuje a většinou jim přezrajou, a v pondělí jim zaváží nové... předevčírem jsem kupoval za 9.90/kg přezrálý banány

+občas něco donesou rodiče/prarodiče...
jo jinak v práci je permanentě tak 10 beden jablek, a ty tam chroupu gratis :D (takže nemusim řešit svačiny do práce.... to je pravda tam se hodně ušetří když chodim dělat 12tky)
no tak to je luxus!! kde že to žiješ???? tady banány,jabka, hrušky 30-40,-/kg ananas 40-60/kus, kokos,mango,avokádo 20-30/ks balíček špenátu či jiného salátu 30,- a víc..zdarma nic :( :evil: :? týdně pro 3 člennou rodinu majlant!!!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Yeff

Příspěvek od Panda »

Nevím jestli můžu provokovat přisazením si. :oops: V Mostě chodíme v sobotu k Vietnamcům do zeleniny u Rozkvětu - velká dobrá jablka 10 kč/kg, bílé sladké hrozny 15 kč/kg, ananas velký 20 kč/ks. Pak tržnice, před polednem už trhovci vyprodávají zbytky a tak je bedna žlutých paprik za 20 kč, bedýnka ředkviček 10 kč, sladké hrušky 4 kč/kg.

Obvykle se dají najít levné a dobré zdroje, je to jen otázka praxe, objevit je. I sledování akcí a výprodejů v marketech je často dobrý zdroj.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Yeff

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:Nevím jestli můžu provokovat přisazením si. :oops: V Mostě chodíme v sobotu k Vietnamcům do zeleniny u Rozkvětu - velká dobrá jablka 10 kč/kg, bílé sladké hrozny 15 kč/kg, ananas velký 20 kč/ks. Pak tržnice, před polednem už trhovci vyprodávají zbytky a tak je bedna žlutých paprik za 20 kč, bedýnka ředkviček 10 kč, sladké hrušky 4 kč/kg.

Obvykle se dají najít levné a dobré zdroje, je to jen otázka praxe, objevit je. I sledování akcí a výprodejů v marketech je často dobrý zdroj.
božínku tomu říkám rozpočet!najmu soukromé očko a vypátráme skrytá místa ukrývající dobré zdroje za lepší cenu :mrgreen:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Jasný, na raw se dá spousta peněz ušetřit a sledovat ceny je v dnešní době celkem důležitý, protože se dají např. sehnat banány jak za 40,- / tak za 9.90,- o 150 metrů dál...
Já dříve vůbec ceny nesledoval a tak jsem kupoval v Bille hroznový víno za 90,- , meloun za 35,-/kg atd...
ted už sem jezdí prodávat ovoce na náměstí v pondělí a pátek za parádní ceny.. takže se dá za 30 Kč pořídit parádní 'oběd' :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Yeff

Příspěvek od s.arik »

Nejlevnější je jíst rýži a občas to zpestřit psí konzervou v akci.

V našem městě jsou dva supermarkety, jeden samostatný OZ krám a řetězec malých OZ krámků všude se stejnou cenou. Nikde a nikdy banány nejdou po 19 korun, jen naprosto výjimečně mají v sáčku úplně černý trs třeba za 10. Hrozno stojí běžně přes 69, když je za 59, říkají tomu akce, občas člověk zahlédne i za 49, ale to je půlka shnilá. Vietnamci tu byli, ale ne levní a už to zabalili, hadry a boty jim jdou líp :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Blizi se narozeniny, ktere neslavim, jenze posledni 3 roky jsem zvyklej dostavat uz jen ovoce, protoze nikdo nevi co mi koupit :D a ani nic vlastně nechci tak se stehuju domu abych to stihnul odstavit a vypit... ted jsem akorát dopil šťávu z tmavého hroznového vína :delicacy: Hurom ted skoro 3 týdny nejel, jak jsem byl pryč, a šťavky mi docela chybí, byl jsem zvyklej každej den 2x šťavit, a teď to takhle odbejvám :oops: nevadí :mrgreen:
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

s.arik píše:Nejlevnější je jíst rýži a občas to zpestřit psí konzervou v akci.

V našem městě jsou dva supermarkety, jeden samostatný OZ krám a řetězec malých OZ krámků všude se stejnou cenou. Nikde a nikdy banány nejdou po 19 korun, jen naprosto výjimečně mají v sáčku úplně černý trs třeba za 10. Hrozno stojí běžně přes 69, když je za 59, říkají tomu akce, občas člověk zahlédne i za 49, ale to je půlka shnilá. Vietnamci tu byli, ale ne levní a už to zabalili, hadry a boty jim jdou líp :)
tady má aj tesko nebo albert občas ty banány... jenže to aby to člověk objížděl fakt denně, protože nikdy neví kdy mají poslední zásoby kterých se potřebujou zbavit... naštěstí na kole se to objet za 10 minut... a ovoce je hned na začátku takže to ani nemusim prolitavat celej obchod...

no rejži bych si musel ale navarit doma, nebo ji jist na zahrade syrovou, a psi z konzervi nejim :)))

jinak o vikendu jsem mel pujceny silnicni kolo od segry, sjel jsem do Karlovych varu, tak jsm snedl 4 galia melouny a jel zpatky, pekne zpestreny odpoledne 8) na ty moji skaldacce bych tam jel jeste tedka...
jsem netusil jak jsou silnicni kola rychly.... akorat me stve to cvakani retezu(?) kdyz se neslape :roll:
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Jinak jak to tu ted projizdim vsechno okolo, tak jsem si vsiml ze je to tu rozdelene na 'cukrare'/'tukare' a kazdej obhajuje to sve,
coz je mozna i dobre, kazdemu nejspis vyhovuje neco jineho a dobry precist si ty postrehy z obou skupin.
osobne tuky moc nemusim, mam pocit ze mi lezi dlouho v zaludku, at uz orechy nebo semena...
vyhovuje mi rychle straveny ovoce/greeny a po tom pocit prazdneho zaludku.. nebo mirny hlad.
:P
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

Yeff píše:Jinak jak to tu ted projizdim vsechno okolo, tak jsem si vsiml ze je to tu rozdelene na 'cukrare'/'tukare' a kazdej obhajuje to sve,
coz je mozna i dobre, kazdemu nejspis vyhovuje neco jineho a dobry precist si ty postrehy z obou skupin.
osobne tuky moc nemusim, mam pocit ze mi lezi dlouho v zaludku, at uz orechy nebo semena...
vyhovuje mi rychle straveny ovoce/greeny a po tom pocit prazdneho zaludku.. nebo mirny hlad.
:P
krom tebe a asi ani to, těch frutariánů tu vela nevidím,
já např. si jen utřiďuji myšlenky na toto tema a konfrontuji se svou zkušeností,
a nejlépší v životě je mi potkávat, hlavně osobně, realizátory (spíš realizátorky), kterým to funguje podobně jako mě, takže jen pro ty a eventuálně novým přišedším se pouštím do půtek názorových odlišností, a zbytečně jsa-li pro to uspůsobeny nepřicházely o NLBéčka
když se zamyslím nad sebou co bych měl obhajovat jako za sebe, tak asi cokoliv, čím se mně dobře naplňuje žaludek, já jsem hlavně pro plnění
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Yeff

Příspěvek od Jindra »

Yeff píše:osobne tuky moc nemusim, mam pocit ze mi lezi dlouho v zaludku, at uz orechy nebo semena...
máčíš si je? Ty víš "vo co go" tak asi máčíš, páč je to obrovskej rozdíl jíst ořechy a semínka suchý anebo "aktivovaný"
ty máčený (čili bez enzymovejch inhibitorů) už tak těžký nepřipadaj, zatěžujou trávení mnohem míň
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

Hehe Yeffe, "cukrari" a "tukari", to je dobry .. jeste "varaci", ale to tu by(vavavavavala) spis nadavka, tak ted nevim .. :D .
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Jindro, já je moc nejím, měl jsem možná v březnu pár para ořechů namočených... ale moc mi už nejedou, dřív mi nedělalo problem zbaštit sáček na posezení, ted už nejím ořechy vůbec... ani avoše nepamatuju kdy jsem měl naposled, možná počkám na lískáže za zahrady, máme tam takový obří, tak nejspíš pár vyloupu a ochutnám, jsem ale spíš na takové to vodnatější jídlo
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

no vzhledem k ad4) jde o patologického uvařence
je to takové celé skeptiš,
život ( i bez boha) v celé jeho nesmyslnosti je víceméně úchvatný
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

Vice:) ..
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Yeff

Příspěvek od zaklinac.dan »

šárik: no ta psí konzerva mi už taky kolikrát vrtala hlavou. to musí bejt dobrota :) podle mě to má mnohem lepší složení než lidská, ale asi bude spíš dražší, jinak by to lidi jedli. v této souvislosti si neodpustím, že spousta lidí rozmazluje psy, utrhuje si od huby, utrácí velké peníze, ale bližní v nouzi je nechává naprosto chladnými...
ad rýže: podle mých informací je kilo krup levnější než půlkilovka rýže, navíc znásobeno namočením, kdy nárůstem suché x vařené vyhrávají opět kroupy. takže stará písnička, hrách a kroupy :D

jo a na jedný diskusi jsem někde četl, že na den stačí půlka chleba, kus špeku a na vitamíny cibule a pivo. není to sice tak úsporné, ale když vezmeš, že ušetříš vodu a elektřinu nebo plyn na vaření a hlavně amortizaci sporáku, zavedení a revize plynu nebo elektřiny, nákup hrnců, voda a saponáty za nádobí, tak to je taky varianta na zvážení. a domácí špek vyjde asi levněji než značková konzerva :P
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Yeff

Příspěvek od rudo »

no vsak politici si to na ludoch vyskusaju ze na com vsetkom, teda lepsie povedane bez coho vsetkeho sa da prezit

ked som kedysi krmil kocku, tak ludkse rybacie konzervy zrat odmietla, tie macacie vyzerali tak dobre aj tak dobre vonali, ale zena ma vzdy zarazila - neopovaz sa to jest, neciem ci sa o mna tak bala, alebo ci len chcela aby to pre kocku zostalo
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Yeff

Příspěvek od s.arik »

Zaklínači, tak na 1-2denní výlety na hory jsem vždycky brala celý pecen chleba, 1,5l vody, špeku už si nevzpomínám, jestli deset nebo dvacet deka, dvě cibule a čokoládu :lol: to byla dobrota.

Dneska zeleninu, vodu a ořechy, taky dobré.

Výkony nekomentuju, nejsem žádný sportovec.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

tak tenhle tejden dorostly saláty a špenát do konečné podoby, a jelikož už jsem jich přežranej tak jsem to natrhal přivezl domů vyšťavil a vypil :mrgreen:
musel jsem to lisí prohodit 3ma mrkvama, jinak by to Hurom neprotlačil, chce to něco tvrdšího co to požene vpřed :wink:
Bio-Eko-Fairtrade-vegan-fresh-juice :twisted:
Obrázek
Jako bývalý alkoholik mám pořád v zásobě několik G-pullitrů, ale většinou piju rovnou z nádoby na vyšťavení :)

Zítra musim jít vytrhat posledních cca 9 salátů než vysázím nový... takhle k pití je to mnohem pohodlnější než to chroupat s hlínou (na zahrade nemam cistou vodu, a beztak tam nic nemeju)
Odpovědět