Yeff

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

Yeff píše:Dneska jsem snad po 5 dnech dočetl štěstíčkovo web http://www.oslikuv.net a mam v hlavě takovej maglajz, že vůbec nevím kde mi hlava stojí... :shock:
Hehe, jsem tam nakouknul a taky mám dost, se Ti ani nedivím, to je fakticky nářez ..

Kód: Vybrat vše

Co když je Bin Ladin velkým duchovním mistrem?
Učí jen jedinou věc a to važte si života...
Když viděl, že duchovní mistři s lidmi nehnou vzal to do svých rukou...
Učinil jen jediné gesto (beze slov) a všichni lidé touží po míru..
Léčí lidi šokem a nutí je probudit se... 
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Včera večer v Albertu jsem byl se segrou pro banany,
meli nadherny ultra ripe samá tečka za 16.90 Kč/Kg
ale měli jsme jen 100ku tak jsme vzali aby nám to vystačilo.
S tím že dneska pujdem ještě nějaký koupit.
Přijdem do Alberta a tam ani 1 banán
tak se ptáme vedoucí jestli mají ještě banány.
A ona že předcházející den večer vyhazovali 90 kg banánů....
a donesla tam nějaký zelený šmucky.
Ach jo. V obchodech už se vyhazuje zralý ovoce
aby se mohlo nahradit nezralým za 2 násobnou cenu. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yeff

Příspěvek od martin_hk »

Yeff píše:Včera večer v Albertu jsem byl se segrou pro banany,
meli nadherny ultra ripe samá tečka za 16.90 Kč/Kg
ale měli jsme jen 100ku tak jsme vzali aby nám to vystačilo.
S tím že dneska pujdem ještě nějaký koupit.
Přijdem do Alberta a tam ani 1 banán
tak se ptáme vedoucí jestli mají ještě banány.
A ona že předcházející den večer vyhazovali 90 kg banánů....
a donesla tam nějaký zelený šmucky.
Ach jo. V obchodech už se vyhazuje zralý ovoce
aby se mohlo nahradit nezralým za 2 násobnou cenu. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Smutne, lec verim ze pravdive, ani me uz tato praxe supermarketu neudivuje, jde jim totiz klasicky jen o penize....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Tak po 2 měsících vzorného fruitariánství (cely prazdniny jsem jen melounoval :P :P ) jsem si řekl že vyzkouším co se mnou udělají 2 - 3 dny na klasické vařené veganské stravě, takové na jaké jsem fungoval dřív. Byl jsem tedy nakoupit takove ty jidla v plastu co jsem jedl drive (tempehy, seitanove gulase, tofu, psenicne klobasy, pomazanky, sojova mlika, atd atd..)
No dopadlo to uplne hrozne :D uz druhy den jsem pozoroval jak se mi na obliceji zacina objevovat akne, nohy mi uplne ztezkly, jako bych na nich tahal zavazi, neprijemny pach z ust, nadmerne poceni, rihani, vetry....
Dneska rikam dost, zbytek toho nakoupenyho daruju pribuznym, protoze na tomhle fungovat uz nemuzu, dokud jsem neznal tu lehkost, tu volnost na raw, tak jsem ani netusil jaky to muze byt, ted kdyz jsem se opet vratil ac na par dni k tomu varenemu plastfoodu, tak si teprv uvedomuju jake to je na tom raw uzasne :) Takze od zitra zas vzorny raw, koncem mesice budu muset dat sanku, abych ze sebe dostal ty skodliviny, co jsem do sebe ted soukal :))))) Jinak planuju koupit Huroma pristi mesic, koukal jsem ze maj nejakou inovaci od cervna, nejake stabilnejsi sitka, ktera dele vydrzi, tak jsem zvedavej.
Moc jsem sem ted nepsal protoze nebylo co, bylo to furt stejny dokola.
Mejte se vsichni fantasticky, a
GO RAW NOW !!!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Yeff

Příspěvek od mira »

Pot a vítr byly v předpovědi, ale ta říje je trochu předpočasná.
Zdrawíčko přejezme. :)
Všeho s mírou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Yeff

Příspěvek od Renáta »

Pekné, Yeff. Ja som dnes dala vecer burciak a v bruchu sa mi vsetci certi zenia a kyselinu mam, co som necitila uz dobre dlho :mrgreen: Na zajtra mam ovozel na stavy.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

tak dneska objednan Huromek, uz se nemuzu dockat az to prijde,n azahrade spousta jablek, tak je aspon zužitkuju Obrázek
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Tak včera přišel Hurom, tak jsem ho musel ihned otestovat, takže jsem šel na zahradu pro jablka, hrušky švestky, a do obchodu pro hroznový víno, pomeranče a broskve... a začal jsem testovat, Rok jsem šťavil na odstředivce, takže každý kdo přešel z odstředivky na šnekový tak jasně viděl ten fantastickej rozdíl, šťávička pestře barevná, žádná pěna, lahodná chuť, maximální výtěžnost, snadný čištění, zatím jsem absolutně spokojenej, a jsem rád že jsem nakonec vybral takto. Šťavení zdar. >:-) >:-) >:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Yeff

Příspěvek od Samira »

Som rada, ze si spokojny, dufam, ze Ti to vydrzi ;)
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Tak letosni zimu jsem prezil z 95% na plodech a sem tam zelenina, od unora uz ciste na plodech, bez nejake vetsi ztraty na vaze :-)
Co jsem si oblibil a vyzkousel za ovoce ktere jsem drive nemel... urcite Singo hrusky, vynikajici zalezitost, bohuzel jak jsem se dozvedel od titbit.cz uz je 3 tydny po sezone takze nejspis zas az za rok. Dale Plantainy, ktery jsem nechaval dozrat uplne do cerna, a na tech jsem si taky smlsnul :) V tesku konecne k dostani sladounky FUJI jablka (v akci za prijatelnou cenu 25kc/kg). Jinak z velke casti jsem byl na kiwi a citrusech, kiwi v celku, a citrusy spis na stavicky. v obchodech se zacinaji objevovat cantaloupe, galia a honeydew melouny, sice jeste predrazeny. ale tak v sezone to pujde zase dolu :) minuly leto jsem cely promelounoval :D letos si to asi zopaknu. Jaro snad za dvermi, slunicko sem tam uz vykukuje, tak uz at je konecne teplo :P
No, tak jsem se zas jednou vykecal, a hura do hajan :) Dobrou noc vsem co ponocujou :wink:
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Za dnešek:

Snídaně: Vodní meloun

Oběd: Vodní meloun

Večeře: Vodní meloun
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Yeff

Příspěvek od ajla »

Yeffe, zvládáš to jídlo nádherně, ať se ti dál daří žít v přítomném okamžiku :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

hezky si Yeffe, užívej to krásný melounový opojení. Já si taky ráda občas udělám dny vodních melounů. :D
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

kveta píše:hezky si Yeffe, užívej to krásný melounový opojení. Já si taky ráda občas udělám dny vodních melounů. :D
Ahoj Květuš, rád Tě tu zpátky vidím, nevím jestli Ti dorazil poslední email , je to tak 3 tydny co jsem psal.
Jinak melounuju ted skoro furt, sem tam obcas nejaky jablka, jahody nebo hroznovy, ale melounova sezona tu zacne co nevidet, sice nekdy jsou jeste melouny nedozraly a ne moc sladky, tak je odstavim a vypiju, ted je cena jeste vysoka, v lete az budou stat zase 6kc/kg tak se umelounuju :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:34, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

ahoj jeffe,

mail jsem dostala, a už konečně i odepsala. taky Tě i tu ráda vidím :D

ovoce Ti svědčí a chutná, co se týče jídla máš vystaráno, našel jsi si cestu která Ti nejvíc vyhovuje a to se jen tak každýmu nepodaří. Mě ovoce neomrzelo ani za dvacetpět let, ale naopak, jsem do něj víc a víc zamilovaná. Já se umelounovávám každou melounovou sezonu.

A co zahrádka, taky jste měly nedávno ty velký mrazy?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

Hezky se to poslouchá cepheusi, vítej do klubu melounových závisláku..je to tak, vodní meloun krásně čistí krev i mysl. Mám to na sobě mnohokrát vyzkoušený..

já melouny neštavním, ale mixuju, pecky před tím vyberu, ale na takovou práci moc lidí nemá náladu, mě to moc baví, medituju u toho..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:34, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Yeff

Příspěvek od 2olfess »

cepheus píše:Jinak to rád slyším, že čistí krev, to potřebuju, moje bílé krvinky se pomátly a ne úplně přesně dělaly co měly (léčil jsem se s tímto) a taky jsem si všimnul, že mi ty melouny dělají náramně dobře, určitě líp než jakkoli sebelíp člověkem uměle filtrovaná voda. Myslím si, že voda filtrovaná přes Boží dárky (ovoce, zelenina) je stejně ta nejlíp filtrovaná voda co exisuje a navíc nabitá vším možným co jenom potřebujeme.
Jé Cephe :D ,
to ty teď už budeš půstovat na šťávech jako Květka? Protože ta destilka, co prosazuje P.Mácha je přece upravovaná. Tak jestli budeš, tak pak hoď nějaký srovnání, pls. Znám málo lidí, kteří ty rozdíly jsou schopni porovnat a ty by si mezi ně rozhodně patřil. :wink: Většinou buď půstují(se čistí) vždy na šťávách nebo jenom o vodě.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:10, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Yeff

Příspěvek od 2olfess »

Aha, tak to tak jenom vyznělo :wink: , takže buďto jíš (=piješ i šťávu) nebo půstuješ a piješ vodu.

Pavlik to prosazoval, že je to lepší, ale lepší než nic je obyč. voda.
Jinak si nemysli s tou destilkou, já ji nemůžu pít po odpaření aniž by prošla uhlíkovým filtrem, pražskou fakt ne, takže bude obsahovat i rozpouštědla a podobný legrace, filtřík bohužel nezbytnost :roll:.

Jinak samo o kvalitách šťáviček netřeba pochybovat, některý jsou tak silný, že mi kdysi spouštěly detox. (ananasovka to uměla super).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:06, celkem upraveno 1 x.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Tady jsou fretky mojí sestry, který vždycky dojedou to co po mně zbyde (:-)
Docela se divim že takový šelmy baští banány, melouny, hroznový víno, okurky, rajčata, hrušky, merunky, a po čem se můžou utlouct to jsou manga :D když si nedám pozor a nechám je ležet na nesprávným místě, tak jsou během pár minut ohlodaný :twisted:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Yeff dne pon kvě 16, 2011 1:15, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

Yeffe, vidím jenom slovo obrákek, a ne fretky :?

je hodně druhů zvířat, co milujou ovoce.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

cepheusi, je to logický, že melounová štáva je mnohem bohatější na živiny než voda. :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Yeff

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:09, celkem upraveno 1 x.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Yeff

Příspěvek od Oriana »

kveta píše:Hezky se to poslouchá cepheusi, vítej do klubu melounových závisláku..je to tak, vodní meloun krásně čistí krev i mysl. Mám to na sobě mnohokrát vyzkoušený..

já melouny neštavním, ale mixuju, pecky před tím vyberu, ale na takovou práci moc lidí nemá náladu, mě to moc baví, medituju u toho..
Zkusila jsem rozmixovat vodní meloun i s peckami. Zapnule jsem ho několikrát jen na kratičkou dobu a výsledek byl ten, že dužina byla rozmixovaná a jadýrka zůstala celá, takže jsem to pak už jen přecedila.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Yeff

Příspěvek od Sweetie »

ale to je vykoumany, zkusim. mixovanej jsem jeste nemela :)
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

kveta píše:Yeffe, vidím jenom slovo obrákek, a ne fretky :?
napraveno
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

Krásný obrázky Jeffe.. Já bych ti tu slupku z melouna taky slupla, dělám si z nich štávy :D
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

kveta píše:Krásný obrázky Jeffe.. Já bych ti tu slupku z melouna taky slupla, dělám si z nich štávy :D
Jo máš pravdu, já je občas taky šťavim, ale když se ho prejim, tak slupku vyhodim, jinak z ni sloupavam akorat tu uplne vnejsi zelenou vrstvu a zbytek prozenu huromem i s tema kouskama cervenyho co nevydlabu :)

Ted jsem si akorat prinesl vyborny cerveny vino, sladounky, sice s peckama, ktery vyplivavam, ale uplne vyborna chut, tak jdu bastit, pak na zahradu zkontrolovat stromky a rajcata...
Snad vyleze aspon trosku slunko, je tu celkem hnusne. Papa :delicacy: :delicacy: :delicacy:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Yeff

Příspěvek od Panda »

Yeff píše:Jo máš pravdu, já je občas taky šťavim,...
Bacha na dostatečné odfretkování slupky před šťavením, mohlo by to zkazit chuť...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

teda Pando, to je drsný :mrgreen:

Yeffe, já tam tu tmavězelenou nechávám, slupku jen pořádně umeju. Samo, je to ok že jí loupeš, docela by mě zajímalo proč?

my už si dáváme dobrý hroznový víno přes dva měsíce, pijeme ho i jíme, je to jedno z mnoha ovocí, ktrerý nás nikdy neomrzí..

přeju dobrou ovocnou chutˇ a sluníčko
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

*
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

hodim si sem jednu hvezdicku dokud je to v mode :D
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Tak sem zase neco pisnu :P

Uz nejakou dobu bydlim na zahrade, bez elektriky, plynu, vody,..
domu chodim jen zridka. vetsinou pro cisty pradlo do prace, nebo kdyz je hodne velka zima. Na zahrade topim v kamnech takze je tam celkem teplo.
Chtel jsem vyzkouset z kolika penez jsem schopnej pres leto vyzit.
k dnesnimu dni jsem od vyplaty (4.7.) utratil 259,- Kč.
za melouny hlavne... (nyni 4.40,-/kg v penny)
Jinak jim vsechno co se podarilo na zahrade vypestovat, rybiz, angrest, jahody, maliny, boruvky, jablka, ... ale prevazne se cpu tim melounem, vcera jsem dsotal 3 k svatku, takze to do nakladu nepocitam.
Jinak kdyz je opravdu zizen tak chodim pit asi 1 km do lesa kde je cistej pramen. Deda chova na zahrade slepice a to jsem docela cucel jak se muzou utlouct po slupce od melounu, doklovaj ji, kompletne ze zbyde jen ta zelena slupka, o tlousstce ctvrtky...
Na zahrade je porad co delat takze to docela utika, budu tam stravit jeste nejspis cely srpen a pk se uvidi, Kdyz vyziju cely srpen s 500,- tak budu spokojen.
Kdyz jsem videl letak a banany v Tescu od stredy za 8.90,-Kc/kg tak je za 150,- na 2 tydny vystarano.... :) samozrejme kdyz pripoctu ovoce ze zahrady a divoky ovoce...
Cekal jsem ze mi bude PC chybet, protoze jsem drive u nej travil docela dost casu, ale k mymu prekvapeni skoro vubec nechybi...
po ranu vetsinou taham popadany drivi z lesa a hned se zahreju, i kdyz je tu u nas celkem zima, po ranu okolo 5 stupnu, posledni dobou slunko vubec nevylejza...
No tak jsem se zas trosku vykecal, ted zas obout, a hura na zahradu, Mejte se tu vsichni krasne, a snad uz bude trosku lepsi pocasi, koho by to napadlo chodit v cervenci v mikine a kalhotach :D

Ahojky :mrgreen:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

krásný čtení yeffe, a přeju hodně sluníčka. díky za zprávy. já už pospíchám od internetu, taky když není, nechybí mi, takže zatím bez závislosti. jsem li závislá na ovoci, pak jsem jásám, je to easy for me, to žít ovocně, nejen, že mi to chutná, ale je mi po něm moc krásně na světě, že je to ovocem jsem brzy v mých ovocných začátcích pochopila.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Ahoj Kvetus, tak pocasi nic moc, zadne slunko. spis porad zatazeno a vitr :-)
takze jsem presidlil domu, a stavim a stavim a stavim.
Vcera vystaveny meloun, asi 2 litry hroznoveho vina, a domaci jablicka.
Dneska jsem vystavil dopoledne pres 3 litry pomerancu, ted dopijim 2. litr broskvovy sladky stavy, vecer to vidim asi na stavu z domacich okurek.
Dlouho jsem Huroma nepouzival bastil jsem spis vcelku, zato ted mu nedam odpocinout :D musi makat. aspon 5 litru stavicek denne. Hlavne se mi na tom lip funguje, nez kdyz si neboucham zaludek... ale tak kdyz je ted v sezone takovyho dobryho ovoce, tak si ho dopreju skrz stavy :-)
Na zahradce uz skoncil angrest, rybiz, rajsky, okurky, papriky.. ted akorat dozravaji boruvky, maliny, ostruziny, jablka, ale svestky ne a ne zmodrat...
Dneska to vypada ze bude aspon trosku hezky, a kdyz to vyjde tak nemusim do prace, beru si volno co to jde kdyz je hezky... Ted letim na zahradu, musim dedovi pokrmit slepice, a nasekat drivi. sklidit okurky na veceri.

Mějte se všichni fantasticky, a krasny zbytek dne.

Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

ať žijí šťávaři,
na jakej jsi rovnoběžce?
já začínám mít rajčata a papriky na vrcholu, končí okurky, a švestice už mám, maliny začíná 2.vlna, jabka ani nesbírám jak toho mám tolik
včera našťaveny 2 petky ultraslad hrušovky hniličkovky
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

buc11 píše:ať žijí šťávaři,
na jakej jsi rovnoběžce?
já začínám mít rajčata a papriky na vrcholu, končí okurky, a švestice už mám, maliny začíná 2.vlna, jabka ani nesbírám jak toho mám tolik
včera našťaveny 2 petky ultraslad hrušovky hniličkovky
Karlovarskej kraj, 530 m.n.z
okurky uz skoncili, rajsky a papriky a cukety jsou taky "na vrcholu" papriky vsak zeleny, cekam jestli zmeni barvu casem na zlutou a cervenou... ??
jablek je taky dost no :D ale svestky bida, mozna stary?... jsou tu pres 40 let. ale uz jsou vysazeny novy stromky.
Dneska jsem vystavil pres 2 litry nektarinkovy (kupovany) stavy (vynikajici).
Ted musim jit makat, zrovna kdyz krasne pali slunko :?
tak sa mejte ;-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

se švestkama to mám stejně, ultrastarý stromy, i když jsem je silně prořezal, vždy kvetou jak blbý, ale plody tak jednou za 5 let
nmv to už je hodně, to sou už drsný hory,
já sem si dal limit, kde ještě roste hrozno
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Yeff

Příspěvek od Fiona »

Ach jo, ty vase svestky jsou mi necim blizke :oops: Budte na ne hodni :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Ach jo, ty vase svestky jsou mi necim blizke :oops: Budte na ne hodni :)
ale dle walkera, nejíst rači v nějakým nadnormativním množství
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Yeff

Příspěvek od 800914 »

akym koeficientom walker prepocitava slivovicu? 3dcl je este v norme? kolko svestok v tom je?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:akym koeficientom walker prepocitava slivovicu? 3dcl je este v norme? kolko svestok v tom je?
já se doma podívám, ale myslím, že to není taxativně
z 50ti kg švestek uděláš cca 5l 50ti%ní, tak si to přepočítej
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Yeff

Příspěvek od 800914 »

nerob si s tym starosti. mna len zaujimalo ci by bola toxicka hranica rovnaka po prepocte na kusy. vychadza to celkom doverihodne.
3dl na 50 percentnom volume by bol myslim moj ultimatny strop.
co by sa vlastne dalo povedat rovnako aj o 3kg sliviek.
neviem k comu by sa mi dostavalo lahsie.
realny strop je zrejme o nieco nizsie. ultimatum je pouzite len pre vymedzenie 100 percentne neprekonatelnej hranice.
zaver vyustuje v linearnost toxicity sliviek v roztoku a v pevnom stave.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Yeff

Příspěvek od 800914 »

vevericky jedia melon? ja som im hadzal hazelnuty :o
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Tak mi naši z nákupu dovezli mladej kokos, nikdy jsem ho ještě neměl, takže jsem nevěděl co od něj čekat, samotný rozlousknutí mi trvalo snad 15 minut, a snězení asi 2 minuty. oproti běžnýmu kokosu byl tenhle uplně měkoučký, že se dal vydlabat lžičkou, vrstva samotné dužiny byla hodně tenoučká. v kokosovém "mléku" jsem nezaznamenal až tak nějaký rozdíl oproti běžnému kokosu :)

tady je pár fotek při rozlouskávání :mrgreen:

Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

hned se mi zacnielo
lepší je to sekáčkem či sekerkou, odsekne se špica, nasekne, slámkou vypije, rozsekne na půl a vyjí, ten rosol je tak akorát, tos měl štěstí
jednou sem otvíral bez nástroje, cca 3/4 hodiny metodou basketbal od trevora
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

já mám radši věci na který se nemusí se sekerou hihihi
Odpovědět