Yeff

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

kokosový fotky pěkný, je vidět, že se jen tak yeffe nevzdáš svých cílů.. :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

Yeff píše:Ahoj Kvetus, tak pocasi nic moc, zadne slunko. spis porad zatazeno a vitr :-)
takze jsem presidlil domu, a stavim a stavim a stavim.
Vcera vystaveny meloun, asi 2 litry hroznoveho vina, a domaci jablicka.
Dneska jsem vystavil dopoledne pres 3 litry pomerancu, ted dopijim 2. litr broskvovy sladky stavy, vecer to vidim asi na stavu z domacich okurek.
Dlouho jsem Huroma nepouzival bastil jsem spis vcelku, zato ted mu nedam odpocinout :D musi makat. aspon 5 litru stavicek denne. Hlavne se mi na tom lip funguje, nez kdyz si neboucham zaludek... ale tak kdyz je ted v sezone takovyho dobryho ovoce, tak si ho dopreju skrz stavy :-)
Na zahradce uz skoncil angrest, rybiz, rajsky, okurky, papriky.. ted akorat dozravaji boruvky, maliny, ostruziny, jablka, ale svestky ne a ne zmodrat...
Dneska to vypada ze bude aspon trosku hezky, a kdyz to vyjde tak nemusim do prace, beru si volno co to jde kdyz je hezky... Ted letim na zahradu, musim dedovi pokrmit slepice, a nasekat drivi. sklidit okurky na veceri.

Mějte se všichni fantasticky, a krasny zbytek dne.

Obrázek
ahoj Yeffe, léto budiž pochváleno, i štávy nad ty co se týče jídla a jsou li ovocný a syrový a čerstvý není mám to nejdnou vyzkoušený, a nejen já, a nikdy ani vidu ani slechu po zklamání. já jsem taky pokud to jde co nejvíc venku, je mi tam nejlíp. vám švestky nechtěj modrat, a mě zase nechtěj chutnat. ted jsem byla v čr, a nabídli mi známí švestky, já si dala jednu dvě, byly sladký atd, ze stromu u lesa ale prostě švestky ani blumy mi nejedou a to nikdy. zajímavý, můj Mango je taky nerad.

fruit power rules... enjoy all you do
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

rok se s rokem sešel, a já se obracím a koukám že už jsem na raw 2 roky, za začátku s nějakými těmi neřestmi, úlety, poslední dobou občas ovocné obžerství nebo vypití třeba 7 litrů šťávy z domácích jablek (:-) (:-) každopádně po těch 2 letech se mi konečně zakotvila váha na nějakých ± 73 kilech, po těžkých začátcích se syrovou stravou kdy, ať jsem jedl sebevíc šla váha až pod 60 kg... při výšce 188 cm... tak ted i když sním někdy jen 3 jablka denně, tak se váha stále drží, nehubnu, netloustnu. s čímž jsem tak nějak spokojen, toto forum mi pomohlo a chodim sem nakoukavat a inspirovat se, i když moc nepíšu tak to tu skoro pořád sleduju, tím chci také pozdravit všechny nové příchozí, a poděkovat všem, kteří sem přispívají se svými zkušenostmi a radami. Velké Díky patří také Květušce a Mangovi, za zasvěcení do fruitariánství a podporu v začátcích na plodové stravě.
Teď když se blíží sezona kiwi, citrusů, to vidím jako předchozí rok hlavně na odščavování, a občasné hladovění :delicacy:
Občas dám info co jsem za nějaký ten den zbaštil, at mam po nejake dobe zase prehled, co jsem v dane obdobi jedl .)

Obrázek
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

hihihi, to je ale hezký ovocný příspěvek. mám radost Yeffe, že máš jasno, nestěžuješ si a ovoce ti chutná i svědčí. já a Mango to máme taky tak, a i ovocný lidi, který jsme potkali na netu nebo osobně. díky za díky :D
raw fruit energy is divine. enjoy!
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

takže dneska dopoledne 4 zralé kiwi
v poledne jsem na zahradě posbíral poslední dozrálé maliny
odpoledne jsem si dal asi 8 banánů
teď zbaštim 1 pomelo
k večeři tu mám připravené 3 uzrálé oranžovočervené manga :)
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

dnesek

v poledne litr stavy z jablek
odpoledne litr grepove stavy
vecere salat (okurka paprika rajcata)

plnej >:-)

/edit 22:30

jeste bastim vyborny mandarinky :D necekal jsem ze budou tak vynikajici (:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Yeff

Příspěvek od Sweetie »

bezva yeffe, jen at to jede. nedavno jsem se dozvedela ze okurka je jak meloun, teda je, pry se ma jist samotna pac zabiji veskery vitaminy z jiny ovozel k ni jezeny. nevim. nacas ji piju samotnou jako dzus, nebo jim samotnou. uvidime.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Yeff

Příspěvek od Pavluska »

Sweetuš, okurku taky nerada kombinuju, ale trojkombinace s rajčaty a paprikou se mi zdá, že prochází. Řecká klasika. :)
Myslíš, že fakt zabíjí vitamíny...?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

jo to je mozny, ale to az tak neresim, to je jedina trojkombinace kterou si obcas (2x tydne) dam, jinak jedu mono a stavy, jinak dik za info ;)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

džef, skvělý, další raritní trávič fruktantů,
s tou váhou se teď nějakej roček též držím nad 70 kg ať robím čokolvek , po 63kg delším počátečním údobí
u pomerančů a mandarinek jdu teď po zralosti než ceně, španělský sbíraný to nejsou, ale dají se najít, já oranges začnu až v listopadu
vitamin je podle mne mrtvá sloučenina, takže zhynout snad ani nemůže, a je to jen pojem pro farmacektické s.r.o, "my" se jimi zabývat nemusíme, svou okurku jsem jedl každý den 4 měsíce a to se vším možným a bez problémů
maliny furt dozrávají v dost velkým množství
8 banánů, to je pěkný průměrný počinek
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

mě taky míchání okurek nevadí a nikdy nevadilo to samý platí i u melounů. Mango, můj muž, si taky nestěžuje. i když teoreticky věří v mono, prakticky tak jako já má rád jistý mixy. samo mono jíme taky a to dosti. jinak já o tom, že se ztrácí vitamíny, připadá mi to nelogické, nikdy neslyšela, ale jen to že meloun se rychle stráví proto se nemá míchat, ale mě i mangovi to tráví bezva. jinak já taky nikdy neřešila ani neřeším a řešit ani nebudu, já mám jasno :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Yeff

Příspěvek od Sweetie »

takovy nahledy se mi libi, taky se priklanim ze je to nesmysl, vymysl, naopak ja okurku shledavam jako nejneutralnejsi potravinu ktera snad jde kombinovat se vsim. nekdy mi pride okurka mdla v salatu, ted jsem ji vic prisla na chut jak ji jim samotnou, nebo stavim, ale rozhodne necitim ze bych prichazela o 'vitaminy'. dekuji za reakce.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

dneska velka radost, vietnamci prodavali na namesti ovoce a ty obrovsky ananasy meli za 19.90,- :o

Obrázek

to je potom radost nakupovat, necham je trosku dojit, a uz se na ne tesim, ananasova stava je jedna z mych nejoblibenejsich :)
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

včerejšek
ráno litr štávy z 1 obřího ananasu
v poledne 9 ultraripe banánů
odpoledne 5 tekoucích hrušek
večer 4 jablka

dnešek
ráno šťáva z ananasu
vpoledne 5x sladounky mango
a do prace beru 2 kg hroznovyho vina :)

jinak jsem dneska skouknul novy video od Michaela Arnsteina (ultramaraton na 100 mil), moc pekny video :wink:

Kód: Vybrat vše

http://www.thefruitarian.com/index.php/2011/10/leadville-100-mile-ultra-marathon-2011-4th-place-in-1756/
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

tak pohled na ananas mi ztrnul ústa
se zralostí jsi můj člověk
rudo:prosím o nějaký komentář k arnštajnovi, na coment o DĚVČE 50BANANAS A DAY, jsem již rezignoval
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

jo, nezralý ovoce nebrat, teda do pusy, doma dozrát je ok. za ananasy parádní cena i foto :D
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

dneska na návštěvě u babičky která se snaží už 20 let zhubnout a ne a ne shodit ani 5 kg :) radši kupuje všelijaké tabletky, prášky, a podobné kraviny z TV shopu s nadějí že něco konečně zázračně pomůže, je to taková ta osoba která věří všemu co se někde píše nebo mihne v TV. takže je těžké jí vysvětlit že jí tabletky za 2000 nepomůžou. Když jsem jí pověděl před 2 roky že jsem na syrové živé stravě schodil 35 kg, a že si nyní držím stabilní váhu, tak začala s těmi klasickými řečmi že se musí jídlo uvařit, kvuli hygieně aby se zabránilo bakteriím apodobně, že je duležitý jíst maso a celozrné pečivo... atd. takže bojuje sama dál a dneska nám řekla že byla u nějakýho profi doktora kterej jí navrhne přesně jídelníček, skladbu jídla na celý měsíc, počet kalorií, to celé jen za 4000,- a babička hned spokojená že konečně shodí :D nechtěl jsem jí kazit radost protože vím jaká je, a že nemá na tohle žádnou disciplínu, je to přesně ten typ člověka kterej řekne že jednou za čas kousek bůčku neuškodí, a pak zbaští 4 jitrnice na posezení. Vím že se kvuli váze strašně trápí, ale prostě nevěří tomu že by mohl někdo žít aniž by použil pánvičku nebo troubu :)

Jinak dneska byl celkem pěkný klidný den, venku nebyla ani moc zima, tak na mikinu, co se týče dnešního jídla tak asi takhle to bylo (časy jsou orientační nebylo to přesně na minutu, asi ± 20 miut):

7:00 4 kaki
9:00 3 manga
12:00 3 Fuji kiku jablka
14:00 100g mochyně peruanské
15:00 1.5 litr jablecny stavy (Granny Smith)
16:00 mix (presnidavka ) 6 kaki + 4 manga

ted už nic nebude, jsem plnej.
Jinak co se týče kaki, nemáte někdo nějakej tip na rychlejší dozrávání? mám je tu už asi měsíc a některé ne a ne změknout, některé jsou krásně měkoučké a uplně štavnaté, a některé jsou pro změnu tvrdý jak jablko
to samý kiwi, naši přivezli několik beden kiwi z makra, ale tvrdý jak šutr, když jsem je nechal minule dozrát při pokojový teplotě tak se mi jakoby spíš scvrkli a zůstali tvrdý a kyselý. (platí na ně taky dozrávání na ethylenu z jablek v papírovém sáčku, nevíte??)
já dávám spíš přednost těm zlatým kiwi nebo červeným, ty jsou většinou už měkké, ale ty zelený kyselý nevim jak přinutit změknout,.... chlad, vzduch? průvan, vedro?
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Yeff

Příspěvek od lumoska »

to poznam...uz ma to ani nijak netankuje..
Aj ja som bola pred par dnami u babky :D Pogratulovat k narodeninam...predtym som bola nastastie predvidavo v Bembe, takze som mala aspon vyhovorku preco to vlastne nechcem to dobre vyprazane masko. To, ze moju surovvu stravu a vegetarianstvo ignoruje budis...to je novinka posledneho roka :D Ale o tom, ze mam celiakiu vie uz viac rokov, aj tak mi vzdy nezabudne ponuknut kolac, ci vyprazene nieco...
Krstna si zas neodpustila, ze ked boli nedavno na dovolenke bol s nimi aj jeden vitarian a pil celemu osadenstvu krv... Lebo si furt nieco na cesty mixoval a hrozne to pachlo :D :D
To, ze aj mama je na surovej strave si uz vobec nepripustaju...take sialenstvo :D Nevadi, aj tak ich lubime :)

Inak vo fitku musim tiez zenam davat "super zdravy, upraveny jedalnicek"....zaujimave je, ze aj to uz u vela ludi robi zazraky, chudnu jedna radost. Tak mozno aj taka spolocnostou neodsudzovana uprava stravy jej pomoze. Lepsie ako nic...
Celý život žiadne hranice.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

jo, taky znám, mě to silně připomíná mojí mamku, ta hubne už přes třicet let, a že jí to nejde, ignoruje fakt, že na dovolených se mnou a převážně na ovoci jí to jde jedna radost i se z toho raduje. když jí dorty tak prej je to nadejchaný a skoro žádnej cukr v tom není atd. taky si kupuje různý omegy 3 a místo másla nějakej hodně drahej margarín nebo co to vůbec je, sušenej ječmen a spirulínu.. no, nebudu to tu vše vypisovat, list je dlouhej.

mochyni peruánskou budeme brzy sázet, chutná nám, navíc je hezká.

červený kiwi neznám, musím zagůglovat

to ovoce, který nedozraje přirozeně v pokojový teplotě ale chová se tak jak jsi yeffe popsal a je jen na vyhození. taky se nám to občas stane zvláště se zelenými kiwi. nevím čím to je, ale vím, že s tím ovocem není něco v pořádku. napadlo mě, že to přehnali s nějakou konzervační chemikálií. ve většině případech kupujeme jen ovoce už zralé, ale to vždy není možné a tak i občas riskujeme. dneska jsem zrovna vyhodila dvě papájy, který se pří nákupu zdály být trošku měkké, ale místo aby za den dva hezky dozrály, tak byly den ze dne tvrdší, rozhodla se je otevřít a trošku ochutnala a fuj, tak letěly. ty zelený kiwi tu máme někdy i měsíc, a pak se nafouknou a vyteče s nich smradlavá štáva.. no, humus
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

já bych to zkusil z těma jabkama, ale v igelitovým, aby etylén neunikal, někdy je to ovoce podtržený, tedy utržený úplně nezralý a to prostě nedojde, já jsem koupil obří a úplně tekutý a překvapivě se ani nekazí, kiwi jsem v podstatě vyřadil
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

buc11 píše:já bych to zkusil z těma jabkama, ale v igelitovým, aby etylén neunikal, někdy je to ovoce podtržený, tedy utržený úplně nezralý a to prostě nedojde, já jsem koupil obří a úplně tekutý a překvapivě se ani nekazí, kiwi jsem v podstatě vyřadil
tak po 5 dnech v černým uzavrenym pytli 30 persimonu a 50 kiwi se 4 jablkama => persimonny uplně měkoučký připraveny k požití, kiwi jako šutr stále :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

Yeff píše:
buc11 píše:já bych to zkusil z těma jabkama, ale v igelitovým, aby etylén neunikal, někdy je to ovoce podtržený, tedy utržený úplně nezralý a to prostě nedojde, já jsem koupil obří a úplně tekutý a překvapivě se ani nekazí, kiwi jsem v podstatě vyřadil
tak po 5 dnech v černým uzavrenym pytli 30 persimonu a 50 kiwi se 4 jablkama => persimonny uplně měkoučký připraveny k požití, kiwi jako šutr stále :D
no jo, a to sníš naráz?, já to robím postupně, i když jak se teď ochladilo, před pár dny asi tou zimou jsem nedoladil úplně ideálně banány a i když jsem je mixal, furt jsem tam tu stopovou nezralou nechutnost cítil
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

buc11 píše:
Yeff píše:
buc11 píše:já bych to zkusil z těma jabkama, ale v igelitovým, aby etylén neunikal, někdy je to ovoce podtržený, tedy utržený úplně nezralý a to prostě nedojde, já jsem koupil obří a úplně tekutý a překvapivě se ani nekazí, kiwi jsem v podstatě vyřadil
tak po 5 dnech v černým uzavrenym pytli 30 persimonu a 50 kiwi se 4 jablkama => persimonny uplně měkoučký připraveny k požití, kiwi jako šutr stále :D
no jo, a to sníš naráz?, já to robím postupně, i když jak se teď ochladilo, před pár dny asi tou zimou jsem nedoladil úplně ideálně banány a i když jsem je mixal, furt jsem tam tu stopovou nezralou nechutnost cítil
naráz ne, ale těch 30 persimonů mám tak na 2 dny, takže dneska pujdu dokoupit další, ted jsem jich právě 10 snědl, a byly upně tekoucí, vynikajícísladkej nektar :)) banány taky nechávám přezrát, žlutej banán už bych do sebe asi ani nedostal, zajímavý že ty žlutý čikity z makra vybalím z bedny a za 4 -5 dní jsou ultraripe, a ty z krámu tu někdy stojí aj 2 tejdny než začnou pihovatět.

jinak jsem psal nedávno semka http://www.zelenina-do-restauraci.cz/produkty/ ...ptal jsem se jestli by nebyl problem dovézt exotické ovoce když nemám žádnou firmu nebo restauraci... napsali že vklidu zavezou i normálně. akorát u thaiského ovoce je potřeba udělat předobjednávku... ceny teda zatím nevím, zatím jsem tam nic neobjednával.. každopádně určitě teď něco před vánocema zkusím obědnat, vůbec nevím jak je to s tím thaiským ovocem, kdy mají třeba duriany, jackfruity a sapotily sezónu...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

to už si můžeš založit stránku 30persimonasaday
já dal včera 5 těch obřích a měl jsem co dělat, teda byl tam ještě pytlík švestiček, 4 už ty správný banánce s meruňkou a skořicí, obří jabko-rosol, hruška, mandarinka a omylem 2 vajíčka
já už to mám v oku a v klidu beru i ty brčály a urobím z nich popraskaný přezrálce (tedy většinou)
jednou jsem si nechal dovézt durouše a totálně nezralej, vyhodil sem ho aji s těma 13ti stofkama, mě stačí se tam toho 6 týdnú přežírat a pak ten zbytek už nějak vydržím,
sním jich tam v tomto přepočtu za desetitisíce
ovšem skoro se víc těším na kokosáky
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

tak dnešek shrnutí

9:00 litr pomerančové štávy
11:11:11 2 granatovy jablka
13:00 10 persimmonů
15:00 500g cherry rajcatek
17:00 1,5 litru jablecny stavy
19:00 14 persimmonu

+1 zajimavy videjko

http://www.youtube.com/watch?v=QAQJCsrXVKU
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

zajímavý jídelníček, já sním nejvíc dvě manga, když menší tak tři a nebo tři velký tekutý persimony na posezení, tohle je bezva příklad, že není možné doporučovat množství potravy, každý máme jiné spotřeby. videjko znám, je vidět že ho baví ovo život.. :D
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

tak kiwi zacinaji pekne meknout (po mesici) byli v tmavy krabici spolu s bananama, jablkama a persimmonama zakryty a utesneny tmavym pytlem (pobliz topeni)
takze o vikendu by konecne mohli byt pozivatelny :)
dneska dopoledne smoothie z 1,2 kg bananu a 0,7 kg manga, tedka 3 pytahayi, do prace vemu kg hrusek Abate.

Durianrider postnul na FB zajimavou fotku červeného Durianu z Bornea
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Yeff dne pon lis 14, 2011 14:24, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

a psal tam jak chutná? já slyšela od durianových cestovatelů že ten červenej není zas tak moc dobrej, ale na koukání úžasnej :D jsem zvědavá jak ty kiwáčci budou po měsíci zrání chutnat please dej vědět.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Ahoj Květuš, tady je ten link i s odpověďmi, jsem to sem hodil jen ze zvědavosti že jsem o tom nikde dřív ani nečetl..
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a nejlepsi parodie na konec :D

http://www.youtube.com/watch?v=-n-oE2otVJk
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

Yeff píše:Ahoj Květuš, tady je ten link i s odpověďmi, jsem to sem hodil jen ze zvědavosti že jsem o tom nikde dřív ani nečetl..
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
ahoj Yeffi, dík, tak to je zajímavý, na wiki píšou, že je to ten nejsladší z durianů, to musí bejt něco, jsou silně sladký už tak no moc ráda bych ho ochutnala ten kdo mi řekl že nejsou nic moc asi neměl dobrej kousek stromy dorůstají až čtyřiceti metrů ale maj krátkou, nepíšou jak krátkou sezonu proto nejsou moc k vidění málokdo je proto pěstuje, rostou hlavně divoce v lese Harley, coby durianovej maniak ten červenej prý ještě taky neochutnal, ale zdá se že se o to bude snažit
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

pěkný volfovinky hihihi
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

to video taky zábavný (:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

kveta píše:pěkný volfovinky hihihi
rieli, já jsem tam na ten červenej ani nenarazil, ale já jsem zvolil vůbec nevhodný období, takové neovocné až wolfovské
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
kveta píše:pěkný volfovinky hihihi
rieli, já jsem tam na ten červenej ani nenarazil, ale já jsem zvolil vůbec nevhodný období, takové neovocné až wolfovské
no on v thajsku ten červenej není k mání, je vzácnej a nehojně se nejhojněji vyskytuje v

sabah ten leží tu http://www.geographia.com/malaysia/sabah.html

taky nevím co si myslet o chuti, jednou píšou že je nejsladší ten rudej a druzí zasejc že je takřka nejedlej čili fujtajbl tady je příklad

http://mount-kinabalu-borneo.com/blog/t ... seeds.html

asi si to každej musí když chce opravdu vědět sám vyzkoušet, on durian je podivín, někomu voní, někomu smrdí, někomu chutná jako to nejchutnější ovoce, někomu chutná jako hnilobná sladká cibule atd.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

tam=na borneu
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

aha.. sezona je krátká
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

Je myslivost a lovectví Vaším koníčkem? Myslivecky-obchod.cz Vás zve do přihlášení odběru novinek.

toto mi dneska přišlo na email vegan[@]......cz (:-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

myslivec určitě není odvozený od slova myslet :D
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

kveta píše:a psal tam jak chutná? já slyšela od durianových cestovatelů že ten červenej není zas tak moc dobrej, ale na koukání úžasnej :D jsem zvědavá jak ty kiwáčci budou po měsíci zrání chutnat please dej vědět.
no nastesti jsou pekne sladky a mekky, a chutnaji vyborne zadna kysela chut, sladounky jsou, byli furt v pytli az do ted prikryty s nekolika jablkama , a daji se krasne loupat ta slupka z toho slejza uplne sama, a uplne tenoucka. aspon je nemusim teda vyhazovat :o
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

za posledni tyden jsem sporadal 2 bedny bananu :D v podobě smoothie, většinou mixnuty s něčím (kaki, mango, hrušky, fíky)
3x - 4x denně po 2,5 litrech ... (čistá váha banánů bez slupek minimalne 1,5 kg {cca 15 bananu} + treba 2 manga) odstup tak 3 hodiny mezi tim, a banany dneska došly :/ musel jsem jít dokoupit pár bedýnek, a hurá s nima do tmavého pytle, a zbytek na skříň, kam jinam s nima :P

Obrázek
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

taky jsem před lety měla období kdy jsem kupovala bednu banánů na týden a mixovala je se vším možným ovocem , no, a už jsem posledních šest let takřka bezbanánová :D jím je hlavně mixlý s jahodama :delicacy:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

pěkný banánový zátiší
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Yeff

Příspěvek od macik »

super banáni :-)...taky jsou teď má odpověď na všechno, právě jsem jeden zbodla a měl takovou zajímavou příchuť...nevím, od čeho, ale dobrý to bylo...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

teď jak mám fšude zimu (cca 6 až 9) tak se mi nedarí s banánmi a to je v rozhodující chvíli dávám skoro na kamna
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Yeff

Příspěvek od kveta »

maj rádi banánci teploučko i já bych lezla skoro na kamna :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Yeff

Příspěvek od macik »

buc11 píše:teď jak mám fšude zimu (cca 6 až 9) tak se mi nedarí s banánmi a to je v rozhodující chvíli dávám skoro na kamna
ty netopíš? šetříš?...my zkoušíme trochu ubrat při vytápění, ale pod dvacet už chcípáme...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Yeff

Příspěvek od Sweetie »

kveta píše:maj rádi banánci teploučko i já bych lezla skoro na kamna :D
ano, to je pravda, taky drzim banany v tasce ve vejsce nad topenim a jeste v ty tasce v igelitu. jinak spravne nedozrajou. ovoce radsi drzim ve vyssich polohach tam jde vic teplyho vzduchu. na zemi nechavam nesladky, aby zas dyl vydrzelo - papriky, cukiny, okurky, rajcata.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Yeff

Příspěvek od Yeff »

banany po 3 dnech :D

Obrázek

nic jsem s nima nedelal, krasne dozravaji sami
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Yeff

Příspěvek od buc11 »

pěkný, už budou akorát
macík: já nešetřím, ale jedu nízkorozpočet, já netopím, bo jsem venku, v 17:00 jdu domů a zatopím v kamnech ,ale jen v jednom segmentu, kde je i přes 20, ale zdá se vedro, zvlášč přijdu-li z wc, kde je těch 6, v zimě to bude ale k nule, takže si ještě užívám.
ráno do práce je ještě krásných 13
Odpovědět