Vevava

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Vevava

Příspěvek od vevava »

Zdravím všechny 8)

Zakládám deník mj. v naději, že mě udrží při častějším sledování tohoto webu.

Jsem žena v nejlepších letech a naprostou většinu svého života jsem trávila vařenou stravu. Vlastně, trávím ji dosud, ale již s mnohem vyšším podílem syrového ovozelu celého, mixovaného či šťaveného. Netroufám si odhadovat procentuální zastoupení raw ve své stravě, to možná přijde časem.

Nejsem zastánce radikálních změn, zavádím je postupně a pomalu si zvykám.

O vitariánství vím asi tak rok, rok a půl. Sympatizuji a postupně zavádím. Nevím, jestli se někdy doberu 100% vita, zatím pro to nejsem rozhodnutá. Nepraktikuju zatím ani žádné formy očist ani půsty.

Asi rok už každé ráno odšťavňuju ovoce. Nejdříve to byly pouze citróny, postupně další citrusy, teď už i další druhy ovoce a zeleniny a nejen ráno, ale různě v průběhu dne. Nákupy ovozelu u nás za tu dobu nabraly obřích rozměrů :lol:
Vlastním jakousi starou odstředivku a elektrický lis na citrusy, pákový lis už jsem odrovnala :? . Zvažuju, jaký odšťavňovač pořídit, momentálně uvažuju o Omeze VRT 330.

Vidím, že většina (spíš víc :lol: ) z vás je tu mnohem dál, hodlám se inspirovat a zapisovat, jak to jde.
Naposledy upravil(a) vevava dne pon bře 29, 2010 22:25, celkem upraveno 1 x.
Svět je odrazem naší mysli.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vevava

Příspěvek od s.arik »

Ahoj, stará známá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Snad ti to tady pomůže. Se strojem moc neporadím, na to jsou tu kovanější.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: Vevava

Příspěvek od vevava »

s.arik píše:Ahoj, stará známá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Snad ti to tady pomůže. Se strojem moc neporadím, na to jsou tu kovanější.
Identifikovala jsi mě díky své pronikavé inteligenci nebo díky nápovědě od vedle? :mrgreen:
Má zdejší identita je pro mě závazek :wink:
Svět je odrazem naší mysli.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vevava

Příspěvek od dgm »

Taky vitam, stara znama :D :D
To jsou mi veci, dneska je tady same prijemne prekvapeni :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vevava

Příspěvek od s.arik »

Ty slabiky mi tě připomněly, ale jistotu jsem nabyla až po nápovědě!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Vevava

Příspěvek od macik »

teda, jak tě ty holky odhalily? :D asi podle toho odšťavňovače, ne? :) ...hele, založila jsi deníček v den, který u nás možná bude mít velký význam :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vevava

Příspěvek od s.arik »

joooo? :o 8) m:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vevava

Příspěvek od s.arik »

Jinak majitelka deník nějak zanedbává :)
Jak se vede na polovitacestě?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: Vevava

Příspěvek od vevava »

Maci m:-)

Takže, mílý deníčku :)

Na Velikonoční pondělí jsem se rozhoupala a provedla objednávku Hurom Slow Juicer z "rostlinných olejů". Měla jsem celkem jasno, že budu pořizovat Omegu nebo Hurom, ale nemohla jsem se rozhodnout, zda vertikální či horizontální šnek. Nakonec zvítězily proporce, vertikální odšťavňovač se mi lépe vejde do kuchyně. V provedení chrom se bude krásně vyjímat vedle espresso mašiny (prosím nekamenovat :)).
Stroj očekávám zítra. To bude velký DEN. Ale neslibuju, že se bleskově podělím, jelikož naše dny s dětmi jsou velmi hustě nabité, takže pozvolna...:)

>Ještě jsem se nepodělila o skutečnost, že jsem šťastnou matkou dvou úžasných bytostí mužského rodu, toho času 5 let 2 a 3/4roku.<

A dnešní den, jako malá ukázka :):
Ráno začal jako citrusově džusový, v poledne se mi nevím jak objevila mezi zuby paprika :lol: , o něco později dokonce kus vařené brokolice, co měl Kubík k obědu... :oops: . Odpoledne fajn, ale kdo má odolat těm haldám čokolády, co si kluci vykoledovali :( , takže jsem si večer mlsla. Ne moc, ale jo.
Ale i pokus se počítá a já nejsem žádná ňáká othorexička :mrgreen: , tož se nejdu věšet a hledím směle kupředu. 8)
Svět je odrazem naší mysli.
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: Vevava

Příspěvek od vevava »

Je to zhruba 5,5 týdne, co jsem se rozhodla zvyšovat podíl syrové stravy.
Znamená to, že se snažím jíst dopoledne z větší části pouze ovoce (některé dny 100%, jindy doplněné tmavým pečivem, máslem, džemem nebo medem), v poledne si dám většinou vařený oběd a pokud možno ne maso (někdy mám ale i raw oběd), odpoledne svačím většinou ovoce/zeleninu a večeřím salát někdy 100%raw, jindy s kouskem ryby, knäckebrotu, či něčeho jiného neraw (většinou v malém množství jen aby mě nehonily chutě).

Na to stačím, chutná mi to a nedeptá mě drastická změna, snažím se stabilizovat v tomto návyku a odmítat vařenou stravu v druhé půlce dne, učím se říkat ne a cítit se přitom vyrovnaně a jsem ráda, že jsem si stanovila zvládnutelný cíl.
Zároveň ale musím přiznat, že mě občas honí chutě a dám si i něco, co bych už ráda vyřadila z jídelníčku, případně v dobu, ve kterou to jíst nechci. Dobrým příkladem jsou čokoládové choutky :)

Zatím se necítím na další změnu, nejdříve chci mít dlohodobě zažité tyto první kroky.

Hodně mi pomohl i odšťavňovač, je to snadná a rychlá alternativa ke žvýkání syrového ovozelu, stejně tak mixér.

Za tu dobu se mi myslím i snížila celková spotřeba jídla a odhmotnila jsem se zhruba o 3,5kg, ale bez hladu a nějakého pocitu, že se omezuju. Jen se učím jíst jinak.
Svět je odrazem naší mysli.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Vevava

Příspěvek od kveta »

ahoj vevavo,

kazde vylepseni jidelnicku smerem k raw je pozitivni zalezitost, jak uz jsi sama na sobe poznala.

odstavnovac a mixer to je dobrej napad, urcite si ryhleji raw stravu oblibis.
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: Vevava

Příspěvek od vevava »

Ahoj, Květo, děkuju, prohlížela jsem si Tvoje stránky, máš moc pěkný fotoblog :)
Svět je odrazem naší mysli.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Vevava

Příspěvek od kveta »

diky :D dlouho jsem tam nic nedala, asi se brzy polepsim.
Odpovědět