Eva.cz - nepravidelník

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

První jarní den jsem to nestihla, takže si svůj nepravidelníček založím o den později.
Trochu se bojím, jestli tady, mezi zkušenými "vitouši" budu mít co říct, snad občas ano. Možná jsem si svůj nepravidelník měla založit v dobách krizových, ale tak doufám, že můj život nebude ani nadále jen nuda a šeď a občas bude co zapsat.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Takže na úvod bych snad zkopírovala to, co jsem psala minulý týden Šárce do deníčku, ať to nemusím znovu "plodit".

Tedy, když jsem se sám náhodou proklikala před pár lety, cítila jsem před zdejšími přispěvateli obrovský respekt, ovšem připadalo mi to všechno extrémní, neuvěřitelné, neproveditelné, něco, na co nemám. I když ke "zdravé" výživě jsem tíhla vždycky, proto jsem se taky dostala až sem.

Pustila jsem tohle prapodivné fórum z hlavy, ovšem asi před rokem jsem se sem zase "náhodou" dostala, tentokrát v dost bídném stavu (denní bolesti hlavy, z problémů pramenící depky, nějaké to kilo navíc. Tentokrát už jsem si nepřipadala jako mezi ufony, už se mi tento styl nezdál tak extrémní, i když pro mne stále nedosažitelný.

Už řadu let jsem se snažila pod vlivem Fit pro život jíst s malými přestávkami dopoledne jen ovoce, se zeleninou to bylo horší + pokud možno jednoduchá jídla, ovšem s úlety. Snažila jsem se zhubnout nějaké to kilo a od každé diety, nebo rady mě odradilo to, že mi zakazovali jíst ovoce!!! Kvůli nějakým šesti kilům, které jsem nebyla schopná shodit jsem dokonce zašla po "úžasných" zkušenostech pár známých do dietologické poradny na starou polikliniku v Porubě a zkusila proteinovou dietu. Prvních čtrnáct dní jsem nesměla ani kousek ovoce a myslela jsem, že to nepřežiju!!! Pak mi povolila denně jeden kousek, vydržela jsem ještě asi týden a ádijé!!! Tudy ne!!!!

Takže jsem začala více pátrat na netu, hlavně tady a u Jardy. Přes léto to bylo super, koupila jsem odštavňovač, ovoce byla kvanta, dokopala jsem se i k těm salátům, ovšem to všechno s tím, že si nedokážu odříct např. chleba s tvarůžkama, bramborák, nebo jen pečené brambory s česnekem, čočkovou polívku, zelňačku atd. Toho jsem se tak nějak držela, ovšem pořád jsem se vracela sem.

Postupně tak nějak s pocitem, že se nemám v plánu vzdát veškerých neraw pochutin zjištuji, že můžu žít bez spousty dobrot. Tím, že nemám v plánu se stát 100% vitariánem už to většinou dopadá tak, že rodině navařím a klidně odolám, protože když budu chtít, dám si to přece příště :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Momentálně můj "chléb vezdejší" vypadá přibližně takto:

Dopoledne ovoce, v poledne většinou pohanková kaše, nebo salát, po návratu z práce salát, večer buď zchroupu nějakou mrkev, okurku, cherry rajčata apod.

V těch salátech je zatím můj kámen úrazu. Mám v nich ráda například trochu Mozarelly, kozího sýra, nebo fuj surimi salátu. V tého kombinaci mi přijde chuť zeleniny vyvážená a dokonalá. Ovšem už vím, že to nemusí být konečná, chutě mě přepadají čím dál tím míň a celkem v pohodě jsem se dokázala vzdát řady pochutin. Nikdy neříkej nikdy, že....

S čím teď chci hlavně zabojovat, je jemně perlivá voda. Na té si připadám závislá víc, než na chlebu, bez toho se obcházím už celkem v pohodě (hm, uvidíme, jak začne cyklistická sezóna a s ní spojené tvarůžky s chlebem a cibulí...)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Kolikrát denně jíš? 3-4x? :shock: tak to obdiv!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Šári, to ne. Dopoledne zobu tak průběžně, podle toho, kolik si toho donesu do práce, v bufetu u nás nekoupíš ani jablko :( Když si dám kolem poledne tu kaši, tak ta mě zasytí na delší dobu, pak se tak různě přemísťuju, tak na jídlo nemyslím, najím se tak kolem páté, šesté, to si dám ten salát a pak jak mám chuť, tak si dám třeba mrkev, nebo hodně ty cherry rajčata, nebo soudečková, teď je problém něco jedlého vybrat.

Ale to je za předpokladu, že jdu nejdřív z práce domů. Pokud jdu rovnou někam, tak se pak najím až je čas, nebo až je co. Ale platí na mne, že nemůžu moc jíst na noc, mám pak strašně dějové sny, když jím na noc:-)) Ty sny, to jsou fakt bludy, které jsem schopná ráno převyprávět, opravdu šílenosti.

Ale asi jím málo. Neměla jsem teď právě vůbec problém s tím jednodenním půstem, žádný větší hlad se nekonal.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Mám tady do středy na hlídání neteř, to by bylo správné vitadítě. Neustále chroupe mrkev, nebo salátovku, zobe mi rajčata a právě po dvou kousnutích odmítla loupák a dala si místo toho obrovské jablko.

Mně se právě líbí filozofie střídmosti. Sice jsem vždycky říkala, že mám po mamce nezdravou chuť jídlu, ovšem když jím přibižně tolik, co všichni okolo, začnu přibírat na váze.

Před nějakým rokem jsem bohužel skončila na antidepresivech a přibrala jsem deset kilo. Takže jsem řekla dost, tohle si musím v hlavě srovnat sama a asi před dvěma lety jsem je vysadila. Když jsem je nemohla shodit, všichni mi začali tvrdit, že nehubnu proto, že jím málo a tělo si dělá zásoby. A taky, že mi už není dvacet. S tímhle argumentem jsem ovšem odmítla smířit.

Víc jíst nemůžu a nechci. Zajímavé je, že na vita váha dolů jde. K
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Nasla som spolocny bod - obcasne sialene sny :D
Tiez sa mi snivaju, niekedy aj niekolko za noc a rano vzdy muzovi ten posledny vyrozpravam. Ale na rozdiel od Teba moje sny nezavisia od stravy ani vyvetrania miestnosti, prichadzaju ako sa im chce. Este som nezistila, kde mam spustac kina v mojom mozgu :)

Samozrejme Ta tu vitam a i ked nie som zo skupinky ozajstnych vitarianov, som velky sympatizant s touto myslienkou a pomaly sa k vitarianstvu prehrabavam. Ako tak citam Tvoje riadky, jedalnicek mas lepsi nez ja, a ostava mi len drzat Ti palceky v Tvojej snahe o zdravie, dusevnu pohodu a stihlost.
Mimochodom - aj ja milujem mozarellu, kozi alebo ovci syr... Vzdy lepsie, ako klobasky ;)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Sami, děkuji za přivítání, moc ráda tě tady vidím, ráda si čtu ve tvém deníčku a tvůj přístup k životu je mi moc sympatický :)

Ten příklad jídelníčku byl takový vzorový, jak to nejčastěji vypadá, ovšem zdaleka nejsem bez hříchu. Ovšem odmítám kvůli nevita úletům stresovat, nebo si něco vyčítat. Například dneska jedeme na Valachy a jestli bude na stole makový frgál, tak moje pevná vůle půjde nejspíš do kytek.

Jsem ovšem rozhodnutá nestresovat, dobrá psychická pohoda do které jsem se dostala a udržela si ji navzdory posledním opravdu krušným měsícům je pro mne momentálně nade vše :) Neříkám, že to za pár dnů, týdnů, měsíců??? nebude jinak, ale momentálně jsem našla pro sebe takové nějaké optimum za které jsem moc vděčná.

Mým nejbližším cílem je vychytat tu bublinovou vodu, což bude snazší s nadcházejícími jarními měsíci a tím i většími možnostmi odšťavňování.

Jaro budiž pochváleno :) :) :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:...Ovšem odmítám kvůli nevita úletům stresovat, nebo si něco vyčítat...jestli bude na stole makový frgál...dobrá psychická pohoda...je pro mne momentálně nade vše...
Tak toto cele je zase mimoriadne sympaticke mne :)
Ked mi muzova babka (najlepsia zena na svete) ponukne jednu zo svojich polievok, tak si skratka dam, aj keby co bolo. Ta polievka je varena s takou laskou, akej ja len ztazka niekedy budem schopna. Take jedlo ma uplne iny naboj, ako to najlepsie ovocie sveta.
Zase trepem kolom dokola - skratka - nie je to cele len o jedle.

Mas aj nejake pohybove aktivity? Ci zatial je to len bojove umenie s bublinkovou vodou a pevnou volou? :lol:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Sami, v zimě je to se mnou horší, snažím se aspoň šlapat rychle do práce a z práce. Mám to přesně naopak, jako Sumička. Do práce spíš mírně do kopce a zpátky lehárko. Ovšem když teď byla ta šílené inverze, tak se to nedalo. Jinak mám štěstí, že šlapu skoro celou cestu mimo ulice města a silnice.

No a o víkendu už přivezeme kolo, to je moje láska, balzám na nervy, antidepresivum, to miluju!!! Bydlíme na kraji Ostravy, takže za pět, deset minut jsme mimo město. Kolem je spousta perfektních cyklostezek a nefrekventovaných cest mezi vesnicema, paráda.
Mám naštěstí pružnou pracovní dobu, takže když je počasí, zapíchnu to tady brzy a odpoledne tradááá :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:Ked mi muzova babka (najlepsia zena na svete) ponukne jednu zo svojich polievok, tak si skratka dam, aj keby co bolo. Ta polievka je varena s takou laskou, akej ja len ztazka niekedy budem schopna. Take jedlo ma uplne iny naboj, ako to najlepsie ovocie sveta.
Zase trepem kolom dokola - skratka - nie je to cele len o jedle. :lol:
Vím přesně, o čem mluvíš. Tohle ti ráda podepíšu >:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

je, to je hezky evi, ze jsi si zalozila denicek. tvuj pribeh - historie, zajimavy. spravna vyziva je mnohem lepsi proti depresi nez prasky (leky) ty jenom uskodi, a navic je z nich nakonec jeste vetsi depka - typickky vedlejsi ucinek.

preju ti at se ti dari na raw ceste :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

Eva.cz píše:
Samira píše:Ked mi muzova babka (najlepsia zena na svete) ponukne jednu zo svojich polievok, tak si skratka dam, aj keby co bolo. Ta polievka je varena s takou laskou, akej ja len ztazka niekedy budem schopna. Take jedlo ma uplne iny naboj, ako to najlepsie ovocie sveta.
Zase trepem kolom dokola - skratka - nie je to cele len o jedle. :lol:
Vím přesně, o čem mluvíš. Tohle ti ráda podepíšu >:-)
to ja zase ne, neverim ze jidlo varene = mrtve se da laskou vzkrisit k zivotu, a v zadnem pripade nenahradi i kdyby s nenavisti podane cerstve syrove mnamozni a zive ovoce. ne, neni to vse o jidle, ale bez spravne vyzivy se ani na prochazku moc nechce. zacne-li se u jidla, jde vse mnohem lehce, kotrmelce i meditace.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Xion »

Eva.cz píše:Postupně tak nějak s pocitem, že se nemám v plánu vzdát veškerých neraw pochutin zjištuji, že můžu žít bez spousty dobrot. Tím, že nemám v plánu se stát 100% vitariánem už to většinou dopadá tak, že rodině navařím a klidně odolám, protože když budu chtít, dám si to přece příště :wink:
Inak, na vita sa daju robit tiez neuveritelne dobrotky, len to chce trochu cviku, zvyknut si na nieco nove, netradicne. Ked im prijdes na chut, uplne nahradia chut na tie denaturovane lahodky. Napriklad, ja som kedysi jedol kvanta konvencnych sladkosti, a uz mi to pripada umele, synteticke... radsej by som si dal sladkost z vita veci, nejake orechovo-medove gulicky alebo este idealnejsie nejake ovocne mixy, koktaily, kefir s ovocim a podobne.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

kveta píše:neverim ze jidlo varene = mrtve se da laskou vzkrisit k zivotu, a v zadnem pripade nenahradi i kdyby s nenavisti podane cerstve syrove mnamozni a zive ovoce...
Vzkriesenie? To neviem, tak vysoko nerubem ;)
Kveti, jedla si uz niekedy jedlo pripravene v hneve, zlosti, nenavisti? Ja neraz. Cela atmosfera i jedlo sposobi, ze clovek ma zaludok ako kamen a je uplne jedno, co jes. Ani ovocie sa nebude travit lepsie. A nebudu ani kotrmelce, o meditacii nehovoriac.
Ak si vsak das (pochopitelne zriedkavo, nie pravidelne) s laskou ponuknute jedlo, nic strasne sa nestane. Naopak ;)
Tazko sa tu v par riadkoch vyjadri to, co chcem povedat... skryta nevyhoda pisomneho prejavu.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Květuško, možná to přijde. Neříkám, že ne. Ještě třeba loni na jaře, když jsem s vita trochu vážněji začínala jsem si nedokázala život bez některých poživatin představit a tolik se toho za pár měsíců v mém životě, jídelníčku a především v mé hlavě změnilo. Jsem zvyklá si toho hodně odříct, takže to pro mne není nepřekonatelný problém. Zatím je to u mne spíš o té pohodě s přáteli, kdy si něco dám. Samotná ani potřebu hřešit moc nemám.

Xione, pár zdravých dobrot už jsem vyzkoušela, možná se dneska stavím v Rožnově v Mandragoře na raw čokoládu. Měla jsem všechny kuličky i čokosen, moc dobré, ale tak jak jsem si kdysi nedokázala představit život bez nějaké čokoládové tyčinky, tak dneska už tu potřebu takovou nemám.

Jednou za čas si v Rožnově Terezčiny čokolády koupím, ale naštěstí už nemám potřebu míchat doma med s kakaem a kokosovým olejem jako kdysi. Věřím, že těch prohřešků bude čím dál míň. Opravdu se strašně moc těším na jahody, třešně, první jablka, zelený hrášek atd. atd..... Z toho Globusackého dovozu nejsem nadšená, ale co se dá dělat. Nějak tu zimu přežít musíme a Květka nám může poslat šťavnaté ovoce z Fruitopie bohužel jen virtuálně :D :D :D
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

devcata, nic vam nevycitam, papejte si jak chcete, kdyz si myslite ze s laskou varene jidlo vam udela lip nez s nelaskou nabidnute syrove cerstve ovoce, je to vase volba a vira.

ja jsem tu jen vyjadrila moji viru a muj nazor, zalozene na osobni praxi a toho se drzim, tak jako vy tech vasich z vasi praxe.

ja jen nechapu co ma laska se smrti (varenym mrtvym jidlem) spolecneho. eto fsjo.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Květuško, možná to přijde. Neříkám, že ne...
Ano, Kveti, toto pripustam aj ja. Mnohe sa mi v zivote zmenilo, mozno sa zmeni aj pohlad na tieto veci, este stale som schopna zmenit nazor :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od culka »

Teda Evi nato, ze to volas nepravidelnik, si tu celkom pravidelne. Toz vitaj.

Do toho, ci je lepsie s laskou varene jedlo alebo "jedovate" ovocie, sa ja miesat nejdem. Dnes sme stravili velmi prijemnu polhodinku ako rodina. Rano som prisla domov, po par minutach dorazil syn v tej dobe nasla cestu do kuchyne aj nasa dcera no a muz a pes tam uz boli. Aj ked to bolo v nenormalnu dobu a pri priprave vareneho jedla, vsetci sme sa citili prijemne. Ako Dough Graham hovori, jedlo je jedna z 32 poloziek na dosiahnutie plnohodnotneho zivota.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

a těch 31...? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od culka »

To neviem, to ma byt napisane v tej knihe (80/10/10) a tu nemam.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od mira »

Dlouhý měsíc, nebo počet skoků na trampolíně. Líně, ale pravidelně, denně.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Trampolínu si mi zatajil! :D Nebo kde se v té větě vzala? Někdy mám s tebou pocit, že jsi Jaroslav Nerad a já luštím jako v Čapkově povídce tvé dílo:
"marš tmavých domů ráz dva zastavit stát
úsvit na mandolínu hrá
proč dívko proč se červenáš
pojedem vozem 120 HP na konec světa
nebo do Singapore
zastavte zastavte vůz letí
naše veliká láska v prachu leží
dívka zlomený květ
labutí šíje ňadra buben a činely
proč tolik pláču"
(:-) (:-) (:-)
Básníku :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Teď si to čtu znovu:
"Tak vidíte," řekl dr. Mejzlík, "ten vůz byl červený, modrý a černý. Co si z toho mám vybrat?"
"Vyberte si hnědý," radil básník. "To je příjemná barva."

Čapek je prostě king, to se neomrzí. Asi začnu Mirce ty povídky předčítat na dobrou noc :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od mira »

Byla umně skryta u máti pod kavalcem a Dougha jsem si dobíral jakožto
mistra ve skoku na témže, nikoliv ta v Anglii, zařízení. Na Čapka se nečapu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Aha, to jsem nevěděla, že DG skákal/skáče na trampolíně. Co se tady člověk nedozví.

(Stejně ty trampolíny do bytu nechápu, vážně si člověk neomlátí hlavu o strop?)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od mira »

Je to malá skládací přízemní a dřív by si člověk omlátil chodidla a zbytek o podlahu, než by se vznesl do stropu. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od culka »

Tak sa prenesiem na neprecitane prispevky a vobec nechapem o com tocite. Nakoniec to posuniem hore a aha. Ja si tu knihu nakoniec asi budem musiet objednat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Culko, děkuji za přivítání a vůbec všem za to, že jste mě tady nenechali samotnou :D .
Když jste mi tady nelenili něco připsat, to se to pak dobře reaguje a píše každý den, sama nevím, jestli bych každý den sedla a napsala "Milý deníčku...." :D :D :D

Takže včera nějaké hříšky byly. Na stole sice frgál, neboli správně po valašsku vdolek nebyl, ovšem přivezli jsme si jeden tvarohový domů, takže jsem si čtvrtku po návratu dala a dneska mám půstík, takže zbytek už bude muset zpracovat někdo jiný:-)) A taky jsem vypila jeden grog, protože netopili a v chalupě byla docela kosa. No a já městské "děvče" jsem byla frajerka (nebo spíš hlupaňa) hezky polehku :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Šári, je Mírův verbální projev stejně poetický, jako ten psaný???

Míro, Nohavica má štěstí, že jsi se zatím nepustil do psaní písniček, měl by koknurenci :lol: :lol: :lol: Tvoje hra se slovíčky je neuvěřitelná. Netrénuješ stejně jako on při scrabble?
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Taky se mi nechce věřit, že bych se při skocích na trampolíně nebouchala hlavou o strop :roll: Vzhledem k tomu, že jsem čarodějnice dlouhá jako jitrnice a zbytek rodiny je ještě delší mě ani nenapadlo o ní uvažovat.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Šári, je Mírův verbální projev stejně poetický, jako ten psaný???
Ja som nemozna. Ja som sa chcela tiez Sarky kadeco na Miru povypytovat, ale napadlo mi, ze ci je vazne taky fesak, ako na videach na youtube :-P
Tak Sari, keby si mohla daco...
Eva.cz píše:Taky se mi nechce věřit, že bych se při skocích na trampolíně nebouchala hlavou o strop
Ja tomu verim, jednu lacnu trampolinku som obkukala v tescu a po skuske rukou mi doplo, ze ak sa na to postavim, tak sa to cele prehne, ja budem stat na zemi a odrazim sa leda ak vlastnou silou, nie pruznostou trampoliny. Asi by to chcelo nejaky zdatnejsi vyrobok.
Ale mna do vysin vynasa moj poloviciak, tak mozno trampolinu netreba :)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Jeee, novy avatar :)
Mam podobnu foto - ale v plynovej maske a bez dazdnika.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Musela jsem si ořezat nohy, abych se sem vměstnala. Jak říkám, dlouhá jako jitrnice. Nebo na vita spíše jak salátovka:-)))
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Eva.cz píše:Šári, je Mírův verbální projev stejně poetický, jako ten psaný???
Mě se neptejte, já mám k objektivnosti hodně daleko :D
Přímo ve verších ale nemluví, no poetické to je stejně :P

A co mám o něm psát více, to fakt nevím, asi snad abych raději mlžila, ještě bys mi ho vyfoukla (:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:ještě bys mi ho vyfoukla (:-)
Hehe, ja mam doma najkrajsieho a najlepsieho chlapa na svete, neboj ;)
Ale jasne, Mira je Quasimodo s hrbom, dvoma zubmi, rukami po kolena a taha za sebou jednu drevenu nohu :-P

Dnesny post zatial ok, opat som odmietla Toffifee (aj tak ho nelubim) a tesim sa na zajtrajsiu ananasovu stavu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Samira píše: Ale jasne, Mira je Quasimodo s hrbom, dvoma zubmi, rukami po kolena a taha za sebou jednu drevenu nohu :-P
O to by ani tak nešlo, hlavní je, že je arogantní, nepříjemný, zlomyslný, agresivní a k uzoufání nepřitažlivý (:-)
Achjo, nemluvme o něm, uvidíme se až v sobotu :|
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Já jsem s tím pánem, kterého mám doma taky spokojená :P
A navíc: mám sice chlapa o tři roky mladšího, ale až na takové zajochy jako je Miro nejsem :wink: :wink: :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

s.arik píše: Achjo, nemluvme o něm, uvidíme se až v sobotu :|
Vyděržaj pijaněr, už se ti to sobotí :P
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Jinak půstík zatím taky v pohodě, je mi dobře po těle i na duši.

V práci ani nic k jídlu nemám. Do bufetu nechodím ani v běžném režimu, tam se nenajde ani jediný zbloudilý kousek ovoce, odpoledne je basket a večer už bude v pohodě.
Vůbec se mi zdá snazší odolávat nástrahám při půstu, protože to jsem opravdu vnitřne rozhodnutá vydržet a nic si nedat. V běžném dni si občas alibisticky řeknu, že se ten jeden kousek ztratí.

Asi je to všechno opravdu v té hlavě.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:O to by ani tak nešlo, hlavní je, že je arogantní, nepříjemný, zlomyslný, agresivní a k uzoufání nepřitažlivý (:-)
Jaaaa som to vedela! Hehe.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

Samira píše:
Eva.cz píše:Květuško, možná to přijde. Neříkám, že ne...
Ano, Kveti, toto pripustam aj ja. Mnohe sa mi v zivote zmenilo, mozno sa zmeni aj pohlad na tieto veci, este stale som schopna zmenit nazor :)
ano, vse je mozne. jeste bych rada dodala, ze kdyz verite tomu, ze jidlo at uz je to co je to, ale pripravene a i nebo nabidnute s laskou neublizi, nechapu, proc se zabyvate vitarianstvim, stacilo by vam prece ke zdravi a spokojenosti aby jste jedli bez rozdilu cokoliv se vam zamane, pripravene a nabidnute s laskou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

s.arik píše:Teď si to čtu znovu:
"Tak vidíte," řekl dr. Mejzlík, "ten vůz byl červený, modrý a černý. Co si z toho mám vybrat?"
"Vyberte si hnědý," radil básník. "To je příjemná barva."

Čapek je prostě king, to se neomrzí. Asi začnu Mirce ty povídky předčítat na dobrou noc :lol:
ja capka taky rada, ale tohle neznam. kde, v ktere z jeho knih to najdu? dik.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Povídky z jedné a druhé kapsy. Dokonce by měla být i na netu, pohledám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Hmmm, něco je zde, ale ta povídka je zkrácená (teda myslím, že začátek vypustili) http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/karel ... kapsy.html
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

Eva.cz píše:Jinak půstík zatím taky v pohodě, je mi dobře po těle i na duši.

V práci ani nic k jídlu nemám. Do bufetu nechodím ani v běžném režimu, tam se nenajde ani jediný zbloudilý kousek ovoce, odpoledne je basket a večer už bude v pohodě.
Vůbec se mi zdá snazší odolávat nástrahám při půstu, protože to jsem opravdu vnitřne rozhodnutá vydržet a nic si nedat. V běžném dni si občas alibisticky řeknu, že se ten jeden kousek ztratí.

Asi je to všechno opravdu v té hlavě.
moc hezky. souhlasim, ze hlava, mozek hraje hlavni roli.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

kveta píše:
Samira píše:
Eva.cz píše:Květuško, možná to přijde. Neříkám, že ne...
Ano, Kveti, toto pripustam aj ja. Mnohe sa mi v zivote zmenilo, mozno sa zmeni aj pohlad na tieto veci, este stale som schopna zmenit nazor :)
ano, vse je mozne. jeste bych rada dodala, ze kdyz verite tomu, ze jidlo at uz je to co je to, ale pripravene a i nebo nabidnute s laskou neublizi, nechapu, proc se zabyvate vitarianstvim, stacilo by vam prece ke zdravi a spokojenosti aby jste jedli bez rozdilu cokoliv se vam zamane, pripravene a nabidnute s laskou.
Květko, to sis špatně vyložila. Určitě ani já, ani Sami nevěříme tomu, že je jedno, co jíme. Záleží nám na tom a proto se zabýváme vitariánstvím. Již dneska tvoří vita strava většinu toho, co do sebe přijímám. Podle tvé teorie bych musela být buď naprostý extrémista, nebo bych se měla na všechno vykašlat. Nepřipouštíš nic mezi tím, ani to, že někdo třeba k cíli dojde postupnými kroky.

Od jisté doby mám v sobě hluboce zakořeněnou averzi vůči všem slovíčkům končícím na -ismus. Fašismus, fanatismus, extrémismus... Pohoda, vyrovnanost, radost, to, když je mi dobře s lidmi kolem mne, to je pro mne víc než upečená brambora v mém zažívacím traktu. Momentálně.

Snažím se ovšem, aby těch pečených brambor bylo co nejmíň.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:[Květko, to sis špatně vyložila. Určitě ani já, ani Sami nevěříme tomu, že je jedno, co jíme. Záleží nám na tom a proto se zabýváme vitariánstvím. Již dneska tvoří vita strava většinu toho, co do sebe přijímám. Podle tvé teorie bych musela být naprostý extrémista, nebo bych se měla na všechno vykašlat. Nepřipouštíš nic mezi tím, ani to, že někdo třeba k cíli dojde postupnými kroky...
Nemyslim, ze tato debata niekam vedie...
Ale pokusim sa, Kvetka, predsalen ozrejmit moj postoj: Potreba jedenia surovej stravy je pre mna neodskriepitelna. Je to logicke, spravne, zdraviu prospesne, ekologicke a eticke rozhodnutie. ALE - ludske stastie (moje stastie) nepozostava vylucne z jedla. Patri k tomu aj spanok, oddych, pohyb, slnko, konicky, umenie, kvety, vone, vtaci spev... a aj prijemna spolocnost a laskavi ludia. A preto nepokladam za hriech zjest (OBCAS!) nieco neraw, ked sa s tym spaja pohoda, sudrznost, pritomnost cloveka, ktoreho mam rada. Som skratka v tomto stadiu prerodu, uvazovania. A ano, radsej si dam zemiakovu polievku u babky ako ovocny salat u neprijemneho cloveka, s ktorym sa necitim dobre. Na mojom zdravi (som o tom skratka presvedcena) spacha ta polievka mensie zlo, ako vitaminova bomba zjedena v strese. Lebo to cele nie je len o jedle.
Ty tento moj stav mysle mozno nechapes, ja to akceptujem a respektujem. Ale ked jedneho dna Ty sama dospejes do dalsieho "vyvojoveho" stadia, v ktorom zistis, ze nepotrebujes auto, ze nepotrebujes dom, teplu vodu z kohutiku a Internet, budes rovnako nechapajuco hladiet na Kvetku, co este pred casom tieto vymozenosti pouzivala? Vsetky tieto moderne vydobytky doby svojim sposobom zabijaju, nicia, devastuju... Nie je logicke sa toho vsetkeho v mene "vitarianstva" vzdat?
Uz sa zacinam motat - skratka sme s Evkou (a dalsimi snazivcami) niekde na zaciatku. Ty uz si na high leveli, ale asi tiez nie na konecnej stanici. Definovat vitarianstvo neviem a ani neviem, kde ma hranice. Kazdopadne sa snazim v ramci mojho rebricka hodnot robit co viem.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

devcata, ja vam absolutne nic nevycitam naopak, vubec jsem se nezminila o tom co a jak mate jist. moje debata je pouze o tom, jesli uskodi varene jidlo kdyz je varene a podane s laskou. no, necham toho. svoje jsem rekla a jak si to kdo brebere uz neni na me. premyslet muzu jen sama za sebe.

preju vam jen a jen to nejlepsi. a jasne ze nejom to co vy chcete a ne co ja chci. ja taky jenom nejim, vim ze zivot je i o jinych vecech. plavu, zpivam, ctu, medituju, chodim, hraju na kytaru, siju, povidam si s lidma, zahradnicim, pisu, z hluboka dycham, miluju, a zivim se ovocem. a to vse je pro me dulezity a to neni zdaleka vsechno, je toho mnohem mnohem vic z ceho se sklada muj zivot.

posilam lasku slunicko a mir
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od culka »

Este chvilu a bude tu vymenovane asi vsetko, co by malo byt v tych 32 bodoch.

Evi, no vidis to ako sme sa ti sem nanosili?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět