Eva.cz - nepravidelník

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od mira »

Samira píše:
s.arik píše:O to by ani tak nešlo, hlavní je, že je arogantní, nepříjemný, zlomyslný, agresivní a k uzoufání nepřitažlivý (:-)
Jaaaa som to vedela! Hehe.
Děkuji za mírné a příznivé hodnocení a ještě jsem nemožný a nemocný.
Láskou. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od culka »

A este zabudla napisat, ze si skulavy, smatlavy, suslavy so strasne dlhymi nohami az po zem a na konci zahnutymi a este aj rozstrapkanymi.
A mas len jednu nosnu dierku. m:-)

Este som na nieco zabudla?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od culka »

Ked sme s mojim muzom este nechodili, len on mal ten zapaleny pohlad, kazdy pondelok sme mali labaky a on tam uz strasil, lebo robil na diplomovke.
Tu vam to mozem odprisahat, ze som nemala nikoho v Dobrom rane, ale vzdy o 7:20 hrali Zalubil sa chlapec od Elanu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

culka píše: Evi, no vidis to ako sme sa ti sem nanosili?
Ne, ne, jsem ráda, že jste mě tady nenechali samotnou :P
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Takže půstík v pohodě, hlava se ozvala až dneska ráno kolem páté, takže tentokrát mnohem lépe, než ten minulý týden.
Ovšem ráno už jsem se těšila na mandarinkovou šťávu :)

Ještě jsem tak přemýšlela o tom, co jsme si zde psali.
Když jsem si tady začala více číst přibližně před rokem, tak jsem z toho měla v hlavě trochu zmatek, protože někdo jí jenom ovoce, jiný k tomu chroupe zeleninu, někdo navíc oříšky, jiní klíčí, někdo šťaví, a některí vůbec ne. Měla jsem tendenci to všechno nejdříve prozkoumat a zjistit, co je správně. Taky to, že někdo pije, někdo ne a kdo pije, tak filtrovanou, nebo destilovanou vodu, navíc vím, že chci postupně přejít k přírodní kosmetice, praní, bylo toho prostě strašně moc. Měla jsem trochu nerva z toho, že to všechno hned nezvládnu tak nějak mozkovo - kapacitně a taky finančně, máme za sebou totiž pár krušných měscíů.
Takže jsem si řekla dost a půjdu na to postupně, jak poroste poznání a dovolí to rodinný rozpočet. I za cenu chyb.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

kveta píše:preju vam jen a jen to nejlepsi
Dakujeme, napodobne ;)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Měla jsem trochu nerva z toho, že to všechno hned nezvládnu tak nějak mozkovo - kapacitně a taky finančně...Takže jsem si řekla dost a půjdu na to postupně, jak poroste poznání a dovolí to rodinný rozpočet. I za cenu chyb.
Drzim palce, je tu kopec mudrych ludi, co pomozu.
Sarka, RadkaS a ja mozeme poradit s jelenim slizom na pranie - tam mozes dokonca na rodinnom rozpocte usetrit.
A kozmetiku zatial na sebe odladujem: rano olivovy olej (haliere), vecer bambucke maslo (dlhovydrzajuca krabicka asi 200? korun), ako obcasnu pletovu vodu riedeny jablcny ocot (haliere), na umyvanie tela marseillske mydlo (drahsie, ale veeeelka kocka), na zuby opat mars.mydlo (+niekedy Elmex). Na vlasy striedam kupeny alebo doma spraveny sampon a kondicioner. Na (moje) vlasy sa mi totiz mars.mydlo neosvedcilo.
Myslim, ze mnohi nepouzivaju ani polovicu toho, co ja, vystacia si s urinou a troskou olivoveho oleja. Aj tak sa da.
Naposledy upravil(a) Samira dne čtv bře 25, 2010 9:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Sami, ovšem dá se to aplikovat do automatické pračky, nebo ne? Když jsem měla ještě starou malou pračku, tak jsem právala ve vločkách, ale pak s přechodem na starou známou Tatramatku jsem začala používat prášky :(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Toto je zaujimave - este som len odklepla upraveny prispevok a Ty uz si nan reagovala :)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Sami, ovšem dá se to aplikovat do automatické pračky, nebo ne? Když jsem měla ještě starou malou pračku, tak jsem právala ve vločkách, ale pak s přechodem na starou známou Tatramatku jsem začala používat prášky :(
Ano, v pohode.
Mam doma este nejake zvysky pracich gelov, tak ked periem skutocne fajnovosti, dam gel (skutocne zriedkavo). Inak vsetko periem v slize.
No a trekove oblecenie s membranou (goretex, polartec) periem v speci pripravku na tieto veci. Inak vsetko v slize.

Casto varuju pred "zanasanim" pracky pri pouzivani slizu, neviem, co si mam pod tym predstavit, ja nic take nebadam. Obcas totiz dam pracku naprazdno na vyvarku asi s pollitrom octu, mozno to dostatocne pracku vycisti.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Veškerá moje kosmetika se odbude šamponem (Alverde nebo Ekover) a zubní pastou (Elmex, tak co třetí den, jinak jen kartáček a vodu, jednou za čas MMS).

Kůži myju jen vodou, nemažu ničím, nejlepší mazání je zevnitř :)

Na ruce a nádobí mám na dřezu položené jádrové mýdlo. Stačí o něj 3x otřít houbičku na nádobí a výsledek se rovná kapce pravého Jaru, jenže je to více eko a za hubičku.

Peru drobné věci v ruce s jádrovým mýdlem nebo ekogelem Ulrich, velké věci vozím mamce, pračku nemám. Když jsem měla, prala jsem ve slizu a jednou měsíčně pustila prázdný buben s litrem octa na vyvářku.

Změny určitě stačí zavádět postupně...není kam spěchat, naopak je mi osobně příjemné vědomí, co všechno by ještě šlo zlepšit :mrgreen: U mne rozhodně oblečení (častá příměs syntetiky), hospodaření s igelitovými sáčky, u hraček vylepšit poměr dřeva a plastu a jistě by se našlo mnoho jiného...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Šári, to jsi dobrá. I když je fakt, že před nějakými dvaceti lety jsem si taky vystačila s málem :D

Mám právě strašně suchou pokožku, když si umyju ruce, můžu se zbláznit, jak mě svědí. Ovšem možná se jen pohybuju v začarovaném kruhu: mýdlem pokožku vysuším a pak mažu :evil:

Dívala jsem se na nějaké šampuky, mýdla apod. na www.lush.cz
Ne všechno, ale některé ty jejich výrobky se zdají bez chemie a pokud by se objednaly na www.lush.co.uk tak vyjdou i cenově lépe.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Tak to je fajn, že se ten sliz dá použít do automatky. Někde jsem tady na něj četla návod, tak se na to podívám.
No a s pytlíkama si taky připadám jako magor. Které jsou použitelné, tak přenáším zpátky domů :P
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Dívala jsem se na nějaké šampuky, mýdla apod. na http://www.lush.cz
Kym bol Lush este v Bratislave, bol to moj oblubeny obchod. Manzel si zamiloval sampuky, su prakticke na plavaren, na sluzobky, dovolenky... Zial, obchod v Blave vraj kvoli krize zrusili a do Prahy ci Viedne sa nechystam a postovne vyjde dost draho. Ja som mala rada ten ruzovy sampuk so skoricou. Inak - cena je dost vysoka, ale ten puk vydrzal uzasne dlho.
A mam este zvysok pilingu z ciernych ribezli - dostala som ho ako darcek (su v tom normalne kusky ribezli, kostociek a carokrasne vonia).
Na ktorehosi Valentina pred rokmi som dostala aj srdiecko z kakaoveho masla - to bol uzasny luxus, nadherne vonala pokozka.
Ked si chceme spravit s Drahym lazo-plazo, napusime si vanu a radi si davame penu do kupela. Lenze tie kupovane peny su hrozne, moja pokozka po nich zavyja. Cuduj sa svete, z peny kupenej v Lush mi nic nebolo, prave naopak. Ukludnena nevysusena prijemna plet.

Mno a teraz ma niekto obvini, ze robim Lushu reklamu.

Raz som dala preklepnut mojmu bratrancovi farmaceutovi zlozenie sampuku a tvrdil, ze je tam pouzity dost silny saponat. Vraj silnejsi, nez saponat na riady. Tak neviem, chemii nerozumiem, ale kazdopadne sampuk mi robil lepsie, nez "bezny" sampon. Sice - ktovie, ake saponaty su v "beznych" samponoch.

Ked sa mi chce hrajkat, urobim si sampon sama: vajicko + med + citron (alebo jablcny ocot). Kondicioner - asi lyzica octu, lyzica medu a 5 lyzic vody. Ked su vlasy suchsie, tak do vsetkeho par kvapiek oliv. oleja. A funguje to. Ajurveda tvrdi, ze na telo sa nema davat to, co by si nezjedla. Nieco na tom bude ;)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Samira píše:Ajurveda tvrdi, ze na telo sa nema davat to, co by si nezjedla. Nieco na tom bude ;)
Tak to mám ještě opravdu značné mezery :o
S vajíčkem a medem jsem to zkoušela a vůbec mi to nevyhovovalo, ráda jsem šáhla po hotovém ekošamponu...
Eva.cz píše:Šári, to jsi dobrá. I když je fakt, že před nějakými dvaceti lety jsem si taky vystačila s málem :D
Mám právě strašně suchou pokožku...
Chápu, že se mi to mluví, ve 25 :roll: ale na druhou stranu, moje pleť rozhodně nikdy nebyla bezproblémová.
Neplánuješ zkusit SP (sirnou patlaninu)? Prý to ohromně čistí krevní řečiště a doplní deficit omega3 kys. a už po pár dnech se úžasně zlepší pleť (zvláště suchá se zvláční). Mám to načtené, lněný olej nedávno dorazil, ale brzdí mne to, že jsem ještě nenakoupila raw mléko.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše: Raz som dala preklepnut mojmu bratrancovi farmaceutovi zlozenie sampuku a tvrdil, ze je tam pouzity dost silny saponat. Vraj silnejsi, nez saponat na riady. Tak neviem, chemii nerozumiem, ale kazdopadne sampuk mi robil lepsie, nez "bezny" sampon. Sice - ktovie, ake saponaty su v "beznych" samponoch.

Ajurveda tvrdi, ze na telo sa nema davat to, co by si nezjedla. Nieco na tom bude ;)
Ono je tam vždycky složení, sice ne procentuálně, ale aspoň píšou, co v těch výrobcích je. A v některých je i více nějakých chemických položek a v jiných jsem právě nenašla nic. Zatím od nich nic nemám, ale kamarádka s holkama v práci pořád něco kupuje a pak referuje, takže mám v košíku pár kousků a čekám na příznivější konstelace :P A třeba zatím přijdu na něco fikanějšího :P :P :P
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

s.arik píše: Neplánuješ zkusit SP (sirnou patlaninu)? Prý to ohromně čistí krevní řečiště a doplní deficit omega3 kys. a už po pár dnech se úžasně zlepší pleť (zvláště suchá se zvláční). Mám to načtené, lněný olej nedávno dorazil, ale brzdí mne to, že jsem ještě nenakoupila raw mléko.
Právě že plánuju. Už jsem psala vzkaz Jindrovi, on někde psal, že má Tibetskou houbu. Ve zdravce už se objevilo kozí mléko, tak bych do toho šla.

Těším se už hrozně na sluníčko, přece jen ta pleť aspoň vizuálně dostane lepší barvu :P
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Evo, chtěla jsem se tě zeptat už včera, znáš tady v Porubě nějakou zdravou výživu? Dříve jsem občas zabrousila do dvou krámků v centru, ale už tam moc nejezdím. Taky je cosi u mámy v Mar. Horách, ale zajímalo by mne něco tady.
Dneska jsem prošla (jen po jedné straně) celou Hlavní třídu až k soudu a na konci jsem jednu našla. Jenže měli poslední malý balíček lnu :evil: a já potřebuju dva :mrgreen:

Kozí mléko kde a je raw?! Díky.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Aha, takže jsi byla v té, co je kousek od soudu, na konci Hlavní třídy. Druhá, podstatně líp zásobená prodejna je zase v horní části Hlavní, jestli víš, jak je Alšák, tak ještě nahoru směrem k aule VŠB a právě na opačné straně, než ta u soudu. Když jdeš z Alšáku nahoru, tak jdeš kolem lékárny IRDA, projdeš takovým tunelem a mezi ním a tím dalším je ta zdravá výživa. Právě jsem tam včera len kupovala, nevím, co je za problém, protož nebyl ani v Globusu v tom bio koutku ( i když tam toho moc není tak všeobecně), v úterý jsem ho chtěla koupit v Rožnově v Mandragoře, kterou mám ráda a kde jsem koupila tři raw čokolády, no a nakonec ho teda měli v té zdravěnce u nás. Buď normální, ten tmavý myslím za 17 Kč, nebo v bio kvalitě zlatý len nějakých necelých 40 Kč.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Na to mlíko jsem se zatím neptala, jestli raw, protože dokud nemám tu houbu, tak ho kupovat nebudu. Ale neměli ho v těch chladících boxech, tak nevím, jestli ho nenosí někde zezadu, občas takhle něco mají. Já jsem se ptala na to mlíko tak před třemi týdny a to mi říkala, že mají výpadek, že teď mají kůzlata, tak ať se zeptám tak za měsíc no a včera už bylo napsané na tabuli.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Zkoušela jsem vložit mapku (ne, že bych si myslela, že je Šárka nechápavá, ale že jsem to chtěla zkusit, ale zatím mi to nejde. Musím to vychytat :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Popis chápu, mapky netřeba, díky, zajdu tam asi zítra, ze školy je to kousek :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Eva.cz píše:Zkoušela jsem vložit mapku (ne, že bych si myslela, že je Šárka nechápavá, ale že jsem to chtěla zkusit, ale zatím mi to nejde. Musím to vychytat :roll:
Na rozdíl od jiných fór nebo mailu nestačí vložit název souboru, ale ještě musíš zmáčknout "nahrát soubor", vyskočí samostatné okno, kde se cosi točí, až se dotočí a zavře, tak je teprve přiloženo.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Takže ještě jeden pokus:
Přílohy
mapa.JPG
(146.55 KiB) Zatím ještě nestaženo
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Uau! Díky, Šári. Můžu fičet domů :D :D :D
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Takže dneska až na bio Mozarellu v salátu celý den raw. Zkusím asi přes víkend umixovat podle raw kuchařky nějaký vita dresing, abych s těmi sýry v salátech trochu zatočila.
Jinak dobrá zpráva - muž mi dneska říkal, že si dal v práci nějaké sladké pečivo a prý ho pak pálila žáha. Tento týden už to bylo podruhé, v prvním případě něco zapil ochuceným mlékem. Konstatoval, že je to proto, že o tom ví, že to jíst nemá, tak jsem ho vyvedla z omylu, že je to tím, že prostě už toho má jeho tělo dost. On teda pořád tvrdí, že z něj jednou bude vitarián, ale zatím skutek utek :D
Jsou to opravdu u nás věci. Dokonce i můj syn, pro kterého byla zelenina donedávna sprosté slovo začal jíst zatím aspoň těstovinovo - zeleninové saláty a ve vyšší míře ovoce. A nechce ani za svět colu :roll: :roll: :roll: Hold jsou věci mezi nebem a zemí..... :lol:
Naposledy upravil(a) Eva.cz dne sob bře 27, 2010 9:07, celkem upraveno 2 x.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Renáta »

Eva.cz píše: Konstatoval, že je to proto, že o tom ví, že to jíst nemá, :
(:-) No jasné, veď ako inak :wink:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Sumicka »

To máš fajn, že se tvoje rodina pokouší o vita. Mě se čátečně daří s maminkou, ale nejvíc bych potřebovala, aby se přesunul na tento způsob můj drahý :-). Protože jeho zdraví téměř neexistuje, ale jeho nic nebolí, tak je zdravý a nepotřebuje nic měnit - ach jo. Až ho bolet začne tak bude pozdě a taky má potíže už dnes a ví o nich, ale naznal, že není potřeba s tím něco dělat - grrr.
No třeba to jednou pochopí.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

evi, to je parada, ze se ty a tvuj syn posunujete kupredu, vsak zazraky se deji a tvuj muz se casem taky prida, kdyz uz o tom mluvi, je to lepsi nez kdyby to hanel.

sumicko, preji tvemu muzi a i tobe, aby mu zacalo chutnat vita zivobyti driv, nez mu zacne byt vazne zle.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od dgm »

Evo, ted jsem si uvedomila, ze jsem te jeste ani oficialne v denicku neprivitala, znam te jenom ze SZ,takze mi to ani tak neprislo ...takze dodatecne vitej a pis pis, rada ctu vsechno od tebe :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Dámy, tak ono to není až tak, že by se pokoušeli o vita, ale alespoň podnikají určité kroky směrem k přijatelnějšímu stravování.

U syna se trochu obávám, aby ho nadšení nepřešlo se ztrátou kil, kterých se docela akutně potřebuje zbavit. Zatím ale klepu, protože už měsíc chodí běhat (to se stydím zase já, protože jsme se nezávisle na sobě k tomuto chystali tak nějak souběžně a u mne skutek utek). A pak opravdu udělal nějaké škrty v jídelníčku, z čehož mám pochopitelně radost. Hold přišla bída na sedláka. Měl ze mne trochu srandu a vida!!! Ono se to kafralo s chipsy a kolou, dokud nepřibíral a neměl žádné zdravotní problémy.

Partner, ten v tom má teoreticky jasno, už toho docela dost na téma stravování a vůbec vitariánství přečetl, hodně mu povídám o tom, co jsem zjistila, co tady na vitariánovi, uznává správnost téhle cesty, fandí mi, podporuje, ale ještě u něj tak nějak nenastal ten správný moment. Tak snad přijde :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

dgm píše:Evo, ted jsem si uvedomila, ze jsem te jeste ani oficialne v denicku neprivitala, znam te jenom ze SZ,takze mi to ani tak neprislo ...takze dodatecne vitej a pis pis, rada ctu vsechno od tebe :D
Ahoj, ahoj, moc ti děkuji nejen za přivítání tady, ale taky za nakopnutí založit si deníček :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Nějak se mi nechtělo čekat do středy, takže půstík si dávám už dneska a uvidím, jestli si ho koncem týdne nezopakuju. Nejraději bych ho zkusila natáhnout na dva, tři dny, ale když doma mám plný košík ovoce, tak si říkám co s tím...
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Zradca! Ja postujem az zajtra :D
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Sami, nějak jsem včera celý den s tou myšlenkou koketovala, pak mě včera odpoledne něco totálně dorazilo (ne vůči všemu a všem jsem hold imunní), ráno jsem z toho všecho zaspala, tak ani nebyl čas na šťávičky a chystání jídla s sebou, tak to tomu všechno nahrálo.
Ani nevíš, jak ráda bych si to protáhla, ale opravdu mám doma dost velkou zásobu ovoce, tak leda bych to zkusila narvat do ledničky, aby to vydrželo.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Ak to natiahnes na dva dni, budem tisko zavidiet ;) Ale strasne Ti to prajem, ja som sa cez 36 hodin este nedostala. Raz to pride.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Taky bych byla ráda, kdyby to přišlo :wink: Tentokrát nevím, ale v plánu to je.
Zatím divné, nemám ani malinkatý hlad. Že by bylo dobré se před půstem pořádně namíchnout? To asi ne, co? :evil: :evil: :evil:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Takže včerejší jednička v absolutní pohodě. Hlad nebyl, hlava nebolela, naprostá spokojenost.
Špatně se mi teď o tu hodinu dřív vstává, takže jsem byla líná ráno šťavit, (musela bych s sebou hodit a to se mi opravdunechtělo :wink:) , takže si to nejezení protáhnu do odpoledne :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

kazdy pust je blahodarny, ale myslim ze, ze nejvic ten, ktery se dostavi prirozene. jsem zvedava jak dlouho ti tento pust vydrzi. to, ze mas doma ovocny zasoby, by nemel byt rozhodovaci bod zda pust prerusit. vsak nejake ovoce vydrzi dlouho i v pokojove teplote, a nektere v lednici, nektere se ale i v lednici rychle rozklada a hnije nebo plesnivi. pustu zdar! nazdar (:-)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Květuš, plán byl jednička každou středu. Nějak jsem ale měla v pondělí pocit, že se mi nechce čekat až do středy a že když si ho dám už v úterý, tedy od pondělního večera, že bych mohla zvládnout v pátek ještě jeden :) To, že jsem si ho natáhla až do dnešního odpoledne bylo dáno částečně mou leností a taky proto, že jsem ráno ještě neměla pocit, že bych už měla jíst.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

evi, je dobre, ze se ti nechtelo cekat a tak jsi necekala. nekdy si planujeme a vyjde to jinak, ale i tak to ma byt. tesim se na dalsi zpravy, jestli jsi nadale lina a nejis, ci uz te hlad donutil (:-) mej se hezky at je to jak je to.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Takže dneska další půstík, nikdy bych nevěřila, že člověku může být při něm skvěle. Akorát se zase trochu ozývá hlava, ale jen tak mírně, nestupňuje se to zatím, tak snad to bude ok :roll:
Takže se těším na zítřek, nakoupila jsem hroznové víno, pomelo, mandarinky na šťavení, plno jablek, banány, jahody, žluté ryngle, cherry rajčata, červenou papriku a poprvé v životě Pitahayu, tož to su zvědavá, co to bude. Ale nekupte to, když je v akci :D
A smutně na mě v lednici kouká salát a nějaké okurky, ale ty mi teď samotné nějak nejedou, spíš nakrájené v salátu. Asi zkusím Šárčin pomerančovo-česnekovo-okurkový drink :wink: :wink: :wink: Akorát pomeranč nahradím mandarinou.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

To je fajn, že ti půsty svědčí. Taky ten dobrý pocit znám, ale vždycky byl pak vystřídán nemilými stavy, blé :) No třeba se k tobě v druhé půlce přidám, s těmi středami.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Tak po vydařeném víkendu, tedy až na to jídlo :roll: (...po vzorném týdnu hold úlety byly...) mám od včerejšího večera půstík a světe div se, muž půstuje se mnou!!!! Myslela jsem, že jsou to jen přeháňky, ale drží se, tak myslím, že už to dá. I když před chvíli vytáhnul z lednice kousek malakovu, že prý si aspoň přičichne. No a aby toho nebylo málo, tak se rozhodnul skoncovat s pitím mlíka (je to teda dospělý chlap, ale mlíko pije stejně intenzívně, jako kojené dítě :roll: :roll: :roll: ), tak jsem zvědavá. Od zítřka prý bude pít už jen vodu, což by znamenalo, že už se nebude kupovat ani ta jedna cola na týden. Hurá!!!

A teď tomu dal korunu, šel dokoupit na ráno ovoce, prý ho bude taky :D

Netuším, jak dlouho mu jeho nadšení vydrží, ale aspoň vidím, že o tom, co mu říkám přemýšlí a že tak nějak příklady táhnou (:-) (:-) (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Ráno, po otevření kanceláře mě na stole čekalo překvapení. Na talířku pražené solené mandle, na dalším nějaké dva slepené kokosky, lísteček s poděkováním a takový nějaký divný puch, jako když někomu smrdí nohy :(

Intenzívně jsem vyvětrala a dumala, co to může být, když žádný takový zdroj tady opravdu nemám a navíc i koš byl přes noc vzhledem k včerejšímu půstu prázdný, tedy až na nějaké papíry.

Po chvilce mi došlo: to ty mandle!!! Teď, když mám otevřené okno už je to v pohodě, ale ráno to byla síla. Chuť na ně naštěstí nemám, takže je asi přesypu do pytlíku a odpoledne vezmu na basket, kámoška bere vždycky děcka z domova a ti celý zápas pojídají různé brambůrky, křupky a bonbóny, tak myslím, že se po nich zapráší.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

To je super, že se muž přidal 8)
Jj, pražené ořechy mi taky hrozně smrdí. Někdy mi smrdí už i pečivo, ale občas voní, střídá se to.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Pozdravujem pridavajuceho sa manzela.
Moj zvladol so mnou den dzusoveho i uplneho postu, vyhodnotil, ze ten dzusovy sa mu paci viac, tak ho zase niekedy psychicky (i stavickovo) na post pripravim :) Ale teraz by protestoval, lebo ma v chladnicke este kus udeneho :(
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Takže jedeme dál :D

Přes týden je to v pohodě, až na občasnou mozarelu na salátu jedu vita.

Tím, že jsem si naordinovala každotýdenní jedničky mám pocit, že ani nestíhám sníst vše, co bych chtěla. Horší jsou víkendy, nicméně když už "hřeším", tak se snažím aspoň jíst toho ne zrovna vhodného málo.

Ale i tak bych si ráda ve volných dnech udělala s jídlem trochu pořádek. Zvažuji buď o víkendu zařadit jednodenní půst ( v posledních dvou týdnech jsem držela jedničku 2x týdně v pracovní dny, tak bych si dala třeba jeden den ve středu, další o víkendu), nebo aspoň nebudu vařit to, co by mě lákalo (pokud něco takového vymyslím).
A taky omezím pečení pro chlapy, protože například z domácí buchty bohatě posypané černým a červeným rybízem jsem přece jen zobala (i když zase hodněkrát už jsem odolala :roll: ).


Mám to jako Samira. Nekoupím si žádnou sladkost v obchodě, to je v pohodě, ale domácímu moučníku, nebo nějakému zákusku, event. čerstvému domácímu frgálu odolávám těžko. Šlo by to, ale zatím jsem se nepřesvědčila ve své hlavě :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Oriana »

A taky omezím pečení pro chlapy, protože například z domácí buchty bohatě posypané černým a červeným rybízem jsem přece jen zobala (i když zase hodněkrát už jsem odolala ).


Mám to jako Samira. Nekoupím si žádnou sladkost v obchodě, to je v pohodě, ale domácímu moučníku, nebo nějakému zákusku, event. čerstvému domácímu frgálu odolávám těžko. Šlo by to, ale zatím jsem se nepřesvědčila ve své hlavě
---------------------
Ó jak moc ti rozumím, potýkám se s tím samým problémem (problémečkem).
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Připomněla jsem si tvůj deníček - sledovala jsem vaše peripetie s kamny, hezky z tepla domova :wink: (Doufám, že to po těch letošních mrazech se mnou při ročním zúčtování nesekne, ale nemáme měřáky, takže se ta spotřeba rozpočítává :twisted: ).

Máš pravdu, hodně máme společného. Jídelníček i tu podporu ze strany partnera a nepochopení od kluků (já teda od jednoho). Mlaďoch už se doma nevyskutuje trvale, takže se nabízí možnost změn i ze strany muže, který mi fandí a podporuje mě a je těmhle věcem docela nakoněn. Narozdíl od kluka, který celou vita ideu, zdravou výživu, jakékoliv duchovno a věci mezi nebem a zemí považuje za absolutní nesmysl a blábol. Takže se v posledních dnech setkávám s názorem, jak je půst nejen zbytečný, ale dokonce škodlivý apod.

Trochu upravil jídelníček, ale obávám se, že až se dostane na váhu, kterou si stanovil, všechno sklouzne do starých kolejí. Snad aspoň zůstane u běhání, to ho chytlo. Ovšem paradoxně díky němu je ještě více naočkovaný údaji o potřebném množství hlavně živočišných bílkovin atd.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Odpovědět