Eva.cz - nepravidelník

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Takže se v posledních dnech setkávám s názorem, jak je půst nejen zbytečný, ale dokonce škodlivý apod.
Vcera som o tom mala debatu s bratom, dnes s mamou. Doktori posty neodporucaju a basta, a ja si ublizujem. :|
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od culka »

Evi, toto nevydrzim a musim napisat sem (aby sme neboli stale OT, teraz hlavne na chemtrails), ze tvoja poznamka o pysnosti tam sadla jak rit na serbel. A trafena hus zagagala.

Inak tiez sa neudrzim, ak kolektivu volaco napeciem. Tiez si v hlave vyhodnotim, ze je to zdrave a robene s laskou, takze to len dobre urobi mojmu systemu :wink:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

No nevím, nevím, jestli má ten náš argument váhu, když se v knize Přísloví praví, že "Lepší je jídlo ze zeleniny a k tomu láska, než z vykrmeného býka a s tím nenávist."

Leda by to platilo i obráceně :lol:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Dneska jsem poprvé jedla sirnou patlaninu. Při přípravě to vypadalo všelijak, muž na dotaz, jestli mám nachystat i pro něj s díky odmítl, nicméně finální produkt mu velice chutnal, takže pozítří budu ňahňat i pro něj. Zítra totiž oba budeme mít půst.
Ráda bych co nejdříve provedla očistu jater a taky ledvin. Jednak jsem měla kdysi ledvinový kámen a pak taky - děkuji a blahořečím svým ledvinám za to, že mi slouží tak, jak slouží po těch kilech léků proti bolesti :| :| :|
Zaslouží si, abych je dále už jen hýčkala, i když zcela bez léků to zatím nedávm, přece jen občas musím zobnout piluli.

Ovšem proti tomu, čím jsem si díky mnohaletým migrénám (opravdu migrénám) prošla už je to slabý čajíček. Ale i tak mě to štve :twisted:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Oriana »

Dík za reakci, také mám pocit, že máme asi něco společného. S manželem je strava v pohodě, mladí na mě hledí s pochybnostmi. Snacha, medička, teď má nějaké semináře o zdravé výživě a já do toho čtu Čínskou studii. Nějak se ty oficiální moudra a závěry v knížce (kterým dnes věřím více)rozcházejí. No ale diskutuji s ní jen velice umírněně, přeci jen nechci být protivná tchýně. Knižku ji ale k přečtení podstrčím.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Dneska jsem poprvé jedla sirnou patlaninu...
Olej si kupila kde?
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Objednala jsem ho od Agro-gelu, ten pětilitrový kanystr a nacpala v půllitrových petkách do mrazáku:
http://www.agro-el.cz/
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Takze si zvolila taktiku, ako som chcela aj ja... :) Musim este vymysliet to postovne na Slovensko.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Oriana píše:Dík za reakci, také mám pocit, že máme asi něco společného. S manželem je strava v pohodě, mladí na mě hledí s pochybnostmi. Snacha, medička, teď má nějaké semináře o zdravé výživě a já do toho čtu Čínskou studii. Nějak se ty oficiální moudra a závěry v knížce (kterým dnes věřím více)rozcházejí. No ale diskutuji s ní jen velice umírněně, přeci jen nechci být protivná tchýně. Knižku ji ale k přečtení podstrčím.
Ty vůbec docela investuješ do knih, že? Teď to máme takové napjaté, tak moc nemůžu, takže aspoň sbírám rozumy na netu, ale knížka je přece jen knížka a tyhle naučné, vědomostní, k zamyšelní, to je dobrá investice :wink:

Mám hrozně ráda tu pohodu s knížkou v posteli.

Budu ráda, když se třeba o nějaké zajímavosti z té knihy, nebo i jiné podělíš :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:Takze si zvolila taktiku, ako som chcela aj ja... :) Musim este vymysliet to postovne na Slovensko.
Na kolik vyjde?
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Oriana »

Do knížek opravdu investuji hodně, ale zase ušetřím jinde - jidlo, alkohol, oblečení, kosmetika a tak. O pocity z přečteného se ráda příležitostně podělím. Pokud bys chtěla, mohu ti zdarma přenechat Morseho Zázračnou detoxikaci, mám ji 2x.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

To bys byla hodná, napíšu ti SZ :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:
Samira píše:Takze si zvolila taktiku, ako som chcela aj ja... :) Musim este vymysliet to postovne na Slovensko.
Na kolik vyjde?
Podla ich mailu asi 300 Kc.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Tak to se docela prodraží, já jsem platila tuším 110 Kč. Leda si ho objednat pořádnou zásobu, ať se to trochu rozdělí v přepočtu na litr, nebo si udělaejte výlet na Moravu a spojit příjemné s užitečným, někam se tam na jihu můžete kouknout, třeba Lednicko - valtický areál, Mikulov a šup do Znojma :wink: I tam je pěkně :wink:

Věděla jsem, že mi ho budou lisovat, tak jsem udělala místo v mrazáku likvidací nějakých zásob a vida, ty malé petky jsou docela skladné, zabraly méně místa, než jsem čekala. S odhadem jsem měla vždycky problémy :lol:

Fakt je, že ve vyklízení mrazáku budu muset pokračovat, ať mi tam vejde zásoba jahod, rybízu, chtěla bych si taky namrazit hrášek. Ale ještě je tam co ubrat, tak to snad bude v pohodě.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Alebo si spravit P.O.BOX niekde hned za hranicami na Morave a nechat si to poslat tam.
Mozno by som sa dala napolovicu s nikym z okolia, uz som rozhodila siete, mozno sa niekto ozve.

Mrazak - mame veliky. Je plny zelovocu - prebytky zo zahrady. Mozno jeden suflik je s rybami a kuracinou. Ked k nam prisiel ujo, pochvalne hladel zvonku na mrazak, ze si dobre zijeme, ked mame tolko masa, a nedokazal pochopit, ze tam maso takmer nie je. Nechapal, ze zelenina a ovocie sa mrazi!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Hurá, pátek >:-) >:-) >:-) !

Jinak ve středu byla jednička, opět i muž, paráda. Tvrdí dokonce, že si dá na začátku května trojku, ale to teda beru se značnou rezervou. Ovšem byla by to výzva!

Vydržet tu středu bylo docela náročné, protože jsme byli dokoupit nějaké ovoce a měli mého zamilovaného jackfruita a ve slevě >:-) !!! Takže jsem koupila hned čtyři ty tácky a těšila se na čtvrtek, až se do něj pustím. Jeden balíček jsem v chaldícím boxu nechala, kdyby měl ještě někdo další chuť, tak ať nejsem sobeček :) No a momentálně už teda nemám ani kousek, doufám, že dneska bude čerstvá dávka:(

Dneska ráno jsem došťavila všechna jablka, co byla v košíku, takže jsem šťávu vzala i do práce a tlačím ji tady do sebe. Už mi leze i ušima, myslím, že ani nedojde na patlaninu, to už nedám, přetransportuji ji opět domů :roll: Já totiž mám žízeň i když piju, tak zkouším místo vodu tu šťávu, ale musela jsem ji naředit a i tak mám v tom větším množství v dutině ústní tak nějak trpko. Už hodně let nesnáším sladké, nebo nějak ochucené pití, pořád jen nějakou vodu. V přiměřeném množství je ta mňam, ale větší množství nějak nedávám. Zkusím nějakéy ty mixy s okurkou, jestli to nebude lepší.

Takže celý týden v podstatě docela ukázněný, ovšem víkend na krku, tož to bude horší :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Sumicka »

Vydrž, to se poddá. Ber to tak, budeš odpočívat vymysli si nějaké pohodové činnosti a na jidlo zbyde jen pár myšlenek a líp se to dává. :)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Sumicka píše:Vydrž, to se poddá. Ber to tak, budeš odpočívat vymysli si nějaké pohodové činnosti a na jidlo zbyde jen pár myšlenek a líp se to dává. :)
Jde u mne fakt jen o ten oběd. Dopoledne ovoce, to je neměnné a večer už buď nic, nebo salát. Sladké, nebo nějaké uzeniny a jiná lákadla, to se doma nevyskutuje (teda až na jednoho velikonočního zajíce, co se válí v obýváku na stole od velikonoc :D)

Mám zásadu, že co není doma, to se nesní :wink:

Jinak doufám, že bude na kolo >:-) . A v neděli poslední basket v této sezóně. Škoda. Bylo to sice vraždění neviňátek se na to letos dívat, ale i tak. Plno známých uvidím zase až na podzim :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Sumicka »

jo to chápu, když to voní, tak se těžko odolává a ještě, když to má jeden vařit :? . Mě párkrát pomohly namazané ruce krémem (indulonou) - částečně to potlačilo vůně a líp se to zvládalo. Ovšem vařit s rukama od krému taky není nic moc. Možná kramlík na nos :D .
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Fiona »

Mne se celkem osvedcila metoda odkoukana od chlapu :) Proste delam ze neumim varit. Teda ja jako navarim, a treba se i poctive snazim aby to bylo kosher, ale ochutnavat uz odmitam, takze neposoudim jestli je tam vseho tolik co ma byt. A vlastne ani nevim jak to ma original chutnat :mrgreen: Ani nepredstiram ze by me to zajimalo :) Chlap vedel do ceho jde kdyz si me bral, nic jsem mu netajila, tak at ted bud trpi nebo at se prizpusobi. On uz to i pochopil, ze ode me dostane nejlepsi salaty na svete a nejlepsi rucne mackanou pomerancovou stavu na svete. Blafy kdyz chce podle svyho gusta tak nejlip varit sam, nebo riskovat ze to nebude ono. Uz to vicemene i pochopil 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Fi, když ti mí dva mi přibyli do života za doby, kdy jsem byla "normálně" vařící a obstojně pečící :)

Mi to zase tak neva. Celý týden vařím (teda ne denně, většinou navařím na pár dní, něco si ukuchtí i sami) a je to v pohodě, posledně jsem dokonce malakov ňahňala při půstu a ani jsem neolízla lžičku. V ty víkendy jsem si ty obědy tak nějak povolila.
Sice někdy si tak říkám, kolik to vaření zabere času, ale když oni jsou mi taky v lecčem prospěšní a ten starší u toho dokonce ani nebrblá, tak to neberu jako oběť :D !
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od kveta »

evi, kazdy to mame jinak, dulezity je, ze delas to co ti vyhovuje a jsi sama se sebou spokojena. malokdo dokaze prejit ze dne na den raw.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

kveta píše:evi, kazdy to mame jinak, dulezity je, ze delas to co ti vyhovuje a jsi sama se sebou spokojena. malokdo dokaze prejit ze dne na den raw.
Tak, tak... :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Víkned byl parádní, i když v pátek to vypadalo tak-tak-všelijak vzhledem k mužově indispozici (nějaký bacil v krku) :roll:

Nicméně nakonec sobota byla fakt bezva, jeli jsme na otevírání Moravice a i když pouze jako diváci, tak to bylo příjemné odpoledne. Příště to pasivní koukání budeme muset změnit. No jo, když takhle vyjde počasí jako tento víkend, to se to pak splavuje :wink:

A v neděli konečně vytoužené kolo!!! Celé to zkazilo jen moje koleno, které se ozvalo po třech letech a cestou zpátky už bolelo docela fest a to i přesto, že jsme vzhledem k tomu nachlazení zvolili celkem pohodovou trasu. Takže jen doufám, že si to dobře rozmyslí mě štvát, protože chci jezdit a to dost!!!!!!
Před těmi třemi lety mi dost znepříjemnovalo skoro celou cyklosezónu :evil:

No a taky jsem si v sobotu vyrobila svůj první domácí tvaroh do patlaniny a byla to opravdu dobrota, lepší, než z kefíru. Zajistila jsem přísun čerstvě nadojeného mléka od kamaráda, který má doma tři kravičky takže bych si mohla zajistit domácí tvaroh vždycky na celý týden. Uvidím, jak mi patlanina bude dlouhodobě svědčit, mléčné výrobky pro mne byly dlouhodobě tabu. Ovšem podle Jardy už se v tomhle mixu ten zakysaný výrobek jako mléčný nechová, tak snad ten přísun Omega3 převýší event. jiné nevýhody. Přece jen výsleky, kterých Budwig s tímhle prouktem dosáhla mě docela přesvědčují to zkusit.

Jinak tedy mléku se vyhýbám z důvodu zahlenění a taky proto, že jsem opravdu neměla ten čerstvý, nepasterizovaný a nehomogenizovaný zdroj, pořád věřím také tomu, že mléko jako takové patří telátkům.

Samotná ředstava toho, že si ho dávám z vemene mi nějak zvlášť nechutná nepřipadá, takže tohle u mne jako argument neobstojí. Já bych spíš blila, kdybych si měla vzít něco poté, co jsem se držela tyčky v MHD, nebo sahala na peníze a následně měla sáhnout na jídlo a to pozřít. Nějak se mi různá individua přepravující se v tramvajích, busech a vlacích eklují víc, než ty krávy.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Sumicka »

Ano taky myslím, že mléko je pro telátka, proto mě nezajímá ani sirná patlanina, obzvláště potom co jsem četla čínskou studii. Třeba ti bude k duhu, ale já tomu moc nevěřím.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Oriana »

Mám radost s tebou z vydařeného víkendu. Trochu ti závidím to čerstvé mléko. No napila jsem se ho jako dítě dost na chatě. Budu muset zapátrat v okolí.
Jak dlouho již papáš sirnou patlaninu a její konzumace se nějak projevuje?
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Oriana »

Sumicka píše:Ano taky myslím, že mléko je pro telátka, proto mě nezajímá ani sirná patlanina, obzvláště potom co jsem četla čínskou studii. Třeba ti bude k duhu, ale já tomu moc nevěřím.
Čínskou studii dočítám a také jsem na vážkách.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Sumicka »

No mě čínská studie spíš přesvědčila, než že bych byla "na vážkách". Opírá se o fakta z různých výzkumů, kdybych byla pevnější v angličtině určitě bych se po těch studiích podívala a upřesnila si některé detaily, ale já na tom zapracuju a zrealizuji to. Mlíko a cokoliv z něj - NE, živočišné bílkoviny - NE, i kdyby byly sebevíc RAW :lol: a to píšu jako svého času těžký masožravec. :wink:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Pořád říkám, že mléko nee, u té patlaniny jsem udělala vyjímku , nejsem chemik, takže mi nezbývá, než věřit tomu, že se již při té reakci zakysaného výrobku se lněným olejem za mléčný výrobek ani moc pouvažovat nedá. Ale opravdu nevím, věřím na ty Omega3, které se tak ideálně dostanou do těla

Jím ji asi týden, nepociťuji zatím žádné vyditelné změny, fakt je ake, že já se zase nějak moc nepozoruji.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

K té čínské studii bych se taky ráda dostala :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:Já bych spíš blila, kdybych si měla vzít něco poté, co jsem se držela tyčky v MHD, nebo sahala na peníze a následně měla sáhnout na jídlo a to pozřít. Nějak se mi různá individua přepravující se v tramvajích, busech a vlacích eklují víc, než ty krávy.
Z duse mi hovoris. Autobusom jazdim asi 2x do roka a vzdy to tazko predychavam. Ukaslani, uchrchlani, divni ludia, soplave decka, smrdiaci fajciari, co mi dychaju za krk. Nie som cintlavka, ale z takychto veci mam koprivku. Nastastie sa na vacsinu miest dostanem po vlastnych nohach.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Dneska máme venku mračouny, ale když už je venku takhle hezky světlezeleno, tak to až tak nevadí, je to venku pěkné i tak :)
Takže dneska další půstík, měla jsem do něj chuť už od pondělí, ale chci dodržet jakous-takous pravidelnost, když nemám důvod středu měnit, budu se jí držet.
Jako vždy mám chuť vydržet déle, než jedničku, ovšem je mi jasné, že kolem třetí odpoledne mě tahle myšlenka začne opouštět :) A pak že starší lidé mají problém myšlenku nejen udržet, ale i opustit :lol:

Opravdu obdiv a respekt všem déle a dlouho půstujícím. Ty jedničky, ty jsou fajn a brnkačka :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Eva.cz píše:K té čínské studii bych se taky ráda dostala :)
teď si nevzpomenu v kterém vláknu v odborných, ale někdo dával link na uložto, v češtině, možná sis to už stáhla?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

s.arik píše:
Eva.cz píše:K té čínské studii bych se taky ráda dostala :)
teď si nevzpomenu v kterém vláknu v odborných, ale někdo dával link na uložto, v češtině, možná sis to už stáhla?
Jj, už se na to koukám :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od awa »

Eva.cz píše:
s.arik píše:
Eva.cz píše:K té čínské studii bych se taky ráda dostala :)
teď si nevzpomenu v kterém vláknu v odborných, ale někdo dával link na uložto, v češtině, možná sis to už stáhla?
Jj, už se na to koukám :wink:
Jsem se zaregistrovala a stáhla, ale nemůžu rozbalit. Sice je napsáno, že to chráněno heslem, ale nenabízí mi to žádnou možnost kam ho napsat. Hlásí mi to:Chyba komprimované složky. Systém Windows nemůže dokončit extrakci, cílový soubor nelze vytvořit (pro oba soubory-txt a pdf)
Fakt nevím, co s tím...
Vám ostatním to šlo?
Promiň Evi, že ti zahlcuji deníček.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od s.arik »

Awi, můžeš napsat mail a já ti to pošlu nezazipované, příp. nově přezipované bez hesla.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

awa píše: Vám ostatním to šlo?
Promiň Evi, že ti zahlcuji deníček.
Jsem ráda za vzácnou návštěvu :)
Jo, šlo mi to v pohodě.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od awa »

Eva.cz píše:
awa píše: Vám ostatním to šlo?
Promiň Evi, že ti zahlcuji deníček.
Jsem ráda za vzácnou návštěvu :)
Jo, šlo mi to v pohodě.
Děkuji všem, už se to vyřešilo. Muži jsou prima.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Nezanevieraj na svoj dennicek... Preco aj? Mas co ludom povedat a nemusi to byt roztrusene po "cudzich" dennickoch. Si myslim.

Takze Ty mas rada bryndzove halusky? Ked niekedy prikvitnes k nam, spravime Ti s muzom take uplne ozajske, vyborne. Mozno aj vy doma robievate, neviem. Ale tie nase mi chutia aj tak najviac.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:Nezanevieraj na svoj dennicek... Preco aj? Mas co ludom povedat a nemusi to byt roztrusene po "cudzich" dennickoch. Si myslim.

Takze Ty mas rada bryndzove halusky? Ked niekedy prikvitnes k nam, spravime Ti s muzom take uplne ozajske, vyborne. Mozno aj vy doma robievate, neviem. Ale tie nase mi chutia aj tak najviac.
To víš, můj život je nudným život šedivé kancelářské myši (:-)

Kecám. Ovšem když nějaký čas skutečně takový je, jsem tomu docela ráda a děkuji za to. Období, kdy by můj život vydal na román mi docela stačilo a v domově důchodců jen na pracovní úspěchy opravdu vzpomínat nebudu :wink:

Teď už bych se tak přestěhovala někam do zeleného a pokojně si četla a šťavila a půstovala a studovala a rozjímala a kecala na netu...
Ovšem nesmělo by to někde kolem mne zavonět dobrodružstvím, občas dělám dost šílené věci a syn nedávno prohlásil, že jsem všeho schopná, že u mne jej nepřekvapí nic. Nicméně myslím, že zcela příkladnou matku by nechtěl. Ba naopak, občas s lítostí prohodí, že než moje sbírání a mixování pampelišek a středeční půstování bylo mé rozverné období :roll:

Halušky mi vždycky jely, dobré ocením, ale uspokojily mne i ty z pytlíku, když na nich byla právě dobrá brynza, nebo zelí (ale to už jsou asi spíš strapačky, ne?) No a taky na ně patřila vyškvařená slanina na kostičky :oops: Takže se jim snažím cíleně vyhýbat, ještě že v Ově k jejich konzumaci není až tolik příležitostí (stačila jsem vyzkoušet ještě Globusacke, ovšem následovalo řádné zklamání, takže ty jsou ze hry a běžně na jídelníčcích se tady nevidí. Jo a taky mi je nejí doma chlapi.

Takže: snažím se dále o Vita, díky sirné patlanině, která mě úspěšně zasytí v poledne jím opravdu velice málo, no a středy stále a s potěšením držím.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Aspon niekto je tu normalny!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

A aby toho nebylo málo, cvičně jsem dneska po letech sedla za volant. Opravdu jen tak cvičně, mimo provoz, ano, přiznávám, jsem labilní a narušený jedinec, protože řídit je pro mne trauma.
Poslední rok jsem se vymlouvala na ukradený řidičák, což teda byla pravda, šlohli mi ho s celou peněženkou, celá ta sranda mě stála sedmnáct tisíc (no nic, jak říkávala moje mamka: "přišli lidi o víc"... a měla pravdu).
Nový řidičák už mám (teda provizorní, protože nejsem schopná si pro něj sjet do centra), takže dnes jsem byla po procházce na štěrkáči něžně dokopána si to opět aspoň zkusit.

Ano, kaju se. Se slzou v oku vzpomínám na halušky a hodlám občas přispět výfukovými plyny do ovzduší. Jestli teda to svoje trauma, fobii, či co to mám překonám!!!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Panda »

Mňam halušky ... nebo ještě raději strapačky ... na těch bych ujel asi ještě i dnes. :P
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Panda píše:Mňam halušky ... nebo ještě raději strapačky ... na těch bych ujel asi ještě i dnes. :P
Taky raději strapačky. Kyselé zelí můžu. Ráda bych si na podzim naložila vlastní, myslím, že nějaké typy jak ho udělat co nejvíce košér tady někde byly. I při těch mých půstovních jedničkách mě přepadají chutě na syrové kysané zelí víc, než na cokoliv jiného. Já teda můžu i kvašáky, když už jsme to tady nakousli.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Panda »

Jo, při půstu roste kyselost v těle a kysané zelí to kompenzuje zásaditě. Zelí pár dnů naložené s troškou kmínu a bez soli je stále ještě vita a přitom dost zdraví prospěšné (nakrouhat, promačkat, namačkat do nádoby a zalít troškou vody aby bylo ponořené a bez vzduchu, stačí tak 4 dny nechat v teple).
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

A zkoušel jsi to bez té soli? Dá se?
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Samira »

Strapacky ee (robili hnusne v jedalni), zato bryndzove kedykolvek.
Soferovanie... ani nevies, ako Ti rozumiem. Mam soferak a vraj som dobry sofer, tvrdia odvezeni. VRAJ. Ale ja viem, ako mi je. Soferovanie neznasam, nebavi ma to a nechcem to robit. Dementi za volantom v protismere a pri mysickach mi robia stres a hlupe baby-soferky tiez. Nemusi kazdy vediet vsetko a som rada, ze mam vzdy poruke ochotneho majitela vodicaku :)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Eva.cz »

Beru to tak, že kdyby se něco stalo, mohla bych si vyčítat, že auto stojí venku a já jsem absolutně nepoužitelná. Přece jen se občas biju do hlavy, jak jsem neschopná, že kdejaký trouba a trubka jezdí a já se neposunu ani pár kilometrů. Mým hobby se řízení nejspíš nestane.
Takže můj cíl je - v případě nutnosti se umět přesunout. Já ani dobrý řidič nikdy nebyla. Jsem nevyježděná, řídit jsem přestala, když mi exmanžel málem zlomil na volantu prst s vysvětlením, že prst se mi zahojí, ale auto nás živí (je to už hodně let). Podotýkám, že jeho zásah byl tenkrát nepřiměřený a zbytečný, hold se o tu svou nablýskanou Felcku bál :evil:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Eva.cz - nepravidelník

Příspěvek od Panda »

Eva.cz píše:A zkoušel jsi to bez té soli? Dá se?
Ano párkrát jsem si dělal (např. v zavařovací sklenici), je to bez problémů, sůl není ke kvašení nutná. Kmín tam být nemusí, ale když je někdo zvyklý tak víc se to pak chutí podobá běžnému kvašenému zelí.
Odpovědět