culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Anebo jak chcete bojovat proti korporacim, doma za noubukem a sentimentem jako paní autorka článku? ;-)
Jsem cekal ze to je "zase urcite naka socanka", tak ne, je jen doma za noubukem :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

Takze blogem a oslovenim panivedoucivmarketu, ktera to ma na haku, neco zmeni? :-) jen komentuju, jak se drtiva vetsina lidu chova a my tady se tvarime, ze by se neco melo zmenit.

Zacneme u sebe :-) holka zemedelska ma taky zacit u sebe a ne spilat do eteru, protoze tam je to plad prtny
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Tak bez prikladem a pak napis vysledek na blog (podobne jako Maria, teda i s podpisem kluka zemedelskyho) jak si s nima zametl, co ? :).
Budeme se tesit:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

Psat na blog o osloveni vedouci? To by bylo prosim k cemu dobre?;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Hehe, njn :D .. bys povzbudil masy (treba) :D.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Specialne pre Sarku a zvysok zahradkarov. Vo stvrtok rano mi zazvonil telefon, ci este stale chcem wood chips, po ktorych som pustila slinu po zhliadnuti filmu back to eden. O par hodin mi tu vysypali nakladak. Dnes mi pot tiekol tusim aj do usi, nie len oci, ked som to presuvala pod maliny. Ked sa rano preberiem, vlozim mozno aj fotku.

do toho celeho pocuvam Anastaziu. Nech pan Benko pozehna toho, co dal tie audiobooks na ulozto.net. Su tam aj vsetky pdf-ka a je tam aj posledna Anasta, v oboch formatoch. Netusite niekto, kde to bolo o tych zavreninach? Nechce sa mi v tej anglickej verzii listovat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Anastu som prave ziskal v cestine pred par tyzdnami

netusim kde su zavreniny
ja som cital Cedry hlavne ako zakladny kurz teleportacie a kurz zneskodnovania ZHN na dialku a kurz ovladania roznych veci energiou
a tiez komunikaciu so zvieratami

o zradle som to viac menej preskakoval, sorry
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Culi, mulcuj wood chips s rozumem :D ..

Škody budou i v nově opravovaném parku Komenského.
"Voda vzala část mulčovací kůry i zeminy a na chodnících máme vrstvu bahna," vypočítal mluvčí radnice.
http://zlin.idnes.cz/velka-voda-a-bahno ... zpravy_ras
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

Já mám pod malinami takový prales...mulčovat se ale bojím, když bude štěpky moc, těžko budou vyrážet nové šlahouny, když jí bude málo, tráva to překoná za pár měsíců a jediný přínos byla trocha živin (spíše okyselení půdy a ochuzení o dusík).
Mulčovala bych spíše pod keři, které nevyhánějí odnože, a daleko od zeleniny (slimáci)...

Borůvkám jsem loni nasypala asi 5 cm na výšku smrkového jehličí a tráva to prorostla raz dva. Aspoň to nižší pH borůvky možná potěšilo...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Pod maliny som to nasypala len volne. Najprv v slapkach a s rukavicami na paprciach. Potom som to dala dolu a nadherny pocit.

Na tom videu sa stazovali, ze ked pouzili len chipsy, ze im to za chvilu prestalo rast. Ta rodina z Pensylvanie to vyriesila tak, ze na travnik rozlozili noviny, minimalne 3 listy, na to isla zemina ( mleli volaco o hriboch, ale ja tu mam cosi ako peat moss alebo Costco ma organicku zeminu ) asi 10cm, na to chipsy, tiez 10cm a na vrch 2.5cm hnoja.
Ked som mala zemiaky v odpadkovych sackoch, tak som do tej posekanej travy tak akosi podvedome dala za lopatku zeminy. Ani som nevedela, ze to tak mam.

Spolu s Anastaziou som si bola objednala aj dve krasne knizky od Nikolaja Kurdiumova. Growing Vegetables with smile a ta druha je fruit. Jedna z jeho rad bola rozhodit aj este cerstvy kompost na hriadky a nechat ho zotliet cez zimu. No my mame zimu dlhu, mal cas. Na jar som ho rozhrnula, kde som chcela mat riadok, nasypala tam z tej Costcovej zeminy. Vsetko rastie jak dive.
Co tym chcem povedat? Uz dva roky to nebolo zrylovane a uz asi ani nebude, motyku mam niekde v bude, najcastejsie idem do vsetkeho len rukou. Ak mi tie chipsy odburaju aj cele polievanie, tak potom uz musim len vymysliet zlepsovak na bezrobotovy zber urody. Ciganov neposielajte, uz tu boli a Kanada ich poslala spat aj s vizami pre vas
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Cephko, tiez sme tu mali taku burku. Plasili, ze na zapad od Edmontonu. trochu sa im to vymklo spod kontroly a vylialo sa to na Edmonton a Sherwood Park (taka dedina hned pri meste). 67-90mm za pol dna, ani jeden kanal nestihal, kalamita ako v zime.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

Culko, s trochou zeminy do trávy/slámy/kompostu je to určitě lepší, dodají se tak bakterie a jiné breberky, což urychlí tlení. Navíc zemina nebo vyzrálý kompost zadržuje vláhu a organické zbytky tlejí pouze ve vlhku.

Ale vůbec jsem nepochopila tu mnohavrstvou legraci pod malinami. Co je účelem? Odrovnat plevel a přitom dodat živiny?
Ale na všech vrstvách nad novinami ti začnou brzy klíčit nové plevely... Mnohem logičtější vrstvení by bylo třeba takové:
plevel posekat, půdu nakypřit příp. lehce přerýt, na to hodit kompost, hnůj, trochu posekané trávy nebo i ty tvoje dřevěné čipsy, prostě vrstvu ve stylu "pomalé hnojení".
Až na ni noviny nebo lepenku, což má zabránit prorůstání vytvalých plevelů zespoda.
A na nevzhledný papír JEDNU vrstvu něčeho, co vypadá esteticky a současně v tom tak rychle NErostou rostliny, tedy rozhodně ne kompost, ale třeba sláma, štěpka (dřevěné čipsy), oblázky atp. Samozřejmě bezúdržbové je to i tak jen na rok třeba, pak nějaká nafoukaná hlína odjinud nebo tlející listí mezi slámou už umožní růst prvních plevelů...

Ještě mě překvapilo to rozhození kompostu na podzim, obvykle se doporučuje na jaře, protože mráz kompostu neprospívá, část živin se ztratí(?). A hnůj se má vždy zapravovat do půdy (na podzim) a nezůstat v horní vrstvě (a současně nevápnit půdu), jinak většina dusíku unikne do atmosféry jako amoniak a není navázána v půdě činností užitečných bakterií.

No zdá se, že v otázce výživy půdy bude právě tolik náboženství, jako je tomu u výživy lidí :mrgreen:

Já nemám hnůj a dřevěný popel tuhle zimu už mít nebudem, takže budu půdu vylepšovat zakoupeným biouhlem :) (http://brezova.blog.idnes.cz/c/283487/) A na podzim nebo na jaře rozhodím loňský kompost, když nad tím tak uvažuju, tahle dřina (je ooobrovský) by se mohla sfouknout s podzimním rytím a když se kompost zapraví a promísí, živiny snad zůstanou. Na jaře na velké práce nemám chuť, to vždycky nedočkavě foukám na záhony, aby už oschnuly a dalo se sít.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

No Je to nakej zvlastni rok letos (i ta voda privalova a tak), vsecko ovoce je nejak brzy a malo (jen vino myslim na to masti a zraje si svym tempem).
Vlastovky narozdil od lonska vyvedli uz dvoje mlady:).
Jedny uz se naucily litat a budto stary vyvedli druhy mlady, anebo ty mlady uz vyvedli "vnuky", to spis, udelali si i svoje (jiny) hnizdo:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

I tvy mlady si udelali sve hnizdo, nebo ne? Dvojgeneracni bydleni je jen pro Lemry line (nazev filmu;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

Culko, díky za typ na Anastasiu, moc zajímavé čtení. Tu a tam jsem už něco z toho četla, ale teď si přečtu vše.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Culko, díky za typ na Anastasiu, moc zajímavé čtení. Tu a tam jsem už něco z toho četla, ale teď si přečtu vše.
no konecne, ked som ti to ja vravel, to nebol dostatocny impulz? ha?
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:I tvy mlady si udelali sve hnizdo, nebo ne? Dvojgeneracni bydleni je jen pro Lemry line (nazev filmu;-)
Na to vem jed ze jo, vim ze Lemra lina je film:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:no konecne, ked som ti to ja vravel, to nebol dostatocny impulz? ha?
Neee, protoze Ty zatracujes ovoce a fruktozu (Bozi dary) a ty ona rada :D .
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

Rudy, tobě taky díky, nejspíš jsem ty knihy tenkrát nenašla. Ještě jsem vše nepřečetla, ale jsem v souladu s tímto poselstvím a snažím se ten život žít, v rámci svých okolností.
Tady je hezky psáno o cedrech
http://www.fitodar.cz/index.php?menu=2&page_id=12
Začaly se po vydání knih víc sázet? Dají se sehnat semínka nebo sazenice u nás?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Rudy, tobě taky díky, nejspíš jsem ty knihy tenkrát nenašla. Ještě jsem vše nepřečetla, ale jsem v souladu s tímto poselstvím a snažím se ten život žít, v rámci svých okolností.
Tady je hezky psáno o cedrech
http://www.fitodar.cz/index.php?menu=2&page_id=12
Začaly se po vydání knih víc sázet? Dají se sehnat semínka nebo sazenice u nás?
bol nikede clanok kde sa vysvetlovalo aky je to botanicky typ a aka je najlpsia nahrada alternativa pre tu ktoru oblast

nejak si pamatam ze pre nae uzemie snad borovica a jedla budu to najlepsie

a energia v tatrach bola aj zo smrekov

snad preto ju kalamitiari chcu znicit smrekovymi kalamitami

mne na energiu najlepsie funguju borovice
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

http://botany.cz/cs/pinus-cembra-sibirica/
Tak je to nakonec borovice sibiřská /pinus sibirica/, které v Rusku říkají sosna cedrová - cedr. U nás roste v arboretech v okolí Prahy a další se vysazují. Myslím, že naše borovice, které se přirozeně daří, má podobné účinky a využití.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

ajla píše:http://botany.cz/cs/pinus-cembra-sibirica/
Tak je to nakonec borovice sibiřská /pinus sibirica/, které v Rusku říkají sosna cedrová - cedr. U nás roste v arboretech v okolí Prahy a další se vysazují. Myslím, že naše borovice, které se přirozeně daří, má podobné účinky a využití.
jj

:br
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Vedela som, ze ma Mercola zachrani. Dnes vyplul clanok o potravinovej sebestacnosti, kde spomina aj chipsy v zahrade. To uz uncle google prelozi aj do zrozumitelneho narecia.
http://articles.mercola.com/sites/artic ... =618184051
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Pavluska píše:ahoj :) Ještě PLAXuješ? Nežere Ti to zuby? :)
Já už to mám taky doma a párkrát použila. Zdá se, že je to hodně dobrý a silný (pocitově), i když extra výsledky přijdou asi až časem.
veselo pokracujem dalej. Bola som na ociste, len mi tam sem tam skrabla a ze to urcite preto, lebo som prisla uz po pol roku. Vysvetlila som jej, co mala ona mne. Devenka zostala zarazena. Vraj Plax pozna a nech ho nepouzivam castejsie ako raz za den. :shock:
Od tej doby ho pouzivam 2x denne. Ja sice chapem, ze aj ona chce jest, ale preco jej to mam platit ja.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

hmmm.. tak ja si ho zas nekdy mozna koupim (ale ze je to palka). Nedavno jsem ho spotrebovala a rikala jsem si, ze mi bude muset stacit zubni pasta. S nim jsem mela teda ale takovy cistsi pocit. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Devat rokov som skucala, ze nemozem zomriet, lebo este nie som babka. Teoreticky by som uz mohla, lebo sa nam dnes vecer, teda u vas uz vcera, narodila nadherna vnucicka. Ale teraz to zase nepojde, lebo si to treba uzit.
Drzala som v naruci hodinove dieta, nadherny pocit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Světlana
Příspěvky: 97
Registrován: stř bře 22, 2017 15:31

Re: culka

Příspěvek od Světlana »

to je krásné, moc gratuluju.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: culka

Příspěvek od Oriana »

Gratuluji Culko a vítám do klubu - vnoučata jsou príma, i když jsem z nich občas utahaná - máme jich 5 ve věku 2 až 6a 1/2 roku.
Je hezké, že ses ozvala.
Odpovědět