culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

To moze byt problem. Tuto v reklamach vsetko pchaju pod postel. Ale pod tou postelou je uz kopa inych haraburd, co sa tam zasunulo uz minule. Este aj treadmill maju skladaci. Nas nie je, len sa da sklopit, ale je tazky jak slak, tak je stale rozlozeny.
Preto sme tymto hracickam vyhradili jednu miestnost. Neboj, este si pamatam ako vyzeraju panelakove byty doma. Mnohe byty na rentu nie su ani tu o nic vacsie. Rozdiel je len ten, ze co je doma troj-izbovy, tu je len dvoj. Obyvacka nema dvere, je spojena s kuchynou, takze ak sa vari, smrad je rozlozeny pekne po celej ploche.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Neviem, ci to sem aj davat, ale kde inde.
Ako som uz bola na seba vykecala, syncek ma predzasobil asi vsetkym, co Doug Graham nahlas povedal. Tak to postupne pozeram a pocuvam. Na jeho webe sa objavil novy clanok http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... teler.html, ktory som poslala aj kamaratke, co vazne potrebuje zhodit tak 80lb. Hlavne som si povedala, ze dost bolo teorie, ideme skusit prax.

Este je len 18:30 a ako by jeden moj byvaly kolega povedal, den je este mlady (to som sa ho v piatok na obed spytala, ci v sobotu robi. O hodinu sa dohrnula sefka z mitingu a boli sme jasni vsetci a na cely vikend)
Takze od rana zatial:
stava z 2 pomarancov
2 banany
1 napoly zoschnute jablko (prislo mi ho luto)
1 mango
1 normalne jablko (ambrosia, urcite su take aj doma, ale ktovie ako sa volaju)
1 spagetovo nastruhana celofanova uhorka a na nej mix rajcina, maly kusok cibule a asi 3 listy bazalky
Ked uz bol ten vitamix nastartovany, tak som tam hodila asi pol kila jahod, 2 banany a asi 100g ceresni (mrazenych). To budem mat ako prvu pomoc na vecer a co zostane sa vzdy da ususit ako placka.

Vsimol si niekto, ze tam nie su ziadne vitarianske barlicky ako orechy, semena, krekry a ine nezmysly?

Kira ma dnes 4 mesiace a skoro mi ju zakusol nejaky bulterier zo susedstva. Co to uz je za posahaneho psa, ked napadne stena. Na prechadzky budeme chodit s pepper sprayom.
V domacom prostredi sa takto vyblazni s Rockiem. Ten nepotrebuje zakusnut nikoho.
Přílohy
P860749.JPG
Pod truckom sa uz neschova
(167.42 KiB) Zatím ještě nestaženo
P860744.JPG
(135.9 KiB) Zatím ještě nestaženo
P860740.JPG
Kira len neviem, ci spredku alebo od zadku
(154.77 KiB) Zatím ještě nestaženo
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od mira »

Také nám tu běhají bojová plemena na volno a bez košíku. Je to jak v tom
vtipu, když nenakupují, je to vpořádku. :roll:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak som to este doplnila 250ml sampanskeho, Pupus nalial a take ja malokedy odmietnem. Seriozne som vsetko poctivo zaznacila do fitday-u, vyslo horko-tazko na 1200kcal (toto je Kanada, my tu mame metricky system, co znamena, ze v obchodoch je vsetko v librach a vsetci, okrem europanov, pocitaju spotrebu v galonoch na milu).

Ani sa necudujem, ze som hladna ako Cenkovej deti na 13-tej strane a nebol tam obrazok. Toto je horsie ako post, ale uz vydrzim. Je skoro 11, cas zalahnut.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Mrazene ceresne mas svoje? Chuti to jedlo? Neskusala som este mrazit ceresne, myslela som, ze to bude po rozmrazeni vechtik...

Hnusne jedovite psy - kolegyna ma s jednym na ulici problem. Ich starsieho psa uz taky jedos zakusol a mladsieho roztrhal tak, ze ho museli 2x operovat. Majitel jedosa vsak popiera vsetko :(
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

K tym ceresniam som dosla jak slepy k husliam. Doktorovci isli na dovolenku a boli obdarovani bednickou ceresni srdcoviek z BC. Kedze sme teraz skoro susedia, boli sme nafasovat kluce a pokyny, kde co zalievat a zo slovami, co s tym ja teraz, bola bedna posunuta mne. 20kg ceresni naraz dokaze skonzumovat akurat Buc, zavarat nie je dobry napad, tak co som nestihla zjest som odkoskovala a zamrazila. Tym, ze su take masite, tak su celkom jedle. A tie, co sa mi uz nechceli ani odkostkovavat som zamrazila cele. Ale vazne, ruky som mala fialove aspon tyzden.

Psa chodim vencit v gumakoch. Jednak v nich mozem kopat a ak by sa do nich niekto zakusol, aspon nenarobi tolko skody a zase nam trosku pripadlo. Tuto vo vidlakove skoro nic, ale v meste asi 5 cisel a taka tam bola rano chutna rozbirit. Vsade som isla 10km pod limit.
Keby ten debilny pes napadol mna, tak tu su nato paky, ze by ho zo zakona mohli utratit. V meste je tusim prijaty zakon, ze ludia nemozu chovat pitbullov. Nastastie sa nic nestalo a ani jedneho z tich gulasov som viac nevidela.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Kto nema v hlave, napise druhy krat. Vcera za pomoci kompjutra som sa vypracovala na vyse 1500kcal. 400g salat a horko tazko 80kcal. Z ovocia som uz maximalne presladena. Zacina sa mi snivat o mastnom chlebe s cibulou.
Dnes pokracujeme stavou z 2 pomarancov. Potom misa z 2 bananov, 250g jahod a rez ananasu. Co bude dalej uvidim asi rychlo, lebo za 2 hodiny sa idem smykat nazad do mesta a opat pridem az zajtra.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Rano som sa dozvedela nove slovo presentiizmus. Ludia neabsentuju, ale dostavia sa na pracovisko, kde su sice pritomni, ale duchom nepritomni a ich vykony stoja za... vsak viete.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od mira »

Přesně tak se poslední dobou prezentuji, ale výčitky z toho nemám, nejsem příliš nadhodnocen. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tiez si zvycajne cele poobedie pripominam, ze som tam SUPPORT coordinator.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak uz je to definitivne, Kira pojde do klobas. Dnes jej tato konecne vyliezol von z izby a vypustil psa. Psica usudila, ze so mnou v kuchyni, kde mi moze priebezne kontrolovat linku a obhryzat usi, kym jej nadavam, bude vacsia sranda ako so spiacim gazdom. My tu v Kanade nemame klucky ako inteligentny svet. To potom, ked ma clovek plne ruky a zavrete dvere, aby sa do tej gule zahryzol a otocil hlavou. A toto sa snazila urobit aj ona. Najprv sa celou vahou oprela o dvere a labou sa ich snazila otvorit a ked zistila, ze tadial cesta nevedie, oprela sa o stenu vedla dveri a rypala do tej gule labou.
Na vchodovych dverach mame normalnu klucku a tie si zacala otvarat hned ako na nu dociahla.
V nedelu som oprala periny a vcera v nich prvy krat spala a pytam sa muza koho si tam vodi, ze je to samy piesok. ( toto je tu ako v Malackach, pieskova zem) Takze toto je moj replacement, uz ani domov nemusim chodit.
P860752.JPG
(81.24 KiB) Zatím ještě nestaženo
A uz prileteli husy, jar je definitivne tu. Dokonca aj v kralovninej stoke alebo rieke, ako to nas sused honosne nazyva, sa usadili. Cesta na sever je este dlha.
P860755.JPG
(186.41 KiB) Zatím ještě nestaženo
Toto je fotene z patia, este je na nom trochu snehu, ale uz to budeeee.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Klobasy nie su raw a tak mi Kiru radsej posli, je uzasna. K sezrani.
Vcera som si zase vymuchlala susedovych psa, take velke hoviadko - cosi ako cuvac, alebo daco podobne.
No a tradicne som sa vymojkala s kravickou Tinou, to je taka mazna. Je biela s rysavymi skvrnami a na pravom lici ma tiez taku skvrnku, ako ked dieta kresli cervene licka. Je mila :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Kravicky su fajn, len maju strasne rapavy jazyk.

Boli sme sa onuchavat v psacom parku. Blato som mala tusim aj v zuboch. Pipina uz nesteka po druhych, len loptu si mozeme hadzat jeden druhemu.

Dnes bolo +13, rotavator sme nastartovali, ale nepouzili, lebo zem je este zamrznuta. Tak som pokracovala v budovani bio-hriadky. K celorocnemu kompostu dohadzujem polamane vetvicky, budem musiet ist kupit peat moss nech mi to lepsie vlhkost drzi a potom navrch zeminu a organicku zeminu a planty a uz nech je teplo.

Tulipany zacali veselo vykukovat a uz to len tak vyzera, ze mi prvy krat co sme tu prezila medovka. Life is beautiful.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Jéé, tulipány patří k mým nej!! Jsou čisté, prosté, přitom nádherné, zkrátka dokonalé :) Snad jednou budu vlastnit kousek půdy a budu pozorovat, jak se hezky prodírají na svět!
(Teda kousek půdy vlastním, ale to je moc komplikované, prostě už několik let leží a někdo nám tam seká trávu. Jen ta, občas zajedu mrknout na kole :( )
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: culka

Příspěvek od Renáta »

culka píše: Tulipany zacali veselo vykukovat a uz to len tak vyzera, ze mi prvy krat co sme tu prezila medovka. Life is beautiful.
Ja mám veľmi rada bylinky - obzvlášť sa mi páči alchemilka, je nádherné ju ráno pozorovať, ako sa na jej krásnych lístkoch trbliecu kvapky vody.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Bylinky - rada ich zbieram, rada pestujem a milujem ich rozmanite vone na luke, na hriadke pri praci, i doma pri suseni.
V zime si dat salku takej vone, je balzam na dusu.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Dnes som bola ako utrhnuta z retaze. Rano som prisla domov a crtalo sa to ako jeden s tych vymalovanych dni. Nadherne slnko, vtaciky pindali jak strhane. Vybalila som redkovky, salat, kapustu, kel a ine nezmysly, skontrolovala e-maily a vitariana a kedze je utorok, kedy robim len raz, vypadla von.
Aby som sa nebala, psica ma isla ochotne strazit. Kedze sa aj jej dedo vyskytol doma, tak sme este urobili nevyhnutne opatrenia (ja uz ani neviem ako to chuti po tme). Chcel robit danove priznanie, ale hovorim mu pod von, nadbeme sa. Zbalili sme flasu sampusu (uz z nej znacne odpil, co sa da robit, ked ho tu nechavam sameho), bandasku pomarancoveho dzusu, dva umele pohare na stopke, tri telefony (keby nahodou) a isli robit.
P860783.JPG
P860783.JPG (84.91 KiB) Zobrazeno 18328 x
Dorobila som si zaklad na bio-hriadku, zajtra pojdeme kupit trubku, tu mi navrta a cez nu budem zalievat, pozbierala vsetok bio-trus zo srn a moosov (teda losov, dik Sami) a zacali sme cistit ten hnoj, co nam tu nechali predchadzajuci majitelia. Este aj skatulu od pizze a stare letaky z maja 2008 tam nahadzali.
Co vam poviem, toto je lepsie ako vikend. Stravili sme nadherny den, skoda, ze sme nieco takehoto nekupili uz davno, ale je to tak dobre, ako to je, vsak.
Este sa ulozim do sauny, hodim sprchu a mozem ist do roboty spat.
P860791.JPG
P860791.JPG (83.64 KiB) Zobrazeno 18328 x
P860794.JPG
P860794.JPG (80.21 KiB) Zobrazeno 18328 x
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Obcas cvakni na fotaku tu Tvoju biohriadku, nieco si mi (nam) uz o nej popisala, tak nech si to lepsie predstavim...
Pekne straveny den ste mali, zelam vam to.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

Krásná zahrada a hlavně pes >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Ten zahradní nábytek se v tom sněhu pěkně vyjímá :D :D :D Brrrrr, jsem ráda, že tady už po něm není ani stopy :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ale ked mas na nohach cizmicky do -40, tak potom travis den v tricku.
A ta trocha snehu, to je uz nic.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: culka

Příspěvek od kveta »

culko, jsem asi poprve v tvem denicku, jen jsem nakoukla a hle moc pekny obrazky a zajimavy cteni, urcite se vratim. uzivej si noveho bydla, a jarnich radovanek. ten zahradni nabytek na me pusobi tak ze je zivej a sam od sebe se po zahrade pohybuje. :lol:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Obcas mam pocit ze clovek si musi pretrpet tu zimu, aby dokazal ocenit pak ty prvni priznaky jara :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Fiona píše:Obcas mam pocit ze clovek si musi pretrpet tu zimu, aby dokazal ocenit pak ty prvni priznaky jara :)
Připomněla jsi mi citát z jedné knížky od Coelha:

Jaru nemůžeš přikázat: Přijď a zůstaň dost dlouho. Nanejvýš ho můžeš požádat: Přijď, požehnej mi svou nadějí a zůstaň tak dlouho, jak to bude možné."

Hurá, že je tady a kéž je s námi co nejdýl!!!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Dnes mame mat 14 a zajtra 16, ak teda vyvestili pravdu. V sobotu som nakopla rotavator, bol mi nakopnuty lebo to ma vraj easy-start. Easy-start my ass, skakala som na tom a nic, stary prisiel, stravil brrrm a uz to islo. Ruky ma boleli jak kona, lebo zase spracuvam kus byvalej travy.
Ale aspon hrasok a cesnak je uz v zemi. Ostatne asi zajtra, lebo dnes idem skor a syncek sa vraj zastavi a hlavne nemam tu toho, kto by ma nastartoval. Zase zapichava ihly do ludi.

Pytali sa ma, co to mam za bio-hriadku. To som si ohradila podvalmi kusok zeme (1.5x5m), vykopala zem do hlbky dvoch rylov, spodok naplnila vetvickami, suchym zo zahrady, celu zimu prisypala domaci odpad ( a vsetci, co sme tu vieme, kolko spiny narobime, len tej mrkvy po odstavovani, co mame). Teraz mi tam starky osadil dve derave rury, na zavlazovanie, ja som dolamala dalsie vetvicky a suche listie. Ked konecne zacnu predavat peat moss, tak nasypem aj ten, no a potom uz len zem a planty a uvidime, co z toho bude.
P860829.JPG
tu je fotka aj s mojou asistentkou
(153.04 KiB) Zatím ještě nestaženo
P860828.JPG
detail zavlazovania
(166.41 KiB) Zatím ještě nestaženo
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: culka

Příspěvek od RadkaS »

Jee, culko, moc pekny! Taky budu muset neco takoveho vyrobit. Loni jsme koupili jeden maly komposter na zkousku, ale odpadu je opravdu spousta a je skoda toho nevyuzit.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Takze tie rurky su po celej dlzke biohriadky a maju dierky a Ty len nalejes vodu do tej kolmej trubky a dvaja Japonci (Samo a Sato) Ti to popolievaju, jo? Cosi take som chcela volakedy do nasho sklenika, ale uz to neriesim, tu zahradku uz nebudeme mat.

Na tej prvej foto som kvoli skvelemu maskovaniu havinu najskor nezbadala a smejem sa tu, ze pomocnickou myslis asi svoj tien :)

A este sa Ta pytali na riesenie kurenia, vody a elektriky vo vasom domceku. Ak to nie je tajna ufonska technologia, tak kapni bozskou, prosim ;) O tomto by tu mohlo byt cele vlakno, mozno maju viaceri rozne napady a skusenosti, mne by sa hodili.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Podaj prst a utrhnu ti celu ruku. Vodu mame zo studne, farbu ma ako Svejkova zelezita voda (poslusne hlasim, ze za chvili budu vozralej), vnutri mame vodarnicku, cele sa to cisti cez sol a manganistan (asi, na toto som sa vydavala). Na pitie mame reverznu osmozu.
Moje baby maju Brita filter a ked som tot minule len pila, zobrala som si len 6 dcl flasku z domu a u nich doplnala tou ich. Ta ich bola hnus a ta moja osmozova normalne sladka.
Kurime drevom, ale keby vsetko zlihalo, tak mame samozrejme plynove kurenie. Sused robil miesto pre kone, tak vyrezal kus lesa, stromy nahrnul na kopu s tym, ze to v zime spali. Normalny taborak. Tak kym sme cakali na okna, moji chlapi tam chodili a navozili asi polovicu k nam. Teraz planujeme navozit aj tu druhu. Vylozili to na mojom pupavovom pozemku a ja som potom mala hod polenom a vo volnych chvilach sme to spolu s masinou nastiepali.
Za elektrinu zatial veselo platime.

Tuto vonku sa nam obcas stane, ze sme bez elektriny, v meste asi 3x za 13 rokov, ale ak by nam v zime vypadla, tak sa ani kurenie nenakopne a vtedy by zacala sranda. Teda ona bola. Ked som tu niekde v decembri skucala, ze mame -46, tak niekde na juhu Edmontonu ju nemali 4 hodiny a Sherwood Park (co je ako Vajnory pre Bratislavu) az do rana.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Super. Takze zhruba tak, ako si to predstavujem v mojom buducom imaginarnom dome ;)
Este vyhutat tu elektriku.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Synacik sa stahuje, uz tyzden. Vzdy pride s dvoma taskami a mna aj nasu dceru uz vynasa, lebo z toho jeho bordelu ani nechyba. Povedal, ze tu necha postel a ja na to, ze ved ked uz nebudu len dvaja, ale traja alebo viaceri, nech to male ma kde spat, ked zostane s babkou a dedkom. Ten blb sa zohol ku Kire hovori:"Kira, we are getting new puppy".
No nezabil by ho jeden?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

culka píše:No nezabil by ho jeden?
Nech brouka ziiiiit :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

V pondelok vecer mi piskol skype. Ja uz, ze kto zas nevie spat (spajame sa tak hlavne so starym kontinentom) a ono to moj polovickar. Dolu sa vzdy ukaze zaciatok textu a tam, ze kde mame mlyncek. Uz som sa mu chystala odpisat, ci ma malo navarene. otvorim a tam pokracovanie. Pomelem ju celu. Dcera nebola doma, takze tu nie, jediny kto ostal bola nasa draha vnucka. Robil danove priznanie. Minuly rok sme mohli odpisat 9000 za renovacie a z toho nam vratia max 1350. Lenze treba kazdy ucet natukat zvlast. vraj ich tam mal uz asi 30, Kira prisla, chvostom alebo cim do volacoho tukla a vsetko sa mu vymazalo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: culka

Příspěvek od Sitar »

Culko, zmínila si se o tom, že se Ti úplně nezdál způsob konverzace v chemtrails. Zajímalo by mne, jak na Tebe působil můj projev po všech stránkách, ale na rovinu, prosím. ;-) Ještě se zeptám Samiry v jejím deníčku.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Uplne normalne. Myslis, ze neviem, ze sa bojis hlavne o svoje deti, co bude s nimi a co im tu zanechame.
Ponad nase hlavy lietaju tusim vsetky lietadla smerujuce na edmontonske letisko. Ak by som vo vsetkom, co sa tu popisalo mala vidiet konspiraciu, tak to si uz mozem rovno maslu hodit.
Prepac, ze som sa ta nezastala skor, ale jednak moje spojenie z roboty mi umozni obcas len citat (aj ked skype vacsinou funguje, zaujimave) a uz som si od nasho spolocneho kamarata tiez coto vypocula. Az mi to pripada, ze kto ste este nedostali od neho po hube, postavte sa do radu.
A ze ludia su vredom na zemi, to predsa vieme. A ona alebo zahradnici zeme si to s nami vyriesia. Zaujimavym faktom je, ze sa znizila plodnost hlavne bielych ludi. Vidim to aj tu a citam o tom spravy z Europy. Ine rasy ako keby nemali problem ani s praskovanim ani s nutricnymi hodnotami potravin.

Pred casom tu Maria zavesila e-mail, v ktorom bola spoved chlapika, co prezil klinicku smrt a bol na vylete na druhej strane. Ja som si potom stiahla aj ten 2-hodinovy rozhovor s nim, kde povedal, ze vraj je tu stale dost miesta pre vsetkych. Takze ani nad touto otazkou netreba polemizovat.
Ak si videl film Real`n Raw. Bol venovany nasim detom. Na zamyslenie bola veta, ze skor zmenis cloveku nabozenstvo ako jeho sposob stravovania. S tymto sa pasujem uz dva roky. Po celu tu dobu som znacne zaneprazdnena udrziavat sa zdrava a hlavne ziva.
A este priamo k tebe.Myslim, ze si jeden uzasny otec, ktory sa snazi pre svoje potomstvo urobit maximum. Venuj sa svojej rodine, pokracuj v novorocnych predsavzatiach, ktore si tu na seba vykecal, nech ich nemusime pouzit proti tebe. :D
Nejake poznamky druhych by nas nemali rozladit, najlepsie je na ne nereagovat, ako tu robi uz vela ludi. Myslim, ze je to skoda, lebo uz som pocula aj nazory, ze na vitarianovi sa nic nedeje, tak tam ludia nechodia ani citat a nie to este pisat. Teraz, ked nase dve R chcu zrusit dennicky, mi to pripada ako ked :"jeden spusobi situaci, odejde a ani nevi, ze spusobil situaci."
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: culka

Příspěvek od Renáta »

culka píše: Teraz, ked nase dve R chcu zrusit dennicky, mi to pripada ako ked :"jeden spusobi situaci, odejde a ani nevi, ze spusobil situaci."
Mea culpa, mea maxima culpa :wink:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: culka

Příspěvek od Sitar »

Díky za vlídná slova. S tou plodností je to zajímavé, bral jsem to do teď spíše jako obecný problém. Na článek o druhém břehu matně vzpomínám, dával jsem ho přečíst i Nik, vím, že mne zaujal. Film Real and Raw jsem ještě neviděl, ale viděl jsem Baraku a HOME, což bude asi podobné, ne?

Přeju hezký čas.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Uz nema psicka a ako tak pozeram ani urevaneho smajlika.
Tato si ju zobral zo sebou a ja nemam s kym ani vybehnut, nikto mi snurku z cizmy neozuzlava, peru nerozrazi az mi z toho krv strieka.

V utorok rano si ju mozem zase vyzdvihnut, lebo mlady bude zase 4 dni robit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: culka

Příspěvek od Renáta »

culka píše: nikto mi snurku z cizmy neozuzlava, peru nerozrazi az mi z toho krv strieka.
Chúďa naše. :wink: S tou perou by som to mohla zariadiť, keby si bola bližšie, ale na žužľanie šnúrok nech sa prihlási niekto iný :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Na zuzlanie snurok posielam mojho zajaca. Zase mi jednu prekusol na teniskach, svinucha jedna chlpata.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Boli sme dnes s dedom na drevo. S Kirou sa lucil s tym, ze sme zachvilu spat, lebo technicky chcel dotiahnut len jeden dlhy klat na vyrobu sedenia. Hovorim im nekric hop, este nam nepreskocilo a naozaj. Prisli sme na miesto cinu, otvorili branku a prisli kone a jeden pako sa pretlacil okolo traku von na zelene.
Dostat ho spat nemozne, druhy opustil priestor branky, tak som aspon autiak zatiahla dnu a zavrela za sebou. Kedze tu nepomohlo byt nervozny alebo nasrdeny, zobrala som ohlavku alebo ako sa ten dzidzik vola a podala ju muzovi. Ked to kon zbadal, odcvalal prec.
No fasa. Tak som isla domov, ozbrojila sa 4 mrkvami a 2 jablkami a podho kona lapat. To one v hocikoho rukach bol vzdy signal na utek. Ako cervena handra pre byka, len opacne. Starkeho som poslala venovat sa tomu polenu a na konika, ktoreho meno ani netusim som zacala ako na Kiru, ked k nam prisla. Rozpravat, aby si zvykol na hlas. Za tu chvilu si asi nezvykol na nic, ale mne chodila huba jak Fliperovi. Konos sa napasol vsetkeho zeleneho, co kde zbadal, zozral mi dve mrkvy a cuduj sa svete, mne sa podarilo omotat mu okolo hlavy to one. To uz drzal jak hluchy dvere. Stal a cakal, co bude dalej. Tak sme pomaly prisli k brane, zasunula som ho dnu, slapol mi na nohu, ale prednou, takze nic. Podelili sa o zvysok zelovocu a bolo.
Cele sa to odohravalo asi 100 metrov od nas, takze sme doma pristali po 2 hodinach.

Co bolo najzaujimavejsie, ze kym cvalal hore dole, tak mal taky iskrivy pohlad, ale hned ako som ho mala na uzde, tak mu ten pohlad zhasol.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Culka, volakedy som nahlas citavala Bucove prispevky, teraz citavam Tvoje :)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

culka píše: Co bolo najzaujimavejsie, ze kym cvalal hore dole, tak mal taky iskrivy pohlad, ale hned ako som ho mala na uzde, tak mu ten pohlad zhasol.
Na chvíli se v něm probudilo divoké zvíře? Tak snad si to užil :D
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Samira píše:Culka, volakedy som nahlas citavala Bucove prispevky, teraz citavam Tvoje :)
To bude tym, ze nas Bucko zanedbava a malo pise.

A ten konik (aj ked teraz uvazujem, ze je to asi kobylka) si to urcite uzil. Len moj muz chudak asi nie. stale k nej pristupoval zo zadu. Neviem, ci chcel byt nakopnuty alebo co.

Vcera som dala Kire kusok jablka. Ta sa s tym hrala ako s loptou, az som jej podrzala ruku pod papulou, nech to uz pozuje. Som zvedava, co bude robit s melonom. Nas prvy pes ich miloval(-a). Ak aj tato, mozem to tu umyvat 2x denne.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Tak culka si tu drezuruje koniky :) To jsou veci... jen toho kone nechapu ze nezdrh aspon na den na dva o neco dal :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Nemohol zdrhnut, ved za ohradou mal kamarata a ten behal popri nej s nim. A ja som tam kecala s mrkvou v ruke, ale hlavne, zelena trava sa tu este stale velmi nekona. Mozno po tomto vikende.

Fi, ty mas s tym skusenosti. Myslis, ze do toho sajrajtu, co mam na jazyku, sa da nieco nasadit? Clovek tu drzi basu so Samirou a vsetko je sice fajn (az na ten detail, ze som vlozila do chladnicky 6 mang a 3 lb mandariniek a nejako rychlo zacali banany dozrievat a som jednoducho hladna), ale ta pepermintova chut v ustach je vzdy uzasna.

No nic, idem spat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

culka píše:... Clovek tu drzi basu so Samirou ...
Ked drzat basu, tak jedine s pivom :)
Pochopitelne nepasterizovanym. :-P
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:Culka, volakedy som nahlas citavala Bucove prispevky, teraz citavam Tvoje :)
žijem velmi nudno, tedy navenek
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak sa s nami podel o tie svoje nudne spravy. Naozaj malo pises.

Zacala sa nam trava zelenat a stromy uz hadam pustia nejaky ten list. Je tu priserne sucho, mame fire ban skoro v celej provincii, co znamena, ze ohen palit nebudeme. Moja mama mi naklebetila, ze vraj doma prsi, dokonca aj povodne z toho mozu byt. Poslite trochu tej vody aj sem, dobre.

Docitala som ako tak Gersonovu The Cancer Therapy. Uz z toho vsetkeho zacinam mat absolutny hokej. ALE. Jeho cielom bolo zvysit mnozstvo draslika a na najnizsie mozne mnozstvo znizit sodik. Preto ta neslana dieta.
Vsetok ten najcastejsie propagovany zelovoc ma najvyssi pomer K:Na.
Jablka 40-1
Ceresne 120-1
Grepy 90-1
Hrozno 125-1
Hrusky 43-1
Slivky 99-1

Je znamy svojimi coffee enemas, ale v knihe sa uvadzaju 4 rozne, kamilkovy, kavovy, castor oil a zeleny dzus, co vlastne nie je klystir. Pouziva sa pol litra, nechat natekat velmi pomaly a drzat kolko sa len da. Pouziva na vyplachy aj inych dutin, likviduje nekroticke tkanivo a ten priserny smrad. Holt rakovina je rozkladny proces.
Cely tento proces treba robit aspon 1.5-2 roky, aby sa pecienka dokazala obnovit.
Jedine doplnky, co pouzival su niacin, B12 a draslik (este extra k tomu v potravinach). Priznaval (a bolo to pouzite proti nemu), ze ked naordinoval svojim pacientom sex hormony, z 30 pacientov 25 stratil.
Konkretne pise : "Velakrat som videl, ze vitaminy v dobrejkombinacii s alebo bez mineralov sposobia obnovenie rastu nadoru a jeho rozsirenie v priebehu niekolkych dni. Pacient sa citi lepsie na kratky alebo dlhsi cas, co moze byt sposobene stimulaciou metabolizmu. Avsak nador znovu narastie..."

Takze preto, ak sa podavaju vysoke davky C-cka, tak sa vsetci citia lepsie, ale pred smrtou ich to nezachrani. S tym som sa stretla uz davno a brala som to ako terapiu na ziskanie casu.

Takze takto som travila vecery pocas vikendu, zvysok casu vonku, lebo sa drzime na rekordnych teplotach a teraz idem natahat hadice do zahrady, lebo za chvilu bude treba zacat polievat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Ha, to zni podobne jako jisty pan co jsem od neho taky neco cetla na podobne tema. Mozna je to i on, nejsem si jista, jmeno nepamatuju :) Ten "muj" taky doporucoval kavove klystyry. Ale dost presvedcene tvrdil ze raka zpusobuje selhani pankreasu, nebo nedostatecna produkce pankreasovych hormonu ci enzymu, nepamatuju presne. Takze doporucoval suplementovat megadavky toho pankreasoveho neceho :) Taky syrovou stravu, kvuli nezatezovani toho pankreasu, aby jako nebyl zdrzovan blbostma jako maso a tuky a stihal likvidovat raky...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Culka, to su zaujimave informacie, dakujem(e) za ich reprodukovanie.
Ides nieco z toho nasadit? Tie klystyry? Bratie drasliku?
Pamatas si na tento clanok http://www.mwm.cz/CD/c1221.htm, kde (ak si dobre spominam) typek s extremne vysokym krvnym tlakom na smrtelnej posteli zacal brat draslik a vyrazne sa mu ulavilo, a dostal sa z toho? Nemal myslim rakovinu, ale tiez to bolo o drasliku, ako pises Ty...
Odpovědět