culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

o bezových...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

Květ bezu mi voní, taky voda, ve které se louhoval zastudena.
Smrdí čaj z květu i listí, tak divně zatuchle, nic moc.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Kdyz do nej pridas trosku citronu a vetsi mnozstvi zazvoru, chutna dost dobre ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

A tebe tiez teta Culka, na zdravie ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Kedze sme na vitosovi, zaparkujem si to sem. Mercola zavesil, vraj zadarmo do 4. jula a pohybuje sa tu dost ludi, co ovladaju toto narecie.
http://articles.mercola.com/sites/artic ... =568484619

Hlavna myslienka: hlavny predstavitel ma otca, byvaleho futbalistu, ktoreho zlozil infarkt. Tak zacal hladat, co moze pre seba urobit. Skoncil pri high fat, co som zachytila tyzdenna davka potravy: 20-25 vajec, kilo macadamia orechov, asi 3kg masa a slaniny. Zaverecne krvne testy ukazali zvyseny cholesterol, ale ked skumali velkost castic, zistili ze LDL (to je ten zly) mal vsetky castice nenormalne velke, co je velmi dobre. Ked sa clovek krmi sacharidmi, vsetky castice su velmi male. A hlavne inflamation sa vobec nedalo zmerat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

Tyhle extremy, no nevim, na kazdeho... Tohle pbecne vubec nic nic nedokazuje...

Takze zly cholesterol ma byt velky? Mam mezery. Jaky zanet?

Ale nedavno jsem jedl snad 15 vajec denne :-) at ziji extremy...


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

culka píše: vraj zadarmo do 4. jula a pohybuje sa tu dost ludi, co ovladaju toto narecie.
.
apacske alebo navacho ?

inak dikes, vsak take pribehy pozname

uz za nasich starcyh edov sa hovorilo:

slaninu zjedz sam a buchtu hod psom
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

Já mám taky cholesterol nepatrně vyšší, ale poměr obou v pohodě. Vajec jím tak tři kousky denně :delicacy: Máslo už nemám na pět dní, ale na 3 - 4. Ne, nejím více než dříve, jen se snažím omezit jogurty ze tří na jeden denně (ty smetanové 10% po 380 g).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Snazis? A nejde to? Jednoduse si je necpi do nakupniho voziku ;-)
Jak on to jen ten jeden doktor (vlastne nejeden) v tom videu rikal: "mleko od kravicky je pro telatko a ne pro cloveka"...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Preboha Honzik, to co mas v podpise?

Tento clanok som ciastocne precitala uz davno, ale musela som to prerusit a potom sa mi stratil. Tak si ho sem odlozim, do mojej prirucnej kniznice
http://www.paleoforwomen.com/shattering ... iterature/


A Mercola mal u seba link na film Back to Eden
http://articles.mercola.com/sites/artic ... =561269654
Taaakuto slinu som pustila pri pohlade na tu zeleninu
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

Má nádhernou zahradu, díky za odkaz, taky se chci na to podívat.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

ajla, v mojej zahrade najcastejsie fungujem s rukami, henten Paul pouzival akurat hrable.

Nechali sme si precistit studnu. Vraj ani nebola taka zanesena a mame celkom slusnu hladinu vody. Chlapi prisli s truckom a hrkotali asi 2 hodiny. O $1900 neskorsie odisli.
Na ploche asi 5x 12 metrov2 mam jahody. vcera som obrala jednu polovicu, dnes druhu. Trvalo mi to asi 2 hodiny a bolo ich 1.6kg. Nech to prezeniem a zaratam aj ochutnavky, tak som dnes obrala 4lb (1lb je 0.454kg). 1lb organickych jahod v potravinach ide od 4-7 dolarov. Takze by som uplne teoreticky mohla za 2 hodiny zarobit $28.
Vcera som to tu docitavala a ktosi tu pisal (Janek? Rudo?), ze je to cele len hranie na peniaze. Stopercent suhlasim. Nemyslim, ze by sa chlapci narobili viac ako ja v mojich yogovych polohach v zdivenych jahodach. Oberam bosa, aby som nejaku neprislapla a take su huste, ze nemam kam nohu polozit. :lol:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

1900 za cisteni studni? Jak je hluboka? :-) do 8 mezru cistim sam :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

ja som v tom nevinne

ako vzdy
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

Culko, máš nádhernou úrodu a pokud tam můžeš chodit bosa, tak skvělou relaxaci a energetický příjem. Nejde vše propočítávat na peníze. Co si kdo sám vypěstuje, má pro něj nevyčíslitelnou hodnotu a velký význam. Studna, je štěstí a čistá voda ze studny "elixír", jaký my v paneláku nikdy nepoznáme, tak si užívejte :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

Rudy, to nebylo na tebe s tím podpisem. To si Janík chvíli užíval a pak snad nás Hugo od toho "zachránil" :)
Ten tvůj předešlý verš jsem zkoumala a ještě nevím přesně, jak to bylo doopravdy myšleno. Vyšlo mi to tak, že když zavládne láska, bude mír. Můžeš napsat, jak to přesně bylo česky nebo slovensky, díky.
Jo a promiň Culko, není to podstatné, ale s čím to hrkotali chlapi, můžeš to nějak popsat /google to nepřeložil/díky :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

ked moc lasky
bude silnejsia ako
laska k moci

odpisane zo steny dievcenskeho hajzla na strednej skole v Boulderi

to aj pricip z NLP staci prehodit slovosled trocku gramatiky a je upne iny vyznam

THE POWER OF LOVE

THE LOVE FOR POWER
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

ajla píše:Vyšlo mi to tak, že když zavládne láska, bude mír.
Jj, mir je prima, o tom zadna, ale vzpominam si na pribeh kdy za komousu znamy uhral jakysi predvojensky psychotesty na modrou knizku a dostal papiry na hlavu a modrou knizku navrch.
Posledni kapka co rozhodla byla kdyz se jej optali "Co byste si pral na Svete ze vseho nejvic ?"
On se dlouze zamyslel, zadival se uprene na komisi psychousu a rekl : "Vite .. ja bych si nejvic ze vseho pral mir".
Hotovo .. pako, jasna modra :D znel okamzity resultat (normalni clovek si preci preje autaky, baraky, jachty, prachy, moc, holky a tak) :D ..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

rudo píše:ked moc lasky
bude silnejsia ako
laska k moci
na tom záchodku to nebylo s diakritikou, moč? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Urcite bylo, ale hacek byl zrejme slabe vyryty, tak to rudo prehlid a udelal spatny zavery :lol: ..
(Sarko priznej barvu, ze to nenapadlo Tebe, ctu za tim Miru fekalnika) :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Si vis pacem para bellum.
Pokud chceš mír, připravuj se na válku.
ajla píše:Rudy, to nebylo na tebe s tím podpisem. To si Janík chvíli užíval a pak snad nás Hugo od toho "zachránil" :)
Ten tvůj předešlý verš jsem zkoumala a ještě nevím přesně, jak to bylo doopravdy myšleno. Vyšlo mi to tak, že když zavládne láska, bude mír. Můžeš napsat, jak to přesně bylo česky nebo slovensky, díky.
Jo a promiň Culko, není to podstatné, ale s čím to hrkotali chlapi, můžeš to nějak popsat /google to nepřeložil/díky :)
Ale kdeže, tykalo se to jednoho dne :-) Aneb mylne zavery. Snad :)

Hugo je kdo? Mistni cenzor co smazal vlakno o tradicni cinske medicine? ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Jo, velmi benevolentni cenzor, ale porad lepsi nez byt mistni osel, to uz Ti Janku nikdo neveme, neboooj :mrgreen: .
V tom jsi jednicka no.1 neprekonatelna :wink: .
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

To mame 3,37/8*60^2 = 1 516,5 MB = 1,5 GB = za hodinu mas jeden prumerny film stazeny... Pokud ovsem nemas Fup (coz bezdrataci mit mohou vsude na svete, u dratu k tomu davno duvod neni).

To by se nekterym zdejsim s Ufon.cz bezdratovym internetem ani nesnilo :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
rudo píše:ked moc lasky
bude silnejsia ako
laska k moci
na tom záchodku to nebylo s diakritikou, moč? :)
jsem si myslel že to nekomu nedá, jenom jsem byl zvedavaj že kto se chytne

vono po angeľskom se

power nedá zamenit za urine

i když možna

urine therapy - power therapy, kdoví?
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

"Pokud chceš mír, hraj na kytaru a zpívej."
Bože, až jeden den? Naštěstí jsem to viděla pár vteřin a hned to zmizelo, tak jsem myslela, že Hugo.
Všimni si, kdo je správce našeho webu :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

1. Pokud si myslis, ze pravdou a laskou zajistis mir, tak zbyva doufat, ze o tom nikdy nebudes rozhodovat, anebo Platon keca?
2. V taptalku bys nic nevidela :-)
3. To byla sranda :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

"Pokud chceš mír, miluj, hraj na kytaru a zpívej."
Takto to snad vypadá líp.
No a ne, stačí když se lidé budou mít vzájemně rádi, pak není co řešit a rozhodovat.
Jde taptalk taky v pc a je to výhoda?
Myslela jsem, že sis Huga nevšiml :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

1. Vypada to lip do doby, nez si prectes treba Koran nebo do doby, nez poznas zbylych 95% filosofii planety... V Koranu se pise, volne receno, ze kdo neveri v Koran, ma byt povrazden :-) A uz si nemyslim, ze 9/11 byla holograficka projekce ani dalkove rizena letadla :-)

2. No v PC (to je relikt 90 let) opravdu ne. Jde o Tap A Talk, neboli dotykej se a komunikuj. PC frcelo v devadesatych letech, pak frcely netbooky a po 2010 se vyrabi uz vice tabletu, nez notebooku+netbooku+PC dohromady :-) je to i setrne k prirode, mam zmereno, ze mi bezi na pouhe 2W (pocitej ze to PC si klidne vezme 100W a k tomu monitor treba 60W takze 160w celkem nebo taky daleko vice...)

3. Vsiml, a Hugo byla ma oblibena video hra (nedavno si psala, ze hry podporuji abstraktni mysleni, coz potvrzuji) v 1991, kdy PC umelo jen pipani a hranatou monochromatickou grafiku. Cimz podtrhuji PC jako relikt :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

"Tap A Talk, neboli dotykej se a komunikuj" to je moc hezké.
Měli jsme tablet a snadno se rozbije a z ničeho nic přestane fungovat. Myslím, že docela vhodné a výhodné jsou iPhony. Pro mě zatím drahé, co chvíli zastaralé, nevím, jestli na nich lze psát texty a tisknout. Z energetických důvodů nutno zvážit. Co je vlastně v současnosti nejvýhodnější? Vlastně si to můžu zjistit :) , ale s tou šetrností k přírodě, musím přehodnotit, díky.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

To myslis mozna ten cinsky tablet za 2000,- CZK co na nem prestane fungovat nabijeni? Ja sel do ipad2 v roce 2011 a donedava (duben?) se stale prodaval (ackoliv ipad3 a ipad4 uz ne), drzak jak ma bejt :-) s ohledem na kvalitu (jak HW tak i SW) je to vlastne levne a levnejsi nez "android"... Vsimni si toho temer nuloveho zastarani, kdy ipad2 vysel nekdy 2010? A jeste 2014 na nej 100% vyjde updatovany iOS8, coz by se ti u Androidu urcite nestalo :-)

Samozrejme lze psat texty a tisknout a milion jnych veci :-) ty 2W spotreby to dalo pri nejnizsim podsviceni pri cteni, bez probihajici internetove komunikace s ipad mini, kazdopadne tento tablet ve sve dobe trumfuje vahou a vydrzi vsechnu konkurenci...

A to jsem byl drive geek, ted ten, co si vse chce nastait sam, deep windows a linux a routery, pricemz o applu se rika, ze je pro blby :-) bohuzel (nemam rad korporace), iOS je nejlepsi a pokud ho umi clovk vyuzit, tak i nejlevnejsi...

Pokud clovek neprizuje hodne textu, tak ani nepotrebuje bezdratovou klavesnici, na zpracovani mailu, facebooku, iMessage, fotek, videa, neni lepsi mobilni platformy (opet musim konstatovat, ze bohuzel)...

Tapatalk free - time line:
http://img834.imageshack.us/img834/6243/u95lt.jpg
Naposledy upravil(a) Janek dne ned črc 13, 2014 21:23, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

Díky za info, jen, prosím tě, odeber tady culce tu ukázku, díky moc. Na pc to nevypadá moc dobře, díky.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

ajla píše:"Tap A Talk, neboli dotykej se a komunikuj" to je moc hezké.
Měli jsme tablet a snadno se rozbije a z ničeho nic přestane fungovat. Myslím, že docela vhodné a výhodné jsou iPhony. Pro mě zatím drahé, co chvíli zastaralé, nevím, jestli na nich lze psát texty a tisknout. Z energetických důvodů nutno zvážit. Co je vlastně v současnosti nejvýhodnější? Vlastně si to můžu zjistit :) , ale s tou šetrností k přírodě, musím přehodnotit, díky.
Ajli, pokud mas na stole normalni obycejny ntb (jako treba ja), nelam si tim hlavu, mas spotrebu asi jako 15-20W Teslova zarovka (dnesni usporka) a jsi k prirode uz i tak setrna:).
(a eonove ani cezove z Tebe uz ted radost nemaji) :).
Zanek zase jako vzdy dramatizuje okolnosti, i kdyz ty dva watiky jsou pekny, to se musi uznat, ale susnit se (za ty prachy) na mrnave obrazovce s mravencema ? :wink:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Ta obrazovka je skoro stejna jako u netbooku a kdyz ji mas bliz k ocim, o skladnosti nemluvim a o deravosti tveho notebooku s 64bit woknousama nevylepsis chromem, clovece. A jak to vim? No prave :-)

Takze to mas sice levnejsi, zato deravejsi a v dusledku drazsi - data utikaji kam nemaji? A jen 10x vyssi spotreba a 10x vyssi vaha a cena nizsi nez tvuj kvalitni notebook z marketu. Pravda, ja udaval spotrebu PC a ne noveho notebooku anebo netbooku.

No v ostrovnim systemu kazdy jeden watt hraje roli.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Ty jsi na pustym ostrove, nebo zase nejaka fobie ? :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Ty, kdyz jsi na foru, tak ti zena nedala vychazku :-)
Ja mohu byt kdekoliv, i na tom ostrove, kdyz na to prijde. Satelitni internet eutelsat je od lonska prekvapive levny.

Mimochodem, pochybuju, ze ten tvuj hlucny pomaly notebook te stal v roce 2010 nejak mene jak 10.000 Kc co me stal tablet co dnes slape jak novy a baterka drzi 9 hodin :-) prozrad coto mas za levny kousek :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Ta obrazovka je skoro stejna jako u netbooku a kdyz ji mas bliz k ocim ..
Wole !!! :D Az Ti bude tahnout na 60, budou Ti taky obe ruce kratky, jaky k vocim ? To nevis ? Tak si nastuduj "seroslepost" a "vetchozrakost" :mrgreen:
Si zagoogluj a jeste si nakej patek pockej a uvidis sam :D .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Prihral jsi mi na smec, tak ti celkem mohu pomoci pratelskou nahravkou, hlavne zacni nadpisem:

http://img856.imageshack.us/img856/3491/fgdj2.jpg

Zde si precti recenze: http://www.databazeknih.cz/knihy/jak-se ... ryli-89963 z 6 na 1,5 diop., z 2 na 0 apod.

A skonci tim, ze si tu publikaci opatris a prectes :-) jak chces mit neco v cajku, kdyz jdes po povrchu? Ja chci nejen BZP, ale i to, aby Buh vyresil me problemy bez meho pricineni anebo jen za to, ze odrikam 20x Otcenas - jak snadne, tak hloupe.

Nechci nic delat...

Na ptazku, kolik stal ten tvuj notebook jsi odpovedet zapomnel, jdu pohledat knihu, jak se zbavit toho nemce, co zapomina pivo zaplatit (to je lepsi, nez ho vybryndat:-).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

No ja jej mel hlavne uz v dobe, kdy Ty si rikal jeste na hovinko papu a svitil dvoukilem v kuchyni :wink: .
Nekdy uz je unavny jit porad "s dobou" a uz na to prdim kupovat porad od nejakyho vycurance nejnovejsi modely, ktery stejne davno vyrobci susi nekde v supliku az me omrzi my stary hracky :D.
Tak kdyz tak setri linkama, nehraju uz tu hru na vecne update a upgrade zeleza Jeniku, omrzela me, ale dik za snahu, se ceni :).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Ty jsi mel svy 64bitovy windowsy 7 v jake dobe prosimte?:-) na 64bit bylo rozumny 4 a vice gigabajtu ramky :-) ja s pc zacinal v dobe, kdy 1MB RAM stal 1500,-Kc :-) to jen pro okresleni...

Vzdyt jsem nejmin 3 x napsal, ze muj tablet http://en.wikipedia.org/wiki/IPad_2 se prodaval v tom samem modelu presne od 3/2011 ja jsem v dubnu 2011 koupil - prodaval se presne 3 roky (prezil i sve nasledovniky) a ze jeho moralni zastarani se stale nekona bo na nej ios8 v 2014/9 vyjde a ja jsem velmi spokojen a baterka drzi :-)

a mimochodem, jen licence pouzitelneho windows stoji asi 2500,- pro vyrobce a to je zapoctene v cene toho notebooku co kupujes... Pred hodne lety jsem na par skolenim MSFT byl :-) Ale ja to chapu, kdyz nekdo je zvykly na notebook, tak zkratka kupuje dalsi a dalsi, ze ja jich doma mam :-)... To mas jak s jidlem, kdy udelas zmenu? Az kdyz neco zpusobi tvou nespokojenost resp. chces neco lepsiho... Tak je to se vsim.

Takze zopakuji potreti jednoduchou otazku, kolik te stal ten tvuj notebook a kdy :-) co vim tak noebooky stoji stale stejne a ro okolo 12000,- jen se zlepsuji a to same tablety... Cenova hladina je stale stejna a je to jen o tom zvazit, co prinese vetsi uzitek, komfort, moznosti, experience...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

A no ne, samoze OS postupne od cernyho DOS-u u starickyho NTB IBM (pred zesrotovanim), dneska by u toho lidi sedeli a cumeli jako vrany do tmy :D.
Taky "Rozdil je v IBM" nebyla jen takova prazdna reklama, porad se to nejak sralo a sekalo, hehehe, jsem s tim chtel ridit dalekohled po obloze, nezbyl cas, dneska uz neni chut, je zahrada a tak .. to jsou vetsi kouzla nez nejaky tranzistorovy hracky :) ..
---------------------------------------------------
Predtim byla 286, pak 386 vibrujici procesorem na celych 25MHz ! i math. coprocesor jsem mel jeden cas na materi desce :).
Jasne pameti staly takovy (i vetsi) balik, o diskach nemluve a to jem mel 8? 16? MB, nebo tak neco uz se neupominam.
Rozliseni 320x240 VGA + celych nefalsovanych 16 barev !!! :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak najskor pre ajlu. Chlapi hrkotali s takou rurou. Boze jak je to po cesky. Zeby drncali? Mali to namontovane na trucku a robilo to strasny ramus, kym nam tu studnu cistili.

Aaah Norbekov. Pekna knizka. Rano som hladala, ci nie su niekde len tie cvicenia. Toto je na h.. na e-bookoch, neda sa v nich listovat, ked sa chcem len na nieco pozriet. Namiesto cviceni som nasla volaku mudru tunajsiu (severna amerika), ktora sa rozculovala, ze Norbekov vobec nespomenul Batesa, ktoreho metodu vo svojej knihe popisal. Ja uz len hlavou krutim, ale niekto jej odpovedal, ze tie metody su stare 2000 rokov a skor Bates ich pouzil vo svojej knihe, bez uvedenia zdroja.
To je ako ked mi tu tvrdia, ze zemiakova kasa je vynalez Kanady. Som nevedela, ze nase stare mamy tu boli na skoleni.

Konci nam kontrakt na telefon a asi sa uz konecne zi-phonujeme aj my. Do androida nam google tlaci aplikacie a potom sa nevladze updatenut, lebo nema dost pamate.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

... brambory privezli z Emeriky do Evropy v polovine 16.stoleti, ale pokud je pravda tohle viewtopic.php?p=188346#p188346 - tak davno predtim pred 60 000 cerny Adam osel semenem celou Emeriku :-)

Mimochodem v jinem zdroji videa jsem pred 2 dny uvadel, ze krestane v tehdejsi Evrope z narizeni cirkevnich mudrcu (ach ten Buh) nechteli jist brambory a v hladomorech radeji umirali - skoro 200 let trvalo, nez je zacali evropane konzumovat...

No a hlavne android mrzne pri pouzivani a pochybuju ze google android muzes upgradovat operacni system po 3 letech... Android je levna cinska plastova hracka, ale je zadarmo. Neco jako linux.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Mimochodem v jinem zdroji videa jsem pred 2 dny uvadel, ze krestane v tehdejsi Evrope z narizeni cirkevnich mudrcu (ach ten Buh) nechteli jist brambory a v hladomorech radeji umirali - skoro 200 let trvalo, nez je zacali evropane konzumovat...
Co vis, vime vsici dneska hovnajs jak to presne bylo, treba se nekolik blbcu otravilo ze zelenych brambor tak to pro jistotu zarazili, to nikdo nevi, byls u toho ?
http://www.vitalia.cz/clanky/syrove-bra ... -jedovate/

Nebo jsi si to zase jen nekde precetl a veris ? Nezkreslili Ti tu informaci ? Mas 100% jistotu ? (ach ten vedec ateista) Hm ? :wink:
(aneb polovina dejin je zfalsovana vitezema, druha polovina vymyslena badatelama)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

:lol: Díky, culko, za vysvětlení, hrkotali - rámusit, chrastit rozumím, ptala jsem se na "trucku".
O zraku já četla tuto knihu:
http://www.oberonic.cz/texts/Vicha-Fran ... -bryli.pdf
a tyto metody se používají taky v józe. Vím o tom, metody jsem praktikovala, přesto mám teď myopii /nejspíš pc/.
Snad iphon je na tohle lepší.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Pokud mas lcd, tak iphon a lcd je stejny, to jen sklenene monitory svymi fotonovymi dely chrlili do hlavy...

Neverim na zkazeni oci ze cteni, duvod bude jinde


Franto, syrove brambory jim 20 let a ziju, precti si tohle a tak to zkratka je :-) myslim ze je to dostatecne zdrojovane i zdokumentovane :-)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lilek_brambor
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Jendo zase ctes rychle a zase blbe, syrove brambory leci, ZELENE (nezrale?) jsou jedovate co ja vim ?:)
( P.S. Prekvapilo by me uz jen kdybys neco na Svete nejed :D )
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

Fakt? To jsem nevedel ;-)


from mobile device
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: culka

Příspěvek od ajla »

Ne ze čtení, ale zírání do monitoru, než byly lcd.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

Njn ja jen 15 let do CRT a oko se asi take zhorsilo, budu cvicit...


from mobile device
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět