culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:v diskusii pod clankom doktorka Gloria - Gossia, s ktorou som maval vecne hadky o vsetkom
Proc Ty si clovicku tak nestastny ? Mas taky s nekym neco jinyho nez vecne hadky o h...e ?:)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

cepheus píše:
rudo píše:v diskusii pod clankom doktorka Gloria - Gossia, s ktorou som maval vecne hadky o vsetkom
Proc Ty si clovicku tak nestastny ? Mas taky s nekym neco jinyho nez vecne hadky o h...e ?:)
Asi ma h.vno co na praci. :lol: Zato ja sa zase par dni nezastavim. Chlapi picli moosa, my zeny sme prisli za nimi na navstevu a kedze s mojim furikom, tak sme psov nechali doma. Kedze sme ich nemuseli strazit pri camproch, tak sme isli pomahat. Narobeni sme vsetci jak kone, este ze sme za volantmi nepospali.

V tom clanku ma hlavne zaujala pasaz o udrzbe zubov.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

out of here
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:
cepheus píše:
rudo píše:v diskusii pod clankom doktorka Gloria - Gossia, s ktorou som maval vecne hadky o vsetkom
Proc Ty si clovicku tak nestastny ? Mas taky s nekym neco jinyho nez vecne hadky o h...e ?:)
Asi ma h.vno co na praci. :lol: Zato ja sa zase par dni nezastavim. Chlapi picli moosa, my zeny sme prisli za nimi na navstevu a kedze s mojim furikom, tak sme psov nechali doma. Kedze sme ich nemuseli strazit pri camproch, tak sme isli pomahat. Narobeni sme vsetci jak kone, este ze sme za volantmi nepospali.

V tom clanku ma hlavne zaujala pasaz o udrzbe zubov.
aha tak to pro to ještě skouknu, ne kvuli sobě, ale porád se někdo ptá a řeší
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Vcera v spravach povedali, ze Edmonton bude mat za chvilu viac juice barov nez coffe shopov. Plietli juice a smoothie dokopy, ukazali 2 chlapcov u nich doma a potom majitelku jedneho baru. Ta zobrala do ruky flasku prisernej farby, ze ake je to dobre. Vraj uhorka, 3 stonky celeru, hruska a vela spenatu, ale nemoze prezradit recept. Reku nechaj si moja, u Boutenkov je takych vela.

Na zaver len tolko, ze nejake vyrazne zmeny neocakavam. Tim Horton`s alebo Starbuck nebude nahradeny tym, co si denne nosim do roboty. Obcas moje baby aj oci vytrestia, ci to naozaj idem pit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše: aha tak to pro to ještě skouknu, ne kvuli sobě, ale porád se někdo ptá a řeší
už se nikdo neptá
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Dnes vecer som skoro zmrzla. Dala som si salat s bio susenymi rajcinami nalozenymi v extra virgin olivoil. Kurna taka zima mi bola, ze som sa musela do deky zabalit. Pipinky mi navrhli, nech si radsej prinesiem nieco teple. Trochu maju aj pravdu. V tom ich dome je zima jak v ruskom filme a vonku to momentalne nevyzera lepsie.
IMG_20131105_101322.jpg
IMG_20131105_101322.jpg (70.52 KiB) Zobrazeno 15487 x
V sobotu zacalo prsat, potom to primrzlo a v nedelu nasnezilo. Je tu ako v rozpravke. Pri troche stastia uz len 6 mesiacov. Vestica v predpovedi pocasia povedala, nech si ten sneh oznacime, ze sa s nim zase stretneme v aprili.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Nedalo by se to nejak udelat, abychom si tu zimu uprimne oblibili???

Ta bila je aspon hezka, a clovek pri ni nepromokne skrz naskrz jako tady.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Mne na tom najviac vadi, ze sa ten sneh nakyda na cesty. Kym sa to rozjazdi a potom cele vymrzne. Ona ta zima tu je uplne ina. Ked je aspon -15 a snezi, tak ten sneh je jemnucky a staci do auta sadnut a vsetko to sfukne same.
Ak cestari nezabudnu a odhrnu, tak tie zvysky rozjazdime a cesta vymrzne uplne do biela. Potom sa jazdi celkom dobre.
Najhorsie je to na jar, ked uz je teplejsie (akoze do -10) a sneh je nechutne mokry, tazky, lopata k ruke prirastena, vtedy nas pri zivote drzi uz len predstava, ze to uz mozno bude posledny sneh a ze Calgary zasype najneskorsie o tyzden.

Ale zima ako taka....fuuuuj. Al Gore by mal vratit prachy a nobelovku za to globalne oteplenie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

culka píše: Al Gore by mal vratit prachy a nobelovku za to globalne oteplenie.
to si teda nejak zle ochopila, globalne oteplenie bolo o rozsireni duhovych pochodov a zmeny zakonov o sobasoch.
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Este stastie, ze mi to ma kto vysvetlit. :lol:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Toto by jeden nezral. Primator Toronta je news numero uno uz zopar tyzdnov ak nie mesiacov. pod tlakom okolnosti sa konecne priznal ze uzival kokain, ale podla neho to vobec nie je dovod, aby odstupil. Do funkcie bol zvoleny a tak to zostane.

Nas najdrahsi pan premier konecne vyhodil troch senatorov, aj ked podla vseobecneho nazoru by mal ist aj on. Ako jeden novinar povedal premier klamal len v dnoch, ktore koncia na Y (sundaY, mondY, tuesdaY, wednesdaY a tak dalej az do soboty)

No a tu v Alberte mame vladu jednej strany viac ako 40 rokov a vedu to od desiatich k piatim.

Nepripomina vam to volaco???? m:-)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

pripomina mi to scenu z : You've got the mail

ked vysvetloval Krsteneho otca ako knihu na vsetko :

aky je dnes den :

monday, tuesday (ale treba na to tvrdy taliansky-sicilsky dialekt)
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Nechapu, to jako ten kokain uzival v praci? Nebo se jen priznal ze to kdysi v zivote (kdo nebyl mlady a zvedavy?) zkusil? Vsak prece pokud to zkusil a nepropadl, uz to svedci minimalne o dvou vecech co vzbuzujou respekt (kuraz to risknout a dostatecna integrita nenechat se tim zotrocit). Samozrejme pokud pravidelne snupe ve vykonu verejne funkce, to je jina kapitola... neznam ho :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Nechapu, to jako ten kokain uzival v praci? Nebo se jen priznal ze to kdysi v zivote (kdo nebyl mlady a zvedavy?) zkusil? Vsak prece pokud to zkusil a nepropadl, uz to svedci minimalne o dvou vecech co vzbuzujou respekt (kuraz to risknout a dostatecna integrita nenechat se tim zotrocit). Samozrejme pokud pravidelne snupe ve vykonu verejne funkce, to je jina kapitola... neznam ho :wink:
ale FI, poznas nejakeho politika anglosaskej krajiny alebo krajiny commonwealthu co nebral kedysi alebe este stale nebere nejake drogy ?

tu v AUS sa zo srandy hovori ze jedina kvalifikacia na politika je ze aspom v detsve na strednej skole drogovali

z nich najzanemjsi drogista bol postupne minister zdravotnictva, potom ninister vselicoho a napsoledy minister skolstva a bol velmi popularny kedze niekolko generacii ho poznali ako zaskriekaneho zdrogovaneho rockera
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Fi, prescanuj si to. Teda necitaj vsetko. Vadi mi, ak si niektori ludia myslia, ze si mozu dovolit vsetko.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rob_Ford
Jeho starsi brat, co tiez sedi v mestskej rade, zanho zehli kazdy pruser. Komici si z neho robia srandu, ze bol asi taky opity, ze si to chudak ani napamata.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Hehe, prescanovano :) No jo, dalsi blizenec. Dela nam sice ostudu, ale to ja vlastne taky, takze kamenovat radsi nebudu. K omamnym latkam mam tez vztah pozitivni, akorat jsem o neco hezci a nespinim se s politikou 8)
Uz mate k tomu snehu i nejakou tu auroru, nebo je na ni jeste brzo?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

myslim, ze tie su tu cely rok, len kto by vstaval o tretej rano.
Ta nasa vestica pocasia volaco tarala, ze nahodou zacinala skoro rano a aha, co sa to po oblohe pohybuje.
Tiez sme take parkrat videli (roznos novin o piatej rano), nadhera.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Cely rok? Si delas srandu? Vsak na to bych si kdykoliv i privstala... Stacilo mi co jsme s babami zazily o vanocich 2008, kdy zacala aurora blaznit akorat v case vecere, ani nebyl cas nastavit poradne fotaky...^^ Ze spiraly se promenila v srdce, a zelene srdce na obloze me fakt dokaze dojmout... navic na blbe vanoce. Zazitek tohohle zivota. Kdo vi kdy zas vylezu za polarni kruh, v zime.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Holky nechcem vam brat iluzie o tom ze nie kazda aurora je ta povodna aurora co vyrobila len priroda bez ludkseho pricinenia.

trvala aurora v CND uz dlhe roky je logicky sprievodny jav, ale nevyrobil ju Boh, nadsenie by vas rychlo preslo

z historie snad najznamenjsia je aurora pred vyse 100 rokmi ked aj v zapdnej europe bolo v noci tak jasno ze ludia vonku citali noviny

to ze prave tych niekolko aurorovych noci aj v miestach kde nikdy inokedy nic ate nebolo, bolo prave vtedy
ked sa robila operacia Tunguzsky meteor na dalekej sibiri nebola nahoda
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak uz to mame iste, Vianoce budu biele. V piatok malo napadnut "len" 5 cm, co sa zmenilo na 20 az 30cm a dnes to kyda dalej. Asi si do auta tehly nalozim. Ale v nedelu bolo slnecno, nadhera ako v tej rozpravke Mrazik. Uz len dedusko so zazracnou palicou chybal.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Uz zase chodim oblecena jak arab. Dvojo gati aj rukavic. Ten 5cm snehovy vikend sa zmenil do dnesneho dna na 42cm, zajtra sa to zje... na -23 a potom sa zacneme oteplovat. Som zvedava.

Fifi, saga mayor Ford pokracuje veselo dalej. Cele Toronto chce, aby odstupil. Teda nie cele, taka babka demokratka s dazdnikom vyletela na ludi s kamerou, nech mu daju pokoj. Inak je kamarat s nasim prime ministrom, tak neviem, ci len s nim nemlzia nejake vladne nepristojnosti. Ako ked nam Stevko zdvihol vek na socialnu podporu z 65 na 67 a peventivne to oznamil na volakej konferencii v Europe, aby sme mu oci nevyskrabali. Moj tatko vzdy hovoril, ze ak novinari pisu o hlupostiach a nic dolezite, tak sa nieco deje.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Po tom salate na veceru mi je taka zima, ze si asi aj rukavice natiahnem na to tukanie.

Dnes mi prisiel mail z Cancer is curable now (to ten nemec v Australii) a zase mi pripomenul dolezitost horucky. Ak by som zalahla do sauny teraz a vytlacila to na 40 stupnov, tak vytvorim rozdiel medzi vonkajsou a mojou teplotou 70 stupnov.

Ak si chce niekto pocitat, tak moze
http://hyperthermia.maxawareness.com/?u ... gn=welcome
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: culka

Příspěvek od Lenuška »

culka píše:Tak uz to mame iste, Vianoce budu biele. V piatok malo napadnut "len" 5 cm, co sa zmenilo na 20 az 30cm a dnes to kyda dalej. Asi si do auta tehly nalozim. Ale v nedelu bolo slnecno, nadhera ako v tej rozpravke Mrazik. Uz len dedusko so zazracnou palicou chybal.
To je nádhera :D když se podívám z okna já, vidím mlhu, mokro, polotmu, nepříjemno...
Lépe odhrnovat sníh, než tohle!! :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Dnes mame o 20 stupnov teplejsie, psiska sa len von pytali, teda Flynn obcas odmietol, ked pocul, ze sa v kuchyni strnga s niecim. Pazravec jeden.
Envirinment Canada rano vypustil warning, ze nam do zajtra napada 10-20 cisel. Dali to na polku Alberty, to je ako my, vy a poliaci dokopy. S tym, co uz mame (42cm), by to mohlo byt vyse 60cm za tyzden. Normalne je 15. V lete mi oci tahala zlta repka a teraz biele hore, biele dole, biele vpravo, biele vlavo a predomnou vyjazdeny pas. A ak ide oproti nakladak s turbanom za volantom, tak zostavam stat, nech ma obide. Oni totiz zasadne jazdia v strede.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Dnes mame o 20 stupnov teplejsie, psiska sa len von pytali, teda Flynn obcas odmietol, ked pocul, ze sa v kuchyni strnga s niecim. Pazravec jeden.
Envirinment Canada rano vypustil warning, ze nam do zajtra napada 10-20 cisel. Dali to na polku Alberty, to je ako my, vy a poliaci dokopy. S tym, co uz mame (42cm), by to mohlo byt vyse 60cm za tyzden. Normalne je 15. V lete mi oci tahala zlta repka a teraz biele hore, biele dole, biele vpravo, biele vlavo a predomnou vyjazdeny pas. A ak ide oproti nakladak s turbanom za volantom, tak zostavam stat, nech ma obide. Oni totiz zasadne jazdia v strede.
pamatuji, ze jsem mival za mlada tedy tak po 20 let tuzbu se prestehovat do alberty, aha uz vim, to som jedaval len smazaky a veprove hlavy
zlate casy
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Marne premyslim o vyhodach nasi sede oproti te vasi bile. Mozna ze na sedem neni tak videt spina? :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Marne premyslim o vyhodach nasi sede oproti te vasi bile. Mozna ze na sedem neni tak videt spina? :roll:
klimatolog profesor Janda, mal dizertacku na temu : z bile cernou udelam
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

IMG_20131206_191941-1.jpg
IMG_20131206_191941-1.jpg (37.82 KiB) Zobrazeno 15005 x
To je nas domaci hadac pocasia, ale konkretne teploty udava spravne. Som zvedava, co napise rano.

Vraj v Anglicku velmi fukalo a teplota bola -2, az mi chladno zostalo z tej spravy (:-) , skoro ako ked sa vo Vancouveri ochladi.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: culka

Příspěvek od Lenuška »

Týjo :D
my měli v noci za oknem na teploměru -5, nasněžilo kolem 5cm, a všichni jsou z toho pryč. :lol:
Konečně se dobře jezdí po Praze, málo aut :D , vzduch čistý...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Hehe, o tom je i pisnicka, jak jsou Prazaci ze 4 cm "kalamity" nacisto vedle :lol: (:-) .

".. a v Praze kalamita jak na Sibiři - 3 centimetry sněhu a u Muzea čtyři .." :D

Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

IMG_20131207_063041-1.jpg
IMG_20131207_063041-1.jpg (40.91 KiB) Zobrazeno 14971 x
Prave ma nasi havinkovia vytiahli z postele, nech ich pustim von. A ja ze co su tak rychlo naspat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

fuj!!! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: culka

Příspěvek od Sweetie »

culka píše:
IMG_20131206_191941-1.jpg
To je nas domaci hadac pocasia, ale konkretne teploty udava spravne. Som zvedava, co napise rano.

Vraj v Anglicku velmi fukalo a teplota bola -2, az mi chladno zostalo z tej spravy (:-) , skoro ako ked sa vo Vancouveri ochladi.
ja bych to nevydrzela. to je zima jak v ruskym filmu. jojo, fukalo. tady ve meste to prevratilo kamion na moste a strom spad na auto s ridicem vevnitr. ja se dvakrat zastavila pri prechazeni silnice abych to ubalancovala. uz je zase skoro jaro.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Aj tu. Ráno o pol deviatej bolo dokonca 38 a potom to pomaličky začalo stúpa. Teraz je večer, niečo po deviatej a máme 14 (-).
Ešte šťastie, že nemáme predpoveď pre meteosenzitivne obyvateľstvo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

Ty meteostanice zobrazují hodnoty zvenku i v domě že? Já bych potřebovala něco na koncentraci CO2, jako argument. Ve dvou pokojích dýchá pět lidí, pes a ohniště a Míra řeči, že sem pouštím mráz, když větrám dvakrát denně. Takže před ním je otevřené okno minutu, když není doma, dvě minuty a hned třikrát denně :P Mám ráda teplo, ale taky kyslík.

Jak to řešíte vy, rekuperací?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: culka

Příspěvek od Lenuška »

s.arik píše: Já bych potřebovala něco na koncentraci CO2, jako argument.
Jak to řešíte vy, rekuperací?
Kupte si kanárka >:-)
To není vtip, jedna sousedka měla tři děti, které spaly v malinkaté ložnici. Maký kluk si na noc vzal k posteli kanárka v kleci, a ráno byl polomrtvý na dně. Když to vylíčili veterináři, vysvětlil jim, že se kanárek mohl udusit. Co vydrží lidé, oni nevydrží. Proto si je taky brali dříve do dolů jako ukazatel metanu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Nema rad mraz a protp dela na pile?
To je asi rozmazlenost, drive jsem mel 25 v byte a ted mam 6 :-) kdyz otevru dvere, ven, ani mi to neprijde, no cilovka bude nekde okolo 13-15.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

Nemyslím, že je rozmazlený člověk, který není spokojený v 6 nebo 13 stupních.
Při 13 klidně spíme, ale přes den máme rádi doma 18 - 22, práce venku je něco úplně jiného než domácí relax, hry s dětmi, sprchování...
Možná kdybys nežil sám, přišel bys na to, že skoronahota je příjemnější než dvě vrstvy i na doma :mrgreen: Oprava, čtu vedle, že dokonce čtyři.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

culka

Příspěvek od Janek »

Preferovat celorocni nahotu, prestehuji se na Funafuti :-)
Obrázek
27oC v 2:00 v noci venku :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Sari, tu je tolko pre mna nepochopitelnych veci!!!!

Domy su sparatkove, medzi tym je izolacia, zvonku preglejka a terpapier, zvnutra igelit a sadrokarton a nepomrzneme. Kurenie v domoch je vacsinou fukacie, kotol miesa vzduch vnutorny a cerstvy zvonku. Dolu v basemente (pivnici, ale ta je tu plne obyvatelna) mam hlasic na co2.
Takze napriek tomu, ze posuvacie okna v zime jednoducho zamrznu, akosi sa tu vetra pomocou kurenia a cez skary.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: culka

Příspěvek od Janek »

My tomu rikame rekuperace, ale to uz je dnes pry out, drahy a neefektivni... Tedy ty drahe plastove sofistikovane rekuper. systemy...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

s otazkou CO2 sa treba obratit na sudruha Allana Gora, ten vie o tom uplne vsetko
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: culka

Příspěvek od LenkaH »

My mivali v Potsdamu docela casto -30. Ted jsme se premistili kousicek vic na jih a porad cekam, kdy ta zima jako dorazi, ale ona uz tady asi je... :o Kdyby alespon vic snehu bylo :(
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ako tu sedim tak prisaham, ze som vam nic neposlala. Toronto zavrelo letisko, ci co to spletaju, nikto netusi kde maju kufre a vraj sa volake nemiestne pocasie hrnie na Europu.

No a my mame mat v pondelok + (slovom plus)2 a dazd. Asi mozem nanosit mrazak do mrazaku. Vypla som ho a prestahovala do kampru. Mraznicka drzi -18 a v porovnani s tym, co bolo vonku, to bolo teplo.

Citam Resilient Gardener. Ta teta, co to napisala ma absolutnu pravdu. Obrabat zahradu, ked je dobre pocasie, dostatok vody a lacna elektrina na polievanie a zahradkar zdravy, to dokaze kazdy. Ona sama je celiak a ako decko bola az neprijemne chuda. Ked jej konecne nasli, co jej chyba, prestala jest lepok a pribrala. A velmi.
V knihe ma zaujimavu uvahu na temu omega-3. Nie kazdy clovek si dokaze vyrobit, co potrebuje z rastlinnych zdrojov. Ona je jedna z nich. Ale slepacie vajcia z volneho chovu jej nepomozu, rovnako ako hydinove maso, pokial nie je z aspon 4 mesacnych moriek. Pokial ta zver nema naozaj moznost sa volne past, tak nevytvori omega-3. Podotkla, ze tuniak v konzerve bez tuku asi tiez nebude zdroj omega-3.
Takze ak uz je clovek ochotny zaplatit tie nekrestanske peniaze za organicke maso, nech sa zameria na co najtucnejsi kus. Proteiny ziska aj z rastlinnych zdrojov, na to nepotrebuje maso, ale omega-3 je v tuku.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Nech si sem nezapisujem len hororove teploty, dnes mame +9. Zato fuci, jak zmyslov zbavene. 70km/h v narazoch v meste tak do stovky. Na letisku narazy 120km/h vraj najviac ako kedy zaznamenali. Keby bolo leto, tak aj tornado by z toho mohlo byt.

Volakde severnejsie od nas naraz vyhodil truck z cesty, vodic sa z neho vyhrabal von a zabilo ho auto, ktore vyhodil z cesty dalsi naraz.

Teda co sa uz tuto zimu deje. :?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

45C 4 dni v kuse

vacsi bere
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

rudo píše:45C 4 dni v kuse

vacsi bere
Tebe sa jeden nezavdaci ani keby ti trnom prdel vytrel. Kedy to bolo, co si sa stazoval, ze rano vlacis tie cajniky v rukaviciach?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Zalozna kopia
http://futureofnutritionconference.com/ ... nutrition/

Natasha Campell-McBride ma krasny rusky akcent, jak tu hovoria "Natasa and Boris", ale o to lahsie jej rozumiet.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět