culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:na zapal je omega 3, rybi olejcek, do brucha, nie na ruku, vela a este viac casto a fruit
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

furt == na vecne veky a nikdy inak
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:na zapal je omega 3, rybi olejcek, do brucha, nie na ruku, vela a este viac casto a furt
nemá to nějaký strop, omezení? :) Já mám teď menší "úraz" a přemýšlím o navýšení množství rybího oleje...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše:na zapal je omega 3, rybi olejcek, do brucha, nie na ruku, vela a este viac casto a furt
nemá to nějaký strop, omezení? :) Já mám teď menší "úraz" a přemýšlím o navýšení množství rybího oleje...
a co ja viem pre mna je omega 3 jedlo

ake obmedzenia ma pocet bananov jablk mrkvy alebo zemiakov ?

pocul som nejake strasenia ze moze moc zriednut krv pri velkych davkach, ale to bude asi pre nejakych chronicky chorcyh ktorym vsetkeho dobreho moc skodi

ja bezne davam aj 10 kapsul, niekedy viac denne a tu kaspule niekdy 1000mg a niekdy su to 1500mg
okrem toho stale chiaseeds a obcas lan vo zmesi atd

ovsem ako som navysil tuky celkovo tak si nemyslim ze sa blizm ku pomeru 1:1 medzi omega3:omega6, pol kila burakov a nikolko lyzic kokosoveho oleja okrem inych je dost tazko omegou 3 vyvazit (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

urcite tam budu nejake horne limity, ale ved to tak nebudes robit roky. Ked by ti niekto predpisal antibiotika a bolo ti dostatocne zle, tiez nebudes riesit limit chemikalii.

Inac paprc uz dobre, mala som chut na rybu a pocuvla moj zaludkovy mozog ( a potom precitala rady o omega-3 ).
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

culka píše:urcite tam budu nejake horne limity, ale ved to tak nebudes robit roky. Ked by ti niekto predpisal antibiotika a bolo ti dostatocne zle, tiez nebudes riesit limit chemikalii.
to je fakt...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: ja bezne davam aj 10 kapsul, niekedy viac denne a tu kaspule niekdy 1000mg a niekdy su to 1500mg
okrem toho stale chiaseeds a obcas lan vo zmesi atd
a proč? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: Inac paprc uz dobre, mala som chut na rybu a pocuvla moj zaludkovy mozog ( a potom precitala rady o omega-3 ).
tohle jsem udělala když jsem poprvé opustila vegetariánství (někdy v půlce roku 2006) - při bolestech zubů jsem se vrhla na ryby, okamžitě, uprostřed noci a bolest ustoupila natolik, že se nekonal ani zubař. Ale možná to bylo šokem z konce vega. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše: ja bezne davam aj 10 kapsul, niekedy viac denne a tu kaspule niekdy 1000mg a niekdy su to 1500mg
okrem toho stale chiaseeds a obcas lan vo zmesi atd
a proč? :)
pretoze povazujem omega 3 za zaklad ludskej stravy, pretoze omega 3 reguluje mnozstvo dolezitych procesov a je zakladna stavebna l;atka bunkovej steny a musi sa pouzivat na nove bunky a aobnovu stoen starych buniek, inak bunkove steny sa stavaju nepriepustne pre kyslik a ziviny smerom dnu a nepriepustne pre splodiny, tuhe aj plynne smerom von, bez omega 3 kazda bunka sa zacne dusit, slabnut starnut umierat,
napriklad pridusena bunka je prvy predpoklad kazdej rakoviny.

a ako som uz povedal pomer omega 3:omega 6 ma byt idealne 1:1 a kedze potrebujem aj vela omega 6 tak musim s omega 3 dohanat, aj tak nemyslim ze dohanat stiham.

Ideal vitalneho stravovavania je stat vedla Grizlyho vo vodopade a chytat skacuce lososy a namieste ich okamzite papat

slabise povahy mozu stat asi 50 metrov dolu prudom a papat to co Grizlimu z huby vypadne tie kusky lososov
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Samiiii, ked zase zabludis na vitosa, mam tu pre teba odkaz.
Dnes som posunula dopredu odstavovac (mixer az potom) a stavila vsetko, co sa predo mnou nestihlo schovat. Aj taku kyticu ligurceka. Zabilo to vsetky chute. Ananas, mrkva, uhorka, cukina. To je tusim vsetko a cele to bolo tmavozelene. Vsetky trubelky mam vypalene, ani zazvor netreba.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: Ideal vitalneho stravovavania je stat vedla Grizlyho vo vodopade a chytat skacuce lososy a namieste ich okamzite papat

slabise povahy mozu stat asi 50 metrov dolu prudom a papat to co Grizlimu z huby vypadne tie kusky lososov
no už jsem si říkala jak to přirozeně přijímat když se vynechá jako zdroj lněné semínko i rybí olej. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

ale počkejte až někdo pořádně zanalizuje výživový obsah různého hmyzu... 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

zabludene, docitane = ukladam do mojej deravej pamati, ze libecek nestavit. On je veru dost silny. Do hrnca polievky staci na ochutenie jedna bylka.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Este si sem sama sebe si napisem, ze bacha na taketo bylinky - su to vlastne prirodne lieky, odstavene su koncentrovanejsie, takze vseho s mirou, nech nenapachame viacej skody, nez osohu...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Navstevnici z domoviny su uz zase stastne doma, zostali nam po nich fotky a prijemne spomienky. Tolko vody a zveriny v horach sme este nezazili, tak som si hned jednu gycovku dala do avatara.
Toto nam preslo par metrov od miesta, kde sme nocovali.
IMG_0278A.JPG
IMG_0278A.JPG (32.89 KiB) Zobrazeno 13433 x
Dnes som sa hlbolo zahlbila do zahrady a opat vytrhavala burinu vsetkymi koncatinami. Dva kyble na odpad k plotu a jednu velku plastovu tasku na vsetko jedle, co som potom odstavila (clovek si vie sam sebe narobit tolko roboty, skoda reci....) To bude zase taky ekrazit, ze mi vsetky chlpy zlezu.

Od jari sa len uchechtavam na vasich dennych teplotach. Vlastne cely tento rok. Najskor ste mali s nami porovnatelnu zimu, aj ked len par dni.
Tento vikend dosiel na psa mraz. Vcera asi 30 a dnes uplne vazne 33. Jednym slovom teplo. Zacinam mat farbu ako pneumatika na aute. Este chvilu a v noci ma zbadaju len ak zuby vycerim.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

(:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

tak to mam jeste zlaty sousedy, hned si toho jejich opileckyho povyku budu vic vazit
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: Toto nam preslo par metrov od miesta, kde sme nocovali.
hm... :) Nemusím mít všechno.

Tak u vás je už taky teplo a sluníčko?! Sakryš, mne co se opálení týče spasí asi až nějaká dovolená mimo UK. I když teď se to poslední týdny snad vypršelo a bude líp. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Skoro som sa nenasla. Boze ako hlboko som klesla.

Toto si tu odlozim,
http://www.fourhourworkweek.com/blog/wp ... -Study.pdf
A to som tu cinsku studiu citala/pocuvala medzi prvymi tuna. Nezdalo sa vam obcas ako keby nieco ujo Campbell nedopovedal?

Dopisem neskor, Rudko odkaz na the four hour body, krasne popisuje trening na maraton (okrem ineho).
Vcul idem pokecat so Samiracikom, lebo volako sa v poslednej dobe obchadzame.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Skoro som sa nenasla. Boze ako hlboko som klesla.

Toto si tu odlozim,
http://www.fourhourworkweek.com/blog/wp ... -Study.pdf
A to som tu cinsku studiu citala/pocuvala medzi prvymi tuna. Nezdalo sa vam obcas ako keby nieco ujo Campbell nedopovedal?

Dopisem neskor, Rudko odkaz na the four hour body, krasne popisuje trening na maraton (okrem ineho).
Vcul idem pokecat so Samiracikom, lebo volako sa v poslednej dobe obchadzame.
fajn že se semotamo ukážeš
já jsem to nečítal, ale věřím, že to zvládnu i tak
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Dik Bucko.

Asi by som si mohla zmenit avatar, takuto peknu fotecku som nasla. Moraine lake, podla mna najkrajsie jazero v Rockies.
P1070868A.JPG
P1070868A.JPG (89.24 KiB) Zobrazeno 13150 x
Clovek aby zostal na marodke, ked si chce urobit poriadok v pc. Kamoska sa ma pytala, co si od marodky slubujem. Nuz akurat tolko, ze si rozsirim zahon s jahodami. Kym som to pisala Samirke, ta mi stihla odpisat "upratat dom a zahradu". Tusim ma pozna dievca.

Inac nic nove, rajciny mi zacali zriet podstatne skor. Asi to bude tym teplom, co sa tu tento rok prihodilo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

culka píše: Dopisem neskor, Rudko odkaz na the four hour body, krasne popisuje trening na maraton (okrem ineho).
vysvetli sa, nepodrazumevajem
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak sa vysvetlim.
Ta pozvanka na The future of health prisla aj mne. Este som to nemala cas pocuvat, len niekolko z nich a jedno bol prave rozhovor s Timom Ferrissom. To je autor tej knihy The four hour body. Kniznica vlastnila, tak som si ju pozicala.

Rozdele ne to ma do x kapitol s tym, ze sa to ma citat ako kucharka, nalistuj, co ta zaujima. On je zase dalsi, co pise, ze menej je niekedy viac, ze na to, aby clovek mal vyformovanu postavu, nemusi travit cele dni v telocvicni. Intenzivny silovy trening je lepsi ako nekonecne hodiny cardio.

V kapitolach o behu som si spomenula na teba. Sprinteri trenovali kratke behy do 70 metrov a maratonci zase vela 400-viek. Nejdem robit ani jedno ani druhe.

No a este si tu toto odlozim
http://articles.mercola.com/sites/artic ... L_artNew_1
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

vdaka, tak sa na to pozriem

ten jeho trenink sa mi ale vobec nezda, mrknem na detaily az sa k tomu dostanem
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Na jar som sa bala, ze som nevysiala dost mrkvy, pred tyzdnom, ze co s tolkou budem robit. Uz sa nebojim. Treti tyzden chodim dychat cisty kyslik do hyperbarickej komory a uz som slepa jak patron. Dnes uz som sa nezdrzala a spytala sa pana doktora, ci si mam zakupit aj bielu palicu. Ono sa to ma vratit do povodneho stavu, ale az po skonceni, co bude az za dalsich 19 pracovnych dni. A aj to ma trvat zopar tyzdnov.
Jazdim jak kobulka svaka Ragana, po pamati.

Ak tie kvanta mrkvovej stavy (taka bola krasne zelena dnes) nepomozu, tak sa asi nastahujem k synovi. Vyslovil poziadavku na slivkove gule, tak mu ich budem moct rovno nasukat do jeho mrazaku.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

[quote="culka" Treti tyzden chodim dychat cisty kyslik do hyperbarickej komory a uz som slepa jak patron.[/quote]

Hm, ja by som sa na to nedal, vraj v kyslikovej komore sa strasne urychlene starne

vsetky zranenia co sa v tom vyliecili za 1 den sa vraj vyliecili len preto ze pre bunky v tom kysliku cas plynie mnohonsasobne rychlejsie a tak sa vyliecili v bunkovom case za 1-2 tyzdne, hoci podla kalendara to bol len 1 den

nejake strasidelne zpravy su od CND hokejistov co sa v tom liecili pocas sezony jeden z nich sa tam dal zavret na noc a narastli mu brada a fuzy ako za asi 10 dni a niekolkrat to zopakoval a teraz hociu ma asi 30 ma telo tak 90-120 rocneho a je uplny mrzak, starec, daju sa o tom vyhrabat clanky.
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Neplas,

Ti hokejisti su z Vancouveru a liecili tak zranenia a potom volakto vymyslel, ze to budu mat aj nezraneni ako nezakazany doping. Ked potom po sezone porovnavali tusim vyuzitie presiloviek, tak ked hrali vonku boli najlepsi team NHL a ked doma tak sa umiestnili na suverennom predposlednom mieste.

Keby si nemohol sediet, bezbolestne zmenit polohu, aj ked si v pohodlnom kresle alebo lezis na Sealy matraci, tak by ti to bolo jedno, rovnako ako je mne. Inac zajdi do kniznice, pozicaj si "Donna Gates: The Baby Boomer Diet" a skoro na konci je poznamka aj o tomto. Kyslik vraj uvolni vela volnych radikalov, tak ich treba spacifikovat klystirom, stavami a vobec, co najvyssim podielom raw pocas terapie.

Neviem si predstavit jedineho hokejistu, ktory by robil pri tom to, co ja.

P.S. Vyhladili sa mi vrasky okolo oci, skoda, ze po skonceni sa to vrati spat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

surova strava obsahuje vela antioxidantov a rovnako mnohe suplementy sa predavaju ako ontioxidanty -
teda zabranovat oxidacii

zaujimave je tiez zelezo, jeho zvysene hladiny su velmi skodlive a ide najme o proces oxidacie zeleza == hrdzavenie co sa povazuje za jednu z 3 hlavnych pricin starnutia a degeneracie

moc to drzim palce nech sa ti ulavi a ked bude po kure a budes potrebovat dalsi progress, tak sa ozvi
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Kyslik som dodychala pred dvoma tyzdnami. Ako uz tradicne, efekt ma minul. Kostrc boli dalej ako besna, takze pokracujem v marodke.

Cisty kyslik mi komplet rozbabral oci. Po dvoch tyzdnoch (cele to trvalo 6 a pol, lebo sme mali dva dlhe vikendy) som nasadila na nos synove 1.25 dioptrie. S tym som vydrzala jazdit dalsie dva tyzdne, ale potom som kluce odovzdala a nechala sa vozit ako ladyD.
Ujo dr. povedal, ze sa to asi urcite vrati do normalu, ale moze to trvat aj dva mesiace. Po 10 dnoch som uz videla normalne. To urcite z tej domacej mrkvy. Momentalne mam ruky kratke, ale oci na citanie stoja asi 3 dolare a nie 300. Predpokladam, ze aj to sa este ustali.

Ani vlasy mi nenarastli dlhsie.

Sumasumarum: skoda casu, ale zase keby som neskusila, tak neviem.

Momentalne ma poslali na fyzio s tym, ze to asi urcite nepomoze, ale nech aj to skusim. Tak mi rozdrazdili klby, ze pri pohlade na schody sa mi slzy do oci tisnu. Ledva chodim, ale ved aj to prejde. Asi si zacnem prikladat sacok zeminy, nech si zvyknem. :twisted:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: culka

Příspěvek od gabrielik »

Súcitím s tebou a tvojimi boľavými kolenami. Doteraz som takto plakala nad svojimi kĺbmi a ani jarná lopúchová liečba nepomohla. ale vytešujem sa, že je to odrazu preč. Takže učite to prejde aj teba. Ak by si si nevedela rady, skús zopakovať môj postup, aspoň si overíme či to bola náhoda, alebo to funguje.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Gabik, tie klby su o poschodie vyssie, bedrove. Zatial na to zabral len post a aj to len na chvilu.
Koleno mi odpalila len Kira. Kedze nebolo oziarene, tak je v pohode.

Ozaj mame druheho psa. Coon hound a zavyja jak besny, ked je tu sam. Byvaly majitel vravel, ze je velmi zivy a potrebuje pohyb, co mu oni s malym deckom nedokazu poskytnut.
Ked ho priniesli, tak od krku po prdel to bola jedna mastna gula. Broky maju k dispozicii stale a aj tak po dvoch tyzdnoch uz ma vlnu, kde ma mat plece a pri troche fantazie aj rebra uz mozno vidiet.
Pozitivne na tom je, ze nasa princezna prestala vystekavat na Sadie a susedine decka. Sadie ju napadla na nasom pozemku, ked bola Kira este stena a co jej ti chalani urobili, to sa uz asi nedozviem. Teraz mame plot vsade a psiska sa mozu volne ohryzat, bez strachu, ze ich niekto napadne.
Akurat, ze sa nahanaju cez moje jahody. Aspon nebude treba pretrhavat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

culka píše:Gabik, tie klby su o poschodie vyssie, bedrove. Zatial na to zabral len post a aj to len na chvilu.
A proc ho Jani neprovozujes dal aby ta chvile byla cim dal delsi ? Kolik dalsich 21 jsi udelala za posledni 2 roky ?
Vzdyt Ti reseni visi primo pred nosem:).
Nebo si podobne jako cukrovkari nechas radsi uriznout nohu, nez by ses docasne vzdala pohodli (zradla) ?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Skoro ma dnes slak trafil, nemohla som to najst. Musela som preliezt 5 stran v history a tak si to sem odlozim.

Aj tak mam taky smiesny pocit, ze sa raz niekto Ruda pytal, odkial to ma, ze mozog fici na tuk.

http://articles.mercola.com/sites/artic ... -fats.aspx
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

dikes za link

zrovna som potreboval nejaky link poposielat na nieco jednoduche zhrnute
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Este 30 stran a docitam aj "Good calories, bad calories". Strasna kniha, len 2x som si musela predlzit vypozicny cas, takze dokopy ju tu susim 9 tyzdnov.

Vysledkom je, ze sa na vela veci a vyskumov budem divat inymi ocami. Hypoteza, ze tuk sposobuje choroby srdca sa uviedla do praxe ako Goebbelsova 100x opakovana loz. Nikto to nikdy nedokazal.
Atkisona a jeho novu revolucnu dietu (ktora nebola ani nova , ani revolucna) roznosili v zuboch jeho kolegovci. Vraj na knihe zarobil milion a este mal aj sukromnu prax. Im postavil labaky Kellogs, takze aj vysledky ich vyskumov sa prisposobili heslu "koho chleba jes, toho piesen spievaj".

Len tak na zamyslenie:
We aren`t getting fat because we overeating, we are overeating because we are getting fat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

ked sme boli mali chlapci, tak sme velkym tucnym dievcatam hovorili : cukrove babiky.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: culka

Příspěvek od smajliss »

tu větu na zamyšlení těžce nechápu, ale ještě si ji zkusím párkrát přečíst
edit: už chápu, dobrý .. nějak mě nenapadlo, že to první slovíčko fat je sloveso a pak mi to z té věty udělalo pěkný zamotaný guláš :)
jinak atkinson je podle mě blbost, alespoň podle toho, jak jsem tu dietu viděl provádět u lidií .. když někdo jí maso, tak musí jíst i hodně zeleniny, tak jak to dělá třeba Mercola, ale lidem se nechce a tlučou do sebe jenom to maso
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:tu větu na zamyšlení těžce nechápu, ale ještě si ji zkusím párkrát přečíst
edit: už chápu, dobrý .. nějak mě nenapadlo, že to první slovíčko fat je sloveso a pak mi to z té věty udělalo pěkný zamotaný guláš :)
jinak atkinson je podle mě blbost, alespoň podle toho, jak jsem tu dietu viděl provádět u lidií .. když někdo jí maso, tak musí jíst i hodně zeleniny, tak jak to dělá třeba Mercola, ale lidem se nechce a tlučou do sebe jenom to maso
prve slovo FAT je pridavne meno == tucny, teda nestavame sa tucnymi pretoze vela jeme, ale vela jeme pretoze sa stavame tucnymi


asi tak ze rastuce tukove bunky potrebuje vyzivu a plnivo a preto nutia telo jest cukor ktore si ho cez inzulin premeni na nas telesny tuk - vypln tukovych buniek, pricom hormonalne zalezi od miesta kde sa tuk uklada - brucho rit stehna ruky atd a tiez od toho ci sa uklada biely pod kozou alebo hnedy pod brusnou stenou teda vnutri medzi organmi.

Atkins - tak neviem ci bol naozaj zamerany na bielkoviny ? to skor AUS 'vedci" obdoba nasej akademie vied, vymysleli vlastnu vedecku AUS dietu jde sa laduju bielkovinami a zakazuju tuk, vola sa to CSIRO DIET ak niekto naozaj chce stracat cas volovinami
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: culka

Příspěvek od smajliss »

já jsem ostuda .. hlavně, že mám státnice z angličtiny, asi mi chybí glukoza v mozku, tak mi to nemyslí :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:já jsem ostuda .. hlavně, že mám státnice z angličtiny, asi mi chybí glukoza v mozku, tak mi to nemyslí :)
co si vystudoval na cukrikoch si mozog nepamata a nemoze pouzit v normalnej ketonovej situacii :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Goebbelsova 100x opakovana loz

Příspěvek od Dano »

culka píše:Hypoteza, ze tuk sposobuje choroby srdca sa uviedla do praxe ako Goebbelsova 100x opakovana loz
Culka, militantny slovnik, je to az take zle? Do praxe sa mozno uviedla aj inymi sposobmi, bez lzi. Pocula si, kolkych srdciarov vyliecil taky N. Pritikin?

Boli to tisice ludi. V dobe, ked kardiologovia pokladali srdcovocievne choroby za neliecitelne. Myslim ze mohol byt prvy kto presvedcil lekarov, ze sa daju liecit. Mozno suhrnne na Longevity Center's Educational Conference in January, 1978, s 600 zucastnenymi, prevazne lekarmi.

Ked precitas jeho zivotopis, dozvies sa o uzasnom cloveku vyskumu oddanom, s uprimnou snahou liecit a uzasnymi bezprecedentnymi vysledkami. Jednoducho im prudko obmedzil tuk v strave a oni sa vyliecili, k udivu vsetkych.

Ano, on mozno nezistoval, ktory tuk skodi najviac, on jednoducho obmedzil vsetok a jeho pacienti po bajpasoch a pred dalsimi potom vyzdraveli a mohli hoci aj behat maraton. On nezistoval, ci a ktory tuk je ok a mohol by ho v strave nechat, on videl ze jeho pacienti v strave nemusia mat ziadne extra tukove zdroje a nijako im nechybaju, ani po rokoch, ked sa ich stav stav po tom ako sa im vycistili cievy, nezhorsoval.

Mozno teda (podla teba mylne) on sam urobil zaver ze "(nadmerny) tuk sposobuje choroby srdca", ale pravda je taka, ze nie zamerne, propagandisticky. A tiez je pravda, ze vsetci jeho pacienti sa vyliecili bez toho, ze by mali v strave ponechane nejake specificke vraj "zdrave" zdroje tuku ako napr. olivovy olej, kokosovy, lanovy ai. ktore teraz ako tvrdia ini ako Merkola su v liecbe vraj nevyhnutne. Nie su. Pritikin ich vyskrtol z jedalnicka vsetky a na pacientov to 100%-ne zaberalo - len nizkotucna strava s prirodzenym obsahom tuku v zelovoci ci obilninach.

Citaj napr. v knihe
http://www.soilandhealth.org/02/0201hyg ... 21toc.html
Ak nie celu tak aspon:
CHAPTER 14 THE BREAKTHROUGH AND THE SOLUTION TO HEART DISEASE
a:
CHAPTER 2 LIVING PROOF

Cest jeho pamaiatke.
Naposledy upravil(a) Dano dne čtv lis 29, 2012 23:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Goebbelsova 100x opakovana loz

Příspěvek od rudo »

Dano píše:
Cest jeho pamaiatke.
co bez tukov umrel ?
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Hornove knihy som citala vsetky tri, aj tu cast, ked za nim (za Hornom) prisiel Pritkinov pacient, ze mu to nefunguje. Jemu navrhol ovocie a stav sa mu zlepsil.

Ak budes mat moznost, precitaj si Taubes-a, zaujimave citanie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

http://www.gorillaprotein.com/Nathan_Pritikin.html

zaver:

Few people knew that Nathan Pritikin had been suffering since 1957 from anemia and leukemia caused by radiation treatment that had been given to him to treat a skin disorder. After being stable for so many years, his condition started to deteriorate in late 1984. Then, an experimental treatment led to severe complications, including kidney failure and serious liver damage. Rather than depending on life-support systems, Pritikin chose to end his own life. He also insisted that the results of his autopsy be published in a medical journal. The results of his autopsy were published in the New England Journal of Medicine. The pathologist reported that Pritikin had no signs of heart disease, and his arteries were as soft and pliable as a teenager’s. “In a man 69 years old, the near absence of atherosclerosis and the complete absence of its effects are remarkable.”[1]

takze nefunkcnost IS a zlyhanie organov vdaka beztukej diete, ale vraj mal posledne slovo v debate proti Atkinsovi. jeho dieta ho priviedla do nemocnic a drastickych lekarskych procedur
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

While working for the OSS (the forerunner to the CIA), Pritikin had seen some classified information that deaths from natural causes (such as heart attacks and strokes) had actually gone down in Germany during the war. Pritikin suspected that this puzzling phenomenon was probably the result of food rationing: rich, fatty foods such as meat, butter, and eggs were simply in short supply. As a result, Pritikin started following the work of Dr. Lester Morrison, a physician who treated heart disease by giving patients a diet that mimicked wartime rationing.

to je dobre zname ze zdravie a dlhovekost je zavisle od minima prijimanych celkovych kalorii a ze "vdaka" vojne sa nemohli prejedat, z toho spravit zaver ze je to koli tomu ze nejedli tuk, je jedna z moznych ciest ako manipulovat vzstupne fakty do zaverecnych teorii.

ak Pritikin u jeho pacosov obmedzil prijimane kalorie pod urcitu hranicu tak logicky sa im muselo polepsit a je jedno ci im to obmedzil tak ze im zobral vsetok tuk zo stravy, ved beztukova muka nechuti nikomu.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: culka

Příspěvek od smajliss »

Jsem ho googlil .. akorát jedna věc se tomu Nathanovi nepodařila .. vyléčit sám sebe :idea:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Morrison found that Pritikin’s total cholesterol was over 300 mg/dL, which is dangerously high. Then a stress echocardiogram showed that Pritikin’s coronary arteries were clogging up. A second cardiologist confirmed that Pritikin had substantial coronary artery disease. He was only 41 years old.

A team of cardiologists gave Pritikin the standard advice of the day: stop exercising, stop climbing stairs, take it easy, and take naps in the afternoon. He ignored them. Instead, he decided to change his diet. He knew from population studies that atherosclerosis can build up in the coronary arteries at any total cholesterol level above 160 mg/dL. By April 1958, Pritikin became a vegetarian and started running several miles a day. Within a month, his total cholesterol dropped to 162 mg/dL. In January 1960, his total cholesterol was down to 120 mg/dL, and the results of his cardiac stress test were totally normal. In other words, he had cured his own heart disease

takze prestal sa prezierat a zacal sa konecne hybat, no mal za to dostat nobelovku, ale stale by sa tak vyriesilo zdravotnictvo vacsiny "civilizovaneho" sveta
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

trochu ina verzia jeho choroby, ale ukazuje to na vplyv beztukovej diety na psychiku

https://en.wikipedia.org/wiki/Nathan_Pritikin
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: culka

Příspěvek od Dano »

culka píše:Hornove knihy som citala vsetky tri, aj tu cast, ked za nim (za Hornom) prisiel Pritkinov pacient, ze mu to nefunguje. Jemu navrhol ovocie a stav sa mu zlepsil.

Ak budes mat moznost, precitaj si Taubes-a, zaujimave citanie.
Citam az teraz, medzitym som prispevok dopisal.

Myslis, ze nefungovalo? Kde to pise? Nemylis si to s tym(i), ktoremu/ym Pritikonova dieta "nefungovala" na reumu ci nadory? Na srdcovocievne choroby fungovala myslim u vsetkych pacientov. Prvy krat sa tym pochvalil vydanim chirobopisov svojich prvych 893 pacientov, skontrolovanych univerzitou Loma Linda v 1978.

Ok, niekedy mozno precitam.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Description

The Pritikin diet is basically the opposite of another popular program, the Atkins diet. While the Atkins regimen is high in fat and protein and low in carbohydrates, the Pritikin program is low in fat and protein and high in whole-grain natural complex carbohydrates. Pritikin believes the reason a large number of Americans are overweight is because they do not eat enough complex carbohydrates, such as whole-grain corn, rice, and wheat.

The Pritikin diet is based on a wide variety of foods, including fruits, vegetables, beans, and low-fat dairy products. There are four levels to the Pritikin diet, each based on calories. Individuals pick the level they want based on how overweight they are, how much weight they want to lose, and how quickly they want to. The number of calories per day for each level are 700, 850, 1,000, and 1,200. In his book, "The Pritikin Permanent Weight-Loss Manual," Pritikin lists two weeks of sample menus for each level.

The book also contains information on a free-form version of the diet, in which the dieter selects any food that has low calorie density.

The general guidelines are:

one to three pieces of fruit a day, including one citrus fruit
a serving of orange or yellow vegetables two or three times a week
several large servings a day of green vegetables, either raw or cooked
two small servings a day of whole-grain products, such as bread, cereal, rice, or pasta
three servings a day of protein-concentrated foods, such as fish, poultry, and non-fat milk, yogurt, or cottage cheese

An important component of the Pritikin program is exercise. Pritikin encourages many types of exercise routines, but aerobic exercises like walking, jogging, swimming, and indoor machines that simulate these activities are recommended for optimum weight loss. The suggested routine should include 5-10 minutes of warm-up, 20-30 minutes of workout, and 5-10 minutes of cool-down.

Unlike the Atkins diet, the Pritikin program can be easily followed by vegetarians, including vegans.

vyfarbovacky su moje podla moho nazoru co je dolezite
5 2 8
Odpovědět