culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Sarka, klud, tiez chodim do roboty s taskou plnou jedla a flias s vodou.
Dik za link, uz len nech pocasie zapracuje.

Moj chlap ide prerobit branu. Dnes okrem hranolov, rychlotuhnuceho betonu, 2x4-riek a cedrovych dosiek dovliekol vrtak na stlpy. Ze two men. On bol jeden chlap a ja som mala byt ten druhy man. Kua, naposledy, ked som kontrolovala, tak som furt bola woman. Nuz ale policajt robi, tak sme namiesto jeho, ako pomocnika, k tomu mali psa.
Prva diera v pohode, aj nadstavec sme dali. Isli sme tusim 4 feety do hlbky (1.20 m?).
No a potom to prislo. Z tej druhej diery sme ho nevedeli dostat von. Uz som si myslela, ze to ja, slaba zena, ale potom prisiel sused a ani on nebol silnejsi.
Nech to skratim, pan inzinier si pomohli, aj tretiu dierku sme navrtali, aj vrtak vratil vcas a ja som sa opat raz tesila do roboty. Este teraz sa bojim na hlave poskrabat a bolia ma svaly, o ktorych som ani netusila, ze ich mam.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

to ti asi narastlo to co si nevedela ze ani mas
na hlave sa to neskrabe
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:Včera jsem pročítala http://ekozahrada.blog.cz/rubrika/ekozahradniceni, moc tam toho není, ale kopřivovou jíchu jsem četla poprvé, přitom zní geniálně (a je zmíněná i v závěru článku o Igorově zahradě).
připrav se na naprosto příšerný smrad z té jíchy. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: Este teraz sa bojim na hlave poskrabat a bolia ma svaly, o ktorych som ani netusila, ze ich mam.
to vyléčí zase jen práce :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:
culka píše: Este teraz sa bojim na hlave poskrabat a bolia ma svaly, o ktorych som ani netusila, ze ich mam.
to vyléčí zase jen práce :mrgreen:
Taaaak, rozchodit se to musi Pavli, hezky rozhejbat zase necim .. :D .
Ale sex je urcite po takovem namahavem celodennim vrtani urcite lepsi nez prace, (vyzkousene) nejlepsi byva, kdyz uz skoro padam vecer na hubu :mrgreen: ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: culka

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Ale sex je urcite po takovem namahavem celodennim vrtani urcite lepsi nez prace, (vyzkousene) nejlepsi byva, kdyz uz skoro padam vecer na hubu
jó jó jó, taky mám vyzkoušeno, je to fakt supr
dík žes to napsal, já se styděl :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

A za co prosim Te ? Sex je Bozi dar jako kazdej jinej :D)).
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

rudo píše:to ti asi narastlo to co si nevedela ze ani mas
na hlave sa to neskrabe
Och ty ftak Ojojak!
To viem uz davno, ze take veci na hlave, teda cele rast nemozu, lebo by ste pre semeniky nevideli.

Ozaj to poznas preco sa ten vtak vola Ojojak?
Lebo ma semeniky dlhsie ako nohy a pri pristavani krici "ojojoj".
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak som to rozhybala.
Furik, lopata a kompost to istili.

Sex vecer po praci. Krasa a s kym, ak sa smiem spytat?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

culka píše:
Sex vecer po praci. Krasa a s kym, ak sa smiem spytat?
v zahrade mas 7 trpaslikov
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Rudo, s tím ovocem máš asi přece pravdu, raw foodista Dr. Bass 92 let, to zkoumal na sobě, okolí a taky na myších už před desítkami let a zjistil, že je to pro zdraví člověka a jeho život nebezpečné

http://www.drbass.com/aboutfruit.html
http://www.drbass.com/mice.html

Tak si sem schovam aj toto, kym sa mi to strati. Zaujimavy ukaz, kazdy druhy tu ma problem s minimalne zozranou sklovinou. A to, ze sa mi odvapnili kosti, to uz je len ceresnicka na torte.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

tak ten Návštěvník jsi byla Ty! :)

Mne mrzí, že jsem něco takového nečetla už dávno. Zuby jsem měla krásné přesně do doby než jsem začala experimentovat s jídelníčkem ve prospěch hodně ovoce.... teď už tu sklovinu zpětně nezachráním :!:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Praveze nebola, ved to bolo pisane cesky a tusim aj s diakritikou. Nech to bol ktokolvek vdaka.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

ajo, už mi ta čeština a slovenština splývá :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Teda netusim co ten clovicek ve 92 zjistil o nebezpecnosti ovoce pro mysi (mysi standratne ovoce nezerou, nechapu proc je jim teda vycpaval), ale ze by sezrana sklovina byla nebezpecna zivotu ? :?
Ktera z vas si po ovoci dala neco zasaditeho, nebo aspon vyplachla sodou, ha ?
Ja se tu uz z te rudo-ovocne kontrarevoluce na vitosi normalne zbridim, to uz se tu malem neda ani cist kolik lidi tu doblbnul :D.
----------------
Co Kveta ovocna, ta uz ma zarucene porcelanky umele za 20t./kus a kosti se ji lamou co tejden, nebo uz pri kazdem kroku ? Zensky, zachovejte paniku:) ..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

Cephe, až budeš mít za sebou x let jen na ovoci, po kterém si vyplachuješ pusu sodou, pak dej vědět. :wink: :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Hehe, a proc bych to delal ? :mrgreen: ode zdi ke zdi .. ja jsem si svoji hubu myslim natloukl uz dost a jsem pro rovnovahu a rozum ve vsem :) :wink: .
Zubu uz svych prave ze moc nemam ackoli ovoce jsem jakteziv nejedl az ted tu chybu debil napravuju a cisti mi krev co se mi plasila a nevim co jeste vsecko a nic zlomeneho jsem NIKDY nemel, a to jsem propadl na sve vlastni stavbe z podkrovi dirou vedle vytahu az dolu do skelpa - a ted babo rad :D.
Jo pardon, jako decko jsem ovoce venku na stromech jedl az jsem malem puknul - jabka, tresne, hrusky, jahody, maliny, angrest, rybiz co se dalo kde utrhnout.
Ale to jsem byl jeste kluk jako buk a plnou hubu zubu:))).
No nic, dnes vecer a my dva to urcite nevyresime, ale frukto-ovocna kontrarevoluce taky ne, co budu ziv a pri sile budu tuto pseudo-vedu a hovadinu kazdemu vyvracet :D.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:.... teď už tu sklovinu zpětně nezachráním :!:
baby vdaka uz som to ale nasiel v tej diskusii

ako som tam spomenul mam rovnaky pocit aj z bezcukroveho citronu, a zistil som ze citron v zelenom mixe funguje inak, pokial je to zeleneho ovela viac, lebo ten citron aktivizuje alkalizacne mineraly zo zleneho a nie z z mojich klosti a zubov

ale chcem som reagovat na tu citovanu vetu :

ja osobne neverim na NEVRATNOST biologickych procesov a stretol som sa aj z rekonstrukciou zubov pri cielenej mineralovej diete, podla mna vsetko sa da zvratit a napravit pokial mame dostatocnu motivaciu spravit a dodrzat radikalne zmeny, ktore mozu ist proti tomu co sme si doteraz mysleli ze je spravne
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Zuby mam chvalabohu vsetky svoje a nerada by som sa ich nejako skoro zbavila. Zlomeneho tiez nikdy nic. Oktober 2008 denzitometria: kosti ako u dvadsatrocnych. Februar 2011 denzitometria: primerane veku, oproti poslednemu meraniu vyrazne zhorsenie.
A teraz babo rad.

Inac za tie roky v canadsku 1 kaz do 2008. V 2009-11 pri vymene amalgamov fixla este tri kazy.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

rudo píše:
culka píše:
Sex vecer po praci. Krasa a s kym, ak sa smiem spytat?
v zahrade mas 7 trpaslikov
Este toto na doplnenie

# Dvě důchodkyně na dovolené. # Jdou takhle dvě sedmdesátileté
babky po
pláži
# a najednou uvidí, jak z pískem zahrabaného muže trčí jen ta
jeho
# krása, jedna druhé říká: Víš, když jsem měla dvacet let,
měla
# jsem to každý den, když jsem měla čtyřicet, tak jednou do
týdne.
# No v padesátce jsem si za to musela připlatit a vidíš,teď to tady
roste
# ze země a já si už nedokážu ani dřepnout.....
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

:mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: ja osobne neverim na NEVRATNOST biologickych procesov a stretol som sa aj z rekonstrukciou zubov pri cielenej mineralovej diete, podla mna vsetko sa da zvratit a napravit pokial mame dostatocnu motivaciu spravit a dodrzat radikalne zmeny, ktore mozu ist proti tomu co sme si doteraz mysleli ze je spravne
zajímavé, zajímavé. :)
No, snažím se... různé zelené apod...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Hehe, a proc bych to delal ? :mrgreen: ode zdi ke zdi ..
:wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

culka píše:Zuby mam chvalabohu vsetky svoje a nerada by som sa ich nejako skoro zbavila. Zlomeneho tiez nikdy nic. Oktober 2008 denzitometria: kosti ako u dvadsatrocnych. Februar 2011 denzitometria: primerane veku, oproti poslednemu meraniu vyrazne zhorsenie.
A teraz babo rad.

Inac za tie roky v canadsku 1 kaz do 2008. V 2009-11 pri vymene amalgamov fixla este tri kazy.
a jak jsi se stravovala do 2008 a jak pak?...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Slak ma trafi, sa mi to zmazalo.

No nic, takze pred 2008 bolo bc (before cancer) a to bolo ako penazenka dovolila a co sa na zahrade v sezone urodilo. Potom tu, co sa v Mexicu a Californii urodilo.
Zaujimavost: rastli sme na zavaranych uhorkach a kompotoch a tu nas stopem cerstvym salatom cely rok. Tie zavaraniny su tu rovnako drahe ako to cerstve.

No a po 2008 som zacala skusat, co mi pod ruku prislo, vratane len suroveho, Budwig diet, Gersona, Breussovych cajov a nakoniec som to zaklincovala postom. Ze keby nahodou, tak nech viem, co budem robit a ako to bude prebiehat.

Nie je to sice uplne, co som chcela napisat, ale uz ani na klavesy nevidim. Dnes som posadila aj tych Rudovych trpaslikov.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Boze toto je puritanska krajina. V telke baby v plavkach a ked je zaber od zadu, tak je to rozmazane.

Este aj toto si sem odlozim http://fitness.mercola.com/sites/fitnes ... _FNL_art_1
Najvyssi cas, ze sa zacala pupava tlacit, lebo uz pomaly koncim s mrazenymi zasobami. Aj tak neviem ci je lepsi californsky cerstvy spenat alebo mrazena vlastna divina (pupava, skorocel, trava, purslane,.....)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: Najvyssi cas, ze sa zacala pupava tlacit, lebo uz pomaly koncim s mrazenymi zasobami. Aj tak neviem ci je lepsi californsky cerstvy spenat alebo mrazena vlastna divina (pupava, skorocel, trava, purslane,.....)
asi lepší to vlastní, ne?! A co něco sušit než mrazit? Ty sbíráš opravdu i trávu? ")
V Kalifornii mě děsil pohled na sběrače jahod apod. ve "skafandru", ale možná máš na mysli špenát z organické produkce.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

tu travu ber ako bonus. To, ked sklbem pupavu, tak sa aj ona pripletie a nechce sa mi to vyberat, tak pomeliem aj ju. Uz sa aj suchy list prihodil a prezila som.

Cistim mail box a toto mi udrelo do oci.
http://renegadehealth.com/blog/2012/02/ ... d-for-you/
Takze nielen my sa tu dohadujeme o volovinach. Dr. Esselstyn je kardiolog, ktoreho spominal Campbell v Cinskej studii a ten druhy sedivy pan, ak ste videli film "forks over knives".
Takze vcul si vyber, blamaz.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

tusim idem vypit ten moj blivajz. Kym som si do budwig davala len zelene, tak to malo nadhernu svetlozelenu farbu. Najma ta cerstva zelina zo zahrady. Teraz som kefirovku odstavila a ak to zelene domiesam s ovocim, tak to vyzera, ze to nielen uz niekto zjedol, ale aj stravil a preslo mu to komplet traviacim traktom.

Vonku 24 a tym mojim sovam sa neche ist von.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Pred niekolkymi rokmi priletel jeden poliak za mamou do Vancouveru. Po anglicky ani nezatal a asi ani punjabi, hindu, mandarin a kantonese, ci ake ine narecia sa tam pouzivaju. Nervozita sposobila, ze sa k tomu priplietli aj RCMP (z indianiek cervene kabaty, inac policajti) a tak ho poriesili teaserom, az z toho umrel. Jeho matka pritom cakala na druhej strane barikady.

Vcera v spravach bolo, ze nejaky stary pan volal 911 a kedze sa nevedel dostatocne presne vyjadrit, najedoval tu telefonistku a chudak skoncil v base.
Vlupali sa mu do bytu, dobili ho jak hada, v strese volal o pomoc (teda volal 911) a takejto pomoci sa mu dostalo. Zase, povodom poliak, silny akcent a stres, takze mu to v tom momente anglicky moc neslo. Matka jedneho z tich smradov, co ho napadli, povedala, ze ju chcel znasilnit. Kym sa to cele vysvetlilo, tak stary pan (74-rocny) stravil 72 dni v base.

Ak mi este niekto povie, ze kanadosi su friendly narod, tak mu prisamvacku oci vyskriabem
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Pred niekolkymi rokmi priletel jeden poliak za mamou do Vancouveru. Po anglicky ani nezatal a asi ani punjabi, hindu, mandarin a kantonese, ci ake ine narecia sa tam pouzivaju. Nervozita sposobila, ze sa k tomu priplietli aj RCMP (z indianiek cervene kabaty, inac policajti) a tak ho poriesili teaserom, az z toho umrel. Jeho matka pritom cakala na druhej strane barikady.

Vcera v spravach bolo, ze nejaky stary pan volal 911 a kedze sa nevedel dostatocne presne vyjadrit, najedoval tu telefonistku a chudak skoncil v base.
Vlupali sa mu do bytu, dobili ho jak hada, v strese volal o pomoc (teda volal 911) a takejto pomoci sa mu dostalo. Zase, povodom poliak, silny akcent a stres, takze mu to v tom momente anglicky moc neslo. Matka jedneho z tich smradov, co ho napadli, povedala, ze ju chcel znasilnit. Kym sa to cele vysvetlilo, tak stary pan (74-rocny) stravil 72 dni v base.

Ak mi este niekto povie, ze kanadosi su friendly narod, tak mu prisamvacku oci vyskriabem
prý ale telefonistka byla slovanka,
vidíš já si za kanadosou vzoruji tebe a mekenzího(přítel)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Vsade citam, ze sa melon nema miesat s nicim, tak som si ho dnes pomiesala s uhorkou. Zaujimava chut, vobec som nemala gamby presladene.

A od minuleho roku sa chystam ochutnat cerveny melon s fetou. Recept som objavila az koncom septembra. Vtedy uz stoja melony za ..., makke a chutovo nic moc.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

CND to posrala ked sa prestala starta o CND-MEX hranicu a stiahla sa moc na sever a nechala velke nestrazene uzemie napospas vyvrhelom
a teraz sa im to vracia ten crimi virus sa im doplazil uz vsade
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

To neni kanadosov problem ze jsou lidi takoveto svine je uz celosvetovy fenomen bych rekl.
Moje decko toto udelat tak jej zrubu vlastnorucne jako kone ze si mesic nesedne ..
Jj, volna vychova fakanu ke "svobode", akorat nekdo ma z teto stupid vychovy tam kde uz konci svoboda jineych lidi tu vyhybku v palici nadobro prehozenou z demokracie na anarchii.
Nebo-li vsecko je dovoleno ..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Vsade citam, ze sa melon nema miesat s nicim, tak som si ho dnes pomiesala s uhorkou. Zaujimava chut, vobec som nemala gamby presladene.
no to je zajímavé teda
znamená to že okurka se ti zdá málo sladká a meloun moc sladký?
mé okurky jsou mi velmi milé jídlo (ve foliáku už jsem 2 objevil), ale meloun, jakmile nemaje dostatečné zralosti a připomínaje spíš okurku již konzumuji s vyloženou nechutí, takže asi jde u mne o nějaké psychobloky
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

To je uz "nakaza rudou" - redit sladke a likvidovat tak fruktozu:))). Skoro vsem (holkam zejmena) uz tu vymyl mozky naprosto dokonale:).
My dva jsem tu posledni psychopati s psychobloky, vlastne jeste Jindra se prida v lete k ovoci a Panda, to vim na 100%, jim krivdim .. :D
-----------------
Buci, me meloun kdyz jej odstavim chutna normalne po okurkach.
Myslim, ze jsou to pribuzni, cize meloun vodni je vodou opuchla okurka cervene barvy:).
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: culka

Příspěvek od gabrielik »

Alebo uhorka je len málo dozretý nesladký melón :lol: Alebo melón je prešľachtená uhorka?

Niečo na tej príbuznosti bude, keď sme štavili minulé leto šupky z melóna, tak to bolo ako šťava z uhorky, akurát trochu ružová.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

To je presne o cem mluvim, ve slupkach je te okurkove chuti nejvic, si to pamatuju z dob kdy jsem usiloval o right pH :D).
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Zase som sa tu nechala zblbnut. Chvalili ste tu koriander, ze aky smrnc tomu napoju doda, tak som zvazok kupila. Tu sa tej burine cilantro nadava a moja dcera bola povedala, ze neznasa tie juzanske recepty, lebo to cilantro v tom "taste like ass".
Volako som na to zabudla a teraz musim priznat, ze aj tie deti maju sem-tam pravdu. Volaco mi teraz divne sedi v zaludku. Nuz ale ved stravime, vsak to nebola otrava na potkany.

Len na okraj v tom zabinci dnes bola uhorka, 2 stonky celeru, mozno 70g spenatu, rajcina a riadna hrca toho koriandru.

Fuj, ani ligurcek/libecek/lovage mi taku blbu chut nespravi.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

ta dcera ma teda skusensoti ked vie take chute porovnat.

do zabinca nepatri paradajka ta to vzdy posere, zabinec musi zostat zeleny, dalej zabinec potrebuje vela gingeru a citron aj s korou a petrzelkovu vnat,

to by cilantrozadok ani citit nebolo
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

rudo píše:ta dcera ma teda skusensoti ked vie take chute porovnat.

do zabinca nepatri paradajka ta to vzdy posere, zabinec musi zostat zeleny, dalej zabinec potrebuje vela gingeru a citron aj s korou a petrzelkovu vnat,

to by cilantrozadok ani citit nebolo
A ved aj bol zeleny, ta rajcinka tomu dala taku kyslo-slanu prichut. Na petrzlen si este chvilu pockam.
Uz som myslela, ze to pojdem vyklopit, ale "ako sa Vinco zatal" som sa zatala aj ja a uz je dobre.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Minuly rok som si kvoli receptom z Indie dopestovala vlastny koriander, a tiez mi nie je po chuti.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: culka

Příspěvek od gabrielik »

Dievčence, ste ma nepotešili. Ja som tiež z tých receptov kde trepu za priehrštia cilantro bola taká nadšená, že som si ho posadila a aj ligurček a ešte niečo zelené čo si teraz nespomeniem.

A ako to vidím, tak asi ostanem pri požieraní petržlenu a zelerovej vňate. :)
Je pravda že som skúšala semienka koriandra do nejakej placky a nechutilo mi to, pravdupovediac pokjazilo mi to celé sušenie. mala som si vziať z toho ponaučenie, že cilantro asi nieje bylinka pre naše chute. Zato zázvor, chren, petržlen sekaný - mňam to je niečo.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Ale ligurceka sa zastanem, ten mam rada. (Sice pri vareni, ale isto sa da do niecoho zamontovat aj surovy)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Samira píše:Ale ligurceka sa zastanem, ten mam rada. (Sice pri vareni, ale isto sa da do niecoho zamontovat aj surovy)
Da, do ust. Zvycajne, ked idem okolo garaze.

Mam pomiesane oci s ritu, jak by moj kamarat povedal. V piatok rano po robote sme sa vybrali na joyride k nasim juzanom. Uz len dostat sa k nim trvalo 6 hodin. Na ciare ten moj prehodil vsetky pocitadla v aute na tie ich sialene rozmery, len teplotu nechal v celziach. Za chvilu mi zacal hlasit spotrebu v milach na galon (pako).
Sunuli sme sa tak dolu krajinou, pred nami nic, za nami nic. Uz viem od coho je odvodene slovo dalnice=dal nic.
Na cestach Montany skoro nikoho, kde tych 300 milionov americanov vlastne zije? Asi sme boli nechutne vysoko, lebo vsade rovina a na rovine kosodrevina, ci co to bolo. Niekde uz mali zlahka zorane, hore v Alberte sa teraz zacina sadit. No a na tych planach boli len cierne bodky, velke a male. Angusove kravy aj s telcami. Ked nelezali, tak sa pasli. Na podobne obrazky som zvyknuta z Alberty, tu sme to mali v Montane, neskor Wyoming a aj v tom kusku Juznej Dakoty to tak bolo.
Internet je plny hrozostrasnych zaberov vyroby hovadzieho masa. Videla som, je to strasne, ale to je kde???? Lebo tu ani omylom. Dobytok ma obrovske vybehy, plot je tam na to, aby sa nezatulali prilis daleko alebo pod kolesa aut. Mladez dudluje mamu-kravu kedy chce a kolko chce. Potom z nich narastu take krasne bycky.
Ze sa tu nic moc neurodi su dokazom aj obchody, kde predavaju semena. Este menej ako u nas. Naozaj len ta mrkva, spenat a hrasok. Dufam, ze aspon v Seattle este najdem volake zvysky.
Ano, to sa este ideme trepat cez hory k oceanu a potom znovu cez hory spat, len trosku severnejsie.
Moj chlap vravi, aka je ta preria krasna, reku hej, aj mne sa paci, ale staci mi 10 minut, nepotrebujem to iste vidiet tri dni. Tak sme sa vcera priblizili po rovine ku kopcom, stary-to obideme, ja-to tazko, cesta ide krizom. A aj isla. Naaadherne, ako cesta na Donovaly a dlheeee, ako ked ste zasprajcovany za madarskym autobusom s lyziarmi.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: culka

Příspěvek od xHardCorex »

culka píše:Boze toto je puritanska krajina. V telke baby v plavkach a ked je zaber od zadu, tak je to rozmazane.

Este aj toto si sem odlozim http://fitness.mercola.com/sites/fitnes ... _FNL_art_1
Najvyssi cas, ze sa zacala pupava tlacit, lebo uz pomaly koncim s mrazenymi zasobami. Aj tak neviem ci je lepsi californsky cerstvy spenat alebo mrazena vlastna divina (pupava, skorocel, trava, purslane,.....)
Som rad ze tieto info prichadzaju z viacerych zdrojov.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Dnes som kolenacky liezla cez jahody a sklbala burinu pravou aj lavou rukou. V jahodach je aj pupava burina. Robila som to v hodine dvanastej, lebo uz zacinaju kvitnut. Ja viem, vy sa tam uz chystate oberat.
Ten moj kefoval patio, lebo ho treba nalakovat. Teraz tu lezime jak parik kriplov. Kto nas zajtra rano postavi na nohy?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

budik / budicek

nastup na rozcvicku v trenirkach a tricku
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Vcera vecer ma zacala boliet ruka. Reku, kde som si ta prij... milacik? Do rana mi trosku opuchlo zapastie a krasne to scervenalo. Urcite to boli tie pupavove korene, co som tahala von. tri dni tu prsalo (ked sme neboli doma), tak to krasne nasiaklo a elegantne sa dali vytiahnut naozaj paradne kusy.
Paprcu som ogebrila volakym Voltarenom, stiahla elastakom a podho na panske.

Vysledok je asi taky, ze sa o nu urcite neopriem a ako rano obriadim mojich klientov este tiez neviem. Cele je to cervene a jedna slacha asi zapalena, spuchnuta a boli to jak slak.

Ale mam pokosene, posadene, poliate, oprane. Depilovat netreba, pes je prec. Zajtra sa asi ulozim hore zipsom do travy, ma byt 20, co je tu pomerne teplo.

Inac cely den som fungovala na 2 kavach, 2 tretinkovych pivach, pohari cerveneho, asi 3dcl spenato-jahodoveho mixu a par hrsti hrachu. Taky ten cely, co sa je aj so strukmi. Az potom vecer sme mali cas sa najest.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: culka

Příspěvek od rudo »

na zapal je omega 3, rybi olejcek, do brucha, nie na ruku, vela a este viac casto a furt
5 2 8
Odpovědět