culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Vcera v radiu nas obohatili informaciou, ze sa objavil bacil, co sa neda zahlusit ziadnym antibiotikom, a vedci sialene rychlo pracuju na lieku, inak pomrieme.
Asi uz zase vytvaraju podu pre ustrachanych ludi, za mesiac vyhlasia pandemiu, za dalsi mesiac zazracne objavia liek a pred Vianocami sa uz ockujeme ako sialeni. (Zrejme vakcinami, co zostali z vtacej chripky, zeano)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Ale Sami, uz si dakedy videla ze by sa po takej masivnej marketingovej kampani recyklovalo nieco co uz je zaplatene, ked treba vyrabat a predavat?

Dedo musel mat dobry humus v zaludku ked sa mu uchytil zavareny hrasok.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Fiona píše:Ale Sami, uz si dakedy videla ze by sa po takej masivnej marketingovej kampani recyklovalo nieco co uz je zaplatene, ked treba vyrabat a predavat?
Ja som vedela, ze v mojej teorii bude zadrhel! Samozrejme - vyrobia dalsich 100.000.000 vakcin. Alebo rovno miliardu a bezplatne zaockuju krajiny tretieho sveta?
Humus kentus.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Uz viem, preco je teraz superbug. Ludia odtialto chodia do Indie a Polska na liecbu MS. Nie je to schvalene tunajsou health care, tak ich chcu vyplasit. Hustia do nich, ake je to nebezpecne, no ale ked ludia v mladom veku vidia tu perspektivu invalidneho vozika, tak podstupia hocico. Ved vieme, nie?

A uz mame jedneho nakazeneho aj v Alberte a prisiel z Indie. Aka nahoda.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Kaslem cely superbacil. Jeden mrtvy? Co to je v porovnani s tymi, co dnes zomreli po havarkach, rukou niekoho ineho, ci po obycajnej chripke...
Ale ludia sa nechaju naplasit, to je jasne... ved moja vlastna mama tvrdi, ze KAZDY propaguje actimel, tak to hadam bude fakt dobre! Nech ziju reklamy.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

V Edmontone nasli kosti dinosaura, sedem ci sedemdesiat milionov rokov stare. To je jedno, pruser je, ze pod mostom, ktory uz druhe leto opravuju/rozsiruju. Kvoli tomuto mostu som si minuly rok zmenila aj datum kontroly na Cross Cancri, lebo ten institut je na druhej strane vody od nas. Ked si predstavim, ze sa v tom zacnu sprtat a nezahrabu to nacas, tak je asi na case si kupit vrtulnik. Uz teraz sa tam neda jazdit. A smradi policajti len meraju.

Tusim sa konci sezona melonov alebo som sa uz prejedla. A ak by niekto chcel cukiny, dajte vediet, poslem. Mohol by mi niekto na buduci rok pripomenut, ze 18 hniezd je skutocne vela.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od mira »

18 hnízd je už roj. Včera jsem zas od pilořezníka jednu dostal, o půl třetí
u kruháku, má rovněž nadúrodu a my to pijem. Ještě půlka straší na skříni,
bude s půlkou fialového zelího. Praještěr s sebou měl fláknout o kus dál.
Co třeba jachta :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: culka

Příspěvek od Sweetie »

culka - Mira to je rozhovor ako rozpravka.
culko, posli.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Posli adresu a za dva tyzdne to tam mas.

Povedali, ze je uplne jedno, kde sa ta jastericka zahrabala, lebo v Edmontone staci kopnut trosku hlbsie a vyhrabeme jej brata.

Asi dnes mame posledny letny den, vecer nam dofuka studeny duch z Aljasky a rano sa zobudime do neskutocnych +6. Maximum od zajtra okolo 16. Tie rajciny budu zriet jak najate, ale asi najskor na tacke v obyvacke.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Moj krasny psicek je uz tiez it ako ja. Fixli mi ju vo stvrtok, syncek ju doniesol do auta na rukach, z auta vyskocila sama a po schodoch zbehla do basementu a zaliezla do budy.
On potom vyramoval chladnicku, z mrazaku pobral slivkove gule, pomlel mi vsetok mak a odisiel. Prva ju strazila jeho sestra, cez noc jeho otec a od vcera rana uz len ja. Myslela som, ze zavriem branu a volaco porobim v zahrade, ale to tela startuje za kazdym suchnutim. Ved hadam nenecha tu vevericku len tak volne skakat po stromoch. Dnes rano ten moj chlap odisiel na polovacku a Kira tolko vyblakovala, az som sa bala, ze dobehnu jej kamarati a zacnu sa tu nahanat. Vraj 5-6 dni nema behat, skakat, hracky nahanat. Veterinar mohol poslat zverine e-mail, aby tu 5-6 dni neboli. A ma chodit na voditku, uz teraz sa tesim ako mi uberie kyslik.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: culka

Příspěvek od Renáta »

Jááj, a ja že čo mi chýba! MAK! Dobre, že vravíš. Zajtra si musím pomlieť - mám ho rada aj s broskyňami. Lebo v pondelok mám zasa jedničku - :D No, comment, plíz (:-) - teda pokiaľ ide o jedničku :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

culka píše:Mohol by mi niekto na buduci rok pripomenut, ze 18 hniezd je skutocne vela.
Spolahni sa ;)
A melony uz ani mne nejdu, uz je privelka zima.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Na toto som narazila a neviem kam to dat
http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-ch ... or-fallac/
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: culka

Příspěvek od Sweetie »

a co z toho vyvozujes?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

Zas platí - neřešit teorie, ale zkoumat, pozorovat a hledat nejoptimálnější variantu u sebe.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ze za vsetkym su prachy. Taky je sympatak, ten Mr. Campbel.
Ale asi to naozaj netreba prehanavo riesit a radsej sa riadit pocitom, lebo zdravy rozum mi to uz neberie.

Aby sme sa rozumeli, cim viac o tom citam, tym menej tomu rozumiem. A toto je link, kde som nasla tu odbocku na The China Study.
http://clicks.aweber.com/y/ct/?l=Ooukl& ... 4I8qTYldbQ
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Som tie texty vcera zlahka zbehla...
Heh
No vlastne neklamal, nevymyslal si, mozno pouzil zo statistik to, co sa mu hodilo.

Culka moja, dnes nejem, neviem, ci este hladujes, ale pridavam sa dneskom virtualne k Tebe.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Zas platí - neřešit teorie, ale zkoumat, pozorovat a hledat nejoptimálnější variantu u sebe.
To je pravda Pando.
Ale moze trvat 10-20 rokov, kym ten optimalny system najdem. Alebo si budem mysliet, ze som ho nasla a v 50-ke ma sklati nejaka chronta, ktoru som si zapricinila sama. Preto som sa tesila z Cinskej studie, ked tam boli jasne grafy, tabulky, vyskumy, ze niekto (za mna) presiel kvantum informacii a vycucol mi to do nejakych statistik, o ktore sa mozem opriet.
Nerobi mi dvakrat dobre, ze niekto tie udaje spochybnuje (mam na mysli tu pani, co spisala nezrovnalosti z Cinskej studie - samozrejme ze ma na to narok), lebo mi podkopava "istoty", na ktore sa spolieham pri zmene mojho jedalnicka.

Je samozrejme jasne, ze nemozno stanovit jedinu spravnu stravovaciu doktrinu pre vsetkych ludi sveta. Ale aspon smer, aspon hlavne principy... a ked si myslim, ze som ich konecne nasla a ze mam jasne "dokazy" pre pochybovacov, tak ich zrazu opat nemam :)
A byt sama prikladom? Co mi je to platne, ked ja budem mat 120 rokov, vacsina pochybovacov bude pod drnom. :mrgreen:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Samira píše:.. lebo mi podkopava "istoty", na ktore sa spolieham pri zmene mojho jedalnicka.
A co Sami tyhle jistoty ? Nestačí ? :wink:
http://www.bibleserver.com/#/text/CEP/Daniel1
- Proč asi dlabali POUZE čerstvou zeleninu Daniel a jeho druhové a vyhýbali se královským "lahůdkám" ?
Proč se "obžerství" považuje za hřích ?
A co Esejové (terapeuté) ? - vzor zdraví svojí doby ? Ještě si nestihla přečíst, a nebo ano ? A nic ? :) :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:
Samira píše:.. lebo mi podkopava "istoty", na ktore sa spolieham pri zmene mojho jedalnicka.
A co Sami tyhle jistoty ? Nestačí ? :wink:
http://www.bibleserver.com/#/text/CEP/Daniel1
- Proč asi dlabali POUZE čerstvou zeleninu Daniel a jeho druhové a vyhýbali se královským "lahůdkám" ?
Proč se "obžerství" považuje za hřích ?
A co Esejové (terapeuté) ? - vzor zdraví svojí doby ? Ještě si nestihla přečíst, a nebo ano ? A nic ? :) :wink:
Vidis, to je tiez riesenie...
Ale aj tu narazam na problem s okolim. Moja svokra napr. chodieva do kostola, je to dobra, mila zena. Ale podla nej su domace zvierata urcene na konzum. A na moj argument, ze v evanjeliu Esejskych sa pise to a to na mna divno kukala. Asi jej pride blbe, ze ju "poucam" o viere, ked sama nie som krstena. A mozno o takom evanjeliu nepocula.
Ja si prave Esejskych beriem velmi za "vzor", ak si robim salaty alebo odstavujem stavy, snazim sa ich nerobit z viac ako 2-3 surovin. Aj to je podla mna dolezity bod - nemixovat 100 jedal dokopy, aj keby som z toho mala zjest len lyzicku.

Mas pravdu, toto by mohlo byt pre mna dostatocne. Ale tu Cinsku studiu som mohla pouzit ako argument, kdezto nejake evanjelia ludi nezaujimaju.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Samira píše:.. Ale tu Cinsku studiu som mohla pouzit ako argument, kdezto nejake evanjelia ludi nezaujimaju.
Ale je to škoda - myslím jejich škoda.
Ano "studie" to zní vznešeně a moderně.
Možná by bylo dobré jim už jen slůvko "evanjelium" napřed přeložit, jako třeba radostná zpráva, nebo radostná zvěst, naděje, cesta ven z beznaděje, chceš-li ..
To by pak možná vnímali jako argument, kdybys jim to takto nějak "modernizovala".
Víš co - týden co týden sedím jako idiot v kostelíku a poslouchám sousloví "tajemství eucharistie" a přiznám se, že i jako idiot o tom nepřemýšlím.
Letos v Řecku slyším "eucharist, eucharisti" .. víš co to je ?
Obyčejné, (pokorné) poděkování, "děkuji" nic víc .. za to že třeba jsem, že se ráno probudím a vidím zase Slunce, zelený okolo a že ještě žiju a nic mě nepíchá a nebolí a mohu dojít po svých do toho kostelíka (vysílače k Bohu) poděkovat za tyto přeci "samozřejmosti" ..

P.S. Kolik % těch věřících vedle mě v kostelíku myslíš, že ví co to slůvko znamená, zeptej se (věřím) dobré svokry, možná budeš překvapená, ať už tak nebo tak .. :) :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Ani sa nemusim pytat ;)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Tak je vzdělaná a sečtělá ?
Tak to je lepší než já, kaju se, kajícník nevzděaná .. klobůk dole. :) :wink:
(njn, člověk se učí celej život a za pochodu, je tak)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:Tak je vzdělaná a sečtělá ?
Tak to je lepší než já, kaju se, kajícník nevzděaná .. klobůk dole. :) :wink:
(njn, člověk se učí celej život a za pochodu, je tak)
hahaha
vobec nie - to som myslela ironicky, ze sa jej nemusim pytat, nebude to vediet.

Pocuj - a nemohol by si v tom kostoliku trebars upozornit farara, ze mozno by bolo dobre istym sposobom dovzdelavat ludi a nie len im omielat dokola to iste? Vies, mozno by zacali viaceri chapat suvislosti a podstatu viery. Ci o to fararom nejde?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Sami, farářům o to jde, alespoň zde u nás jak bydlím.
Více o tom zde:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Katecheze
"Katecheze může značit též jednotlivou hodinu náboženství, resp. kázání pro děti s určitým pedagogickým cílem. V katolickém prostředí se slova používá též pro vyučování, které má prohloubit křesťanskou víru u dospělých".

Jak je to u Vás netuším a proč na toto doplňování si informací věřící nechodí taky netuším .. asi bude kámen úrazu v tom, že dospělí ví přece všechno, že jo ?
A nebo se tak aspoň tváří a představa, že před někým takto přiznají, že něco neví je pro ně nepřijatelná.
A nebo prostě jen "nemají čas" .. :) :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Letos v Řecku slyším "eucharist, eucharisti" .. víš co to je ?
Obyčejné, (pokorné) poděkování, "děkuji" nic víc .. za to že třeba jsem, že se ráno probudím a vidím zase Slunce, zelený okolo a že ještě žiju a nic mě nepíchá a nebolí a mohu dojít po svých do toho kostelíka (vysílače k Bohu) poděkovat za tyto přeci "samozřejmosti" ..
Moc promin, ale mela jsem vybuch smichu. Ne k te pekne myslence, ale vztahla jsem si to na sve zkusenosti z Recka.
Ale jo, vdecnost je moc dulezita. Za vse.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Tak to netuším, absolutně, moje z dovolených z Řecka jsou jen ty nej .. ale mířil jsem spíše k této spojitosti:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Eucharistie_(sv%C3%A1tost)
Nějak se teď neumím účastnit Tvojeho veselí .. moc nechápu. :D :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:Jak je to u Vás netuším a proč na toto doplňování si informací věřící nechodí taky netuším ..
Neviem, ako je to u nas... Ani neviem, preco sa ludia nechcu dozvediet viac - a to plati pre vsetky smery, nie len vieru.
Mozno su ludia tak zahlteni informaciami, mozno je pre nich zivot taky zlozity, ze dalsie poznatky nedokazu vstrebat a idu do kostola len pre to, aby si oddychli, aby ich susedia neohovorili, aby si zaspievali. Neviem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Je to možné .. ono i to někdy stačí, jen načerpat ten klid co tam panuje, zastavit se, nepřemýšlet pořád jen o tom hluku a zmatku venku za zdmi kostelíka. :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Tak to netuším, absolutně, moje z dovolených z Řecka jsou jen ty nej .. ale mířil jsem spíše k této spojitosti:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Eucharistie_(sv%C3%A1tost)
Nějak se teď neumím účastnit Tvojeho veselí .. moc nechápu. :D :wink:
Odkaz mi nefunguje. :( :)

Ja vim, tezko se se mnou bude smat nekdo, kdo si se mnou nezazil to, cim jsem si pracovne prosla v dane zemi. Na dovolene je to jine (i kdyz jak kdy).

" Obyčejné, (pokorné) poděkování, "děkuji" nic víc .. za to že třeba jsem, že se ráno probudím a vidím zase Slunce, zelený okolo a že ještě žiju a nic mě nepíchá a nebolí a mohu dojít po svých do toho kostelíka (vysílače k Bohu) poděkovat za tyto přeci "samozřejmosti" .."

... ja se proste casto budila s podobnym pocitem. Velka vdecnost, ze jeste ziju, ze me nic nepicha, ze obcas vidim slunce a ze mohu jit po svych... do prace.... :)

Tak se nezlob, ze se smeju a treba te tim mirne zlobim, ale nemyslim tim nic spatneho.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

A tak pracovně je to jiný, určitě.

Odkaz mi taky nejde nechápu, jsem to spravoval už 2x a nic.
Neva - dej si "eucharistie" do googl okýnka a ono Tě to hodí na funkční wiki stránky. :wink:
Zkus toto proklikat ?? http://cs.wikipedia.org/wiki/Eucharistie - je tam rozcestník, klikni na který chceš ..
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ja tu dnes lietam jak striga na metle a u mna takto zivo.

Rano som ani nic nepytala a celu cestu som mala volnu, tak som podakovala dodatocne.

Aj Kanada ako dovolenkova krajina vyzera nadherne. V sobotu som sa mimochodom dozvedela, preco sa u nas nevyskytovalo tolko kamaratov nasich deti. Lebo mame akcent a tym padom sme im boli my aj nase deti na srandu. Holt len krava muka iba jednou recou.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od mira »

Akcent je roztomilý, ale nedospělí jsou někdy krůtí. :|
Svrchovaný Svrchník mi odpusť, že se k tomu vypeckuji, ale ten biblí příběh
může být inspirací i pro pohany a díky bohu? ateisty.
Nechť každý zkusí alespoň deset dní a pak se ukáže.
Tou zeleninou bylo myšleno souhrně i ovoce?
Tenkrát však půda ještě nebyla vyčerpaná a nehnojilo se chemicky,
ale biblicky.
Vše bylo košer a sběr do koše přímo z košatých stromů a úrodné prsti. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

To je sice Míro pravda, ale pořád si v skrytu duše říkám, že co stvořitel (Svrchník :D to je prča ..) ve svojí moudrosti jal se stvořiti :D , nepodařilo se nám až tak zcela zničiti, byť se chemicky snažíme seč můžeme .. neboť on myslel na všecko a byl jinačí fištrón, než my smrtelní.
Ještě jsem tudíž optimistou. Chemické rajče milejší mi jest, než chemický čuník, či rychlený protibiotický kuřinec. :) :wink:

Noooo toť otázka co myšeno zeleninou - u překladu jsem nebyl, hebrejcům nerozumím, možná jo, možná ne, ale Esejci upřesňujou, že vše co vyroste na přirozeném ohni (Slunci), Zemi, Vodě a Vzduchu, kteréžto základní elementy jak známo jsou .. (googluj radostnou zvěst esejských). :wink:

A vystavíš-li těmto elementům cokoli na co jen pomyslíš "živého" či "neživého" (ježto dělení hovadinou jest) :) a měníš poměry těchto elementů, dějí se roztodivné věci.
Semena klíčí, rostou, tu v zeleninu, tu ve ztepilý strom byť jsou stejně velká v počátku (je v nich snad kód ? kdo jej napsal, kde se v nich vzal ?), taví se kovy i kámen v sopce, zamrzá všecko co znáš v deep space hloubkách a jiné roztodivnosti. (Hmota když je jí větší než malé množství se tlačí do svojeho středu, taví, bublá, soptí a posléze se zove planetou, gravitací to zveme, nikdo ale proč netušíme, jen stav věcí zříme a popisujeme).

A můžeš být klidně i ateistou, má to na tyto děje pramalý vliv .. :mrgreen: :wink:
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od mira »

Nejsem hříčkou náhod, ani nedotčený neznaboh, ale svými skutky Jej? popírám,
nebo přinejmenším nepotěším, nebo Jeho? doporučení oslyšuji. :|
A ještě si tropím šprťouchlata z bratra apoštola, co v písmu leží plným časem,
rad Jeho? jest pamětliv a snaží se mi je vdmychnout.
A pak pro prohloubení zmatku mého jest tu Ona a Jí praktikovaná jedna
z mnoha Buddhových naučných stezek k osvětlenosti celým spektrem,
ale nic do mne nevtlouká, protože se snaží svůj čas trávit smysluplně
a tuší, že jsem úhor, kde se vzejití nedaří a ani to nebude v osnovách
této nauky oslovovat někoho, kdo neuzrál pochopit a cítit.
Snad přemrštěně nefilantropujeme a nevzedmeme vlnu odporu ve frankofonních
zemích a lísteček z javora nepadne do dvora a neuschne nudou,
když chladná jsou rána a anna vychází, aby se věnovala podojnému uličnictví :|
Naposledy upravil(a) mira dne pát zář 10, 2010 22:49, celkem upraveno 1 x.
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: culka

Příspěvek od Pavluska »

:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Hlavu vzhůru, "co není může být", "nikdy neříkej nikdy", "co není může být", "odříkaného největší krajíc" atd ..
I atheismus vyžaduje obrovskou víru v NIC, jen si to "nevěřící" neuvědomujou .. uvěřit, že dosud známý (a to netušíme ani zblo, co je dál) vesmír je hříčka náhod a kotlíků náhodně vřících polévek života chce notnou dávku víry .. :D :wink:
.. nelamme si tím hlavu. :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Tak aby som tu prach oprasila. Mam tu neterku aj s frajerom, vytiahli sme ich do hor, vymodlila som im dva dni nadherne, kym sme boli v Jasper-i, v nedelu rano sme sa zobudili do asi 5 cm. Hadajte coho. Sme v Kanadsku, taaakze snehu.
No aspon ze ten Spirit Island maju nafoteny za slnecneho pocasia. Fotak je este nevybaleny, tak aspon takto http://www.malignelake.com/
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Nadhera.
Zacinam setrit na letenky.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:
Nadhera.
Zacinam setrit na letenky.
Odložíš jednu výplatu a je :wink: :wink: :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Juuuuu, to jsou ty nádherný horský lakesy co znám jen z filmů .. :) :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:
Samira píše:
Nadhera.
Zacinam setrit na letenky.
Odložíš jednu výplatu a je :wink: :wink: :wink:
hahaaaaaaaaa :D :D :D
mozno jednu vyplatu, ale poslanca, nie moju :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Tak hoď poslanca do Dunaja, (někde tu je návod) :mrgreen: ale napřed mu vem vejplatu .. stejně si ji nezaslouží .. :D :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: culka

Příspěvek od Renáta »

cepheus píše:Tak hoď poslanca do Dunaja, (někde tu je návod) :mrgreen:
A náš Paťo ho vyloví :wink: Keď mu dal ľud hlas (teda tomu posRancovi), nech maká, čo sa má čo podaromnici kúpať :D
Naposledy upravil(a) Renáta dne úte zář 21, 2010 23:13, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: culka

Příspěvek od Renáta »

Inak, keď už spomíname to čvachtanie vo vode, tak prihodím jednu synovu príhodu z minuloročnej jari. Traja splavovali rozvodnený revúcky potok . Paťo sa zašprajcoval pod nejakým cez hladinu spadnutým smrekom. Vyzlieklo ho to z kajaku, ktorý plával veselo ďalej. Celé to sledoval z brehu jeden ujo, ktorý bol s rodinou na prechádzke. Chcel zachrániť mladého kajakára (Paťo mal prilbu a vestu, ako vždy) - friško sa vrhol do vĺn, Paťa zdrapil za šosy a vyvliekol na breh. Synátor naňho zvrieskol: Ujo, veď sa mi dochráme loď! - skočil nazad a odplával >:-) Myslím, že ujo už nikdy v živote nikoho z vody ťahať nebude. Kajak skončil prelomený vo dvoje. Syn je celý. Zatiaľ :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Tak to jsem se po ránu celkem dooost dobře zasmál, strýcovi nadal, že jej vytáhl z vody !
Hehehe .. to je prdelka aspoň .. :D (:-) (:-) :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Alebo ziaden dobry skutok nezostane nepotrestany.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: culka

Příspěvek od Renáta »

No, veď ho pochopte :wink: Keby vám dole vodou plával kajak za 1000 eur, tiež by ste skočili nazad. No, vďaka záchrancovi ho už nedolapil... :?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

My ho samože chápeme, ale je to šílený a současně prča až na půdu .. (ta představa vyjevenýho uja) :D :wink:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Renáta píše:No, veď ho pochopte :wink: Keby vám dole vodou plával kajak za 1000 eur, tiež by ste skočili nazad. No, vďaka záchrancovi ho už nedolapil... :?
To bylo první, co nám vštěpovali na vodáckém kurzu. Nejdříve zachraňujeme lodě a pádla. A to nebyla taková "děla", ale obyčejné laminátové keni :D
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Odpovědět