culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Nelezim, ved mi dokopy nic nie je. Hrdlo klamem medom a nosohltan zatial len hrozi prstom.
Toto mame vzdy doma po darovani krvi. Jeden takto ochrontavie a ten druhy to chyti. Ale je to aj mojou blbostou, nepopieram, vcera som tlacila zase akesi kolace :(
A este aj osudnou vetou, ktoru som vcera vyslovila, ze by bodla mensia PNka, aby som si oddychla. Lebo tie mrchy z roboty su kdesi v keli a ja zarezavam aj za nich.
Na dnes si zakazujem prispievat na vitariana, lebo som prudko depresivna :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:
Samira píše:Chcem slnko, teplo, postel a vyhrevne teleso v nom ;(
A zvysnych kolegov v robote, za ktorych musim makat :(
sluník.gif
Jeeeeej
CMUK!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Na dnes si zakazujem prispievat na vitariana, lebo som prudko depresivna :D
Proč? Napíšeš jak je Ti depresivně a jak se Ti nic nedaří, lidi Tě zkritizují jak děláš všechno špatně takže upadneš ještě do hlubší deprese - no to je nejlepší metoda jak se jí zbavit, ne? :-) Obvykle čím člověk klesne hlouběji na dno tak tím intenzivněji se v něm pak něco zlomí, udělá nějaký zásadní pozitivní obrat, nějaké rozhodnutí, tím intenzivněji se pak od toho dna odrazí. Někdy díky hlubokým depresím udělá takové pozitivní změny, ke kterým by se jinak ani nepřiměl, kdyby se snažil udržovat stále v optimálním středu.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Obvykle čím člověk klesne hlouběji na dno tak tím intenzivněji se v něm pak něco zlomí, udělá nějaký zásadní pozitivní obrat, nějaké rozhodnutí, tím intenzivněji se pak od toho dna odrazí. Někdy díky hlubokým depresím udělá takové pozitivní změny, ke kterým by se jinak ani nepřiměl, kdyby se snažil udržovat stále v optimálním středu.
Heh
myslim, ze som pochopila podstatu, ale ak by som si zafilozofovala, tak nemyslim, ze pre dlhodoby vyvoj su vhodne prudke poklesy (depresie) a pudke zmeny chovania (i ked zdanlivo pozitivne). Tak sa mi zda, ze mensie pomale krociky su trvacnejsie.
Uplne zjednodusene - buchta ma depku zo svojej vahy, rozhodne sa schudnut. Hura! Nebudem jest! (obrovska zmena, zdanlivo pozitivna) ---> Hura, schudla som 5 kil!
Lenze po par dnoch musi zacat jest, priberie naspat 10 kil a tymto hopsavym procesom padov a vystreleni do vesmiru nestupa, ale naopak klesa. A pritom sa tak dlho morduje, trapi, hladuje...
Keby po malinkych krocikoch menila svoje navyky, nestalo by ju to ziadne trapenie a vysledky by boli viditelne.
Ja viem, mozno blby priklad, ale je to moj nazor... Tvoj si samozrejme vazim a dakujem za podanu ruku ;)
Ale s cim s Tebou uplne suhlasim - zotrvanie v pohodlnom strede, ci na mieste, nie je stagnacia, ale klesanie ku dnu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Uplne zjednodusene - buchta ma depku zo svojej vahy,...
Buchta s depkou - to co uvádíš jsou ale malé výkyvy, to ještě není klesnutí na dno. Ona stále zkouší různé diety, nejíst atd., díky tomu stále kolísá mezi ubíráním a zpětným nabíráním. Až pak po několika letech jí to najednou docvakne a přijde na to, že problém není v množství stravy ale ve složení stravy a přejde na vitariánství které jí vyřeší problém trvale. Nebo jí dojde že problém je psychický, že je nešťastná v manželství, rozvede se a rázem problém sám zmizí. Nevím, připadá mi že je málo lidí kteří jsou schopni provádět změny k lepšímu plynule a systematicky. Teprve až v krizi jim dojdou nějaké nejzásadnější věci. U mne to bylo tak, že několik let jsem se léčil na deprese, nic se mi nedařilo a všechno bylo špatně. Pak najednou mi došlo, že můj problém je špatné manželství, rozvedl jsem se a rázem se mi život úplně převrátil k lepšímu. Kdybych se nedostal tak hluboko na dno tak bych se nikdy nerozvedl a jen bych stále přežíval a už jen čekal na konec života.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

No jo, nevšímáme si, že dochází sýr :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: culka

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:Kdybych se nedostal tak hluboko na dno tak bych se nikdy nerozvedl a jen bych stále přežíval a už jen čekal na konec života.
to snad ne. 8)
Je fakt, že v některých případech jsou pomyslná dna příznivá - i když každý má ty hranice někde jinde. Mám známou, kterou manžel bije a člověk by si řekl, že je to již to pomyslné dno, ale ona ne a bere to jako životní lekci (že je to i životní lekce pro jejich dítě, to se mi vstřebává velmi těžko...). :roll: :(
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Panda píše:...Pak najednou mi došlo, že můj problém je špatné manželství, rozvedl jsem se a rázem se mi život úplně převrátil k lepšímu. Kdybych se nedostal tak hluboko na dno tak bych se nikdy nerozvedl a jen bych stále přežíval a už jen čekal na konec života.
Zaujimava skusenost... :(
Clovek nevie, ci sa ma tesit, ze vobec prisiel na riesenie, alebo byt smutny, ze to trvalo tak dlho.
Radsej sa tesme :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Clovek nevie, ci sa ma tesit, ze vobec prisiel na riesenie, alebo byt smutny, ze to trvalo tak dlho....
Myslím že smutek ne, všechno má své přínosy. Když se dívám zpět tak jsem vděčný za všechno co a jak a kdy bylo a nechtěl bych to změnit. Teprve až zpětně si uvědomuji že to všechno byla super nejlepší varianta a že kdyby to bylo podle mých přání jak jsem to chtěl já tak by to teď bylo mnohem horší. To co se děje se děje úplně nejlépe, proto už nepoužívám postupy které umožňují změnit chod života a řídit náhody (tuším se jmenují Jungovy metody?), často když jsem něco svou vůlí změnil ve svůj prospěch tak se mi to pak později vymstilo.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: culka

Příspěvek od Lidka »

Panda píše:Pak najednou mi došlo, že můj problém je špatné manželství, rozvedl jsem se a rázem se mi život úplně převrátil k lepšímu.
To musela byt jedubaba - trapit takoveho zlateho (naseho) Pandu :twisted:

vztahy to je univerzita.
Moc mi pomohlo aspon si uvedomit, ze v tom jsme namoceni vsichni a z lasky :!: :shock: si navzajem zrcadlime vlastni bordylek
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

Lidka píše:To musela byt jedubaba - trapit takoveho zlateho (naseho) Pandu :twisted: ...
:mrgreen:
Ani tak moc ne, ale byla generál a já se vedle ní stával stále menší a nedokázal se uplatňovat jako rovnocenný partner a už jsem život jen přežíval a cítil se naprosto bezvýznamně.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: culka

Příspěvek od Lidka »

Takze ses odrazil :D
a... uzivas si - aj to je nekdy fuska, co?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: culka

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:
Lidka píše:To musela byt jedubaba - trapit takoveho zlateho (naseho) Pandu :twisted: ...
:mrgreen:
Ani tak moc ne, ale byla generál.
to už pak není ani ženské ani biologicky přirozené. Uf...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Asi by som nevydrzala v partnerskom vztahu, kde by sme neboli partneri.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

culka píše:Asi by som nevydrzala v partnerskom vztahu, kde by sme neboli partneri.
Podobne.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Aku ma clovek radost z narodenin uplne cudzich ludi. Aj zajtra, cela Kanada bude oslavovat narodeniny kralovnej Viktorie. Ja sice poznam len jednu Viktorku a to blaznivu z babicky, ale to nevadi. Hlavna vec, ze mame dlhy vikend. Ak nas nezasype sneh, hadam to patio uz dokoncime.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

V dobrém závidím a přeji hezký počas (tady zase ráno pršelo :( :( :( ). Ty májové svátky nám letos vyšly na soboty, tak aspoň nás čeká v červenci Hus a Cyril s Metodějem:-)))) Nebylo by špatné si to volno natáhnout na celý týden, když už ty svátky vyjdou na pondělí a úterý :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Husa nemame, iba toho Cyrila s Metodom. To je este dalekooooo :(
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

No vidis Culka k cemu vsemu muze byt dobra mrtva kralovna. Ale ty to ted mas taky za par, ze? 8) Myslim ty narozeniny...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Fiha, Fi, ty si toho pamatas, veru, este 2 tyzdne, asi.

Akurat testujem tu sanku bez cvicenia. Zduta som z tej vody ako taka koza, ale inac dobre, len mi je strasna zima. Zeby to bolo tym rannym mrazom. Dnes uz ma byt kusok lepsie, tak som aj zahradu odbalila, aj rajciny, co som sa este nerozhodla, ci ich dam do zeme alebo do kontajnerov, vylozila zase von. Ludia zlati vsetko som mala pozakryvane, planty su teraz ako ked si idete lahnut s mokrou hlavou. Hadam sa to pozbiera. Ja uz vazne neviem, ci tam hore prijali nejaku novu silu na to polievanie. V decembri na nas za jeden den vykydli sneh na celu zimu, teraz nas to popolievalo za dva dni, aby sa odstranil jarny deficit zrazok. Po dva dni nad ranom mraz. Vy sa tam uz tiez neviete smiechu zdrzat od tolkej vody.

Najblizsi dlhy vikend mame 1. jula. Ani niektori kanadosi nevedia, ze je Canada day, ale ze je dlhy vikend, to vie kazdy.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

culka píše:Ja uz vazne neviem, ci tam hore prijali nejaku novu silu na to polievanie. V decembri na nas za jeden den vykydli sneh na celu zimu, teraz nas to popolievalo za dva dni, aby sa odstranil jarny deficit zrazok. Po dva dni nad ranom mraz. Vy sa tam uz tiez neviete smiechu zdrzat od tolkej vody.
Tak to to vysvětluje :shock:
Když k tomu ještě připočteme, že nové koště dobře mete..... :evil:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Uz si tiez pripadam ako cierna kronika. Ani sa mi z postele nechce vyliezt. Pes tu nie je a vonku je od vecera sneh. Asi by som sa mala premoct a ist pozriet ake skody to zas napachalo.
Bucovi to zeru slimaky a mne zima. Takze sa zase vsetci stretneme v supermarketoch a budeme vyberat prehnojenu zeleninu a zastriekane ovocie. Vy z Argentiny a ja z Mexica.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

No vidis Culka, bud rada ze mas Mexiko. Jeste by taky mohla bouchnout ta druha sopka co je vedle ty co ted dosoptila, a vitr by to tentokrat mohl hnat nad Kanadu nebo nad Mexiko. Letadla z Mexika prestanou litat a vam tam zustane jen beef jerky.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

culka píše:Uz si tiez pripadam ako cierna kronika. Ani sa mi z postele nechce vyliezt. Pes tu nie je a vonku je od vecera sneh.
Tak to je docela drsné
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Uz si tiez pripadam ako cierna kronika. Ani sa mi z postele nechce vyliezt. Pes tu nie je a vonku je od vecera sneh. Asi by som sa mala premoct a ist pozriet ake skody to zas napachalo.
Bucovi to zeru slimaky a mne zima. Takze sa zase vsetci stretneme v supermarketoch a budeme vyberat prehnojenu zeleninu a zastriekane ovocie. Vy z Argentiny a ja z Mexica.
tak zima je horší než slimaks
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Culka, bud rada, ze mas na zahrade sneh a nie mna :) Pripadam si ako kobylka. Hlavky salatu vo mne len tak miznu, redkvicky uz koncia, mozno budem mat este aspon redkvickove listy do stavy.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Kua, uz zase hlasia mraz na rano. Zajtra je uz jun. No nic, este stastie, ze nejem. Boze, uz druhy den.

Zacinam uvazovat nad hriadkami na koleckach, ze by som to na noc parkovala v garazi.

Vyborna metoda na vytrhavanie buriny je, ze ju rovno clovek zje. Aj tak to mam samu pupavu a ine jedle veci.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: culka

Příspěvek od Sweetie »

culko copak jste se prestehovali do gronska? asi budes potrebovat 12 mesicku. tady to taky stoji za nic. i kdyz no surprise.
me tata vzdycky skadlil, ''S. a vies ty co je to pupava?''
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Kua, uz zase hlasia mraz na rano. Zajtra je uz jun. No nic, este stastie, ze nejem. Boze, uz druhy den.

Zacinam uvazovat nad hriadkami na koleckach, ze by som to na noc parkovala v garazi.

Vyborna metoda na vytrhavanie buriny je, ze ju rovno clovek zje. Aj tak to mam samu pupavu a ine jedle veci.
mně už púpava dochází, přerůstá a hořkne
eště šťastie že jem
ale včera třeba vůbec nepršelo, jen bylo zataženo a neteplo
a jak sděluje venclík, taky jsem na slunečním osvitu velmi závislý
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Rano asi mrzlo, neviem chrnela som v robote a za ten svet nevedela oci rozdrapit ani o 7:00. Teraz tam svieti slnko o sto sedem (preco vzdy len sest :? ), asi sa este aj do plaviek vyzleciem alebo teda len vyzleciem. Aj tak je vsetko take zarastene, ze nikto nic nevidi.

Ten prisprostasty sneh nam vyvratil jeden strom aj s korenmi. A vsetky jedle buriny stoja ako vojaci pri pamatniku padlym revolucionarom.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

culka píše:... alebo teda len vyzleciem. Aj tak je vsetko take zarastene, ze nikto nic nevidi....
Culka, toto mi nerob, dnes je streda a ja vsade vidim dvojzmyslaky :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: culka

Příspěvek od cepheus »

Teda Sami ! Se rozumí, že zahrádka. :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Neviem o com rozpravas, vcera bol utorok, ale teda dobre, moze byt aj streda.....v zahrade. Zaujimave.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Chod kdesi s Tymi Tvojimi casovymi posunmi! :)
Ake mate dnes pocasie? Snezi, ci sa opalujes? Rozmyslala som, ze keby som Ta aj isla pozriet, tak fakt neviem, co by som si zbalila, ci sneznu frezu alebo plavky. U nas ma byt konecne cez vikend pekne. Ak to teda chemtrailsaci nedokafru ;)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Vcera 21, dnes 16, ale stale na tricko. Ma prsat skoro kazdy druhy den, ale pozor, od nedele uz pekne a cez 20.

Zbal si vsetko, ked pojdes. Neurob taku hlupost ako my. Ked sme sem isli, "kamarat" nam povedal, doneste si len prachy, vsetko si tu kupite. Tak tato veta zdaleka nie je pravdiva.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

Culka, posilam ti misto zezla ty tri balonky z prvni strany :) Ale vy jeste chvili mate patyho, takze zatim jeste muzes pit na me 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Culka moja, vsetko najlepsie Ti zelam, aby si mala od Kiry rozkusane snorky do topanok (lebo ju moc lubis), aby sa Ti synator i nadalej po krickoch schovaval (cize mal pracu co ho bavi) a aby sa Ti dcera poflakovala na terase (lebo vtedy si dobre pokecate).
A nech do seba pchas sirnu patlaninu este aspon 100 rokov.

Cmuk!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Dakujem vam velmi pekne.

Ako som sa uz u Fifini rozkecala, mojej kanadskej sestre sa vcera vecer narodil krasny chalanisko. Chlapi ho uz zaliali tequilou (zase som robila sofera) a dnes uz mozem pit na svoje konecne.

A Sami ma neplas. Este 100 rokov, ved ma budu musiet kladivom zabit, aj ked na druhej strane 102 nie je tak vela.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

102? to je malo. 120 treba, a pri plnom zdravi. Ved Fi ma teraz 101 a nevyzera zle...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Jaj, ci si ty zase spomalena, ved mam dnes dva.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Culko, krásné druhé narozeniny!
Co se k takovým dětským přeje? Napadají mě slova Fulghuma, akorát bych přeskočila to o těch koláčcích a mléku, místo toho si dej fakt radši tu patlačku :wink:

Tedy:
"Žij vyrovnaně – trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj.
Každý den odpoledne si zdřímni.
Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni se někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě."

(Protože ty jsi fakt neskutečný dříč a pracant!!!)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Neviem cim to je, ale odkedy nam slnko zapada len na par hodin, nestiham uz vobec nic. V takom Yellowknife sa im slnko strati len na par minut za obzorom a potom vylezie znovu, my male len Leningradske biele noci. Vcera som mala nutene volno, sefica s mojimi babami isla do "divadla" a tak robila miesto mna.
Dva krat sme drevo doviezli, korou som vydlazdila dalsi kus chodnikov v zahrade, nasla uhorky pod burinou, vydrhla hottub, spalila polamane konare po poslednom snehu, uvarila mojmu nadenikovi obed aj veceru a vecer sa strasne tesila do roboty, ze uz mozem zalahnut a spat.
Moj nadenik zatial doobkladal dom a dnes zacal robit zabradlie na patiu.
Na pozemku nasej kralovnej som objavila egrese, ono to bude asi este na nasom, no ale zememeracov na to volat nebudeme. Musime to oplotit aj tak, lebo ti dvaja vlciaci sa tam chodia kupat. To, ze su cudzi psi mokri a smrdia, by mi az tak nevadilo, ale to nase tela uz do vane nevlozim, lebo je tazka a dobrovolne tam nevlezie. Maju uzasnu hru, visia jeden druhemu na krku. Aj dnes tak robili a ked konecne uschla, vsetky chlpy okolo krku mala zjezene ako keby pouzila gel.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Sikovnica sikovna si Ty.
A tu koru mas z listnacov alebo ihlicnanov?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Asi listnace, ale mozno aj ihlicnace. Stromy su uz vyse roka na kope, no kto to teraz pozna, mozno Miro, ale ten sem nepride, lebo ho Sarka nepusti.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: culka

Příspěvek od s.arik »

To teda nepustím, běžně, ale zrovna tento víkend má ode mne volno :mrgreen: nebo spíše :| :cry:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Asi by som mala dosiat salat. Ak ho budem konzumovat tymto tempom, tak bude za chvilu po nom. Alebo sa prestanem delit, ale delit som sa musela odjakziva, kedze som prisla do rodiny ako druha. Takze delit sa treba.

Dnes bol zase jeden nadherny den, len skoda, ze mam ruky vytrasene jak Detvy. Pokosila som pol hektara a travou zasypala hriadky.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: culka

Příspěvek od Sweetie »

ja jsem se delit ucila az skoro v sedmi. porad si nemuzu zvyknout. to jsi kosila kosou? to teda obdiv. clovek si poradne zacvici. kolik dnesnich lidi to asi jeste umi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: culka

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Asi by som mala dosiat salat. Ak ho budem konzumovat tymto tempom, tak bude za chvilu po nom. Alebo sa prestanem delit, ale delit som sa musela odjakziva, kedze som prisla do rodiny ako druha. Takze delit sa treba.

Dnes bol zase jeden nadherny den, len skoda, ze mam ruky vytrasene jak Detvy. Pokosila som pol hektara a travou zasypala hriadky.
půl hektaru za den kosou se minepodařilo a 2x sem to zkoušel, rekord 2,5 dne, teď to dělámcelou seazonu
taky musím dosiať šalát, sice sem měl sazenice, ale našel je slimouš a všechny zožral
já mám hodně, jím skoro 2 denně a nikomu nescu dat, i když včera byla matka a děti, tak sem jim nabízel (ale sebou ne) a nechtěli, jen klukovi sem vnutil list (mám tak kilový hlávky ledovců a trháků)
akorát snědli hrach, sebou sem jim taky nechtěl dat, ale neptali se
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Delit sa? Podla toho s cim. So salatom este ano, ale s ceresnami nikdy :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Sweetie píše:ja jsem se delit ucila az skoro v sedmi. porad si nemuzu zvyknout. to jsi kosila kosou? to teda obdiv. clovek si poradne zacvici. kolik dnesnich lidi to asi jeste umi.
Ti sibe, milacik. Kosou? :shock: Elektrickou kosackou, lebo len ta mi zbiera travu. Muz mi nadava, preco nesadnem na ten zdedeny traktor, co nam tu nechali, lebo bol nepojazdny, ale potom aj tak musim zobrat hrable do ruky. Zase az taku super zenu zo mna nerobte. :P
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět