culka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Pipus, ked si hodim, co pojem do fitday.com, tak mi vychadza tak 5-6g draslika a doporucovane mnozstva su 3.5g. Takze toto sponovat dalej nebudem.
Vsetko ostatne, len v pripade navratovky, co dufam nebude treba. Asi uz nikdy nezjem jablko tak, aby mi zostal ohryzok. Na zabezpecenie prisunu vitaminu B17, mi po konzumacii jablka, hrusky alebo cinskej hrusky zostava v ruke len stopka. A takto je to s mnozstvom inych veci, co som pred 2 rokmi zacala robit a uz asi neprestanem. Casom sa ti to dostane do podvedomia a viac to neriesis.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

culka píše:...mi po konzumacii jablka, hrusky alebo cinskej hrusky zostava v ruke len stopka...
Vidis, toto robim aj ja a neviem preco :)
Ale vacsinou len v lete a na jesen, ked su cerstve plody. Teraz koncom aprila maju nase jablka pri jadierkach znaky nejakej plesne.

Culka, ako sa vlastne stravovavas? Mas nejaky "standardny" jedalnicek? Alebo co pride, to zakusujes? Su potraviny, co konzumujes kazdy den z nejakeho dovodu?
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od martin_hk »

culka píše:Tak sa s nami podel o tie svoje nudne spravy. Naozaj malo pises.

Zacala sa nam trava zelenat a stromy uz hadam pustia nejaky ten list. Je tu priserne sucho, mame fire ban skoro v celej provincii, co znamena, ze ohen palit nebudeme. Moja mama mi naklebetila, ze vraj doma prsi, dokonca aj povodne z toho mozu byt. Poslite trochu tej vody aj sem, dobre.

Docitala som ako tak Gersonovu The Cancer Therapy. Uz z toho vsetkeho zacinam mat absolutny hokej. ALE. Jeho cielom bolo zvysit mnozstvo draslika a na najnizsie mozne mnozstvo znizit sodik. Preto ta neslana dieta.
Vsetok ten najcastejsie propagovany zelovoc ma najvyssi pomer K:Na.
Jablka 40-1
Ceresne 120-1
Grepy 90-1
Hrozno 125-1
Hrusky 43-1
Slivky 99-1

Je znamy svojimi coffee enemas, ale v knihe sa uvadzaju 4 rozne, kamilkovy, kavovy, castor oil a zeleny dzus, co vlastne nie je klystir. Pouziva sa pol litra, nechat natekat velmi pomaly a drzat kolko sa len da. Pouziva na vyplachy aj inych dutin, likviduje nekroticke tkanivo a ten priserny smrad. Holt rakovina je rozkladny proces.
Cely tento proces treba robit aspon 1.5-2 roky, aby sa pecienka dokazala obnovit.
Jedine doplnky, co pouzival su niacin, B12 a draslik (este extra k tomu v potravinach). Priznaval (a bolo to pouzite proti nemu), ze ked naordinoval svojim pacientom sex hormony, z 30 pacientov 25 stratil.
Konkretne pise : "Velakrat som videl, ze vitaminy v dobrejkombinacii s alebo bez mineralov sposobia obnovenie rastu nadoru a jeho rozsirenie v priebehu niekolkych dni. Pacient sa citi lepsie na kratky alebo dlhsi cas, co moze byt sposobene stimulaciou metabolizmu. Avsak nador znovu narastie..."

Takze preto, ak sa podavaju vysoke davky C-cka, tak sa vsetci citia lepsie, ale pred smrtou ich to nezachrani. S tym som sa stretla uz davno a brala som to ako terapiu na ziskanie casu.

Takze takto som travila vecery pocas vikendu, zvysok casu vonku, lebo sa drzime na rekordnych teplotach a teraz idem natahat hadice do zahrady, lebo za chvilu bude treba zacat polievat.
Co tedy sebrat vsechnu odvahu a silu a pustit se do pustu, kdy uz posledni tyden treba clovek skoro nevstane z postele? To by melo v tele dat vse do poradku... Kdyz se to vezme cynicky racionalne, tak to jsou "jen" bunky, ktere se vymkly kontrole, pust by jim mel dat co proto. Mamka pracuje jako osetrovatelka. Mluvila s vitalni 90-ti letou pani, ktera pred cca. 6 lety onemocnela rakovinou, vse vsadila na jednu kartu a zvladla 40-ti denni pust. Je tu doted, bez bolesti, cila, bystra... Zavidim temto lidem jejich vnitrni silu a zaroven se hluboce klanim....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ono zobrat tu odvahu a drzost a zacat robit post by mozno nebol problem, ale kedy. Cele dni nie som doma, taky luxus ako prelezat tyzden v posteli si nemozem dovolit a hlavne okrem hlavy (kde sa tie rakovinove myslienky budu drzat asi uz stale) ma nic netrapi. Takze toto si necham az na potom. Aj ked v pripade potom uz nebude co riesit, vsakano.

Rok sa s rokom stretol a pred obchodmi sa objavili gaylords. To je hovorovy nazov tych obrovskych krabic s melonmi. Ked uz su na dne, tak sa tam clovek ohne, aby dociahol a chlap ma potom easy access a zenska sa z toho nevie vyhrabat von. Melony su spat a na moju nie velku radost aj toto psisko ich velmi ochotne pozuje. Akurat ich musim krajat na mensie, lebo jej to z tej zubatej huby vypadava. Prave teraz ma 8 ocnych zubov a 4 obrovske stolicky a rozzula mi pozicanu knihu z kniznice.
Zo zeme sa mi tlacia salaty a redkovky a ak ma neklame zrak, tak aj hrasok. Ligurcek v zdravi prezil zimu, pri troche stastia aj jahody budu. Kupila som si dve planty rajcin a teraz ich jak pako prenasam von a dnu, podla pocasia.

Posulozil sa mi truck, tak som odkazana na odvoz do a z pracovneho pomeru. Rano, po sichte, si ma drahy vyzdvihol, isli sme nakupit, nejak som sa rozsupla a ked som to potom vsetko strkala do chladniaku, zavadzala mi tam flasa s trochou sampusu. Hadajte, co som ranajkovala?

Pes mi ponuka ohlodanu kost zo srny za kus melonu. Minule som si spravila hriby s cuketou a hnedu ryzu, vsetko bez soli, ostalo mi aj na druhy den (som si myslela) a aj to mi zozrali. Tej bande je uplne jedno, co jedia, len nech to urobi niekto druhy. A potom este musim pocuvat tie reci, ze ich zivim travou.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: culka

Příspěvek od Sweetie »

koukam ze ti toho na zahrade dost roste. taky se letos dockam domacich salatu, bracha mi oznamil ze vyrobil parnik (s hackem), abych se prej mohla v lete realizovat.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ja som si ho vyrobila tiez, zo stareho okna. A aj tam sa uz tusim tlaci salat.

V nedelu ma snezit, teda aspon Josh slubuje. Dufam, ze este zmeni nazor. Nicola zase slubuje dazd okrem nedele na cely tyzden. Viac programov odmietam sledovat, aj tak je to ako cierna kronika.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Nesnezi a ty si na lyziarskom zajazde.

Preco si clovek vzdy zapamata tie najtrafenejsie texty piesni, ktore mu vyrabali koprivku, ked ich hrali v radiu???

Ale naozaj nesnezi aj ked je teda rano chladno. V aute rano zimna bunda a kurenie naplno a poobede tricko a klima.

Ten nas pes je ako jeho stara mat. Vcera mali susedia navstevnika, tak sa zoznamovali, zacali behat a za plotom toto nase zacalo strasne jacat a dobehla spat na troch labach. A hned sa zvalila na zem a hlavu natiahla akoze ja uz asi zomriem ako to boli. (Cela ja, ked mi je velmi zle, vzdy ma sekne o zem). Tak som zahajila prvu pomoc, pomojkala psa, posuchala chrbat, pohladkala labku (teda to obrovske, co sa mi ledva do ruky zmesti) a Kira vyskocila a odbehla po styroch.
Uz som sa bala, ze pocas mojich 3 dni volna bude pes s tatom, ale ten vyuzil prilezitost a psisko nam tu nechal. Stari ludia predsa potrebuju pravidelny pohyb.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

So zvierencami je sranda.
Ked idem do roboty a z roboty, maju za jednym plotom krasneho pesa, este je to napoly stena. Vzdy si ho vyhladkam, ak sa to tymi dvomi prstami cez oka plotu da... Poloviciak pripustil, ze podobny havo by MOZNO mohol byt pri nasom dome. Tak som zacala zjednavat, aby mohol byt nie len PRI dome, ale aj V dome :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

hmm a v noci sa potom preberies na to, ze ti nieco stoji zadnou labou v oku.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Vies, co boli moje zatial najhorsie prebudenia? Strasne divny pocit, ze na Teba niekto hladi. Uprene. Bez pohnutia. Tak otvorim oko a 5cm od mojho nosa je iny chlpaty nos s fuzmi a to nas zajac je na posteli hajzlik maly krpaty, nudi sa a tak mi funi do ksichtu.
No a este mokra smradlava postel, ked sa tam (este ako minizajac) chodila vyvalit a vytentotok.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: culka

Příspěvek od midsummer »

Samira píše:Vies, co boli moje zatial najhorsie prebudenia? Strasne divny pocit, ze na Teba niekto hladi. Uprene. Bez pohnutia. Tak otvorim oko a 5cm od mojho nosa je iny chlpaty nos s fuzmi a to nas zajac je na posteli hajzlik maly krpaty, nudi sa a tak mi funi do ksichtu.
No a este mokra smradlava postel, ked sa tam (este ako minizajac) chodila vyvalit a vytentotok.
(:-) Tak tohle znám velmi důvěrně. Občas mi to dělá moje kočka: když spím, vyskočí si ke mně na polštář, stoupne si těsně k mojí hlavě a dívá se mi úplně zblízka na zavřené oči - dokud je neotevřu. Fakt skvělý ... :oops:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

No nic, idem vyskusat, co bude robit tuto noc, na koho si lahne, zatial tu pri mne chrape, a to doslova chrape, cely vecer.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Kolkeho maja mame dnes? Piateho, no tak nam vcera spadlo 16cm snehu a do toho 60km/h vietor. Vysledok: auta v jarku. Pri ceste domov som nevidela ani one. Zrazu predo mnou volaco blikalo. Policajti a v protismere. Zostala som stat, v tej 40-tke, ktorou som sa zakradala, to nebol problem a pozeram, spomedzi krickov dve svetielka blikaju. Ako sa tam ten minivan napasoval asi nikto nepochopi.
Rano som videla v spravach vrak, vraj pick-up truck, nieco take ako my mame, nedalo sa to poznat. Stretol sa z vlakom a vlak vyhral. Zostal tam sofer a jeho dve deti. :(
Asi boli na spravnom mieste v pravu chvilu, ale aj tak je to smutne.

Polamalo mi haluze na stromoch a krikoch, tulipany zasypalo do polovice a co bude v zahrade sa dozviem az ked sa to zase rozpusti.
No a pol dna sme boli bez prudu a skoro cely bez internetu, teda nie ze by toto bola nejaka skoda. Ale ten vypadok elektriny (vraj tisice domov v centralnej Alberte) je asi pricinou tej buracky.

Jediny, kto sa z toho tesil, bol ten nas sprosty pes. Parkrat ma skoro podrazila, kym sme ratovali stromy a ona lietala jak sarkan.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Ano, 5. května, muž má narozeniny :)
Je tady kosa, ale sníh se naštěstí nekonal. Snad budou následky nadílky co nejmenší.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: culka

Příspěvek od Fiona »

No jo, taky jsem vcera musela vypravet Fidovi pohadku o trech zmrzlicich, kdyz nechapal kde se bere takova zima v kvetnu :)
On je uz kveten... jsem asi neco zaspala. Nastesti aspon ty kytky to pochopily vcas.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

culka píše:Zostal tam sofer a jeho dve deti. :(
Ja uplne vsetko chapem, ze sa aj taketo veci deju, aj to, ze nastal mozno ich cas, atd... Ale aj tak je to hrozne. :(

Culka a uz sa to aspon zacalo topit?

Dnes by moj tato mal 77 rokov. Co uz... ;(
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Topit sa topi, ale rano je zima. Zimne boty, bunda, rukavice a naplno pustene kurenie v aute.
Za mesiac budem mat dva, mami.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Niekde som sa tu docitala, ze ked mame vporiadku ladviny a pecen, tak stava z cervenej repy (cvikly, to lenna rozsirenie slovnej zasoby) v mnozstve 1dcl nezafarbi nic. V pondelok, ci kedy som si kupila 3 velke repiska aj s listami, odstavila jednu aj s mrkvou a vypila cele naraz, asi 4-5dcl. No a samozrejme mi bolo tak cudne, moc ruzova a za 3 hodiny to bolo vonku aj v inej forme.
Vcera som si odstavila druhu a velmi mudro som to vypila na 2x. Bolo toho 6dcl, prestavka medzi tym asi 4 hodiny a nezafarbilo sa nic. Tak teraz neviem, zeby sa moje ladviny a hlavne pecienka za tie dva roky zregenerovali az do takehoto excelentneho sejpu?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

...nebo ses z tolika červené řepy stala barvoslepá?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Podla mna to bude mat zase viacej faktorov. Zelene drinky pijem skoro kazde rano. A len raz som sa babam na Skype zalovala, ze cikam na zeleno. Dost ma to prekvapilo, bolo to prvykrat asi po pol dni od drinku. Divne. Kde to bolo tak dlho? A preco len v ten den?

Z cvikle naruzovo necikam, skor to druhe ;) A nemyslim si, ze mam uzasne ciste ladviny, pecen a vsetky tie ostatne veci.

Po zajtrajsom navrate z transfuzky asi dostavim aj posledne cvikle, nech sa krvicka rychlo dorobi.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Kurnik/sopa/drevaren, vy dvaja teda viete cloveku zdvihnut sebavedomie. To som si myslela, ze ste kamarati :roll:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

culka píše:Kurnik/sopa/drevaren, vy dvaja teda viete cloveku zdvihnut sebavedomie. To som si myslela, ze ste kamarati :roll:
Právě že ano. Víš jak to je - opravdu milující rodič strčí své dítě pod okap. A jen opravdoví přátelé pomůžou dostat se výš a neusnout na vavřínech! ;-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Jej, ono to vcera odislo. No to nam spad kamen ze srdce.

Ja viem Pandik a dakujem :)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Pocuj Ceph, to keby som akoze teraz kedykolvek prestala jest, tak do toho 28. maja, ci kedy je ten spln, mozno nezomriem od hladu?

No mozno nieco skusim.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Teraz chces skusat? Nam zacala sezona salatov a redkviciek, zozala som prvu urody spenatu (svine vosky sa mi do toho pustili, tak som vacsiu polovicu vyhodila).
Post neprichadza do uvahy.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Mala si dat aj vosky, boli by proteiny. a vobec miesacku ste mohli mat aj nasu. Stacilo povedat
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Fakt by si zicala miesacku? Tak to potom ok, nabuduce si poziciame vasu. Kolko mesiacov vopred ju treba nalodit, kym sa sem lodou v kontajneri doplavi?
Uz ju hadam mozes aj poslat, chlapi chcu este betonovat "podvalku".
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Balik lodou trva dva mesiace, tak ju dobre zapakujem a poslem
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ja este stale mozem drzat tu francuzsku dietu, ze nezereee, salat ma len prvy pravy list, akurat pupava kvitne
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:Teraz chces skusat? Nam zacala sezona salatov a redkviciek, zozala som prvu urody spenatu (svine vosky sa mi do toho pustili, tak som vacsiu polovicu vyhodila).
Post neprichadza do uvahy.
Však jsi viděla, kolik měli na zahradě minulý týden sněhu, to na salát ještě nevypadalo ani náhodou!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

O poste sa najlepsie rozmysla s plnym zaludkom. Vcera mi ho plnil melon za $5 kus a tento tyzden budu po 4. No nekupte to kdyz to bylo tak lacini.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: culka

Příspěvek od Sweetie »

asi dam jednicku ve ctvrtek. a meloun v patek. vlastne kanadskejch dolaru, tak to je levnej ze jo? a taky potukavas jestli ma zvuk?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Opieskavam jedna radost, ale ono je to aj tak loteria. Niekedy sa vydari velmi a niekedy menej. Kire je to jedno, musim sa delit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Moze mi niekto vysvetlit, co mi v tom meste chybalo. dnes som vyliezla von skoro rano o 11:00 a robila s malou prestavkou az do 19:00. Ta mala prestavka znamenala, ze sme vybehli do The Home Depot aby sme kupili zabradlie na patio. Toto uz ma celkom slusnu vysku, takze by si clovek z neho padajuci aj hlavu rozbil. O dve hodiny a 1500 dolarov neskorsie, som si stastne dosadila fazulu a ine pozivatiny.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od mirunnka »

Vítej v klubu. Pět a půl dne v práci a od sobotního odpoledne do nedělního večera nonstop kmitám kolem zahrady a baráku. Vlastně kecám, v noci občas spím. Ale město už nee.
Dneska v práci nejsem, ani Káča ve škole. POslední článek se vrací z Rožnova ze zásobama na pár dní. Ráno jim u firemního autobusu( jezdí z R. do Kopřivnice) řekli, že kdo chce, ať se na to vykašle, protože se možná nedostanou zpátky domů. Nerožnovákům - lidem z přilehlých vesnic to bylo důrazně doporučeno. Volal mi, ať zůstanu doma, Bečva je rozlitá, mezi R. a naší dědinou teče přes cestu potok, prostě masakr. V situaci, kdy bojuju o každou kačku, jsem byla do poslední chvíle rozhodnutá jet. Pak mi volal znova, prý bych se fakt nedostala, kam potřebuju a večer zpátky už ani náhodou.
Je to tam prý jako v sedmadevadesátém. My jsme na kopci, ale je mi hrozně líto všech lidí, co je to postihlo a nejspíš ještě postihne. Držte palce, ať už přestane chcát! Straší, že ještě tři dny.
Jo , a ta moje vymazlená zahrádka: bramborové políčko vypadá jako rýžoviště, sazeničky, co jsem cpala do záhonů minulý týden vypadají že buďto zhnijou nebo uplavou. Bylinková spirálka....radši se tam nedívám.
A to jsem si dnes ráno chtěla jet pro posledné rajčata, okurky a mátu.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Ja tam tu vodu dolievam uz od rana a vy to mate non-stop ktovie ako dlho.

Zase sa neda postovat. Take krasne, uz skoro tekute banany mali a hrozno za prirodzenu cenu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od mirunnka »

Už je to snad v pohodě. Asi mi uplavala pohanka. A otlouklo to třešně a zahrádka vypadá fakt zoufale :( Co už, bydlet u vody, mám teď jiné starosti. Pošli sluníčko, pls.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

mirunnka píše:...Asi mi uplavala pohanka...
Jeeej, pestujes pohanku (teda chcela si pestovat pred dazdami)? Je to narocne? Mas potom normalne vlastnu urodu?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: culka

Příspěvek od culka »

Uz sa tu mraci, dokonca aj zahrmelo, tak sa to hadam uz presuva aj k vam. Myslim tych dnesnych 30 stupnov celzia Sami. Nekecam, este aj chrbat mam nahnedly a komare stipu jak besne. Dokonca ma aj osa kusla skoro rovno tam, asi sa budem viac obliekat na pobyt vonku.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Tak to potom nebola osa, ale osiak fajnsmeker.

Vcera som sa Ti chvastala, ako silno odolavam muzovym bacilom. A je to tu - v noci som sa budila na bolave hrdlo a dnes sa stopem C-ckom, stavami a medom. :roll:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Vcera som sa Ti chvastala, ako silno odolavam muzovym bacilom. A je to tu - v noci som sa budila na bolave hrdlo a dnes sa stopem C-ckom, stavami a medom. :roll:
Raději rychle nasaď půst!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
Samira píše:...Vcera som sa Ti chvastala, ako silno odolavam muzovym bacilom. A je to tu - v noci som sa budila na bolave hrdlo a dnes sa stopem C-ckom, stavami a medom. :roll:
Raději rychle nasaď půst!
Citim, ze mas pravdu, mozno zajtra... :(
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše: Citim, ze mas pravdu, mozno zajtra... :(
Vždyť je středa :wink: :wink: :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: culka

Příspěvek od Lidka »

Sami pro me jsou nejsnazsi pusty, kdyz me neco porazi, jinak bojuju,
ale kdyz je chripka a ja fakt padam na cumak o deti se nekdo postara
a pro me zacina svatek - lezim, lebedim si, jak se v tele neco deje, jak mam volnou hlavu a cas na sebe
treba je to volani :mrgreen:
Kazdopadne at se Ti dari :!:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:
Samira píše: Citim, ze mas pravdu, mozno zajtra... :(
Vždyť je středa :wink: :wink: :wink:
Evi, od tej mojej stvordnovky som sa k ziadnemu postu (ani jednicke) nedokopala. Vobec sa mi do toho nechce.
Som hrozna :(
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Jaká hrozná? Já dneska docela bojuju s chutěma. Což teda už asi tak pátý den- Ale myslím, že je to i tím počasím. Tak nějak se ve mně budí choutky si jít někam sednout a dát si něco, třeba i nějaké dobré pití, takové ty staré pudy :wink: Takže nejde asi až tak o to žrádlo, jako spíš o samotný společenský akt (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: culka

Příspěvek od bstrd »

Samira píše:
Eva.cz píše:
Samira píše: Citim, ze mas pravdu, mozno zajtra... :(
Vždyť je středa :wink: :wink: :wink:
Evi, od tej mojej stvordnovky som sa k ziadnemu postu (ani jednicke) nedokopala. Vobec sa mi do toho nechce.
Som hrozna :(
-na prechladnutia a chrípky je pôst najsamlepšia medecína...ale tiež sa mi do toho vždy nechce tak skúšam cesnaky a podobne veci
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: culka

Příspěvek od Samira »

Chcem slnko, teplo, postel a vyhrevne teleso v nom ;(
A zvysnych kolegov v robote, za ktorych musim makat :(
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: culka

Příspěvek od Lidka »

Samira píše:A zvysnych kolegov v robote, za ktorych musim makat
Ahaa ty nelezis :!:
ja pustovala pri poradne chripce, kdy uz fakt nic nemuzes - jen sledovat :wink:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: culka

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše:Chcem slnko, teplo, postel a vyhrevne teleso v nom ;(
A zvysnych kolegov v robote, za ktorych musim makat :(
sluník.gif
sluník.gif (2.28 KiB) Zobrazeno 19381 x
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Odpovědět