Clariss

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Clariss
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 31, 2010 21:31
Bydliště: Little Rock, AR

Clariss

Příspěvek od Clariss »

Ahoj všichni, tak jsem se po přečtení všech vasich inspirativních deníčků rozhodla, ze si tu také jeden založím, a pokusím se do něj občas něčím přispět :) .
Snad abych začala tím, že je mi 17 let, maso nemám ráda odjakživa a veganem jsem zhruba poslední rok. Už jsem se dříve zajímala o půsty a v jejich souvislosti jsem našla tohle fórum a stránky, na kterých jsem se konečně poprvé ponořila do vitariánství :) Nápad se mi moc líbil a ráda bych pro svoje tělo kromě odepření si masa a mléka udělala ještě něco lepšího, tak jsem se rozhodla to zkusit m:-)
Stravu bych ráda měla ideálně tak okolo 80% raw, ale občas to bohužel i díky mému věku nejde :D Ještě nemohu řídit, takže když mě přepadne hlad a dojdou mi raw zásoby, nemohu si bohužel v tu samou chvilku zajet do obchodu a doplnit je, a jsem nucená se uspokojit s neslazeným ovocem z konzervy nebo mraženou zeleninou :roll: :D
Občas se den vydaří, občas ne, každopádně nijak neklesám na mysli, když si představím, že to můžu propracovávat ještě zbytek života 8) , a mám radost, že pro sebe ( a snad i trošku planetu – nezatěžovániím ji nákupem masa atd :| ) dělám něco dobrého :)
Moc vás všechny obdivuju, jak se vám daří a jaké si vedete krásné a zajimavé deníčky, spousta z nich mě inspirovalo a dodaly mi novou sílu a elán do vita stravy :D Tak vám moc děkuju a se vším držím palce :D

Jídelníček včera: 6 velkých jablek ( dnes ani jedno, nemůžu je vidět :lol: ). 2 banány, 3 zeleninové saláty se lněným olejem a pekanovými oříšky, sojové mléko, pár mrkví, kus brokolice a květáku, vařená kukuřice.

Ve škole mi včera udělali radost, k obědu jsem si v jídelneě pěkně nabrala banánky a horu salátu z rajčat, brokolice a ledového salátu, to byla mňamka :) Většinou jen sedím, okusuju nějaké jablko přinesené z domova, a koukám se na ostatní, jak jí, takže včera to byla příjemná změna :)
Jídelníček dnes: 2 pomeranče, pár mrkví, sojové mléko, 3 zeleninové saláty (+ lněný olej ), půl ananasu, rozmražený hrášek, vařená kukuřice, … to je zatím všechno, teď je mi po té kukuřici trochu těžko :roll: Když mně tak chutná, je moc dobrá a tak dobře zasytí :D
Pořád projíždím fórum sem a tam a snažím se odložit studium a dělání úkolů s výmluvou, že stejně zítra možná nebude škola ( kvůli sněhu – přes noc má nasěžit, tak nám ráno zavolaji, jestli škola bude, nebo ne )! Hmm, no nic, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra, že :D tak já na to asi jdu, nebo co :?

Doufám, že máte všichni zábavnější večer než já, a že jste měli pěkný zdravý den m:-) !
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Clariss

Příspěvek od Sumicka »

Nazdar a vítej :-). Nová duše na fóru a rodící se vitariánek, zase nás bude víc. Když se tak koukám na tvé jídelníčky, tak klobouk dolů, to bych nedala, protože je toho docela dost, ale byla jsem na začátku podobná. Oříšky pozvolna opouštím, jsou na mě moc těžké i když mi moc chutnají a mám je ráda, hrášek s kukuřicí je můj mor a umí "povznášet" :D , takže taky si je dám raději v omezené míře. Ten vývoj pořád pokračuje, takže se máš na co těšit. Držím končetiny, ať ti to vyjde. >:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Clariss

Příspěvek od Samira »

Vitaj Clariss,

ja teda nie som 100% vitarian, ale som rada, ze si rozsirila rady na vitarian.cz.
Spominam si, ked som bola mlada a pekna (hahahaaaa), aka som bola plna nadsenia a sily pre rozne experimenty a stravovacie pokusy. Vtedy som mala ten elan, ale nulovu podporu a moznosti. Dnes mam moznosti a skvelu podporu manzela a vitariancov z fora, no chyba mi casto to nadsenie z mladosti :)

A preto Ti v dobrom zavidim, ze mas teraz oboje, a strasne moc Ti drzim palceky, aby si vytrvala a aby si si tuto cestu uzivala :)
Odpovědět