chatelle

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

chatelle

Příspěvek od chatelle »

Taak celý den se rozhoduji, zda si zde založit deníček. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu někdy chtít stát vitariankou. Na tento server mě dovedla diskuze o půstu, kde jsem se občas vyjadřovala dost podrážděně :roll: - sypu si popel na hlavu :D, ale jinak jsem nad tím nepřemýšlela. Ale po uplynulých Vánocích jsem potřebovala odlehčit a vyhecovala jsem se s tím, že to aspoň zkusím. Zatím jsem na vita 5 dnů a přesvědčilo mě to o tom, že je to takový malý zázrak :-) I za tak krátkou dobu docela velké změny! Ale to vy všichni znáte :-)
Původně jsem chtěla nějakou dobu vytrvat a až potom sem napsat, že už jsem třeba něco překonala, ale takhle to možná bude lepší, možná překonám lépe ty nástrahy, co mě teprve čekají...
O důvodech, které mě k tomu vedou, někdy příště, a že jich není málo, ale teď potřebuji poradit, co s pečivem??? :cry: To jako jediné jsem vyřadit nedokázala, nejde to. Mám ráda celozrnné všeho druhu a třeba u zeleninového salátu jednou denně jsem ho mít musela. Uvažovala jsem nad domácím nepečeném chlebu, ale to stejně není moc fresh ze : ))
Jinak zítra chci dát půst, min. 1 nebo i 3 dny, trochu se očistit, popřemýšlet a pak skočit na to vita už i bez pečiva, tak čekám nějaké osvědčené rady 8)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: chatelle

Příspěvek od Fiona »

ale teď potřebuji poradit, co s pečivem???
Jsi-li lidumil, rozdej bezdomovcum. Je-li ti blizsi ekologie, vysus a rozdrob jako hnojivo pro kyticky :) Jinak vitej...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: chatelle

Příspěvek od bstrd »

-vitaj medzi dennikarmi, s pecivom si az taku tazku hlavu nerob a na pôst sme dnes minimalne dvaja, tak drzim palce :)
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: chatelle

Příspěvek od k.winky »

Už tři, s mým přítelem čtyři :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: chatelle

Příspěvek od Renáta »

A my čo? Čo sa tu tak pekne s Dashkou snažíme už tretí deň? A dokonca som celkom nasucho! Teda zatiaľ, lebo hlava bolí ďalej...uááá.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: chatelle

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:A my čo? Čo sa tu tak pekne s Dashkou snažíme už tretí deň? A dokonca som celkom nasucho! Teda zatiaľ, lebo hlava bolí ďalej...uááá.
a dejcháš?, rozdejchej to vědomě s nějakým šikovným vzorcem
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: chatelle

Příspěvek od Renáta »

Idem na to, Buc, lebo každý pohyb hlavou je problém. Hoci trochu v noci pomohol ten studený vzduch - len muž frfľal :roll: Ako vydržíš 7 na sucho? Ak zvládnem ešte dnes na sucho, tak som borec.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: chatelle

Příspěvek od Renáta »

Inak ono tomu ani nepomáha to celodenné čumenie do compu - fuj! Cez víkend bude lepšie.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: chatelle

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Idem na to, Buc, lebo každý pohyb hlavou je problém. Hoci trochu v noci pomohol ten studený vzduch - len muž frfľal :roll: Ako vydržíš 7 na sucho? Ak zvládnem ešte dnes na sucho, tak som borec.
já vím že jsem vynikající, bohužial jen v tomto, ovšem když se pravdivě podívám zpět na své suché pseudosedmičky, udělal jsem opravdovou jen jednu, u jedné sem málem zomrel a ostatní předčasně, třeba jen svlchčil rty nebo si dal stopku vína apod, převedl na obyčejné mokráče, zde ovšem musím zkonstatovat, že jakmile sem vlchčil, tak sem měl pocit šílených opulentních přežíracích hostin, takže fakt by mne zajímalo kolik sem schopen vlastně na mokro urobiť, ale vsádzka by musela být hóóódně vysoká, třeba erbová
Jinak sucháče se v "odborných" (asi?) kruzích neuvádí, proto nemohu geroizovat naše výživové a očistné guruy, páč dyž totokt neprovádí, neví vo co během samostravování vůbec dochází (samože se netýká Pavla)
Mimochodem, to sem přeci dotáhl Ramen, že to je jako zasvěcovací rituál do čehosik, a že to nikdo nedokáže, tak sem to hned musel dokázat
Renat: teď už vím že to chce pečlivou přípravu a co nejvíc omezovat ztráty odparem, nejhorší je mluvení, komp je určitě blbej, nejlepší je bejt venku, tam je dost vlhko
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: chatelle

Příspěvek od Samira »

chatelle píše:Taak celý den se rozhoduji, zda si zde založit deníček.
Ja som sa rozhodovala asi mesiac :) Takze vitaj.
V ziadnom pripade sa (zatial) medzi vitarianov neratam, takze Ti s pecivom radit nebudem. Pravdou je to, ze asi 4 roky kupovane nejem, len to, co si sama upeciem.

Mozno by som tak velmi na Tvojom mieste neponahlala, si v zaciatkoch, dopraj si teda zatial i to pecivko, snad Ta to casom opusti aj samo. Myslim, ze je to mensie zlo ako pachat na sebe nasilie a sposobovat si stresy.

Skusala si pohanku? Mne chuti, mozno by mohla byt barlickou za pecivo... Alebo keksiky z macaneho lanu...

Uz pocujem Sweetie, ze na vita sa nenahradza, na vita sa vypusta! :D
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Fiona píše:
ale teď potřebuji poradit, co s pečivem???
Jsi-li lidumil, rozdej bezdomovcum. Je-li ti blizsi ekologie, vysus a rozdrob jako hnojivo pro kyticky :) Jinak vitej...
:D ja bych ho rozdala, ale nemuzu, kupujou ho rodice, takze je na me jestli ho snim, nebo necham byt :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Renáta píše:A my čo? Čo sa tu tak pekne s Dashkou snažíme už tretí deň? A dokonca som celkom nasucho! Teda zatiaľ, lebo hlava bolí ďalej...uááá.
sleduju ze pulka serveru pustuje, o to vetsi mam motivaci vydrzet dele :-) prvni den zatim OK, ale chtela jsem zacit na sucho - nepovedlo se. srotim na statnice a kdyz sedim u PC, tak mam pocit, ze ten komp ze me tu vodu uplne vysava :?
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:
chatelle píše:Taak celý den se rozhoduji, zda si zde založit deníček.
Ja som sa rozhodovala asi mesiac :) Takze vitaj.
V ziadnom pripade sa (zatial) medzi vitarianov neratam, takze Ti s pecivom radit nebudem. Pravdou je to, ze asi 4 roky kupovane nejem, len to, co si sama upeciem.

Mozno by som tak velmi na Tvojom mieste neponahlala, si v zaciatkoch, dopraj si teda zatial i to pecivko, snad Ta to casom opusti aj samo. Myslim, ze je to mensie zlo ako pachat na sebe nasilie a sposobovat si stresy.

Skusala si pohanku? Mne chuti, mozno by mohla byt barlickou za pecivo... Alebo keksiky z macaneho lanu...

Uz pocujem Sweetie, ze na vita sa nenahradza, na vita sa vypusta! :D

jooo to je asi ono, nenahrazovat, vypustit ;-) tak ted asi zaujmu strategii omezit :-) treba obden, kdyz to vydrzim, mozna uz si obden nevzpomenu :D uvidime, jake budou chute po pustu :-) na varenem byly silene :oops:
jj, pohanku si obcas namocim a rano si ji zmixuju s bananem, ale zrni je urcite lepsi nez peceny chleb ;-) ale pohanka mi to kousani do platku chleba k salatu nenahradi.... to se musim odnaucit :-) zkouknu tvuj denicek, kdyz jsme tedy dve zacatecnice :wink:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: chatelle

Příspěvek od bstrd »

Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine de Saint-Exupery
I gotta ruin my life on my own
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

bstrd píše:Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine de Saint-Exupery
Hezke :-) podle teto definice bych vlastne chtela byt dokonala :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

tak dneska mi ten půst nějak neutíká, co vám ostatním? jsem hrozná, ale zítra už asi nepokračuju, už jsem si koupila i baby ledovy salátek, ach jooo, pořád ne a ne se dokopat k něčemu delšímu, ale učit se a půstovat zároveň mi prostě nějak nejde :-(
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: chatelle

Příspěvek od k.winky »

Tím se netrap, měj radost z toho, co jsi už zvládla, my máme z přítelem taky dnes půstík, ale zítra huráá na ovoce ;-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluška »

wow, vítej, chatelle! S pečivem jako problémem stačí možná jen čas. Mě osobně přijde děsivě suché, a když jsem si ho výjimečně dala (ale pečivo obecně fakt není můj cravingový problém - jsou lepší věci... už mlčím), nestálo to za to. V těch výjimečných chvílích to nespravilo ani půl kila marmelády (přeháním, tolik bych nedala). Bylo to furt SUCHÝ.... Jak si člověk navykne na šťavnaté věci, po čase mu suchý věci přijdou prostě suchý. Věřím, že ten pocit přijde i u Tebe a do té doby asi jen vůle. :)

(osobně bych brala problém jen s pečivem, protože to mi nechutná... )

Tak si tu pohanku přimíchej do salátu když k salátu běžně přikusuješ pečivo. :)

Vítej, vítej, vítej!!! :D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

k.winky píše:Tím se netrap, měj radost z toho, co jsi už zvládla, my máme z přítelem taky dnes půstík, ale zítra huráá na ovoce ;-)
jj, taky se tesim na ananas, kterej se na me smeje :D
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluška píše:wow, vítej, chatelle! S pečivem jako problémem stačí možná jen čas. Mě osobně přijde děsivě suché, a když jsem si ho výjimečně dala (ale pečivo obecně fakt není můj cravingový problém - jsou lepší věci... už mlčím), nestálo to za to. V těch výjimečných chvílích to nespravilo ani půl kila marmelády (přeháním, tolik bych nedala). Bylo to furt SUCHÝ.... Jak si člověk navykne na šťavnaté věci, po čase mu suchý věci přijdou prostě suchý. Věřím, že ten pocit přijde i u Tebe a do té doby asi jen vůle. :)

(osobně bych brala problém jen s pečivem, protože to mi nechutná... )

Tak si tu pohanku přimíchej do salátu když k salátu běžně přikusuješ pečivo. :)

Vítej, vítej, vítej!!! :D
dik za uvitani, hehe :D me pecivo neprijde suchy, nebo mi ta suchost vyhovuje :)) ja treba zas vubec nemusim mlecne vyrobky ani maso nic jineho, ale teda ten chlebicek muj milovany :lol: tak snad casem verim, asi to nebudu resit zakazem, to by nepomohlo
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluška »

Buď ráda, mě láká skoro všechno kromě pečiva. :twisted: hlavně dneska když měli vietnamci hrozno za 90 korun. :shock: nechutný. :oops:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluška píše:Buď ráda, mě láká skoro všechno kromě pečiva. :twisted: hlavně dneska když měli vietnamci hrozno za 90 korun. :shock: nechutný. :oops:
hrozno je nejakej hrich? :D jj, je ted hrozne drahy, ja predevcirem koupila za 70kc za kilo, to se jeste dalo :P
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluška »

aha, tak já to doplním. :lol:
Koupila jsem si místo toho brambory a udělala si je zcela nevita na kopru, ale jak tak koukám do svýho deníčku, existuje lepší, vita varianta.
m:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluška píše:aha, tak já to doplním. :lol:
Koupila jsem si místo toho brambory a udělala si je zcela nevita na kopru, ale jak tak koukám do svýho deníčku, existuje lepší, vita varianta.
m:-)
hah, na brambory jsem zapomnela za ten uplynuly tyden :D ale jinak je miluju, tak jsem zvedava, jak se daji udelat nevita, jdu to zjistit :wink:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluška »

v tom zmíněném receptu brabory nejsou, ale i tak to je lákavé.
Brambory ani ráda nemám, ale jsou levné, tak jsem je dnes popadla a měla ohromné štěstí, protože byly i překvapivě moc dobré, takové téměř šťavnaté. Ale myslím, že zítra si udělám něco fresh na vyrovnání. :)
Někdo je, chatelle syrové jedl, popisovalo se to tu, ale no... zkus sama.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluška píše:v tom zmíněném receptu brabory nejsou, ale i tak to je lákavé.
Brambory ani ráda nemám, ale jsou levné, tak jsem je dnes popadla a měla ohromné štěstí, protože byly i překvapivě moc dobré, takové téměř šťavnaté. Ale myslím, že zítra si udělám něco fresh na vyrovnání. :)
Někdo je, chatelle syrové jedl, popisovalo se to tu, ale no... zkus sama.
do syrovych opravdu nejdu :D to uz by pro me nebyly brambory, to by asi neslo, mozna je nejak pripravit na pare, ale do 40C to asi stejne nefunguje :D tak az prijde chut, klidne si je dam varene, no aaa :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: chatelle

Příspěvek od Samira »

Pochopila som spravne, ze byvas s rodicmi? Ako prijali Tvoje pokusy na vita? A ako si jedavala predtym?
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Pochopila som spravne, ze byvas s rodicmi? Ako prijali Tvoje pokusy na vita? A ako si jedavala predtym?
jj, jeste bydlim s rodici, doufam ale, ze uz ne moc dlouho 8) protoze to uz s nima moc nedavam. za 3 tydny statnicuju a pak se chci odstehovat...
nooo o tom jsem se chtela "jednou" rozepsat, tak proc ne ted :-)

u nas doma se jedlo vylozene strasne, proste typicka ceska rodina. navic otec, kdyby nemel denne vareny obed, tak by to neprezil (si mysli), takze cely zivot varena strava se rovnala tomu nejlepsimu pro zdravi, navic skoro denne maso, bezmasy obed neni obed... atd.... otec pred sesti lety skoncil na sale, vzali mu kus streva s nadorem, nastesti je uz ted "zdravy", ale masem se cpe porad, a "kompenzuje" to "zdravou" stravou, tzn. ji hodne ovoce a zeleniny, aspon to! ale pak taky super zdrave mlecne vyrobky typu ovocny smetanovy jogurt, actimel apod. ale samozrejme jinak ji jako typicky cech, takze klobasky, parecky, salatky majonezove apod, ale uz aspon dba na kvalitu. mamka ji uplne silene, ji vsecko, a vesmes, co ma vic aditiv, tim lip, jeji kompenzace je jablko denne a jogurt activia :D

no a ja :D v destvi hruza prebrana od rodicu. navic jidlo jsme si krom obeda pripravovali sami, takze snidani jsem vynechala a na veceri nejradeji rohlik se salamem. nejradeji jsem mela chipsy a sladke :D
na stredni jsem ale zacala hezky pribirat, tak me to tak nejak dotlacilo zacit jist jinak, pravidelne, zdraveji... o par let pozdeji uplne zdebilnena medialni masazi o zdrave strave zacala plnit vsecka doporuceni tzv. zdraveho zivotniho stylu, hodne mlecnych vyrobku a masa abych mela bilkoviny... a dost jsem to prehanela, porad jsem chtela byt hrozne hubena, tak jsem jedla kila masa a pak se chtela "nabudovat" v posilovne. akorat mi bylo dost slabo, vynechavala jsem sacharidy, no vlastne kdybych tady mela popsat vsechny me experimenty, bylo by to na A4, takze to preskocim. ale porad mi vrtalo hlavou, proc i kdyz ziju tak "zdrave" se citim unavena, ospala, znicena, deprimovana... ale moc jsem to neresila, tady na vita stranky jsem se dostala nahodou pres diskuzi o pustu, a ted jsem za to opravdu stastna, protoze na tehle strave funguje dobre dusevne i fyzicky a pritom to nic nestoji, akorat nekdy trochu odhodlani nevrhnout se na ty vsecky "dobroty" co jsem jidavala driv.

jeee jsem se rozespala, jestli jsi docetla do konce, tak rodicum jsem to ani nerekla, je jim jedno co jim, na me experimenty jsou zvykli, akorat cca jednou za 2 tydny mame rodinny obed i s brachou, tak tam misto vysvetlovani pujdu, nebo si dam nejaky recky salat a bude :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: chatelle

Příspěvek od Samira »

Jasne, ze som to docitala ;)
Pokusy na sebe - to poznam :D niekoho mi to hrozne pripomina (:-)

Vies co by ma zaujimalo? Nejaka statistika vsetkych zaregistrovanych na tomto fore, ze kolki z nas prisli o pribuznych a blizkych kvoli rakovine, alebo na nu trpeli (a nastastie sa vyliecili ako Tvoj otec). Kde nakuknem, tak je takyto pripad. Myslim, ze aj kvoli tymto zazitkom sme asi zacali viac patrat po zdravej strave, asi nam tuklo v makovici, ze niekde bude chyba.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

ano experimenty, jesteze je to lidske telo tak dokonale a vsechny ty me excesy prezilo :oops:
ano, je to moc zajimave, ze az extremni situace cloveka dovedou k tomu, ze zacne vice premyslet nad tim, proc se to deje. asi neznam nikoho, kdo by zmenil nejak svuj zivot, bez toho aby se u nej projevil nejaky zasadni problem. na druhou stranu, u lidi, co jsou zcela zdravi, tak nepotrebuji hledat nejakou cestu, protoze ji mozna sli uz od narozeni, ale vlastne nikoho takoveho neznam :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

9.1.

Příspěvek od chatelle »

Taaak po vcerejsim pustu, ktery se moc nevyved, vecer hrozny hlad, a snedla jsem na co prisla, ach jooo :-/

Ale dnes opet na vita, skoro 8)
Napadlo me napsat sem, co tak tedy kazdy den jim, a jestli je to vubec dobry, nebo to tak vita docela neni :-)
takzee
sn: miska ruznych zrn a semen - vecer si vzdy namocim smes: spaldove vlocky, jecne vlocky, pohanka, lnene semeno (dohromady cca 50g) do toho si rozmixuju banan, nekdy kapnu javorovy sirup
ob: zeleninovy salat, vetsinou ledovy nebo rimsky salat a do toho rajcatka, okurka, paprika, redkvicky, proste co zrovna je :-) kapnute olivovym olejem a k tomu teda prikusuju takovy ten celozrnny zitny chleb prodavany v kvadrech, jeden platek ALE dnes jsem zjistila, ze pokud tu zeleninu opravdu rozzvykam na kasi, tak ten chleb ani prikusovat nepotrebuju, snad mi to vydrzi :D
ve: vetsinou ovoce - co zrovna je, nejradeji ted mam mango, ananas, mandarinky, pomerance, ale stridam to :-)

nooo a pri uceni si taky obcas zobnu orechy, cca 30g denne a taky par kousku susenych fiku nebo svestek.
joo a taky si obden udelam tak dve deci pom. stavy, do toho nastrouham zazvor


tak co na to rikate? :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 9.1.

Příspěvek od buc11 »

chatelle píše:Taaak po vcerejsim pustu, ktery se moc nevyved, vecer hrozny hlad, a snedla jsem na co prisla, ach jooo :-/

Ale dnes opet na vita, skoro 8)
Napadlo me napsat sem, co tak tedy kazdy den jim, a jestli je to vubec dobry, nebo to tak vita docela neni :-)
takzee
sn: miska ruznych zrn a semen - vecer si vzdy namocim smes: spaldove vlocky, jecne vlocky, pohanka, lnene semeno (dohromady cca 50g) do toho si rozmixuju banan, nekdy kapnu javorovy sirup
ob: zeleninovy salat, vetsinou ledovy nebo rimsky salat a do toho rajcatka, okurka, paprika, redkvicky, proste co zrovna je :-) kapnute olivovym olejem a k tomu teda prikusuju takovy ten celozrnny zitny chleb prodavany v kvadrech, jeden platek ALE dnes jsem zjistila, ze pokud tu zeleninu opravdu rozzvykam na kasi, tak ten chleb ani prikusovat nepotrebuju, snad mi to vydrzi :D
ve: vetsinou ovoce - co zrovna je, nejradeji ted mam mango, ananas, mandarinky, pomerance, ale stridam to :-)

nooo a pri uceni si taky obcas zobnu orechy, cca 30g denne a taky par kousku susenych fiku nebo svestek.
joo a taky si obden udelam tak dve deci pom. stavy, do toho nastrouham zazvor
tak co na to rikate? :-)
tak za to by mohla být pochvala a nebo sprdunk, z jaké pozice se na to hledí,
hlavně by ti to mělo vyhovovat, já to dělám jen kvůli tomu, bez ohledu jestli to obecně prospívá nebo škodí
do toho rána to chce vydržet, lepší jít rači spat než se najest
jak já rád radím k půstům
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: 9.1.

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:jak já rád radím k půstům
roztomilej dovětek :) :D
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: 9.1.

Příspěvek od bstrd »

chatelle píše:Taaak po vcerejsim pustu, ktery se moc nevyved, vecer hrozny hlad, a snedla jsem na co prisla, ach jooo :-/

Ale dnes opet na vita, skoro 8)
Napadlo me napsat sem, co tak tedy kazdy den jim, a jestli je to vubec dobry, nebo to tak vita docela neni :-)
takzee
sn: miska ruznych zrn a semen - vecer si vzdy namocim smes: spaldove vlocky, jecne vlocky, pohanka, lnene semeno (dohromady cca 50g) do toho si rozmixuju banan, nekdy kapnu javorovy sirup
ob: zeleninovy salat, vetsinou ledovy nebo rimsky salat a do toho rajcatka, okurka, paprika, redkvicky, proste co zrovna je :-) kapnute olivovym olejem a k tomu teda prikusuju takovy ten celozrnny zitny chleb prodavany v kvadrech, jeden platek ALE dnes jsem zjistila, ze pokud tu zeleninu opravdu rozzvykam na kasi, tak ten chleb ani prikusovat nepotrebuju, snad mi to vydrzi :D
ve: vetsinou ovoce - co zrovna je, nejradeji ted mam mango, ananas, mandarinky, pomerance, ale stridam to :-)

nooo a pri uceni si taky obcas zobnu orechy, cca 30g denne a taky par kousku susenych fiku nebo svestek.
joo a taky si obden udelam tak dve deci pom. stavy, do toho nastrouham zazvor


tak co na to rikate? :-)

-dla mojich skusenosti by som radil naopak, rano a obed ovocie, najlepsie naraz len jeden druh, vyhodou je ze ovoc je rychlo spracovany a tak mozes kazde dve hodky dat dalsi ak ta chyti hlad...zo zaciatku mi na ranajky strasne vyhovovala kombinacia surove jablka a mixnuta kasa z naklicenej alebo len cez noc namocenej pohanky (ak chces tak mozes zaroven s nou namocit trochu slnecnice, lanu abo kokosu aby to bolo sytejsie, ale pohanka je sama o sebe dost syta)...zeleninove salaty aj s pecivom este radsej na veceru, telo ich cez noc za dlhsi cas lepsie spracuje...ale pocuvaj hlavne vlastne telo, co ti vyhovuje, v akom poradi a mnozstvach
I gotta ruin my life on my own
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: 9.1.

Příspěvek od chatelle »

buc11 píše: do toho rána to chce vydržet, lepší jít rači spat než se najest
jak já rád radím k půstům
hih, ja to chtela vydrzet, chtela jsem to vydrzet tri dni, ale neslo to :? >:-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 9.1.

Příspěvek od buc11 »

chatelle píše:
buc11 píše: do toho rána to chce vydržet, lepší jít rači spat než se najest
jak já rád radím k půstům
hih, ja to chtela vydrzet, chtela jsem to vydrzet tri dni, ale neslo to :? >:-)
tak já du spat
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: 9.1.

Příspěvek od chatelle »

bstrd píše: -dla mojich skusenosti by som radil naopak, rano a obed ovocie, najlepsie naraz len jeden druh, vyhodou je ze ovoc je rychlo spracovany a tak mozes kazde dve hodky dat dalsi ak ta chyti hlad...zo zaciatku mi na ranajky strasne vyhovovala kombinacia surove jablka a mixnuta kasa z naklicenej alebo len cez noc namocenej pohanky (ak chces tak mozes zaroven s nou namocit trochu slnecnice, lanu abo kokosu aby to bolo sytejsie, ale pohanka je sama o sebe dost syta)...zeleninove salaty aj s pecivom este radsej na veceru, telo ich cez noc za dlhsi cas lepsie spracuje...ale pocuvaj hlavne vlastne telo, co ti vyhovuje, v akom poradi a mnozstvach
dekuji za postrehy :-)
rano jsem chtela byt jen na ovoci, ale moc mi to nevyhovuje, trosku se mi toci hlava (nizky tlak) a mam takovou mensi hypoglykemii, za to vecer je to idealni.
na obed nemam na ovoce vubec chut, chce to neco "slaneho" takze ten salat mi chutna... noo a vecer jsem zase vycerpana a to ovoce me nejlip nabije :-) tak asi zustanu u toho, co vyhovuje memu telu a na nejake obecne rady se vykaslu :D ale s tou pohankou to zkusim, si ji naklicit
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: chatelle

Příspěvek od bstrd »

chatelle píše:ale s tou pohankou to zkusim, si ji naklicit
-ak ju budes chcet dosladit, tak do nej vecer hod par hrozienok, pripadne do rozmixovanej kase zamiesaj skoricu na dochutenie, prikusovat k tomu potom jablka, paradne ranajky ale dnes uz na mna trochu tazke :)
I gotta ruin my life on my own
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

:-)

Příspěvek od chatelle »

Mám radost :-)

Nevím, jestli to sem patri, ale joo, patri! :-) Dnes jsem dostala menstruaci, jj, bezna zalezitost, ale ne jen tak pro nekoho...
Od 17 jsem brala antikoncepci a pred rokem jsem se rozhodla, ze ji vysadim, hlavni duvod uzivani prestal existovat, tak jsem se rozhodla, ze se jiz dal temito jedy cpat nechci. Samozrejme mi to bylo bilym plastem vymlouvano, ze to ma prece vice pozitivnich!!! ucinku, ze to berou i 14-lete holky pro dobrou plet apod.! ted bych mu za to normalne nafackovala! na nepriznive jevy nasledujici po vysazeni me neupozornil. Nedostavila se menstruace - půl roku a na obliceji se objevilo akne, nee takhle to nebylo, muj oblicej byl jeden velky hnisajici bolak a to jsem nikdy predtim s pleti problemy nemela. Zmenila jsem gynekologa v nadeji na zmenu, ale samozrejme nenavrhl nic lepsiho, nez injekci na vyvolani menstruace a nasledne uzivani hormonalni antikoncepce, ktera mi mela srovnat plet, samozrejme to byl strasny drijak s vedlejsimi ucinky - napuchly oblicej, bolesti hlavy, bolesti v prsou, deprese, no des. pak mi doslo, ze takhle dal ne, na tri mesice jsem si nechala napsat slabsi prasky, i kdyz mi bylo receno panem mudrem, ze ten drijak uz bych mela brat naporad! jinak se mi problemy s pleti zase vrati. nooo a tak jsem na konci listopadu prasky vysadila a cekala co bude. no a nastesti se menstruace vratila bez injekci a prasku, tak jsem moc stastna. nevim, zda tomu pomohl tyden na vita, ale kazdopadne mam radost, telo aspon v tomto uz funguje zase jak ma :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: chatelle

Příspěvek od Samira »

Som stastna i za Teba ;)
Dnes som to uz kdesi pisala, ale prosim prosim prosim - hormony nebrat...
Roky som uzivala antikoncepciu, vedlajsie ucinky fatalne.
Ale kazdy na to musi prist sam - keby mi vtedy niekto tvrdil, ze to skodi, neverim mu. Ved vsade pisu - super plet, postava, atd.
Blaboly.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Som stastna i za Teba ;)
Dnes som to uz kdesi pisala, ale prosim prosim prosim - hormony nebrat...
Roky som uzivala antikoncepciu, vedlajsie ucinky fatalne.
Ale kazdy na to musi prist sam - keby mi vtedy niekto tvrdil, ze to skodi, neverim mu. Ved vsade pisu - super plet, postava, atd.
Blaboly.
jj, cetla jsem hodne pribehu mnoha zen, uz bych to nikdy nevzala do pusy, jsem stastna, ze od ted to nebudu muset resit a komu jsem mohla, tak jsem sve zkusenosti povedela, ale prece dnes jen vitezi pohodlnost nad zdravim :roll:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: chatelle

Příspěvek od Sumicka »

Ahoj, je supr, že jsi založila vlastní deníček. S tou antikoncepcí, jsi další ve velmi dlouhé řadě, mám taky kamarádku, která na tom byla stejně a velmi těžké zdravotní stavy po vysazení. Chtěla otěhotnět a místo toho málem skončila ve špitále na jipce. Naštěstí se už se z nejhoršího dostala, ale taky říká, že tohle už nechce nikdy ani vidět, taky ji MUdr zapoměl upozornit, že by mohla mít potíže a pak se tvářil, že taková reakce je vyjímečná a normálně se to nestává. Já zjišťuji, že je to skoro pravidlo. Já to jedla asi jen 2 roky a to už je dnes cca 16 let, co jsem to velmi tvrdým gestem doslova hodila z okna. :D Naštěstí jsem problémy skoro neměla vyjma nedostavení menstruace, tu mi vyvolali injekcí, ale pak už se tělo vzpamatovalo a dál fungovalo normálně.

Jinak držím končetiny, aby se dařilo, taky jsem chleba řešila pohankou a hodně mi to pomáhalo. Dneska nevím moc mě to neláká. Pohanku jsem klíčila, ale je lepší, když ty klíčky nejsou moc velké. Mě nejvíc chutnala 2.den klíčení, namixovaná s trochou oleje a mírně osolená - něco jako dresing, moc dobrý se zeleninou.
Vita je fajn, jen ta cesta je někdy náročná. Pozitiva maximální. >:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

JJ, bohužel to co tvrdi lekari je vic videt, nez zkusenosti zen. takze k tomu musi kazdy dospet sam, ja se o vedlejsi ucinky taky nezajimala, dokud me to samotnou nepostihlo, lekar to prece musi vedet nejlip ze.... (:-)

jinak dnes jsem v bille zahlidla naklicene mungo, tak jsem to koupila, no a je to pekne nedobre, horke, bleee :-( asi to vyhodim s velikou listosti, ale bud je to uz přešlé, nebo nevim.... nejak se mi do toho kliceni ani nechce po tomhle :D jinak chleba asi vazne nahradit nejde, budu si ho muset odnaucit, ale vse ma svuj cas, zatim jsem vyradila vse ostatni, tak se musim pochvalit, jsem se s sebou spokojena :D

jj, jeste asi prijde hodne uskali, dneska v supermarketu jsem dostala chut na anglicky chedar, jesteze je to tak drahe, tak me ta chut presla :D

Sumicka píše:Ahoj, je supr, že jsi založila vlastní deníček. S tou antikoncepcí, jsi další ve velmi dlouhé řadě, mám taky kamarádku, která na tom byla stejně a velmi těžké zdravotní stavy po vysazení. Chtěla otěhotnět a místo toho málem skončila ve špitále na jipce. Naštěstí se už se z nejhoršího dostala, ale taky říká, že tohle už nechce nikdy ani vidět, taky ji MUdr zapoměl upozornit, že by mohla mít potíže a pak se tvářil, že taková reakce je vyjímečná a normálně se to nestává. Já zjišťuji, že je to skoro pravidlo. Já to jedla asi jen 2 roky a to už je dnes cca 16 let, co jsem to velmi tvrdým gestem doslova hodila z okna. :D Naštěstí jsem problémy skoro neměla vyjma nedostavení menstruace, tu mi vyvolali injekcí, ale pak už se tělo vzpamatovalo a dál fungovalo normálně.

Jinak držím končetiny, aby se dařilo, taky jsem chleba řešila pohankou a hodně mi to pomáhalo. Dneska nevím moc mě to neláká. Pohanku jsem klíčila, ale je lepší, když ty klíčky nejsou moc velké. Mě nejvíc chutnala 2.den klíčení, namixovaná s trochou oleje a mírně osolená - něco jako dresing, moc dobrý se zeleninou.
Vita je fajn, jen ta cesta je někdy náročná. Pozitiva maximální. >:-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

ach jooooo

Příspěvek od chatelle »

:roll: :roll: :roll:
tak jsem dneska pri veceru pekne ujela.... cely den ukazkovy, ale dnes me v bille zlakaly bananove chipsy, njn, uz tne nazev zni hrozne, ale byly bio, tak jsem si rikala, ze to bude dobre... noo snedla jsem asi 150g, blee, pak jsem se podivala na obal, a samozrejme, ze byly docukrovane, tak uz vim tu zahadu, proc jsem se od nich nedokazala odtrhnout, ale to neni vsecko, pak na me prisla zravost a dala jsem si makovy zavin cca 150g, ten kupovany, kde slozeni zabira 5 radku, jj, to me nezastavilo bohuzel. takze dneska zase ulet, pouceni pro priste, asi se vyhnu susenemu ovoci a zkusim to jen na ovozel, orechy, s tema nastesti problem nemam.
nemyslela jsem, ze krize prijdou takhle brzy :| >:-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: chatelle

Příspěvek od Sumicka »

Teď jsi ve fázi hledání a ochutnávání. Hledáš svoji chuť, to co ti bude sedět a co budeš nějakou dobu jíst. Já měla krizi 4 den co jsem přešla na vita (ze dne na den), kupodivu tyto krize nějak šly, teď je to horší. Pak to bylo zase fajn, stejně si myslím, že jsi dobrá a držíš se velmi dobře. Systém pokus - omyl, to známe asi všichni.
m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluška »

chatelle píše:JJ, bohužel to co tvrdi lekari je vic videt, nez zkusenosti zen. takze k tomu musi kazdy dospet sam, ja se o vedlejsi ucinky taky nezajimala, dokud me to samotnou nepostihlo, lekar to prece musi vedet nejlip ze.... (:-)
hormonů se zastávají hlavně gynekologové. Proč asi...
Jiní lékaři dnes častěji před tím varují.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Dneska teda dobry a nedobry zaroven. Snidane hezky hrst zrni a dva male banany + jablko, vecere cersty ananas, z costa ricy, primo bozska chut! Stavnaty, sladkokysely, supeer :-) Pres den nejake ty susene fiky, ale obed jsem teda mela varacky, byla jsem mirne nucena snist peceneho lososa a promyslela jsem si v hlave, co mi vezme vice energie, zda obhajoba, ze pecene maso uz moc cennych latek neobsahuje, nebo to snist a mit pokoj. Snedla jsem maly kousek, ale teda potom jsem ten tuk citila v tele jeste dlouho, opravdu ne moc prijemne. A tak premyslim, zda rodicum rict, ze uz nikdy nic vareneho nechci, nebo to obcas "prezit". protoze se za par mesicu budu stehovat a pak uz budu mit pokoj...
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: chatelle

Příspěvek od Panda »

chatelle píše:...obhajoba, ze pecene maso uz moc cennych latek neobsahuje,...
Myslím že s vysvětlováním moc neuspěješ, to nevysvětlíš aby to rodiče respektovali a spíš by to skončilo u hádky. Spíš by se mi zdálo schůdnější používat jiné výmluvy na alespoň minimalizaci nejhorších škodlivin jako je třeba maso, vymluvit se že na tohle jídlo zrovna nemáš chuť a po tamtom že Ti nebývá moc dobře - např. aby jsi dosáhla jen symbolické malé porce bez masa (nebo bezmasá vegetariánská jídla). Jen bohužel budeš muset asi počítat s tím že vařená jídla Ti budou vyvolávat další chutě na vařené.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Panda píše:
chatelle píše:...obhajoba, ze pecene maso uz moc cennych latek neobsahuje,...
Myslím že s vysvětlováním moc neuspěješ, to nevysvětlíš aby to rodiče respektovali a spíš by to skončilo u hádky. Spíš by se mi zdálo schůdnější používat jiné výmluvy na alespoň minimalizaci nejhorších škodlivin jako je třeba maso, vymluvit se že na tohle jídlo zrovna nemáš chuť a po tamtom že Ti nebývá moc dobře - např. aby jsi dosáhla jen symbolické malé porce bez masa (nebo bezmasá vegetariánská jídla). Jen bohužel budeš muset asi počítat s tím že vařená jídla Ti budou vyvolávat další chutě na vařené.
ano, tohle nevysvetlim. budou si stejne rikat, ze jsem proste magor a ze takovou stravou se zhuntuju apod. :? takze mi nezbyva nic jineho nez vymluvy. ale normalne obedy uz nejim, akorat ten losos, tata ho koupil v makru cerstveho, vsude se pise, jak jsou ryby zdrave apod., takze to jsem nemohla odmitnout.... :roll: jinak chut na varene ve me nevyvolal, ten tuk mi byl docela odporny, zapila jsem to cajem a na jinak pokracovala na vita.
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluška »

chatelle píše:protoze se za par mesicu budu stehovat a pak uz budu mit pokoj...
tak už je plán? To je dobře. :) Asi bych si do té doby taky trochu šetřila nervy, budeš je potřebovat při závěru školy. Jez na co máš chuť a na co ne, tak se klidně vymluv na školu, že máš plnou hlavu toho, že ani nemáš hlad/chuť na něco. :) No a nejez něco s odporem, to nepřinese nic dobrého.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Odpovědět