chatelle

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

cony píše:
chatelle píše:jabko ve me vyvolava zravost a ani mi moc nejede, ale ted bylo v tescu za hoodne nizkou cenu, tak jsem to riskla. z planych plodu (rajcata, papriky) se najis? ja jen v kombinaci se zelenym a tim olejem no... obcas, teda spis casteji i balkan :oops:
a co cokolada, vubec nepodlehas? :shock:
Jsem se začetla.... príma téma. Jsem ráda, že i jiní váhají, zkoumají, podléhají. Čokoládě z obchodu tedy ne, ale dala jsem si poslat 80% procentní čokošku od Terezky z Lifefoodu a mlsala jsem si po večerech.... A salátky si pravidelně ochucuju sýrama- tedy většinou kozími, brynzou, no někdy i balkánem a nivou. A mám období, kdy je bohatě zalívám olivovým olejem.
V poslední době jsem hodně pročítala diskuse o půstech, já se na ně necítila, jsem fakt hodně žravá... ale zvítězila jsem sama nad sebou a začala v neděli odpoledne, pondělí super, pila jsem jen vodu, v úterý odpoledne mě přepadla taková slabost, neposlouchaly mě nohy, točila se mi hlava, sotva jsem se doplazila z práce domů. No a konec - vyšťavila jsem si kilo pomerančové šťávy a tu jsem pocucávala. A večer spořádala misku domácích biopaprik a biookurek- s kousíčkem balkánu - tak strašnou jsem měla na to chuť..... Ale i ty dva dny je pro mě obrovský úspěch, věřím, že příště to bude už jen lepší a lepší....
cony, myslim, ze to maji vsichni. kazdy zkousi, objevuje, vaha. kdyby ne, tak uz bychom byli vsichni na konci cesty :wink: sama sobe si to vysvetluji tak, ze chci jist to, po cem se citim dobre. a zrovna ten balkan, i kdyz je teda plny soli a je z kravskyho mleka mi spatne vubec nedala (narozdil od jinych kravskych vyrobku), kozi syr mi bohuzel strasne smrdi, ovci to same, ale je fakt, ze jsem nemela nikdy nejaky domaci z chovu.
pust: mela jsem v zacatcich tu samou zkusenost. vetsinou druhy nebo treti den strasna slabost a taky jsem zacinala pomerancovou stavou :-) u tretiho pokusu se to zlomilo a vydrzela jsem 7 dni. ale bohuzel navratovka po sedmicce byla katastrofa. na ovoce nebyla vubec chut, naopak strasnou chut jsem mela na pecivo a sladke. takze ted pusty ne-e.
cokolada: tak ta raw od Terezky mi vydrzela vzdycky jen chvilku a padla cela :roll: a bohuzel u nas doma se furt vali nejaka "dobra" cokolada, lindt a podobny švycarsky a to je pak problem odolat :oops:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: chatelle

Příspěvek od cony »

Tak moukoviny nejím od počátku listopadu a nechybí mi- až na dva pokusy o ochutnání, které skončily nakonec dobře - pro mě. Už mě vůně pečiva spíš odrazuje - nedávno měla kolegyně koblihy - blééé - jak jsem to kdysi mohla jíst :? A sladkosti jakbysmet - nikdy jsem na ně nebyla - říkám si, je tam mouka, chemie a plno fujtajblů a to celé s dvouletou trvanlivostí :mrgreen:
To si zase nechám raději přivézt kamarádem z Prahy raw čokoládku, ta hořká mi chutnala. Chuti na sladké zaháním ovocem, to mi stačí a vyhovuje. Půst - nevím, teď si dám pohov, až se na to zase někdy budu cítit, teď ne.
A kozí sýry - hele jsi z Těšína.... bylas už někdy v Ostravě v Cheesy Shopu? http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s ... 23136@z=15 mají tam výběr kozích sýrů, chodím tam i na slovenskou bryndzu. Nesmím o tom ani psát - hned se mi sbíhají sliny :mrgreen:
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

cony píše:Tak moukoviny nejím od počátku listopadu a nechybí mi- až na dva pokusy o ochutnání, které skončily nakonec dobře - pro mě. Už mě vůně pečiva spíš odrazuje - nedávno měla kolegyně koblihy - blééé - jak jsem to kdysi mohla jíst :? A sladkosti jakbysmet - nikdy jsem na ně nebyla - říkám si, je tam mouka, chemie a plno fujtajblů a to celé s dvouletou trvanlivostí :mrgreen:
To si zase nechám raději přivézt kamarádem z Prahy raw čokoládku, ta hořká mi chutnala. Chuti na sladké zaháním ovocem, to mi stačí a vyhovuje. Půst - nevím, teď si dám pohov, až se na to zase někdy budu cítit, teď ne.
A kozí sýry - hele jsi z Těšína.... bylas už někdy v Ostravě v Cheesy Shopu? http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s ... 23136@z=15 mají tam výběr kozích sýrů, chodím tam i na slovenskou bryndzu. Nesmím o tom ani psát - hned se mi sbíhají sliny :mrgreen:
nelaka te pecivo ani cokolada, ticha zavist :oops:
jj, cheesy znam, obcas jsem tam chodila pro kravske syry, ale tehdy jsem jeste vubec nejedla ty bile, cerstve. zkusim se tam podivat
ty kozi zrale taky nebyly spatne, ale nejlepe s chlebem nebo k vinu :roll: :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: chatelle

Příspěvek od cony »

chatelle píše: nelaka te pecivo ani cokolada, ticha zavist :oops:
jj, cheesy znam, obcas jsem tam chodila pro kravske syry, ale tehdy jsem jeste vubec nejedla ty bile, cerstve. zkusim se tam podivat
ty kozi zrale taky nebyly spatne, ale nejlepe s chlebem nebo k vinu :roll: :)
Byla jsem tam zrovna dneska - kelímek čerstvé bryndzy a bílý kozí sýr do salátků, to mám na víc než na týden, možná dva a kousek mladého holandského kozího . A ještě deset deka sušených rajčátek v olivovém oleji- ty jsem měla dneska s okurkou, paprikou, rajčaty a brokolicí - rajská mana - proč tu nemáme oblizujícího se smajlíka? :lol:
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

cony píše: Byla jsem tam zrovna dneska - kelímek čerstvé bryndzy a bílý kozí sýr do salátků, to mám na víc než na týden, možná dva a kousek mladého holandského kozího . A ještě deset deka sušených rajčátek v olivovém oleji- ty jsem měla dneska s okurkou, paprikou, rajčaty a brokolicí - rajská mana - proč tu nemáme oblizujícího se smajlíka? :lol:
Joo taky se oblizuju :D zitra jedu do ovy, sice na trhani osmicky :? ale snad se tam doplazim a koupim si :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: chatelle

Příspěvek od Panda »

chatelle píše:...zitra jedu do ovy, sice na trhani osmicky :?...
Je třeba trhat? Nedá se to spravit např. půstem? Po trhání už není cesta zpět.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Panda píše:
chatelle píše:...zitra jedu do ovy, sice na trhani osmicky :?...
Je třeba trhat? Nedá se to spravit např. půstem? Po trhání už není cesta zpět.
na tohle trhani jsem pristoupila jeste nez jsem zacala premyslet.. uz mam venku vsechny tri osmicky, ted me ceka ta posledni, ktera je xkrat preplombovana a byl v ni zanet.. jo ted to uz taky vidim jako nejvetsi zlo. v posledni letech vsichni zubari posilaji osmicky automaticky na trhani. uz se na to "tesim" :( vzdycky trpim jeste par dni potom...
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: chatelle

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak to já mám hodného zubaře trýznitele (:-)
Zatím všechno zachránil, nic netrhal. Ale je pravda, že před půl rokem jsem kousnul do brokolice, ve které byl kamínek a ulomilo se mi přes půl sedmičky vpravo nahoře. Byla plombovaná jako poslední, snad asi před 5 lety. No co už, zub vyvrtal, odvrtal, zacementoval, doplomboval bohužel amalgámem s tím, že bílá by to neudržela ani náhodou. I když mám v hubní dutině amalgámových plomb dost, tak po té poslední pořád cítím chemické nepříjemno :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

chatelle píše:
Pavluska píše:Prave mliko mi nesedi vubec
aha, tak to mame uplne stejne reakce, taky jsem zahlenena. je zvlastni, ze po balkanu tohle neprijde, asi tam je minimum laktozy, takze to je duvod, proc se ho zatim nevzdavam.
Nebo se ho nechces vzdat a telo tve prani akceptuje. :lol: Je tam min laktozy? Nevim. A nezahlenuje te? Ty si opravdu moc prejes se ho nevzdat, vid?! 8) :) Me ber s rezervou, vsak vis.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

Co osmicka?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: chatelle

Příspěvek od Sumicka »

Nevím jestli se dá půstem spravit zub - mě při půstu zuby hodně zcitlivěly, ale je to možná tou kyselostí, třeba se to pak srovná.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluska píše:
chatelle píše:
Pavluska píše:Prave mliko mi nesedi vubec
aha, tak to mame uplne stejne reakce, taky jsem zahlenena. je zvlastni, ze po balkanu tohle neprijde, asi tam je minimum laktozy, takze to je duvod, proc se ho zatim nevzdavam.
Nebo se ho nechces vzdat a telo tve prani akceptuje. :lol: Je tam min laktozy? Nevim. A nezahlenuje te? Ty si opravdu moc prejes se ho nevzdat, vid?! 8) :) Me ber s rezervou, vsak vis.
nevim. ja se ridim podle tela, nejake analyzy, kolik ceho kde je, nezkoumam. kdyz mi po tom neni blbe. protoze jinak je mi blbe snad po vsem krome ovozelu. i po oresich. :-/
a co ty, porad jeste ujizdis na rybickach? :D
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluska píše:Co osmicka?
osmicka je pryc a bylo to hrozne, citila jsem, jaky je to zasah do organismu. no co se da delat, uz mam vsecky venku, nezbyva, nez aby se s tim telo nejak srovnalo. ale ted kdyz jsem na raw, zahojilo se to za trikrat kratsi dobu, uzasne :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Sumicka píše:Nevím jestli se dá půstem spravit zub - mě při půstu zuby hodně zcitlivěly, ale je to možná tou kyselostí, třeba se to pak srovná.
me se pri pustu akorat vybelily :-) jinak jsem nic nepocitila. nevim, ty zuby mozna byly i zdrave, ale dnesni mudři je trhaji spis "preventivne". hrozne. ted uz si o takovych vecech budu rozhodovat sama, predtim jsem se mylne domnivala, ze "odbornici" to vi nejlip............. :roll: :evil:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: chatelle

Příspěvek od Sumicka »

Jo jo, je potřeba osvícený zubař, jinak je to o zdraví. Taky mi zbělěly, ale byly dost citlivé. Teď už je to lepší.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: chatelle

Příspěvek od Jindra »

chatelle píše:je mi blbe snad po vsem krome ovozelu. i po oresich
Jé Ty se máš! Taky bych potřeboval, aby mi ořechy "neseděly". Včera jsem dal odhaduju 100 g mandlí. A pak ještě malinko (20 g?) kešu. Prostě od ořechovin se těžko trhám. No eště že to není vepřoknedlozelo :)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Jindra píše:
chatelle píše:je mi blbe snad po vsem krome ovozelu. i po oresich
Jé Ty se máš! Taky bych potřeboval, aby mi ořechy "neseděly". Včera jsem dal odhaduju 100 g mandlí. A pak ještě malinko (20 g?) kešu. Prostě od ořechovin se těžko trhám. No eště že to není vepřoknedlozelo :)
jestli ti to nedela vylozene zle, tak si myslim, ze 100g pro dospeleho chlapa? proc ne. me neni zle, kdyz jich nesnim moc. jednou jsem snedla asi 150g a mela jsem to jako kamen v zaludku, strasna unava, blbe se to travilo, takze orechy miluju, ale nemuzu moc :cry:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

uz jsem absolvovala ten plivaci test. tak nevim. prvni den slo dolu jen jedno vlakno, druhy den uz jich bylo hodne, treti den vsechno na dne. to ma signalizovat, jak to jde se mnou kazdy den z kopce? :roll: no dobry to asi neni, je fakt, ze ted jsem v raw zase povolila, jsem na chate s peti varakama :roll:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

chatelle píše:nevim. ja se ridim podle tela, nejake analyzy, kolik ceho kde je, nezkoumam. kdyz mi po tom neni blbe. protoze jinak je mi blbe snad po vsem krome ovozelu. i po oresich. :-/
a co ty, porad jeste ujizdis na rybickach? :D
Jasny. Rybicky me uz tolik neberou (to nejvic u more), ale vcera jsem si v ramci pokusu uloupla kus "balkanu" (jedla jsem predtim tak lehce, ze me porad zpival zaludek-darebak rozezranej- a do toho se namotal balkan...), jestli to bude jak popisujes u sebe, ale dnes mam ucpany nos, takze tohle ja taky ne. Orechy taky ne, ale kdysi jsem byla blazen do kesu. To jsem si vylecila tou svou metodou prehaneni - tj. jednou (u kesu to bylo vlastne nekolikrat, eh) se toho opravdu prejist a priste se ten pocit vybavi a nebude chut ani na jeden orisek... Zafungovalo. Slovo kesu ve me dnes nevyvola takove nadseni jako driv. A jinak i bez prehaneni jsem vypustila podobne veci, ktere jsem driv jedla hojne. Napr. dynova seminka, sezamova, slunecnicova... sypala jsem si je do salatu atd a mam to spojene se skolou - dorazila jsem z prednasky nebo brigady a vrhla se do pripravy salatu (kdyz to videl jeden kamos poprve, zkoumal ta dynova seminka a kroutil hlavou :lol: ). Dneska vsechno delam jednoduseji a v salatu se mi toho krom zeleniny, pripadne oliv. oleje apod nic nevali. :) Akorat ze obcas k tomu ujedu daleko vic nez nejakym dynovym seminkem... Clovek by si mel asi stale pripominat to prvotni vita nadseni. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

chatelle píše:
Pavluska píše:Co osmicka?
osmicka je pryc a bylo to hrozne, citila jsem, jaky je to zasah do organismu. no co se da delat, uz mam vsecky venku, nezbyva, nez aby se s tim telo nejak srovnalo. ale ted kdyz jsem na raw, zahojilo se to za trikrat kratsi dobu, uzasne :)
tak aspon ze tak! :) Ja je porad mam, i kdyz bych je klidne ozelela, zabiraji moc mista. :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluska píše:To jsem si vylecila tou svou metodou prehaneni
tobe pomaha prehaneni?? to se mas. to ja se tolika veci prejedla, ale stejne mi furt jedou :oops: konkretne myslim cokoladu, vsechno sladky. asi mam tu candidu,je to dost mozny.
btw prisel ti mail? :-) ted nevim, jestli jsem ho odeslala.
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

prehaneni u me nezabira jen u melounu, ale tam bych to ani nechtela. :)
Neprisel! Nebo jsem neodepsala ja? Nejakej z dneska nebo vcerejska? jestli jo, tak ne, neprisel. :) Ja uz musim vypnout pc, protoze s emi po 2 hodinach vari, tak si to prectu pripadne kolem pulnoci nebo zitra. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: chatelle

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:Ja uz musim vypnout pc, protoze se mi po 2 hodinach vari
Odšroubuj z vypnutého PC ten největší krycí plech, ať se dobře dostaneš dovnitř, a vyluxuj ho tam. Odstraníš nánosy prachu z chladičů a komp zas pojede jak za mlada :wink:
... pokud teda vrčej ty chladiče, co tam jsou. Možná už maj ochozený ložiska.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: chatelle

Příspěvek od Sumicka »

Hehe ajťák se nezapře - taky mi to proběhlo hlavou :twisted: .
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: chatelle

Příspěvek od Jindra »

Sumicka píše:Hehe ajťák se nezapře
:D
No... ajťák... spíš mám obavy, že můj počítač doma je do značný míry kovářova kobyla. Už jsem v něm s vysavačem taky nebyl ani nepamatuju. Ale teplotu zvýšenou nemá, takže i zde "všeho s mírou". Vlastně Miro má (respektive sdílí s Šari) tuším noubuk...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluska píše:prehaneni u me nezabira jen u melounu, ale tam bych to ani nechtela. :)
Neprisel! Nebo jsem neodepsala ja? Nejakej z dneska nebo vcerejska? jestli jo, tak ne, neprisel. :) Ja uz musim vypnout pc, protoze s emi po 2 hodinach vari, tak si to prectu pripadne kolem pulnoci nebo zitra. 8)
to je divny. asi se neodeslal :evil: jsem ted na horach s notasem, az se vratim, podivam se do PC
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

Zatim tu jsem jen na skok, tak jen: asi budu ostuda ja, protoze na tvuj mail z 29.7. jsem nenasla nic v mych odeslanych... :oops: Taky mi to prijde divny, ale asi to tak bude. Nevim... Mozna jsem si v duchu neco na tve otazky pomyslela, odpovedela, ale nezformulovala do mailu. Jde to se mnou z kopce. :lol:

----------

Ja mam taky notebook! Zadny plech se mi odmontovavat nechce. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: chatelle

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:Ja mam taky notebook! Zadny plech se mi odmontovavat nechce
Nóóó tak to je pak ale ještě mnohem jednodušší: ponořit do vody (musí být půstovnická = destilovaná, ta je nevodivá) (:-)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Pavluska píše:Zatim tu jsem jen na skok, tak jen: asi budu ostuda ja, protoze na tvuj mail z 29.7. jsem nenasla nic v mych odeslanych... :oops: Taky mi to prijde divny, ale asi to tak bude. Nevim... Mozna jsem si v duchu neco na tve otazky pomyslela, odpovedela, ale nezformulovala do mailu. Jde to se mnou z kopce. :lol:

----------

Ja mam taky notebook! Zadny plech se mi odmontovavat nechce. :mrgreen:
joo to bude tim :D ale to je dobry, to se mi taky stava :oops:
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
Pavluska píše:Ja mam taky notebook! Zadny plech se mi odmontovavat nechce
Nóóó tak to je pak ale ještě mnohem jednodušší: ponořit do vody (musí být půstovnická = destilovaná, ta je nevodivá) (:-)
Počkej, Jindro, to jako opravdu? O tomhle mi před 2 měsíci technik v práci nic neříkal, když jsem z něho lovila info co s mým přehřívajícím se noťasem. Ten ho doporučoval někam zanést, ale nějak nebyl čas. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

Pavluska píše: ale nezformulovala do mailu.
už jo, i s diakritikou, navzdory mé lenosti. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: chatelle

Příspěvek od Fiona »

Ja prehrivani laptopu resim tak ze pod nim mam knizku (za normalnich okolnosti), nebo v nejvetsich vedrech termofor napusteny studenou vodou. Takze uz se neprehriva :) Koupani nedoporucuji, jednou mi spadl mobil do zachodu a uz nikdy mu pak nesel display, i kdyz ostatni funkce se po ususeni podarilo rozchodit...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: chatelle

Příspěvek od Sumicka »

To bude tím, že nesplachuješ destilkou. :lol:

Noubuky nemají moc rády práci na měkkých podkladech, jako je postel a pod. pak je jim teplo.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: chatelle

Příspěvek od Panda »

Existují chladicí podložky na notebooky, s větrákem. Nebo alespoň podložit něčím dostatečně prodyšným aby to mohlo větrat zespodu - třeba jakoby 4 nožičky které to nadzvednou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: chatelle

Příspěvek od culka »

ja ho mam na kolenach/stehnach a v lavej ruke krc, lebo ho stale nadvihujem, nech sa vetra.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: chatelle

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak to jsem tu asi jediný, kdo si poctivě počítač + notebook dvakrát ročně pucuje od prachu (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: chatelle

Příspěvek od Samira »

Ntb v robote sem-tam fuknem kompresorom od prachu a ten domaci PC ma uz natrvalo odmontovany kryt ;)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

já si ho do postele neberu, je hezky na tvrdým. Takže koupel už moc lidí nedoporučuje, koukám (no, Fio, ve wc asi není destilka, že? :) ). Ty držáky s větráčkem zní zajímavě futuristicky. Dneska jsem do něj foukla a smazala věci ze školy, nějak se mu ulevilo a zatím spolupracuje. Děkuju za rady. :)
A hurá zase ven. Už to tu zas nestíhám. :?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

za týden mě čeká Ukrajina. příroda, hory, spacák a stan. pro vařáky i vařič konzervy, paštiky a sušenky :? tak nějak nevím, jak se zařídit. kamarádi se samozřejmě vybavujou chalupářským gulášem a já jsem ta divná, co to nebude jíst :roll: jen teda nevím, co si vzít, protože tam třeba nějaký ovozel najdu, ale třeba ne? jasný, někdy je lepší nejíst nic, než plechovky, ale na druhou stranu budem chodit dost často po horách, tak tam nemíním zkolabovat. uvažuju, že si asi přibalím sušené ovoce, abych tam vůbec nějak přežila, nebo využiju ten vařič pro brambory... no to bude ještě zajímavé.
jinak se teď poslední dny snažím o mikrofood. inspirovala jsem se na nějakém vlákně tady, už nevím kde, ale tuším Panda, Maria, Awa, Terezka... bylo jich dost. a je to logické, méně je více. vita je fajn, ale když toho spořádám přes míru, není mi dobře. takže už ne velké salátové mísy, co jsem tlačila půl hodiny, pak mé tělo mělo co dělat, aby to všechno natrávilo. po kvantech ovoce jsem se zase cítia strašně přecpaně. a samozřejmě mé podezření na candidozu, no je tam, určitě, takže čím méně budu zatěžovat tělo trávením, tím snad bude mít více prostoru se s tím vypořádat.
takže dnes jen jedno jablko, dvě broskve, večer si udělám malou misku se zeleninou. snad to půjde, mám teď mnohem více energie a čistější mysl. teď ještě mít tu vůli.
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Eva

Re: chatelle

Příspěvek od Eva »

Mně se osvědčilo mít s sebou nabalenou zásobu datlí.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: chatelle

Příspěvek od Renáta »

Eva píše:Mně se osvědčilo mít s sebou nabalenou zásobu datlí.
Evi, datle sú super. Ja ich brávam so sebou, keď ideme so synom na preteky a v medzičasoch ho nimi ládujem. Nezaplnia brucho a dodajú energiu. :wink:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: chatelle

Příspěvek od Sumicka »

Pěkně si to na Ukrajině užij, nějaké nekazivé zásoby se budou určitě hodit, sušené ovoce se hodí vždy, minimálně dodá energii. Takže pěkné výletování :).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: chatelle

Příspěvek od Sweetie »

a kdyz neco zkazenyho, da se to vypalit vodkou, je tam levnejsi nez balena voda. a pry jsou tam videt vlci (aspon v zime).
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

datle teda beru sebou a taky fiky, svestky, merunky :D
sumi, vyletovani si uziju, tesim se, konecne prava priroda :-)
Sweetie - vodka v krajním případě, vlky snad ani vidět nechci!! :D
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: chatelle

Příspěvek od Samira »

Skus si pripadne vyrobit este susene placky zo semiacok, pohanky a ovocia. Aj zeleninove su fajn - s cviklou a mrkvou. Malo vazia v batohu a zasytia. A tie zeleninove by boli aspon na slano, aby Ti z tolkeho sladkeho suseneho ovocia nebolo zle. Verim vsak, ze aj tam natrafite na zdroje ovocia a zeleniny, kukuricne polia su tam urcite ;)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Skus si pripadne vyrobit este susene placky zo semiacok, pohanky a ovocia. Aj zeleninove su fajn - s cviklou a mrkvou. Malo vazia v batohu a zasytia. A tie zeleninove by boli aspon na slano, aby Ti z tolkeho sladkeho suseneho ovocia nebolo zle. Verim vsak, ze aj tam natrafite na zdroje ovocia a zeleniny, kukuricne polia su tam urcite ;)
Samirko, dekuji za tipy!! Ale obavam se, ze jsem strasne lina se je udelat, ale asi se dokopu :) co druhy den budem v nejakem meste nebo vesnici, takze doufam, ze na nejake cerstve ovozel natrefim, protoze nevim, jak bych to bez nej 11 dnu prezila!! :cry: :D
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: chatelle

Příspěvek od Pavluska »

Jsi online, přežila jsi! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: chatelle

Příspěvek od chatelle »

haha :-) jj, Ukrajina super. akorat jsem si uvedomila, heh, ti lidi jsou radi, ze maj neco k jidlu, neresi jestli maj bio rajcata a banan nema plisen... no dost veci mi doslo :-) a tak jsem nemela nejak potrebu sem psat. takze tak :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: chatelle

Příspěvek od Jindra »

chatelle píše:Ukrajina super. akorat jsem si uvedomila, heh, ti lidi jsou radi, ze maj neco k jidlu, neresi jestli maj bio rajcata a banan nema plisen
byl jsem tam tři týdny roku 1987 a koukám, od tý doby se mnoho nezměnilo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: chatelle

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:byl jsem tam tři týdny roku 1987 a koukám, od tý doby se mnoho nezměnilo
Stále tam dnes znamená zítra.
Odpovědět