Neon

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Neon

Příspěvek od neon »

Po 6ti letech makrobiotiky. Můj 7mý den s raw food experimentem - cílem je, pochopit vitariánství z makrobiotické perspektivy a nerozpadnout se přitom z maximálního zjinování, vypadání zubů, vlasů a vůbec všech končetin a vyhnout se zmrznutí na chodníku před domem, poněvadž pomeranč děsně ochlazuje :-)

snídaně:
6 bananu
1 avokado
4 stvoly řapíkáče

odpo juicing:
0.5kg mrkve
200g celeru
1/2 citron
šťáva z kokosu
zázvor

večeře:
1/2 kokos
5 pomerančů
2 banány
2 listy čínského zelí
1/4 dýně hokkaido

a mám pořád chuť a hlad :-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Neon

Příspěvek od k.winky »

Ahoj Neone, tvé příspěvky mě zaujaly a docela by mě zajímalo - jak jsi došel od makrobiotiky k vita ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Presne uz nevim, rekl bych, ze me pritahuje energie vitarianu, aspon tech svetovych propagatoru co vidim na netu. No, asi nejvic me ovlivnil David Wolfe, hodne jeho myslenek jsem akceptoval bez vahani i pri makrobiotice.
V podstate nam makrobiotikum tak trochu vrta hlavou jak to muze vubec fungovat. Nekdo to zhodnoti, ze to dlouho nevydrzite a nebo ze to je jen pro urcite konstitucni typy apod. Me to uz tak stvalo, ze jsem si to chtel prozit.
A necekal jsem ze mi to da takovou spoustu napadu a zkusenosti.
I kdyz se vratim k makrobiotice, tak do ni zakomponuju spoustu novych veci - vice ovoce a syrove zeleniny samozrejme.. namisto sladu a dalsich koncentratu a varene zel.
Taky me zajima otazka zive stravy, protoze kdyz jsem zkusil dat klicit obili, tak vetsina klici, ale ryze samozrejme ne. Tak mi zatim prijde logicke, ze bych mel jist neco v cem je prana/ki, i kdyz to pak povarim.
No je toho hodne co se mi honi hlavou, mozna to budu postupne ventilovat.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Neon

Příspěvek od Renáta »

neon píše: I kdyz se vratim k makrobiotice, tak do ni zakomponuju spoustu novych veci - vice ovoce a syrove zeleniny samozrejme.. namisto sladu a dalsich koncentratu a varene zel.
Vitamakrobio? :D m:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Neon

Příspěvek od awa »

neon píše:Po 6ti letech makrobiotiky. Můj 7mý den s raw food experimentem - cílem je, pochopit vitariánství z makrobiotické perspektivy a nerozpadnout se přitom z maximálního zjinování, vypadání zubů, vlasů a vůbec všech končetin a vyhnout se zmrznutí na chodníku před domem, poněvadž pomeranč děsně ochlazuje :-)
Je fajn, že vyzkoušíš, než si uděláš vlastní názor.
Co vitarián, to rozdíl. Jestli jsem zjinovaná, to netuším...
Vlasů mám tolik a v takové kvalitě, že to nemá ani desetina české populace, zuby mám všechny bez jediného kazu a plomby (je mi 34- na vita cca 2 roky- ještě jsem se neráčila seznámit s vrtačkou) a zimomřivostí netrpím (první rok jsem se drkotala i v létě, letos je mi teplo a oblékám se méně než většina lidí venku - chlad cítím, ale nic takového jako dřív). Dietu 811 nejedu ani mega porce, dlouho jsem to ladila podle vlastních potřeb. Moji skladbu tvoří jabka, hrušky, blumíky, sem tam granátové, avokádo, liči, červená řepa, mrkev, hodně polníčku a povětšinu roku šťávy z divokých bylin (pampelišky, kontryhel, jetel...) a pak sezónní ovozel.
Pět pomerančů sním tak za celý měsíc, tropické všeobecně nemusím. Banány a aromatické mango nejím vůbec (za čas vyzkouším a zjistím, že mi to opět nechutná).
V zimě: procentuelně u mě je zhruba tak 60/25/10/5...přičemž první je ovoce, druhé zelenina, třetí listovka a poslední sem tam oříšek, zelený čaj a trocha biovína.
V teplejším období je to tak 70/5/20/5.
Někdy si střihnu jedno-dvoudenní ovocnou dietu, ale ne moc často.
Diskuze o kaloriích a Kj se mi zdají úsměvné, kdyby byly zcela pravdivé, tak už jsem kost a kůže, jenže mám naopak štíhlou velmi ženskou postavu (88/66/88). Každý dřív nebo později dospěje do fáze, kdy pochopí, že není živ jen z toho žvance a ty ostatní faktory podceňuje a většinou neumí efektivně využít.
Přeji super jízdu se spoustou zábavy a legrace.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Jabka bych hrozne rad jedl, mame nase domaci, dost bedynek ve sklepe. Ale bohuzel me momentalne vubec nepritahuji. Asi proto, ze ja mam potrebu silnych sladkych chuti a ty nase jabka jsou mirne kysele. Prave pro ty silne sladke chute mi asi chutnaji banany, ananas, hrusky atd.
Ale domaci jabko nesnim pomalu ani jedno. Ale zajimave, ze jablko, ktere jsem nechal nakrajene, nedojezene 2 dny na talirku a pak snedl uz nebylo kysele. A to mi doslo, ze ani susene jabka nejsou samozrejme kysele. Mozna ta kyselost tim rozkrojenim a odlezenim vyprcha. No, ale zase pak vyprcha i nejaka ta zivotni energie.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Neon

Příspěvek od awa »

neon píše:Jabka bych hrozne rad jedl, mame nase domaci, dost bedynek ve sklepe. Ale bohuzel me momentalne vubec nepritahuji. Asi proto, ze ja mam potrebu silnych sladkych chuti a ty nase jabka jsou mirne kysele. Prave pro ty silne sladke chute mi asi chutnaji banany, ananas, hrusky atd.
Ale domaci jabko nesnim pomalu ani jedno. Ale zajimave, ze jablko, ktere jsem nechal nakrajene, nedojezene 2 dny na talirku a pak snedl uz nebylo kysele. A to mi doslo, ze ani susene jabka nejsou samozrejme kysele. Mozna ta kyselost tim rozkrojenim a odlezenim vyprcha. No, ale zase pak vyprcha i nejaka ta zivotni energie.
Najezíno mám jablek kvanta, miluju je. Ovšem s tímto se poslední dobou setkávám taky. Bývá to na vyčerpaných pozemcích nebo nějakým způsobem překyseleným (možno poznat během roku podle rostoucích bylin) třeba, že okolo stromů běhá drůbež nebo v některých rocích, kdy se urodilo hodně jablek, tak se nechala popadat a hnít pod stromy....
Ani já takové výrazné kyseliny nejím, bohužel.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

V pojeti superfoods od David Wolfe jsem narazil na spoustu houbicek, jedny z doporucovanych jsou shitake. Shitake bezne jidam v makrobiotice, ale varene. Mate nekdo zkusenosti s nevarenym? Nejsem si jisty jak je zamysleno je jist. Jen namočit a toť vše?
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: Neon

Příspěvek od Curcuma »

Shiitake jen opláchnu a sním (50g). Možno kombinovat třeba s ředkví nebo zelím, něčím hutnějším. Nikdy mi po nich nebylo těžko.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Dekuju Curcumo ;)

Sledujete nekdo Dan (with the Master Plan)? :D
http://www.youtube.com/watch?v=t4qT-NlmiRI

Ja u nej kazde rano snidam, kazdy den ma nove 10min video - http://www.youtube.com/user/liferegenerator - je to pro me takova entertaining show :)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Casto se me makrobiotic ptaji, jestli znam nekoho, kdo dela vitarianstvi delsi, ale opravdu delsi dobu. Pokud muzu navrhnout srovnani, tak na makrobiotice mame 20+ lete stravniky. Znam spoustu rodin s detma, ktere jsou zivene makrobioticky. Je nekdo takovy u vitarianu? Nejvice by me zajimal nekdo s rodinou, kdo krmi deti na vitarianske strave, od malicka, kdo to jedl jiz pred porodem.

A pokud nekdo takovy neni, tak v cem je podle vas problem?
Nejsou vitariani moc velke individuality, neprizpusobyve k rodinemu zivotu, takove volne duse, ktere hledaji sebe-realizaci? Tahne to vitariany k rodinnemu zivotu v takovem tom klasictejsim slova smyslu? Chapu, ze odpovedi muzou byt jen individualni.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Neon

Příspěvek od jans »

neon píše:Pokud muzu navrhnout srovnani, tak na makrobiotice mame 20+ lete stravniky. Znam spoustu rodin s detma, ktere jsou zivene makrobioticky. Je nekdo takovy u vitarianu? Nejvice by me zajimal nekdo s rodinou, kdo krmi deti na vitarianske strave, od malicka, kdo to jedl jiz pred porodem.
takového znám jenom Storma, kterej má stránky tady http://www.thegardendiet.com/
je o něm i film Breakthrough, dá se stáhnout na netu
myslim, že to táhne k rodině vitariány stejně jako všechny ostatní, jenom prostě okolí není vitastravě tak nakloněno, osobně si nedovedu představit, jak by bylo možné udržet děti na vitastravě a nežít někde jak Storm na chalupě v přírodě :-)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

10:30
nastrouhane 3 jabka + hokkaido
1 banan
1/2 avokada

1,5 hod venku v lese (1.5km behani)

16:30
0.5kg mrkve
1/4 zeli
100g celer
1/2 citron
zazvor

18:00
1 kiwi
1 hruska
2 jarní cibulky
1 ledovy salat
1/2 avokado
1 shitake

20:00
3 banany
2 pomerance
1 raw nori

Dnesni jidlo zhruba za 100 Kč.

Odkladam hodne snidani, cekam az mam opravdu hlad, ale o to vic se pak dojidam vecer. Tohle jsem mel i na makruši. Mozna by to chtelo zmenu, ale tezko se mi snida, kdyz jeste necitim opravdovy hlad.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

7:40 vstávám

10:40
nastrouhané:
4 jablka (cim dal vic zvladam domaci jablka, nastrouhane mi chutnaji nejak vic)
3 mrkve
křen
2 listy - čínské zelí

14:00
troška vlašáků

17:00
4 banány
1 avokádo
1 hruška
2 stvoly řapíkáče
1 jablko + 1 mrkev
1 okurka

Dnešek zhruba za 80 Kč.

Dva roky odkládám malování kuchyně a co jiného jsem asi dnes začal dělat ;-) Na vita jsem celkově hodně aktivní, tak jsem si říkal, že i když bych jedl normáně makrobiotiku, tak bych mohl být 30 dnů v roce vita, všechno odpracovat a pak se zklidnit na makruši :-)

Cely den jsem nebyl venku, tak jsem to dohnal ted navecer.
Byl jsem na prochazce na hrbitov, ktery je kousek od domu a poprve jsem se tam rozdhodl zacvicit a nakonec jsem meditoval.. hodne zajimave. Zavrel jsem oci a cekal jsem co mi prijde na mysl a pozoroval to, samozrejme muj mozek zacal vymyslet plno straseni o dusich, o vrazich, o smrti okolo me.. tak jsem se nastval a zacal jsem ty myslenky ridit a zacal jsem projektovat lasku vsude kolem sebe.. moc fajn ;-)

Jednu podstatnou věc si z makrobiotiky neustále držím a to je kousání. Ale způsobuje to tu věc, že všechny své chody jím zhruba hodinu a půl a to ani nekoušu minimálně 50x jako na makrobiotice. Toho množství jídla je prostě tolik moc. Tím, že to jezení trvá tak dlouho, tak si vůbec nedělám na něj oddělený čás a sedím u počítače, něco si čtu nebo sleduju video a u toho jím, což jsem nikdy nepokládal za dobrý zvyk. Takže si to dobře uvědomuju. Otázka je jestli se vykašlat na kousaní, což jsem přesvědčen, že je blbost, nebo se vykašlat na 3 hodiny strávené jen sezením a jezením, můžu to využít jako meditaci, to jsem si vědom a možná bych tím vědomým jezením kompletně změnil využití jídla. Už jsem to zkoušel samozřejmě na makrobiotice, ale stále si nejsem jistý, jaký to má efekt na tělo/mysl.. takže nadále musím testovat ;-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Neon

Příspěvek od Pavluška »

neon píše: Na vita jsem celkově hodně aktivní, tak jsem si říkal, že i když bych jedl normáně makrobiotiku, tak bych mohl být 30 dnů v roce vita, všechno odpracovat a pak se zklidnit na makruši :-)
:lol: makruši

S tím kousáním a nekombinováním jezení s jinou činností - to bych obdivovala. Mě i při jídle myšlenky příliš těkají, tak je už jedno, zda si vezmu mrkev k počítači. :roll: :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Neon

Příspěvek od Sweetie »

neon píše:V pojeti superfoods od David Wolfe jsem narazil na spoustu houbicek, jedny z doporucovanych jsou shitake. Shitake bezne jidam v makrobiotice, ale varene. Mate nekdo zkusenosti s nevarenym? Nejsem si jisty jak je zamysleno je jist. Jen namočit a toť vše?
mne velmi chutnaj samotne, maji zvlastni peprnou chut. jen na ne mam ohromne silnou alergickou reakci
:(
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Neon

Příspěvek od Sweetie »

peknej posun, preju at ti to vydrzi.
kousani je dobrej zaklad, taky se snazim se na to soustredit a polykat tekutosti at to telu usnadnim, ale chce to hodne praxe.
a co lepek? zpusobuje krvaceni.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Neon

Příspěvek od buc11 »

neon píše: Jednu podstatnou věc si z makrobiotiky neustále držím a to je kousání. Ale způsobuje to tu věc, že všechny své chody jím zhruba hodinu a půl a to ani nekoušu minimálně 50x jako na makrobiotice. Toho množství jídla je prostě tolik moc. Tím, že to jezení trvá tak dlouho, tak si vůbec nedělám na něj oddělený čás a sedím u počítače, něco si čtu nebo sleduju video a u toho jím, což jsem nikdy nepokládal za dobrý zvyk. Takže si to dobře uvědomuju. Otázka je jestli se vykašlat na kousaní, což jsem přesvědčen, že je blbost, nebo se vykašlat na 3 hodiny strávené jen sezením a jezením, můžu to využít jako meditaci, to jsem si vědom a možná bych tím vědomým jezením kompletně změnil využití jídla. Už jsem to zkoušel samozřejmě na makrobiotice, ale stále si nejsem jistý, jaký to má efekt na tělo/mysl.. takže nadále musím testovat ;-)
no jistě skvělý závěr a myšlenka,
to je to "jediný" PMN a několikaleté zkušenosti, co má zatraceně významný smysl a to hlavně vědomé, ne si u toho číst a to podle mne ani nejde páč se to omylem spolkne, dlouhý kousání tekutýho je vysoká škola, mně se to taky moc nedaří, ale při úspěchu se tím vyvrátí pověry vo nějakým nafukování syrovou zeleninou, česnekem a podobný nesmysle
Tím že se to v MB tak důkladně namělní a rozslinní, zredukují se potíže při plnění třeba vařenou fazolí , funguje to totiž i u smažáků a vepřových hlav
Mimochodem neexistuje pro mne až zas taková hafo smyslou života ako jezení, tak proč si to neužít dýl?
Naposledy upravil(a) buc11 dne stř led 06, 2010 11:49, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Neon

Příspěvek od Renáta »

Áno, 3 hodiny jedenia je problém - najmä keď obeduješ s ostatnými a tí majú vlízaný tanier za 2 minúty. :wink: Hej, to ich to potom nafukuje. Kolegyňa sa ma pýtala, ako môžem jesť ovozel tak spokojne, že ju to všetko nafukuje. No hej, chce to dôkladne kúsať a nemiešať dokopy s gebuzinami. A nie zatratiť ovozel.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Neon

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše:a co lepek? zpusobuje krvaceni.
jaké krvácení? Ptám se jen pro další případné argumenty.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Neon

Příspěvek od Sweetie »

pry nejak brousi strevni stenu a tim zpusobuje krvaceni traviciho ustroji a pak krev ve stolici. znamy vyradil a srovnal to.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

7:40 vstávám (o půlnoci jsem šel spát)

11:30-13:00
4 jablka
2 mrkve
křen

13:00
lžička misa

13:30
2 banány

15:45 - 16:50
1 avokádo
čin. zelí
2 banány
řapíkatý celer
vlašáky, dýň. semínka (menší množství)

18:45
2 pomeranče
2 banány
zelí
lžička misa

20:45 uplný úlet
kváskový chleba (2 krajíce)
med - 5 lžic

K veceru jsem mel uz dost abstaka, nejenom po varenem, obecne hlad. Takze jsem to zkousel resit bananama, pomerancema. Pak jsem ale neodolal a sel do chleba. Obecne se mi k veceru nic nechtelo a chytl jsem melancholickou naladu (to bylo jeste pred snezenim peceneho chleba :)). Po dlouhe dobe na vita se to stalo poprve. Nedelam z toho vedu, necekam stale happy stavy na zadne strave, je to o psychice a ta souvisi se stravou, ale casto je mocnejsi nez strava. Proste si to zapisuju do denicku, treba se to k necemu bude hodit.

Posledni 2 dny mi ale intuice postupne rikala, jestli neprejit aspon na den zase na makrobiotiku. Bylo to stale nalehavejsi az jsem se dneska rozhodl po jednom pomeranci ke snidani, ze dneska vita nee.. dam si makrobiotiku, nevim jak dlouho.. necham to zase na intuici.

Vedou me k tomu jeste dva "detaily". Natekly spodni ret (ktery se spise den ode dne zhorsoval), coz znamena podle čínské diagnostiky uvolnene/dilatovane/zjinovane tluste strevo. A to presne souvisi s druhym detailem.. hudruje mi to neustale v brise, plyny a pritom kousu rekl bych velice dobre. Zajimalo by me jak jsou na tom ostatni vitariani, v makrobiotice diagnostikujem perfektne podle stolice, ale je to trosku osobnejsi tema, takze nebudu radsi moc vyzvidat :)

Od zacatku meho experimentu je mi jasna jedna vec a nevim jak ji resit. Vitariani maji take popsany jak se podle nich tvari eliminace/detoxikace. To co je pro makrobiotiky projev eliminace toho vitarianskeho jidla, tak vitariani popisuji jako projevy, ktere prave znamenaji, ze se eliminuje neco hloubeji ulozeneho a ze se to ma preckat a vse se srovna. A to je prave to dilema.. nevim co si napr. o tech problemech se strevama myslet. Jestli bych mel podle vitarianu vydrzet a ze se ty dilatovane streva srovnaji, treba se tam vazne deje velka ocista. A nebo jestli je to podle makrobiotiky efekt toho, ze mam enormne uvolnene organy z prebytku jinove stravy. Opravdu asi nejvetsi otazka ted pro me - jak se stavet k jakymkoli takovym problemum.

Na vitarianstvi jsem se od zacatku citil naprosto uzasne. Tolik energie jsem zazil jen parkrat. Postupne mi ale ten nadbytek energie zacal az vadit. Nebyl jsem zase pro zmenu schopny se soustredit na klidnejsi cinnosti, byl jsem moc vyspeedovany. Porad jsem poskakoval jak opicka (co se taky divit, kdyz jim banany, ze :)). Bylo to uzasne chodit tak moc ven, behat v lese, cvicit, ale kdyz jsem se nemohl zastavit.. co pak? :)
Taky se mi moc libi, ze se mi na vita zacala cistit pleť.
Coz muze souviset s tou davkou vody v ovoci a neustalemu prohaneni ledvin.. nevim jak jste na tom vy, ale po kazdem jidle jsem musel odskakovat aspon 3x na zachod.

No, dneska dam makrobiotiku a budu zase srovnavat.

Rika se ze "jidlo neni vsechno a o jidle to neni", s cimz nemuzu souhlasit. Kdykoli jsem jedl nemakro, nevita, bezne konzumni jidlo, tak jsem se citil podprumerne, psychicky, fyzicky.
Ale mozna zacnu rikat "jidlo neni vsechno, pokud se jedna o makrobiotiku nebo vitarianstvi" :) A casem treba rozsirim seznam diet :)
Proste o jidle to je, nemuzem jist vsechno, ale na obou systemech se daji podle me ziskat zajimave vysledky.
No, mozna tech maratoncu by v makrobiotice mohlo pribyt, neznam ani jednoho :)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Hned po snezeni prvniho makrobiotickeho jidla - ryze,jahly, naparena brokolice - mam ucpany nos, coz se mi nestalo za 8 dnu na vita strave.
Po behani v lese zacinam odkaslavat hlen.

Makrobiotik by rekl: "no vidis, to jde to vsechno ovoce pryc a hned se cistis".
Vitarian by rekl: "jasne, kdyz si das varene, tak to te zanese a hned se telo cisti".

Kdo se v tom ma vyznat :)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Neon

Příspěvek od bstrd »

-nacuvaj telu, nie teoriam :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Neon

Příspěvek od Fiona »

Treba jses jenom zjinovanej ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Neon

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše:pry nejak brousi strevni stenu a tim zpusobuje krvaceni traviciho ustroji a pak krev ve stolici. znamy vyradil a srovnal to.
aha, díky! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Od vás se toho člověk dozví :) Ne, nic ve zlém, chápu, že tu cestu si musí každý vyšlapat sám ;)

Pokud by to nekoho zajimalo, tak jsem psal sve ciste subjektivni dojmy zde - http://www.makrobiotika.info/index.php/ ... 0.210.html

A znovu upozornuju, nejde mi ani v nejmensim o vitarianstvi versus makrobiotika. Nehodnotim na dobre/spatne, jde mi naopak o vetsi otevrenost a prijimani vseho.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Neon

Příspěvek od bstrd »

-precital som a toto ma zaujalo:
Mimochodem dalsi efekt ktery na sobe pozoruje po zmene na makrobiotiku je ten, ze hrozne premyslim jak a jestli vubec neco napsat na forum. Moc nad kazdou vetou hloubam, moc ji rozebiram, mazu, prepisuju a mam ostychy neco vubec psat.
Je to mozna detail.. ale na vita jsem byl proste vyspeedovany a psal, delal neco a moc jsem to neresil.

tieto stavy poznam, na vita telo funguje rychlejsie a akcnejsie, cloveku to lepsie mysli a rozhoduje sa spontannejsie, ale nie je to zjasena spontannost za kazdu cenu s niekedy neblahymi nasledkami...

"Vitarianske weby kvetou jak banany v tropech Spousta projektu..Jejich forum je hodne ukecane."

Napadlo mě, kolik let je průměrně lidem u nás na fóru a kolik u nich?
jestli to, že to u vitariánů víc žije nesouvisí s tím, že je to vesměs mladší generace a prostě mládež vysedává u netu..

tak toto neplati ani nahodou :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Neon

Příspěvek od Samira »

bstrd píše:-precital som a toto ma zaujalo:
...jestli to, že to u vitariánů víc žije nesouvisí s tím, že je to vesměs mladší generace a prostě mládež vysedává u netu..[/b]
tak toto neplati ani nahodou :mrgreen:
Ja chcem aby to platilo! Ja chcem byt povazovana za mladez :D
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Neon

Příspěvek od dgm »

Byl jsem na vita na 70% kazdy den po dobu 9dnu, coz mi prijde celkem dost, na to abych neco prozil.

Neone, tak co, zkusis nekdy byt na vita na 100%?? Abys mohl porovnavat...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Na 100% jsem byl 3 dny z techto 9ti.

Moc rad bych se vratil a pokracoval. Myslel jsem ze si dam makrobiotiku 1-2 dny, uz je to treti a duvod je ten, ze si srovnavam streva a natekly spodni ret, coz se mi stalo na vita, jak jsem psal vise.

Nevim jestli jsem to mel brat jako ocistu, detoxikaci a pokracovat a ono by se to zlepsilo?
Zajimalo by me jestli nemate nikdo problem s tlustym strevem na vita - travi vam to dobre? Nebo nemeli jste ze zacatku problem? Spodni rty nemate natekle? :lol:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Neon

Příspěvek od dgm »

Spodni ret jsem nikdy natekly nemela (opravdu), tohle me zarazilo uz tenkrat, kdyz se na mb probirala fotka krasne Jinjee...(Stormova zena)
Naposledy upravil(a) dgm dne sob led 09, 2010 17:37, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Neon

Příspěvek od Sweetie »

o strevu zpocatku na vita tu myslim jsou napsany romany. ja sama jsem mela nejmin par mesicu bricho jak orangutan, krece, nadymani, prujem ci naopak, atd. a to prisuzuju jen pocatecnimu nenaslouchani vlastniho tela a tlaskani a neznalosti napr jezeni nezralyho ovoce nebo vice korenovy zeleniny ci brukvovitosti no a taky zbavovani se nanosu. postupne se to srovnalo. ted kdyz se hlidam a jdu na to hlavou, neznam strevni potize. myslim, ze se zbavujes nanosu lepku.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Neon

Příspěvek od Xion »

neon, napriklad ja som 8 mesiacov vegetarian a este stale mam pocit, ze nemam stabilitu, aby som mohol vyniest sud, ci je to dobre, myslim tym v diskusii s niekym, kto jedava maso.
Citim vsak, ze idem spravnou cestou, preto to robim. Tie 3 dni na vita ti neukazu skoro nic. Nikdy nevies, ci akykolvek negativny prejav nieje detoxifikacia/zbavovanie sa parazitov. Podla mna, najkratsie obdobie, aby si mohol vyniest nejaky plnohodnotnejsi posudok, je 2-3 mesiace a i to si myslim, ze tam to len vsetko zacina, akurat vyprchaju abstinencne priznaky po varenej strave, cize realne by som videl na prve sudy 6-12 mesiacov.
Napriklad, ked som vysadil maso, tak som sa citil katastrofalne. Mal som menej energie, bol som slabsi, stolica sa mi zhorsila a nechcela sa zlepsit. Toto trvalo 6 mesiacov! Uz som s tym chcel skoncit, ale moje vnutorne ja mi hovorilo, ze vydrz to, vydrz to. Tak som pokracoval a prave po tych 6 mesiacoch sa to zacalo zlepsovat. Vidis, kludne sa mozes citit aj 6 mesiacov horsie, ale to este neznamena, ze nejdes spravnou cestou!
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Neon

Příspěvek od bstrd »

-xion, to mas dost dlhy dojazd, ja citim pozitiva vitarianstva uz na druhy-treti den :mrgreen: a tiez aj naopak, hustejsie ulety mi hned da telo pocitit prostrednictvom astmy, hlienov, vyrazok, celkovej tazoby a pocitu nemotornosti...na vegetarianstvo som sa dal kedysi davno kvoli buducej frajerke :mrgreen: a neskor na veganstvo zase z etickych dovodov, takze som neriesil zdravotno velmi, ale hlavne preskok k veganstvu sa dost podpisal na zlepseni zdravotneho stavu...vegetarianstvo, ked som salamy vymenil za tavene syry prilisny pokrok nebol...
-ale uznavam ze lepsi pocit osobny a celkove zdravotne zlepsenie je rozdiel
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Neon

Příspěvek od bstrd »

Samira píše:
bstrd píše:-precital som a toto ma zaujalo:
...jestli to, že to u vitariánů víc žije nesouvisí s tím, že je to vesměs mladší generace a prostě mládež vysedává u netu..[/b]
tak toto neplati ani nahodou :mrgreen:
Ja chcem aby to platilo! Ja chcem byt povazovana za mladez :D
-v podstate to plati, bo sme mladi duchom a s omladenymi telami :wink:
I gotta ruin my life on my own
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Neon

Příspěvek od Xion »

bstrd píše:-xion, to mas dost dlhy dojazd, ja citim pozitiva vitarianstva uz na druhy-treti den
-ale uznavam ze lepsi pocit osobny a celkove zdravotne zlepsenie je rozdiel
U mna to trva dlho, lebo som dost hlboko spadol. :-) Ale ja uz vidim tu cestu von, takze nic ma nezastavi. ;-)
bstrd píše: , ale hlavne preskok k veganstvu sa dost podpisal na zlepseni zdravotneho stavu...vegetarianstvo, ked som salamy vymenil za tavene syry prilisny pokrok nebol...
To nieje vegetarianstvo, to je bezmasita strava. :-) Vegetarianstvo je jedenie zeleniny, surovej a tepelne upravenej, a k tomu ovocie, orechy a nejaky ten mliecny vyrobok. :-) Mna od veganstva deli obcasna bryndza, kefir, a potom tvaroh alebo jogurt v tzv. sirnej patlanici. Z etickeho hladiska to je mliecny vyrobok, ale zo zdravotneho sa to uz ako mliecny vyrobok vobec nesprava a vyborne sa to da kombinovat aj s ovocim. :-) Takze toto ja povazujem za vegetarianstvo, aby sa dalo hovorit o vegetarianstve zdravom, hoci viem, ze som medzi vegetarianmi vynimka... to asi preto, ze smerujem k vita, vegetarianom som vlastne nejak specialne ani neplanoval byt, preto ten termin nerad pouzivam... hned si kazdy predstavi, ze jem vyprazany syr a tofu. :-)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Dekuju vam za vase rady, postupne se tim budu prokousavat.
Dneska jsem se po 3 dnech ciste makrobiotiky pustil zase do vita, experimentovani pokracuje.

Honi se mi hlavou otazky, jestli je v poradku, kdyz na hodne ovocne vita strave nebudu extra moc aktivni. Snazim se velice pohybovat, posilovat, fyzicky pracovat v domeni, ze ty cukry jinak v krvi zacnou delat neplechu. Ale co kdyz bych chtel zivot ve stylu hodinova prochazka behem dne, lehci fyzicka prace a spousta sezeni a prace na pocitaci a pritom jist treba 811ku? Je to rozumne?

Taky by me zajimalo, je mezi vama nekdo, kdo se zivi manuelni tezkou fyzickou praci - nejaky delnik, sadrokartony, zednik, malir apod?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Neon

Příspěvek od Sweetie »

asi patrim do pasivnich vita lidi. diky skole prosedim vetsinu dne. zacina to v praci, pak skola a sezeni v knihovnach nebo doma u uceni hodiny a hodiny. kdyz jsem byla nezamestnana, stravila jsem spoustu casu behanim a v posilovne, bohuzel ted si na to neumim vysetrit cas. ale to prijde. stravuju se chte nechte asi teda podle grahama 811, ovoce a vecer jednoduchy salat. rozdil vidim v tom,ze toho snim vic kdyz se nehejbu, pri sportu mi stacilo po pet bananu a byl pokoj. za drice bych oslovila Miru.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Neon

Příspěvek od Samira »

neon píše:Taky by me zajimalo, je mezi vama nekdo, kdo se zivi manuelni tezkou fyzickou praci
http://www.forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=9&t=1561
Mira je myslim pomerne tazko pracujuci a tvrdo cviciaci vitarian. Dnes som prekusala jeho dennicek, ma tam kopu video na youtube, ako doma cvici. Perfektna figura, kuk napr.: http://www.forum.vitarian.cz/download/file.php?id=606
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Neon

Příspěvek od dgm »

Samira píše:
neon píše:Taky by me zajimalo, je mezi vama nekdo, kdo se zivi manuelni tezkou fyzickou praci
http://www.forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=9&t=1561
Mira je myslim pomerne tazko pracujuci a tvrdo cviciaci vitarian. Dnes som prekusala jeho dennicek, ma tam kopu video na youtube, ako doma cvici. Perfektna figura, kuk napr.: http://www.forum.vitarian.cz/download/file.php?id=606
A co tohle?
http://www.youtube.com/watch?v=DbK6fipt7PE
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Neon

Příspěvek od dgm »

Jeste taky urcite buc, ale ten ma ty svoje latifundie jako konicka :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Neon

Příspěvek od Sumicka »

Hmm, Mira je těžký frajer :shock: , kloubouk dolů, to si zaslouží víc než uznání :D
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Neon

Příspěvek od Samira »

No ved hovorim, je to macher, dnes som sa presne na tychto videjkach vytesovala.
Uz sa mi ozval jeden vechtikovy kolega, co som mu preposlala linky na cviciaceho Miru... ma komplexy jak prase :)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Dekuju opet za vsechny odpovedi.
Ja nastesti komplexy nemam, shybu udelam 8 :D je mi jasne, ze s moji vahou je to vice easy ;)

10:40
4 jablka
1 mrkev
trocha porku a hokkaido

15:00
1 kiwi
2 pomeranče
trocha brokolice

17:00 (nacpávání začína, ale měl jsem vážně pořád hlad)
9 banánů
1/2 ledový salát
1/2 okurka

19:00
kváskový chleba (2 krajíce)
1/4 hokkaido
2 rajčata
miso (lžička)

Odhazoval jsem sníh ze střechy 30 min a šel do obchodu 30 min, takze 1 hodka fresh air. Jinak spousta posilovani indoor, rano jsem si totiz pustil nadherny climbing dokument King Lines:

http://www.youtube.com/watch?v=3vEJS2AwGA8
intro
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 17, 2009 14:31

Re: Neon

Příspěvek od intro »

neon píše: rano jsem si totiz pustil nadherny climbing dokument King Lines:

http://www.youtube.com/watch?v=3vEJS2AwGA8

Ahoj, ako sa da k filmu dostat? Vyzera vyborne :wink:
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Mam problem poradne se zasytit necim jinym nez banany. Trosku mam obavy, abych dbal na ruznorodou stravu, coz urcite dbam, jim spoustu dalsiho, ale je v poradku, kdyz snim denne 10 bananu?
Potom co jsem cetl grahama, tak se zkousim vyhybat avokadu, takze misto toho mam snist 3 banany?
Neznam nic chutove podobneho bananum, co by me zasytilo, neco takhle hutnejsiho.
Jabka jsou moc sladkokysele a malo hutne, pomerance jsou sladka voda, kiwi jsou kysela sladka voda. Dyn, okurky, rajcata mi chutnaji, ale tech se nenajim.
Resim zbytecne ty banany, klidne jich jist tolik a kazdy den?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Neon

Příspěvek od Fiona »

Nevim jestli se daj sehnat v Cechach plantainy??? Je to hodne pribuzne bananu, o neco vetsi a vypada to trosku hnusnejc (optimalni zralost pro jedeni zasyrova je az tehdy kdyz uz to zvenku cerna a uvnitr je oranzove, dokud je to zlute pouziva se to jen na vareni). Ale chutove je to jedno z nejlepsich co znam! 8) Krasne sladke ale ne prilis, zadna kyselost, stopy prichuti jinych druhu ovoce, krasne mazlave, syte a vyzivne. Navic levne a ma to uvnitr pidiseminka, dobry to ukazatel prirozenosti...:) Kam se hrabou preslechtene prestrikane banany ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

11:30
3 jablka + křen
1 banán

16:30
juice - 0.5kg mrkev, celer, zelí, 1 jablko

17:00
5 banánů
řím. salát
kousek daikonu
hrstka vlašáků

19:30
4 banány
2 rajčata
2 hrušky
1/2 okurka
3 liči

Velký nákup v Kaufu a Tescu, 20kg banánů za 15Kč/kg, avokáda za 15, okurky za 9, hrušky 15Kč/kg. Škoda, že nemám tyto ceny u nás ve městě, musel bych dojíždět 20km.
Celý den mi hraje Control Machete. Kuchyň jsem stále nedomaloval, ale stále na ní pracuju. Ty dny nějak rychle utíkají, pořád něco dělám a pořád není nic hotovo :)
Odpovědět