Neon

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Neon

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Nevim jestli se daj sehnat v Cechach plantainy??? Je to hodne pribuzne bananu, o neco vetsi a vypada to trosku hnusnejc (optimalni zralost pro jedeni zasyrova je az tehdy kdyz uz to zvenku cerna a uvnitr je oranzove, dokud je to zlute pouziva se to jen na vareni). Ale chutove je to jedno z nejlepsich co znam! 8) Krasne sladke ale ne prilis, zadna kyselost, stopy prichuti jinych druhu ovoce, krasne mazlave, syte a vyzivne. Navic levne a ma to uvnitr pidiseminka, dobry to ukazatel prirozenosti...:) Kam se hrabou preslechtene prestrikane banany ;)
Zkus se zeptat tady(tam nějaký zelený plantain mají):
http://www.atojepecka.cz
Pokud ne, ve Fruits de France jsem to neviděla (ani na netu) a cena by byla více než děsivá, pak už jen Sappa, event. Pražská tržnice v Holešovicích, ale to by mohla říct Winky.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Neon

Příspěvek od buc11 »

neon píše:Mam problem poradne se zasytit necim jinym nez banany. Trosku mam obavy, abych dbal na ruznorodou stravu, coz urcite dbam, jim spoustu dalsiho, ale je v poradku, kdyz snim denne 10 bananu?
Potom co jsem cetl grahama, tak se zkousim vyhybat avokadu, takze misto toho mam snist 3 banany?
Neznam nic chutove podobneho bananum, co by me zasytilo, neco takhle hutnejsiho.
Jabka jsou moc sladkokysele a malo hutne, pomerance jsou sladka voda, kiwi jsou kysela sladka voda. Dyn, okurky, rajcata mi chutnaji, ale tech se nenajim.
Resim zbytecne ty banany, klidne jich jist tolik a kazdy den?
já nevím, ale přečti si třeba wolfeho, ten tvrdí něco jinýho (o avošovi)
já sem snědl od revoluce už 36 511 banánů
hutnej je určitě durián a cempedak, to už pak nemůžu ani banány
já nechápu nasytit, já mám jen celej den chuť ale při půstu nikdy hlad, tak nevim
Naposledy upravil(a) buc11 dne úte led 12, 2010 10:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Neon

Příspěvek od k.winky »

Dnes jdu nakoupit do Holešovic na tržnici, tak se ti mrknu a písnu :wink:
Vím, že ty máš asi z makrobiotiky názory o "pestré stravě", ale já si myslím, že by člověk měl jíst to, o co si tělo říká ... Když chceš jíst jen banány - jez banány ... Já jich v loni na jaře jedla tak 15 denně a byl mi báječně ... TE%d jím zase skoro jen mandarinky, pomeranče a kiwi, už tak měsíc a zase je mi báječně ... Věřím svému tělu, že ví co dělá a neřeším co kdo kdo doporučuje, každé jsme jiný...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Opet vsem dekuju za vase komentare ;)
A diky winky za odpoved, ktera zahrala na moji notu, to co pises mi dava smysl, zkusim, dekuju :)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

23:30 sleep
7:40 get up

10:20-11:50
3 jabka (+ křen)
4 banány s kakaem (ne-raw, takže trochu úlet, ale citim na nem dost zavislost, nemel bych to radsi pokouset)

2 hodiny naprosto uzasneho chozeni/plazeni/behani, posilovani na vetvych v lese, objevoval jsem mista, ktere doted neznam a to ho mam u huby.

http://picasaweb.google.cz/neon22inn/100112#

Ty houby me uchvatily, ponevadz vim, ze nekteri vitariani je povazuji za superfood - http://www.danielvitalis.com/2010/01/wh ... -the-snow/
Ale musim si o tom jeste nacist.

A zatim netusim co za houby jsem to vubec nafotil a jestli je to k jidlu (jestli nekdo vi, pozna, ji, tak at poradi).. no jak rikam, musim to nacist, je toho hodne i v Sunfood Diet, bodejt by ne, kdyz je to superfood by David Wolfe ;)

Pak jsem byl prekvapive dlouho bez jidla, v zaludku krucelo, ale chut jsem vubec nemel, tak jsem nasledoval instinkt a sel jsem uklizet konecne vymalovany pokoj.

19:15 - 20:40
4 pomeranče
3 banány
2 hrušky
2 listy čínského zelí
1/4 led. salát

Dlouho jsem dnes hledal music, na kterou mam naladu, az mi padlo oko/ucho na staricke Prodigy - Always Outnumbered, coz je pro me dost stredoskolska nostalgie :)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Neon

Příspěvek od chatelle »

neon píše:

Dlouho jsem dnes hledal music, na kterou mam naladu, az mi padlo oko/ucho na staricke Prodigy - Always Outnumbered, coz je pro me dost stredoskolska nostalgie :)
checkuju tu music, tuhle od prodigy neznam, ale dobreeee >:-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Neon

Příspěvek od buc11 »

neon píše:23:30 sleep
7:40 get up

10:20-11:50
3 jabka (+ křen)
4 banány s kakaem (ne-raw, takže trochu úlet, ale citim na nem dost zavislost, nemel bych to radsi pokouset)

2 hodiny naprosto uzasneho chozeni/plazeni/behani, posilovani na vetvych v lese, objevoval jsem mista, ktere doted neznam a to ho mam u huby.

http://picasaweb.google.cz/neon22inn/100112#

Ty houby me uchvatily, ponevadz vim, ze nekteri vitariani je povazuji za superfood - http://www.danielvitalis.com/2010/01/wh ... -the-snow/
Ale musim si o tom jeste nacist.

A zatim netusim co za houby jsem to vubec nafotil a jestli je to k jidlu (jestli nekdo vi, pozna, ji, tak at poradi).. no jak rikam, musim to nacist, je toho hodne i v Sunfood Diet, bodejt by ne, kdyz je to superfood by David Wolfe ;)

Pak jsem byl prekvapive dlouho bez jidla, v zaludku krucelo, ale chut jsem vubec nemel, tak jsem nasledoval instinkt a sel jsem uklizet konecne vymalovany pokoj.

19:15 - 20:40
4 pomeranče
3 banány
2 hrušky
2 listy čínského zelí
1/4 led. salát

Dlouho jsem dnes hledal music, na kterou mam naladu, az mi padlo oko/ucho na staricke Prodigy - Always Outnumbered, coz je pro me dost stredoskolska nostalgie :)
jídlo dobrý ne?,
s banány s kakaem to mám stejný, i když už týden ne, asi sem si to znechutil, chce to větší dávky a často, aby to lezlo i ušima
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Jidlo je vyborne, kdyz si nezakazu z nejakeho duvodu banany :)
Objevuju stale nove ovoce, ktere jsem jako makrobiotik pochopitelne v zivote nejedl a take spoustu zelenin za syrova, moc dobry :)

Prekvapuje me, ze to tak dobre zvladam, ze tam mam ty 99% dny na vita. Ono holt 6 let na makrobiotice da cloveku obecny zaklad, spoustu jidel jsem vyradil, mockrat jsem si prosel uletama a podle me je nejdulezitejsi zbavit se psychologicke (ne ani tak te fyzicke) zavislosti na beznem jidle, vubec me mozek neotravuje myslenkama na bezne jidlo, coz je obrovska uspora myslenkove energie.

Taky jsem si udelal takovou jednu psychologickou vyhodu (coz muze ale kdokoli), tim ze pokladam makrobiotiku take za dobry smer, tak se nijak nebudu stresovat, kdyz si udelam cerstve uvarene obili, snim ho, perfektne pokousane (v dobe, kdyz bych na vita mel stale hlad). Uvedomuju si, ze je pro me takovy ulet uplne neco jineho, nez kdyz nekdo uleti na syrech, mleku, bilem pecivu, kolacich, sladkostech. Dovedu si pripravit rozumne makro-sladkosti (se sladem), makro pecivo (kvaskovy chleba) a i kdyz to neni vita, tak se tam musi brat v potaz ta obrovsky zvysena hodnota pro telo oproti beznemu jidlu.

PS. Pro makrobiotiky kteri to ctou - mluvim jako vitarian, ale jak jsem psal u nas na foru, prepl jsem se do tohoto uvazovani, ale to neznamena, ze tak uvazuju stale ;) (tohle PS by melo vyset neustale nad kazdym prispevkem co napisu) :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Neon

Příspěvek od Sitar »

Chlape, plantainy jsem viděl v listopadu nebo v prosinci tady: viewtopic.php?p=88377#p88377
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Koho zajima superfood mushrooms a jak je pripravovat tak jsem neco vyzjistil od Daniel Vitalis na zaklade jeho blog post, taky me prekvapilo, ze neni rawfoodist a naparuje si ryzi :)
Please, I am missing more detailed explanation. Maybe you already posted it somewhere, so you can give me a link?

I don’t understand the process. I have picked the mushrooms near in my forest and then what?

Bring water to boil and put them in like they are?
Or should I slice them or grind?
How long to boil them?
Can I eat the mushroom also after the boiling, or just to drink the tea?

I am not sure if the mushrooms I have found are eatable, I have to do a research first. But here are the pictures, maybe somebody can tell me directly http://picasaweb.google.cz/neon22inn/100112#

As you mention the 5000 year old ancient chinese tradition with cooking the mushrooms. I am questioning one thing. These chinese traditions were developed mainly by taoists. And they were cooking not only mushrooms, but their staple food were cooked grains and vegetables. Why do you take their wisdom of cooked mushrooms and not also the cooking of the grains and veggies?
Jeho odpoved:
Neon,

I am not a rawfoodist, so I do steam my grains. My favorite is wild rice!

The mushrooms you found look to be Red Belted Polypore. Fometopsis Pinicola. If indeed they are you can prepare them a few ways.

You can slice them while they are fresh, though you will need a sturdy knife. Once they are dry they are very difficult to cut. Grinding them would be overkill.

Yes, you can boil them for around an hour, and then consume the tea. They are not edible after and you can compost them, or toss them back to the forest.

Enjoy!!!
Takze pujdu do lesa, nasbiram a budu hodinu varit :)
K tomu me jeste napada, ze z toho jeho clanku by melo vyplivat, ze ani shitake nejsou stravitelne bez uvareni ci zpracovani alkoholem.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Neskutečné, přijde mi to jak sledovat počítačem animovaný Avatar a přitom je to realita ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Hfw2DcMom0Q

Hudba:
http://www.youtube.com/watch?v=0DRfYZqS-cs
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Neon

Příspěvek od Samira »

Cirque du Soleil je uzasny. Dlho som mala tuto pesnicku ako zvonenie v mobile: http://www.youtube.com/watch?v=fllDB3FK7pI
(zacne asi po polminute)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Neon

Příspěvek od Sitar »

neon píše:Neskutečné, přijde mi to jak sledovat počítačem animovaný Avatar a přitom je to realita ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Hfw2DcMom0Q

Hudba:
http://www.youtube.com/watch?v=0DRfYZqS-cs
A já se morduju s provazem.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Neon

Příspěvek od mira »

Ten cirkus nasolená koza je fascinující, také bych chtěl být sto něčeho podobně
gymnastického, ale huntují si páteř dívenky hyperflexibilní.
Chléb a hry funguje už od dob starořímských, ale chlebem se hází.
Ježíš mne svým kázáním dostal na lopatky, ale svým způsobem života se vzpěčuji.
Uniká mi hodně, ale přihlížím odevzdaně, jsa ojinovatělý lenoch, snad se vzchopím někdy, zbyde-li čas, či bude-li mi dán, ale moc si ode mne světe neslibuj.
Nehrabe, Jang C´Tiang.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Neon

Příspěvek od dgm »

Neone, ctes zde u nas i ostatni vlakna?
viewtopic.php?f=8&t=280&p=93665#p93665
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Děkuju dgm ;)

Nechodil jsem zde již delší dobu. Zaměřil jsem se teď intenzivně zase na jiné oblasti.
Jím teď již zase makrobiotiku.
Na makrobiotice se mi neustále líbí její propracovanost.
Makrobiotika = Taoismus.
Tzn. dá se jí vysvětlit naprosto všechno, všechno do ní zahrnout.
Spojuju si dál puzzle.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Nerad bych dělal nějaké konkrétní závěry z celého mého malého experimentu.
Jsem zase na druhé straně barikády. Ale jak jsem psal výše.
Z univerzálního pohledu mi M dává větší smysl.
Snažím se pozorovat, jestli vitariánství opravdu nezapadá do více jinového spektra a tím pádem je vhodné pro jangovější konstituční typy, což je základní pohled M na vitariánství.

Ono se ale nedá říct, co to vitariánství přesně je. Respektive, nemůžu nic konkrétního usuzovat o energiích, které do sebe vitarián dává. Protože je to velice široké pole možností toho co jíst - je spousta teorií a každý má nakonec tu svoji.

Makrobiotika v tomhle směru více jasná (rozhodně ne ale uplně jasná).

Tím chci jen říct, že v rámci vitariánu to spoustě může fungovat a spoustě ne, a vůbec to nemusí být klasifikované jako obecná chyba vitariánského stylu.
Těžko se to posuzuje.

Ohledně makruše by mě moc zajímalo, kdyby někdo z vitariánů dal stejný experiment jako já, ale opačně :D

Na makruši se mi taky líbí ty zpětné reference v podobě spousty rodin, spousty vychovaných dětí, spousty starých aktivních lidí. Tohle u vitariánství postrádám.

Ona taky jedna z dalších M teorií je - že vitariánství může být krátkodobě bez problému (krátkodobě je velice individuální, klidně nekolik let), ale dlouhodobě může vyčerpat (zase brát v potaz, že každého vitariánství je o něčem jiném - jiné energie jídel).

Dál tedy pozoruju a zkoumám a hlavně zkoumám univerzální pravidla vesmíru, které jsou zákódované všude v nás, okolo nás. V nich musí být pravda zřejmá, chce to jen čas do nich proniknout.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od Panda »

Neo když si čtu Tvé poznámky na vitariánu a (namátkově) na makrobiotice tak mě to opět utvrzuje v přesvědčení, že složení stravy není až tak důležité jako střídmost stravy. Odlehčování množství stravy na minimum a střídání alespoň s krátkými hladověními - to je asi nejdůležitější základ pro zdraví. U mne jsem pozoroval velké rozdíly v pocitech a zdraví mezi tím kdy jsem se přecpával vita stravou nebo se stravoval střídmě.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Ano, souhlasím, je to obrovský faktor.
Quantity changes quality.
Opět vyrovnávání jin/jang z pohledu M, ale je to jeden faktor z mnoha.

Velký faktor nezávislý na tom co jím je taky jak pořádně koušu.
V M doporučované minimum je 50x.
Když bych jedl málo a nekousal, tak to taky nefunguje.
Když se najím víc než málo a dobře koušu tak ok.

Pak ale pohyb, čerstvý vzduch, hluboké dýchání, meditace - různé druhy nemateriální potravy (energie) - všechno je energie (každá věc, každá akce, každá bytost, zvuk, myšlenka) - všechno má vliv na celý můj energetický systém - nenašel jsem lepší systém, který by mě seděl tak prakticky jako taoismus (je to ale schováno i v dalších systémech, tudíž bych řekl spíše, jakýkoli systém který má propracované duality - další z možných je ajurvéda).

Ale množství jídla ma určitě obrovský podíl na celkovém zdraví.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Velice zajímavý životní příběh Daniel Vitalis - aneb jak se z raw foodisty stane lovec divoké zvěře - http://www.danielvitalis.com/2010/03/hu ... t-a-vegan/

The first three days (on raw food) were like nothing I had ever experienced before. It was almost psychedelic.

Fast forward just over half of a decade… That shiny, energetic feeling had faded and had been fading for years. My teeth ached and I had recurrent fungal problems. I was chronically hungry (actually the correct term here is “starving”), and powerfully addicted to fruit sugar. The more I “learned” about the dangers of food the more foods I cut out of my diet. There was so little left that I “could” eat. At this time I didn’t eat oils or salt, I didn’t use herbs or spices, just fruits and vegetables… seeds and nuts… and oh, so many nuts!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Neon

Příspěvek od awa »

Zaujalo mě tam to povídání o zubech, vč. fotek. Celkem dost lidí tu má s nimi trampoty. Jsem tu jedna z výjimek. Ovšem stravuju se trochu jinak, žádné 811, ani ovocné štávy, ovozel mívám tak v poměru 60/40, většinou separátně(ale spíš z lenosti), v létě trochu víc ovo, občas ulíznu domácí aioli, tu a tam smetanky (mimochodem i Walker ji měl v pár receptech). Řídím se víc intuicí, je možné, že v jiném klimatickém pásmu budu na tom jinak.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Neon

Příspěvek od Xion »

awa píše:Zaujalo mě tam to povídání o zubech, vč. fotek. Celkem dost lidí tu má s nimi trampoty. Jsem tu jedna z výjimek. Ovšem stravuju se trochu jinak, žádné 811, ani ovocné štávy, ovozel mívám tak v poměru 60/40, většinou separátně(ale spíš z lenosti), v létě trochu víc ovo, občas ulíznu domácí aioli, tu a tam smetanky (mimochodem i Walker ji měl v pár receptech). Řídím se víc intuicí, je možné, že v jiném klimatickém pásmu budu na tom jinak.
Bohuzial, ohladne zubov je to nic nevypovedajuce. Napriklad, ja som jedol maso, pecivo, sladkosti, v takych mnozstvach, ako malokto iny, skoro ziadne ovocie ani zeleninu, a nemam jediny kaz. Vsetci okolo dostavali kazy, zubari ich strasili, a ja som bol u zubara asi 5x v zivote. Prekyselenie sa mi prejavilo vselikde inde, len nie na zuboch. Preto treba vsetky teorie brat s rezervou, u mna napriklad to, ze ked je telo prekyselene, tak si berie vapnik zo zubov, vobec neplatilo. Takze nepovedal by som, ze ked tu ma niekto problemy so zubami, tak automaticky robi nieco zle. Preto, robit tu nejake analyzy sa da iba statisticky, zobere sa 1000 ludi, co maju podobne zvyky a porovnavaju sa s 1000 ludi s inymi zvykmi.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Neon

Příspěvek od awa »

Vím, že je to hodně individuální. Jsem taky bez kazu a plomby, což na můj věk je prý v naší populaci rarita.
Teorie a názory jsou různé. Třeba takový Tepperwein mluví, že pokuď je člověk překyselený, tak k neutralizaci bere tělo vápník z kostí a zubů, tolik zkráceně.
Vzpomínám, že jsem na počátku vita měla taky se zuby problémy - přecitlivělost na citrusy a rychle se to srovnalo s pitím bylinných šťáv.
Za sebe mohu říci, že do procesu vstupuje hodně proměnných, nejen strava, protože pokud by to bylo jen stravou, tak jsem dnes bezzubá. Stoprocentně tělo neutralizuje překyselení i jinými cestami, a to i když mu člověk svým jídelníčkem dává pěknou čočku.
Na kvalitu zubů nemá vliv jen rovnováha mezi kyselostí a záditostí, ale i skladba živin a následně dostatečně efektivně symbioticky zpracované procesy a stavy v těle.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Na makrobiotickém foru jsme řešili překyselení a tohle je dobré si připomenout (vytržené z kontextu, tak možná něco nebude dávat souvislost):

takze strucne k rychlemu pochopeni:
krev je zaklad a je vsude kolem bunek, ktere vyzivuje a pokud by nebyla mirne zasadita, tak taky treba ani nejsme...
jen takova uvaha, kdyz budeme prijimat pouze nebo prevaznou vetsinu kysely ci kyselinotvornych potraviny, tak jak muzeme mit pote v tele globalne mirne zasadite prostredi? Z jednoduche logicky je to blbost, ze? Tak to vyresi nektere radoby zasadite potraviny ve vyssi koncentraci ve strave? asi tezko, ale pomoci trochu mohou... Pokud vse budeme resit jako jidlo = konzumace pouze stravy, tak se dostaneme do matematicky neresitelne ulohy s neznamou cernou dirou... a zacneme se s nasemi teoriemi ztracet v univerzu...

prosim vas, nezapominejme, ze konzumujeme i velkou miru kysliku (pri aktivite klidne i 150l/hod), pricemz prave kyslik hraje stezejni roli pri odkyseleni organismu... pro hloubave jedince, bych chtel poznamenat o tzv. Bohrove principu - jedna se o skupinu biochemickych rovnic, ktere reguluji pH krve na základě teorie o Lewsovych kyselinach a bazich, pricemz prave kyslik navazujici se na hemoglobin zpusobi kratkodobe okyselneni, ktere vede k uvoleni jeste kyselejsiho oxidu uhliciteho z krve. Aby reakce probihala rychle, je nutne spravne mnozstvi alkalickych mineralu, ktere pomohou docasne tvorit potrebne uhlicitany ci hydrogen uhlicitany, pomoci nich lze velmi vyhodne odkyslelit organismus...

priste treba o tom, kde se ten oxid uhlicity ci dalsi organicke kyseliny berou... ci neco vice o oxidativnim stresu... nebo proc se muze chovat kyselina jako zasada a zasada jako kyselina...

pro mene hloubave jedince: nezapominejte chodit na prochazky a do prirody, tak jak se o tom hovorilo na seminari... strava je i o spravnem dychani, prospeje to vasemu zdravi. Ono pokud budete chtet spalovat uhli ve vasich kamnech a nedodate horeni patricne mnozstvi vzduchu, tak Vam v lepsi pripade kamna vyhasnou, v horsim vyhasnete s nimi.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Neon

Příspěvek od neon »

Jinak zuby nás tam taky na tom článku nejvíc upoutaly :)
Odpovědět