Samira - obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Je Novy Rok, idealny cas na zalozenie svojho vlastneho dennicku.

Je skvele, ze na vitarian.cz som si utvrdila mnohe moje nazory. Ba dokonca, ze ked mi tecu sliny pri pohlade na sviezu travicku a pupavky, nie je to na smiech, ale je to jav, co tu maju evidentne viaceri :)

V porovnani s okolim si casto pripadam ako mimozemstan, ked sa snazim zit ekologicky, rozumne a s ohladom na vsetko zive na zemi. Som stastna, ze su tu podobni blazni, ktori ma mozu potiahnut este dalej.

Dennicek (ci skor obcasnicek) bude sluzit na spisovanie mojich pokusov so stravou, co ma zaujalo, roztrpcilo, nech mozem popripade v buducnosti spatne kuknut, co sa dialo v mojom zivote. A samozrejme, tesim sa i na komentare hocikoho z vas.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Omega VRT330

Příspěvek od Samira »

Prva info, ktora ma taaaaakto moc tesi:
28.12.2009 sme si s Drahym objednali nas prvy neodstredivkovy odstavnovac - Omega VRT330. Momentalne je vypredany, no v priebehu januara snad dorazi. Kazdy den sa chodim kuknut aspon na jeho fotecku
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odst ... ega-vrt330

Strasne sa tesim, ako male decko. Fakt. Vsetko odstavim :)
Doteraz sme mali nejake odstredivky, a na zahrade taky maly rucny pres - vyuzivame ho na jablka. Kedze prebytkov zo zahrady je vela a nestihame zjest vsetko v tuhom stave, a kedze sa pokusim vyliecit si stavami iste zdravotne neduhy, tak sa Omegy uz nemozem dockat.
Naposledy upravil(a) Samira dne ned led 03, 2010 15:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Sumicka »

Ahoj, blahopřeji k rozhodnutí a držím pěsti a ještě další končetiny,aby se ti povedlo co si přeješ. Je to běh na dlouhou trať a navíc velká zkouška vůle. Drž se. m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Taky preju at rozhodnuti vydrzi, a kdyz uz je ten novy rok, tak vlastne preju i ty ostatni pekne veci, nac to vsecko vypisovat :)

Dobra strava je na ruzne zdravotni neduhy super, ale jaksi... to proste neni vsecko ;) Ona ta telesna chemie funguje v prvni rade na prikazy shora, z hlavy, srdce... aneb vira tva te uzdravi, nebo taky oddela. Takze at zije laska, zivemu zive a carpe diem! :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Fiona píše:...ale jaksi... to proste neni vsecko ;)
Presne tak. Toto bol dalsi poznatok, ku ktoremu som rokmi prisla a ktory ste mi tu vsetci utvrdili. Ziaden stravovaci (a aj iny) fanatizmus este nikoho zdraveho neudrzal. A radsej byt obklopena milujucimi a milovanymi ludmi ako hryzkat jablcko a byt protivna mrcha.

Rozmyslam, ze najkrajsie bude asi byt s blizkymi s jablckom v ruke :)
A tie neduhy - viem (tusim) ako som si ich nahonobila, stravou to nebolo, bolo to stresom a ukladanim si placu a nervozity do bruska. Myslim vsak, ze pocit, ze papam "vesele" potraviny moze rozveselit aj mna.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

botanicka zahradka

Příspěvek od Samira »

Drahy sa sice este stale usmieva, ale asi ho pomaly triafa slak. Pricinou je moja rozsirujuca sa botanicka zahradka. Zo vsetkeho exotickeho ovocia, co som si nakupila na sviatky a s vacsou ci mensou chutou zjedla, som povyberala kostky a semienka a pomaly to pcham do kvetinacov.
Na avokada uz nemam miesto, tak kostky nenapadne maskujem do kvetov, co uz su v byte, a tak pri kazdom brectane ci dracene troni avokadova kostka.
Drahy ma nezne upozornil, ze toho vtaka Avokada, co nam prdi po byte vajcia do kvetinacov by sme uz mali chytit, lebo si nevie predstavit, co budeme robit, ked to vsetko vyklici.
Papaja - prisaham, ze som dala do koflika len 6 semiacok. Nechapem, ako ich uz mohlo vyklicit 9!
Naposledy upravil(a) Samira dne ned led 03, 2010 15:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Sumicka - som rada, ze si mi sem prispela. Neuveris - vcera som Ti pisala do dennicku, dokonca 2x, ale pokazde sa mi to akosi neodoslalo... Neviem, co som zle mackala, zase take trdlo nie som hadam... Co uz. Dnes sa mi to uz podarilo na prvy pokus :D
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Sumicka »

Díky, nakonec se to povedlo, už jsem si přečetla :lol: Některé věci mezi nebem a operačním systémem jsou nepředvítatelné :) Tvé zahrádkářské nadšení se mi líbí, dej pak vědět jak se daří rostlinkám. >:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Jeleni sliz

Příspěvek od Samira »

Som rada, ze uz nejaky cas periem v jelenom slize. Roky nepouzivam avivaz a teraz som pranie doviedla do dokonalosti. Pradlo je pekne oprate, setrim svoju (nasu) pokozku, prirodu a v neposlednom rade penazenku. Dokonca som vsetko, co o jelenom slize viem, spisala do megamejlu a rozposlala kamoskam na inspiraciu. To je zaujimave, frflu, ako vela utracaju na pracie gely, ako maju ekzemy, ako kvoli detom kupuju specialne bejby pracie prasky... ale zo vsetkych sa mi spat ozvala len jedina, ze to naisto skusi s jelenim slizom. Ludia su divni, ze?

Dnes som si stavila na odstredivke stavicky, zelene ide blbo, uz nech je ta Omega doma. Sebe robim slehy z kelu a podobnych somarin, chuti mi to, paci sa mi ta zelena farba v pohari. Sukmenovcom doma davam dobrotky z mrkvicky a jablk.

Papaja - dalsie rastlinky vykukli spod zeme, dokopy je ich uz 12, jedna vsak akosi hnedne, asi chcipne.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od dgm »

Mydlovy sliz se probiral tu:
viewtopic.php?f=3&t=748&p=56846#p56846

Tak taky pripis svoje zkusenosti, jestli mas nejaky jiny recept? Miluju vuni pradla praneho ve slizu a ususene venku, at uz v lete na slunicku nebo ted v zime vymrzle pres noc :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Jeleni sliz

Příspěvek od RadkaS »

Samira píše:Som rada, ze uz nejaky cas periem v jelenom slize.
Taky peru v mydlovem slizu a je to super. Konecne jsem spokojena. Misto avivaze ocet + par kapek aroma olejicku. Muzu jenom doporucit
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

dgm píše:Miluju vuni pradla praneho ve slizu ...
Presne... Vonia to - CISTO. Ziadne umele vone.

Pred rokmi, ked bol moj otec v poslednom stadiu rakoviny, vadilo mu, ked som oprala pradlo (vtedy klasika - prasok+avivaz). Kladol mi na srdce, nech to tak nerobim, ze to strasne pachne, drazdivo a neprijemne. Dovtedy mu to nevadilo, davala som to za vinu chemoterapii, ze ma precitliveny nos. Az po case mi doslo, aku pravdu mal.

"Recept" na sliz mam myslim rovnaky, ako na linku, len davam raz tolko sody - mame extremne tvrdu vodu.

RadkaS - presne tak to robim, trosku octu a vonny olejcek. Ty myslim peries v marseillskom mydle, tam som este nedospela (asi kvoli jeho vyssej cene?).
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Samira píše: RadkaS - presne tak to robim, trosku octu a vonny olejcek. Ty myslim peries v marseillskom mydle, tam som este nedospela (asi kvoli jeho vyssej cene?).
Ano, ano, v marseillskem rostlinnem mydle. Co se tyka ceny, je to zanedbatelne, protoze ten jeden kybl slizu vydrzi opravdu dost dlouho.

http://www.pisisvor.cz/
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Presne to mydlo mam - tu velku kocku so 72% oleja. Zatial ho testujem na umyvanie zubov (v pohode) a na umyvanie vlasov - zatial doladujem pouzitie, aby som bola spokojna ;)

Dik za link - je tam aj mydlo na skvrny... Skusala si ho? Zatial mam odskusane len zlcove mydlo (ja viem, zo zvieratka :( ), ale funguje vyborne.
Zavinovacka je nadherna... ked uz raz konecne bude dajake bejby, tak si take zadovazim.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Samira píše:Presne to mydlo mam - tu velku kocku so 72% oleja. Zatial ho testujem na umyvanie zubov (v pohode) a na umyvanie vlasov - zatial doladujem pouzitie, aby som bola spokojna ;)

Dik za link - je tam aj mydlo na skvrny... Skusala si ho? Zatial mam odskusane len zlcove mydlo (ja viem, zo zvieratka :( ), ale funguje vyborne.
Zavinovacka je nadherna... ked uz raz konecne bude dajake bejby, tak si take zadovazim.
Ja zkusila sliz z obou druhu mydel. Perou dobre obe, to bile jeste navic krasne pradlo rozvoni i bez aroma olejicku.

Jsem vazne moc spokojena. Premyslime, ze si poridime mycku na nadobi, je strasny, co nameju nadobi, co jsem s pritelem (pryc je ta doba, kdyz jsem si jen oplachla sve prkynko a misku :? )..., tak jsem rikala, ze do mycky zkusim mydlove orechy. Chemii tam cpat nechci a na prani pradla se mi neosvedcili. Tak uvidime.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

RadkaS píše:Premyslime, ze si poridime mycku na nadobi...do mycky zkusim mydlove orechy.
Prosim daj potom urcite vediet, ako to dopadlo. Zatial do nasej umyvacky chemiu pcham, no lepsie riesenie nemam :( Jeleni sliz by tam nefungoval? :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Samira píše:
RadkaS píše:Premyslime, ze si poridime mycku na nadobi...do mycky zkusim mydlove orechy.
Prosim daj potom urcite vediet, ako to dopadlo. Zatial do nasej umyvacky chemiu pcham, no lepsie riesenie nemam :( Jeleni sliz by tam nefungoval? :D
No, ta mycka bude nejdrive za par tydnu, lepe receno mesicu... az v novem bydleni :-). Doufam, ze do dvou mesicu domecek natolik zrekonstruujeme, ze se prestehujeme. Teprve pak prijde na radu delani kuchyne :? . Jeleni sliz by mozna taky fungoval, akorat si nejsem jista, ze bych tim chtela umyvat nadobi, ze ktereho budeme jist :) . Orechy mi prijdou vic jedle :mrgreen:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Pavluška »

Radko, ten malý domeček? Vejde se tam i myčka? :)
Jinak existují přeci i eko prášky do myčky; co vím, tak myjí dobře. Tyjo, na mýdlové ořechy jsem zvědavá, jestli zkusíte.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše:Radko, ten malý domeček? Vejde se tam i myčka? :)
:P doufam, ze vejde
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Pavluška »

:) tak přeji krásné bydlení v domečku!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Pavluška »

Samira: vítej a promiň za ty výkřiky v tvém deníčku. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše::) tak přeji krásné bydlení v domečku!!!
Dekuju :P
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Pavluška píše:Samira: vítej a promiň za ty výkřiky v tvém deníčku. :)
:D
dakujem, som rada, ze sa u mna keca ;)

Eko prostriedky do umyvacky existuju. Ich cena je vsak neprijatelna. Uvedomujem si, ze zdravie a planeta mi musia byt prednejsie, ale doma (ani u seba vnutorne) nepresadim nieco, co je 4-5x drahsie. U nas umyvacka vrci kazdy den, niekedy aj dvakrat. Verim, ze najdem nieco, co je pre mna rovnako vyhovujuce ako jeleni sliz - nezavadne a lacne. Baby, patrajte dalej :)

Radka - aky domcek? Aj ja chcem vediet! ;) Fotecky existuju? Moc Ti to zelam, ja mam ten svoj vysnivany dom namalovany v nejakom 3D programe, bude krasny, ale asi az o par rokov.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Separovanie odpadu

Příspěvek od Samira »

Neviem, ci nebudem bojovat s veternymi mlynmi, ale zaviedla som - od dnes - v nasom kancli separovanie odpadu. Dala som sem dva sacky na papier a plasty, budem to musiet "logisticky" zabezpecovat sama. Nas zamestnavatel nie je schopny (ochotny?) dat kontajnery na separovanie odpadu, tak si tie vrecka budem bravat domov, byvam blizko a smarim ich do prislusneho kontajnera.
Kolegovia sa chcechcu, podpichuju, ale snazia sa triafat spravny kos. Zlaticka moje :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Samira píše:
Eko prostriedky do umyvacky existuju. Ich cena je vsak neprijatelna.
Ja moc na eko prostredky nejsem. Prijdou mi i tak chemicke, navic drahe a navic vetsinou ani poradne necisti. To uz radsi ocet a mydlo nez neco s nazvem eko...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Samira píše:
Radka - aky domcek? Aj ja chcem vediet! ;) Fotecky existuju? Moc Ti to zelam, ja mam ten svoj vysnivany dom namalovany v nejakom 3D programe, bude krasny, ale asi az o par rokov.
Samiro, fotecky existujou, ale v soukromem albu :P . Domecek je hodne stary a hodne maly, ale je na krasnem pozemku, ma sklep a pudu a doufame, ze do par let bude vedle tohoto malinkeho domecku stat dum novy. Projekt uz mam, stavebni povoleni taky, tak jeste ty penize :-). Takze nez se postavi, rozhodli jsme, ze se opravi alespon ten, co tam stoji a na par let nam poslouzi. Radsi tak, nez jeste par let v byte.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

Samira píše:ja mam ten svoj vysnivany dom namalovany v nejakom 3D programe, bude krasny, ale asi az o par rokov.
To je dobre, ze ho mas, sny a plany jsou prvni krok k realizaci m:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

RadkaS píše:Ja moc na eko prostredky nejsem. Prijdou mi i tak chemicke, navic drahe a navic vetsinou ani poradne necisti. To uz radsi ocet a mydlo nez neco s nazvem eko...
Neostava mi nic ine, len opat suhlasit. Aj tie eko prostriedky su v plastovych obaloch (u nas sa neda zrealizovat ani opatovne naplnenie flias). A doma som rokmi pouzivania vsakovakych eko i neeko znaciek dorazila aj tak k octu a soli :D

Domcek - velmi Ti to (aj sebe) zelam. Uz len tie prachy. Ale aj to bude :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Pavluška »

RadkaS píše: To uz radsi ocet a mydlo nez neco s nazvem eko...
ocet (vinný) taky používám. Je jedinečnej na doleštění nerezu. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Pavluška »

RadkaS píše: Radsi tak, nez jeste par let v byte.
taky myslím. Byt mi přijde jen pro někoho, kdo je na tenhle typ bydlení zvyklý a vyhovuje mu určitá pohodlnost. Já to dlouhodobě taky nedávám.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Pavluška »

RadkaS píše: To je dobre, ze ho mas, sny a plany jsou prvni krok k realizaci m:-)
Určitě!!! :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Smerovanie dennicka

Příspěvek od Samira »

Malo pisem sem do mojho dennicka, o to viac citam tie vase. Castokrat inspirativne citanie... Trapenia i radosti, pokusy s vita, radost z uspechov, a sklamania z padov.

Chapem, ze dennicek je najma pre to, aby si zakladatel mohol sledovat svoje pokroky, svoj zivot. Aj si to tu chcem tak viest. Ale uz teraz mi je jasne, ze tu nebudem detailne vypisovat moje jedalnicky, moje place nad keksikom a zalamovat rukami nad prijemnym posedenim s priatelmi v pizzerii.

Harmonicky zivot pre mna vznika suhrnom mnohych poloziek, strava je jednou z nich. Nie je najdolezitejsia, ziadna z poloziek nie je. Spokojna budem len v ich vzajomnej harmonii. Plne si uvedomujem, ze zdravie je strasne dolezite a aj preto sa snazim moje jedenie doviest do dokonalosti. No nie za cenu vnutornej nervozity zo zlyhania.
Naopak - snazim sa zo vsetkeho, co robim, tesit. Ked na sebe popracujem, tak som na seba pysna. Ked sa zrovna nedari, tak sa snazim si to nevycitat. Cely zivot som vraj maximalista (moj Drahy i okolie to o mne tvrdi) a stale som o sebe pochybovala, trapila som sa, ze nie som dost dobra (dost pekna, sikovna, stihla, uspesna, inteligentna). Prezila som 30 rokov v komplexoch a krasne som si zamiesila na choroby.

Tento rok mi vsak pomerne silno usporiadal rebricek hodnot. O tom mozno inokedy...
Nechem uz zit v neustalom sebaobvinovani z mojej nedokonalosti.
A preto ani taky uzasny zivotny smer ako je vitarianstvo si nechcem pokazit tym, ze si z neho spravim dogmu a budem mat vycitky, ze "hresim".
Odkedy citam vitariana, zmenila som radikalne svoj jedalnicek. Na desiatu ziadne somariny, ale misku ovocia. Na obed ziadne vareniny, ale zeleninovy tanier s kuskom syra. Posledne jedlo dna je zvacsa ovocie. To je diametralny rozdiel oproti minulosti. Jedavala som zdravo, jednoducho, no zvacsa tepelne upravene.
Mam dve moznosti - nariekat, ze ostatne jedla dna nie su vita, ze si neodpustim syr, cokoladu... Alebo druha moznost - tesit sa z tychto drobnych zmien k lepsiemu? A ak nahodou niekto moj dennicek cita - nechcem na neho vplyvat mojimi placmi, aka som chuderka, co nevie / nechce zo dna na den prejst na vita. Radsej sa budem snazit sirit dobru, spokojnu naladu.

Kazdy sme iny. Niekomu pomoze vyzalovat sa v dennicku, ulavi sa mu. Ja potrebujem viac - potrebujem byt stastna, spokojna, vyrovnana. A to je sakra drina! :)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

vcerajsi miniuspech

Příspěvek od Samira »

Castokrat som postrehla, ze tunajsi vitariani hovoria o "normalnom" jedle ako o strasne suchom, ze im to uz nechuti, lebo je to SUCHEEEE.
Nechapala som. Co toto je za problem? Vsak zapijem vodou, nie?

A vcera ludkovia - jedla som nejake varene jedlo a v hlave zrazu impulz SUCHEEEEE!!! A v mozgu predstava sialene stavnateho grepu, na ktory som dostala nenormalnu chut!

Zacinam vam vitariankovia moji rozumiet :D

Nech ziju drobne krociky a male radosti :)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Smerovanie dennicka

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Malo pisem sem do mojho dennicka, o to viac citam tie vase. Castokrat inspirativne citanie... Trapenia i radosti, pokusy s vita, radost z uspechov, a sklamania z padov.

Chapem, ze dennicek je najma pre to, aby si zakladatel mohol sledovat svoje pokroky, svoj zivot. Aj si to tu chcem tak viest. Ale uz teraz mi je jasne, ze tu nebudem detailne vypisovat moje jedalnicky, moje place nad keksikom a zalamovat rukami nad prijemnym posedenim s priatelmi v pizzerii.

Harmonicky zivot pre mna vznika suhrnom mnohych poloziek, strava je jednou z nich. Nie je najdolezitejsia, ziadna z poloziek nie je. Spokojna budem len v ich vzajomnej harmonii. Plne si uvedomujem, ze zdravie je strasne dolezite a aj preto sa snazim moje jedenie doviest do dokonalosti. No nie za cenu vnutornej nervozity zo zlyhania.
Naopak - snazim sa zo vsetkeho, co robim, tesit. Ked na sebe popracujem, tak som na seba pysna. Ked sa zrovna nedari, tak sa snazim si to nevycitat. Cely zivot som vraj maximalista (moj Drahy i okolie to o mne tvrdi) a stale som o sebe pochybovala, trapila som sa, ze nie som dost dobra (dost pekna, sikovna, stihla, uspesna, inteligentna). Prezila som 30 rokov v komplexoch a krasne som si zamiesila na choroby.

Tento rok mi vsak pomerne silno usporiadal rebricek hodnot. O tom mozno inokedy...
Nechem uz zit v neustalom sebaobvinovani z mojej nedokonalosti.
A preto ani taky uzasny zivotny smer ako je vitarianstvo si nechcem pokazit tym, ze si z neho spravim dogmu a budem mat vycitky, ze "hresim".
Odkedy citam vitariana, zmenila som radikalne svoj jedalnicek. Na desiatu ziadne somariny, ale misku ovocia. Na obed ziadne vareniny, ale zeleninovy tanier s kuskom syra. Posledne jedlo dna je zvacsa ovocie. To je diametralny rozdiel oproti minulosti. Jedavala som zdravo, jednoducho, no zvacsa tepelne upravene.
Mam dve moznosti - nariekat, ze ostatne jedla dna nie su vita, ze si neodpustim syr, cokoladu... Alebo druha moznost - tesit sa z tychto drobnych zmien k lepsiemu? A ak nahodou niekto moj dennicek cita - nechcem na neho vplyvat mojimi placmi, aka som chuderka, co nevie / nechce zo dna na den prejst na vita. Radsej sa budem snazit sirit dobru, spokojnu naladu.

Kazdy sme iny. Niekomu pomoze vyzalovat sa v dennicku, ulavi sa mu. Ja potrebujem viac - potrebujem byt stastna, spokojna, vyrovnana. A to je sakra drina! :)
Precetla jsem tvuj denicek jednim dechem, mas muj obdiv, za to jak zijes, jak se snazis zit ekologicky a ne jen pro svuj prospech. A taky to, ze neberes nic jako dogma, vidim to stejne, jen bych to neumela tak moc hezky napsat :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

chatelle píše:...vidim to stejne, jen bych to neumela tak moc hezky napsat :-)
dakujem :)
Netreba pekne pisat, ale konat. Myslim, ze podobne snahy mame vsetci, co sme tu.

Dnes moje eko-myslenie opat utrpelo sok a to som sa tu zaprisahavala, ze nebudem frflat :)
Mailom posleme nieco sekretarke big-sefa. Ona mu to vytlaci na podpis (aj niekolkostranovy dokument). On zoberie pero, doskrta to cele. Ona to posle faxom spat na prepracovanie (fax pochopitelne vypluje dalsi papier). My to tu frflajuc opravime (elektronicky, lebo nie sme somari) a opat posleme mailom. Proces sa zvykne zopakovat aj 4x.
Zratajte si ten papier. Ak tomuto systemu niekto rozumie, tak ho obdivujem!

Pozitivum dnesneho dna - po ocku sledujem kolegov, ci separuju odpad. Dnes jeden z nich odtrhol papierovy stvorcek na sackovom caji a hodil ho do papieroveho zberu :D
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:
chatelle píše:...vidim to stejne, jen bych to neumela tak moc hezky napsat :-)
dakujem :)
Netreba pekne pisat, ale konat. Myslim, ze podobne snahy mame vsetci, co sme tu.

Dnes moje eko-myslenie opat utrpelo sok a to som sa tu zaprisahavala, ze nebudem frflat :)
Mailom posleme nieco sekretarke big-sefa. Ona mu to vytlaci na podpis (aj niekolkostranovy dokument). On zoberie pero, doskrta to cele. Ona to posle faxom spat na prepracovanie (fax pochopitelne vypluje dalsi papier). My to tu frflajuc opravime (elektronicky, lebo nie sme somari) a opat posleme mailom. Proces sa zvykne zopakovat aj 4x.
Zratajte si ten papier. Ak tomuto systemu niekto rozumie, tak ho obdivujem!

Pozitivum dnesneho dna - po ocku sledujem kolegov, ci separuju odpad. Dnes jeden z nich odtrhol papierovy stvorcek na sackovom caji a hodil ho do papieroveho zberu :D
:-) jj, spotreba papiru me taky desi. me teda desi vsechen ten odpad, ktery denne skonci v popelnicich. lidi si jiz neuvedomi, co se s tim vsim bude dit potom. pamatuju si na jeden rozhovor, kdy jsem jednomu cloveku rekla, ze pokud bude sucho a nebude uroda, nebude ovoce a zelenina a on mi odpovedel, ze on je klidny, on si to koupi v supermarketu :-) vetsina lidi kompletne ztratila kontakt s prirodou a to je katastrofa, nebo nas teprve ceka? :roll: s tridenim odpadu by se to taky mohlo zlepsit, neco se uz zmenilo, i moje babicky tridi aspon papir a plasty, ale lepsi by bylo, kdyby se omezilo vytvareni takoveho mnozstvi odpadu.. ale to je tema na nekonecno :-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

chatelle píše:...ale to je tema na nekonecno :-)
Ked sa niekedy hlboko zamyslim (ano, aj to sa mi obcas pritrafi ;) ), tak mi z toho vsetkeho ostane zle. Ale to nema vyznam.
Treba mysliet pozitivne - verim, ze svojim prikladom presvedcim zopar ludi v okoli, aby zili "cistejsie".
A dam si sem pre lepsiu naladu tohto zeleneho hopsajuceho ufona s bananom, fascinuje ma
m:-)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:
chatelle píše:...ale to je tema na nekonecno :-)
Ked sa niekedy hlboko zamyslim (ano, aj to sa mi obcas pritrafi ;) ), tak mi z toho vsetkeho ostane zle. Ale to nema vyznam.
Treba mysliet pozitivne - verim, ze svojim prikladom presvedcim zopar ludi v okoli, aby zili "cistejsie".
A dam si sem pre lepsiu naladu tohto zeleneho hopsajuceho ufona s bananom, fascinuje ma
m:-)
mas pravdu, nic jineho nez vlastni priklad asi nepomaha :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Sirna patlanina

Příspěvek od Samira »

Dnes som si prvykrat pokusne spravila sirnu patlaninu.
Postup asi takto: 150 g tvarohu, 50 g bio slnecnicoveho oleja lisovaneho za studena (nemala som doma lanovy), 3 polievkove lyzice lanovych semiacok pomletych na makovom mlynceku. Pomixovala som to asi 2-3 minutky, kym sa nevytvorila kompaktna hmota. A za lyzicu som si nadelila do zajtrajsieho mnamkoveho obeda. Uvidim, ci mi to bude chutit.
Neviem presne, ci nieco take vlastne potrebujem, ale ja som za kazdu blbost, co mozem na sebe odkusat.
Přílohy
patlanina.jpeg
patlanina.jpeg (22.78 KiB) Zobrazeno 38022 x
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Dasenka

Příspěvek od Samira »

Dasena je nas zajo. Ma sedem rokov, je to velka slecna. Aspon si mam s kym doma pokecat, ked som sama.
Přílohy
Takto odpociva, je to znak toho, ze je absolutne spokojna so zivotom.
Takto odpociva, je to znak toho, ze je absolutne spokojna so zivotom.
Dasena.jpeg (22.1 KiB) Zobrazeno 38022 x
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Dasenka

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Dasena je nas zajo. Ma sedem rokov, je to velka slecna. Aspon si mam s kym doma pokecat, ked som sama.
jeee kralicek, nadherny >:-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od mira »

Ta válenda ladí králici ke kukadlům. Napadlo mně, jestli netrénuje na předložku,
ale to by byl nemístný a cynický pokus o frk a zpohlavkoval bych se.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od awa »

Dášenka je kus! Vypadá opečovávaná.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Sitar »

Je Dášena vychovaná ve smyslu místa, kde je možno trousit bobky?

Mimochodem, psům králičí bobky moc chutnaj.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

mira píše:Ta válenda ladí králici ke kukadlům. Napadlo mně, jestli netrénuje na předložku,
ale to by byl nemístný a cynický pokus o frk a zpohlavkoval bych se.
Predlozku? Hehe, mozno aj to. Zato Drahy jej obcas ukazuje pekac a hlavku cesnaku, ze ak ho bude jedovat, tak tam skonci :)
Dasena ho ma v pazi a naposledy ho kusla dost drasticky, hodinu zastavoval krvacanie. Lenze on to s nou skratka nevie :D

awa píše:Dášenka je kus! Vypadá opečovávaná.
Dakujeme, ona pecuje o seba sama. A este jej dopomaha moja mamina, preto ma Dasa miernu nadvahu, lebo mama neodolava jej ockam a pcha do nej neprimerane mnozstvo susenych hrusiek. Zato ta srst je dokonala ;)

Sitar píše:Je Dášena vychovaná ve smyslu místa, kde je možno trousit bobky?
Mimochodem, psům králičí bobky moc chutnaj.
Ano, Dasena ma vlastny macaci zachod. Chodieva na 99% tam. Okrem toho mava vsak obdobia, kedy si vyhliadne niektory kut izby a cika a bobkuje tam. Zatial som nezistila preco, kazdopadne velmi dobre vie, ze to nesmie a preto caka na 3-sekundovu prilezitost, kedy sa otocim a vtedy to tam mrskne ;)
V bobkoch je isto vela dobreho. Raz mala Dasa nejake kakacie problemy, srajda ako u maleho decka. Doktor daval lieky, nezabralo, a potom poradil jednoduchy a ucinny liek. Od zdraveho kralika zobrat bobky, namacat a "nalev so zajacimi probiotikami" vopchat Dasene do pusy. Znie to hnusne, ale Dasa prestala kadit a zase krasne bobkuje. Neradim skusat na ludoch! :D

I ked je Dadula zlata, uz NIKDY by som kralika doma nechcela. Varujem aj ostatnych, co sa zamyslali nad kupou usateho milacika. Zajo stoji asi 300 korun, znicene kable, zaclony, pradlo na susaku, prehozy na postel, postelne pradlo, snorky do topanok, remence na ruksaku... presiahli asi 100-nasobne jej hodnotu :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Novinky z domova

Příspěvek od Samira »

Mam anginu.
Kedze sa mi zle prehlta a nic mi nechuti, tak moja strava je asi 90% vita, co je skveleeee. Beriem aj nejake lieky, taky frajer este nie som, aby som isla bez nich, ku cti mi sluzi to, ze miesto troch humusov beriem len jeden.
Praktikujem terapeuticke zvracanie, ohromne ucinne pri takychto chorobkach.
Post dam az v piatok, bude nov.

Znamy ma tiez anginu. Je to pupkaty masozravy fajciar. On bol skapaty asi dva tyzdne, styri dni neprehltal nicovate nic. Mne, sympatizantke zdravej stravy, uz klesli horucky, a zacinaju ma v posteli zrat mrle, to je dobre znamenie. Zajtra mienim byt uz uplne fit (t.j. po 48 hodinach liecby) a uzit si zvysok marodky ako mensiu dovolenku.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z domova

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...I ked je Dadula zlata, uz NIKDY by som kralika doma nechcela....
Není nad kočičku.
Samira píše:Mam anginu....
Proč půst až v pátek? Při nemoci začni okamžitě a mnohem rychleji se jí zbavíš, výhody lunárních cyklů jsou v tomto případě málo významné. Dnes by se mi už nechtělo trápit se s nějakou angínou když je k dispozici takový účinný prostředek.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Beriem lieky a nechcem ich pchat nalacno. To mnozstvo jedla, co som zjedla za posledne dni by mohlo byt oznacene za polopost. A to terapeuticke zvracanie je tiez mocna carodejka.
Fakt mi je lepsie. Citim, ako mi IS funguje na plne obratky. Inokedy by som mala krizu tri dni, teraz som po druhom dni skoro fit.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Rukola

Příspěvek od Samira »

Kupila som si pokusne sacek rukoly. Chyba. Ocakavala som nejaku chrumkavo-stavnatu chut, daco medzi spenatom a pupavkou. Bolo to neprijemne trpko-horke, pre mna nejedle. Mam rada horku chut pupavy, ale rukola bola fuj.
Bohvie, ako by to chutilo cerstvo odtrhnute z policka a nie zo sacku z obchodu.

A ani nasemu zajacovi to nechutilo. Dasa je dobry indikator - kupovane grahamove rozky s opovrhnutim odmietne, zato domaci peceny chlieb zosroti cakomprask.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Rukola

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Kupila som si pokusne sacek rukoly. Chyba. Ocakavala som nejaku chrumkavo-stavnatu chut, daco medzi spenatom a pupavkou. Bolo to neprijemne trpko-horke, pre mna nejedle. Mam rada horku chut pupavy, ale rukola bola fuj.
Bohvie, ako by to chutilo cerstvo odtrhnute z policka a nie zo sacku z obchodu.

A ani nasemu zajacovi to nechutilo. Dasa je dobry indikator - kupovane grahamove rozky s opovrhnutim odmietne, zato domaci peceny chlieb zosroti cakomprask.
me rukola taky nejede, ale rovnez jsem odkazana na supermarkety, takze treba mi rukola chutna, ale jeste o tom nevim :lol:

jj, kralicek nic spatneho nesni, ten vi co je dobry, narozdil od nas nedokonalych ludi :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Odpovědět