Samira - obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Jap, akurat je styri roky stare. :roll:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Ďalší dôkaz biokvality - koľko vydrží svieže! :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Zofka (:-)
a vobec - baby nevadte sa mi tu! :D

Vcera som mala splet pozitivnych i negativnych zazitkov.
Negativne - kamarat lekar vobec nechape, preco nepapam v jedalni mastne, slane, masove jedla a nezapijam to presladenymi chemickymi zbrndami. On ako reprezentant zdravia populacie kukal na mna ako puk. :shock: A to som sa este zdrzala prednasky o vitastrave.
Kamoska mi tvrdi, ze tym, ze sa volakedy vyhybala masu, tak sa jej pokazili zuby. :roll:
Pozitivne - dvaja typci z IT-odboru, do ktorych by som to nikdy nepovedala, ma sokovali prehladom o odstavnovacoch, bio-potravinach, vegetarianstve, separovani odpadu... Kto by to cakal? Stravila som s nimi pekny vecer a trosku som zahladila tie negativne zazitky.
Nemam silu sirit osvetu. Musim ist len vlastnym prikladom, byt krasna (to uz som), zdrava a doliecit si neduhy.

Dnes ranajky - stava z granatoveho jablka
Desiata - spenatovo-grepova stava + nekonecna porada
Obed - rajcina, 1/2 kapia, 1/2 avokado, 3 listy cakanky, lyzica cottage-cheese
Olovrant - asi bude kusok pomela, ale idem na plavku, tak neviem, ci stihnem.
Vecera - asi budu neraw somariny.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Moj ujo doktor po tretej whisky vzdy zbystri zrak a hovori: "Janicko, ja te vidim, ty nic nejis, holka zlata. Ja, jako tvuj osetrujici lekar sem hluboce concern." Tak ho spolu s jeho manzelkou posleme do haja a naleje si dalsiu. Zvycajne aj tomu mojmu a to ja potom musim zastavovat cestou domov a spat na gauci, lebo v spalni je smrad.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

To neznasam - alkoholovy pach v noci pri mojej tvari. Bleeeeeee!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Samira píše: a vobec - baby nevadte sa mi tu! :D
Aááále, niéééé, veď my sa máme rady. A pridávam aj radi - s mäkkým, to pre chlapov (:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:
Samira píše: a vobec - baby nevadte sa mi tu! :D
Aááále, niéééé, veď my sa máme rady. A pridávam aj radi - s mäkkým, to pre chlapov (:-)
Pre chlapov - s mäkkým? Tak nevím proč mám nutkání se cítit dotčený. :evil:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Panda píše:
Renáta píše:
Samira píše: a vobec - baby nevadte sa mi tu! :D
Aááále, niéééé, veď my sa máme rady. A pridávam aj radi - s mäkkým, to pre chlapov (:-)
Pre chlapov - s mäkkým? Tak nevím proč mám nutkání se cítit dotčený. :evil:
Pandi, no my to tak v slovenčine máme - ženy s tvrdým a keď sú tam nielen ony, tak potom s mäkkým :wink: Teda v gramatike :P
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

culka píše:Moj ujo doktor po tretej whisky vzdy zbystri zrak a hovori: "Janicko, ja te vidim, ty nic nejis, holka zlata. Ja, jako tvuj osetrujici lekar sem hluboce concern." Tak ho spolu s jeho manzelkou posleme do haja a naleje si dalsiu. Zvycajne aj tomu mojmu a to ja potom musim zastavovat cestou domov a spat na gauci, lebo v spalni je smrad.
oni kanadani jsou takovi rusaci, akorat prumernej kanad. si vydela vic.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:Pandi, no my to tak v slovenčine máme - ženy s tvrdým a keď sú tam nielen ony, tak potom s mäkkým :wink: Teda v gramatike :P
A este mame taketo: Je lepsie, ked pevne visi, ako ked chabo stoji :-P
Ale to uz nesuvisi so slovencinou ;)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

To Sweetie: Kanari sa zryju z jedneho naseho piva. Toho som bola svedkom. Nasmu doktorovi to nehrozi, on je dovoz z Prahy.

Este k Pandovi. Dr. Oz mal vo svojej show gynekologicku a sexuologicku a trepali tam dve na styri az dosli k tomu, ze zeny po nich chcu operacie na spevnenie svalstva panvoveho dna, lebo partneri im hovoria, ze je to tam velmi volne. A ta sexualna dr. hovori a odkial viete, ze ho on nema maleho.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od mira »

Pevně visím na hrazdě a chabě jsem stál u práce, bylo mi to volné
a měl jsem malého nadšení pro efektivní postoj.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

mira píše:Pevně visím na hrazdě a chabě jsem stál u práce, bylo mi to volné
a měl jsem malého nadšení pro efektivní postoj.
Berieme Ta medzi Slovakov ako repa! (:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Pani Micurinova a to idu robit aj domace rajcinove planty alebo len papaju.

Rozmyslam ci sa vysemenit do kvetinacov tento vikend alebo este aspon tyzden dva pockat. Aj tak nemoze ist nic von az do zmrzlakoch a aj to nam tu moze prikydnut sneh aj po blaznivej Viktorke, co je dlhy vikend v maji, vzdy treti pondelok.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

culka píše:Pani Micurinova a to idu robit aj domace rajcinove planty alebo len papaju.
S tatinom som vzdy nadsene plantila rajciny, papriky, uhorky... Po jeho smrti to zostalo na mne. No teraz, ked sme opustili nasu zahradku a vterkli sme sa k svokrovi na jeho rolu, tak mam vacsie pole posobnosti a "bezne" rastlinstvo ako spominane rajciny (+mrkva, zemiaky, kapusta...) prenechavam svokrovi, on je nadseny polnohospodar a ma "zelene ruky" (tak stare babky hovoria ludom, ktorym vsetko, co zasadia, vyklici). Ja sa specializujem na somariny, ktore svokrovi sice piju krv, ale ochotne sa mi o to stara, a niekedy sa necha zlomit na to, aby mi to sam vysial (kvoli jeho zelenym rukam to na 100% vyklici, mne len vtedy, ked je spravna konstelacia planet).

Vzdy sa hrniem do vysevu, ale castokrat prilis skoro. Nie je co stratit, lepsie, ked musia planty trosku podrast, ako ked za oknom vyhuknu ako tenke slize a vonku je este sneh.

Inak - akurat som sa vratila zo zatahu v Baumaxe:
celer rapikaty, spenat siaty, citronova trava, salat polnicek, mangold, cuketa, rukola (ci roketa?), hokkaido, melon, ruzickovy kel, chryzantema jedla, klincek, rumancek.
Mnohe z toho som este neskusala pestovat, tak uvidime ;)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Uplne omylom som kupila polnicek, dosla na to az porovnanim latinskych nazvov. Ked obstrihavas salatove listy, tak ti dalsie dorastu. To som robila minuly rok. Zahradu som zacala robit az prvy junovy vikend, tak som tam dala par kupenych salatov a nasiala moje a tie kym vyrastli, to trvalo.
Kupila som semeno spargle (chrest Sweetie :wink: ), mama mi poslala kalerab gigant a potom tu mam take normalnosti ako uhorky, fazulu, redkovky, mrkvu, hrasok, swiss chard, spenat, salat.
Tento rok mi ten moj ide postavit sklennik.

Boze ten blby pes sa mi vala po mojich anticancer knizkach a olizuje laptop a moje ucho. Tak som sa dozvedela, ze aj jej mama bola slovenka, takze oddnes uz len po slovensky na nu, nech sa jej to nemiesa. Uz sa naucila vyskocit ku mne na gauc a po tyzdni olizovania nas zacala okusovat. Dnes prisiel Rockie od susedov, tiez vlciak, tiez debil, tak si rozumeli, len Kira je o 6 cisel mensia.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

culka píše:Ked obstrihavas salatove listy, tak ti dalsie dorastu.
Ten polnicek tak dorasta? Podla foto by to slo...
culka píše:...swiss chard
Co to je?
culka píše:Boze ten blby pes sa mi vala po mojich anticancer knizkach a olizuje laptop a moje ucho...Dnes prisiel Rockie od susedov, tiez vlciak, tiez debil, tak si rozumeli...
(:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Vcera rano som mala zeleny drink zo spenatu. Cely den som bola ako utrhnuta z retaze, chlap sa ma pytal, ze preboha na com slapem. Robia to vazne rie drinky?
Dnes som dala kel+brokolica+jablko, tak cakam, ci zase budem ako z divych vajec :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Pipus, ja som taka uz roky. A nemusi to byt len tym zelenym. Mozno sa mu len otvorili oci.

Swiss chardmas tu http://en.wikipedia.org/wiki/Chard, v obchode teraz kupujem tento cerveny, ale semeno mam na biely. Tiez ho netreba vysadit vela, lebo listy sa mozu otrhavat a on potom dorasta. Rovnako aj kale (kuceravy kel).
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Počúvaj, ty Kanaďanka - však to je úplne obyčajný mangold :D A kučeravý kel je super. Mňam.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Heej? Co sa clovek nedozvie na tomto medzinarodnom fore.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:Počúvaj, ty Kanaďanka - však to je úplne obyčajný mangold :D A kučeravý kel je super. Mňam.
A konecne v tom mame jasno :) Ak sa zadari, tak mangold bude tento rok na zahradke.

Vcera som v praci poskakovala na fitlopte, kolegovci si uz zvykli, ze mi hrabe. V posilke som podala nadludsky vykon (pomalicky sa vraciam do stavu pred operaciou), trenujem, aby som vladala v lete vlacit krhly :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Do stavu pred cim? Ty mi volaco vypravaj, ze si jedina neinformovana.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

culka píše:Do stavu pred cim? Ty mi volaco vypravaj, ze si jedina neinformovana.
Nevypisuj, kukaj na Kuzminovú!!!! :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

H. vidim, tu davaju len kanadosov.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Úžasné, bolo to úžasnéééé. Srdce mám v krku. Krásny pretek.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:Úžasné, bolo to úžasnéééé. Srdce mám v krku. Krásny pretek.
Aj my sme doma sedeli s Drahym pred telkou, drzali pasticky a ja som obcas jacala. Paradne preteky to boli!
Ale Nemka si zasluzila zlato, neni pochyb. Nasta je mi sympaticka, ze kvoli rodine zmenila stat (jazyk, kulturu...). Klobuk dole.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

culka píše:Do stavu pred cim? Ty mi volaco vypravaj, ze si jedina neinformovana.
Mam chut napisat Ti, aby si sa pekne rozpisala najskor o sebe ;)

Ale v skratke. V 2005 mi nasli myomy na maternici (stale tvrdim, ze vznikli po hormonalnej liecbe kvoli otehotneniu, nikto z lekarov mi to vsak nepotvrdil, ani nevyvratil + naukladane stresy v praci, doma a tuzba po dietati). Styri roky som sa snazila alternativnymi sposobmi liecby a vacsimi zmenami v zivote myomy zlikvidovat. Podarilo sa mi akurat zastavit ich rast. Zial potom zacali svine opat naberat na sile, brusko som uz mala velke asi ako v 3-4 mesiaci tehotenstva.
Napokon som (ako som pisala v inom vlakne) nasla cloveka, ktoremu som plne doverovala a nechala si prerezat brucho (maj 2009). Mala som ich tam 17, chodili sa na mna kukat a Dr. si ich aj odfotil, ze taky pocet a velkosti u mladej zeny este nevidel. Tak som "slavna" :(
Kedze mam pre myomy evidentne predispoziciu, hladam dalsie moznosti, ako si zachranit maternicu. Vitastrava mi pride ako dobre riesenie, kupa odstavovaca a pitie zelenych veci tiez. Dalej uvidime ;)
Po operacii som 2 mesiace marodila, pol roka bola kaput, co ma bolelo brusko pri niektorych pohyboch ci zatazi. Ale uz sa dostavam do formy. Vcera som tancovala, dnes idem plavat a vo stvrtok zacinam s afro-tancom! m:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Nahodou som zacala, pisem to vo worde, keby sa to nahodou urcite zjeminenkovalo a nepreslo a je to strasne dlhe. asi ti to poslem len tak. Ved to nikoho nezaujima.

No pekne vyzeras. To ti vazne spravili zips ako mne? Chuda moje male. Ja som bola po 6 tyzdnoch fajn. Staremu som nakazala zlozit bicykel a stravila som na nom leto. Kamarati kupili novy dom, tak robili travu a plot, bolo to asi 5-6 km od nas, tak sme chodili pomahat. Len ten moj muz, ze ci mi sibe. Vravim, ze aj teta doktorka schvalila, tak skladaj.
Ked ma tahala jazva, tak ma opichal (nie jednou dutou tupou ihlou) a potom to preslo. Po ozarovani mi uz tak veselo nebolo, ale stale som na tom bola lepsie ako ti ludia tam. Natieraj si svoju jazvu vitaminom E a masiruj.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Mali mi robit zips, ale napokon som sa zobudila s priecnym rezom (lepsie sa hoji, je mensi a schovatelnejsi). Pred operaciou ma bavila reakcia kamosiek, ako ma lutovali, ze som asi skoncila s 2-dielnymi plavkami, ale mne bolo uplne ukradnute, aku budem mat jazvu, hlavne nech to cele prezijem, a nech mi zostanu vsetky organy. U nas v tunajsom spitali ma strasili, ze mi asi vyberu celu maternicu (bomba, ja, co chcem deti), ale tamten lekar-uzasnak ma uistil, ze nic take nehrozi, slovo dodrzal, a napokon mu bolo luto dokatovat brusnu tanecnicu, tak mi spravil nadherny rez, krasnu jazvu bez stehov.
Jazva ma nikdy moc nebolela ani netahala. To skor vnutri brucha, maternicu som mala ako madeirovu cipku, samu dieru, na sone vyzerala ako obkusane jablcko. Stacilo, ze som dvihla krhlu, alebo kos s mokrym pradlom a pol dna ma to tam bolelo. Ale to je uz moja sprostost.

Pekne pis a bud to hod do dennika (isto si to precitaju so zaujmom viaceri), alebo teda mne na SZ. Pripadne poslem svoj mail.

Vcera som mala prve afro-tanecky (mno. mam uz sice za sebou jeden afro seminar, ale to sa nerata). Bolo to fantastickeeeeeeeee. Odporucam. Vyjasila som sa, vyskackala, no parada.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Zipsovy problem a dvojdielne plavky sa daju riesit takto
http://www2.victoriassecret.com/collect ... ZZZ&page=2
len to opalenie potom je funny.

Hlavne, ze si sa zobudila so vsetkym co tam ma byt. Ja som to teda este nikomu nehovorila, ale ked ma tlacili na izbu, tak som to chcela zabalit a bola nasr na seba, ze som nezahucala rovno na operacke. Holt strasne mi bolo zle.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

culka píše: Ja som to teda este nikomu nehovorila, ale ked ma tlacili na izbu, tak som to chcela zabalit a bola nasr na seba, ze som nezahucala rovno na operacke. Holt strasne mi bolo zle.
Fúha, tak toto som riešila s mamou, keď sa prebrala s vývodom... Nikomu neželám, čo si prežívala a ani, čo som s ňou prežívala ja. Na také veci sa ťažko odpovedá. Vydrž kvôli nám, ľúbime ťa - znie vtedy tak blbo...
:(
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

culka píše:...tak som to chcela zabalit a bola nasr na seba, ze som nezahucala rovno na operacke...
Rozumiem Ti. Prve hodiny na JISke som si povedala, ze ak by som mala este niekedy toto podstupit, skocim radsej z mosta.
Druhe predsavzatie uz bolo rozumnejsie - vedla na posteli lezala pani (tiez v bolestiach ako prase), jej manzel i syn sa volali Milan, tak som si povedala, ze ak prezijem, a nahodou otehotniem, tak prvorodeny bude Milan, aj keby sa vsetci postavili na hlavu.
A potom som si v hlavicke upratala rebricek hodnot. Skutocne dolezite veci na svete su:
- cikat bez hadicky
- prdnut bez placu
- kakat celkom sama a bez placu
- moct zakaslat a kychnut
Vsetko ostatne su len nepodstatne somariny. A kto si mysli, ze trepem, nevie wocogo. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

A na veselsiu temu - odstavila som kokos - mam v mrazaku vonavucky struhany kokos a v chladnicke kokosove mlieko. Je to dobre, ale uz to asi robit nebudem, nie je to nieco, bez coho by som nemohla zit.
Skusala som aj bananovu zmrzku - prekvapujuca konzistencia i chut. Mnamkove to bolo, ale zapatlane uplne vsetko, takze ani to uz tak skoro robit nebudem. Ale viem si predstavit v lete to robit pre deti. S muzom uprednostnujeme "teply" banan.

Stale rano robim zeleninove protimyomove drinky (je to take bleee, ze to dokonale rano preberie), na den si nosim mrkvickovo-jablkovu stavu, ta je fantasticka.
Cez vikend sme mali pomarancovo-jablkovu stavu, tiez vyborna.

Na obed tlacim zeleninovy salat, ide mi teraz cakanka, avokado a stopkaty celer. No kedze nie som RV (a bohvie, kedy a ci budem), tak k tomu prihodim lyzicu cottage cheesu, alebo tvarohu, alebo tak. A pridavam aj lyzicku konopnych semiacok.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od mira »

Do zelených šťáv se také nehrnu, ale dokud jsem nevyzkoušel z pertželové
natě, nevěřil jsem, že to není hořký humus a byl jsem udiven, že je to
fakt dobré, ale teď tu nať tady v krámě nějak zanedbávají a nemají, tak
sušim hubu.
Pravdu díš, že nejdůležitější je normálně fungovat, ale kdo toho je schopen,
není schopen to plně ocenit, dokud toho schopen není. :roll:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

mira píše:Pravdu díš, že nejdůležitější je normálně fungovat...
A este pomoze navstivit detsku onkologiu. To tiez uprace v hlave. A bavit sa s chlapcatom, ktoremu davaju 2-3 mesiace zivota.
Jeeeeeeeee!
Dnes mi ten optimizmus nejde!

Mira, kdesi som citala, ze by sa nemala pit stava z petrzlenovej vnate. Ze tam je cohosi privela, a moze uskodit... Takze - riedis niecim, ci veselo popijas a ziaden problem?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Samira píše:
Mira, kdesi som citala, ze by sa nemala pit stava z petrzlenovej vnate. Ze tam je cohosi privela,
Asi tam bude priveľa vňate :D (joke)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od mira »

Neředím záměrně, ale tím, že ji před šmelcem opláchnu, zůstane v ní
trochu vodovody a taky toho nedělám mnoho, nejvíc 3 dcl.
Nezpůsobuje mi to vůbec žádný problém. :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Sami, ak by som nemala fungovat tak nejako normalne, tak otocim truck dolu tym zrazom, co tu mame, do rieky.

Pretrzlenova stava vo velkom mnozstve je nevhodna pre tehotne zeny. Preco dohladam, ked budem blizsie. Teraz je medzi tou knihou a mnou asi 25km.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:Asi tam bude priveľa vňate :D (joke)
checheeeeee
jo - tak nejako to bolo ;)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

mira píše:Neředím záměrně, ale tím, že ji před šmelcem opláchnu, zůstane v ní
trochu vodovody a taky toho nedělám mnoho, nejvíc 3 dcl.
Nezpůsobuje mi to vůbec žádný problém. :?:
A odstavujes ju, alebo mixujes? To by mohol byt este rozdiel...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

culka píše:Pretrzlenova stava vo velkom mnozstve je nevhodna pre tehotne zeny. Preco dohladam, ked budem blizsie. Teraz je medzi tou knihou a mnou asi 25km.
A toto poznas? Saxanoooo, v knihach vazanych kuzi, zapsano, kouzel je vic nez dost...
Sak natiahni tu ruku a zalistuj v lexikone vsetkych kuziel :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Dokonca aj moje dieta to pozna.

Onee: Tehotne zeny by mali pertzlen uzivat opatrne, pretoze obsahuje apiol, ktory silno prekrvuje maternicu a vyssie davky petrzlenu by mohli vyvolat potrat. (Cervena, Cerveny: Liecba vyzivou)

Druha kniha The Smoothies Bible este navyse upozornuje na mozne problemy ak niekto trpi na zapal ladvin.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od mira »

Samira píše: A odstavujes ju, alebo mixujes? To by mohol byt este rozdiel...
Ruční klikař healthyjuicer, dnes opět použit na 2 dcl.
V mixéru by to asi zhořklo tou oxidací.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Culka & Mira, dakujem Vam obom za odpovede.

Vcera ma kolegovci sprdli, ze som im davno nedoniesla ziadnu stavicku z Omegy. Tak som im dnes spravila jablkovo-mrkvovu a zalizuju sa tu :)

Bola som na preventivke u zubarky a na dentalnej hygiene. Mam rada ten pocit cistuckych hladuckych zubov po dentalke. Inak - zuby mam opat bez kazu (uz asi 5 rokov po sebe), len jednu staru plombu mi treba vymenit, tak to vyuzijem a dam si tam bielu miesto amalgamu. Postupne to takto asi povymienam vsetko a budem mat krasnu bielu tlamu.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Ja sa skerim na bielo uz od leta. Menila som robotu a aj benefity, tak mi hned po cisteni vymenila posledne amalgamy. Kym to robila, tak mi odislo umrtvenie, takze som to mala ako za starych cias. Najprv vyliezli oci mne a potom jej. Chcela prestat, ale rukami nohami som jej naznacila, nech pokojne pokracuje.
V decembri sme cistili zas a aby zarobila, tak mi fixla osuchanu sklovinu na hornej jednicke. Umrtvovanie som zastavila hned. Aj tak mi bolo po nom vzdy tak zvlastne. Sumasumarum 10 minut a 106 toliarov.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Vidis - ja som u zubarky este nikdy nic umrtvene nemala, robila zatial len bezne zakroky - vrtanie, plomba, dentalka... nebolo treba.
Ci ako to je vlastne? NIekto si dava umrtvenie aj pri obycajnom vrtani?

Ale ked mi rastla osmicka, lice som mala opuchnute ze strach a na pohotovosti mi "pomohli" asi tak, ze si mam nieco kupit v lekarni od bolesti. Tak som sa nastvala, lieky som nekupila, zato som sa cely vikend uspesne umrtvovala domacou hruskovicou. Pomohlo. Aj ako dezinfekcia, aj ako uspavadlo. :mrgreen:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Tu ta umrtvia na vsetky vrtacky, inac by ich ludia sudili.

A co ty tu robis takto skoro? Normalne som ta cakala az zajtra. No ale ked uz si tu. ten tvoj svokor s tymi zelenymi rukami (moje su skor hnede), cim hnoji zahradu. Kedysi davno som mala stare vydanie casopisu Rodina, kde bolo pisane o zahrade, ako ktora rastlinka ovplyvnuje druhu a co s cim sadit. U nas sa veselo mulcuje, takze napriek tomu, ze mame na kosenie taky traktorcek, ja vytahujem elektricku kosacku so zberacom a veselo to tu tlacim hore-dole (teda budem, ked to zase zacne rast). A v tych dobach sme do zahrady sypali aj dreveny popol. Dnes ho tam sypem tiez, len si nepamatam, kolko ho tam mozem frcnut. Popytaj sa milacik alebo mi napiste, kto viete.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Priznam sa, ked som prvykrat pozrela na svokrovu zahradu, onemela som. Moj tato mal vypucovane sterilne hriadky, ani burinka navyse. Aj to bolo asi dovodom, preco sa tam takmer nic neurodilo. Ale svokor burinu netrha, ale motykou ju podtina a nezbera, nechava na hriadkach. Tak sa tam drzia chrobaciky, vlhkost, polotien a aj sa to vlastne samo hnoji. Cize zahrada sice nevyzera cistulinko, ale je plne funkcna a rodi ako besna. A ked sa vysklbe napriklad hrach, lusky sa vezmu a ten zvysny zeleny bordel sa hodi napriklad pod rajciny, slapeme po tom a hriadka nevysycha.

Okrem toho raz za par rokov kupi mastalny hnoj, rozhodi po roli a zaorie. Ak nahodou niekde je velka burina a vysklbeme ju, hadze ju na kopy (ziaden pekny kompost, to som zalozila az ja minuly rok), ta kopa si pekne hnije a rastu tam ozdobne tekvice. Obcas na jesen tu kopu otoci a ak je to uz vyzrete, tak to rozhodi na roli.
(Ozaj, ked mi rastie na komposte napr. cuketa - mozem to jest? nie je tam vela dusicnanov ci coho?)

K niektorym fajnovostiam svokor prida granulovane hnojivo (volakedy sa to volalo tusim Cererit, teraz Slovcerit alebo nejako podobne), ale nie moc, je setrny ;)

Popol (z pece) dava svokor na kompost, priamo k rastlinam nie. Tato mi hovorieval, ze s popolom opatrne, lebo dokaze "spalit" rastlinu. Ale zial nic blizsie o tom neviem.

Svokor "toci" pestovane rastliny, nemyslim, ze by vedel, co sa s cim ma rado a co dobre rastie v dalsom roku po predchadzajucej rastline, ale akosi mu to vychadza.
Mozno aj preto, ze zahrada je obrovska, vela sa urodi, takze aj pripadne straty nevadia.

Vela inspiracie som nasla na: http://www.ekozahrady.com. Do praxe to budem zavadzat az ked budem mat vlastny pozemok, skor by to bolo nefer voci svokrovi, ktory udatne toleruje moje zahradkarske pokusy, ba dokonca sa mi o ne obcas pekne postara. Ale mojim snom je mat ekozahradku, kde sa nemusim o nic velmi starat, ktora sa postara sama o seba a moj zasah bude minimalny. Ja sa budem len krmit :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Ja uz od jesene budujem ekohriadku. Asi 6m dlha 2m siroka a dobrych 50 cisel hlboka. Nahadzala som do nej vrstvu haluzok, cely kompost, vsetky tie nezmsly ako suchy hrach, fazulu, rajciny, celu zimu prisypam, co mam z kuchyne. Obcas bolo treba ist po pamati, ale zatial to vyzera, ze som sa trafila.

Take veci ako sadit mrkvu s redkovkou alebo petrzlen s redkovkou si pamatam a robim. Dobre je dat cesnak medzi jahody.

Susedia (vsetci) maju kone, takze uz len nastartovat tacky a hnojiva bude dost. Uvazovali sme aj nad hribami, ked je ten hnoj taky dostupny.

Vonku nadherne svieti slnko, len ten sneh mi tam vadi.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět