Samira - obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Mily Jezisko!
Prosim Ta, mohol by si na bliziace sa Vianoce zariadit, aby aspon jeden obchodny retazec u nas osvietilo a objednali take dobre zlte nefuzove manga, ako mala culka v bednicke v spajzi, a nie tie chlpato-fuzate (i ked chutovo uspokojive) manga, ktore som prave zjedla?
Dakujem, Tvoja Samirka

PS: idem si nitkou oddepilovat zuby.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Panda »

Samira píše:inak - takto obcas vyzeram aj ja (len miesto novin notas)
Tím to musí bolet! To raději ty noviny.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
Samira píše:inak - takto obcas vyzeram aj ja (len miesto novin notas)
Tím to musí bolet! To raději ty noviny.
:lol: (:-)

a tento poznas?

pride utly chlapik pred dvere klubu drsnakov, zaklope a otvori mu velky chlap a hrubym hlasom sa ho pyta:
- co chces, chlapce?
chlapik tenkym hlaskom:
-pprosim, ja by som sa chcel stat clenom klubu drsnakov.
gorila:
-a cim si utieras rit, chlapce?
ch:- toaletnym papierom.
g:- spravny drsnak si toaletakom rit neutiera...

chlapik po mesiaci zase klope na dvere...
g:- co chces chlapce?
chlapik uz hrubsim hlasom odpoveda:-chcel by som sa prihlasit do klubu drsnakov
g:-a cim si utieras rit?
ch:- smirglom (brusny pappier)
g:-ale spravny drsnak si smirglom rit neutiera

zase po dlhsej dobe chlapik klope na dvere klubu...
g:- co chces, chlapce?
chlapik uplne hrubym hlasom nato:- chcem sa prihlasit do klubu drsnakov!
g:- a cim si utieras rit?
ch:- motorovou pilou
g:- chlapce, ale spravny drsnak si motorovou pilou rit neutiera
chlapika to uz naserie a pyta sa:- a cim si mam utierat rit aby som sa dostal do klubu drsnakov?
gorila zpoza dveri mu nato:-chlapce, spravny drsnak si rit vobec, ale vobec neutiera!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Samira píše:Mily Jezisko!
Prosim Ta, mohol by si na bliziace sa Vianoce zariadit, aby aspon jeden obchodny retazec u nas osvietilo a objednali take dobre zlte nefuzove manga, ako mala culka v bednicke v spajzi, a nie tie chlpato-fuzate (i ked chutovo uspokojive) manga, ktore som prave zjedla?
Dakujem, Tvoja Samirka

PS: idem si nitkou oddepilovat zuby.
A takto slovenské jabĺčka, hrušky, sušené slivky, štiepky, orechy, med a kyslá kapusta by ti nestačili? Pridám aj meter dentálnej nite.
Tvoj Ježiško :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od rudo »

Samira píše: gorila zpoza dveri mu nato:-chlapce, spravny drsnak si rit vobec, ale vobec neutiera! [/i]
myslim ze som to cital od autorky : Tonya Zavasta

chvalila sa tym ze po vela rokoch 100% raw a systemu quantum eating + bikram joga atd dosiahla stav ked to z nej vyde bez zaspinenia riti

a toaletak netreba

asi tak ako ked srnke vypadnu bobky
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Tak za prve, obrazok s notakom nemali, toto bolo najblizsie faktom.

A preco si nezostala? Lenze take manga su len na jar.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

rudo píše:...asi tak ako ked srnke vypadnu bobky
Ano, toto je ciel vitariancov (bez srandy). Vlastne tu nikomu nejde o zdravie, dlhovekost, plet, stihlost, ale o ten suchy bobek bez nutnosti pouzit papier :) Tejto teme sa tu nejeden z nas venoval.

K tym bobkom este -
nech je to akokolvek prizemne, stale mam v pamati pooperacne uspechy, kde sme na izbe oslavovali, ak sme sa dokazali same vycikat, vykakat, prdnut... same, bez cievok, bez cipkov, bez poskodenia stehov, a ak sa zadarilo aj bez bolesti, boli sme frajerky. Vsetky tie duchovne veci (a kecy) su samozrejme tiez fajn, ale taketo prizemnosti (pre niekoho samozrejmosti) su aj akymsi sviatkom a dokazom fungovania tela. Takze ak raz dosiahnem dlhodobo bezpapierove bobky (kratke uspesne obdobia neratam), budem guru.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:A takto slovenské jabĺčka, hrušky, sušené slivky, štiepky, orechy, med a kyslá kapusta by ti nestačili? Pridám aj meter dentálnej nite.
Tvoj Ježiško :D
To mam cely rok, ale aspon na Vianoce by to chcelo daco speci :)
Reni - vies ake boli? No mnam. Aj papaja. Alebo aj durian, i ked culke nesiel. Alebo tie obrovskeee regaly plne vsakovakeho zelovocu, sviezeho, polovica z toho organic.
Ale viem o jednej familii, ktora ma objednanych tusim 30kg medu :-P Dojdem, ked budem v nudzi :-P Aj tu Tvoju smykalku, ktorej meno som zase uspesne zabudla, opacim.
culka píše:A preco si nezostala?
Lebo okrem Teba a tych regalov so zelovocom tam nemam nic. By mi bolo smutno, aj Tebe je este stale, ze? A odhrnat sneh 8 mesiacov v roku tiez nie je moja oblubena sportova disciplina. No mozno sa na jar stavim ;)
Ozaaaaaj - nepojdem do toho Peru s Tebou? Vsak mimi este nebude... Predame auto, nech mame na letenky? :D
Naposledy upravil(a) Samira dne pon zář 12, 2011 11:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Zase na sebe pacham pokus - treti den som bez lepku. Ano, vitosi zase kukaju, ze akoze co ma byt... no pre mna uspech ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Panda »

Jé, Ty ses taky přidala? No super. :-D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Po dlhsej dobe zmerane pH poobede = 8, a to som nevita. Rano som zmerat zabudla, to uz bude isto pod 7.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Jé, Ty ses taky přidala? No super. :-D
Nooooo, to je len taky pokus. Zatial sa drzim, ale ako velky fanda talianskej kuchyne (pasta) neviem, ako dlho pri tomto nadseni zotrvam. ;)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od rudo »

drzim palce
vraj obilniny obsahuju opiaty a latky velmi podobne opiatom, takze sa jedna v podstate o drogovu zavislost
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

rudo píše:drzim palce
vraj obilniny obsahuju opiaty a latky velmi podobne opiatom, takze sa jedna v podstate o drogovu zavislost
No, ešte mi zober mak a som v pr-eli :wink: Na mak mi nesiahajte!!!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Samira píše: Ale viem o jednej familii, ktora ma objednanych tusim 30kg medu :-P Dojdem, ked budem v nudzi :-P Aj tu Tvoju smykalku, ktorej meno som zase uspesne zabudla, opacim.
Cha, že objednaných. Už ho máme doma! No, ale neviem, či by ti z neho Paťo dal. Potom by mal málo. Ja z tých 30 kíl zjem, odhadujem, tak deci medu za celý rok a ďalší členovia nápodobne. To všetko zgniavi ten dvojmetrový dlháň a chudý je ako hajzľový pavúk. No, ale nepindám, lebo teda ten jeho výdaj energie ... kam sa hrabem s mojím bazénom. Uz sa chystá ma Krumlovský vodácky maratón a tam bude ťahať cez 40 km cca 2,20 hodiny. Počítam, že ja mám taký výkon tak za 2 týždne v bazéne :oops:
Jasné, musíte niekedy dojsť - šmýkaľka je Flowin :wink: Aj Paťo sa na nej chystá trénovať - už pomaly začína so zimnou prípravou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:
rudo píše:drzim palce
vraj obilniny obsahuju opiaty a latky velmi podobne opiatom, takze sa jedna v podstate o drogovu zavislost
No, ešte mi zober mak a som v pr-eli :wink: Na mak mi nesiahajte!!!

ked ho povyberas zo strudle aj z makovnika von, tak je to v poriadku :mrgreen:
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Nemusím vyberať, konzumujem len neosladenú plnku do štrúdle. Ja len že si písal o tej závislosti :oops:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Panda »

Ale né, závislost na makovém opiu určitě není opravdovou závislostí. :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:Nemusím vyberať, konzumujem len neosladenú plnku do štrúdle. Ja len že si písal o tej závislosti :oops:
Si ma nainfikovala... minuly tyzden som plnky do strudle spravila za misu, a mangel mi len velmi zlahka pomahal pri kostovke ;)
V akom pomere to vlastne miesas Ty? Ja som tam mala silnu prevahu jablk, stedro skorice, cosi hrozienok, a omakovane zlahka. Cize viac jablkova strudla s makom, nie makova s jablkami.
Jezisi, pisem ako typicka zenska v recepte.
Tak znova - asi 8 jablk a asi 1.5dcl maku?
rudo píše:drzim palce
vraj obilniny obsahuju opiaty a latky velmi podobne opiatom, takze sa jedna v podstate o drogovu zavislost
dik, i ked toto by mi bolo trochen jedno.
Pijem obcas pivo, aj kavu si dam, cokoladu... tam je tych opiatov asi viac. Napokon - aj sex kadeco vyplavi do krvi... ;)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od awa »

To je fajn, že jsi tu.
Tvoje avatary mě baví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Sami, obávam sa, že ja to mám nejako opačne s tým receptom. Dám 2 jablká a tak štvrť kila maku a 2 čajové lyžičky škorice cca - báj očko. Kúrňa, idem si spraviť, mak mám pomletý. Lebo slintááááám. Ale miesto jablka dám hocičo - aj broskyňu, hrušku, čučoriedky atď. Skrátka zomeliem kilo maku a dám si k tomu jedno jablko :oops: (:-) Tak akosi.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

awa píše:To je fajn, že jsi tu.
Tvoje avatary mě baví.
:) to som rada, dufam, ze nie len avatary. (Culka ma nuti davat si len tu bosorku, ale ona vie preco.)

Nosievas este fivefingersky? Ktory model? Ja stale testujem tie moje cinske napodobeniny (pravdupovediac, mam skor pocit, ze nejde o napodobeninu, ale o vyrobok z tej iste vyrobnej linky, len miesto "vibram" tam pacli "sky") a som nadmieru spokojna. Okolie neriesim, stretavam sa s uzasnutymi nechapajucimi pohladmi, i s vykrikmi absolutneho nadsenia. Mne sa nosia dobre, na chodzu, beh i skakanie.
Naposledy upravil(a) Samira dne pon zář 12, 2011 16:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:...Skrátka zomeliem kilo maku a dám si k tomu jedno jablko :oops: (:-) Tak akosi.
Vsjo jasno :)
Mam v mysli este napad na orechovo-makovu plnku, ale to uz by bol riadny tukovy masaker :)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Samira píše:...
Pijem obcas pivo, ...
cha-chaaaa, vsak ja pivo nemozem! to nem bezlepkove!
tak priatelia, toto bude kamen urazu. Chleba a cestoviny dajako ojebabrem. Ale pivo? Existuje aj bezlepkove, no ta cena... a chut...
Teraz som bezalkoholova, lebo mam v praci hotovost, ale co potom :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Pivo? A čo makové :D ???
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Alebo tahat hotovost este 2-3 mesiace :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Samira píše:Alebo tahat hotovost este 2-3 mesiace :)
To by sa dalo, aj si volaco zarobis a nebude treba auto predavat.

Uz sme zblbli dalsich dvoch do partie. Ona slovenka on mexican obaja fluently spanish. Pre 6 kusov otvoria termin podla nas. Takze kto este? (priatelia z Europy)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od rudo »

pivo nemozes ked lietas na metle, uz ti dali fukat pri kontrole ?
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:
Samira píše:...
Pijem obcas pivo, ...
cha-chaaaa, vsak ja pivo nemozem! to nem bezlepkove!
tak priatelia, toto bude kamen urazu. Chleba a cestoviny dajako ojebabrem. Ale pivo? Existuje aj bezlepkove, no ta cena... a chut...
Teraz som bezalkoholova, lebo mam v praci hotovost, ale co potom :)
v pivu je lepek? a to je neco špatného, to je snad nějaká bílkovina
lepek snad vadí jen nefunkčním tělům, ne? protože pečivo bez lepku je stejný humus, možná větší nebo ne?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Panda »

Pečivo bez lepku je např. z kukuřičné mouky. V mouce dělá lepek "lepidlo" a proto je tam žádaný (čím více lepku tím je mouka kvalitnější), ale organismu škodí - tělo jej považuje za jed a zneškodňuje jej obalením bílými krvinkami. Vadí každému (perforuje střeva), jen si s ním většina lidí jakžtakž poradí. Ale i tak může mít vliv na objevení se nemocí, které zdánlivě s lepkem nesouvisí (ve studiích se zjišťovalo, že nemoci mizely po vysazení lepku). Alergie na lepek se hodně rozšířily v poválečné době, kdy se začala mouka zpracovávat jinak, aby bylo vaše prádlo ještě bělejší. Nesnášenlivost se může objevit až v pozdějším věku, pod velkým náporem přísunu lepku (u mne příznaky asi ve 40, po předešlých letech na rohlíkové stravě), což nasvědčuje tomu, že příčinou nebude jen "od přírody vadný organismus" ale že to škodí každému, je jen otázkou času kdy a jak se to projeví.

V pivu je také lepek (i když ne moc), součástí jsou obiloviny: http://old.bezlepkovadieta.cz/?url=coel ... lanek=4583
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:...lepek snad vadí jen nefunkčním tělům, ne? protože pečivo bez lepku je stejný humus, možná větší nebo ne?
Dik Pandi za odpoved
pre mna je vylucenie lepku zatial vazne len dalsia moja zabavka, pokus, inak mi nevadi, chlieb mam rada (peciem sama, fantasticky, z velkej casti celozrnny). Pivo, ak chcem ist na 100% bez lepku, lebo aj stopove mnozstva "skodia", zatial vylucim, potom uvidim. Asi ho dam do vynimiek :) Ale v zime ho vela nepopijem, len ked je hic.
A ano, som presvedcena, ze bezlepkove nahrady (chlieb, pecivo, cestoviny pre bezlepkacov) je hnusnejsi humus a snad aj skodlivejsi. No ale to je moj laicky nazor, snad Lumoska by vedela povedat viac. Ak by som mala celiakiu, radsej by som iba vypustila, nenahradzala (ako hovori Sweetie).
rudo píše:pivo nemozes ked lietas na metle, uz ti dali fukat pri kontrole ?
:mrgreen:
Dali, a neraz, a skor sa desim, ze nafukam z tych mojich stiav... podaktore (najma z malin) pri celodennom stati na stole krasne pracuju, tak som mozno dakedy v robote pod vplyvom.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

Tak som vcera skusila ist na trampoliny, aj napriek tomu, ze maser ma podozrenie, ze mam prasknutu platnicku.
Trampoliny som si uzila, potila som sa z usi i nosnych dierok, no krize sa mi rozoserkali zas. Asi to nebol najlepsi napad ist tam :)
O tyzden pojdem zas :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Ako malé dieťa :D Nedá a nedá si zobrať obľúbenú hračku :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

(teraz pochopia len zasvateni)
za to moze ohniva satva :-P
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

(:-) tatva. Si teda tiež pekný tvrdohlavec :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:
buc11 píše:...lepek snad vadí jen nefunkčním tělům, ne? protože pečivo bez lepku je stejný humus, možná větší nebo ne?
Dik Pandi za odpoved
pre mna je vylucenie lepku zatial vazne len dalsia moja zabavka, pokus, inak mi nevadi, chlieb mam rada (peciem sama, fantasticky, z velkej casti celozrnny). Pivo, ak chcem ist na 100% bez lepku, lebo aj stopove mnozstva "skodia", zatial vylucim, potom uvidim. Asi ho dam do vynimiek :) Ale v zime ho vela nepopijem, len ked je hic.
A ano, som presvedcena, ze bezlepkove nahrady (chlieb, pecivo, cestoviny pre bezlepkacov) je hnusnejsi humus a snad aj skodlivejsi. No ale to je moj laicky nazor, snad Lumoska by vedela povedat viac. Ak by som mala celiakiu, radsej by som iba vypustila, nenahradzala (ako hovori Sweetie).
rudo píše:pivo nemozes ked lietas na metle, uz ti dali fukat pri kontrole ?
:mrgreen:
Dali, a neraz, a skor sa desim, ze nafukam z tych mojich stiav... podaktore (najma z malin) pri celodennom stati na stole krasne pracuju, tak som mozno dakedy v robote pod vplyvom.
mám to taky tak s pivem a zimou, ale dnes je hezky, tak jestli udělám výkon, tak tam nějaký fláknu, ale třeba 6 piv dovezených jindrou jsem nepřijal, doma mám lepší věci
lepkovou problematiku studovat nebudu, v tomto životě to za potravinu už nemám
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:...lepkovou problematiku studovat nebudu, v tomto životě to za potravinu už nemám
mudro ;)
(ale darcek si mohol prijat, uz ked sa s tym trepali... mozno sa ho chceli zbavit a Ty si im zhatil plany :-P )
Renáta píše:(:-) tatva. Si teda tiež pekný tvrdohlavec :D
jo! tatva. a slovko flowin si zahadne pamatam aj dnes. asi sa mi bezlepkovou stravou lepsi pamat :D
som tvrdohlava. v "dolezitych" veciach.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Hej, takých poznáme. Basketbal či jašterice, bohovsky dôležité :mrgreen:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od rudo »

ocuvajte makove buchty,
ma napadlo, mak velku koncentraciu mineralov a inych latok,

mozna ta naruziva naklonnost k maku signalizuje napriklad malo zelenej stravy, chyba vapnik alebo daco ine ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Panda »

Kopřivový koláč je sice zajímavá představa, ale asi se nestane hitem.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Samira »

rudo píše:ocuvajte makove buchty,
ma napadlo, mak velku koncentraciu mineralov a inych latok,

mozna ta naruziva naklonnost k maku signalizuje napriklad malo zelenej stravy, chyba vapnik alebo daco ine ?
ze makove buchty :) preco nam nepovies krajsie - napr. makove panenky? :mrgreen:
to by mohla byt otazka skor na Renu, ona lubi mak viac ako ja (vid rozdielnost "naplni" do strudle)
ale ak mam byt uprimna - obcas si zapisujem jedalnicek do cronometra, len tak, nech mam prehlad, a vapnik je to, co mi zvykne chybat podla tabuliek (ja viem, mnohi tu neuznavaju nejake tabulky, ale mna to skratka bavi nieco sledovat, merat, vazit...). Takze obcas prisypem mak / sezam vedome, aby vapnik nechybal. Toboz, ked este stale obcas zjem mliecny produkt, ktory vapnik odburava.
Zelene mi asi nechyba, to mam (skoro) denne v green-drinkoch, alebo v salate.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

rudo píše:ocuvajte makove buchty,
ma napadlo, mak velku koncentraciu mineralov a inych latok,

mozna ta naruziva naklonnost k maku signalizuje napriklad malo zelenej stravy, chyba vapnik alebo daco ine ?
Nedávno, rozumej pred 2 mesiacmi som mala výsledky podrobné aj vit a min. látky a vsjo bolo ok. Tak tipujem, že v mojom prípade to je len mlsná huba. Ale fakt je, že so zeleným som ešte mak nejedla, tam mi chýba určite :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Sami, mimochodom, v sobotu som musela zakupiť novú kuchynskú váhu, bo tá lacná 10eurová nevydržala frekvenciu váženia. Tak som bola chvíľu bez zapisovania a váženia, ale idem na to zasa. Je to taká sranda hra. Mojej sestre sa z toho pretáčajú panenky, už viem celkom presne, čo čo váži.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:Sami, mimochodom, v sobotu som musela zakupiť novú kuchynskú váhu, bo tá lacná 10eurová nevydržala frekvenciu váženia. Tak som bola chvíľu bez zapisovania a váženia, ale idem na to zasa. Je to taká sranda hra. Mojej sestre sa z toho pretáčajú panenky, už viem celkom presne, čo čo váži.

ako sa mi Sami snazi napravit slovnik

tak sestre by sa mohli pretacat buchty a vy 2 by ste mohli byt panenky (:-)
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Ako povieš, panáčik :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:Kopřivový koláč je sice zajímavá představa, ale asi se nestane hitem.
kopřiva je dobrá na krev. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od awa »

Sami,
FF jsou v příloze, mám je už třetí sezónu. Osvědčila se mi uzavřená verze, protože je nosím hodně do lesa a nic mi do nich nenapadá (kamínky, jehličí, písek...). Moje verze není vhodná do mokra, i když rychle schnou. Jakmile se teploměr dostane k 10 stupňům a méně, tak je v nich i v ponožkách od země chladno (chce-li člověk teplejší, musí si vybrat jinou verzi). Peru normálně v pračce na 40stupnů. Ve městě občas způsobují rozveselení, na první pohled je lidé považují za fusekle, protože jsou světlé. Nenosím je ale stále, spíš na aktivní pohyb, ale měla jsem je sladěné i k maxišatům (z bot moc vidět není).

Jsi poslední člověk, kterému tu veřejně odpovídám (ostatní již ani nebudu číst-výjimka bude O.vyprávění z půstu, to hodnotím možněpřínosné). Čeká mě přesídlení na jiný kontinent za rodinou, takže mám vystaráno. :lol: Pokud jsem prokazatelně úspěšná v naší krajině, tak v tropech by to mělo být teoreticky snažší, i když tohle fakt neřešim.Víc to rozvádět nebudu, na vykecávání si nepotrpím.
Mrhání svým potenciálem a zkušennosti si momentálně nemohu dovolit, takže jdu dělat, co mám. (:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Sami, gratulujem ti! :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od culka »

Renáta píše:Sami, gratulujem ti! :D
A k comu?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Samira - obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Hádaj :D
Odpovědět