Sumicka - pochopení!?

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak už nějakou dobu sleduji tento server, který mi hodně pomohl hlavně na počátku mého seznamování s novým životním stylem - vita. Dnes je to již více než půl roku co jsem se vydala cestou rawfood. Taky stejně jako ostatní procházím určitým vývojem, který je klikatý a nepředvídatelný a já doufám, že míří ke světlu.

Prvotním impulsem byl wmv - magazín, kterému můj přítel říká štvavá vysílačka, ale shodujeme se, že spousta článků je zde nejspíš pravdivá. Zvěřejnili článek - výtažek z bible - EVANGELIUM ESENSKÝCH, které s náboženstvím jako takovým nemá příliš společného - v podstatě je první kniha o vitariánství :-). Hodně mě to zaujalo a taky jsem začala hledat další informace o tomto způsobu života. Napadlo mě, jestli by se podle toho dalo žít i dnes a tak jsem se na internetu dopracovala až stránky vitarián.cz. Hltala jsem diskuzi a informace tak intenzivně, že jsem si řekla, jdu do toho a zkusím, jaké to je.
Patřím mezi lidi co dělají buď vše a nebo nic, žádné pozvolné přechody a zkoušení, rovnou do toho a pokud možno na 100%.
Jak se říká, začátky jsou těžké, ale dnes mám pocit, že začátek byl to nejjednodušší co mě potkalo. Měla jsem běžné civilizační zdravotní problémy - alergie, astma, sezónní virozy, angíny, mononukleózu, "potíže" se štítnou žlázou, obezitou (97kg), únavou a v neposlední řadě ženské problémy - neschopnost otěhotnět (mimojiné je to problém i partnera). Takže se dá říci, že jsem neměla co ztratit, snaha zhubnout už byla jen výsměchem v mých snech.
Po prvním týdnu na vita, šlo hlavně o pokusy co vlasně jíst a jak. Jediné co mi bylo jasné, je jíst nevařenou zeleninu a ovoce. Dařilo se mi dodržovat tuto zásadu bez větších problémů, až na ty kombinace :-). Po týdnu jsem zjistila, že mi šla váha dolů o cca 3 kg - paráda, teď jen jestli to bude pokračovat - jo, po dalším týdnu -3 kg. To byl můj několikaletý rekord a maximálně mě to nadchlo. Pak jsem narazila na půsty a říkala jsem si jestli to zkusit a jaké to bude. Nakonec jsem poprvé ve svém životě zkusila půst - bylo to v pohodě, asi 3 dny, ale už jenom to, že jsem vydržela mě nabudilo a taky (logicky) úbytek váhy. Začínalo mi být jasné, že tato cesta je správná a taky s úbytkem váhy se mi lepšila nálada a vyhlídky na to, že bych jednou mohla být mámou. Kolegyně v práci reagovaly naprosto identicky jako u většiny z nás - jak to můžeš vydržet, budou ti chybět bílkoviny atd. Nicméně, jsem pro ně byla zajímavým pokusným krállíkem a většinou mě i podporovaly (i když s drobným rejpáním, ale to mi nevadilo :-)). Nejvíc jsem je dorazila odpovědí na otázku, kdy jsem naposledy jedla - no asi minulý týden - mrtvá nejsem a daří se mi velmi dobře :-). Nejvíc je bralo to hubnutí - no prostě dámy, jsme takové :-).
Doma to bylo kupodivu celkem v pohodě, rodiče vzali moje rozhodnutí celkem dobře, až na starostlivou mámu - no hlavně to nepřežeň. Jinak bez problémů, paradoxně potíž se objevila tam, kde jsem ji nečekala - partner. Vzal moje změny v klidu a pohodě, ale neudělal to co jsem tak trochu čekala a co bych obzvláště dnes moc potřebovala - oporu. Jemu je jedno co jím a jak se chovám, hlavně, když to nezasáhne jeho návyky a pohodlí. Taky mě dost často doráží tím, že mi nabízí svoje jídlo - párky, slaninu, knedlíky s omáčkou a uzeným atd. TO JE STRAŠNÝ. Bývala jsem silný masožrout a tyto jídla jsem milovala, navíc jsem patřila mezi labužníky, jedla jsem hodně a ráda. Nic horšího už mi přítel udělat nemůže. Stojí mě to strašně moc usilí odmítat a bohužel poslední dobou stále častěji podléhám a nedaří se mi překonat sama sebe. Taky už na sobě vidím občasný návrat některých neduhů - trochu únava a nechuť do práce.
Zbavila jsem se alergií a astma, virózy, chřipky a angíny mě už nepotkaly po celou dobu vita, o štítné žláze nic nevím - nijak se neprojevuje a to ostaní zatím nemůžu posoudit, protože k tomu potřebuji testy od Mudrů.
Jak to bylo na začátku snadné, tak teď je to boj o každou hodinu a takhle to asi být nemá. Jak mám najít sílu a obrnit se proti tlaku okolí? Vonící obědy, nabízené (až vnucované) jídlo, nutnost vařit příteli (naštěstí jenom občas). Přidám si jako alkoholik v odmašťovně, kterému někdo popisuje nejlepší pivo a staví před něj plný půllitr.
Vím, že jsem se rozhodla správně a tyto x-leté návyky jsou jenom návyky, ale je to sakra těžké se jim bránit.
Možná, že procházíte něčím podobným, možná máte své způsoby jak se ubránit, mě teď pomáhá toto fórum a aktuálně to, že jsem se mohla vypsat. Nikdy jsem to neudělala, tohle je poprvé, co takto veřejně otvírám své nitro, ale je to zároveň naděje u spřízněných duší.
Těm co dočetli až sem děkuji za trpělivost. Také chci popřát krásné Vánoce podle vašich představ a spoustu úspěchů do dalších dní v novém roce.
Je mi jasné, že sem časem doplním další informace, i když nejsem na vita nějak extra dlouho, tento text to nemohl pojmout.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Jasně, že pochopení. :) Také jsem měla euforický krásný začátek. Ten byl nejvíc nekompromisní. A s tím okolím to má hodně lidí podobně - někde je dokonce výhra to, že partner nevyčítá jiné stravování. U Tebe je to "jen" to pokušení ze strany partnera. Přítel s Tebou občas neochutná co jíš Ty? (zeleninový salát, ovoce...) Sice jsem to tu ještě nepsala, ale kratší čas jsem chodila se skoro vitariánem ( :) ) a většího narcise jsem nepoznala. Společné salátky a jeho všudypřítomné pytlíčky s ořechy byly fajn, ale jako partner stál za houby (nebo já, protože jsem se nechovala jako jeho dosavadní fanynky). Píšu to jen jako malou útěchu a že jídlo není vše (snad :) ). Tak jestli kromě jídla vše ostatní klape (to víte jen vy dva) a rozumíte si, nehrotila bych zatím nic (i na základě zkušeností některých lidí odsud, kteří mají jinak se stravujícího partnera už roky a roky) ... jen najít ten kompromis. No, lehký to často není. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od mira »

Některé houby, třeba lanýže, jsou vysoce ceněné a mají hodně fanoušků
s nosem, čenichem i rypákem. :mrgreen:
Apokryfní evangelium Esejců je zajímavé.
Všeho s mírou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

"blbče" :P :) (však víš, že to nemyslím zle).
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od mira »

Jsem, jsem si vědom. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Díky za podporu. Máš pravdu Pavluško, taky to neberu jako důvod k přehnaným závěrům. Partner je jinak bezva chlap a problém je to pouze v tom, že mu to asi nedošlo. Mě víc štve moje vlastní slabost, že se nedokážu ovládat :shock:.
Miro, ty to vždycky dokážeš rozetnout :lol: . Mimochodem, nepatřím mezi církevní fandy, to evangelium mě zaujalo právě pro ten nenáboženský podtext. Občas se něco přečíst dá a dokonce to má i smysl.
m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Sumicka píše:Díky za podporu. Máš pravdu Pavluško, taky to neberu jako důvod k přehnaným závěrům. Partner je jinak bezva chlap a problém je to pouze v tom, že mu to asi nedošlo. Mě víc štve moje vlastní slabost, že se nedokážu ovládat :shock:.
:) Znám.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Pozvolna se pročítám dalšímy deníčky a zjišťuji, že jsme na stejné lodi akorát se to projevuje v jiných časových intervalech. Po přečtení deníku Pavlušky jsem se zastyděla nad čím to brečím, když tady jsou lidé před kterými musím smeknout. Jsem jim vděčná, za jejich sdílení svých osudů v denících, protože jsou pro mě velkou inspirací. Dneska je štědrý den a probíhal u nás klasicky, jako každý rok - u rodičů = hromady jídla a neskutečné přejídání. Věděla jsem, že to nedám a povečeřím vařené - tyhle vánoční večeře miluji, moc mi chutnají. Jen jsem si říkala, že bych se nemusela přejíst - musela, ach jo. Zítra to doufám zvládnu odlehčit na ovoci s trochou zeleniny. Říkala jsem si, že dám očistný půst, ale pak mi došlo, že bych to nemusela ustát a bude lepší zaměřit se na malé dávky ovozelu.
Všem přeji krásné svátky a sílu pro vlastní cestu na vita.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Sumicka píše: Po přečtení deníku Pavlušky jsem se zastyděla nad čím to brečím, když tady jsou lidé před kterými musím smeknout. Jsem jim vděčná, za jejich sdílení svých osudů v denících, protože jsou pro mě velkou inspirací.
Že bych byla takový případ? :lol:
Nemyslíš Pavlínu? :)
Já si včera po salátu (ne bramborovém, ale zeleninovém) dala i pár kousků cukroví a tak, ale stejně mi není jasný, co mi na tom dřív tak moc chutnalo, že jsem chodila jako dítě shánět cukroví po komorách ještě před svátky? Vždyť je to tak sssuché. :) Ale je to super, že mě to kromě toho ochutnání dál neláká. Uf. To už bych se radši vrhla na šťavnatý bram.salát, kdybych si živě nepředstavila tu tíhu v břiše.
Hezký zbytek svátků, Sumicko, v klidu.
(odesílám počtvrté, tak snad teď mě to vrtošivé připojení pustí...)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jo máš pravdu je to Pavlína - kdo se má v těch nicích vyznat, když se liší jen pár písmeny a navíc je to stejné jméno :lol: . Nicméně, kdokoliv se podělí o své zkušenosti je přínosem, nebo ne? :wink:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Xion »

Jeeeej, co je to za fuzateho tvora, Sumicka? :-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Sumicko, neni to stejne jmeno, ale to je fuk. :))) Jo, jinak se zpetne nemuzu vracet k tomu co jsem tu kdy psala, moje ego nema pocit, ze bych byla prinosem. :oops: :)
Xion: ze by surikata?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jo je to surikata - celá já, ne že bych měla fousy, ale občas si jako surikata připadám :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Pavluška: např. popis tvých půstů je docela zajímavý, mám to velmi podobné, nejdelší půst se mi povedl 10 dní. Ze začátku celkem pohoda a klídek, od 8 dne trochu únava a taky drobné projevy detoxu. Víc jsem to nedala, protože jsem při tom chodila do práce a bylo to celkem náročné, ale určitě si brousím zuby na 21čku, akorát na to musím zvolit vhodnou dobu. Musím se při půstu hodně zaměstnávat, abych nevymýšlela blbosti, ne fyzicky (jen přiměřeně), ale psychika je někdy nevyzpytatelná a nuda mě zabíjí, jsem zvyklá být hodně vytížená - to není dobře, ale zatím nemám na vybranou vzhledem k práci. Budu muset poladit koníčky, ty hodně pomáhají. m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Sumicka píše:občas si jako surikata připadám :lol:
Jakto? :lol:

Mé popisy půstů mi přijdou úsměvné a je to už minulost. :)

Přeju hezké užívání koníčků.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

No je to takové čilé zvířátko a poslední dobou si vybavuji reklamu na sportku? - myslím, no hlavně je tam záběr na 3 surikaty jak hlídkují a koukají všude kolem sebe a k tomu je komentář: "...někdo z toho může být poněkud zmatený." tak tohle jsem já - zkoumám, koukám , hledám ... a jsem z toho někdy ".. poněkud zmatená." I když teď už o něco méně.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Vánoce jsou asi krásný svátky, ale pro mě se stávají černou můrou - mám pocit, že se to zvrhává pouze v neskutečné přežírání a čekání na dárky a sezení u televize koukání na "staré dobré", nebo "nové a divné" pořady atd. Věděla jsem, že štedrovečerní večeře u mě nebude vita, taky nebyla a už druhý den je mi těžko a co je horší mám velký problém se ukočírovat a nejest cukroví a jiné jedy - sakra, když je to tak dobrý :( . Dneska jsem horkotěžko odolala kačeně se zelím a knedlíky, místo toho jsem obědvala pomelo, nicméně jsem ho nakonec zazdila asi 8 kusy vanilkových rohlíčků :oops:. Jediné pozitivum bylo, že jsem pak šla venčit pesáky a když jsme se vrátili, tak jsem dostala chuť na zeleninový salát - to mě trochu překvapilo. No prý to po pohybu bývá, tak s tím budu muset něco udělat.
Sálátek je moc dobrý - římský salát s jedním little gemem, dvě papriky (žlutá a červená, musí to být taky hezký, ne?), romanesco (obměňuji s květákem) jedna ližčka olivového oleje a špetička soli. Tohle občas doplním berličkou ve formě krabích tyčinek, nebo červenou řepou (zavařenou).
Začínám se cítit líp, teď jen aby to ještě nějakou dobu vydrželo. Pozvolna dospívám k názoru, že asi zkusím půstík, mezi svátky. Tak uvidím jestli to dám, nebo ne - cíl mám 21, ale budu ráda, když se mi povede aspoň 7, nebo 10 dní. Odstartuju to v pondělí - buď a nebo. :-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Sumicka píše:No je to takové čilé zvířátko a poslední dobou si vybavuji reklamu na sportku? - myslím, no hlavně je tam záběr na 3 surikaty jak hlídkují a koukají všude kolem sebe a k tomu je komentář: "...někdo z toho může být poněkud zmatený." tak tohle jsem já - zkoumám, koukám , hledám ... a jsem z toho někdy ".. poněkud zmatená." I když teď už o něco méně.
aha, mě reklamy utíkají, nejsem v obraze. Ale je to krásný zvíře. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Xion »

Pavluška píše:aha, mě reklamy utíkají, nejsem v obraze. Ale je to krásný zvíře. :)
To ano, mna tiez zaujalo. :-) Cely cas, ako som cital prispevok, som mal pocit, ze to na mna cumi. :-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od mira »

Už jsem to sem někam fláknul, ale repete-
Cpou se myšma a v Kalahari hmyzem, ale nepohrdly ani ořechem,
co mi k nim "náhodou" spadl.
Točil jsem i video, mláďata se pošťuchovaly a dospělci hlídkovali a hrabali.
Přílohy
Surikaty v ZOO ve Dvoře.JPG
(199.18 KiB) Zatím ještě nestaženo
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jo, jo ono je to takové všetečné a zvídavé zvířátko. Je mi hodně sympatické :) . Pěkná fotečka, ale mám pocit, že je ta surikata v zoo už poněkud přežraná a tlustá - chudinka, problém zoologických zahrad.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od mira »

Tam jim hlad nehrozí, kdežto v prostředí přirozeném je fuška nepojít hlady
a nestat se kořistí orla, lva, nebo hada.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jo tak jsem to myslela, je to fuška, ale taky udržuje zvířata v kondici - stejně jako lidi. Když je všechno snadné a nestojí to žádnou námahu, tak spohodlníme a kyneme atd. :).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka

Příspěvek od Sumicka »

Tak jsem zvědavá jak dopadne půst. Dneska jsem odstartovala. Po 3 dnech na vařeném vánočním jídle mám 3 kg navrch, cítím se těžce a divně a navíc jsem včera vypila hrnek zeleného čaje - dlouho čaje nepiju, tak to zafungovalo jako těžký doping - celou noc jsem nemohla pořádně spát, pořád jsem budila a bylo mi strašně horko (v 19° C :shock: ). No při půstu mě to asi rychle přejde :). Mám pocit oteklosti a pěkně zahleněná. Největšěí legrace bude silvestr na vodě :lol: přípitek nejzdravější tekutinou a bez bublinek. Možná se ke mě připojí i máti, něco včera rozhlašovala, že zkusí jednodenní půst, aby se odlehčila a pročistila. Uvidím, měl by to být její první půst v životě (v 71 letech), rozhodně je lepší stratovat aspoň ve dvou, je to lepší motivace.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Renáta »

To áno, so zeleným čajom opatrne, keď chceš v noci spať. Najneskôr ho treba piť tak okolo 15-tej hodiny.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

No asi se mu na nějakou dobu vyhnu úplně. :!:
Mamka je machr, opravdu se to snaží vydržet, i když ráno snědla 3 oříšky, s tím, že má hlad :roll: tak jsem ji sdělila, že při půstu to tak bývá, ale přejde to. :lol: No má v plánu jeden den, tak myslím, že to zvládne. Já mám v plánu delší dobu tak to třeba taky půjde.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak mám za sebou 1 den půstu, zatím dobrý, cítím se v pohodě, trochu hlad, ale překvapivě jen trochu. Pocit oteklosti a tíhy pozvlna ustupuje. Mamka je machr, jednodenní půst dala :), akorát vrčí, že je to hrozný, protože táta pořád jí a kdo se na to při půstu má koukat a čichat to. :lol: Stejně je dobrá. >:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Stoupa
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 11, 2009 17:36
Bydliště: Praha

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Stoupa »

Ahoj, mohl bych se tě zeptat jak jsi to myslela s tou štítnou žlázou? Jestli jsi s ní opravdu měla problémy, nebo ty uvozovky znamenaly jakoby výmluvu? Já o tom vlastně nic nevím, ale jedna známá tvrdí(nicméně nevím , jestli se jen nevymlouvá), že má také problémy se štítnou žlázou. A mě by zajímalo, jestli to jde tedy vyřešit stravou...
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Se štítnou žlázou je to problém a bohužel moc záleží na jakého doktora narazíš. Jeden doktor (prý specialista) mi sdělil, že mám v mládí zanedbanou štítnou žlázu a proto mám nadváhu atd. Tak mě začal léčit hormonem štítné žlázy - po půl roce žádné změny, ani na váze ani jinde. Tak jsem navštívila jiného "specialistu" na štítnou žlázu a tato paní doktorka mi sdělila doslova, že jsem jenom vyžraná a mám držet dietu. No a při jednom vyšetření prozměnu u jiného problému (ženského) mi dělali sono štítné žlázy a prý je naprosto v pořádku. Tak teď si vyber :roll: . Přestala jsem řešit štítnou žlázu a teď nevím jestli to mělo vliv nebo ne - změna stravy. Ja myslím, že určitě, protože na sobě vnímám změny k lepšímu, ale štítku si zkontrolovat nemůžu - myslím, že je trochu menší a měkčí. Ne, že bych měla vole, ale trochu na pohmat poznat byla.
Možná je na to tvá přítelkyně podobně, štítná žláza se projevuje různě, dá se taky trochu poznat podle tzv. mramorové kůže - to mívám, když je mi chladno. Ale tohle vodítko není 100%. Pokud hodně přibírá, nebo naopak hodně hubne, může to být projev štítné žlázy. Prý na to dobře fugují brusinky a borůvky.
V prvé řadě je potřeba najít někoho, kdo opravdu dobře dokáže diagnostikovat a pak se zaměřit na léčbu. Strava dokáže strašně moc, ale ne všechno. Pokud má člověk opravdu chorobu tak je potřeba ji léčit. Můj názor je, že na léčbu jsou vhodné bylinky, aspoň na mě fungovaly vždy. Taky si říkám, že by mohl zafungovat půst.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Dneska 3 den půstu, už mám dole skoro 3 kg, co jsem nabrala přes vánoce, cítím se dobře. Hlad se projevuje jen velmi lehce. Je mi teplo - zatím. Žádé problémy z detoxu. Záda mě bolí nejspíš proto, že jsem včera několik hodin pracovala shrbená nad stolem. Příliv energie se zatím také nekoná, naopak jsem schopná spát velmi dlouho a přes den mám tendenci usínat (když se přemůžu a vstávám brzo ráno). Zajímalo by mě jak to bude po 10 dnech, jestli nastane acidotická krize a jestli se to pak urovná - tohle jsem ještě nezažila, vždy jsem končila práve ten 10den s obrovskou únavou a odpornou pachutí v puse. Taky jsem zvědavá jestli se mě tentokrát povede návratovka, ne že bych ji předtím vyloženě zabila, ale nedodržela jsem ji tak úplně jak bych měla.
Tak se jdu bavit nějakou bohulibou činností - rozpletený svetřík pro psinu (nejsem blázen, ale pes má už 13 roků a špatný ledviny, navíc už nemá tak hustou srst, proto v mrazech oblékáme oblečky). Taky mám nachystaný ubrus na vyšití - 2,5x1,5m, zatím mám nachystaný střed, ještě budu muset dokreslit obvod, vyšívám stylem richelieu, moc se mi líbí.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Dneska už je to horší, včera mě začala pobolívat hlava, dneska trochu míň, taky se dostavuje únava a mírná letargie a to je "teprve" 4 den půstu. Taky se začínám prát sama se sebou, abych to neukončila.
Díky za každý úspěšný den. - tohle si říkám a zatím mě to pomáhá. Uvidíme jak dlouho. :roll: Říkala jsem si, že ty pohodové dny nebudou po celou dobu, tak teď jen zatnout zuby a vydržet.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Pátý den půstu - zatím je všechno v pohodě, hlava přestala bolet, trochu těžké nohy, jinak pohoda. Oddávám se krásnému lenošení :) . Mám potřebu hodně spát, nevím jestli je to pozdním usínáním, nebo důsledek půstu. Uvidím. m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Šestý den, asi to zabalím, dostala jsem hlad :shock: je to nějaký divný, že by špatná voda? Taky jsem stále víc unavená. Ještě si říkám, že zkusím kaskádu, třeba to bude lepší. Nový poznatek: mám dojem, že líp vidím. Neměla jsem nějak horentní dioptrie asi 1 a 3/4, ale potíže dělá astigma, takže s cylindry a to do dálky. Myslím, že se mi zlepšilo vidění - světelné hodiny na mikrovlnce z 6 metrů byly rozmazané - teď je vidím ostře :).
Hmm 21čka to asi zase nebude, no nevadí třeba jindy se k ní propracuji.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka píše:...Nový poznatek: mám dojem, že líp vidím.
Tvoj zrak asi zurivo hlada vsetko v okoli, co by si mohla zbodnut ;)

Po ocku Ta sledujem v dennicku, drzim palce. 6 dni post - uzasne :)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Ha byla jsem odhalena!! :o Jinak díky za povzbuzení.
Už jsem to utla a dala jsem si šťávu mrkvičku s jabkem 1:1 mixnuté s vodou, pila jsem půlitr asi 4 hodiny po doušcích a snažila jsem se to pečlivě kousat :lol:, teď už si dám zase půstík až do rána, aby se z toho žaludek vzpamatoval. Zatím neprotestuje. Zítra to bude podobné, jen poměr vody bude trochu nižší. Třeba se mi návratovka aspoň tentokrát povede. Chci zkusit kaskádu, tak to budu muset nějak vykoumat.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Návratovka zatím pokračuje, dneska jsem zjistila, že malé jablíčko velmi důkladně pokousané a prosliněné je v pohodě, tak jsem ho dala po půlkách ráno. V poledne jsem si troufla stejným postupem na banán - dobrý, odpoledne už jsem neodolala pomelu, tak jsem ho taky po částech snědla a je mi fajn, žaludek neprotestuje. Pomelo bylo menší. Jen u toho jablíčka budu muset příště odstranit šlupku, sice nedělá potíže, ale úplně 100% to taky není. No zítra už ovoce půjde po troškách normálně. Ještě zkusím salátek v nějaké jednoduché úpravě a mini množství. Asi zkusím nějaký mix. Od začátku půstu šlo dolů 6,5 kg, což se mi líbí. Ještě dám pár dní stravu a pokračuji v kaskádě. Myslím, že bych mohla dát 4, nebo 5 dní. Uvidím jak se bude dařit v práci.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fiona »

Uprimny obdiv :)
Postit se umim bez problemu temer libovolne dlouho, ale "navratovku" umim vydrzet tak pul hodiny nanejvys :mrgreen: Tak hodne stesti...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Děkuji, taky se u toho pěkně potím, jak zatínám zuby, abych se udržela, naštěstí je to hodně brzo po půstu a žaludek je scvrklý, tak se to překonává lépe. :lol: Uvidím zítra, jestli se udržím, ale protože už je pracovní den tak to snad půjde, jen ne žádné oříšky :shock: Ty musím před sebou schovávat. :twisted:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Mozes mi prosim par slovami vysvetilt, co si mam predstavit pod pojmom kaskada? Nechcem guglit (nie z lenivosti), citim, ze mi to zdelis polopate :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:Mozes mi prosim par slovami vysvetilt, co si mam predstavit pod pojmom kaskada? Nechcem guglit (nie z lenivosti), citim, ze mi to zdelis polopate :)
a ja myslel, že vyhoda kaskady jest, že neni navratovek
kaskada je že chvilu nejíš a naopak
to sumi: a co ten srazík v pátek
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

V pátek se něco sráží? A kde, pokud to půjde tak se příjdu srazit :lol: , pokud mě studenti moc nedorazí :roll:

to samira: buc to řekl jednoduše, pár dní půstuješ, pak si něco zobneš (aby člověk neumřel a tak :)) a pak zase pár dní půst atd. No a skládá se to podle určitého počtu dní, tuším je to v Partykové někde, kolik dní a tak. já to jedu tak nějak pocitově. Teď jsem jedla a zítra zase půstík pár dní.

S tou návratovkou si to trénuju, ale stejně jsem ji zase zdrbla. Kdybych držela delší půst, tak nechci návratovkou zničit všechno co půstem získám, což se mi zatím bohužel daří.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Ano přiznávám se -vinna! obžerství bylo solnější než mé předsevzetí, zatím nepomohlo, ani když jsem spoustu věcí schovala z očí, partner je zase vytáhl a debužíroval, vydržela jsem odolávat 2 dny a pak už ne :x .
Takže převaha ovoce, zeleninové saláty - vše v menších dávkách, ale k tomu úlet a ne zrovna košer, kus čokolády a rybičky :oops: taky mi to žaludek začal vysvětlovat, ale ne nějak silně, takže ...
Zítra pokračuju v půstu, předpokládám tak 4 dny, to nejspíš dám, ale pak se zase udržet to bude síla. Nicméně jedině tréninkem lze docílit úspěchu tak budu trénovat. m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Renáta »

Že mi je to nejako povedomé... teda až na tie rybičky... Návratovka po dlhšom pôste je ťažká (po pár dňoch pôstu sa s tým zasa až tak netráp, ale po dlhšom čase to môže byť prúser, bacha na to), kaskáda ešte ťažšia. Držím ti palce :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Renáta »

A Sumička, ešte čosi. Výčitky sú somarina. Aj tak ješ určite zdravšie než tvoje šírošíre okolie a postupne to ešte vypiluješ. Tak sa najmä majme radi! Nech nás majú všetci radi! m:-)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Děkuji, tohle mě potěšilo i zahřálo :). Neberu to zase tak tragicky, jen si občas říkám, že je to zbytečné si kazit žaludek blbostma, ale nižší pudy -chutě, si prostě vybírají svoji daň. Bohužel je to běh na velmi dlouhou trať.
Hurá do boje :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od buc11 »

sráží se to v kecárnách, už ste se tam zkoušeli srážet s oldou, ale stáli ste každej z druhej strany dveří
zatím se to vyvíjí
a PMN se nic nezkazí, prostě půst je skvělej a nic ho nemůže zkazit, a když je jako zkažená návratovka zas si to člověk aspoň užije
já stejně jako pavel jedu bez návratovek, a jak je to skvělé a nebo co ten farář co po měsícu zežere celou slepicu/vařenou/
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: já stejně jako pavel jedu bez návratovek, a jak je to skvělé a nebo co ten farář co po měsícu zežere celou slepicu/vařenou/
No, hej, ale ideš v rámci vita - alebo hodíš aj soľ a čojaviem, rybu?
V rámci vita je to ok. Myslím. Inak ale moc na zázračný Pavlov reštartér neverím - akože si dá čosi, čo tají, čo to je... a potom môže jesť bez návratovky, čo sa mu zachce. A to napr. po tých dlhých (40 a viac) si neviem predstaviť. Neviem, ako sa stravuje teraz, ale ešte na starom pust cz písal čosi o grilovačke hneď po pôste (akože grilované mäso, či čo...). :shock:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše: já stejně jako pavel jedu bez návratovek, a jak je to skvělé a nebo co ten farář co po měsícu zežere celou slepicu/vařenou/
No, hej, ale ideš v rámci vita - alebo hodíš aj soľ a čojaviem, rybu?
V rámci vita je to ok. Myslím. Inak ale moc na zázračný Pavlov reštartér neverím - akože si dá čosi, čo tají, čo to je... a potom môže jesť bez návratovky, čo sa mu zachce. A to napr. po tých dlhých (40 a viac) si neviem predstaviť. Neviem, ako sa stravuje teraz, ale ešte na starom pust cz písal čosi o grilovačke hneď po pôste (akože grilované mäso, či čo...). :shock:
ad pavel: taky sem se vždy podivoval až jednou přiznal jak po té ultrakrátké nenávratovce div neskoláboval, ale je guru a netroufám si ho hodnotit
ta prvni otazka je na mne?
já myslím že v rámci vita lze o návratovkách hovořit až po delším období jako je suchá 7, nebo mokrá 14, a pak stačí opatrně vita a řešit se to nemusí, já jak skončím, tak mám takovou radost, že mně je všechno jedno
a knižní doporučeniny budou pre varených závislákou
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:já myslím že v rámci vita lze o návratovkách hovořit až po delším období jako je suchá 7, nebo mokrá 14, a pak stačí opatrně vita a řešit se to nemusí, já jak skončím, tak mám takovou radost, že mně je všechno jedno
a knižní doporučeniny budou pre varených závislákou
Buci ctím Tvůj názor, ale já osobně bych se po půstu delším jak cca 5 dní bál do toho hupsnout zpátky tak rychle. Přeci jen trávení je komplet deaktivované.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:já myslím že v rámci vita lze o návratovkách hovořit až po delším období jako je suchá 7, nebo mokrá 14, a pak stačí opatrně vita a řešit se to nemusí, já jak skončím, tak mám takovou radost, že mně je všechno jedno
a knižní doporučeniny budou pre varených závislákou
Buci ctím Tvůj názor, ale já osobně bych se po půstu delším jak cca 5 dní bál do toho hupsnout zpátky tak rychle. Přeci jen trávení je komplet deaktivované.
no vidíš a já myslím, že je naopak totálně zaktivované, páč usilovně hledá co by kdeby našel a strávil, takže při půstu se tělo stravuje a tráví vesele dál, akorát nebere z žaludku, ale furt projíždí exkrementy a jiné hodnotné záležitosti, kterých se může s nejmenší škodou zbavit
a furt padá
Odpovědět