Sumicka - pochopení!?

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od mirunnka »

Sumi, dobrý to bude. Všechno bude v pořádku. Stalo se mi to na konci třetího měsíce. A za rok na to se narodil Adam, nejlepší chlap v mém životě :D :D Posílám pusu a sílu a víru.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Sumičko, to mě moc mrzí. Přeju co nejvíce síly k překonání smutku, ale pak osuš oči a prosím, snaž se nestresovat. Má známá se po podobných nepříjemných zážitcích musela také poprat s psychikou a dneska (po 40ce, i když na ní nevypadá) je šťastná spokojená maminka.
Drž se!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od culka »

Posielam ti jeden velky hug, ak potrebujes aj rameno na vyplakanie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka
;(
je mi to hrozne moc luto. Ani si nevies predstavit...
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Sumi, jak je? Jestli sem nakoukneš, napiš, co je s tebou...
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak pomalu končím šestinedělí po výškrabu a čekám kdy zase příjde menses. Jinak jsem v pohodě. Už to přebolelo, koukám kdy bude další pokus a protože jsem v práci tak mám spoustu jiných starostí, takže jsem zase jako dřív. Minulý týden jsem dala 5 denní půst - 4kg dole- bezva :-), teď jedem na dovolenou a pak plánuju 21 půst. Už to snad konečně zvládnu. Cítím to jako potřebu k pořádné očistě a vyzdravení.
Jeden důležitý poznatek pro mě: při dalším pokusu omezit neschopenku na minimum, pokud bude nutná - strašný propad psychiky, umocněný hormonama. Ještě teď trochu dozvukují, ale už jen maličko. Po zdravotní stránce šlo všechno hladce, zákrok byl bez komplikací ani následně žádné potíže nebyly. Jediné co mě dalo zabrat byly zuby. Jeden mi odumřel (šestka) a při čištění jsem si prošla peklíčkem na zemi. Mám skvělou zubařku, ani když mi trhala zub tak jsem o tom nevěděla, najednou mi ho ukazuje a já jsem pořád čekala, kdy začne trhat :-).
Tentokrát nevím co se dělo, nezabírala anestezie a při čištění kanálků po nervu jsem ji málem utekla z křesla. Bolestí se mi propotili záda a tekly mi slzy jak hrachy. Podotýkám, že se potím velmi málo a až při celkem vysokých teplotách - rodiné dědictví, blbé při sportu. No mám to skoro za sebou, teď mě zuby nebolí a za měsíc půjdou zablombovat - teda doufám, že mi tam dá něco jiného než amalgám.
Teď už se těším na dovolenou k moři do tepla, za zajímavostmi a relaxem. Pak zase práce, ale mám spoustu plánů, takže nudit se rozhodně nebudu :-).
Přemýšlím co se svojí žravostí, zatím se mi ji s drobnými ústupky daří držet pod kontrolou, ale není to ono. Ty ústupky bych potřebovala odstranit, ale je mi jasné, že to po dobrém nepůjde, tak hledám nějakou poloalternativu, která by nebyla moc proti vita, ale zároveň, aby mě "zacpala pusu". Půst je pohoda, ale návratovka je průser. Jak to ukočírovat? Zatím mi pomáhá přecpat se melounem, ale není to tak vždycky - navíc si tím, podle mého zbytečně, roztahuju žaludek. Jinak konzervovaný hrášek a kukuřice - lepší než rohlíky. K tomu čokoláda někdy - taky chci odbourat, nedaří se. Ale ono to půjde, já na to příjdu.
m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

No vitaj devcico, to sme radi, shaneli jsme Te a trpelive ocekavali :P
stalo te to hodne, ale urcite zas bude dobre
ta dovolena je super uzij si ji, urcite Te posili
na tu zravku me pomaha ledovy salat s necim - je toho velika misa, mam pocit, ze mam jidlo a trva to dloouho nez se to zbasti :wink:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Díky :-), u mě je to spíš mlsná - já hlad nemám. Chuť posílená jakoby potřebou, ale nevím jakou, když hlad nemám a jsem třeba 20 minut po jídle. Třeba chuť na něco trochu slaného - rohlík, nebo sladkého - čokoláda apod. Zatím to zkoumám a hledám co mě vede k tomu, že mám "strašnou chuť" a někdy ji nezvládnu a zfutruju na co příjdu. Ovšem když si řeknu držím půst - chutě nejsou, nevadí mi cítit vařené jídlo, nebo čerstvé pečivo, nic - pohoda. Takže je to zjevně hodně psychické, ale co je spouštěčem nevím a čím to řešit - hledám.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

ano neco v tom jidle hledame co tam neni.. :roll:
Pro me je pust svym zpusobem taky vysvobozeni, staci zacit :oops:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka,
som rada, ze citim z Tvojich riadkov lahkost a vyrovnanost.
Cokolada a chut na pecivo u mna... heh... no co si budeme nahovarat, ze? ;)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Ahoj Sami :-), pečivo a jiné "dobroty" a v obchodě, když jdu kolem čerstvého pečiva - ach jo. Jestli se mi někdy povede docílit toho, že mi to bude lhostejné tyto "vůně" a vjemy, to bude paráda.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od culka »

Sumicka píše:Ahoj Sami :-), pečivo a jiné "dobroty" a v obchodě, když jdu kolem čerstvého pečiva - ach jo. Jestli se mi někdy povede docílit toho, že mi to bude lhostejné tyto "vůně" a vjemy, to bude paráda.
Este teraz citim vonu cerstvych rozkov. Zato chodime domov tak zriedkavo.

Vitaj spat medzi nami devucha. A nedrazdi 4 dnovym postom, zas som nedala viac nez normalnu Renatinu jednicku (36 alebo kolko hodin)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Ovšem jednička o délce 36 hodin - to je pěkný, občas by se mi hodily takové dny :-). Já je zase nedovedu držet pravidelně, ale nárazově, pak to dám i více dní, ale je to s přípravou - v hlavě.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Pěkná stránečka, abych ji měla po ruce a také pro ostatní.
http://www.symbinatur.com/XV-Zasobovani ... k-385.html
i když je třeba to brát s rezervou, s mlékem prostě nesouhlasím. No je tam toho více co je potřeba dělit aspoň 5, ale tato věta opravdu stojí za uložení :
¨"... Díky moderní chirurgii a lepšímu ošetření se dařilo prodloužit pacientovo utrpení o jeden až dva roky. ..."
To je v článku "Proč dnes lidé žijí déle?"
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka píše:¨"... Díky moderní chirurgii a lepšímu ošetření se dařilo prodloužit pacientovo utrpení o jeden až dva roky. ..."
Tiez som sa zacitala do tej stranky, ale toto je fakt perla :)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Fajn, že jsi zase tady... :)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Dovolená byla fajn, Španělsko, moře, sluníčko, všude samé kytičky a spousta dobrého ovoce - idylka. Až na to, že jsem celou dobu hřešila, drahá sestřička mě zlomila - no děs. I když je fakt, že jsem ochutnala spoustu zajímavostí byť vařených. Tak jsem se teď pustila do dlouho plánovaného očistně-ozdravného půstu. Mám v plánu dotáhnout to na 21 dní. Dneska je to 8 den.
Probíhá to celkem dost v pohodě, až na občasné mírné pobolívání hlavy, většinou krátkodobé a asi 2 dny slaboučká nevolnost v žaludku. Jinak únava, ale není to nic strašného, dá se s tím normálně fungovat.
Dneska jsem běhala 2 hodiny po městě a kupodivu bez problémů. Zadýchání při výstupu do schodů je spíše důsledek dovolenkového lenošení a mizerné kondice. Destilka je ta nejhnusnější voda, ale jediná kterou si dovoluji, takže si říkám jak je úžasná, abych to na ní ještě vydržela :-). Zatím se mi daří celkem dodržovat jakýs pitný režim, přece jenom je dost teplo a sluníčko vysává tekutiny jak o život. Snad se mi podaří dotáhnout to až do konce. Mám pocit, že to dám.
Jsem zvědavá jaké to bude až se dostanu za krizi, to se mi zatím nepovedlo. Pachuť v puse fuuuuuj, ale je to lepší než loni při první 10tce.
Všechny zdravím a přeji pěkné sluníčkové a pohodové vita - dny.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

Sumicko zkusilas destilku zamrazit (kvuli krystalicke mrizce)?
http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... tilace.php
mne zacala chutnat prave az po teto procedure :P
jinak fandim a drzim pesti m:-)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

hmm, zajímavé - vyzkouším, až na tu teplotu, moje zuby teď opravdu nemají rády studené :D . Takže to budu muset nechat ohřát na teplotu okolí. Jinak je taky zajímave, že voda lehce změní chuť když se přelije z plastu do skla.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

Sumicka píše:vyzkouším, až na tu teplotu, moje zuby teď opravdu nemají rády studené :D
to ani ja ne zvlast pri pustu a uz vubec :!: ne do plastu,
je to narocny na cas, ale kdyz uz pustujes, myslim, ze to stoji za to :P = ZE STOJIS ZA TO :P :P
jeden den destiluju
pak ve sklinkach od okurek (cca 4 litry) zamrazuju,
pak rozmrazuju :roll: :roll: :roll: podle chlapu jsem padla na hlavu ("moc ctes") (:-)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

To je dobrý :D , můj chlap si taky občas ťuká na čelo, ale s přibývajícími dny nasazuje ustaraný výraz - "..doufám, že víš co děláš a kdy s tím skončit .." Jo vím.
Nemám destilační přístroj a nemám na něj peníze, takže kupuju destilku po 5 litrech v obchodě a tam ji mají v plastových lahvích, jinak ji neseženu a do lékarny chodit kupovat předraženou hnusobu "aqua purifikata" taky nechci. To se nedá pít ani normálně, natož při půstu.

Jen jsem zvědavá jak se bude dařit návratovka, trochu se jí bojím, protože se mi zatím ani cvičné krátké návratovky moc nedařili, ale snad to tentokrát vyjde.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od chatelle »

tyy jo Sumi, uz osmy den? Skvele. At Ti to vydrzi co nejdyl, nejlip na tu 21, ale i ted uz je to uspech! A vubec to, ze ses ted dala na pust, kdyz je leto.. To ja vyuzivam, ze je vseho dost :) Na navratovky tady trpi vsichni, toak přeji hodne sily a vule.
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

asi bych zamrazila i tu kupovanou 8)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

Zmrazení vody nejen kvůli krystalizaci, ale Jarda v jiném svém článku radí i jak vodu mrazením demineralizovat: http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... razeni.php ... Dá se tak nahradit destilovaná voda při půstu. Zrovna včera jsem to zkusil na kohoutkovou vodu a výsledek mě dost příjemně překvapil, myslím že už nebudu potřebovat shánět destilovanou vodu. ... Jarda někde uváděl že krystalická mřížka se začne rozpadat až při ohřátí nad 50°C, takže lze takovou vodu i mírně ohřát před pitím a je stále stejně dobrá.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

No já to určitě zkusím zamrazit, třeba to bude líp chutnat. Už mi ta voda leze krkem. Celkem chápu, že si někdo dá radějí pár dní sucháč :D , ale do toho v tomhle období není asi radno zacházet, nehledě na to, že když se nenapiju aspoň toho minima, které zvládám, tak se mi tělo hned ozve.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:Zmrazení vody nejen kvůli krystalizaci, ale Jarda v jiném svém článku radí i jak vodu mrazením demineralizovat: http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... razeni.php ... Dá se tak nahradit destilovaná voda při půstu. Zrovna včera jsem to zkusil na kohoutkovou vodu a výsledek mě dost příjemně překvapil, myslím že už nebudu potřebovat shánět destilovanou vodu. ... Jarda někde uváděl že krystalická mřížka se začne rozpadat až při ohřátí nad 50°C, takže lze takovou vodu i mírně ohřát před pitím a je stále stejně dobrá.
aaa, tak takto! Vylit to co nezamrzne hned. :shock: :D
Ja vzdycky jen mrazila. A pritom je to tak logicke...primesy, ktere oddaluji zamrznuti jsou ten "odpad"....
V Praze to smrdelo i po rozmrazeni, protoze jsem mrazila sakumprdum pet lahev a pak nechala roztat.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluska »

Sumicka píše:, takže kupuju destilku po 5 litrech v obchodě a tam ji mají v plastových lahvích
destilka v plastu? :?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka, drzim palce pri poste. Ja teraz v lete pri tom mnozstve ovocia skratka posty nezvladam, ledva tie jednodenne.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

No já jsem tak trochu neměla na výběr, protože bych to jinak nedala. Půst je lepší při dovolené, přece jen si můžu den řešit po svém a když potřebuji relax, nebo pospat, tak můžu. Při práci to taky jde, ale není to ono.
Dneska je to síla, žaludek se zlobí a voda je velké zlo. Destilku jsem zamrazila, ale po rozmražení hrůza - asi chyba při tom odstraňování odpadů. Takže jsem dala trochu obyčejné vody - taky nic moc. Asi to v pondělí ukončím, protože žaludek je nějaký špatný. Asi to překyselení je už moc. Tak pořád čekám na ty zlomy po krizi a pořád nějak nic, tak možná jindy. Voda mi dělá mírnou žaludeční nevolnost - v leže, nebo sedě, se to dá zvládnout, ale tohle v práci provozovat nemůžu :), je to jenom chvilkové, ale dohromady s celkovou únavou už to dává člověku zabrat.
V pondělí to bude 14 dní půst - je to dlouhý. Nicméně mám pocit, že mě to přece jen trochu srovnalo a kousíček posunulo, tak uvidím jak se mi bude dařit návratovka.
Ostatně by mě zajímalo, jak se vlastně má správá návratovka rozpočítat? Já to tuší, ale jistá si tím nejsem. Začnu šťávičkama (obligátní jablíčko a mrkev) mix 1:1 s vodou. Pak se ten mix s vodou zmenší až bude čistá šťáva - tohle nevím na kolik dní bych to měla rozložit. Pak se začne pevnou stravou v kašičkové formě a potom už to půjde po troškách kousat normální ovozel - jen musím udržet malé dávky. Celá návratovka by měla být tak dlouhá jako půst, jen ty poměry v rámci návratovky nevím.
No uvidíme, třeba se to povede.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Takže 14 dní - můj dosavadní rekord. Je to fajn. Teď si hlídám návratovku, takže šťávičkuju - to je úplný balzám, to by člověk neřekl, jak může být mrkev a jabko vynikající :lol: . První doušky ředěné 1:1 byly moc silné, takže jsem to musela naředit ještě víc. Pak už to šlo a jen po malých doušcích, jinak jsem cítila nepříjemné pocity v žaludku (šutry a tak.) Teď už můžu i trochu větší objem a ředím míň.
Únava opadla a je mi celkově dobře. Ozývá se hlad, takže piju častěji. Jestli se mi to povede udržet tak to bude bomba. Doma na mě už čekají kaki a jiné dobroty, ale s tím musím ještě pár dní počkat.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od chatelle »

Sumicka píše:Takže 14 dní - můj dosavadní rekord. Je to fajn. Teď si hlídám návratovku, takže šťávičkuju - to je úplný balzám, to by člověk neřekl, jak může být mrkev a jabko vynikající :lol: . První doušky ředěné 1:1 byly moc silné, takže jsem to musela naředit ještě víc. Pak už to šlo a jen po malých doušcích, jinak jsem cítila nepříjemné pocity v žaludku (šutry a tak.) Teď už můžu i trochu větší objem a ředím míň.
Únava opadla a je mi celkově dobře. Ozývá se hlad, takže piju častěji. Jestli se mi to povede udržet tak to bude bomba. Doma na mě už čekají kaki a jiné dobroty, ale s tím musím ještě pár dní počkat.
ty jo Sumi, super! Ses fakt dobra, velky obdiv! Je fajn, ze navratovku takhle zvladas, tak hodne sil, vydrz, pak se ti to vrati ;-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumi, si uzasna. V mnohych veciach.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od s.arik »

úžasné, moc gratuluji!
Sumicka píše:No já jsem tak trochu neměla na výběr, protože bych to jinak nedala. Půst je lepší při dovolené
mám tomu rozumět tak, že jsi dovolenou strávila někde na poušti? :) v prostředí, kde je méně lákadel?
mi to doma/na ulici/v obchodě/při krmení dítěte vůůůůbec nejde :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Sumi, respekt!!!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od RadkaS »

Taky se pridavam ke gratulantum. Je to uzasny vykon m:-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluska »

Take gratuluju a drzim pesti s navratovkou. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Děkuji, to jsem ani nečekala :oops: , dovolenou jsem měla 4 týdny, takže 2 týdny ještě v pohodě a pak hurá na půst. Návratovka zatím dobrá, bříško si celkem jednozačně diktuje co je v pořádku a co ne. Včera jsem neodolala jednomu kaki a i když bylo vynikající, tak to bylo ještě příliš hutné a měla jsem to v žaludku takové těžké. Kousala jsem jak o život a stejně to nestačilo. Takže dneska rozmixovaný melounek (Piel de Sapo) byl malinký jenom kilo, takový žebráček. Ach jo ve Španělsku měli nejmenší 4 - 5 kg. Mňam.
Nemůžu toho moc - oči by jedly a břicho nemůže, tak to nepřepínám.

Dneska jsem se rozloučila se svým pejskem, museli jsme ho uspat, už se nemohl ani postavit na nohy. Totální selhání ledvin a v návaznosti na to i kolaps celého organismu. Bojoval s tím až do poslední chvíle. :cry: Je mi z toho zle, ale na druhou stranu už s tím nešlo nic udělat a trápit ho jsem nechtěla. :cry: Bylo mu 13,5 roků. Stejně to bez psiny nevydržím a po nějakém štěnisku se podívám.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

:(
to je mi luto ;(
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Holka, ty teď máš vyloženě zlomové období. Ale bude dobře, myslím, že to cítíš i ty.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak ať už se to dolomí a skončí to. :(

Jinak aspoň návratovka je zatím v pohodě, už se mi rozhýbaly k činnosti i střeva, takže nějaká ta pozitiva se najdou.
Jím už celé kousky, ale musím je hodně kousat. Zjistila jsem, že začínat je lepší zeleninou, ovocný cukr přece jen kyselí, takže po překyseleném půstu je lepší zásaditá zelenina. Koupila jsem si okurek - vypadal velmi chutně, když jsem ho rozřízla byl nějaký dutý a po ochutnání šel málem do koše. Byl čerstvý, ale totálně bez chuti. Dovoz. Hrůza. Budu muset pro zeleninu na Rynek. Rajčátka ze zahrádky to je oproti tomu balzám na chuťové buňky. Jo a musím se pochlubit - ani zrníčko soli :) , u mě je to náročné se solí, tak se mi to třeba povede udržet.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

S chutou na sol Ti nepomaha ani stopkaty celer? Ten sa mi zda slany, mozno ako barlicka by zabral...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sweetie »

mas silnou vuli. taky jsem ted ochutnala domaci cherry rajcata a fakt balzam:) tak at je dobre.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Celer zkusím, je to docela zajímavé zkoušet chutě bez "berliček". Nicméně chce to opravdu čerstvou zeleninu a ovoce, protože to z velkých obchodů - dovozy a pod. je takové prázdné, jakoby tomu něco chybělo, chuť nevýrazná nebo mdlá, i když je to třeba na pohled pěkné.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka píše:...protože to z velkých obchodů - dovozy a pod. je takové prázdné, jakoby tomu něco chybělo, chuť nevýrazná nebo mdlá, i když je to třeba na pohled pěkné.
Presne tak. Keby som bola odkazana len na velkoobchody, tak to zabalim. Parkrat som cosi kupila, ale ani marhule, ani broskyne, ani NIC sa nevyrovna domacemu ovociu. Mozno este trhovnici by to mohli zachranit, ale aj tam su spekulanti.
Vdakabohu za nasu zahradu. Tam vsetko chuti ako ma.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

NO jo jenže na zahrádce toho není dost. Rajčátka dozrávají postupně a stíháme je sníst dost rychle, takže ještě dokupuju. DNeska jsem byla na trhu a je to o něčem jiném. Samé dobroty, už bych se zase přejídala. Držím se, návratovka se blíží skoro ideálu :) .
Taky mám před sebou něco na co se moc těším - v neděli si pojedeme pro štěňátko. Juchůůů. Bude to zase pudlík, ale tentokrát královský, takže pes jak se patří :). Akorát nevím co na to řekne máti, protože měla nějaké proslovy, že žádnýho psa už doma nechce (máme ještě jednoho - bratr toho, co nám zemřel). No jenže já si myslím, že nejlepší léčba na ztrátu pejska, je štěně. Než se dívat na prázdný pelíšek a hračky se kterýma si nikdo nehraje. :cry: ... i tak to není jednoduché.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluska »

Sumicka píše: Držím se, návratovka se blíží skoro ideálu :) .
Tak to jsi opravdu šikovná a vydrž! :)
S pejskem mě to mrzí, ale to je život, asi musel jít... Jemu je už dobře a teď je na vás se s tím vyrovnat. Novým štěnětem asi nejrychleji. Štěně vás nenechá se moc babrat ve smutku. Královský pudl se mi vždy líbil povahou, jak je distancovaný od cizích a oddaný pánům (a míň uštěkaný než ti malí). Jaká to bude barva?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Potom nam ho cvakni fotakom, nech si ho vieme predstavit ;)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak štěník už je doma - jmenuje se Nik, je mu 10 týdnů (ještě je to takové psí mimino) je černý jak bota a miloučký, jak to jen štěňata umí. Pomalu se učí reagovat na volání jménem a vysvětlujeme, že loužičky se dělají jen na určeném místě s plínou a ne kde se nám zachce :-). Apetit má větší jak ten starší pesan. Je to docela záhul, ale krásný. Ještě, že můžu být pár dní doma a navyknout ho na domácí režim.
Návratovku jsem dneska cíleně pokazila, protože jsem dělala houby a to je asi jediné jídlo, které jsem ochotna jíst vita nevita :oops: . Jinak ostatní papka je v pohodě. Teď převažuje meloun a rajčátka.

Nik spí vedle mě - nalepený na mojí noze a štěká ze spaní :lol: , tohle mi chybělo. Basťák byl posledního půl roku takový špatný, že už jsem si skoro přála, aby usnul a nevzbudil se. Tohle malé psino přineslo, zase radost a plno života do stojatých vod. Věřím, že mi to Bastien nebude mít za zlé.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Renáta »

Sumicka píše:Tohle malé psino přineslo, zase radost a plno života do stojatých vod.
Bastien sa určite teší, že si šťastná :wink:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Štěňátku se daří, roste před očima, pomalu se osamostatňuje. Už odvážně chodí sám na balkon kontrolovat kolemjdoucí a chvilku tam i vydrží i když mu nestojím za zadkem, taky se přestal lepit na nohy při každém pokusu změnit pozici u linky při vaření. Zjistil, že kontrolovat paničku je mnohem pohodlnější zpod stolu. Na zahrádce už odvážně šmějdí i mimo dohled, kontroluje žratelnost rostlinek a provokuje Marka - ten už taky pochopil, že jde o nového člena smečky a dokonce už si občas má tendenci hrát. Má neustálou potřebu všechno kolem okusovat, tak se snažím uhájit aspoň domácí vybavení. Naštěstí jsme pořád s ním, tak zatím nic neponičil. Má dost kostiček na žvýkání, ale aspoň to zkouší.
A musím se pochlubit - to sem určitě patří - pejsek už je převedený na BARF, takže ve stylu paničky, každému co mu patří, pejskovi maso a kostičky s přídavkem ovozelu, panička ovozel s malými úlety ve stylu restované zeleniny, tepelně upravovaných houbiček a kozího sýra. Za 14 dní už se budeme moct podívat na cvičák za pejsky a domluvíme výcvikové hodiny. Docela se na to těším, vyblbnout se se psy venku, pokud bude aspoň trochu slušné počasí, tak to bude paráda.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Odpovědět