Sumicka - pochopení!?

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Samira píše:Velmi sa tesim, za Teba, za manzela i to malinke.
Blahozelam!!!

Takto budu vyzerat rodinne albumy :D
http://www.rulez-t.info/uploads/posts/1 ... ti_003.jpg
Jo to je skoro přesné, jen tam není žádné hodně malinkaté mláďátko :-), takže jedině pozdější foto. :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak jsem se dneska setkala s hodně rozdílným přístupem lékařských odborníků. Jednak kromě toho drobečka mi našli ještě asi 1,5 cm krevní výron, takže se nesmím moc hýbat, aby se to vstřebalo a aby mimko mohlo spokojeně růst. - 14 dní neschopenka, ale jinak pohoda. Moje gynekoložka, když jsem za ní přišla, že mě předávají do její dlohodobé péče byla na jednu stranu ráda, že se konečně povedlo mimko, ale vzápětí nasadila totální extrém, že bych měla být na neschopence až do porodu. Strašná představa, začala vyjmenovávat co všechno mi hrozí - docela mě pobavila s virozama - od té doby co jsem na vita nevím co je to chřipka, nachlazení, angína apod. - no ale to paní dochtor netuší. Nicméně jsem ji sdělila, že plně chápu vážnost těchto sdělení, ale pokud nebude extra vážný důvod k sezení doma, tak prostě budu žít aktivně a do práce hodlám chodit, dokud se mi a malýmu bude chtít. No a pak si má člověk vybrat. Ještě, že fungují něco jako instinkty. Ten výron je potřeba nechat v klidu a vstřebat to mi dává smysl, ale jinak nevím proč bych měla být jak nemohoucí hromádka neštěstí.
Prostě si to těhotenství hodlám užívat :-).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fiona »

Jaj, k tem doktorum se fakt chodi za trest :?
Jeste ze jses dost silna si nenechat od nich nabulikovat invaliditu :) Tak se s malym drzte statecne!
m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Znám to trochu i z té druhé strany, takže ty doktory v dnešní době neustálých žalob, kdy se každý snaží vytřískat ze všeho co největší odškodné i chápu. Pořád je pro ně méně rizikové udělat z těhotné invalidu, než mít pak na krku žalobu za zanedbání péče.
A v těchto případech vymodlených miminek jsou nejen nastávající matky, ale i zainteresované rodiny z obou stran jako časované bomby. Ono ještě v případě nějaké diagnózy je člověk ochoten připustit minimální riziko, ale pokud jde o těhotnou, tak se pochopitelně automaticky očekává, že ve finále přibude domů nejen zdravá rodička, ale taky ještě minimálně jeden človíček a myslím, že si každý umí představit, co následuje, když se tak nestane:-((((

Sumičko, nevím, z jakého důvodu se ta sraženina udělala, ani jak dlouho může trvat, než se vstřebá a jestli je nějaké riziko, že se udělá další, ale buď opatrná. Tím tě nenabádám k tomu, aby sis zažádala o invalidní důchod, ale přece jen je lepší živý zbabělec, než mrtvý hrdina!!!

Já nevím, ale třeba konkrétně v těchto případech kolem těhotenství a porodu bych z toho zdravotnického personálu nedělala úplné voly....
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od cepheus »

Eva.cz píše:Tím tě nenabádám k tomu, aby sis zažádala o invalidní důchod, ale přece jen je lepší živý zbabělec, než mrtvý hrdina!!!
Moje řeč ! :D Sice jsem těhotnej nikdy nebyl, ale chmatnul bych v tomto případě po neschopence, nechal si napsat nějaký ty vycházky a byl (aktivní) radši doma než v práci .. práce neuteče, není zajíc. :D :wink:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

To je pravda a já jsem si ji vědoma, taky už jsem doma na neschopence. Jak jsem psala, dává mi to smysl - je problém, řeším problém a protože nemám zkušenosti, tak poslouchám doktory, baštím pilule - hormony a jsem doma. Akorát si myslím, že být doma až do porodu, pokud nebudou problémy, není nutné. Potřebuji se hýbat a něco dělat, kontakt s lidma a tak.
Posledních pár dní se u mě střídají nálady a jsem unavená. Bolí mě zub, který se mi za blombou trochu uštípnul, takže musím k zubařce. CHvíli jsem šťastná a v pohodě, pak se zase bojím. Ten strach je vždy vázán na nějaké katastrofické vize, které mi sdělí doktorka. Teď se vyhrabávám z těch zastrašujících informací od paní DR. Vím, že k tomu má pádný důvod, ale u mě to způsobuje pád do strachu a špatnou psychiku, místo abych se těšila z miminka, tak přemýšlím, co se může stát a pod. Tohle ji budu muset rozmluvit, pokud něco hrozí, tak konkrétně a jen pokud se u mě něco v tom smyslu objeví. Raději nějaké coby kdyby ať mi něříká.
Taky se mi začalo objevovat mlezivo, což mě příjde trochu předčasné. Hmm ještě to bude zábava. :-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka,
keby som bola tehotna, asi tiez skoncim na rizikovom, s tou mojou povysivanou maternicou... Najviac by som sa bala, ze doma by som sa prehnane pozorovala a hladala problemy, kde nie su. Preto ciastocne chapem Teba, ze chces pracovat, ciastocne aj lekarku, ktora neche nic podcenit.
Mne by vyhovovalo, keby som mohla chodit do prace na take 4 hodinky denne. To by sa nejako nedalo u Teba vybavit? Asi nie, vsak? Natolko pruzne pracoviska nemame :(
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

No to by právě u mě šlo. A šéf je ochoten mi vyjít vstříct. Končí semestr, takže studenty teď minimálně 4 měsíce (až na vyjímky) neuvidím, pracuji v sedě u počítače v kaclíku, kde jsem ještě s kolegyní. Takže celkem pohodové podmínky pro klidný vývoj mimka a lepší psychiku maminky. Jak píšeš Sami, jsem doma a přemýšlím nad blbostma a sleduji kde co, slyším trávu růst a podobně a to jsem doma teprve jeden den. :roll:
Všechno je osudu, ono se to nějak vyvine. Třeba jen potřebuji překonat nějaké období a zase bude líp.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Holky, my asi už máme s Cepheem přece jen něco "přerobene", tak uvažujeme jinak :D
Já mám pocit, že bych se doma nenudila, ale samozřejmě jen při dobrovolném pobytu, ne proto, že mi něco je a do práce nemůžu, nebo že jsem nezaměstnaná, protože na práci ne a ne narazit.
Takže taková těhotenská neschopenka s vycházkami, jak psal Cepheus, to si představit fakt umím. Vyspat se do růžova, sbírat rozumy v knížkách a na netu, zjišťovat, jak na v brzké době příchozího prďolu, něco uštrykovat, jít se projít, zajít za segrama, kámoškama, jo, myslím, že bych to těch pár měsíců vydržela (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od RadkaS »

Eva.cz píše:Holky, my asi už máme s Cepheem přece jen něco "přerobene", tak uvažujeme jinak :D
Já mám pocit, že bych se doma nenudila, ale samozřejmě jen při dobrovolném pobytu, ne proto, že mi něco je a do práce nemůžu, nebo že jsem nezaměstnaná, protože na práci ne a ne narazit.
Takže taková těhotenská neschopenka s vycházkami, jak psal Cepheus, to si představit fakt umím. Vyspat se do růžova, sbírat rozumy v knížkách a na netu, zjišťovat, jak na v brzké době příchozího prďolu, něco uštrykovat, jít se projít, zajít za segrama, kámoškama, jo, myslím, že bych to těch pár měsíců vydržela (:-)
No, to nas je vic, co to mame prerobene :P , ja uz si ani nedovedu predstavit, to omezeni, ze bych mela byt zamestnanec... . >:-)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

:-) Hmm, vidím, že mám na čem pracovat. Taky si umím najít doma činnost, ale práci nemám hotovou a tak mám pořád výčitky. Navíc jste dámy nejspíš samostatné jednotky žijící bez dozoru rodičů :-). Já mám maminku o patro níž a nejde se odříznout zavřenými dveřmi. Někdy je to fajn, ale občas z toho lezu po zdi. :twisted: Na rozdíl od vás jsem zvyklá chodit do práce a leckdy tam být i hodně dlouho, spolupracovat na projektech a dělat různé věci, je to práce, která mě celkem baví. Doma jsem na dovolené a odpočívám, ale nevydržím to dlouho. Po určité době mě to leze na mozek a blbnu.
Ale nějak se s tím srovnám, přizpůsobím se svému stavu a mimku.
m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:...Já mám pocit, že bych se doma nenudila, ale samozřejmě jen při dobrovolném pobytu, ne proto, že mi něco je a do práce nemůžu, nebo že jsem nezaměstnaná, protože na práci ne a ne narazit.
Takže taková těhotenská neschopenka s vycházkami...
Nie, nie, nie Evi,
ja si viem velmi krasne predstavit byt doma, sprtat informacie o babatkach a pripravovat sa. Ale to by som ako pises, musela byt doma absolutne zdrava. Akonahle by ma vsak lekarka "uistila" o tom, ze nieco nie je v poriadku, tak panika a stres by boli silnejsie. Poznam sa ;)
Ja sa doma NIKDY nenudim, naopak, nestiham, den by mohol mat 48 hodin a aj tak by mi bolo malo. Ale byt sama doma s nejakym zdravotnym problemikom, odrezana od ludi, na ktorych som zvyknuta, by mi neprospelo.
Strasne sa tesim na matersku a vychutnam si ju do dna s kazdym dietatom a prisaham, ze sa do prace hrnut nebudem. Mne je tu dobre. Kazdy dlhsi pobyt doma (2x3mesiace nezamestnana + marodky) bol pre mna prinosom. Podmienka - bola som ZDRAVA (alebo vo faze uzdravovania).
Sumicka, zariad si tak, aby si sa Ty citila co najkomfortnejsie. Ci sedis doma za PC alebo v praci, je asi uplne jedno. Az na tu cestu do/z prace.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Eva.cz píše:Holky, my asi už máme s Cepheem přece jen něco "přerobene", tak uvažujeme jinak :D
Já mám pocit, že bych se doma nenudila, ale samozřejmě jen při dobrovolném pobytu, ne proto, že mi něco je a do práce nemůžu, nebo že jsem nezaměstnaná, protože na práci ne a ne narazit.
Takže taková těhotenská neschopenka s vycházkami, jak psal Cepheus, to si představit fakt umím.
To si představit taky umím. Hodně dobře. :)
Ale zase když Sumičku práce baví a vyhovuje... a ještě ta možnost pracovat míň hodin - pohoda.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

RadkaS píše:ja uz si ani nedovedu predstavit, to omezeni, ze bych mela byt zamestnanec... . >:-)
v dobrém závidím. :)))
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Sumicka píše: Na rozdíl od vás jsem zvyklá chodit do práce a leckdy tam být i hodně dlouho, spolupracovat na projektech a dělat různé věci, je to práce, která mě celkem baví.
Právě že za těch více, než pětadvacet let jsem zvyklá až moc :?
Pavluška píše:
RadkaS píše:ja uz si ani nedovedu predstavit, to omezeni, ze bych mela byt zamestnanec... . >:-)
v dobrém závidím. :)))
Taky tak :wink:
Chtěla bych to mít jak Forest Gump, když sekal trávu pro potěšení a zadarmo, protože mu ta "zelinářská" firma vynášela :wink: :wink: :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Pavluška píše: Ale zase když Sumičku práce baví a vyhovuje... a ještě ta možnost pracovat míň hodin - pohoda.
Přesně tak. Však má holka rozum :wink:

Ale pro jistotu na ni dohlídem, kdyby jedna mamka nestačila (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Eva.cz píše:Chtěla bych to mít jak Forest Gump, když sekal trávu pro potěšení a zadarmo, protože mu ta "zelinářská" firma vynášela :wink: :wink: :wink:
Já bych pro potěšení plavala v moři. Taky zadarmo. :lol: Až mě bude něco vynášet nebo budu na mateřské.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od culka »

Mna obcas vynesie moja rodina. Ako sa u nas hovori bez rebrika na huru. Ale to je asi ine vynesenie si myslim. :wink:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Dneska je to mnohem lepší, trochu jsem se prospala, taky jsem ukočírovala chutě a hned je líp :-).
Vaše příspěvky mi taky pomohly k dobré náladě, zase je fajn na světě. :D
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

culka píše:Mna obcas vynesie moja rodina. Ako sa u nas hovori bez rebrika na huru. Ale to je asi ine vynesenie si myslim. :wink:
Také znám - ale od těch nejbližších víš, že tě mají rádi, že jim na tobě záleží a mluví z nich třeba jen strach apod. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluška »

Sumicka píše:zase je fajn na světě. :D
Sláva! Ten prcek si zaslouží mamču v pohodě. ;)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Sumicka píše: Vaše příspěvky mi taky pomohly k dobré náladě, zase je fajn na světě. :D
Jeden hezký příběh:

Tranjee se toulal po lese. Měl takové procházky rád, rád se díval na stromy, trávu a vůbec. Měl radost, že fouká mírný větřík, měl radost z toho, že pálí slunce. Bezcílně spokojeně bloumal lesem, až došel k brlohu medvěda Brogieho.
Medvěd byl zalezlý a spal. Tranjee to nechápal. Takový krásný den, a on spí! Opravdu to nechápal. Odešel od medvěda zpátky do lesa na procházku, ale klidný ne byl. Za chvíli se k Brogiemu vrátil a strčil do něho:
"Brogie, vstávej ! Je překrásně, pojď se podívat !" Medvěd jen cosi nesrozumitelně zabručel. Tranjee do něj strčil znovu:
"Brogie, ty prospíš nejkrásnější chvíle života! Vstávej!"
Medvěd znovu zabručel a otevřel oči:
"Co děláš rámus, Tranjee ? Já vím, že je krásně."
"Ale spíš !"
"No ano," odpověděl rozvážně medvěd, "venku je opravdu krásně. Ale v mých snech je ještě krásněji, víš ?"
A medvěd Brogie se převalil na druhý bok a zase spokojeně usnul.
Naposledy upravil(a) Eva.cz dne čtv kvě 20, 2010 7:59, celkem upraveno 1 x.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fiona »

Aha :)
Medvidka celkem chapu. Toho exota co provokuje spici medvedy uz min :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Fiona píše:Aha :)
Medvidka celkem chapu. Toho exota co provokuje spici medvedy uz min :)
Taky to tak občas mívám, Fio :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jsem medvídek, spinkám 12 hodin a je mi dobře :-). Jak malý děcko :-). Konečně jsem se trochu ovládla a zase se držím tak na 95% vita, "úlety" jsou trocha vařené rýže, nebo hromádka sterilovaných houbiček. Nemám chutě - jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží :? . Dokonce jsem dneska nedokázala zdlábnout svoji obvyklou porci salátku a jedla jsem to nadvakrát. Cítím se dobře, od pondělí odpoledne až do cca středy ráno jsem měla nějakou zhoršenou psychiku, ale teď už je to zase v ažuru :) . Kdyby mě tak strašně nebolely a nesvědily prsa, tak se vznáším spokojeností.
Jo a váha si ze mě dělá legraci, protože mám zase o 2 kg méně. To bude ještě zajímavé sledovat, co se bude dít. Ten úbytek je tak za posledních cca 4-5 dní.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fiona »

Mas v sobe mamozroutka :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Sumicka píše:aci, protože mám zase o 2 kg méně. To bude ještě zajímavé sledovat, co se bude dít. Ten úbytek je tak za posledních cca 4-5 dní.
:D Mi zpočátku sestra připisovala kila, abych jakože přibírala a já furt nic, tak pak už to vzdala. Možná to budeš mít taky tak a v konečném dopadu v těhotenství zhubneš. Když vezmu, že jem přibrala 6 kg, kluk měl čtyři, něco váží placenta, plodová voda, tak těhotenství byla docela fajn odtučňovací kúra :wink:
Pro tebe je to určitě lepší, než se pak muset zbavovat nadváhy. Jsi šikula, drž se, kočko!!! :wink:
Naposledy upravil(a) Eva.cz dne pát kvě 21, 2010 9:35, celkem upraveno 1 x.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

To je dobrý, je možné, že na vita se opravdu stane těhotenství nejen fajn, ale také odtučňovací kůrou :-). Uvidím jak to prospívá malému, v pondělí se na něj zase budu moct podívat, na kontrole, bude to 8 týden už by měl mít skoro 1 cm - samotné embryo.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

Sumicka píše:To je dobrý, je možné, že na vita se opravdu stane těhotenství nejen fajn, ale také odtučňovací kůrou :-)
A to Te ceka kojeni a materska "dovolena" :P
mne se behem tohoto obdobi ztratily skvarky i svaly narostly
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

vlastne se rika speky (v tomhle sortimentu se fakt nevyznam)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

:lol: tak na to se těším, bez škvarků i tuků bude fajn, ale hlavně se těším na nový život.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

Je to hezky jak se tetelim s Tebou i kdyz nemam koncepcni naladu
Tesis se urcite moc, ale stejne to co prijde si jen tezko lze predstavit.
Po prvnim porodu jsem se citila jako panenka Maria - bez ironie
kazdy to ma jinak - ti andele ale prijdou tutove :!:

Takze umyt vlasy a oholit si nohy :?: :lol:
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak dneska jsem zase byla na ultrazvuku, srdíčko stále tluče, takže malé se má k světu. Akorát paní doktorka naměřila jiné hodnoty než předtím pan doktor, no nejspíš za to může jiná technika. Výron je vstřebán, takže pokud bude všechno ok, tak tu neschopenku po příští kontrole končím. Mimko mi začíná vysvětlovat co bude mamka papat, takže už žádné úlety. Při pohledu na dnešní maminčin vegetariánský oběd (smažený květák, brambory a okurkový salát) to sice trochu vonělo (tohle jídlo jsem mívala ráda), ale představa, že bych to snědla, vyvolala pocit nevolnosti. Takže si dávám své smoothie, večer to bude zase salátek. Taky ty úlety (objemově malé) způsobili 1 den zácpu a následující den jsem myslela, že se na záchodě zblázním bolestí. Dobře mi tak.
Banány mě překyselují - zvláštní zjištění, budu je muset omezit, vyměnila jsem je zatím za jablíčka, ty jsou v pohodě. Nejlepší je samozřejmě zelený salát. Taky mám potřebu méně jíst, rychle se zasytím. No zajímavý vývoj, uvidím jak budu pokračovat. Přesto jsem dneska na kalhotech cítila, že jsou nějaké těsnější, možná jen málo pohybu. Zvážím se až zítra.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Samé dobré zprávy :) !
A ty zkrocené chutě, to je fajn. Porodíš a ještě budeš šlankovní lasice :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak mám o kilo více, ale tomu nepřikládám moc důležitost. Spíš mám v puse jak v polepšovně, jako kdyby nějaký projev detoxu a nejde to zrušit. Vařený kvůli tomu jíst nebudu, při pomyšlení se mi dělá lehce nevolno.
Občas cítím bodance nejen v podpaží, ale i v břiše - tak jsem koukala o co jde a nejspíš je to projev narůstání a změn v těle. Pod paží je to v souvislosti s růstem prsou a změn uvnitř, v bříšku zase změny v děloze - růst mimka apod. Tak jsem se trochu uklidnila i dr. mi to potvrdila. Snad mě nebude honit na ultrazvuk každý týden, na to bych se ... ne nemohla, zvědavost je velká, ale stejně si myslím, že by se to nemělo přehánět ani s tím ultrazvukem.
Bublinka se zvětšuje, srdíčko ťuká, červíček je o pár milimetrů větší :-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

Myslím že detox na začátku těhotenství opravdu nastává, proto i ty divné chutě např. na kyselé (alkalická kompenzace kyselosti v organismum, podobně jako při půstu). Takže - těhotenství je pro ženy velmi zdraví prospěšné. ;-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od s.arik »

Sumičko, po dlouhé době nakukuju a vidím, e se vede dobře, to je fajn :)

Pando, jak kyselé kompenzuje kyselost? :o
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jestli jsem to správně pochopila, tak kyselá chuť způsobuje posun k zásadovosti v organismu, aspoň tak mi to u některých jídel připadá, zatímco třeba sladká chuť se pak překlopí v kyselost. Např. u mě banány, když je sním, tak za půl hodiny mám v puse tak kyselou pachuť jako 2 den půstu.
Taky mi to příjde logické, že se v těhotenství tělo čistí, aby bylo pro mimko co nejlepší prostředí pro růst.
No je to poprvé a jak říkají zkušené, každé těhotenství může být jiné i u stejné mamky. Tak je to pro mně cesta objevů i když ve spoustě bodů velmi podobná těhotenství mojí maminky - genetika částečně funguje i tady :-).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:...Pando, jak kyselé kompenzuje kyselost? :o
Taky mi moc není jasné jak to funguje. :-) Jak napsala už Sumicka, např. citron a kyselé okurky působí v těle zásaditě (zásadotvorné potraviny) a snižují překyselení organismu. Při delším půstu mívám velkou chuť na citron, přestože ho běžně nejím.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Za poslední týden proběhlo pár nepříjemných procesů. Nechutenství (naštěstí nezvracím), únava a bolesti hlavy - asi 3 dny nonstop a zuby. Nechtenství se projevilo tím, že kromě ovoce mě nějak jídlo neláká a taky jím po mnohem menších dávkách než na začátku. Občas k večeru se to dalo obejít zabitou (uvařenou :) ) bramborou, nebo čočkovou polívkou. Jím jak vrabec. Teď je to trochu lepší, salátky po troškách zase zobu. Nic moc ideál, ale tohle mi dělá tělo a mimko. Bolest hlavy mi došla, když jsem jednu noc měla očistec ve formě bolesti ulomeného zubu - paráda, masochistům vřele doporučuji. Zuby už dostaly péči odborníka, sice to bude na etapy, ale díkybohu mám velmi dobrou zubařku. Tím byla vyřešena i hlava a pomalu se z toho dostávám. Pobyt na neschopence doma mě pěkně dostává v kombinaci s hormonálním šílenstvím mého těla vytváří velmi zvláštní pocity a efekty. Taky došlo na prudkou výměnu názorů mezi mnou a mamkou (trochu to s péčí přehání), kterou jsem sice rozumově chápala a emoce byly naprosto out of control - neznám a děsí mě to. Ještě, že vím, že je to dočasné.
Nemocenskou musím okamžitě ukončit a začít zase myslet na něco jiného a normálně fungovat. Díky mojí práci to můžu udělat, jinak bych asi skončila v blázinci, nebo na stromě.
Jsem zvědavá co se zase dovím na další kontrole a ultrazvuku, představa, že si budu vklidu nosit mimko a až bude čas, že ho prostě přivedu na svět, je bohužel pouhým snem nezkušené provorodičky. Ten kolotoč okolo je šílený a člověk je jak na houpačce. Sotva se cítím aspoň trochu v pohodě, přijde ustaraný pohled Dr. s nějakým mimochodem řečeným komentářem a je poklidu a do další kontroly je nad čím šrotovat a nervit. Vím, že to zní možná trochu hystericky :?: , ale pro člověka, který nemá zkušenosti a zažívá to poprvé, jsou to opravdu stavy neskutečné nejistoty a nekončících obav. Bude mimko odpovídat hodnotám v tabulkách :?: a když ne, jak moc jsou směrodatné? Budou mě kvůli tomu honit po všech čertech a budu se pořád bát co, že je to s mimkem špatně, nebo to vlastně špatně není? Jaké budou výsledky testů, není tam něco mimo tabulky? No to víte je vám 35 to už je velké riziko - matka důchodkyně :shock: :roll: .
Skláním se před všemi matkami, protože těhotenství je sice požehnaný stav, ale medicína vám z toho dokáže udělat soukromé peklo na zemi a to se nebavím o tom, co příjde po porodu ohledně mimka jeho péče a výchovy v následujích letech. Začínám chápat, proč některé soudobé matky, mají v hlavách "vypatláno" - to je zatuhnutí systému při přetížení. Bojím se, že dopadnu podobně, až mě tenhle systém po 8-9 měsících vyplivne, pěkně předžvýkanou a bude po mě chtít výchovu dítěte podle představ a trendů společnosti.
Ach jo - z toho čiší pěkná depka, ale věřím, že se to nějak zvládne. Měla jsem v noci sen (tenhle typ snů nemám ráda): byla jsem v nějakém obrovském potemnělém sále s několika lidmi, které jsem vnímala pozitivně (svítilo na ně slabounké světlo). Kolem nás však bylo obrovské množství negativní energie, která se stahovala na nás a já věděla, že se musíme spojit a přebít ten nápor něčím pozitivním. Šlo to strašně špatně a skoro jsme to prohrávali, ale pak přišel někdo s loučí, která vypadala jako kus Slunce na držáku, krásně to svítilo a dodalo nám to sílu překonat tu negaci - vzbudila jsem se. Nevím jestli jsme to přemohli, ale byla jsem z toho hodně nesvá. Naštěstí se mi takové sny nezdají příliš často. Je to asi důsledek té nejistoty a obav, které neustále mám.
No jsem se nějak rozepsala, ale asi to muselo ven. Je mi líp, jak fyzicky, tak i psychicky. Strašně mi pomáhá jedna věta, kterou mamka v pokusu o povzbuzení řekla asi před 14 dny:"Tohle mimko chce na svět!" :D Tak se snažím tomu věřit a když je mi blbě, tak si ji připomenu, nikdy bych nevěřila, jak to dokáže pomáhat. :)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumi,
mama ma pravdu. Tvoje mimi chce na svet, bude mat uzasnu mamku, mladucku, peknu, ziariacu a stastnu.
Tie sny... co dodat? Niekedy mam podobne.

Sumicka, si tu nase slniecko, co bude zivy dokaz toho, ze vita zena dokaze donosit zdrave dieta, ze vsetko bude v poriadku. Hlavu hore, ked to tak citis, skonci marodku a prides na ine myslienky, ved napokon kedykolvek sa na marodku mozes vratit, ked budes potrebovat.

Kamoska bola na rizikovom, mala vazne problemy. Zaujala priam skvely postoj - uplne sa skludnila, a ked nahodou zneistela, hned si opakovala, ze nema vyznam mat nejake strachy, lebo tym celu vec len zhorsi a ublizi miminu. Skus sa aj Ty dat dokopy, lahko sa mi to hovori, lebo som v tomto podobny typ ako Ty, mna hlodajuci cervik dokaze uplne rozhodit na niekolko dni. Verim vsak, ze si silnejsia ako ja a ze i v tomto mi pojdes prikladom. Drz sa.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fiona »

Sumi,
presne rozumim jake stavy prozivas, prestoze sama jeste tehotna nejsem. Ale jsme se prave rozhodli pocnout, a v hlave uz to sroti... Mam to tak nejak "dopredu" :roll: Neni to psina, kdyz si clovek uvedomi ze tentokrat uz nekope jen za sebe. Nekdy premyslim nad tim, proc clovek musi prochazet nejruznejsimi zivotnimi i psychickymi stavy, co mu jen nici nervy. Nebo lepereceno, jak by se to pripadne dalo vyuzit ci v dobre obratit. Mozna jako silovy trenink pro nervy? Aby byl clovek odolny ve chvili kdy to nejvic potrebuje, tj kdyz v sobe nosi novy zivot? Rikam si pokazde kdyz me neco nebo nekdo vytoci, ze je aspon dobre ze na vytoceni me osoby jsou potreba stale silnejsi kapky, jen tak neco uz opravdu z klidu nevyvede. Ale neprustrelny nejsme nikdo... mozna je to o tom, vedet kdy se zatnout a kdy naopak uvolnit...

Doktori se lehko ignoruji kdyz je clovek sam za sebe, ale tehotna zena ma kdoviproc jakousi obcanskou povinnost nechat se od nich dostrasit az do stavu, kdy uz opravdu nedokaze normalne porodit a stava se pacientem... Ono je fakt ze spousta zen by bez toho jejich rezani a epiduralu asi skapala i s ditetem. Otazka je proc. Nemocnictvi ma jeden z nejzakernejsich marketingu vubec. Tak dlouho se snazi cloveka ovladnout, pomoci povinych ockovani, dezinformaci, absurdniho dopovani antibiotiky a vyplachu mozku, ze se clovek v urcite fazi opravdu stava na "zdravotnictvi" zavislym a uz bez nej neprezije. Nejen ze zneuziva zakladni lidske hodnoty, ale vpodstate je to diktatura, ktera nema daleko k stredovekemu honu na carodejnice, k nemuz take dochazelo v te nejlepsi vire...

Vim ze zdravotnicky personal vcetne doktoru to nema lehke, delaji svou praci a vidi v ni smysl... to neni o nich. Mluvim spis o farmaceutickem prumyslu co temi figurkami hybe a ve jmenu zdravi a lasky materske vnucuje lidem svoje vyrobky, ktere docasne ulevi od symptomu (snad) a z cloveka spolehlive udelaji dlouhodobeho pacienta.

Blbe je, ze kazda budouci matka celi tehle oblude, ktera si dela narok na ni i dite, at chce nebo ne. Jeje, uz taky znim jak cerna kronika :) Tedy basnik chtel rict zhruba toto: myslim ze tvoje pocity jsou naprosto v poradku a maji realny zaklad. Na druhou stravu, jediny zpusob jak tu zatacku vybrat je zustat dokonale klidna, uvolnena a prozarena zevnitr, at se kolem deje cokoliv. Ukol hodny Mistra 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Lidka »

Mila Sumicko, chtela bych se zeptat trochu dal
Muzes si vybrat porodnici? Moje sestra dvakrat porodila ve Vrchlabi - jsme taky od Brna a cestu zvladli v pohode ale jsou tam penziony, kde se lze ubytovat predem...
Jeji porod byl klidny bez farmak bez prilisnych kontrol bez otravovani doktoru, hezky zazitek :D
Nebo pokud je nutny Obilnak, nepremyslis nad dulou, ta by Te mohla podrzet po vsech strankach i moralne pred MuDry.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Děkuji za vaši podporu, bohužel tímto končím deník mamky a až se z toho dostanu, tak budu pokračovat v deníku normální (?) ženy. Zastavilo se srdíčko a objevili se potíže, takže konec růžových vyhlídek. V úterý jdu na zákrok, možná, že do té doby odejde samo, i když asi ne. Ten sen, co jsem popisovala nebyl první, už jsem to jednou zažila a taky se vyplnil. Znamená to vždycky konec. :cry:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Jindra »

Sumicka píše:Děkuji za vaši podporu, bohužel tímto končím deník mamky a až se z toho dostanu, tak budu pokračovat v deníku normální (?) ženy
Ach ne!!
To je mi moc líto. Moc.
Totéž jsem zažil před sedmi lety.
Život je někdy smutný.
Dnes ale máme s ženou krásného zdravého nadmíru živého pětiletého kluka buka, tak neboj, zase bude líp.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od s.arik »

Sumičko, přeji mnoho sil! :(
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fiona »

Sumi, kez se z toho dostanes co nejdriv...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Jindra »

Sumicka píše:neznám a děsí mě to ... Ještě, že vím, že je to dočasné ...
sotva se cítím aspoň trochu v pohodě, přijde ustaraný pohled Dr. s nějakým mimochodem řečeným komentářem a je poklidu a do další kontroly je nad čím šrotovat a nervit ... stavy neskutečné nejistoty a nekončících obav ... budu se pořád bát že je to s mimkem špatně, nebo to vlastně špatně není ... není tam něco mimo tabulky ... měla jsem v noci sen ... vzbudila jsem se ... strašně mi pomáhá jedna věta, kterou mamka řekla
Holka dyť Ty seš uzlíček nervů :? Prosím Tě hleď s tím něco dělat. Psychická pohoda je v těhotenství taky důležitá. Na mimčo se musíš pořád a pořád těšit, ať si mudři a okolí říkaj co chcou. A na takovej debilní (promiň) sen máš zapomenout hned jak se probudíš. Prostě si říct "to se mi zas zdála kravina" a je to pryč. Nepřemýšlej o tom víc, dyť Tě to jenom deptá dál.
Než znovu otěhotníš, srovnej psychiku - a to je úkol i pro Tvého partnera, který Tě musí radostně podporovat (jestli teda můžu říct svůj názor). Pětatřicet není na těhotenství pořád ještě nic hroznýho; věkem se nestresuj.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Eva.cz »

Těšila jsem se, co je tady nového a ona taková smutná zpráva.
Každá rada, každé slovo je tady marné... holka, tenhle boj si musíš vybojovat ty, tak ať je to co nejdříve.

Na všechno připravené srdce ve strastech doufá,
ve šťastných chvílích se bojí změny osudu.
Zlé zimy sesílá i zahání
týž Jupiter.

Když nyní je zle,
nebude tak i v budoucnu: i Apollo
budí někdy lýrou mlčící Múzu,
nenapíná ustavičně luk.

V dobách tísně ukaž se
silný a statečný...
Q. Horatius
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od RadkaS »

Drz se holka!
Odpovědět