Sumicka - pochopení!?

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Mám radost z pejska a částečně i ze sebe. Půst mi hodně pomohl, protože se mi daří držet se vita. Úlety jsou jen malé a cíleně si je povoluji, protože mi pomáhají předcházet záchvatům žravosti nevita :).
Po půstu jsem se opravdu pečlivě držela návratovky a jen pomaličku přecházela na pevnou stravu a po malých dávkách. Doba kterou jsem tomu věnovala (i s půstem) 4 týdny byly akorát na změnu chutí a lepšímu naslouchání potřeb těla. Množství které v salátech jím je už normální, někdy i větší, ale zato nemám potřebu jíst vařené běžné jídlo. Mimo restované trochy zeleniny, kterou si namíchám do syrového salátku.
Fajn je, že i když vařím mému drahému "českou klasiku" tak to vařím bez ochutnávání a jí to pouze drahoušek. Nevadí mi to vaření. Teď ještě chystám pejskovi maso i trošku ovozelu a to mi mírně vadí, protože maso pro psi poněkud zapáchá, některé více a jiné méně, ale pes je šťastný a žere jako by to byla božská mana :).
Taky se solí jsem celkem v pohodě, protože se určitě vejdu do "tabulkového" 1g na den. Skoro to není v salátu poznat, ale stačí to, abych byla v pohodě. Doufám, že se podaří to udržet co nejdéle.
Protože se mi nepovedla 21, tak přemýšlím o opakování půstu, ale zkusím to až tak za měsíc, možná později. Pokud se povede zase 14 dní, bude to paráda. To bude letos poslední půst, možná že nejen pro letošek, ale to bude záležet na vývoji zdraví příští rok.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Vita se trochu sklouzává, ale naštěstí ne moc. Jinak hromada práce a práce a práce. Pejsek vyplní každičkou chvilku, takže je pořád co dělat. Štěník roste jako z vody, už má 40 cm a 8,5 kg. Packy má 2x tak velké jak náš 13 letý střeďák. Bude to pořádný bafan.
Já budu muset začít řešit zažívání, protože mám stále bílý jazyk uprostřed a popraskané okraje. Bohužel když jím hodně ovoce, tak je mi těžko a cítím nevoli žaludku, tak zkouším po troškách. Zelenina je celkem v pohodě, ale idelání je kombinace spařené zeleniny s čerstvou. Bohužel rohlík nevadí, ale syrová ovozela trochu vadí. Tak nevím čím se mi to tak kazí.
Při půstu byl žaludek celkem v pohodě, když neberu v potaz stálý slabý pocit hladu a občasné kručení - tak nevím, jestli je to normální, nebo to něco znamená. Vím, že při problémech se žaludkem není půst zrovna vhodnou léčebnou kůrou, ale špatně mi nebylo.
Zatím to řeším dopoledne ovoce (meloun, banán, mango, hruška apod.) poledne a odpoledne zeleninové saláty kombinované syrová zelenina s restovanou (min. oleje - 1 lžička a pár zrníček soli, to je opravdu minimum, není ani cítit). Kdyby mě to aspoň zbavilo chutí :D. No nějak to vybojuju, zkusím tomu pomoct puškvorcem.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak po delší době zase nakukuji :-). Vita - štěndo se má k světu a roste jak z vita stravy :lol: bude z něj malý maxipes. Já jsem zase o stupínek dál ve vita snažení, i když Vánoce tomu moc nenasvědčují. Tělo mi velmi jasně sděluje své názory na mé úlety a to docela důrazně, takže si zdaleka tolik nedovolím. Také jsem se dostala na další level po stránce nehmotné - emociální, spirituální ... nevím jak to jinak napsat. Došlo mi to co jsem sice věděla, ale nedávala jsem tomu dostatečný význam, dalo by se to shrnout dojedné věty: tělo i duše jedno jsou.
Takže teď se vylízávám z posledního úletu (2 plátky vltavínu a jedna čokoláda) a vím, že už to bude dobré. Doufám i v lepší směr pracovní, že mi to půjde líp a ve větší pohodě. Tak si to zatím barvím na růžovo - za měsíc na hory na lyže a pak další pokus o pokračovatele rodu.
Aktuálně mě pobolívá hlava a celkově se mi po vánocích zhoršilo zdraví, protože jsem se moc nedržela a za tu dobu co provozuji vita už se tělu opravdu nelíbí a dává to najevo, ale pozvolna se lepším, tak to bude fajn. Výkyvy, které v určité fázi přechodu vznikly už jsou jenom malé a je jich jen pár, takže to jde správným směrem.
Jsem ráda a spokojená i když z bolavou hlávkou - to přejde.
Pozdravuji všechny co se občas nebo i častěji nakouknou a přeji všem to nejkrásnější a nejlepší do nového roku, co jen si každý představí :D .
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od s.arik »

i tobě hezký nový rok a hlavně to zdraví

co je tohle?
Sumicka píše:2 plátky vltavínu
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

Jé, Vltavín, ten jsem dřív míval ze sýrů nejraději. Chudák imunitní systém, tolik plísní, takový zápřah. :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od s.arik »

Aha, něco jako hermelín? :) Mňam.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jo to je přesné a také ta část o chudákovi organismu - vysvětlil mi to velmi jednoznačně.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Ještě něco na koukání. Náš vita maxipes :-).
Obrázek
To měl 4 měsíce, teď má 7 měsíců:
Obrázek
Taky máte pocit, že štěňata se skládají jenom ze zubů?
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Renáta »

Sumička, nech ti vyjde pokus o pokračovateľa rodu na šup :wink: a nech ho už držíš v náručí. Prajem ti všetko dobré - je to fajn, že sa ti darí.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od culka »

Ahoj Sumi
tiez si tu studujem ruku s mnozstvom zlto-zelenych bodiek. Ani neviem, kedy ma stihla tak dobozkavat. :)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

To tě něco pokousalo, nebo odměna za "dobroty"? :D
Aha už mi to došlo - zuby :-), no mě zůstávají červené tečky. Jak to děláte na žluto - zeleno?
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Ahoj Sumicka, som rada, ze si sa zase zjavila. Drzim palce vo vsetkych smeroch ;)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od culka »

Sumicka píše:To tě něco pokousalo, nebo odměna za "dobroty"? :D
Aha už mi to došlo - zuby :-), no mě zůstávají červené tečky. Jak to děláte na žluto - zeleno?
Pockaj tyzden, farba sa zmeni
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluska »

Sumicka píše:Ještě něco na koukání. Náš vita maxipes :-).
skvělej. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

culka píše:
Sumicka píše:To tě něco pokousalo, nebo odměna za "dobroty"? :D
Aha už mi to došlo - zuby :-), no mě zůstávají červené tečky. Jak to děláte na žluto - zeleno?
Pockaj tyzden, farba sa zmeni
Jo jo asi za hodinu, po tom se jsem se dívala na několik modrajících flíčků mi to došlo v celé parádě - mám dneska (nebo nejen dnes?) nějak delší vedení, asi mi na něm stoji pes :-).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak to vypadá nadějně. Dneska jsem se rozloučila snad s posledním úletem - sterilovaný hrášek (zmetci dávají do něj cukr a ne zrovna málo). Jinak už se budu moct pozvolna hlásit mezi 100% vitariány. Všimla jsem si, že začínám reagovat i na některé kombinace zelenin a ovoce, že to asi k sobě nepatří, byť mi to chutná. Nemyslím ovoce a zelenina mezi sebou, ale různé druhy zeleniny - asi se nedá míchat každá zelenina s každou zeleninou, podobně s ovocem, např. na banány není dobré sníst pomeranč, nebo mandarinku - zajímavé, myslela jsem, že to nevadí. Oříšky už se také stávají hutným a těžkým jídlem a je třeba velmi opatrně s jejich množstvím - tím už nemyslím na balíčky, ale spíš na hrstičky, nebo na počet kusů. To je u mě velký posun, bývalo mi těžko tak až po 1/4 kile buráků :roll: . Teď ještě doufám, že se mi konečně podaří zařadit cvičení a mělo by se to zase všechno směřovat lépe.
Na stole mám knížku s nádherným názvem: Jak se zbavit brýlí Zkušenosti hlupáka aneb klíč k prozření. Už jsem ji přečetla, možná ji znáte a musím jí dát za pravdu ve všech směrech - přestala jsem nosit brýle (fyzicky i přeneseně). Oči se mi trochu spravují, ale hodně pomalu, protože z toho dělám jen něco a jen občas - tak si hlavně připomínám ten úsek ... Zkušenosti hlupáka ..., všechno je to jen lenost. Umím si vymýšlet 1000 důvodů, proč něco nedělat, ale podstata je jen vlastní pohodlí. Jako jsem unavená z práce, musím se postarat o psa, mám toho moc, není čas cvičit a zajímat se o vlastní zdraví - paradox: snažím se být vitarián, protože mi na zdraví záleží. Není ten rozpor v člověku zvláštní?
Spousta lidí není ochotna udělat ani úpravu jídelníčku, natož cvičit, nebo něco podobného. Hodně mě nakoply filmy: Supersize me a Food matters - Strava rozhoduje.
Když si to tak spojím s hlavní myšlenkou té knihy, začíná se ten obrázek stávat zřetelným a srozumitelným - vše je v našich rukou a je to naše rozhodnutí kým budeme. Bohužel si dokážeme neskutečně ubližovat jen pro okamžitý pomíjivý požitek. V důsledku za to zaplatíme, ale než k tomu dojde, nikdo nevěří, že útrata bude drahá.
Chtělo by to "odmašťovnu" na lenost, tak jako jsou ústavy pro alkoholiky a narkomany, tak něco podobného na pohodlí a lenost, i když je to základní podstata živých bytostí - šetřit energii, aby byla až bude potřeba, ale u nás to už nenastává ta potřeba. Nikdo nás nehoní a nechce šežrat, ale přesto to v nás je. Špatně se s tím bojuje, ale je třeba to nevzdávat.
Tak já jdu zase bojovat - spát a zítra zase pracovat, ale zkusím do toho zabudovat, kromě zdravých dobrot i trochu cvičení - držte mi palce, třeba se to povede :) . Ať žijí "hlupáci". :twisted:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sweetie »

tenhle prispevek se mi cet dobre, jako by plynul ze mne (kez by). taky mam deset tis vymluv jen abych zustala lina.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka, krasny prispevok.
A ake typy cvicenia chces skusit? Sama doma, alebo niekde s kamoskou?
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

To cvičení je také z té knížky. Jde o to, aby člověk používal všechny části těla, ne jen některé. Je to v zásadě protahování a ohýbání všech kloubů a šlach. To se dá cvičit samo, jen podle knížky. Na internetu jsem viděla tyto sestavy natočené, je to sice rusky, ale to nám asi nevadí, že?
http://video.google.com/videoplay?docid ... 309753768# Ten výraz, jaký cvičitelka má, má svoje opodstatnění i když mě to aspoň poprvé přišlo docela směšné. Je tam těch videí více, protože těch sestav je víc typů, ale tohle je také řekněme univerzální. No a teď do toho :-).
Já se přiznám, že jsem dneska odpoledne místo cvičení usla, přišla jsem z práce hodně nadoraz. Kdybych si zacvičila možná by to bylo lepší, ale zatím jsem si opět zdůvodnila, že nebudu - achjo. No já to jednou dám, třeba zítra. >:-)
No vlastně takový zloduch nejsem, asi 20 minut jsem se v kanclíku taky protahovala, nebyla to sice sestava, ale tohle dělám vždy, když dlouho musím sedět u počítače. No budu na tom ještě pracovat.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Renáta »

Podobné cvičenie sme cvičili na kurze TAO A ŽENA - bolo to výborné, prehmatali sme si dokonca každý jeden prst na ruke a cvičiteľka nám vravela "vyžmakame, vyžmakame" :D
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od mira »

Norbekovová si patrně hodlá strhnout původní a následně implandovat nový obličej, ale.
Ačkoliv pohybových aktivit mám v pracovní době dostatek, činnost je to jednostrannější
a nezasahuje zdaleka všechny svalné aparáty. Proto, ač znaven, ještě doma procvičuji
také ostatní, antagonistické. Na obličej se zaměřuji při práci a to vzteklými grimasami,
abych už doma v rodinné kružnici nemusel. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Videjko pozriem az doma, ked si vezmem notas domov (v praci sa neda), rustina nevadi, ja nemnozka panimaju pa rusky :)
Vcera som leniva nebola, vytiahla som po tyzdni moju tancovaciu podlozku a je to dost navykove - este jednu pesnicku, este jednu, aaach, tato mi nesla, dam si ju este raz... a napokon som na tom dupala vyse hodiny, spotena, zadychana, stastna, ze som zmakla jednu tazsiu skladbu na "Acko" :)
Kedze v ine dni posilujem, tancujem a skacem na trampoline, tak u mna skor plati asi to, ze lahsie upravim moj zivot po stranke pohybovej, nez stravovacej. Ale podobne ako vravis Ty Sumi, mozno zajtra :-)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jo pohled na masírování obličeje je opravdu zvláštní - docela jsem se tomu zasmála. Ale má to něco do sebe.
Mám hodně rozběhané myšlenky, je toho tolik, co bych chtěla, ale jen jeden čas a já jsem špatný organizátor. Když půjdu postupně, třeba se mi časem zadaří - tak jako s jídlem, taky byl potřeba čas a vytvoření nových návyků. Takže začnu s dílčími kroky a pak se uvidí.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jaj tak to je zase doba, co jsem tady byla naposledy. No nicméně jsem snaživka a na vita nezapomínám. Musím se pochlubit, protože už měsíc jsem 100% vita a je mi úžasně. Předchozí náběh byl sice dobrý, ale přesto ještě sklouznul a nebylo to dobré. Pomoc přišla ze strany kde jsem ji nečekala. TČM - tradiční čínská medicína, nejen že umí zajímavě diagnostikovat a léčit, ale také používá akupunkturu. Nikdy jsem ji nezkoušela. Před 2 měsíci jsem si nechala napíchnout jehličky do ucha a zázraky se dostavili během 24 hodin. Další várka přišla za měsíc a to jsem obdržela "trvalé" jehličky, které se nechávají v uchu až měsíc. Některé nevydržely a opustili mě po 3 dnech, ale ostatní byly až do konce.
Moje žravost se zkrotila, neustálé přemýšlení nad jídlem a pod. se odsunulo do pozadí a konečně jsem "svobodná" :-))). Jde to dobře, držím se a také vím, že je potřeba víc zeleniny a trochu méně ovoce, nezapomínat na oříšky. Každý je jiný, takže tohle rozhodně nelze brát jako univerzál, ale je to určitě použitelný model :-).
Jsem spokojená, jsem to já, přestala jsem se schovávat, ale chodím s hlavou vzhůru. Fantastický pocit, moc bych ho přála i dalším lidem, ale to je bohužel věc každého jak se dokáže zbavit svých okovů. Mě to trvá už třetím rokem a stále jdu nahoru a to je nádhera.
Přeji všem zdejším trvalkám úspěchy a spokojenost. Vymýšlím založit společnost vitariánů i ve virtuálním světě Second Life, kdo tento svět znáte a chodíte tam, můžeme se domluvit. Virtuální vitariáni :-)), je to úlet, ale mohlo by to být zajímavé, potkávat se 3D a pokecet společně nejen přes chat, ale i voice.
Kdybste měli zájem hledejte Arleinu. ;-).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Fajn, ze si dala o sebe vediet... co Tvoje pohybove aktivity?
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Ahoj Sami,
pohyb je trochu problém, jsem pořád zahrabaná v práci a pak mě obvykle přemůže vlastní pohodlnost. Když to jde proběhnu se s pejsky, mám z toho vždycky velkou radost. Taky jsem v mnohem větší pohodě a energie stoupá. Je to moc fajn. Po běhání se cítím ještě líp. Musím s tím něco vymyslet, abych zase běhala častěji.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Dneska jsem dostala úžasnou odměnu. Jedním z cílů vitariánské stravy je mít zásaditý organismus, eliminace kyselosti. Dneska přišla paní co prodává jistou kosmetiku a v rámci reklamy a prodejního systému dostávají různé pomůcky a měřiče na kde co. Paní s úsměvem se pokoušela vysvětlit nám, že kyselý organismus je špatně a co pro to můžeme udělat, aby nebyl. Načež jsme obdržely s matinkou lakmusový papírek a šly jsme na něj ukápnout vzorek tělní tekutiny (moči). Maminka přišla ze žlutým papírkem a já světě div se, tmavě modrým. Paní zůstala s otevřenou pusou a tím, že tohle ještě neviděla.
To už jsem se vznášela na obloze a byla šťastná jako výherkyně jackpotu. :lol: Dostala jsem se tím vzorkem na nejvyšší možnou zásaditost, která na vzorkovnici byla. Paní přišla o argumenty pro prodej a já dostala tu nejkrásnější odměnu za posledních několik měsíců :-).
Jak já miluju modrou (:-) .
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

Chudák paní, takhle jí brát argumenty. ;-) Jenže - on je to problém z opačné strany. Stejně jako vadí kyselost tak vadí i zásaditost, tmavě modrý je už fakt hodně, už může být nebezpečný. Při vita stravě je naopak problém dostat se dolů ze zásaditosti - mně se to moc nedaří ani když přimíchávám nevita a jsem šťastný když to (zřídkakdy) klesne na žlutou. pH má být blízko neutrálu, ne zásadité ani kyselé, nejlépe když kolem neutrálu kolísá (Jardova "acidobazická pumpa").
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fuujin »

Na čem je vlastně založené, že PH má být správně neutrální ?

Kontroluji reference...
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sweetie »

sumi ja mam radost s tebou, tos to natrela.
pando, a kde se vubec vzal nazor ze to ma byt blizko neutralu? a proc? teda mimo jardy :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

pH krvi je asi 7.37 (čili lehce alkalické). Organismus se snaží tuto hodnotu velmi přísně udržovat v úzkých mezích (7.35 až 7.4), vychýlení mimo hranice znamená smrt. Kompenzaci provádí alkalickými nebo acidickými rezervami. V moči je to silně zahuštěné a tak lze podle pH moči usoudit, v jakém stavu je pH krve. Zásaditá moč znamená, že se snaží zbavovat zásaditých látek a kyselé spotřebovává na okyselení krve, a obráceně. Proto není tak moc důležité, kolik je pH moči (hodnota závisí např. na pitném režimu), ale je důležité na kterou stranu od neutrálu je rozvážené. Pokud je pH moči dlouhodobě silně zásadité tak to může znamenat, že je pH krve na zásadité straně a je možné, že organismu docházejí acidické rezervy ke kompenzaci. pH moči by mělo alespoň jednou za dva dny buď překmitnout na opačný pól nebo se alespoň dostat k neutrálu jako potvrzení, že organismus zvládá vyrovnání pH krve. Člověk se i cítí nejlíp, pokud má pH vyrovnané.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fuujin »

Mě zajímají hlavně zdroje Pando, nechci spochybnit tvoje tvrzení jelikož tomu rozumíš víc než já, ale odkud to víš prosím ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

K tomuhle jsou hromady článků na netu, když se zagůglí třeba pH krve acidóza alkalóza.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fuujin »

No v tom bude asi háček - Aby to nebylo z odborných zdrojů jako že správná strava je vyvážená strava mléčných výrobků, obilovin a masa.. Jak se projevuje u vitariánu alkalóza ? ti dlouhodobější se nezdají že by ji měli.. Nebo zelenina a šťávy z greens usměrňují PH ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:pH krvi je asi 7.37 (čili lehce alkalické). Organismus se snaží tuto hodnotu velmi přísně udržovat v úzkých mezích (7.35 až 7.4), vychýlení mimo hranice znamená smrt. Kompenzaci provádí alkalickými nebo acidickými rezervami. V moči je to silně zahuštěné a tak lze podle pH moči usoudit, v jakém stavu je pH krve. Zásaditá moč znamená, že se snaží zbavovat zásaditých látek a kyselé spotřebovává na okyselení krve, a obráceně. Proto není tak moc důležité, kolik je pH moči (hodnota závisí např. na pitném režimu), ale je důležité na kterou stranu od neutrálu je rozvážené. Pokud je pH moči dlouhodobě silně zásadité tak to může znamenat, že je pH krve na zásadité straně a je možné, že organismu docházejí acidické rezervy ke kompenzaci. pH moči by mělo alespoň jednou za dva dny buď překmitnout na opačný pól nebo se alespoň dostat k neutrálu jako potvrzení, že organismus zvládá vyrovnání pH krve. Člověk se i cítí nejlíp, pokud má pH vyrovnané.
PMN další, možná jen zhruba obecně platný někde v knihách uváděný, nesmysl
-nevím proč by přísně
- už jen ten pitný regime, totokt je zajímavé pro urinoptiky, pívající tak růzličný nápoj pod stejným názvem
- třeba nemusí nic vyrovnávat, prostě jen správně funguje
- existují mraky lidí, keřím to tak správně překmitává a jsou to zdravotní trosky jak třeba vzorek švýcarských juniorů testovaných céčkem
- já určitě nepotřebuju lakmusovej papírek, abych se dozvěděl jestli něco náhodou dělal špatně a vyrovnával to sodou nebo lučavkou
- je-li ti sumi dobře, zůstal bych u radosti, ne-li, taky
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Panda »

Fuujin to je asi věc toho čemu uvěříš. Je spousta článků kde se píše o škodlivosti a nebezpečí vysokého stupně výkyvu pH. Např. Jarda Zajíček to považuje za důležité. U většiny lidí se výkyvy patrně neprojeví nijak, proto to považují za bublinu, někdo (např. já + pár dalších zmínek na netu) pozoruje (nejednoznačnou) souvislost výkyvů s depresemi. Nesetkal jsem se s alternativní studií, která by škodlivost výkyvů pH vyvrátila. Pouze s tvrzeními "je to nebezpečné" a "je to bublina", takže si vyber.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fuujin »

Panda píše:Fuujin to je asi věc toho čemu uvěříš. Je spousta článků kde se píše o škodlivosti a nebezpečí vysokého stupně výkyvu pH. Např. Jarda Zajíček to považuje za důležité. U většiny lidí se výkyvy patrně neprojeví nijak, proto to považují za bublinu, někdo (např. já + pár dalších zmínek na netu) pozoruje (nejednoznačnou) souvislost výkyvů s depresemi. Nesetkal jsem se s alternativní studií, která by škodlivost výkyvů pH vyvrátila. Pouze s tvrzeními "je to nebezpečné" a "je to bublina", takže si vyber.
Dává to smysl, hlavně když píšeš ze zkušenosti že ti to asi nedělá dobře.. Když budu mít stejné problémy budu to řešit, tak daleko zatím vlastně nejsem.. O depresích sem slyšel mluvit lidi jako je Jericho Sunfire, které prý trvaly snad celý rok na frutiariánství, takže ten detox možná trvá dýl než bychom věřili.. Navíc ty máš nějaké roky vařáctví za sebou, rozumíš mi...
Sám nevím co bych v tvojí situaci dělal, hodně štěstí s tím
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od 2olfess »

Sweetie píše: pando, a kde se vubec vzal nazor ze to ma byt blizko neutralu? a proc? teda mimo jardy :)
Toto už se tu probíralo mnohokrát Sweete a jsem přesvědčený o tom, že si se některých debat i zúčastnila, ne? :wink: Opakování je asi matkou moudrosti.
Výrazné vychýlení ph směrem k alkalóze je jedním z mála (možná spíš téměř jediné) rizik vitariánského stravování pro organismus.
Názor o škodlivosti tohoto ph se vzal přímo v nemocnicích, kde lékaři byli nuceni rychle zachraňovat životy pacientů, kterým toto vychýlení rovnováhy způsobovala nemoc (onemocnění zažívacího traktu, zvracení, pokles kyselin), v konečném stádiu by se totiž udusili (krev by nebyla schopna dopravovat kyslík).

Fyzickým projevem dlouhodobé vysoké alkalózy je snížená schopnost organismu se regenerovat, proto se i často vyskytují průvodní projevy stoupajícího cholesterolu a pod. (cholesterol mimo jiné funguje jako zátka)

Organismus zjedušeně k regeneraci potřebuje:
1) mít z čeho regenerovat
2) mít "prostor" k regeneraci - pokud musí řešit akutky jinde, odkládá
3) mít vhodné podmínky - vhodné prostředí k chemické reakci, vytváření stavebních látek - a tady narážíme na problém při PH

Samozřejmě organismus se snaží mezní hranici zabránit, a proto při dlouhodobé vysoké alkaloze musí chtě- nechtě vyrábět vlastní kyseliny. Tedy to, čemu se strávník snažil tak urputně stravováním vyhnout, nyní organismus vyrábí za něj a násilně zakyseluje organismus. Jedním ze způsobů je, že na to jde přes nervy a vypouští stresové hormony, proto Panda mluvil o zhoršení psychického stavu.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Koukám co způsobil lakmusový papírek tady :-))).
To jsou zajímavě věci co píšete. Já na sobě nepozoruji žádný pokles nálady, natož depresi. Spíše naopak mám dojem rozzářeného sluníčka někde uvnitř. Jsem spokojená a veselá. Naopak konečně se mi vlívá energie do žil. Je možné, že je to jen přechodné stádium, ale zatím to nevypadá jako něco negativního.
Občas si říkám, že jako vitarián jsem trochu mimo, když čtu zkušennosti a zážitky ostatních, jako poloviční ufo :-). Nicméně, když jím např. ovoce, tak pokud je sladké, tak mě trochu zakyselí, nebo u zeleniny, tam zase cítím opačné účinky. Oříšky jdou taky směrem kyselosti. Takže si myslím, že by tělo díky tomu mělo mít prostor pro chemické rekace a podobné záležitosti.
Faktem je, že probíhá odstraňování letitých nánosů tuků a ozdravování různých defektů v těle. Takže se mi občas objeví sem tam nějaký puntík na těle, ale za chvíli je zase pryč. Váha velmi pozvolna klesá a mění se mi tvar postavy, za což jsem velmi ráda.
Když si vezmu do úvahy základní přesvědčení vitariánů - syrový ovozel a semínka je pro člověka dobrý, protože je přirozený a zachovává si veškeré potřebné živiny (volně řečeno), vycházející z faktu, že kdysi se takto člověk živil, jako přirozenou stravou. Tak by to mělo fungovat a organismu by to mělo být k duhu (tím myslím, že by neměl být problém vyrovnávání a udržení rovnováhy). Ano je fakt, že dnešní ovozel není co býval, takže je to přece jen náročnější, nicméně mé tělo se tváří, že je to OK. Teda pokud mu aspoň trochu rozumím :-)).
Nedávno jsem udělala jeden pokus se spařenou zeleninou (předposlední příspěvek) a nedopadlo to zrovna plusově, energie nic moc, zažívání vzdychalo a posun ke zdraví jen malý a nakonec stagnující.
Je pro mě těžké brát v úvahu mnoho lékařských "objevů", protože jako všichni zde víme, z čeho vychází. Tak jako v Čínské studii, se potvrdilo, že některé hodnoty není možno brát jako správné, když se měřili a nastavovali na "nemocných" lidech, v domění, že tito lidé jsou zdrávi.
Takže je to takové hokus pokus zjišťování. Je dobré o tom vědět, ale zároveň zvažovat aktuální situaci a podmínky které ji provází.
Naposledy upravil(a) Sumicka dne sob dub 30, 2011 11:05, celkem upraveno 1 x.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Ještě z trochu jiného soudku.
Mám kolegyni na fakultě, která se pokouší studovat a zkoumat životní styl a stravování ve spojení učitel - žák, jak může učitel v tomto směru ovlivnit žáka. Je z toho nešťastná, protože kam přijde, tam ji všichni odmítají a argumentují naprosto šíleně. Obrátila se na medicínu, tam to sice zkoumají, ale učitele k tomu nechtějí, na pajdáku zase řeší, že není lékař, tudíž není způsobilá atd. Nikdo se s ní o tom nechce bavit, natož umožnit nějaké výzkumy. Docela zajímavý úkaz, co? Proč to tak vadí, že by někdo chtěl lidem už v mládí vštípit, že zdraví je opravdu nutné a není to obvyklé: "... já jsem zdravý jak rybička, až na trochu vysoký tlak, pravidelné rýmy a virozy a trochu té alergie, jinak nic, takže v podstatě zdravý ... a někdy mě bolí koleno a hlava ..." Podotýkám, že kolegyně není ani vegetarián, ani vitarián, ale uznává obecně předkládaný "zdravý životní styl". Proč to tak vadí? Že by opravdu existovala černá listina nevhodných výzkumů a nehodících se výsledků? Jsou zisky opravdu důležitější než lidské zdraví? Už to není jen věcí USA, která se nás přece netýká :-).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od buc11 »

Sumicka píše:...
. Já na sobě nepozoruji žádný pokles nálady, natož depresi. Spíše naopak mám dojem rozzářeného sluníčka někde uvnitř. Jsem spokojená a veselá. Naopak konečně se mi vlívá energie do žil. Je možné, že je to jen přechodné stádium, ale zatím to nevypadá jako něco negativního.
Občas si říkám, že jako vitarián jsem trochu mimo, když čtu zkušennosti a zážitky ostatních, jako poloviční ufo :-). Nicméně, když jím např. ovoce, tak pokud je sladké, tak mě trochu zakyselí, nebo u zeleniny, tam zase cítím opačné účinky. Oříšky jdou taky směrem kyselosti. Takže si myslím, že by tělo díky tomu mělo mít prostor pro chemické rekace a podobné záležitosti.
Faktem je, že probíhá odstraňování letitých nánosů tuků a ozdravování různých defektů v těle. Takže se mi občas objeví sem tam nějaký puntík na těle, ale za chvíli je zase pryč. Váha velmi pozvolna klesá a mění se mi tvar postavy, za což jsem velmi ráda.
Když si vezmu do úvahy základní přesvědčení vitariánů - syrový ovozel a semínka je pro člověka dobrý, protože je přirozený a zachovává si veškeré potřebné živiny (volně řečeno), vycházející z faktu, že kdysi se takto člověk živil, jako přirozenou stravou. Tak by to mělo fungovat a organismu by to mělo být k duhu (tím myslím, že by neměl být problém vyrovnávání a udržení rovnováhy). Ano je fakt, že dnešní ovozel není co býval, takže je to přece jen náročnější, nicméně mé tělo se tváří, že je to OK. Teda pokud mu aspoň trochu rozumím :-)).
Nedávno jsem udělala jeden pokus se spařenou zeleninou (předposlední příspěvek) a nedopadlo to zrovna plusově, energie nic moc, zažívání vzdychalo a posun ke zdraví jen malý a nakonec stagnující.
Je pro mě těžké brát v úvahu mnoho lékařských "objevů", protože jako všichni zde víme, z čeho vychází. Tak jako v Čínské studii, se potvrdilo, že některé hodnoty není možno brát jako správné, když se měřili a nastavovali na "nemocných" lidech, v domění, že tito lidé jsou zdrávi.
Takže je to takové hokus pokus zjišťování. Je dobré o tom vědět, ale zároveň zvažovat aktuální situaci a podmínky které ji provází.
-vypadá to na vyvolenost
-se spařeninou to mám stejně
- i kdyby toho tam bylo ještě 10x míň, furt je toho tam sdostatek, v tělu se to dje jinak než v petriho miskách, krevní hladiny mohou znamenat opaky, neumím si vysvětlit, že lidi nedovedou číst ve svých tělech
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od 2olfess »

Sumičko, teď se to téma řeší ve vlákně Pandy, Jindra tam dal odkazy. Jedná se o acidobazický píst, prosím tě, přečti si to. Na vita samo můžeš být 100%, ale musíš vědět, co potřebuješ k tomu, by si ráno klesla pod 7, u každého je to jiné. Pokud jíš oříšky, tak by to mohlo být dobré a ty vysoký modrý hodnoty snad nejsou každý den.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od 2olfess »

buc11 píše:
-vypadá to na vyvolenost
-se spařeninou to mám stejně
- i kdyby toho tam bylo ještě 10x míň, furt je toho tam sdostatek, v tělu se to dje jinak než v petriho miskách, krevní hladiny mohou znamenat opaky, neumím si vysvětlit, že lidi nedovedou číst ve svých tělech
´
Ano, určitě vyvolenost. :roll: Tohle mě úplně fascinuje, sám žádnou takovou zkušenost s vysokým ph mít nemůžeš, protože pokud pravidelně popíjíš, jak naznačuješ, tak se ti rovná tímto způsobem.., sry..
Ale při sebemenší zmínce o tomto problému (nebo spíš tichýmu nebezpečí) poňoukáš každýho, aby to ignoroval.
Opakovaně.... To je něco tak nezodpovědnýho, že to snad není pravda!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak jsem se dívala k Pandovi a jestli je pravda co psal Jindra, tak by mě měla fungovat i "pumpa" :D , protože oříšky jsou každodenní součástí mého jídelníčku a nevhodné kombinace se také určitě najdou. Protože samozřejmě občas smíchám i nevědomky co asi úplně k sobě nepatří. Nezkouším PH každý den, nemám lakmusáky :D a tohle byla spíše náhoda, že s tím paní přišla. No nicméně jsem se zase něco dověděla.
Jsem dnes o rok starší a taky min. o jednu informaci moudřejší :lol:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Samira »

Sumicka píše:Jsem dnes o rok starší...
Blahozelam!!! :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od s.arik »

Všechno nej!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od 2olfess »

No s vita spíš o rok mladší, ne :wink: ?
Všechno nej
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od buc11 »

2olfess píše:
buc11 píše:
-vypadá to na vyvolenost
-se spařeninou to mám stejně
- i kdyby toho tam bylo ještě 10x míň, furt je toho tam sdostatek, v tělu se to dje jinak než v petriho miskách, krevní hladiny mohou znamenat opaky, neumím si vysvětlit, že lidi nedovedou číst ve svých tělech
´
Ano, určitě vyvolenost. :roll: Tohle mě úplně fascinuje, sám žádnou takovou zkušenost s vysokým ph mít nemůžeš, protože pokud pravidelně popíjíš, jak naznačuješ, tak se ti rovná tímto způsobem.., sry..
Ale při sebemenší zmínce o tomto problému (nebo spíš tichýmu nebezpečí) poňoukáš každýho, aby to ignoroval.
Opakovaně.... To je něco tak nezodpovědnýho, že to snad není pravda!

- vyvolená proto, že je sluníčko, usměvavá a že se jí daří
- nepoňoukám,
- chtěl jsem protestovat, ale pravidelně popíjím
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Hihi, venku svítí Sluníčko a já jsem spokojená :-), život jde dál.
Včera jsem s drahouškem byla v restauraci na obědě a dala jsem si zeleninové rizoto. Dneska mi to organismus vysvětlil - kyselina až v krku a bolavá slinivka. Už budu zase hodná ;-).
Zároveň s touto menší nepříjemností jsem si na sobě vyzkoušela něco podobného jako jsem psala Pandovi. Vím, že si umím vůlí "vypnout" bolest hlavy (např. když dlouho sedím u počítače a přepínám se přes moc), dneska jsem to zkusila stejně i s tou slinivkou a světe div, ono to zabralo taky.
A jak to teda vlastně je?
(:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sweetie »

sumi dodatecne vse nej.
jen poznamka k rizotu a olfesovi, vidis, sice bolavej krk a malem nemoc, nez se z toho telo zcisti, ale pani s lakmusovym papirkem by byla asi spokojena ze zapadas do kyselyho prumeru a olfes jakbysmet, hlavne ze nejsi zasadita. pro statistiku.

naopak bych poznamenala ze pmn spis nabadani se dobrovolne zakyselovat (hlavne abych nebyl vice zasaditej nekde na stupnici) je prave nebezpecny, pac toho uz je na cloveka moc. sami se zakyselujeme vzduchem, vodou, stresem, jidlem (kapitola sama o sobe: nejen ingredience, ale spatna kombinace, nadmira, jezeni v nevhodnou dobu, v noci,atd). tedy, bucovo 'ponoukani' je naopak moc mirny, ale, podotykam PMN, nejvic spravny.
Odpovědět