Sumicka - pochopení!?

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

rudo píše:keby ste sa drzali Trnavsko-Zahorackeho prveho pirkazania, nemuseli by ste sa stale testovat

neondzit !
Amen :D
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak zase s trochou časového odstupu: jsem ve třetím měsíci, těším se na miminko a doufám, že bude všechno v pořádku. Zázrak se stal, raw food funguje a ze mě je konečně normálně fungující zdravá žena. Z toho mám radost.
Je načase prostudovat zkušenosti maminek vitariánek, nejen v době těhotenství, ale také po narození malého vitariánka :). Tatínek je také tomuto směru nakloněn, tak to třeba půjde správným směrem.

Zatím jsem bez větších potíží, jen jsem víc unavená a ospalá než předtím. Žádné nevolnosti, bolesti, potíže, jen rostoucí bříško, teď už i vnitřní klid a těšení. A bez prášků a injekcí - prostě to nemá chybu :D.
>:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Fiona »

Jaj, gratulace :D
Ty to mas cele nejak pozpatku, ne? Par let dozadu jsi vypadala jako teta ve strednich letech, skuhrala na bolistky a potize s IVF ci co to bylo... Ted mlada kocka, blbnouci a zivot si uzivajici, a vse jde najednou samo :D To je radost pozorovat!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Jo tak nějak to vypadá, no hlavně, že to funguje. Každý máme nějaký ten restart. U mě trochu později, ale přece.

Mám melounové orgie, na marketu jsou čerstvé a naprosto úžasné melouny všech druhů - mňáám :delicacy: . Líbí se mi jak si mimino diktuje co se bude jít. Nemá rádo pohanku :), uvidíme s čím přijde pak.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Pavluska »

Taky si užívám melounů. :) :delicacy:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od lumoska »

Jeeeej, gratulujem.:-) Nech je cele tehu take fajn. :wink:
A zavidim, ze miminku chuti zdrave jedlo. :D Mojmu teda nie...ale uz je to na lepsej ceste.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

To prijde :), moje si diktuje zatím přes moje chuťové buňky, protože jej zatím nosím v bříšku, jak to bude po narození se uvidí.
Bude to malý vitariánek až do doby než si začne diktovat samo :D, ale já myslím, že dobrý základ se udrží i později, i když bude zkoumat všechno možný :).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Tak jsme na přelomu 4. a 5. měsíce.
Všechno se usadilo, mám odšťavňovač - vrhla jsem se na džusy s velkou chutí, nemá to chybu. Cítím se výborně, miminko roste jak má a já si to celkem užívám.
Jediná věc, na kterou si musím dávat hodně pozor, je koření a bylinky. Před pár dny jsem si zobla opravdu miniaturní množství anýzu a rozmarýnu (normálně to podporuje trávení a hezky to voní) ne však v těhotenství. Tahle ochutnávka mi způsobila jednodenní bolest žaludku, bolesti v zádech, extrémní únavu a pocity jako před potratem. Dodatečně jsem zjistila, že tyto bylinky se kdysi používaly v prvních týdnech těhotenství na ukončení - potrat. Docela mě z toho obešlo horko.
Naštěstí se nic takového nekoná, zvládli jsme to a já si našla, co všechno může mít tyto následky. Takže už vím, čemu se vyhnout. To bylo nemilé překvapení a nepříjemná zkušenost.
Opatrnosti není nikdy nazbyt :).
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od lumoska »

jj...bylinky sa radsej neodporucaju ziadne. Okrem alchemiky a malinnika na konci tehu.

Nech sa vam aj nadalej dari. :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Sumicka »

Aaaa to je už dlouhá doba, co jsem tady byla naposledy. Tak aspoň trochu aktualizace:
Narodila se mi krásná zdravá holčička, dodnes nebyla nemocná - je stále kojená a začínáme s příkrmy - ovoce a lehká zeleninka. Zkoušela jsem trochu veganské polívky - moc ji chutnaly, ale nedělá ji to dobře. Problémy s bříškem, moc tuhé bobky, nervozita, špatné spaní atd. Tak jsem to urychleně ukončila, provedli jsme očistných pár dní výlučně na mlíčku a teď zase najíždíme na syrové ovoce - to zatím nezklamalo. Našla jsem si v knížce od Karen Ranzi: Creating healthy children - jak pozvolna zavádět pevnou stravu, čím začít, jak postupovat atd. - doporučuji, pokud je tady nějaká maminka a chce mít dítko zdravé a "syrové", pak je to všechno velmi dobře vysvětleno a podpořeno množstvím zdrojů a výzkumů.
Ještě trochu zpět, musím zmínit, že porod sám byl super -rychlý, snadný a s pomocí super porodní asistentky všechno šlo jako po másle. Těhotenství bez potíží a porod taky. Zmiňuji proto, že na sobě vidím a cítím velké změny a mám možnost porovnávat. Jsem opět těhotná, ale tentokrát to není zdaleka tak pohodové jak poprvé a jediné co se změnilo před otěhotněním byla - strava. Vzhledem k tomu, že nás tatínek dcerky nechal být, tak jsem pro nás musela začít nanovo a díky prozřetelnosti jsme našly nového tatínka - úžasnou osobnost se srdcem na pravém místě - který nás má velmi rád a ke všemu jsme i na stejné vlně co se jídla týká. Jen rozdíl je v tom, že on je na začátku a já už několik let praktikující. No a protože pro něj je lepší jít pozvolna, tak se mu snažím vyjít vstříc a dělám "raw gourmet" - většina dlouhodobých vitariánů asi ví, že tohle je cesta do pekla, ale chápu, že pro přechod to může někomu pomoci.
No a co se nestalo - když to připravuji tak to i ochutnávám, jestli to má nějakou použitelnou chuť a to stačilo, aby mě to i po letech rozhodilo chutě a trávení a teď bojuji o návrat k jednoduchosti.
Tyto změny stačily k tomu, aby začátek těhotenství nebyl zdaleka tak pohodový a prošla jsem si měsíčním čištěním a bojem se žaludkem, totálním nechutenstvím a obrovskou únavou - dohromady s kojením a péčí o starší dcerku docela vražedná kombinace. Takže jen další důkaz toho, co jídlo ať už "zdravé" ale špatně nakombinované, nebo nezdravé dělá s organismem.
Dneska už se to lepší, jsem ve 3 měsíci, pozvolna jsem schopná trochu víc jíst a občas se objeví i chuť k jídlu, ale držím se v rámci možností mono a s velkým podílem ovoce - konkrétně melouny - těžká závislost :D. Dcerka je má taky moc ráda.
Tak to jen pro aktualizaci, a pro někoho třeba i info, že i po letech se dá hodně věcí dodrbat a občas to přijde naprosto nečekaně a plíživě a najednou v tom člověk lítá ani neví jak. Zdravím všechny skalní vitariány a přeji krásný den.
m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sumicka - pochopení!?

Příspěvek od Jindra »

.
díky, díky díky žes napsala, moc rád jsem si přečetl, zajímavé
ať se vám rodinko krásně daří :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět