Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcera jsem zacal s pustem, citim se podobne jako u predchozich pustu, tedy az na narazenou malikovou kost u prave nohy, coz jsem si zpusobil na 4 hodinove mrazive prochazce. :mrgreen: Myslel jsem, ze je to minimalne nalomene, ale dnes rano je to mnohem lepsi nez vecer, takze to bude jen narazene. Dnesek si dam jen odpocinkovy, zitra snad uz budu opet s to vyrazit nekam do prirody. Znovu se mi do mysli vtiraji klasicke myslenky typu skoncit pust a podobne, ale vim ze jde jen o prvnich par dni, pak uz to bude dobre. Nechapu jak jsem drive mohl "hrave" vydrzet 21 dni, mozna to bylo i vetsim objemem tukovych zasob. Snazim se pripominat si, ze kazdym okamzikem z tela odchazi neslusne receno bordel, proto sebelitost neni na miste. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jaro budiz pochvaleno

Příspěvek od martin_hk »

jeste 38 dni :roll:
Přílohy
Petrin8.jpg
Petrin8.jpg (74.65 KiB) Zobrazeno 11938 x
Praha Luziny.jpg
Praha Luziny.jpg (94.33 KiB) Zobrazeno 11938 x
jaro budiz pochvaleno Kozakov.jpg
(240 KiB) Staženo 8 x
Naposledy upravil(a) martin_hk dne čtv úno 11, 2010 18:35, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

jaro budiz pochvaleno

Příspěvek od martin_hk »

a nebo uz jen 38 dni? :mrgreen:
z cesty na Sněžku.jpg
(123.49 KiB) Staženo 8 x
Petrin10.jpg
Petrin10.jpg (70.8 KiB) Zobrazeno 11938 x
Přílohy
Petrin9.jpg
(101.63 KiB) Staženo 8 x
Naposledy upravil(a) martin_hk dne čtv úno 11, 2010 18:34, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

jaro budiz pochvaleno

Příspěvek od martin_hk »

to je takovy jeden delsi pust... :mrgreen:

Oybin Sasko12.jpg
Oybin Sasko12.jpg (87.07 KiB) Zobrazeno 11937 x
Prachovske skaly1.jpg
(84.89 KiB) Staženo 8 x
Oybin Sasko9.jpg
Oybin Sasko9.jpg (83.25 KiB) Zobrazeno 11937 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od mira »

Okrasně vám to tam kvete, tady zatím jen blatníky, ale také se dočkáme,
nevěšme hlavu, fotografie vynikající, dobře, že jsem ty své hanebné utlumil. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

3. den pustu

Citim, ze jsem zacinal na nizsi vaze, tech rezerv je tudiz mnohem min. Budu muset byt mnohem obezretnejsi v tom, kam az zajit, ale zatim to jde, i kdyby to ve finale melo byt treba jen 7 dni, myslim ze to ma smysl. Hlad ale uprimne necitim, objevuje se charakteristicka nakysla pachut v ustech a velmi mirna pocatecni slabost. Jeste ale nejsem za prvni acidozou, tudiz vim, ze je to uplne normalni. :)
Naposledy upravil(a) martin_hk dne čtv úno 18, 2010 12:13, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Samira »

Rozkvitnute stromy. Luka. Zelen.
Ako mi to vsetko chyba!
Skoro mi slzicky vyhrkli z oci. Ale uz len mesiac a je jar. Ty skoncis hladovku, ja zimne trapenie :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

5. den pustu

Vcerejsek probehl celkem bez problemu, jen se trochu priostrily priznaky mych potizi. Ale vim, ze toto je treba vitat, nebot telo s tim danym problemem aktivne pracuje. Jsem moc rad, ze zacala olympiada, krati mi dost cas. Ale abych jen nelezel, coz neni pri pustu dobre, snazim se byt aspon hodinu denne, vcera cca. 90 min. v aktivnim pohybu. Vcera jsem si dal dvakrat vystup k vyhlidce ve Svatem Janu pod Skalou ->
SJPS.jpg
SJPS.jpg (160.97 KiB) Zobrazeno 11884 x
Vystup komlikoval znacne snih a ledovka, tudiz podruhe jsem volil cca. 2 km. dlouhou alternativni cestu sestupu. Je moc prijemne vracet se domu unaveny a citit v tele stale cerstvy vzduch a snad i endorfiny. Behani jsem ted musel vzdat, ale moji zkusenosti je, ze se vubec nic nedeje, naopak navrat k behu je po pustu velmi prijemny a relativne snadny. Aktualni BMI dnes rano 21,4. Nechci se vsak dostat pod 19,5, coz podle me predstavuje jeste tak 5 - 7 dni pustu, nicmene uvidim, jak se budu citit. :D

pozn.: snad nevadi, ze foto neni autorske
Naposledy upravil(a) martin_hk dne čtv úno 18, 2010 12:12, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

martin_hk píše:Zacina pro me paty den pustu. Vcerejsek probehl celkem bez problemu, jen se trochu priostrily priznaky mych potizi. Ale vim, ze toto je treba vitat, nebot telo s tim danym problemem aktivne pracuje. Jsem moc rad, ze zacala olympiada, krati mi dost cas. Ale abych jen nelezel, coz neni pri pustu dobre, snazim se byt aspon hodinu denne, vcera cca. 90 min. v aktivnim pohybu. Vcera jsem si dal dvakrat vystup k vyhlidce ve Svatem Janu pod Skalou ->
SJPS.jpg
Vystup komlikoval znacne snih a ledovka, tudiz podruhe jsem volil cca. 2 km. dlouhou alternativni cestu sestupu. Je moc prijemne vracet se domu unaveny a citit v tele stale cerstvy vzduch a snad i endorfiny. Behani jsem ted musel vzdat, ale moji zkusenosti je, ze se vubec nic nedeje, naopak navrat k behu je po pustu velmi prijemny a relativne snadny. Aktualni BMI dnes rano 21,4. Nechci se vsak dostat pod 19,5, coz podle me predstavuje jeste tak 5 - 7 dni pustu, nicmene uvidim, jak se budu citit. :D

pozn.: snad nevadi, ze foto neni autorske
Martine, jedes vyborne, super
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

6. den pustu.

Neni to uplne prochazka ruzovym sadem, energie ubyva, ale je to hlavne psychicka zalezitost. Nicmene i tak je tel. hmotnost jiz pod vahou na konci predchoziho 15. denniho pustu. Zatim se citim jeste dobre abych mohl pokracovat aspon nekolik dni. Vcera mraziva cca. 2 hodinova prochazka spojena s focenim prirody zahalene trpytivou snehovou pokryvkou. Pocitove jsem se nachazel nekde na Antarktide, to vsak je jen jedno ze specifik pustu. Ubytek vahy se zpomalil, na pribliznych 0,5 kg. za den.

Diky za predchozi povzbudive komentare, tesi me. :wink:
Naposledy upravil(a) martin_hk dne čtv úno 18, 2010 12:12, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od macik »

seš dobrej, v této kose....já mám tak leda chuť dát si každej den teplou polívku...půstovat teď nechci i proto, že půsty vždy zhorší mé problémy s močákem a kombinace zima a neustálé chození..neee, na to teď nemám...držím pěsti do dalších dnů :wink:
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

7. den pustu.

Az ted si uvedomuji, jak narocne je pustit se do dlouheho pustu. Bojuji s chladem, zimourivosti, nechuti vubec vstat z postele, ale to je klasika podporena startem na nizsi vaze. Tezko odhadnout, jestli bych vydrzel "40" kdyby nebylo zbyti. Vcera jsem byl autem za pani, ktera bojuje s rakovinou a lekari nad ni skoro lamou hul. Predal jsem nejake poznatky, ale k nicemu jsem ji nenutil, vsat to ani nejde. Takto vse clovek vidi z jine perspektivy, ani jsem neresil, ze jsem vcera nemel prakticky zadny pohyb, snad si dam do tela aspon dnes, opet ve Svatem Janu pod Skalou. Doufam, ze me tam nekdo na jare nenajde pod zbytky snehu. :roll: :mrgreen: Aktualni vaha cca. 69 kg., zacinal jsem na 75 kg.
Naposledy upravil(a) martin_hk dne čtv úno 18, 2010 12:11, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

8. den pustu

Vcera jsem si dal ve Sv. Janu pod Skalou radne do tela, az jsem chvilemi padal obrazne receno skoro na usta, nikoliv kvuli ledovce a snehu. :) Telo uz protestuje proti velkemu vydeji energie, zima a pohyb delaji sve. Zadne cile si nedavam, vahou jsem jiz 4 kg. pod tou, na niz jsem koncil posledni delsi pust. Ale jeste chci par dni vydrzet, uvidim, jak to pujde. Dnes jsem poprve zaradil urinoterapii, mela by snad ucinky pustu umocnit, ackoliv jsou nazory, ktere ji pri pustu nedoporucuji. Rozhodl jsem se ale tak, jak jsem se rozhodl, snad spravne. Dnes si dam jen nejakou lehci rovinatou prochazku, tedy bez "cyklokrosu". :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Urina při půstu mi připadá až moc kyselá, to jsem nezvládal. Nevím např. co ta kyselost dělá na zuby, možná je pak potřeba vyplachovat ústa vodou. Ale podobný účinek by mohlo mít snížit příjem vody až na minimum, což také sníží odplavování prospěšných látek podobně jako při recyklaci uriny. Urinoterapie má pak výhodu jen v tom, že škodlivý odpad zůstane ve střevech zatímco při suchém půstu musí asi zůstat v krvi, takže je větší nebezpečí intoxikace.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

9. den pustu

Uz vcera jsem citil, ze jde tzv. do tuheho. Telo setri energii jak se da. Potvrzuje se mi teorie, ze nezalezi na delce pustu, ale na tom, na jake vaze clovek zacina. S bohatou tukovou zasobou se da bez vetsich problemu vydrzet mnohem dele. Muj cil se meni na 10, vse ostatni vnimam jako bonus, nicmene jeste uvidim. Nevyhodou takoveho rozhodnuti je to, ze teprve ted jdou ty ocistne procesy hloubeji, snad se ale opet vymotivuji treba za 1/4 roku k necemu podobnemu, do te doby se budu snazit co nejmene zanaset balastem. Potesila me dnesni vyhra hokejistu, ackoliv se mi zda, ze nam v nekterych momentech dost rozhodci pomohli, ale takovy je sport, historie se na to nepta... Dnes opet jen nejaka nenarocna prochazka.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

10. den pustu

Nejspise posledni den pustu. Pri prochazkach uz sotva pletu nohama. Vim ze se kyzeny efekt v plne mire nedostavi, ale nechce se mi absolvovat dramatickou navratovku jako naposledy. Snad se dostavi aspon castecne zlepseni a s pomoci prevazne vita stravy a kratsich pustu se to bude lepsit dal. Dnesek jeste nejak zvladnu a zitra zacnu s mrkvovou stavou. Neni to tak lehke, jak jsem si myslel, drivejsi pusty jsem zacinal na mnohem vyssi vaze. Nechci jit do dalsich dni jen s tim, ze bych je mel prolezet v posteli. Aktualni BMI je 20,5.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sinuhet »

Gratuluju k 10 dnům (možná i více). Mohl bys pak stejně detailně popisovat taky návratovku? Nebo ještě detailněji pokud možno :). Hodně by to nám začátečníkům pomohlo, díky :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

11. den - konec pustu

Dnes koncim. Citim, ze by to chtelo jit dal, ale vcera jsem sotva pletl nohama. Snad to treba na jare pujde lepe. Ted zajedu pro mrkev a zacne pro me martyrium navratovky, snad nebude tak neprijemna jako ta posledni. :roll: Nicmene se tesim, ze si uz dnes dam slabsi zeleny caj, tan mi moc chybel. Snad to preziju bez uhony a poreferuji opet vice. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Dasha »

11 - krasna cislovka, gratuluju.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Martin, nech ti chutí, ten zelený čajík. Pekný pôst. A príjemnú návratovku ti prajem.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dasha píše:11 - krasna cislovka, gratuluju.
Moc dekuji, je prijemne cist hezka slova. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Martin, nech ti chutí, ten zelený čajík. Pekný pôst. A príjemnú návratovku ti prajem.
Dekuji za prani, zeleny caj je moje zavislost, nemohu si pomoci, po jedenacti dnech chutna nadpozemsky. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Ja zelený tiež pijem viac-menej pravidelne. Z chuti aj preventívne. Mám rada čistý, ale aj s jasmínom.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Navratovka

Příspěvek od martin_hk »

Presne ve 14h. 13' jsem zahajil navratovku, cca. 200 - 250 ml. karotkove stavy ve stejnem pomeru s vodou. Co Vam budu povidat, nebeska lahoda, vychutnaval jsem si dlouho na jazyku kazdicky dousek. V 16 h. 30' prisel na radu zeleny caj ve slabsi koncentraci, opet nepopsatelne, explozene blazenosti v chutovych poharcich. Po cca. 45' jsem si dal malinky kousek manga, jen vysosal stavu a nasledne zapil nekolika loky vody. Takto brzo je to pry zatez pro slinivku, proto to tzv. nehrotim a poctive redim 1:1. Diky predchozimu umirnenemu jidelnicku to snad zvladnu lepe, nez v posledni navratovce, snad me 3. event. 4. den nepopadne zravost. :roll: :) Ted si dam jeste trochu sve "zelene drogy" a pocitam tak kolem 19h. 30' opet karotkovou stavu, znovu 1:1 s vodou. Zitrek vidim podobne, chci zachovat pomer 1:1 aspon do pondelniho poledne. Omezuji pohybovou aktivitu, aby telo melo klid a cas nabirat sily, vratit se k tzv. exogenni vyzive. Budu referovat dal. Prijemny vecer vsem. :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Tiež mám rada v prvý deň návratovky mrkvičkovú riedenú šťavu. To je lahoda. Niekto je naparenú rajčinu, ja by som z toho mala kyselinu až za ušami. Radšej tie šťavy. Tak dobrú chuť :wink:
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Ja zelený tiež pijem viac-menej pravidelne. Z chuti aj preventívne. Mám rada čistý, ale aj s jasmínom.
Spojeni s jasminem je bajecne, take ho mam rad, delas moc dobre. :D Ja ted piju presne tento, ma velmi lahodnou, jemne kvetinovou chut, da-li se to tak rict. ->

http://www.caj.cz/caje/299.html

Mozna by se to v prvnich dnech navratovky nemelo, ale delam si jej slabsi, namlouvam si ze kvuli lepsi termoregulaci. Je zvlastni, ze telo hned vyciti ze z vnejsku prichazi pomoc ve forme zive energie, hned se citim vitalneji. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Hej, určite je to príliv energie a netreba čaj robiť silný. Tiež sa vždy bojím tej žravky - to je psychické, organizmus sa asi bojí, že mu človek zasa nedá jesť a tak sa túži nafutrovať do zásoby. To je sila, to ovládnuť niekedy. A inokedy úplne v pohode. Je to o hlave.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Hej, určite je to príliv energie a netreba čaj robiť silný. Tiež sa vždy bojím tej žravky - to je psychické, organizmus sa asi bojí, že mu človek zasa nedá jesť a tak sa túži nafutrovať do zásoby. To je sila, to ovládnuť niekedy. A inokedy úplne v pohode. Je to o hlave.
Presne tak, ale zkusenosti mi rikaji, ze je nutne to vydrzet, uz kvuli tomu usili, ktere clovek vlozil do pustu. S jidlem jsem se od rijnoveho pustu drzel celkem na uzde, snizil prijem jidla, snad to tedy v tomto pomuze, ale kazdopadne ty lahodne chuti ponoukaji a svadi. :D Jsem rad, ze jsem diky Vam vsem na foru mohl cerpat inspiraci, ze jsem objevil tyto stranky, je to velka podpora a motivace jit jinou cestou, nez drive. Telo zkratka neni popelnice, je treba o nej aspon trochu pecovat. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Aj pre mňa boli weby pust a vitarian inšpiráciou.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Aj pre mňa boli weby pust a vitarian inšpiráciou.
Toto je moc prima, je bezva ze internet umi takto pozitivne propojit lidi s podobnou vizi, podobnymi zajmy.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

navratovka - 2. den

Příspěvek od martin_hk »

Pred chvili jsem teprve zacal snidat. Celou noc, respektive co jsem sledoval ZOH, jsem citil jak streva horko tezko zacinaji pracovat, opravdu je rozumne neexperimentovat a drzet se osvedcenych postupu. Ale usnul jsem bez problemu, nic dramatickeho se nedelo. Ted piju stavu z nekolika mrkvi, kousku celeru a cervene repy, v pomeru cca. 1:1 vuci vode. Savy je asi 300 - 350 ml., tudiz budu travit az do vecera. :D Cetl jsem ze celer ma vyrazne detoxikacni ucinky, tak jsem ho zaradil take, tato kombinace je prijemne lahodna. Caj dnes trochu omezim, nebot je diureticky. Pozitivni efekt pustu je zatim mensi, nez jsem si pral, ale snad se to jeste behem navratovky dostavi, kazdopadne nelze verit na zazraky, vse stoji usili.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Nebuď sklamaný, veď je to naozaj tak, ako píšeš. Účinok pôstu beží aj v návratovke, ak sa nezopsuje. A ty na to ideš vzorne. Tak hlavu hore :wink: Dobrú chuť.
Diuretický účinok zeleného čaju teda tiež potvrdzujem. Ja si robím aj opakované výluhy, aj tak mi chutí.
Za mb čias som robila bancha čaje (kukicha a hojicha) a vtedy som opakované výluhy používala do misa polievok, omáčok, bolo to veľmi chutné, pred dovarením som pridala trochu miso pasty namiesto soli. Už som to dávno nerobila, niekedy tak ukuchtím našim. (Ak to nebude natto, tak to zbaštia. Keď som jedla natto, všetci ušli - nikto si nechcel zobrať ani za lyžičku... :D )
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Nebuď sklamaný, veď je to naozaj tak, ako píšeš. Účinok pôstu beží aj v návratovke, ak sa nezopsuje. A ty na to ideš vzorne. Tak hlavu hore :wink: Dobrú chuť.
Diuretický účinok zeleného čaju teda tiež potvrdzujem. Ja si robím aj opakované výluhy, aj tak mi chutí.
Za mb čias som robila bancha čaje (kukicha a hojicha) a vtedy som opakované výluhy používala do misa polievok, omáčok, bolo to veľmi chutné, pred dovarením som pridala trochu miso pasty namiesto soli. Už som to dávno nerobila, niekedy tak ukuchtím našim. (Ak to nebude natto, tak to zbaštia. Keď som jedla natto, všetci ušli - nikto si nechcel zobrať ani za lyžičku... :D )
Tesi me, ze se take hlasis k "zavislosti" na zelenem caji. :mrgreen: Snazim se byt v navratovce dusledny, dobre vim, ze jinak by prisly neprijemne problemy, nemam tak jinou volbu. Diky za inspirativni recept.

V cca. 15 h. opet redena stava mrkev + cervena repa + celer + trochu zazvoru.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

pred chvili stava ze dvou mandarinek, zapita nekolika dousky vody
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

martin_hk píše:
Tesi me, ze se take hlasis k "zavislosti" na zelenem caji. :mrgreen:
No, asi áno. Najskôr som ho začala piť preventívne a zachutil mi. Mám ho rada. Vraj by sme mali uprednostniť japonské zelené čaje pre ich výrazne vyšší obsah katechínu EGKG (epigalokatechíngalát) ako majú čínske zelené čaje. EGKG dokáže blokovať rast rakovinových bunkových línií. Ale nejdem ti tu mudrovať. Skrátka, fajn že chutí a keď má čosi navyše, tak jupííí m:-)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:No, asi áno. Najskôr som ho začala piť preventívne a zachutil mi. Mám ho rada. Vraj by sme mali uprednostniť japonské zelené čaje pre ich výrazne vyšší obsah katechínu EGKG (epigalokatechíngalát) ako majú čínske zelené čaje. EGKG dokáže blokovať rast rakovinových bunkových línií. Ale nejdem ti tu mudrovať. Skrátka, fajn že chutí a keď má čosi navyše, tak jupííí m:-)
Ano, i to je duvod proc ho piju. Japonsky caj byva kratce sparovany parou, cinsky se susi treba na panvich, "nad ohnem"... Snad proto je japonsky nezridka chutnejsi. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Navratovka - 3. den

Příspěvek od martin_hk »

Zacinam v cca. 8 h. opet stavou z mrkve a celeru, plus kousickem zazvoru, jen redim mensim mnozstvim vody. Asi je to jen psychicky stav, ale zacinam citit, ze telo si zada k zasyceni vice, presto chci byt obezretny, pevnejsi stravu minimalne jeste dnes vubec nezaradim. Vcera vecer jsem neodolal zelenemu caji. :D

Kolem 11 h. vysosavam stavu ze tri malych pomeranciku, duzinu nejim. K tomu jeste doplnkove pokracuji v urinoterapii.

Ve 14.15 h. - 1/2 litru neredene stavy z cervene repy, mrkve, cerne redkve, celeru a petrzelove nate nakombinovane nahodne; prevazuje mrkev a cervena repa, na zpestreni chuti opet maly kousek zazvoru
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

navratovka - 3. den

Příspěvek od martin_hk »

17 h. - Mam co delat krotit zravost, neodololal jsem melnit jedno stredni jablko a take mango, nicmene pozrel jsem jen stavu, tyto stavy jsou zkratka mnohem hure zvladatelne nez samotny pust. Ale toto vyse zminene je snad jeste v norme. :roll:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Martim, to je úplne v pohode, veď už máš 3. deň návratovky. Hm, návratovka je ťažšia ako pôst (to sa mi to mudruje v 1. deň pôstu, že jo?).
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Martim, to je úplne v pohode, veď už máš 3. deň návratovky. Hm, návratovka je ťažšia ako pôst (to sa mi to mudruje v 1. deň pôstu, že jo?).
Ano, je to slozitejsi, nemivam navratovky moc prijemne, hlavne ta posledni byla bidna co se pocitu tyce. Dnes uz si ale dam doufam jen sprchu a zase zeleny caj, uz se vari voda. Pouzivam konvicku ze simaxoveho skla, ktere dlouho drzi teplo, takze caj bude tak za hodinku. At Te pustem provazi optimismus & pohoda. :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Vďaka, Martin. No, problémy pri návratovke som zažila aj ja. Minulý rok som začala piť šťavy na 18. deň a pekných pár dní ma trápilo strašné nechutenstvo, stále mi bolo na vracanie a už som si myslela, že už nikdy nebudem mať z jedla pôžitok. Takže prechod na tuhú stravu = u mňa veľký rešpekt.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Držíš sa obdivuhodne! Dobrú chuť :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Navratovka - 4. den

Příspěvek od martin_hk »

Vcerejsi vecer jsem debuziroval melnenim nekolika strednich jablek, duzninu jsem vsak radeji nekonzumoval.

Dnes v 8 h. - stava z mrkvi, cervene repy a celeru bez redeni vodou, po pul hodine jedno stredni jablko bez slupky dukladne rozmelnene, tedy snaha o pozvolny navrat k pevne strave -> nejspis ted budu travit az do vecera :mrgreen:

13 - 14 h. - tak jsem to zvojtil, 2 neprilis zrala manga + 3 stredni jablka bez slupky, nu cekaji me zrejme v nasledujicich hodinach zajimave, respektive krusne momenty :roll:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sitar »

Chlape, líbí se mi jak poctivě a pravidelně vyrážíš do přírody. Já to tak nějak furt odkládám. Taky to Tvoje běhání je parádní. Až bude sraz v Praze, doufám, že se uvidíme. Co zkusit tuto sobotu? Dám to do srazů.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Navratovka - 5. den

Příspěvek od martin_hk »

Vcerejsek jsem zakoncil nezrizenou konzumaci jablek, coz se ukazalo jako velka chyba, nicmene noc jsem prezil, bylo to vsak krusne. Stale citim ze je treba byt velmi obezretny i co se porci tyce, nejen slozeni.

Dnes - 8.30 h. - 0,75 l. stavy z mrkve cervene repy a celeru + zazvor + par kapek olivoveho oleje.

kolem 10 h. jedno stredni jablko bez slupky

ve 13 h. rucne strouhany salat z 1 mensi cervene repy, 2 ks. mrkve, 1 cerne redkve, dochuceny cesnekem, bazalkou, par kapkami olivoveho oleje a dobarveny kurkumou.

dalsi aktualizace - 15 - 16 h. - 1 stredni jablko, mandli nepocitane... ufff... jeste ze vse je prevazne vlaknina, ale i tak, zachvat zravosti je priserna vec, ale dnes uz se vynasnazim dat si jen ten z. caj
Naposledy upravil(a) martin_hk dne stř úno 24, 2010 16:49, celkem upraveno 2 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Martin, tu je krásne vidieť, ako sme každý iný. Niekomu nerobí problém tuhá strava, dobre rozkúsaná, už po pár dňoch návratovky a druhý na to musí ísť sakramentsky opatrne. Tak ťažko radiť, je to naozaj individuálne a človek musí počúvať sám seba a signály z útrob :wink: Prajem Ti, nech ti je čoraz lepšie pri papaní tuhej stravy.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Martin, tu je krásne vidieť, ako sme každý iný. Niekomu nerobí problém tuhá strava, dobre rozkúsaná, už po pár dňoch návratovky a druhý na to musí ísť sakramentsky opatrne. Tak ťažko radiť, je to naozaj individuálne a človek musí počúvať sám seba a signály z útrob :wink: Prajem Ti, nech ti je čoraz lepšie pri papaní tuhej stravy.
Dekuji za prani. Toto pro me byva slozite, ale pustu stale hodne duveruji. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

6. den od ukonceni pustu konecne traveni plne obnoveno. :mrgreen: Telo dokonale vstrebava vse, ceho se mu ted dostava, coz je vlastne jen ovoce, zelenina, mandle k zasyceni. :mrgreen: Ven vychazi podle meho nazoru prakticky jen cista vlaknina. :mrgreen: Az tento den opet citim, ze pust vykonal urcite penzum skutecne pozitivni prace. Nicmene je to moje X-ta zkusenost, tudiz me to neprekvapuje. Je zkratka zapotrebi trpelivosti, coz plne koresponduje s ucenim buddhisticke dharmy a sice, ze trpelivost je jedna z nejuslechtilejsich cnosti. (:-) Ale abych to uvedl na pravou miru, pustem jsem se docela tezce protloukal, proto to ted vnimam tak pozitivne, vse se zase vrati k normalu. :roll: :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Kdyz tu tak ctu jine prispevky, rikam si, proc vlastne pisu tak stroze, vecne, formalne... Snad proto, ze jsem nikdy nemel odvahu se nekomu skutecne, bezezbytku sverovat, tady navic na foru venovanem predevsim zdravemu zivotnim stylu. Nicmene jsem rad, ze jini tu odvahu nachazeji a tak trochu (v nejlepsim slova smyslu) odkladaji cast svych starosti, trapeni. Vse souvisi se vsim, telo s dusi, prejidani s osamelosti, ale to jsou jen dve mene ci vice (ne)sourode spojitosti. Cetl jsem a slychaval "mel bys napsat knihu", ale tech zivotnich romanu je v teto zemi pres deset milionu a malokdo ma trpelivost, cas zacist se s hlubokym zajmem do ostatnich knih. Zkratka "Kazdy si nese sve brime, letnimi cestami, v zime. Kazdy si nese to sve, jak tak zivotem jde. Kazdy po necem touzi, kazdy se pro neco souzi a nikdo nevi, co mu zitrek zjevi." Snad tedy jindy a nebo take ne...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Priznivy efekt pustu jsem nejspis opet pokazil - premira jablek, slunecnicovych seminek, lehce povarene pohanky, navic olivovy olej ted nebyl evidentne vubec vhodny, i kdyz v pomerne malem mnozstvi. Mam na sebe vztek, nejradeji bych se hned vratil k pustu, ale to neni reseni, problem je v hlave. V noci mi opravdu nebylo fyzicky dobre, skoro jsem mel pocit, ze se mi kazdou srdce a krevni obeh musi zastavit, jak musi hnat do line pracujiciho traviciho traktu krev. Zitra chci opet zacit behat, tak snad bude opet lip. Delsi pustu mi nevadi, ale to obdobi po nem nesnasim. :roll:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Odpovědět