Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

martin_hk píše: Delsi pustu mi nevadi, ale to obdobi po nem nesnasim. :roll:
Ach, jo! Je to tak. Tiež sa obávam, čo to zasa bude. Po minulom pôste ma celkom dosť trápilo nechutenstvo a keď pominulo, tak by som pojedla jedno cez druhé i keď vita, nie je to dobré. Fakt má organizmus strach, že znovu nedostane najesť. Dá sa to riešiť tak, že človek nemá doma zásoby, ale u nás to ide ťažko, lebo mám doma kobylky, ktoré futrujú neuveriteľné množstvá a tak sa snažím, aby väčšinu toho objemu tvoril ovozel. Potom ma to tu láka! Pobyt v pôstovacej klinike by som osobne skôr využila na tento prechod, ako na pôst, ten viem zvládnuť.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:
martin_hk píše: Delsi pustu mi nevadi, ale to obdobi po nem nesnasim. :roll:
Ach, jo! Je to tak. Tiež sa obávam, čo to zasa bude. Po minulom pôste ma celkom dosť trápilo nechutenstvo a keď pominulo, tak by som pojedla jedno cez druhé i keď vita, nie je to dobré. Fakt má organizmus strach, že znovu nedostane najesť. Dá sa to riešiť tak, že človek nemá doma zásoby, ale u nás to ide ťažko, lebo mám doma kobylky, ktoré futrujú neuveriteľné množstvá a tak sa snažím, aby väčšinu toho objemu tvoril ovozel. Potom ma to tu láka! Pobyt v pôstovacej klinike by som osobne skôr využila na tento prechod, ako na pôst, ten viem zvládnuť.
Postni klinika, neco ve stylu "Narod sobe", by byla nemene uzitecna, dusi lahodici jako Narodni divadlo v Praze. Zoufale toto utociste chybi, nebo o nem aspon v ramci CR nevim. Jedine reseni ktere se jeste nabizi je nechat se odvezt nekam na samotu s pranim "prijedte si pro me za mesic, sest nedel". Navratovka je hrozna, pro me urcite a to z mnoha duvodu, zminim vsak jediny. Neni lehke byt stale v kontaktu s majoritnim proudem pretekajicich igelitovych tasek putujicich jako procesi po spinavych, auty zamorenych ulicich a snazit se o jakesi znovuzrozeni, celkovou regeneraci tela, mysli. Pust je vskutku pozapomenuty zazrak hodici se (ale) do pouste, lesa, hor. Co asi dela s organismem vdechovani aromatickych uhlovodiku takovy treti, ctvrty tyden pustu, a v navratovem obdobi, kdyz neni vyhnuti... Jaka je tedy nase realna mira svobody pro takova a jina podobna usebrani???
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Áno, máš pravdu. Ja počas pôstu nejako inštinktívne rada voniam vodu, zaborím nos do žeruchy alebo pažítky... Túžim po čistých vôňach.
Neviem ani u nás o žiadnej pôstovacej klinike. Vlastne jediná známa mi je tá, ktorú založila pani Nolfi v Humlegaardene a zameriava sa na liečbu surovou stravou.
U nás by človeka ukameňovali - neviem si predstaviť, ako by sa riešili prípady, keď i napriek pomoci na takejto klinike by pacient umrel na rakovinu - to by hneď bolo, že ho zabil pôst (ak umrie na paliatívnom oddelení po cht a ožiaroch, nikto sa s nikým nesúdi). Musel by sa tam určite podpisovať súhlas, že to podstupujem dobrovoľne bez budúcich nárokov na kompenzácie /či tak nejak/, ak to nepomôže.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Áno, máš pravdu. Ja počas pôstu nejako inštinktívne rada voniam vodu, zaborím nos do žeruchy alebo pažítky... Túžim po čistých vôňach.
Neviem ani u nás o žiadnej pôstovacej klinike. Vlastne jediná známa mi je tá, ktorú založila pani Nolfi v Humlegaardene a zameriava sa na liečbu surovou stravou.
U nás by človeka ukameňovali - neviem si predstaviť, ako by sa riešili prípady, keď i napriek pomoci na takejto klinike by pacient umrel na rakovinu - to by hneď bolo, že ho zabil pôst (ak umrie na paliatívnom oddelení po cht a ožiaroch, nikto sa s nikým nesúdi). Musel by sa tam určite podpisovať súhlas, že to podstupujem dobrovoľne bez budúcich nárokov na kompenzácie /či tak nejak/, ak to nepomôže.
Ano, musel by to byt pisemne overitelny, nejlepe notarsky overeny souhlas. Vzpominam si na par knizek Osha, jak jeho volnomyslenkarskou komunitu pronasledovali v Oregonu a jeho pozdeji po celem svete. Stastny clovek prirozene minimalizuje rozsah, miru svych materialnich potreb a to se politicko-ekonomickym strukturam prici, desi se toho, tudiz i zdravotni pojistovny, konvencni zdravotnicka zarizeni, producenti farmak a pod. Hlubokou viru v cokoliv je treba si chranit pred vyprazdnenosti, blystivou povrchnosti. Dnesni nabozenstvi, potazmo krestanstvi nema nic spolecneho se skutecnym Kristovym poselstvim, ale nechci pausalizovat, to by bylo nespravedlive, ne kazdy verici je presladly, prezraly panbickar.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od mira »

Zvěstovatelé jsou věru vychechtaní a měli by se víc mračit a hrozit,aby je někdo nepřešel bez povšimnutí a nebo je vem čert. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes je to 10 dni od konce pustu, vaha jde nahoru pozvolne, i kdyz + 2 - 3 kg. zas tak malo neni, je znat ze jim prakticky jen ovoce a zeleninu, slunecnicova seminka, mandle, 1 x jsem mel pohankovou a vcera kasi ze zlute cocky s kminem, peprem, bazalkou, oreganem, cesnekem, bez soli, se lzici olivoveho oleje. Napadlo me, ze do maratonu zbyvaji jeste cca. 2 mesice. Nizsi vaha se ukazuje jako skvely "doping" a dokaze trochu potlacit nizsi stupen trenovanosti. Verim, ze v kvetnu budu schopny 42 195 m. ubehnout, snad i v case nekde kolem 3 h. 30', to by nemelo byt nerealne, kazdopadne se budu muset ridit aktualnim zdravotnim stavem. Na druhou stranu jsem vzdy o maratonu snil, tak proc nezemrit prave pri nem, ne? :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

wow, dobře si vedeš, je vidět, že Ti půst vyčistil mysl a začínáš uvažovat o maratonu :D
těším se tam na setkání, i když 3:30 je pro mě moc rychlý, můžeš závodit s fio :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

jans píše:wow, dobře si vedeš, je vidět, že Ti půst vyčistil mysl a začínáš uvažovat o maratonu :D
těším se tam na setkání, i když 3:30 je pro mě moc rychlý, můžeš závodit s fio :)
Ono by se dalo i lepe, urcite pod 3 h., ale na to se uz musi cilene, dlouhodobeji trenovat a byt zdravotne zcela fit. Pro me je cilem tedy jen dobehnout, pokud mozno pod tech 3:30 a lepe. Konecne je uz hezky, tak se na to da krapet potrenovat. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Beh po trech tydnech, netreba dodavat vic, ale po pustu se beha uzasne lehce, nikdy by me nenapadlo ze efekt pust je v tomto smeru tak skvely. Zaroven si uvedomuji, ze to je jen docasny stav, ale to nevadi. Pust hodne pomohl, ale 100% to stale neni, na konci kvetna si dam dalsi. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

:D
Uvazovani o maratonu, to se mi libi. Hlavne se prihlas, jeste nez si to rozmyslis! :lol:
Btw, pri pustu se na maraton trenuje dost dobre. Pustova slabost totiz dobre simuluje ten stav co se na maratonu dostavi po 30 km, kdy bezis na neexistujici palivo a betonovyma nozkama hybes silou viry :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Fiona píše::D
Uvazovani o maratonu, to se mi libi. Hlavne se prihlas, jeste nez si to rozmyslis! :lol:
Btw, pri pustu se na maraton trenuje dost dobre. Pustova slabost totiz dobre simuluje ten stav co se na maratonu dostavi po 30 km, kdy bezis na neexistujici palivo a betonovyma nozkama hybes silou viry :)
U me je vse na posledni chvili, vlastne i pust jsem objevil za povestnych 5' dvanact. :) Pokud mi dalsi pusty pomohou, zatim je to s kazdym o krucek lepsi, zauvazoval bych zkusit se pripravit na pristi letni sezonu 2011, ale to je dnes spise scifi, nez vzdalena hudba budoucnosti. Prihlasim se podle zdravotniho stavu, tedy tak na konci dubna, ted musim sbirat kilometraz. :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

pffff, kilometraz :roll:
tady borci behame i bez ni 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Fiona píše:pffff, kilometraz :roll:
tady borci behame i bez ni 8)
No jsem po.era, netroufnul bych si. Vitr mam z toho, ze po dvaceti kilometrech zacnu citit chodidla, asfalt je zkratka asfalt v jakychkoliv botach. Kdyz se ohlednu zpet, tak muzu jen litovat, ze jsem zavodil s vahou o 10 kg. vyssi nez mam ted. Je to ohromny rozdil, uz chapu proc bylo tak tezke stihat v trenincich delsich distanci vychrtle sparingy. :mrgreen: Troufam si tvrdit, ze to tak 2" na 800 m. mohly byt, tak snad to uplatnim treba v pristim zivote. Na druhou stranu kdo tehdy z pulkaru dal na benc 110 kg., to budilo na Julisce pozdvizeni i u nasich hvezdnych desetibojaru. Ale uz mlcim, samochvala smrdi. :mrgreen: JJ, 10 let, tak rychle to uteklo...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

PIM maraton zacina cca. za 60 dni, pokud bych ho mel bezet pak je nejvyssi cas trochu potrenovat. Nejsem bohuzel z tech, kteri jsou s to dat to tzv. srdcem, i kdyz kdovi. Od pustu jsem behal jen dvakrat, naposledy v sobotu v tahlem kopci z Hejnic do Libverdy. Priroda je tam krasna, proto jsem mraz nemraz chodil po okoli a fotil. Co se stravy tyce byla spise veganska s vetsinovym podilem vita. Nicmene doslo i na varene spaldo, pohankovou kasi, ale nedelam z toho tragedii, lepsi nez uzene s knedlikem. :mrgreen: Neni lehke se po pustu drzet na uzde, ackoliv zkusenosti by mel jeden na rozdavani. :roll: :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcerejsi beh po tydenni pauze zavinene lenosti byl vyzivny. :mrgreen: Prvni polovina, cca. 6 km byla prakticky stale z kopce, druha polovina kopirujici v opacnem smeru tu prvni se radne zajidala. Dnes to jeste jde, ale zitra mi asi upadnou lytka. :mrgreen: Jidelnicek vegansky, stal se ze me pozirac jablek, snim jich treba i 10 denne, k tomu rizoto z celozrne ryze, zkratka neodbyvam se. Snad na mou omluvu, peciva jsem se od pustu nedotkl, soli prakticky taktez. Vaha je zhruba tam, kde pred pustem, ale stale se citim lepe, nez pred jeho zapocetim. Nicmene to vnimam tak, ze se budu pripravovat dlouhodobe na dalsi pust, ktery bych chtel startovat koncem kvetna. Do te doby se budu snazit jist korektne. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes opet beh do Hlubocep, celkem to slo, ale svuj maratonsky start vidim jako utopii, nicmene jeste se uvidi. Jsem vdecny za kazdy den, kdy vubec muzu behat, kdovi, jak to zdravotne bude dal. Uz aby byl konec kvetna, tesim se totiz na dalsi pust, tentokrat snad "21", musim se do te doby trochu vykrmit. :mrgreen: Kazde zlepseni me utvrzuje v tom, ze pust je skvela zalezitost a jakasi forma "pojistky" pro nedobre casy, navic vsem zcela bezplatne dostupna...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Retro - 18.03.1998

Příspěvek od martin_hk »

klus 0,8 km.; R 5'; tempo 7,5 km. s monitoringem TF /1 okruh 1250 m./ - casy jednotlivych kol: 1. 4'48"3 (TF 164), 2. 4'50"5 (TF 167), 3. 4'52"4 (TF 168), 4. 4'51"5 (TF 172), 5. 4'53"4 (TF 174), 6. 4'49"4 (TF 176): pohyb v TF zone 150 - 170 (+ 8'20": 20"00", - 0'40") => vysledny cas: 29'05"5

Jako by to bylo vcera, dnes se uz na tom miste behat neda, cely areal zabral boleslavsky fobalovy "tunel"... 3 x HNUS!
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcera netradicne dopoledni beh, opet do Hlubocep, znovu pripomenuti toho, ze je treba se radovat z kazdeho pekneho dne, respektive kdyz je cloveku fajn. Vcera kiwi, jablka, mandle, pohankova kase, cervena repa...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcera znovu beh do Hlubocep a zpet, po zime se mi ani nestyska, snad uz to pocasi navzdory obcasnym vykyvum vydrzi. :) Vaha je tam kde pred pustem, 75 kg. je asi optimum i pro beh.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dneskem jsem pokracoval 13-ti km. behem po identicke trase do Hlubocep v systemu (1 den beh, 2. den volno). Snazim se nevnimat zdravotni potize, nema cenu fnukat, nikomu a nicemu tim nepomuzu. Pohyb je rozhodne fajn, takze dokud to jen trochu pujde nechci se behani vzdat. Co se stravy tyce je prevazne veganska s cca. 50% podilem vita. Mozna si to jen namlouvam, ale jako vitarian bych se k behani nejspis nedokopal, takze volim kompromis. Uvidim, co prinesou dny pristi, s PIM to nevidim zatim realne, snad tutez vzdalenost nekde jinde, pozdeji...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

APOCALYPTO

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: APOCALYPTO

Příspěvek od Sitar »

Silnej příběh. Bohužel jenom potvrzuje tendenci lidí k degeneraci a těm nejhorším vlastnostem.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: APOCALYPTO

Příspěvek od martin_hk »

Sitar píše:
Silnej příběh. Bohužel jenom potvrzuje tendenci lidí k degeneraci a těm nejhorším vlastnostem.
Mozna jsem prilis nekriticky, ale ten film me i pres drobne mouchy nadchl. Clovek nemusi videt vecem az tolik pod povrch, vystudovat X vysokych skol, staci se rozhlednout kolem jak neurvale hrube se lidstvo chova k Zemi a jeji prirode. V polich, na urodne pude vyrustaji "krizi" navzdory logisticka centra jako houby po desti! V posledni dobe me obrazne receno zvedlo ze zidle schvaleni tzv. severni trasy dalnice pres Cesky raj. Co k tomu dodat? Snad jen ze teto nenasytne civilizaci skutecne zvoni hrana...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: APOCALYPTO

Příspěvek od Sitar »

martin_hk píše:
Sitar píše:
Silnej příběh. Bohužel jenom potvrzuje tendenci lidí k degeneraci a těm nejhorším vlastnostem.
Mozna jsem prilis nekriticky, ale ten film me i pres drobne mouchy nadchl. Clovek nemusi videt vecem az tolik pod povrch, vystudovat X vysokych skol, staci se rozhlednout kolem jak neurvale hrube se lidstvo chova k Zemi a jeji prirode. V polich, na urodne pude vyrustaji "krizi" navzdory logisticka centra jako houby po desti! V posledni dobe me obrazne receno zvedlo ze zidle schvaleni tzv. severni trasy dalnice pres Cesky raj. Co k tomu dodat? Snad jen ze teto nenasytne civilizaci skutecne zvoni hrana...
Zrovna o tématu přínosnosti lidstva pro Zemi vedeme debatu s olfessem ve vlákně Chemtrails, tak můžeš přihodit polénko do ohně, pokud se Ti chce. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: APOCALYPTO

Příspěvek od Yeff »

Teď jsem to dokoukal, s otevřenou pusou jsem sledoval až do konce, vynikající snímek, díky za doporučení, opravdu Fascinující
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes opet obligatnich hlubocepskych 13 km. (cca. 4'35" / 1 km.), pocity smisene, ale muzu byt rad, ze vubec beham,tudiz vlastne spokojenost. Procitam si tu prispevky prave probihajich dlouhych pustu a rikam si, ze bych na sebe nemel byt mekky a jit do toho take. :mrgreen: Od posledniho pustu sice neubehlo moc casu, ale myslim, ze to nevadi. Uvidim, jak se budu citit zitra, jake bude pocasi, pustu svedci teplo ne toto podivne aprilove pocasi. Vaha osciluje u prijemnych 75 kg., coz je pro behani jen plus, skoda ze jsem to nezjistil mnohem drive. :roll: :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes se chystam behat po sopecnem skle. Islandska sopka neprimo zavita, nebo uz zavitala i k nam, hura! :lol: Bude pry zalezet na tom, jak dlouho bude sopka chrlit jemny sopecny popel az kamsi do stratosfery. Tento jemny prach bude udajne sedimentovat mesice, muze to globalne zpusobit pokles teploty, castejsi deste, bidnou urodu, tim padem mene potravin. Jeste ze je clovek trenovany v pustu, dost mozna se to ted bude hodit. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Hlubocepskych 13 km. se zpatecnim "zavodenim" s rodinkami na kolach, opet jsem prezil, ale citim, ze telo si zada dalsi aspon kratsi pust... Dostavenicko se sopecnym zivlem nejak nedopadlo, komu by se sem take chtelo trmacet takovou dalku. :mrgreen: Behani je bezva i kdyz nekdy funim jako porouchany sentinel. :roll: :lol:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcerejsi beh? S bolesti bricha na volnobeh do Hlubocep, na volnobeh presto a nebo prave pro zmineny bricha bol. Nechal bych si k narozeninam, ackoliv sve nikdy neslavim a darky prijimam s krajni nevoli, nadelit PIM. Sve sance, nikoliv obrazne, na preziti vsak vidim tak 40 ku 60, v neprospech preziti. We wil see... That' s all for now.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Behani pujde opet na nekolik tydnu stranou, zitra, nejpozdeji pozitri zacinam pust, aspon tolik dni, co naposledy, vaha je totiz priblizne stejna, jen to tentokrat spojim s u. terapii. Snad me to zdravotne posune "nekam dal"... :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od s.arik »

Při půstu neběháš vůbec nebo jen nějak výrazně méně?
Jinak obdiv, dlouhé půsty a běh...jsi z jiné planety a nediv se, že ti do deníku pak nikdo nepíše :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

s.arik píše:Při půstu neběháš vůbec nebo jen nějak výrazně méně?
Jinak obdiv, dlouhé půsty a běh...jsi z jiné planety a nediv se, že ti do deníku pak nikdo nepíše :mrgreen:
Taky jsem zavítám emilem. :lol:
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

no ten PIM bys mohl zkusit, běháš líp než já, a já se tam už (trochu zbrkle :o ) přihlásil
ale hodlám to přežít, takže bys to teoreticky měl přežít taky, samozřejmě pokud bys běžel nějakým rozumným tempem :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

s.arik píše:Při půstu neběháš vůbec nebo jen nějak výrazně méně?
Jinak obdiv, dlouhé půsty a běh...jsi z jiné planety a nediv se, že ti do deníku pak nikdo nepíše :mrgreen:
Ono by se asi behat dalo, ale vetsinou se dokazu znicit vylety pripominajici horsky treking. :mrgreen: Vloni jsem s blizkymi pri 12. dni pustu vysel z Pece na Snezku, prevyseni delalo cca. 750 m., coz bylo pochopitelne znat. Nic se nema lamat pres koleno, proto radsi ty prochazky. Navic zalezi, kde clovek vahove zacina. Prvni delsi pusty to byly nekde kolem 100 kg., ted s bidou na 75 kg. Jen mi trochu zacina vadit, ze pomalu pripominam vezne z Terezina, ale to je podruznost. Urcite bych dal na pocity, aspon pri pustu, behat mozna 1., 2. den, pak uz bych to nechal byt....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

jans píše:no ten PIM bys mohl zkusit, běháš líp než já, a já se tam už (trochu zbrkle :o ) přihlásil
ale hodlám to přežít, takže bys to teoreticky měl přežít taky, samozřejmě pokud bys běžel nějakým rozumným tempem :)
Nechces nekde podat obcerstveni? Urcite to zvladnes, a kdyz ne, svet se preci nezbori, ona je to pekna streka, sam jsem nikdy nic tak dlouheho nebezel, mam z toho respekt. Ale zarputilost, vule dokaze divy. Je to bezva zjisteni, kolik lidi se tu krome zdrave stravy i hodne hybe, tak to ma byt. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Pri pustu se na maraton trenuje nejlip :) Sice clovek nenabeha kdovijakou kilometyraz ani tempo, ale zas se nejdyl po kilometru octne ve stavu nemalo pripominajicim 30+ km maratonu :) Nohy z betonu, cukr neni, energie neni, ber kde ber, hlavne nepadni a dobehni :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluška »

:lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Triumf ducha

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes jsem ucinil vedome rozhodnuti, bud beh a nebo smrt. Zdravotni stav neuspokojivy, stale vsak jeste pomerne slusne umoznujici behat, ackoliv nekdy je to dost "pres zavit". Dnes tomu tak opet bylo, ackoliv jsem snedl dopoledne jen hrst slunecnicovych seminek a vypil trochu lapacha bricho me bolelo a bolelo. 13 hlubocepskych km. jsem ani nevnimal, duchem jsem byl nepritomen a nechal telo hezky vytrapit. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Dnes jsem ucinil vedome rozhodnuti, bud beh a nebo smrt. Zdravotni stav neuspokojivy, stale vsak jeste pomerne slusne umoznujici behat, ackoliv nekdy je to dost "pres zavit". Dnes tomu tak opet bylo, ackoliv jsem snedl dopoledne jen hrst slunecnicovych seminek a vypil trochu lapacha bricho me bolelo a bolelo. 13 hlubocepskych km. jsem ani nevnimal, duchem jsem byl nepritomen a nechal telo hezky vytrapit. :D
volím podobný náhled, vytrápit tělo pohybem, když někde zahlídnu slovo půst, hned mizím,
půst je idiotskej v tom, že je dlouhej, asi budu dělávat ultrakrátkej suchej a bez dechu
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

PIM uz je za dvermi, od ucasti upoustim, asi by to vzhledem ke zdravotnimu stavu nebylo moudre. Muzu byt rad, ze prezivam na tech svych obdennich hlubocepskych toulkach udolim stinu, respektive krajinou kyslikoveho dluhu. :mrgreen: Jsem zvedavy na londynsky maraton o vikendu, urcite si ho v TV nenecham ujit, pocasi snad v metropoli UK bude prat casum nekde kolem 2h.06' a mene. Ikona zenskeho maratonu Paula Radcliffe ( http://www.paularadcliffe.com/ ) v ocekavani druheho potomka na start nenastoupi, ale nedivil bych se, kdyby ho pristi rok nejen absolvovala, ale i vyhrala... Pokud se Kenanum a jejich krajankam opre vitr do zad, muze to byt z hlediska casu vic nez zajimave. Napadlo me, ze 42 denni pust doporucovany k reseni vaznych zdravotnich problemu je nepochybnou paralelou k tem 42,195 km. maratonskym. Co kilometr, to jeden den pustu.... Zapremyslim aspon nad tim druhym. :) Prijemny vikend vsem
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bechovice 05'

Příspěvek od martin_hk »

obrazem
Přílohy
Bechovice 2005 - David Gerych & Robert Stefko (vitez)
Bechovice 2005 - David Gerych & Robert Stefko (vitez)
David Gerych a Robert Stefko.jpg (78.1 KiB) Zobrazeno 12176 x
Bechovice 2005 - vitezka Petra Kaminkova
Bechovice 2005 - vitezka Petra Kaminkova
Petra Kaminkova.jpg (80.57 KiB) Zobrazeno 12176 x
beh v kazdem veku.jpg
Bechovice 2005
(102.98 KiB) Staženo 7 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

martin_hk píše:Nechces nekde podat obcerstveni?
občerstvovací stanice tam snad budou, takže bez cukru nebudu, moje jediná obava je v tom, že to nedaj nohy, protože nemám tolik naběháno, no uvidíme:-)
taky to tak vnímám, 42 km a 42 dní půstu, to první je podstatně jednodušší provést :)
Štefko a Kamínková jsou stálice, hlavně teda u Kamínkové je neuvěřitelné, jak dlouho už je u nás nejlepší. Někde jsem četl, že si i sama posteskla, že u nás v ženách nemá s kým závodit :)
dneska jsem byl na pulmaratonu v Olomouci a představa, že bych za 14 dní měl běžet ještě jednou tolik mě moc nadšením nenaplňuje, ale možná, že když zpomalim, tak to půjde.
Koudelka je bojovník, mi o něm říkal kámoš, že ho zná, nazývá ho "Koudel", ale podle fotek bych vedle něj běžet do cíle nechtěl http://zkracovatko.cz/law, hlavně ta čtvrtá vypadá drsně :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

jans píše:
martin_hk píše:Nechces nekde podat obcerstveni?
občerstvovací stanice tam snad budou, takže bez cukru nebudu, moje jediná obava je v tom, že to nedaj nohy, protože nemám tolik naběháno, no uvidíme:-)
taky to tak vnímám, 42 km a 42 dní půstu, to první je podstatně jednodušší provést :)
Štefko a Kamínková jsou stálice, hlavně teda u Kamínkové je neuvěřitelné, jak dlouho už je u nás nejlepší. Někde jsem četl, že si i sama posteskla, že u nás v ženách nemá s kým závodit :)
dneska jsem byl na pulmaratonu v Olomouci a představa, že bych za 14 dní měl běžet ještě jednou tolik mě moc nadšením nenaplňuje, ale možná, že když zpomalim, tak to půjde.
Koudelka je bojovník, mi o něm říkal kámoš, že ho zná, nazývá ho "Koudel", ale podle fotek bych vedle něj běžet do cíle nechtěl http://zkracovatko.cz/law, hlavně ta čtvrtá vypadá drsně :D
Vojta pro Boleslavsky denik: http://boleslavsky.denik.cz/ostatni_reg ... 00409.html

Vojtu znam osobne i jako tatinka (skvely bezec dlouhych trati minulosti), troufam si tvrdit, ze jednou da i ten maraton. Skoda, kde ted jeho vykony mohly byt, kdyby se nestalo to, co se bohuzel stalo. Nemuzu se ubranit dojmu, ze je to slendrian jak trenera, tak doktoru na Dukle, ale to je pouze muj soukromy nazor.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Jeste jednou Vojta:

http://www.behej.com/2010022301-rozhovo ... raton.html

Kdyz jsem to docetl, bylo mi az.... prestoze chlapi....

Rikal jsem si, ze by bylo fajn jeho pripravu nejak podporovat, kdyby to symbolickou castkou udelalo mesicne treba jen 100 lidi, mohlo by to aspon castecne pokryt jeho naklady na cestovani v ramci CR za zavody, pripadne cokoliv jineho samozrejme. Kazda pomoc je dobra. Navic jeho pribeh muze inspirovat stovky, tisice "bezejmennych" a dat jim silu bojovat s neprizni osudu. Mozna toto ma vetsi sanci na uspech, nez postni sanatorium a muze to take pomoci nemalemu mnozstvi lidi. Jelikoz Vojtu znam, troufam si rict, ze (nejen on) by si to zaslouzil.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Svicky dohori i za vicky bude tma, spanek veskery smutek utisi.... Telo se do rana srdnate popere se zbytky alkoholu, duse snad s tihou zivotabolu.... Blazena opilost pomiji, hura zaspat to desive slovo "strizlivy" zas, zas a s kazdou noci znovu... :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od culka »

martin_hk píše:Svicky dohori i za vicky bude tma, spanek veskery smutek utisi.... Telo se do rana srdnate popere se zbytky alkoholu, duse snad s tihou zivotabolu.... Blazena opilost pomiji, hura zaspat to desive slovo "strizlivy" zas, zas a s kazdou noci znovu... :mrgreen:
To co si sem popisal? To sa teba tyka?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Hlubocepy dnes bez vaznejsich potizi, snad diky tomu prijemnemu pocasi. Londynsky maraton myslim musel kazdeho nadchnout, obzvlast zensky cas 2h.22'00 je fantasticky, i kdyz v muzske kategorii cas tesne nad 2h.05' si s nim v nicem nezada. Atletika ma sve nepopiratelne kouzlo, vsak je to videt i v parcich, na lesnich cestach, dokonce bych rekl, ze rekreacni formou prinasi trvalejsi zdroj radosti.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

martin_hk píše:dokonce bych rekl, ze rekreacni formou prinasi trvalejsi zdroj radosti.
nedávno jsem o tom uvažoval, jak lidi říkají: "běhám jenom pro radost"
to slovo "jenom" mi tam přijde zcela nevhodný, podle mě naučit se běhat pro radost je konečnej cíl, prostě si to užít a nehonit se za časy, rekordy a tak
takže můj cíl pro PIM je běžet to tak, aby mi v cíli bylo líto, že už jsem na konci a nemůžu běžet dál 8)
praxe bude zřejmě jiná a bolestivá, ale jako idea je to dobrý :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

No nevim jans, nechci ti brat iluze, ale myslim ze ti to v cili moc lito nebude ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět