Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Tak jsem vcera opet vybehl, ac lenost byla skoro silnejsi nez vsechna predsevzeti, lenost tak vhodne podporovana chumelenici, neprizni pocasi. Navic jsou dny ted kratke, brzy se pripozdiva. Mozna to tedy nebylo vitezstvi vule, ale jen jakasi anomalie v mem poli vedomi, neco jako slunecni skvrny na Venusi nikolivek na Slunci a nebo snih na Sahare. Ale pohybu jest mi treba jako kocce za usima, pod bradickou drbani. :) Prasatka uz delsi cas nejim, radeji podrbu to nebohe chlupate zvire zivene vodou a granulemi. Apropo, myslite ze i kocka by mohla byt vitarianem a nebo aspon vegetarianem???

Tak jsem tehdy vybehl, nikoliv vsak s vidinou toho, ze se blizi zavody, jak tomu byvalo drive, ale jen pro pocit odevzdaneho odpustku ve jmenu sveho zdravi. Ono zdravi, jen tak mimochodem, mezi nami, si zaslouzi mnohem vice pozornosti, nez jake se mu dostava ode me. Vlastne si nekdy rikam, jestli ted pokazde nevybiham trochu s krizkem po funusu, ale na druhou stranu, dokud beham jeste stale ziju. Jest s podivem, ze byvaly vrcholovy sportovec, nekurak, vicemene vegetarian se dopracuje k vysokemu tlaku, snad je to tim presem dnesni doby rikavam si, nebo brime dob davno i nedavno minulych, psychika totiz umi s lidskym zdravim radne veletoce. Vybihal jsem s 24 hodin prakticky prazdnym zaludkem, pominu-li nejake to jablko. Uz prvni kroky me tzv. utvrzovaly v tom, ze "dnes to je ono". Zkratka zeme pod nohama lehce a prijemne utikala, tak jak to mam rad. Urcite jsem vypadal jako exot, lide se zmrzle choulili ve svych zimnicich, perovych bundach a ja mezi nimi klickoval tim bizardne smesnym pohybem jen tak nalehko, bez saly, bez rukavic. Stacilo 5 minut a telem se rozhostilo prijemne teplo, dech se prohloubil, vedomi zbystrilo (abych skoro potme nevedomky za voditko nepriskrtil neznameho psiho milacka... opravdu se stalo:)) a projasnilo. Kilometry utikaly ani nevim jak a ja jim blahorecil, dekoval, ze diky nim, pres trochu lopotnosti a potu se citim jako znovuzrozeny... Pry ma treskute mrznout, je to vlastne fuk, staci par kroku a cloveku je i uprostred betonove dzungle jako u more. Vim, rikate si ze jsem blazen, ani se Vam nedivim... Pro znale i neznale zaverem uvadim par tech svych, ve srovnani se svetovou atletickou elitou, jednonohych rekordu: 400 m. - 49"31 ; 800 m. - 1'50"27 ; 1500 m. - 4'01"08 Expertem pres zdravou vyzivu asi nikdy nebudu, nejspis sem tento prispevek vubec nepatri, ale rikam si, ze treba nekdo bude chtit poradit s behanim a nebo se jen podelit o sve bezecke tanecky mezi kaluzemi, kdovi. Kazdopadne tomu, kdo docetl az sem preji prijemny nedelni vecer... PS: omlouvam se za stylisticke a pravopisne nesrovnalosti.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

No vida, další běžec mezi námi. :)
Pěkný příspěvek...jdeš do toho s náma? 8)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

jans píše:No vida, další běžec mezi námi. :)
Pěkný příspěvek...jdeš do toho s náma? 8)
Diky, nu bezec je asi silne slovo. To bych musel byt rodakem z kenskych nahornich plosin, spis cele ty roky predstiram, ze beham. :) Drive to citalo cca. 2500 - 3000 km. rocne, davna to hudba minulosti, ale snazim se aspon netloustnout. :)

Jen me mrzi, ze se mi zatim nepodarilo zkombinovat behani s pustem. Posledni pust jsem drzel letos v rijnu - 15 dni. S navratovkou jsem nebehal cca. mesic. Presto se mi pak behalo nepopsatelne bajecne, byl jsem zadychany asi jako pri pomalejsi chuzi. Vahu si ted drzim stale o par kg. niz nez pred pustem, ale to zadychani je uz krapet znatelnejsi.

Toz Behu a Pustu zdar, zdar, zdar! :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Jeste me napadlo, ze jsem opomenul jednu zalibu, fotografovani. Jsem naprosty, zacinajici amater, zde neco k nahlednuti:

http://www.fotothing.com/MartinHK/archive/1/

Oybin (na nekolika fotografiich, viz. web vyse) jsem navstivil autem ke konci kvetna, v prubehu 16 denniho pustu. Misto je to opravdu prekrasne, kazdemu vrele doporucuji, nebudete urcite zklamani. Hrad stoji na "stolove hore" nad malebnou vesnickou, kousek od Zitavy, kam vede parni uzkokolejka. Ve spojeni s pustem a nadhernym pocasim to byl nezapomenutelny vylet. Parkovne na 2 hodiny je 1 Euro, celodenni parkovne je tusim 4 Eura, coz je vyhodne pro pesi celodenni vylet po okoli a nebo cestu vlackem do Zitavy a zpet.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Shodou okolnosti pochazim z kraje pod Oybinem, a dalsi shodou okolnosti jsem sem zavitala pote, co ctu privlastek "atleticky", byt obcasnik... :)

Takze abych to shrnula - stejne to neokecas, tak pojd s nama na PIM :) Kenanu se neboj, ti nam tam prekazet nebudou, maji totiz ve zvyku pobihat v uplne jine casti trasy nez my 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

Fiona píše:Kenanu se neboj, ti nam tam prekazet nebudou, maji totiz ve zvyku pobihat v uplne jine casti trasy nez my 8)
Jo, to můžu potvrdit, v Praze na desítce jsem je viděl akorát v protisměru a než jsem doběhl, tak už měli asi zbaleno a šli dom :D
I když... s tím časem, cos napsal bys s nima asi krok udržel.. :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Fiona píše:Shodou okolnosti pochazim z kraje pod Oybinem, a dalsi shodou okolnosti jsem sem zavitala pote, co ctu privlastek "atleticky", byt obcasnik... :)

Takze abych to shrnula - stejne to neokecas, tak pojd s nama na PIM :) Kenanu se neboj, ti nam tam prekazet nebudou, maji totiz ve zvyku pobihat v uplne jine casti trasy nez my 8)
Take pochazim z toho kraje, ze Cvikova, ale zivotni peripetie me odvaly jinam.

PIM jsem chtel bezet letos, ale zdravotne to ted neni ono, spis beh pouzivam misto prasku a doktoru, neco jako prostredek alternativni mediciny. :) Ale ten maraton mi vrta hlavou uz davno, o roku 2010 vazne premyslim. Koneckoncu co horsiho se muze stat, nez ze umru u neceho, co mam rad, no ne? :) Kdyztak bych Vam mohl aspon podel tratit servirovat Vase vita-obcerstveni, ani to by nebylo od veci, ne? :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

jans píše:
Fiona píše:Kenanu se neboj, ti nam tam prekazet nebudou, maji totiz ve zvyku pobihat v uplne jine casti trasy nez my 8)
Jo, to můžu potvrdit, v Praze na desítce jsem je viděl akorát v protisměru a než jsem doběhl, tak už měli asi zbaleno a šli dom :D
I když... s tím časem, cos napsal bys s nima asi krok udržel.. :)
Oni a Etiopane jsou jak z jine planety. V tom je atletika skvela a spravedliva. I ti nejnuznejsi maji velikou sanci se prosadit, paradoxne bida v tech zemich se (ne)primo podilela na tom, ze jsou ted tak uspesni. A co si budeme povidat, jejich jidelnicek je vic nez skromny. Cetl jsem par clanku o tom, jak Bob Kenedy (USA) a Dieter Bauman (SRN) jezdili trenovat do Keni a absolvovali tamni bezecke kempy podobne vojenskemu prijimaci, kdo na vojne byl, dovede si aspon vzdalene predstavit. Oba vyse jmenovani byli svetovou extratridou, respektive prvni mezi bezci bile pleti, Bauman dokonce vyhral po takticke bitve 5 000 m. na OH 1992 v Barcelone. Ve vetsine zavodu vsak byli valcovani tou kensko-etiopskou armadou. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnesnich 10 km. bylo velmi "vyzivnych". Ale neni se co divit, tma, zima, bezmala 24 hodin bez jedineho sousta. Az se sam sobe divim, co me k tomu vlastne vede. :) Tempo bylo nevalne, odhadem cca. 4'45" / km. Ale ten kratky kopec v kazdem z deseti 750 m. okruhu, se zaverecnym tahlym stoupanim domu, byl znat. Mozna by bylo bezva z jednodenniho pustu udelat tridenni, ale nejak se mi do toho nechce. :roll: Kdepak, dnes ne, dam si konvicku zel. caje, nejake ovoce a podobne experimenty odlozim na jindy. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

martin_hk píše:Tempo bylo nevalne, odhadem cca. 4'45" / km.
Mno, s tímhle nevalným tempem bys byl v cíli maratonu tak hodinu před námi.. :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sitar »

Martine,
tady je něco pro tu Tvojí kočku: http://bioobchod.cz/ v sekci Rostlinná krmiva, AmiCat. AmiDog kupuju našim psům a chutná jim a zdá se i prospívá. Mně osobně ty granule voní, dokonce sem je ochutnal a dá se to i jíst. S tím kočičím krmivem nemám osobní zkušenost, tak ho můžeš vyzkoušet, chceš-li a pak dát vědět.

Jinak fotky a běžecké výkony pěkný, člověče.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Sitar píše:Martine,
tady je něco pro tu Tvojí kočku: http://bioobchod.cz/ v sekci Rostlinná krmiva, AmiCat. AmiDog kupuju našim psům a chutná jim a zdá se i prospívá. Mně osobně ty granule voní, dokonce sem je ochutnal a dá se to i jíst. S tím kočičím krmivem nemám osobní zkušenost, tak ho můžeš vyzkoušet, chceš-li a pak dát vědět.

Jinak fotky a běžecké výkony pěkný, člověče.
Diky za radu. Myslim, ze i zvirata maji pravo na zdravejsi stravu, obzvlast kdyz je clovek k sobe tzv. "pro svou potechu pripouta". Diky za priznive ohodnoceni mych amaterskych vykonu. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

vcera vecer po dobehnuti domu: "horka" vana, zaroven v ni popijeni zeleneho caje, po jejim opusteni tri jablka a pulka pomela :) dnes rano ut cca. 200 ml. + jedno jablko ... behat dnes nejdu, az zitra ... uvazuji o sve oblibene pohankovo cockove kasi s kminem, bazalkou, oreganem, cesnekem, extra virgine olivovym olejem a kurkumou + salatu z cerstve nastrouhane cervene repy zakapane citronem... vim, neni to zrovna vita... :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

imprese

Příspěvek od martin_hk »

Van Gogh

Nebyt jeho bratra Thea nemel by z ceho zit, respektive nemohl
by vubec malovat a musel by prodavat rytiny, obrazy jinych
"umelcu".... V knizce "Zizen po zivote" ( http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/ ... ydani.html ) jsou uzasne pasaze... jak o lasce, malovani, tak stradani a bide, ktere nejen on sam musel celit... Chodil desitky kilometru v horeckach, mrazu, deravych botach, protoze nemel na vlak, aby ukazal sve kresby bohatym malirum, od nichz zadal jen jedine, objektivni kritiku...

Doba koncici druhe poloviny 19. stoleti vubec nebyla pripravena na jeho videni sveta, stejne tak zacinajicich impresionistu ve Francii, vsichni az na vyjimky zili jako nuzaci... A dnes jejich dila stoji miliony dolaru, visi v nejprestiznejsich galeriich... Ani jeden z nich se vlastne
nedovedel, jak je docenila budoucnost, jak uspesni ve skutecnosti byli...

Dali cely zivot vsanc jedne jedine vasni a posedlosti... Malovani...
navzdory vsem posmesnym pochybovacum a pohrdani okoli.... Zili a dychali pro ztvarneni svetelnych odlesku, pro kriklavou barvu jara vetkanou do krajiny, pro mimiku prostych lidi, pro jejich zivotni pribeh vepsany ve tvari.... Zili zcela "naprakticky a nepragmaticky"... Horeli malovanim, svymi motivy jako povestna svice z obou stran.....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vztahy

Příspěvek od martin_hk »

19.5.2008

Tam kde "vystavujes" v dobre vire sve srdce, nabizis city na dlani,
tehdy a tam jsi nejzranitelnejsi. Za den bezne vystridame nescetne
masek, ale ve vztazich to nejde, tam nesmi byt odstup, rezervovanost,protoze tam pak nemuze vstoupit laska. O to vice pak zklamani,deziluze boli. Nekdo pak uz nedokaze ze strachu milovat vubec,prekonat tu propast oddelenosti, ktera neni hmatatelna v realnemsvete, o to patrnejsi v prozivani, v citove sfere.
Nejsme jen telo, stoj z masa a kosti, o to je zivot vetsi vyzva a dobrodruzstvi. Asi jen tezko nekdy dostaneme odpoved na otazku, proc vlastne existujeme, jaky ma zivot smysl...
Na druhou stranu, clovek ktery miluje si moc otazek nepoklada, natoz aby na ne hledal odpovedi. V lasce je clovek ukotveny, prolnuty prakticky s celym "veskerenstvem", pozbyva stredu i hranic... Ten zvlastni stav bez ega je nejvyssi myslitelnou svobodou,
jen neni uplne lehke si jej udrzet.
Svet je misto plne dramat x komedii, pulka sveta tone v prebytku,
druha polovina nema ani nezavadnou pitnou vodu, zakladni hygienicke
prostredky. Ale mozna jednou vsechna nabozenstvi prijdou na to, ze
neni treba se klanet imaginarnim, prisnym bohum, stavet jim honosne
katedraly, nybrz zmenit se uvnitr. Zadna politika, zadne nabozenstvi a
zakony nejsou s to dat Zemi lepsi, spravedlivejsi tvar.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

bezecke imprese

Příspěvek od martin_hk »

12.9.2008

Nejlepsi na behani bylo.... ten pocit "sebezapreni".... bezet 30 - 60 -
90 - 120 min., vnimat, jak se unava zakusuje do tela, chodidla
zacinaji bolet... a pritom se tomu smat, vnimat to jen jako neprijemny
stekot psu kolem.... Behavali jsme za kazdeho pocasi, at uz venku bylo
30 st. ve stinu a nebo -15 ... za blankytne vymetene oblohy, ale i v
sychrave tme podzimnich pliskanic... A vsechno to cinilo cloveka
silnejsim, silnejsim hlavne uvnitr, nez navenek.... ty dlouhe fartleky prirodou, daleko za mestem.... vune podzimni prirody, tlejiciho listi.... reka pod nami... cesta po vrstevnici podel reky.... zrychleny dech a mimo nej jen seveleni listi pod nohama....

...................................................................

Z vojny mi asi nejvice utkvel v hlave jeden trenink.
Pamatuji si, ze jsme behali v hale 20 x 500 m. s meziklusem 150 m. v
tempu 1'20" - 1'25" , ted presne nevim, jestli to bylo cele rozdelene
do dvou velkych serii po 10-ti a nebo na jeden zatah.... Pamatuji si,
jak hodne usili stal ke konci kazdy krok a jak posledni 2 - 3
"petistovky" byly v zaveru bezene se zuzenym zornym polem videnim... zaver prakticky ve tme....

Mel jsem tehdy sportester, a pokud se da verit tomu, co tehdy ukazoval, pak jsem tehdy dosahl sveho zivotniho
tepoveho maxima 207 tepu / 1 min.
Neni to nic obdivuhodneho.... jen...
bylo to osvobozujici.... Clovek si tehdy rikal, ze umrit v takovou
chvili je vlastne "legrace"... ze to je vlastne jen "shutdown", nic
vic... zadna tragedie.... tezko se ten pocit vysvetluje...

.........................................................................................

Jeste jeden "triumf" nad vlastni omezenosti.... bylo to uz v lete
r. 2000... zavody se blizily.... bezeli jsme 3 x 1000 m. kazdy kilometr
priblizne za 2:40" ... ten moment nebyl svetu, spolecnosti nijak
prinosny.... vlastne to byla uplna banalita.... ale ten pocit
vitezstvi nad sebou samym je proste i tak nepopsatelny.... hodne jsem
si potom na zaklade tohoto treninku od zavodu sliboval, ale vse bylo
jinak... v roce 1999 mi plany zhatila unavova zlomenina, v roce 2000
tezka strevni viroza... ale tak to byva.... tam kde forma mela
gradovat byla jen bolest hlavy a bricha... s niz jsem si zabehl do
teto doby druhy zivotni cas... zkratka clovek musi stat pevne na zemi,
nic neni nikdy jiste.... a nejake behani je z pohledu bezbreheho
vesmiru uplne smesne malicherne.... jen ten pocit ze vsechno do sebe
dobre zapada, ze clovek ma telo vyladene jako motor F1... na to nejde
ani po te dobe nezavzpominat....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: imprese

Příspěvek od awa »

martin_hk píše: Doba koncici druhe poloviny 19. stoleti vubec nebyla pripravena na jeho videni sveta, stejne tak zacinajicich impresionistu ve Francii, vsichni az na vyjimky zili jako nuzaci... A dnes jejich dila stoji miliony dolaru, visi v nejprestiznejsich galeriich... Ani jeden z nich se vlastne
nedovedel, jak je docenila budoucnost, jak uspesni ve skutecnosti byli...
Tohle mě napadalo i NG, kde jsem před nedávnem byla a sledovala umění 19. a 20. stol. v Čechách a Francii.
S impresionisty (za totáče vesměs repliky) a "blázny" jsem strávila dětství, mám k nim blízko, proto třeba Gogha hodnotim jinak než je obvyklé. Mám jiná kriteria, nebo spíš nemám, radši bez předsudků a nálepek.
V jejich dílech je neuvěřitelná škála emocí, tepla, slunce, světla a různých zákoutí duše, považuju to za lepší a výstižnější prostředek než je jazyk, erupci pocitů v souznění barev.
Díky za tip, neznám, ale přečtu si. Kdysi jsem krom odborné literatury četla Hlavou proti zdi, nedávno při studii Provence viděla i léčebnu, kde se Gogh léčil... detailnější rozbor jeho mostu V Arles. Oslovují mě i jiní, nad Gaugainem jsem v NG přemýšlela, je jiný, hodně strakatý, nezapře pobyt v tropech, jeho barvitost, pestrost a radost z žití v takové krajině. Myslím, že mnozí z nich ani netušili, kolika lidem jejich obrazy udělají radost, jen tím, že se na ně mohou koukat a prožívat je. Můžeme si vážit toho, že to nezabalili a malovali. Ne každý má ten dar něco takového vytvořit.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

To je divný, u běhání nemám pocit sebezapření. Vždycky mě to bavilo, běhat, poskakovat a lézt po stromech. V zimě tomu nevěnuji tolik energie - prudí mě vysoké neprohrnuté závěje a náledí. Když je suchý mráz a sněhu poprašek, tak si pár kiláčků střihnu, ale nikdy to není tolik, to co od jara do podzimu. Víc se věnuju tanci a celkovému protažení a pohyblivosti, pravidelně.
Půlmaraton jsem pak s takovou kondicí schopna střihnout bez velkých potíží, ale před celým maratonem mám respekt.
Když jsem dělala atletiku, tak jsme mívali tréninky šest dní v týdnu, ráno v šest před školou, odpoledne další. Ta aktivita mě těšila, ale vstávat do tmy se mi nechtělo, nicméně jsem se naučila, že s prázdným bachorem se běží stonásobně lépe a "žundratost" je tady bonus. Vzpomínám si, jaký to byl pocit, když úplně neznámí lidé mi fandili...byla jsem z toho mile potěšená, ale zárověň jsem měla rozpaky, nebyla jsem na to připravená.
Už bych se k profesionální dráze nevrátila, je mi cizí soutěžení, soupeření. Nepatří ke mně.
Dneska to dělám z čiré radosti, jen tak, pro sebe bez dokazování.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: imprese

Příspěvek od martin_hk »

awa píše:
martin_hk píše: Doba koncici druhe poloviny 19. stoleti vubec nebyla pripravena na jeho videni sveta, stejne tak zacinajicich impresionistu ve Francii, vsichni az na vyjimky zili jako nuzaci... A dnes jejich dila stoji miliony dolaru, visi v nejprestiznejsich galeriich... Ani jeden z nich se vlastne
nedovedel, jak je docenila budoucnost, jak uspesni ve skutecnosti byli...
Tohle mě napadalo i NG, kde jsem před nedávnem byla a sledovala umění 19. a 20. stol. v Čechách a Francii.
S impresionisty (za totáče vesměs repliky) a "blázny" jsem strávila dětství, mám k nim blízko, proto třeba Gogha hodnotim jinak než je obvyklé. Mám jiná kriteria, nebo spíš nemám, radši bez předsudků a nálepek.
V jejich dílech je neuvěřitelná škála emocí, tepla, slunce, světla a různých zákoutí duše, považuju to za lepší a výstižnější prostředek než je jazyk, erupci pocitů v souznění barev.
Díky za tip, neznám, ale přečtu si. Kdysi jsem krom odborné literatury četla Hlavou proti zdi, nedávno při studii Provence viděla i léčebnu, kde se Gogh léčil... detailnější rozbor jeho mostu V Arles. Oslovují mě i jiní, nad Gaugainem jsem v NG přemýšlela, je jiný, hodně strakatý, nezapře pobyt v tropech, jeho barvitost, pestrost a radost z žití v takové krajině. Myslím, že mnozí z nich ani netušili, kolika lidem jejich obrazy udělají radost, jen tím, že se na ně mohou koukat a prožívat je. Můžeme si vážit toho, že to nezabalili a malovali. Ne každý má ten dar něco takového vytvořit.
Zvlastni to nahodilosti, prave na CT2 skoncil dokument z produkce BBC o Van Goghovi, aniz bych to byl dopredu tusil, dle meho soudu mistrne natoceny... Zitra to opakuji, musim si to nahrat... Dalsi nahodou je pro me fakt, ze zemrel ve stejny den, jako muj tata a take svou vlastni rukou
. Diky za hezky prispevek, Tve zazitky, jak ty spojene s umenim, tak s behanim...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od mira »

Dělám světu neocenitelnou službu tím, že vůbec nemaluji.
Neběhám, nebelhám, abych nesípal a nezničil si obuv a mám z toho celkem
dobrý pocit. :mrgreen:
Je nezbytně nutné provozovat pohyb a používat pohybový aparát, aby
nezakrněl, ale hýbu celičký den venku v pilném provozu a když to ustane,
spokojím se s lehkým fitnesem mezi 4 stěnami své ubikace.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Kdo nevidel, o hodne, hodne prisel....

http://www.ceskatelevize.cz/program/101 ... :05-2.html

... dokument samotny, jako mistrovske dilo, umelecky skvost ....

.....................................................................................

pristi tyden:

http://www.ceskatelevize.cz/program/101 ... :05-2.html
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od mira »

Dalí a současný neosurrealismus.
www.neosurrealismart.com
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Kdo nevidel, o hodne, hodne prisel....

http://www.ceskatelevize.cz/program/101 ... :05-2.html

... dokument samotny, jako mistrovske dilo, umelecky skvost ....

.....................................................................................

pristi tyden:

http://www.ceskatelevize.cz/program/101 ... :05-2.html
já jsem to viděl, přitom sem si ale dělal zeleninu
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnesni bezecka hodinka byla hotovy ocistec. Ani ne kvuli mrazivemu pocasi, to vnimam jako podruznost, ale kvuli urputnym bolestem bricha. Snedl jsem pritom jenom rano pomelo a vypil konvicku zeleneho caje. Dost mozna je pricinou neco jako zuzena brisni aorta, ktera znesnadnuje travici proces, jinak nevim. Clovek jednou umrit musi, ale mne se jeste nejak nechce... Vem me cert :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Dnesni bezecka hodinka byla hotovy ocistec. Ani ne kvuli mrazivemu pocasi, to vnimam jako podruznost, ale kvuli urputnym bolestem bricha. Snedl jsem pritom jenom rano pomelo a vypil konvicku zeleneho caje. Dost mozna je pricinou neco jako zuzena brisni aorta, ktera znesnadnuje travici proces, jinak nevim. Clovek jednou umrit musi, ale mne se jeste nejak nechce... Vem me cert :)
JÁ TO MÍVÁM BĚŽNĚ DYŽ SE PŘED TÍM NAJÍM i málo
musí se s prázdným
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcera opet navsteva Sv. Jana pod Skalou: http://www.hledej-ubytovani.cz/soubory/f0000004141.jpg a take druhy den pustu. Pocasi bylo treskute mrazive, presto mi to nedalo a musel jsem se vyskrabat nahoru na vyhlidku. Cele to vypadalo jako "ladovska zima", jiskrivy prasan, ticho, stiplavy mraz do tvare... To misto ma magickou atmosferu, at uz clovek prave pust drzi, nebo nedrzi. Je zajimave sledovat promeny tohoto uchvatneho mista podle rocnich obdobi. Dnes jsem ukoncil po cca. 60 hodinach pust, z toho jeden den na sucho. Necitil jsem zadne komplikace, mozna jsem mel jeste par hodin pridat, ale vse ma svuj cas, treba opet pristi, respektive nadchazejici vikend. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcera hodinka behu na snehu a ledu, s az udivujici lehkosti. :) Asi je to tim aspon chvilkovym oprostenim od varene stravy.... who knows. :) A nebo mozna zmenou prostredi.... Krasne Vanocni svatky vsem. ;)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes konec 36 h. pustu, vcera hodina behu, cca. 0,5 l. vody... Snad opet trochu prituhne, teploty tesne nad nulou nejsou nic moc. :) Zaradil jsem do jidelnicku opet spirulinu, ovoce a zelenina ted kvalitou moc neoplyvaji, bohuzel.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcera pohodova hodinka behu, pred ni v prubehu dne 6 tablet spiruliny a 5 jablek. Zjistil jsem, ze je dobre po nich nepit vubec nic, ani cistou vodu. To mnozstvi vlakniny pak pri traveni nedela zadne potize a vody je v jablkach ostatne dost. Take jsem nasel treninkovy denik z let 1994/95. Nechce se verit, jak rychle tech 15 let uteklo. Mozna sem jen pro zajimavost uvedu namatkou neco z te doby, i kdyz vlastne proc? :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

28.12.1994

- klus 3 km., R 20', 2 x ABC, 5 x 100 m. rovinky, 4 x 300 m. - 40,5" , 41,1" , 42,0" , 42,8" (pauzy 6', mezi 2. a 3. usekem 10'), vyklus 2 km.

- odpoledne fartlek 8 km., R 20', posilovna


29.12.1994

- klus 3 km, R 15', 2 x ABC, 4 x 100 m. rovinky, 3 x 40 m. starty, 2 x 60 m. 90%, 3 x 100 m. 90%, vyklus 1 km.

30.12.1994

- klus 3 km., R 20', 2 x ABC, 5 x 100 m. rovinky, TV 2 km. - 6'41" ; 2 x 200 m. 85% ; sila - sed leh, bench press, vyklus 1 km.

31.12.1994

- fartlek 18 km.

01.01.1995

- fartlek 18 km.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sitar »

Nějaké vysvětlivky? ;-) ABC, fartlek...
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

ABC = bezecka / sprinterska abeceda imitujici prvky bezecke techniky (lifting, skiping, predkopavani, zakopavani apod.)

fartlek = delsi volny souvisly beh prokladany zrychlovanymi useky
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Dobry :) Ted uz jen to oprasit a prihlasit se s nama na PIM!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Dano »

Uff, preletel som tvoj posledny prispevok a som v uzase, ten rozpis, trening, mas v tom system.

Kukol som na prvy v tvojom dennicku, kde uvadzas svoje osobaky na kratkych tratiach od 400 do 1500...
Ja som bol vzdy nadpriemerne dobry v dlhych behoch (rozumej v beznej populacii okolo cize medzi kriplami: napr. medzi 20 spoluziakmi v triede na SŠ 1.-2., na vojne na rote 2.,...), a to som nikdy nebehaval.

Potom po vojne som aj maraton raz odbehol, blbec, takmer bez pripravy (LEN asi okolo 70 km som spolu odbehol pocas celych LEN 3 mesiacov...). Chcel som si nieco dokazat. Po cerstvej diagnoze akutna glomerulonefritida, vtedy prave vyliecenej, ale s moznym rizikom chronickej choroby obliciek a v extremnom pripade v dalekej buducnosti s odkazanim na dialyzu.

Nastastie si to odniesli len kolena, na dlhu dobu, ale uz su davno ok. A hlavne som si zdvihol sebavedomie, o co mi aj slo. Po tej prepustacej sprave z nemocnice k oblickam (ledviny)... poslali ma z vojny domov s odkladom na 3 roky, pichali do mna este pendepon a zakazali mi aj sportovat. A to som si nevedel predstavit, tak som sa musel po roku otestovat. Oblicky vydrzali.

Od malicka som bol stihly, a vytrvalost mi nie je cudzia. Beh je super, zamiloval by som si ho. Ale palil by som vela energie, bohato mi staci casta turistika/bajk/bezky/skialpinizmus, je to s ludmi, v prirode, naplna ma to ovela viac. Dal som sa radsej na obcasnu cinkaren, a tak zosilnel a cosi pribral.

Da sa, na kratkych behoch, naberat svalova hmota? Predpokladam, ze urcite. Ale ci je to efektivne? A ako optimalne by mal taky trening vyzerat?
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Diky za prispevek. K behani si clovek musi najit vztah, u me se to stalo oklikou, coz by bylo na dlouhe povidani. Zminovany rozpis je jen ukazkou treninku v dobe, kdy moji specializaci bylo 400 m., navic to neni uplne obvykly trenink, spis takova udrzba kolem Vanoc a Noveho roku. Behani se urcite vhodne doplnuje s cinkami, sprinty se bez systematickeho racionalniho posilovani neobejdou. Zarazuje se do atletickeho treninku pravidelne, napriklad po kazdem bezeckem treninku a nebo 2 - 3 x tydne ve vetsim objemu. Jde o to budovat dynamickou silu, ktera podpori bezecky vykon, nejde o tvorbu nadbytecne svalove hmoty. Proto je napriklad po kazdem treninku nohou (podrepy, drepy, zakopavani, predkopavani, vypony apod.) vhodne po serii s cinkami zaradit par odrazu a nebo vyskoku na svedskou bednu, tedy snazit se drzet systemu DYNAMICKA, VYBUSNA SILA -> ODRAZY -> BEH. Je to znacne variabilni a vycet toho vseho by byl hodne dlouhy. Kazdopadne si myslim, ze je lepsi dat prednost mensimu objemu svalstva, ktere ale clovek / telo dokaze 100% vyuzit i pri jinych sportech (atletika, cyklistika, plavani, lezeni atd.), z vlastni zkusenosti vim, o cem mluvim, kdysi jsem diky vysokoproteinove kure a cinkam vazil i o 30 kg. vice nez ted, ale z meho pohledu je to cesta do pekel...

Mam kamarada, byvaleho vrcholoveho sportovce, ktery spoluvinou trenera a lekare po zanedbanem prechozenem nachlazeni skoncil na dialyze a pozdeji se podrobil transplantaci. Nikdy vsak behat neprestal. Vloni se stal v Australii dokonce mistrem sveta mezi takto hendikepovanymi sportovci.

Zdravi je vsak vzdy prioritou cislo 1, nad spickovou sportovni vykonosti, nad velkym objemem svalove hmoty... Proto je urcite lepsi sportovat jen tak pro radost, kondici, zdravi. :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Dano »

Vdaka, na take treningy asi kaslem, je to pre mna prilis zlozite. Ale tebe nech sa dari, stale lepsie vykony ti prajem, aj v PF2010, a na vita strave, zvlast 811RV (ak si necital Grahama, mimoriadne odporucam, on radil inakvejsim sportovcom vo vyzive) sa mozes naozaj tesit.
Mam kamarada, byvaleho vrcholoveho sportovce, ktery spoluvinou trenera a lekare po zanedbanem prechozenem nachlazeni skoncil na dialyze a pozdeji se podrobil transplantaci.
:shock: To je smutne. A viem o tej moznosti az moc dobre. Moj vyssie spominany zapal obliciek zacal NAOKO takto: raz rano sa zobudim, v pohode, zdravy, v predvecer som hral volejbal v telocvicni, a... curam kolu. Uplne tmavu tekutinu. Celkom sranda. Este mi vobec nic nedotieklo. Preistotu som siel k lekarovi, bol som vtedy v kasarnach na Sliaci. A uz ma nepustili, okamzity odvoz sanitkou do Ustrednej vojenskej nemocnice v Ruzomberku, a nasledoval asi 3 tyzdnovy pobyt na lozku, s prisnou dietou, zakazom pohybu (na WC som mal zakazane chodit a mal pouzivat bazanta, alebo volat sestricku s vozikom, ale vzdy som tento zakaz ignoroval), hrst roznofarebnych tabletiek som bral 3x denne a potom ma poslali predcasne naspat do civilu.
NAOKO preto, lebo v skutocnosti to bolo takto. 2-3 tyzdne pred tou kolou velka horucka, zima, zapalene hrdlo asi aj krcne mandle zdurene, slabost. A ja debil som nieze nesiel k lekarovi (akoze som nejaky chlap, cosi vydrzim) ale dokonca v tom najhorsom stave som nastupoval kazdy druhy den do 24hod sluzby ako pomocnik dozorneho utvaru. Mladost - pochabost. Lenze v 23 rokoch? Skor sprostost. Aj tuto chorobu som "uspesne" prechodil, ved od detstva som to maval niekolkokrat rocne, vacsinou ale "liecenu" ATB a aj teraz po asi tyzdni bolo po nej. Po nej?
Po 2 tyzdnoch, od anginy skoro k dialyze..., na nahodu by v tomto pripade neuveril nikto, teda ani ja. Uz mam trochu viac rozumu, ale vtedy to bolo fakt o fuz. Ten tvoj kamos zial take stastie ako ja nemal...

Na izbe v nemocnici mi umrel spolupacient, vysluzily plukovnik. Par dni predtym, v depke, povedal o mojom stave: "Pozri, ja mam vyse 60, a ako som na tom zle (srdce), lenze v tvojom veku som bol zdravy ako ryba. A ty? Taky mlady, a uz take vazne problemy s oblickami. Nemas teda dobre vyhliadky..."
Ked som siel do civilu, pravidelne mi este pichali ATB do svalu, som bol dost rozladeny. Zakaz nadmerneho pohybu. Strasiak z chronickeho zapalu.
Az teraz viem, ako som riskoval tym maratonom o rok neskor. Ale nastastie to vyslo, a sebavedomie a viera v moje zdravie sa vratili.
Od toho pobytu v nemocnici som uz nikdy nesolil/nesolim, bol som tam na neslanej nizkobielkovinovej diete. Mne sa to zdala uplne bezna strava, len neslana, vtedy nechutna. Bezne tvarohove natierky, kurca,... z pohladu 811 teda vysokobielkovinova dieta skodiaca aj zdravemu, a nieto choremu s oblickami. A niekedy po tychto udalostiach som zacal citat a vo mne zacali zriet myslienky na vegetarianstvo - 2. krok. Lebo 1. bol uz par rokov skor, ked som si prechodom na delenu stravu uspesne sam vyliecil neprijemne problemy so zaludkom. 3. krok - k veganstvu, bol vtedy, ked sa u mna prejavili ekzemy a alergia. 4. - k vitarianstvu, ked ma presvedcila literatura Guntera, Bartu, a ked som objavil vitarian.cz, a chcel urychlit liecbu alergie. A 5. - k 811RV, bol po precitani par materialov od Grahama, na ktoreho ma nasmerovali Neove prispevky, a tak konecne objavil pre mna ideal, ktory mi navyse aj chuti. Uz len za nim ist :(
No, kazdy z nas mal nejaky ten spustac zmien v zivotosprave :)
Kurna, to som si rovno mohol zalozit dennicek :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Kamaradovi se to stalo take na vojne v prazske paralele k Dukle Banska Bystrica. V te dobe mel za sebou uz i starty v narodnim dresu, byl juniorskym mistrem CR na sve distanci. A behem nekolika dni se mu tak obratil zivot naruby... S vitarianstvim moc zkusenosti nemam, ted jsem vegetarian, vlastne z 90% vegan, obcas nejaky ten vitariansky den, obcas nejaky pust, snazim se naslouchat vlastnimu telu. Citim, ze bych nekdy chtel zkusit dlouhy pust, ale sam si na to netroufam, tezko bych dokazal urcit hranici, kdy je treba to ukoncit. Nejdelsi jsem drzel pred par lety 27 denni, ted tak maximalne 15 - 17 dni. Citim, ze pust je opravdu prospesny, jen je nutne zvladnout striktne poctive navratovku. Toto vidim jako vlastni cestu, starat se primerene o telo a take dusi, nic neprehanet, ostatne rika se "vseho dobreho po malu". Skodlivych vlivu je vsude kolem moc a moc, proto je dobre se snazit minimalizovat jejich dopad na nase zdravi, jak telesne, tak dusevni. To ale urcite kazdy na tomto foru dobre vi. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Dano »

27 dni? Klobuk dole. Ja som kedysi skusal 1tky, 3jky, raz max 5 dni. Uz dlho nie, vobec ma to nelaka. Hoci nad Pavlovymi "vykonmi" vzdy zasnem. Nech mas pevny kurz na tvojej ceste.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Mrazive pocasi poslednich dni cini behani paradoxne prijemnejsim, nez teploty tesne kolem nuly. Podivne bolesti bricha ignoruji, zkratka uz telo nefunguje jako ve dvaceti, presto se z nej jeste da vyzdimat ta nadpozemska lehkost, kdy se zeme doslova otaci pod nohama. Ten pocit je nad vsechny medaile a diplomy. Funkcni materialy splyvaji s telem jako druha, treti vrstva kuze, nove technologie vhodne prispivaji ke komfortu za jakehokoliv pocasi...

Hlavou mi uz ale pomalu zacina vrtat cervencova Tour de France, asi to bude posledni prilezitost jak videt Lance Armstronga v zapoleni se souperi napric zemi galskeho kohouta. Ten clovek je opravdu z jine planety, pro nekoho sice mozna samoliby, namachrovany amik, pro me vsak vzor toho, jak se nevzdavat za zadnych okolnosti, na kole ani v zapase s nemoci. Opet se mi zive vybavuje polovina devadesatych let, kdy jsme se po treninku nezastavili a utikali domu sledovat dojezdy vrazednych alpskych, pyrenejskych etap za frenetickeho povzbuzovani besnicich fanousku. Telo cyklisty uz mele z posledniho, svaly boli, pali unavou sycenou, rozdmychavanou vysokou hladinou laktatu a presto neco uvnitr nedovoli zastavit a slezt z kola. To mysteriozni cosi pohanelo legendarniho Merxe, Fignona, Lemonda, Pantaniho, Induraina a take zminovaneho L.A. ke zdolavani nekonecnych stoupani, kde i moderni produkty automobiloveho prumyslu dostatavaji co proto. Ve slunecni vyhni, zbroceni potem, pokouseni bolesti a ve vzduchu stale znejicim mefistovskym naseptavanim "uz toho nech, slez" se tyto cyklisticke legendy i mnozi "bezejmeni" stali jednim z dilku nadcasoveho nahrdelniku, na nemz se skvi brilianty nezdolne lidske bojovnosti, vule vitezit nad smrtelnou unavou, stradanim zizni a zarem salajicim z rozpaleneho asfaltu... Jo jo, TdF 2010 bude opet jedinecna, hmmmm... Snad se mi podari byt jako divak primo u toho.

Zima a nebo ohniva vyhen je tedy pouha malichernost. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

taky obdivuju ty co se dokážou překonat, v tom je velký smysl
ale obdivuju i ty co sou víc vzadu, ti to úsilí taky dávaj, třeba jen míň dopňaj, joke
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Tour de France

Příspěvek od Dano »

Mato, neprovokuj! :) Ked som ja zacinal bajkovat (amatersky) na cestnom, Indurain vitazil neviem po kolky krat - bolo tak uzasne a motivujuce vtedy sledovat TdF v priamom prenose. Vobec som nedokazal pochopit, ako tie "stroje" dokazu prezit to peklo, hoci mnohe som si vysvetlil casto zneuzivanou podpornou alchymiou.

Ked Miguela vystriedal Lance, tak som to uz moc nesledoval, lebo som uz nerobil cestnu, ale spravy o jeho vykonoch a obcasne pozretie ma fascinovali este viac. Ani neviem, ci si dokazem aspon v zlomku predstavit to ukrutne trapenie, ktore tie 3 tyzdne prezivaju, hoci trochu poznam stavy totalneho vycerpania ci obrovskeho palenia v stehnach a to som daval len max. 100-150km. Oni viac, v sialenom tempe, sialene profily tras, den za dnom spolu 21 etap s prologom, a LEN 2 oddychove dni... Ale ved staci pozriet hodnoty pulzu v klude, VO2max tych najlepsich, ku ktorym Armstrong nepochybne patri... Z inej planety, presne.

Hoci mozno posobi namyslene, a je velky individualia,... Armstrong je neskutocny bojovnik. Ten prah bolesti, ktoru dokaze dlhodobo zniest je uplne inde nez u normalnych ludi. Vsetky tie silne vlastnosti ma uz od malicka, urobil som s i v tomto nazor z jeho knizky It's not about the bike.

2010 slubuje skvely suboj L.A. vs. Contador, tak nech sa ti splni sen a budes pri tom :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Byl by to zajimavy souboj Indurain vs. Armstrong v nejlepsi forme. Indurain byval v kopcich nedostizny, byla by to valka dvou titanu... Kolo byvalo take moje velka vasen, bohuzel to bezecke technice nedelalo dobre a bylo to na vykonech zdat... Ale u delsich behu to asi tolik nevadi. Nevim jestli mi to vyjde, ale byl bych rad, Lance jsem videl pred cca. 5 lety v Praze na kriteriu po TdF, byl to zazitek. Ostatne jeho maratonske casy pod 2h. 50' take rozhodne stoji za povsimnuti. :) Ono je vubec zazrak, ze ten clovek zije... Cetl jsem jeho knizky a nezbyva nez hluboce smeknout.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

Pěkně jsi ten běh popsal, že se země sama otáčí pod nohama :)
Lance Armstrong - Návrat do života mám objednaný v knihovně, sháněl jsem první ebook, ale asi není.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcerejsi behani bylo celkem pohodove, teplota takrka idealni. :) Jen uz to bude chtit nove boty, podrazka se povazlive tenci a nebo se vratit k osvedcene znacce Mizuno, boty jejiz provenience mam jen na chozeni. Bolesti v brise se vcera prakticky nekonaly, ale stejne je to podivne. Je prijemne, ze uz se dnove prodluzuji, ale k optimu to ma jeste na mile daleko. Dnes tedy volno. K jidlu balicek biomandli :) a par strednich jablek + konvicka zeleneho caje... Zitrejsim vecerem pocinaje se pustim do dalsiho pustu, ktery zakoncim v nedeli dopoledne.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnesni behani ve snehove vanici bylo povznasejici, leto je zkratka fadni nuda. :D Strava prakticky zadna, jedno jablko, par mandarinek, nekolik tablet spiruliny, ted mandle, mozna zeleny caj a zitra pust. Pomalu zacinam citit to, co tu mnozi pisi, neuveritelnou lehkost, ktera se promita i do behu, nejsem ani nijak nadprumerne zimourivy. A jsem stale presvedcenejsi o tom, ze zdravi mame z 90% ve svych rukou, ale to je mozna prehnane konstatovani. Kazdopadne je mozne pro sebe udelat dost a treba tak bezdecne inspirovat i par lidi kolem, kdovi... Toto experimentovani me bavi, je to hobby na cely den. :) Nejbajecneji se vsak beha po pustu, kdo zazil, muze potvrdit. Telo prekotne akumuluje energii a cloveku je az trapne, kdyz je pri behu zadychany jako pri chuzi. Mozna by se to dalo implementovat do vrcholoveho sportu, coz se vlastne kenskym a etiopskym bezcum nevedomky dari. Jejich 0% podkozniho tuku, usmevy hned po dobehu, cestne kolo ve vice nez slusnem tempu jsou toho jasnym dukazem a nametem k zamysleni. Zkratka kdo chce dobre behat musi premyslet i timto smerem, nejen polykat strojove desitky a stovky kilometru.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Dnesni behani ve snehove vanici bylo povznasejici, leto je zkratka fadni nuda. :D Strava prakticky zadna, jedno jablko, par mandarinek, nekolik tablet spiruliny, ted mandle, mozna zeleny caj a zitra pust. Pomalu zacinam citit to, co tu mnozi pisi, neuveritelnou lehkost, ktera se promita i do behu, nejsem ani nijak nadprumerne zimourivy. A jsem stale presvedcenejsi o tom, ze zdravi mame z 90% ve svych rukou, ale to je mozna prehnane konstatovani. Kazdopadne je mozne pro sebe udelat dost a treba tak bezdecne inspirovat i par lidi kolem, kdovi... Toto experimentovani me bavi, je to hobby na cely den. :) Nejbajecneji se vsak beha po pustu, kdo zazil, muze potvrdit. Telo prekotne akumuluje energii a cloveku je az trapne, kdyz je pri behu zadychany jako pri chuzi. Mozna by se to dalo implementovat do vrcholoveho sportu, coz se vlastne kenskym a etiopskym bezcum nevedomky dari. Jejich 0% podkozniho tuku, usmevy hned po dobehu, cestne kolo ve vice nez slusnem tempu jsou toho jasnym dukazem a nametem k zamysleni. Zkratka kdo chce dobre behat musi premyslet i timto smerem, nejen polykat strojove desitky a stovky kilometru.
96,5%
mám taky 0%
běh je mi teď taky numbr van,
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes vecer si dam obvyklou hodinku. Hlavou mi ale bezi myslenky na dalsi delsi pust. Mozna bez zbytecnych odkladu uz zitra. Pocasi tomu ale prilis nenahrava, vlastne ani fakt, ze jsem stale cca. 5 kg. pod svoji obvyklou vahou. Tezko tedy rict, kam bych az s pustem mohl zajit, jak s vahou, tak poctem dni. Bohuzel ty nejvice pozitivni ucinky nastupuji az po cca. 14 dnech... Vim, mel bych se ridit svymi pocity, ale ty mohou byt mnohdy klamne. Od posledniho delsiho pustu uplynulo cca. 2 a 1/2 mesice, vahu jsem si drzel zamerne nizsi. Zdravotni efekt se urcite dostavil, ale ne tak markantni, jak jsem si pral, proto by to chtelo opakovani i pres pravidelne komplikovane navratovky....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes jsem pridal 2 kola a' 750 m. Ten mraz ma sve zvlastni kouzlo, na snehu se beha velmi dobre, lepe nez na asfaltu... Uvidim jak se budu citit rano, jestli se pustim do delsiho pustu.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Dnes vecer si dam obvyklou hodinku. Hlavou mi ale bezi myslenky na dalsi delsi pust. Mozna bez zbytecnych odkladu uz zitra. Pocasi tomu ale prilis nenahrava, vlastne ani fakt, ze jsem stale cca. 5 kg. pod svoji obvyklou vahou. Tezko tedy rict, kam bych az s pustem mohl zajit, jak s vahou, tak poctem dni. Bohuzel ty nejvice pozitivni ucinky nastupuji az po cca. 14 dnech... Vim, mel bych se ridit svymi pocity, ale ty mohou byt mnohdy klamne. Od posledniho delsiho pustu uplynulo cca. 2 a 1/2 mesice, vahu jsem si drzel zamerne nizsi. Zdravotni efekt se urcite dostavil, ale ne tak markantni, jak jsem si pral, proto by to chtelo opakovani i pres pravidelne komplikovane navratovky....
správné vývody
PMN na váze až zas tak před půstem nezáleží, zvláště, jedná-li se o nekvalitní vaste, záleží na celkové vitalitě,
je-li kvalita (jako buněk) tak se jich tělo tak razantně nezbavuje
Odpovědět