Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Lumi, môže byť :wink: Syn sa už teraz teší, ako raz bude trénovať vodácku omladinu. Myslím, že je fajn, keď je trénerom človek, ktorý to ovláda nielen teoreticky, ale sám si všetko preskákal na vlastnej koži. Vidím ten rozdiel, ako vie trénovať taký, čo sám pretekal - samozrejme, musí tam byť aj určitý "talent" na trénovanie. Je to celá veda :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Lumi, môže byť :wink: Syn sa už teraz teší, ako raz bude trénovať vodácku omladinu. Myslím, že je fajn, keď je trénerom človek, ktorý to ovláda nielen teoreticky, ale sám si všetko preskákal na vlastnej koži. Vidím ten rozdiel, ako vie trénovať taký, čo sám pretekal - samozrejme, musí tam byť aj určitý "talent" na trénovanie. Je to celá veda :D
Je to tak, jak říkáte. Plno bývalých sportovců se stává trenéry, více či méně úspěšnými, většinou však tzv. "za hubičku", což je šlechetné z jejich strany, ostuda pro stát, který vyhazuje miliardy oknem, respektive prostřednictví korupčních státních zakázek.


Dnes opět nalačno Hlubočepy, pocitově standard. Hlavně neumřít vleže. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:14, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Ceph, celkom s tebou nesúhlasím. Konkrétne poznám situáciu u vodákov. Tam tréneri, ktorí sa venujú mládeži, nemajú ani tú hubičku (a z ničoho sa žiť naozaj nedá). Robia to popri svojej práci, celkom zadarmo, len z čistého nadšenia. Platení je len top tím víťazov - tam sa už prachy nájdu, ale do výchovy dorastu sa neinvestuje. Dokonca sa škrtili peniaze natoľko, že na podporu juniorov sa nedostáva nič moc a nahlas sa povedalo, že sa bude podporovať len olympijský top tím a krátiť sa prachy budú juniorom. Podľa mňa je to krátkozraké. Najmä, že všetci plačeme, že nám vyrastá generácia obéznych detí. Nepatrím medzi high society a neváľam sa v prachoch, no vždy nájdem financie, ktoré investujem do synovho športu. Ale sú rodiny, kde si nemôžu dovoliť decku kúpiť kajak v race kvalite za 1500 eur. A dnes bez dobrej výbavy nespravíš nič moc. Syn ako 10-ročný chalan jazdil na lodiach, do ktorých mu tieklo, ale ako zlepšoval formu, potreboval aj lepšiu výbavu - a je aj na počudovanie, čo spraví s časom dobrá loď. Hoci, keby v nej nesedel macher, tak by mu ani tá nepomohla. No a na ďalší rok to bude chcieť ďalšiu loď a tak ďalej....
Takže si myslím, že podpora mládeže je naozaj vecou štátu. Nielen rodičov.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od lumoska »

Renáta píše:Lumi, môže byť :wink: Syn sa už teraz teší, ako raz bude trénovať vodácku omladinu. Myslím, že je fajn, keď je trénerom človek, ktorý to ovláda nielen teoreticky, ale sám si všetko preskákal na vlastnej koži. Vidím ten rozdiel, ako vie trénovať taký, čo sám pretekal - samozrejme, musí tam byť aj určitý "talent" na trénovanie. Je to celá veda :D
to teda...praca na cely zivot :) ...ale je to uzasne...ako som v duchu nadavala vzdy pri tom ked ma moj ucitel opravil, alebo mi dal prilis tazke cviky a pod., nehovoriac o vnutornom rozvoji (to boli casto doma preplakane hodiny)...stale to tak samozrejme je, ale teraz viem aj co je to za pocit ked dam ja niekomu tazky cvik, ci mu opravujem techniku a pod.....ten vacsinou nasraty pohlad stoji za to :D :D :D Moj pohlad na mojich ucitelov sa od zakladu zmenil odkedy trenujem aj ja.

o prachoch ani hovorit nebudem....tiez mi rodicia najskor nechceli davat na seminare, ledva mi mesacne clenstvo zaplatili...trenerovi sa vsak vzdy niakym zazrakom podarilo ma na ten seminar dostat:D...ked som vydrzala a nasi videli ako mi to pomoha aj v beznom zivote...sami sa potom zacali vypytovat kedy mame dalsi seminar a peniazky sa zrazu vzdy nasli :) Teraz si platim clenstvo a seminare normalne dalej a trenujem zadarmo....tak ako aj ostatni veduci telocvicni u nas. Skusenosti z toho su vsak nedaju vycislit penaznou hodnotou...
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:14, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Hm, to je na dlhú debatu.
Obaja moji synovia začali pri vode, zostal len Paťo, ktorý sa javil ako menej perspektívny, zato má tvrdú palicu za troch a výdrž ako mulica. Matúš to zabalil hneď v prvom roku a hoci by som ho rada v tom podporovala, nenútila som ho. Vybral si sám. Nikdy som deti do ničoho netlačila, len som pozorovala, kam smerujú a čo ich baví. To som potom podporila.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Poslední dny se pokouším o 100pct. RAW, respektive s potravinami, u nichž předpokládám, že to není mrtvá hmota. Inspirací je mi atlet z odkazů o několik poznámek výše. Zařadil jsem kupříkladu gazpacho zahuštěné máčenou pohankou (salátová okurka, paprika, rajčata, mladá cibulka, dva stroužky česneku, lžička virgine olivového oleje, špetka růžové mořské soli, bazalka ... to celé důkladně rozmixované bez další vody navíc). Beru to zatím jako experiment, leč vážně miněný, neboť čím míň vařeného, tím líp. Obrazně mě nad vodou drží i melouny, ovoce, plus sem tam i něco zeleného. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Martin, to znie dobre.
Idem zbierať luskovú fazuľku. Zatiaľ teda: Športu a zdravej strave ZDAR :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Hm, to je na dlhú debatu.
Obaja moji synovia začali pri vode, zostal len Paťo, ktorý sa javil ako menej perspektívny, zato má tvrdú palicu za troch a výdrž ako mulica. Matúš to zabalil hneď v prvom roku a hoci by som ho rada v tom podporovala, nenútila som ho. Vybral si sám. Nikdy som deti do ničoho netlačila, len som pozorovala, kam smerujú a čo ich baví. To som potom podporila.
Tvému synovi držím palce. Pokud půjde i dál vytrvale za svým, tak toho dosáhne. Sprint který dělá ale není olympijským sportem, viď? Když si uvědomím, že se uvažuje o zavedení golfu na program OH, tak mi to přijde krajně nefér, ještě by mohly přibýt šipky a bylo by to dokonalé. :( :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Syn je najlepší v zjazde, v šprinte má medzery. Šprint chce väčšiu výbušnosť, tak na tej pracuje. Zjazd je o vytrvalosti, a tam je doma. Vie ťahať do bezseba... Inak nastávajú aj v tomto športe zmeny - šprint bude časom iste olympijská disciplína, lebo ten sa dá v pohode spraviť na slalomovej trati, ide o krátky úsek. Ale zjazd iste nie, lebo nie všade je k dispozícii cca 6 km divokej vody. Tréner od začiatku dbal na to, aby súbežne jazdil aj slalom, takže aj ten jazdí nie najhoršie, ale jeho láska je zjazd. Uvidíme, čo čas prinesie. Možno rokmi prejde ku štrekárom, ale tam by chýbala tá divoká voda.
No, ten golf - neviem, ja by som si myslela, že aj by byť nemusel. Teda na olympiáde. Neviem, stále sa prezentuje, že je to šport pre každého... no, neviem.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

chlordekon (C10Cl10O) - Vysoce toxický pesticid používaný hlavně v oblastech kde se pěstují banány, jeho rezidua zůstávají v půdě, vodních zdrojích stovky let. Způsobuje malformace pohlavních orgánů u lidí, rakovinu prostaty, prsu a pod. Říká se o něm, že způsobuje utrpení generacím, které se ještě nenarodily - http://arnika.org/chemicke-latky/chlordekon - př. Martinique & Guadalupe

V mnoha oblastech je půda "živá" již jen prostřednictvím chemických hnojiv, biologický život v ní umírá. Třetina světové zemědělské půdy je mrtvá... V současnosti se používá v zemědělství zhruba 100 000 různých chemických látek /16.7. 2011 - 15:10 -
16:10 - Přežijeme na naší planetě? (1/8) - ČT 2/
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

martin_hk píše:... Přežijeme na naší planetě? ...
Někteří dostatečně připravení přežijou - kteří budou umět přeměnit pesticidy na živiny:
rudo v 'Breatharián(i) v akci' píše:...ked indicky jogin robi v jaskyni mnohodnovu hladovku a ked dosiahne ten potrebny stav, tak ako test, ide do lesa nazbierat jedovate hriby - napriklad muchotravky, uvari z nich vyvar a ten vyvar vypije a nic sa mu nestane, ziadna otrava, jeho telo premenilo ten jed na uplne nieco ine....
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Hlubočepy nalačno. Pocity standardní, prostě žádná sláva. Podle příznaků které se u mě za poslední půlrok objevují usuzuju, že se jedná o počínající diabetes. :roll: Nejvyšší čas nasadit půst a provést striktně návratovku....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes na den 30 let od tátova úmrtí... Na Tvou počest opět Hlubočepy nalačno. Strava posledních dní 100 pct. raw, minimálně jako test toho, jak je schopna ovlivnit zdraví.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od kveta »

Martine, to má z Tebe táta určitě radost :D Přeju Ti úspěch s raw pokusem.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

kveta píše:Martine, to má z Tebe táta určitě radost :D Přeju Ti úspěch s raw pokusem.
Kdoví, děkuju, Květo... :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:13, celkem upraveno 1 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od kveta »

cepheus píše:Kdo ví ? :D
Já vím, Květa ví, víc nás ví (a věří) a Ty věř taky, a uvidíš sám jednou. :)
je to tak, Martine, jak říká Cepheus, mluvím z vlastní zkušenosti :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Hlubočepy nalačno, tentokrát v poměrně chladném počasí. Musel jsem po náspu vybíhat na železniční viadukt, pod ním se nedalo suchou nohou proběhnout. Pocity opět všelijaké, nejlépe je nevnímat. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Hlubočepy nalačno, tak jako v neděli... Snažím se maximalizovat procenta živé stravy, snad to konečně přinese pozitivní výsledky. Začal jsem klíčit, po mungu i "mix" od Sonnentor, vypozoroval jsem, že klíčí i loupaná biopohanka, to mě docela překvapilo. Jinak stále převaha ovoce, zařazuji ale i zelené, ať už ve formě salátu nebo odšťavením. Melouny už začínají být přezrálé, škoda...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:...Melouny už začínají být přezrálé, škoda...
konečně
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes Podolí - Karlův most - Nerudova ulice - Petřín - Lidická ulice - Podolí ... Není to optimální trasa pro běh, ale vždycky jsem si říkal, jaké by to asi bylo si Nerudovku proběhnout, tak jsem si to dnes splnil. :mrgreen: Musím říct, že jsem se poměrně zadýchal. :mrgreen: Snažím se držet co nejvyšší podíl RAW. Vyzkoušel jsem i zde pověstné kakao, neměl jsem to dělat. Dnes ráno jsem ho použil jako smoothie se čtyřmi banány, plátky kokosu, datlí a den namočenými goji. Po doběhu půlka melouna, jeden červený grep. Netřeba dodávat víc. (:-)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Včera 12 km. ve Hvězdě, zatím stále 100 pct. nevařeného...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Včera nábřeží 10, v neděli 10 km. ve Hvězdě, pocity smíšené... Jj, alkalizovat, lehko se to řekne, jenže těch informmací je tolik a často jsou dost protichůdné, tak nevím. Někdo varuje před cukernatým ovocem, jiný ho vynáší do nebe. Snad nejlíp nejíst vůbec nic.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Snažím se stále zůstat na 100 pct. RAW, aspoň v rámci potravin, o jejichž vitalitě není pochyb. Vyloučil jsem činnost, potažmo slovo vaření, běhám i tak... Zdravotní problémy přetrvávají, ale věřím, že mohou časem odejít, jen bojovat, vytrvat. Dnes 75 min. běhu v oblasti Podolí, cestou se ke mně připojil asi padesátiletý chlapík, bývalý veslař, tak jsme si poklábosili a příjemně to ubíhalo.

Našel jsem zajímavý odkaz:

http://www.youtube.com/user/BeYourPotential
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

velmi velmi inspirujuce video, najme v case 5:00-5:20, vdaka

drzim palce
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Snažím se stále zůstat na 100 pct. RAW, aspoň v rámci potravin, o jejichž vitalitě není pochyb. Vyloučil jsem činnost, potažmo slovo vaření, běhám i tak... Zdravotní problémy přetrvávají, ale věřím, že mohou časem odejít, jen bojovat, vytrvat. Dnes 75 min. běhu v oblasti Podolí, cestou se ke mně připojil asi padesátiletý chlapík, bývalý veslař, tak jsme si poklábosili a příjemně to ubíhalo.

Našel jsem zajímavý odkaz:

http://www.youtube.com/user/BeYourPotential
superpěkné, nedokázal jsem ale odhalit jeho diet skladbu, ale na 4. místě(já na 2.) má thich that hanha-to jest přítomný okamžik
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes, vlastně už pár minut včera opět Hlubočepy. Dojídal jsem přes den zbytky zásob ze 7 kg. vína, totéž i po běhání. Později ještě salát z klíčků mungo, jedné červené papriky a pár listů ledového salátu, několika mandlemi, dochucené bazalkou, stroužkem česneku a dulse řasami. Překvapivě to byla poměrně chuťově zajímavá kombinace, zkrátka palivo pro tělo. I když u těch mandlí jsem silně na pochybách, jestli byly raw, ale což. :) Nahrál jsem si dokument, respektive dokumentární pásmo "o neumírání". Možná to někdo z Vás také viděl. V závěru byla zpověď pána, který se vyléčil z metastázující již neoperabitilní rakoviny kůže (malanomu) za pomoci 42 Breussovy hladovky. Doporučil mu to i ošetřující lékař, který se o této metodě dozvěděl a ač byl vůči ní skeptický, nabídl jí dotyčnému pánovi jako poslední eventualitu, jak si prodloužit život, neboť melanom je velmi agresivní druh rakoviny. Pán - stavební inženýr na prahu penze - měl podporu báječné rodiny, odjel na chatu, náruče čisté přírody a tam to absovoval, přičemž byl stále fyzicky aktivní a pracoval i na počítači na rozpracovaných projektech... Výsledek? Rakovina zmizela! Pán si "prodloužil" v době natáčení život už o deset let. Docházel na kontroly a ty byly bez nálezu. :) Tudíž naděje umírá vskutku poslední....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

já jsem se taky díval, vzpomněl jsem si na tebe, že se budeš dívat, teda ne kvůli stázi ale názvu
poslední věta rozhodně inspirační, též ji potřebuju, včera běh a docela se trápil
to je celkové množství cos včera snědl? o víkendu se to zkusím napodobit, aspoň že se přestanu cpat do 17:00
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

buc11 píše:já jsem se taky díval, vzpomněl jsem si na tebe, že se budeš dívat, teda ne kvůli stázi ale názvu
poslední věta rozhodně inspirační, též ji potřebuju, včera běh a docela se trápil
to je celkové množství cos včera snědl? o víkendu se to zkusím napodobit, aspoň že se přestanu cpat do 17:00
To je složitý má-li člověk jíst jen v momentu, kdy má hlad... "Je to už hlad, není to hlad?" :mrgreen: Tělo nemá kontrolku jako auto u nádrže... Někdy jím víc, jindy míň.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od lumoska »

njn....ja mám dni kedy vôbec nebývam hladná a dni kedy by som jedla aj každú pol hodinu dačo :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Večer Hlubočepy. Po doběhu sprcha, dvě sklenice vody. Později velká mísa salátu: 1 avokádo, cherry rajčata, 1 červená paprika, rukola, klíčky mungo, máčená slunečnicová semínka, dulse řasy, 1 stroužek česneku, trochu oregána a kurkumy, sůl jen z těch řas... Pokud mi má něco pomoct, pak jen 100 pct. vitariánství, nějaký půst, pohyb a snad časem i ta veselá mysl. :) Zdravotně to ale k lepšímu pocitově zatím nespěje... Každopádně považuju za zázrak, že ještě zvládnu běžet...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: a snad časem i ta veselá mysl. :)
JO JO JO :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
martin_hk píše: a snad časem i ta veselá mysl. :)
JO JO JO :D
veselá mysl může být hned, s tím nemám problém, i když nemám důvod
já teda nemám hlad nikdy, kdybych na něj měl čekat to by byly jen 40ítky, páč u sucháče mám jen žížu a to spíš až ke koncu
jsem asi poslední který by měl radit, ale mám pocit, že v tvém případě, by byly již včil k optimálnímu rawu, prospěšnější superpravidelný 1ky, lépe 2ky;
teda musím se přiznat, že bych rád, kdyby tento osvědčený model, už někdo konečně začal testovat i na vita, já na to bohužel, věřím, že zatím, nemám
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes se mi poprvé na čistě vitastravě běželo fobře, tak jsem si k Hlubočepům ještě přidal symbolických 1500 m., chtěl jsem víc, ale nemá smysl to lámat přes koleno. K večeři velká mísa salátu - 750 g. rajčat, žlutá paprika, klíčky mungo, několik listů ledového salátu, máčená slunečnice, hodně dulse řas (ty mi moc chutnají), dva stroužky česneku, oregáno, černý pepř, lžíce olivového oleje, kurkuma .... Snad se do rána obejdu bez jídla. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Jindra »

Výborná večeře, to bych si dal taky :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

martin_hk píše:Dnes se mi poprvé na čistě vitastravě běželo fobře, tak jsem si k Hlubočepům ještě přidal symbolických 1500 m., chtěl jsem víc, ale nemá smysl to lámat přes koleno. K večeři velká mísa salátu - 750 g. rajčat, žlutá paprika, klíčky mungo, několik listů ledového salátu, máčená slunečnice, hodně dulse řas (ty mi moc chutnají), dva stroužky česneku, oregáno, černý pepř, lžíce olivového oleje, kurkuma .... Snad se do rána obejdu bez jídla. :mrgreen:

skus to prespat, ten trik funguje :D
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: veselá mysl může být hned, s tím nemám problém, i když nemám důvod
vždy je důvod
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Ja to vidim tak ze kdyz uz opravdu nevidim jiny duvod, tak prinejmensim chci mit hezkou plet ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Objevila se u mě nepříjemná věc, těžko říct, co to může být, a sice pocit chvílemi až nepříjemného horka po konzumaci sladkého ovoce jako jsou broskve? :roll: Diabetes?
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Diabetes ne, to by byla neuhasitelná žízeň a sucho v ústech. Pocit horka je spalovaná nadbytečná energie z příliš velkého množství příliš sladkého ovoce, je potřeba množství omezit nebo rozdělit na delší dobu nebo energii vyběhat. Zřejmě to souvisí s vyšším pročištěním střev, dostává se to do krve snáze a rychleji než dříve.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Panda píše:Diabetes ne, to by byla neuhasitelná žízeň a sucho v ústech. Pocit horka je spalovaná nadbytečná energie z příliš velkého množství příliš sladkého ovoce, je potřeba množství omezit nebo rozdělit na delší dobu nebo energii vyběhat. Zřejmě to souvisí s vyšším pročištěním střev, dostává se to do krve snáze a rychleji než dříve.
Míra je expert na všechno v nejlepším slova smyslu, chodící encyklopedie. :D To pročištění... Pravdou je, že pečivo nejím už rok. Poslední týdny jsem prakticky jen na ovoci a zelenině, takže máš asi pravdu. S chutí na vařené jídlo bojuju, ale dá se bez něj být, jen se tomu nepodvolit. Běhat se chystám večer, snad aspoň v Prokopském údolí do Hlubočep bude chladněji...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 800914 »

na obrazku vidim senchu alebo gyokuro? :) pixelacia znemoznuje rozoznat :) tiez mam zo zelenych najradsej japonske :P
ale fajnove su tiez oolongy z taiwanu a biele cinske pupencove su pre mna uplny top. nedavam to ale casto lebo kofeinoidy do ktorych chtiac nechtiac radim aj caje nemozem prehanat lebo som po vacsom mnozstve ako zajac duracelko. tj nie vzdy vhodny stav. ale vela zalezi na druhu.
ako to pripravujes? ja davam niektore uplne raw macerat, hlavne biele su na to idealne. raw cajingu zdar.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

800914 píše: nedavam to ale casto lebo kofeinoidy do ktorych chtiac nechtiac radim aj caje nemozem prehanat lebo som po vacsom mnozstve ako zajac duracelko.
kofein může způsobit i zvýšení tělesné teploty, pocení...


Martine a kolik broskví padlo? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pavluska píše:
800914 píše: nedavam to ale casto lebo kofeinoidy do ktorych chtiac nechtiac radim aj caje nemozem prehanat lebo som po vacsom mnozstve ako zajac duracelko.
kofein může způsobit i zvýšení tělesné teploty, pocení...


Martine a kolik broskví padlo? :)
Broskví včera padla tak dvě kila... :mrgreen:

I včera jsem se zapadem slunce vyběhl do Hlubočep, na teploměru bylo ještě pár desetin nad třicet stupňů. Snad i proto to nebyla taková pohoda jako naposledy, hezky jsem si to protrápil, hlavně pozvolna se zvedající cestu zpátky. Ale tak to má být, hodina pohybu denně prostě musí být vydatná a malinko bolet. :D Na můj vkus až příliš dusný den jsem zakončil sprchou a po ní velkou mísou salátu...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

já dal taky 2 kila, ale obrovských a úplně měkkých a dal sem i 60 km na kole těsně po poledni a teplo už bylo jakž takž dostatečné, nevečer korčule v 35 už optimální
večer ovšem 3 škopky ale poslední 2 již ne na žízeň, leč ze společenských důvodů
teď jsem omylem zabrousil k obchodníkům do svého bývalého kanclu, maj tam klímu a to bych tam teda nevydržel
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

klimosku nenavidim. v kanclu, v aute, v letadle!, v autobusu.
supr vykony martine, hlavne ta vule to praktikovat denne. povzbuzuju ve vita strave.
Odpovědět