Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

v proudu času chvíli spolu
v proudu času chvíli spolu
107.jpg (224.73 KiB) Zobrazeno 16026 x
under the bridge
under the bridge
111.jpg (228.67 KiB) Zobrazeno 16026 x
odcházející staré časy
odcházející staré časy
110.jpg (201.5 KiB) Zobrazeno 16026 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Moje vitariánství šlo k šípku, respektive veganství, ale knedlíky, rohlíky a bůček jsem i tak pohřbil. :)

Včera 11 km. ve větru a dešti, cca. 50 min. ve zvlněném "terénu"... Svým způsobem je to zázrak, že ještě běhám, nechci to zakřiknout...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Svižných 11km., cca. 4:20 / km. ... Být tak zdravý... :roll:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Martin - som zdravý, som zdravý, som zdravý... takú mantru si opakuj, až sa stane skutočnosťou. :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Martin - som zdravý, som zdravý, som zdravý... takú mantru si opakuj, až sa stane skutočnosťou. :wink:
a i odklon od vita může být pozitivní, je zde mnoho příkladů jak jim to svědčí
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

buc11 píše:
Renáta píše:Martin - som zdravý, som zdravý, som zdravý... takú mantru si opakuj, až sa stane skutočnosťou. :wink:
a i odklon od vita může být pozitivní, je zde mnoho příkladů jak jim to svědčí
beru to svým způsobem jako selhání a zhroucení plánů na ozdravení.... asi by pomohl "40" půst, ale pochybuji, že bych zvládl návratovku....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Dočasný odklon od vita nemusí znamenat selhání. Stále se zapomíná přihlížet na stav organismu jedince. Pokud někomu nefungují správně některé orgány, tak potřebuje jiné složení stravy než "ideální" - např. proto že ze stravy nezíská vše potřebné jako někdo plně zdravý. Vhodně zvolená uzdravující dieta může být mnohem prospěšnější než snaha o ideální stravu hned od začátku. Pokud někomu vita strava nesedne a musí se na ní držet násilím, tak to znamená jen že na ni není ještě připravený a měl by zpomalit. ... Ne každý může přejít skokem jako Sweetie. ;-)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Panda píše:Dočasný odklon od vita nemusí znamenat selhání. Stále se zapomíná přihlížet na stav organismu jedince. Pokud někomu nefungují správně některé orgány, tak potřebuje jiné složení stravy než "ideální" - např. proto že ze stravy nezíská vše potřebné jako někdo plně zdravý. Vhodně zvolená uzdravující dieta může být mnohem prospěšnější než snaha o ideální stravu hned od začátku. Pokud někomu vita strava nesedne a musí se na ní držet násilím, tak to znamená jen že na ni není ještě připravený a měl by zpomalit. ... Ne každý může přejít skokem jako Sweetie. ;-)
V mém případě je to zdá se marný boj zbavit se následků nepovedené návratovky skoro před rokem... Ta poškození jsou patrně trvalá, s cévami člověk moc nenadělá jsou-li nějakým způsobem poškozené, zanešené. Kdyby v ČR bylo zmiňované postní sanatorium, zvolil bych to jako jedinou zbývající možnost, jak ten stav aspoň korigovat. 40 dní určitě dokáže velké věci, ale bez patřičného dohledu odborníků to sám za sebe považuju za hazard. Vitastrava u mě stále převažuje, i přes pozření lososa, pár vajíček (pochopitelně ne najednou), jen ji doplňuju B12-kou...

Zaujal mě v noci pořad na Discovery Sience, kde zjednodušeně řečeno zaznělo, že naše těla, prvky v něm jsou "potomky" kdysi explodujících hypernov (hvězd v stonásobcích větší než naše Slunce), že za vymřením 90% živočišných druhů zhruba před 250 mil. lety mohl s největší pravděpodobností masivní zásah paprsků gama z pulsaru... Zkrátka v kontextu vesmíru jsme míň než nicotní. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

martin_hk píše: 40 dní určitě dokáže velké věci, ale bez patřičného dohledu odborníků to sám za sebe považuju za hazard.
Martin, keď som kedysi robila s mamou Breussovku na deviaty deň sme boli na kontrole u onkologičky a mama jej povedala, čo podstupuje, tak nebola nadšená... Vtedy nám povedala, že mala pacienta, veľmi mladého chlapca s rakovinou semenníkov. Rozhodol sa pre dlhý pôst o vode. Doma počas neho zomrel. Neviem podrobnosti, na koľký deň, neviem nič o tom, v akej kondícii pôst nastupoval, či to nebolo po mnohých CHT a vtedy, keď už mlel z posledného a skrátka, keď už bolo neskoro... Nie je jednoduché poradiť niekomu, áno, daj 40-tku, keď nič človek o tom druhom nevie...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

Martin ako vies ze mas zanesene cievy a cim ich mas zanesene ?

ak ich mas zanesene preco si myslis ze precistenie ciev moze byt len pocas postu alebo len cez vita ?

a co ked ti vela veci chyba, naporiklad rozne mineraly, a tiez cez vita nemozes dostat kedze ich moderne ovozelo vobec neobsahuje ?
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Martine, ono to vubec neni o technice. Pust muze byt fajn vec a vyresit mnohe, ale v nekterych pripadech taky muze nevyresit nic a jen pritizit. Konkretne u lidi se sklonem k sebetrestani a askezi jako prostredku k sebesrovnani do late se obavam ze pust jen a jen pritizi. Tu cestu z te sve zpatlane situace si musi kazdy najit sam. Nekdy je to pust a disciplina, jindy neexistuje jina cesta nez zamilovat si sam sebe se vsim vsudy a hyckat se ;) Ono nebyva az tak tezke zjistit jakym postojem si clovek svoje prusery zpusobil. Tezsi je pak namisto obvinovani spoluviniku prepnout do rezimu ktery to zneutralizuje a zrusi... jj, je to tezke, ale funguje.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Fiona píše:Martine, ono to vubec neni o technice. Pust muze byt fajn vec a vyresit mnohe, ale v nekterych pripadech taky muze nevyresit nic a jen pritizit. Konkretne u lidi se sklonem k sebetrestani a askezi jako prostredku k sebesrovnani do late se obavam ze pust jen a jen pritizi. Tu cestu z te sve zpatlane situace si musi kazdy najit sam. Nekdy je to pust a disciplina, jindy neexistuje jina cesta nez zamilovat si sam sebe se vsim vsudy a hyckat se ;) Ono nebyva az tak tezke zjistit jakym postojem si clovek svoje prusery zpusobil. Tezsi je pak namisto obvinovani spoluviniku prepnout do rezimu ktery to zneutralizuje a zrusi... jj, je to tezke, ale funguje.
Souhlasím, půst určitě není jen čistě "mechanická věc", respektive záležitost hmoty, možná proto mi nikdy nepřinesl takové výsledky, po jakých jsem toužil. Nejspíš mi chyběla pokora a hlavně disciplína v návratovce.

Dnes 8 km. na škvarnaté dráze - 31:24,9 min.

po jednotlivých km:

3:51,7
3:51,2
3:55,4
3:54,1
3:54,7
3:57,6
3:59,4
4:01,0

Potvrdilo se, že z mého poklusávání se nedá počítat s nějakou tempovou vytrvalostí, dost jsem se trápil, hlavně psychicky. Po doběhu částečná necitlivost rukou, zkrátka klasika, trubky už nestíhají. :roll: :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

no pěkně, kdybys měl v tom celkovým časem o dva km víc, tak by to byl už celkem slušnej čas :D
jinak teda nechápu, že se tak ničíš, proč si nevyklusáš radši něco pohodově pomaleji? (v rámci hýčkání se :) )
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

jans píše:no pěkně, kdybys měl v tom celkovým časem o dva km víc, tak by to byl už celkem slušnej čas :D
jinak teda nechápu, že se tak ničíš, proč si nevyklusáš radši něco pohodově pomaleji? (v rámci hýčkání se :) )

Hýčkání se? To sousloví neznám! :mrgreen: Jsem měkkota, chtěl jsem vědět, jak na tom jsem. Těch 8 km. pro mě býval ukazatel tempové vytrvalosti směrem k mojí hlavní trati 800 m., tehdy jsem to běhával tak o 40 vteřin rychleji, ale pocitově v mnohem větší pohodě než dnes. Pravdou však je, že tehdy jsem byl tepově i kolem 190 / min., což také nebyla procházka jabloňovým sadem. :D Asi třicet minut po doběhu jsem si dnes tzv. hezky zafibriloval, někde pod levou lopatkou je prostě zúžení, které dělá neplechu. Uvidím, jak dopadne kontrola u mudrů, jestli bude líp vypadat krev, pokud ano, zkusím kratší půst, max. 14 dní.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Nebyl to včera dobrý nápad chtít po tělu něco, co je za jeho limity. Původně to mělo být deset kilometrů, nakonec jsem dva ubral. Pocity po doběhu docela dobré, nicméně pak se zhoršující. Vědět tak, jak na ty cévy, vlastně spíš tepny... 40 dní je hodně, těch návratových potom ještě víc a bez dohledu odborníka pro mě nedosažitelných. Přesto právě v tom vidím naději, paradox, že? Možná je něco na tom, co zmínil rudo, že by to chtělo nějaké minerály tělu při půstu dodávat, ač to bude trochu brzdit očistné procesy. Neodporuje to totiž požadavku "žádná energie z vnějšku" a svým způsobem to eliminuje možnost minerálové disbalance nebo dokonce rozvratu.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

martin_hk píše:Nebyl to včera dobrý nápad chtít po tělu něco, co je za jeho limity. Původně to mělo být deset kilometrů, nakonec jsem dva ubral. Pocity po doběhu docela dobré, nicméně pak se zhoršující. Vědět tak, jak na ty cévy, vlastně spíš tepny... 40 dní je hodně, těch návratových potom ještě víc a bez dohledu odborníka pro mě nedosažitelných. Přesto právě v tom vidím naději, paradox, že? Možná je něco na tom, co zmínil rudo, že by to chtělo nějaké minerály tělu při půstu dodávat, ač to bude trochu brzdit očistné procesy. Neodporuje to totiž požadavku "žádná energie z vnějšku" a svým způsobem to eliminuje možnost minerálové disbalance nebo dokonce rozvratu.

Martin cital si Angelin dennik z jej 90 dnovej stavovacej ocisty ?,, velmi uzitocne citanie
ja uz neviem ako som sa k tomu dostal a ci to vobec je pristupne zadarmo, mne to niekdo kedysi poslal ale uz to nemam.
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

rudo píše:
martin_hk píše:Nebyl to včera dobrý nápad chtít po tělu něco, co je za jeho limity. Původně to mělo být deset kilometrů, nakonec jsem dva ubral. Pocity po doběhu docela dobré, nicméně pak se zhoršující. Vědět tak, jak na ty cévy, vlastně spíš tepny... 40 dní je hodně, těch návratových potom ještě víc a bez dohledu odborníka pro mě nedosažitelných. Přesto právě v tom vidím naději, paradox, že? Možná je něco na tom, co zmínil rudo, že by to chtělo nějaké minerály tělu při půstu dodávat, ač to bude trochu brzdit očistné procesy. Neodporuje to totiž požadavku "žádná energie z vnějšku" a svým způsobem to eliminuje možnost minerálové disbalance nebo dokonce rozvratu.

Martin cital si Angelin dennik z jej 90 dnovej stavovacej ocisty ?,, velmi uzitocne citanie
ja uz neviem ako som sa k tomu dostal a ci to vobec je pristupne zadarmo, mne to niekdo kedysi poslal ale uz to nemam.
Možná i to je cesta, půst je opravdu hodně drsný kartáč. Opravdu smekám před každým, kdo jej zvládne a nepokazí návratovku. Mívám pocit, že jsem v tak silné acidóze, že tělo úplně ignoruje po konci půstu příjem potravy z vnějšku. Takové to čekání na hlad po první dávce šťáv, případně napařené zeleniny kterou preferují jiní, by pro mě mohlo být osudné. Skoro to vypadá, jako by u mě půst úplně vygumoval užitečné pocity hladu a pokračoval v trávení těla. :roll: :mrgreen:

V Makru prodávají velké balení kurkumy, v řádech stovek gramů. Od července jsem už jedno zkonzumoval... :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: V Makru prodávají velké balení kurkumy, v řádech stovek gramů. Od července jsem už jedno zkonzumoval... :mrgreen:
panebože. A do čeho všeho si to dáváš? To mi uniklo.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sinuhet »

A zkusil jsi někdy provádět dechová cvičení jen tak bez námahy? Má to obrovský vliv na oběhový systém. Pěkně pomalu plné dechy ze začátku kratší a pár, postupně přidávat a prodlužovat...Možná že to je blbost nevím.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Po patnácti letech jsem neodolal kouzlu závodu Běchovice - Praha a absolvoval ho. Bylo nádherné počasí, bezvětří, teplo až příliš. Snažil jsem se první půlku běžet zadrženě, šetřit se s ohledem na hrdlořeský kopec a po něm stále ještě mírně se zvedající "rovinku" do cíle. Dobře jsem udělal, ačkoliv i tak jsem měl co dělat, abych ten kopec nešel pěšky. Rezervy tam určitě byly, ale pořád jsou pro mě tyhle vzdálenosti novum a jen pomalu pronikám do tajů optimálního rozvržení sil, potažmo tempa běhů nad 10 km. V koutku duše jsem snil o pokoření hranice 40 minut, ale k tomu dnes bylo ještě daleko. Přesto jsem běžel skoro o minutu rychleji než loňskou desítku na Staromáku. I vzhledem ke zdravotním potížím musí být přecijen spokojený... Po doběhu jsem trochu vyklusal, dal pár hltů čisté vody, později trochu piva na dopnění minerálů a do hodiny 6 dokonale zralých biobanánů (dá-li se tomu věřit:)) u Vietnamců za 20 kč / kg. :)

10 km. - 40´43" (238. v absolutním pořadí, počet doběhnuvších pár desítek nad 1600)

Snad zase za rok :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

Gratuluju. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

gratulacia, myslim ze je akceptovane ze casy na Bechoviciach mozu byt o 1-2 minuty pomalsie
5 2 8
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od hugo »

Martine gratuluju, moc pěkný čas.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Tyhle běhy učí člověka pokoře, i proto, že jej předbíhají lidé, o nichž si na startu může myslet, že snad nikdy nesportovali. :) Profil té trati je opravdu, aspoň z mého pohledu, šílený, chvílemi jsem měl pocit že to do cíle dorazím už jen chůzí. Zkrátka moje běžecká historie jako by nebyla a to nejen proto, že to jsou diametrálně odlišné závodní distance na nichž jsem kdys závodil. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od gabrielik »

Ahoj, stále tu spomínaš pokazenú návratovku. Popisoval si to už niekde podrobne?
Po akom dlhom pôste to bolo a čo si podľa teba pokazil? A aké máš podľa teba z toho následky? Možno by to pomohlo iným.
Aj ja mám pocit, že po pôste ale aj pred ním hlad nieje zo žalúdka, ale skôr chuť v hlave. Ako keby žalúdok nevedel povedať kedy je plný a kedy prázdny. Ale toto som zažívala aj pred tým ako som začala gruntovať :)
Proste pre mňa nebol problém nič nejesť celý deň, ale aj sa prepchať do prasknutia. To si človek musí pomôcť asi nejako rozumom. A možno práve aj to sa dá pri pôste a po ňom naučiť. Nejaké pravidlá slušného jedenia :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

gabrielik píše:Ahoj, stále tu spomínaš pokazenú návratovku. Popisoval si to už niekde podrobne?
Po akom dlhom pôste to bolo a čo si podľa teba pokazil? A aké máš podľa teba z toho následky? Možno by to pomohlo iným.
Aj ja mám pocit, že po pôste ale aj pred ním hlad nieje zo žalúdka, ale skôr chuť v hlave. Ako keby žalúdok nevedel povedať kedy je plný a kedy prázdny. Ale toto som zažívala aj pred tým ako som začala gruntovať :)
Proste pre mňa nebol problém nič nejesť celý deň, ale aj sa prepchať do prasknutia. To si človek musí pomôcť asi nejako rozumom. A možno práve aj to sa dá pri pôste a po ňom naučiť. Nejaké pravidlá slušného jedenia :)
mám to tu v deníku i jiných vláknech, bylo by to na dlouho....


mezičas na 5 km. : 19´13"
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dokud běhám

ještě dýchám

...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

létem opuštěné místo
létem opuštěné místo
19.jpg (64.03 KiB) Zobrazeno 15416 x
lets dance
lets dance
20.jpg (131.17 KiB) Zobrazeno 15416 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od gabrielik »

Denník som si prečítala.
ako to vidíš s odstupom?
Že si nereagoval na varovné signáaly tela? Tie nedostatky B12 tam asi museli byť už skôr.
V čom bola spackaná návratovka? Myslíš že keby si postupoval vzorovo, tak ťa to nezlomí?

Robil si odvtedy nejaké pôsty? Skúšal si aspoň jednodňové? Doplnil si v organizme tú dvanástku?
Ja som jednu návratovku spackala sladkým. Sladkým a medom vo veľkom množstve. Bolo to až tak, že mi opuchali nohy tak že som mala na nich až napnutú kožu. Takže nielen soľ ale aj cukor môže spôsobiť opuchy.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vrátil jsem se před chvílí z Kotlářky. Byl to boj, souboj ducha s hmotou, vůbec nechápu, co to dělám. Nakonec z toho bylo 10k za 38´28,81" a můj první oficiální závod na dráze po 11 letech. Asi za to zaplatím dalším zhoršením stavu, ale zkrátka... nemohl jsem jinak. :roll: :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

Gratuluji, skvělej čas o kterým si můžu nechat leda tak zdát.. :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

jans píše:Gratuluji, skvělej čas o kterým si můžu nechat leda tak zdát.. :)
Nic to není, stačí třikrát týdně běhat, víc netřeba. :wink: Jen kdyby mi zdraví sloužilo.... :)

Na doplněnou, dnes jsem pozřel 4 velká jablka od farmářů, tři hodiny před během 5 banánů, pár hltů vody. Po doběhu voda a opět pár banánů... Myslím, že to jde i bez vařenin. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

už len stiahnuť 10 minút :twisted: a začne ísť do tuhého >:-)

držém palce :wink:
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

rudo píše:už len stiahnuť 10 minút :twisted: a začne ísť do tuhého >:-)

držém palce :wink:
Časy pod 30 minut jsou pro mě scifi, čas kolem 35´ nereálná utopie, už i kvůli zdravotnímu stavu. Přesto včerejšek beru jako důkaz že naděje ještě stále žije, tím myslím naději v lepší zdraví.....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od kveta »

naděje umírá poslední.. :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:
jans píše:Gratuluji, skvělej čas o kterým si můžu nechat leda tak zdát.. :)
Nic to není, stačí třikrát týdně běhat, víc netřeba. :wink: Jen kdyby mi zdraví sloužilo.... :)

Na doplněnou, dnes jsem pozřel 4 velká jablka od farmářů, tři hodiny před během 5 banánů, pár hltů vody. Po doběhu voda a opět pár banánů... Myslím, že to jde i bez vařenin. :)
to jsou má snová množství, proč jsou všichni lepší než já?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

martin_hk píše:Vrátil jsem se před chvílí z Kotlářky. Byl to boj, souboj ducha s hmotou, vůbec nechápu, co to dělám. Nakonec z toho bylo 10k za 38´28,81" a můj první oficiální závod na dráze po 11 letech. Asi za to zaplatím dalším zhoršením stavu, ale zkrátka... nemohl jsem jinak. :roll: :)
ja taky blahopreju a jeste k podruznymu uspechu, ze to jde bez varenin :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše:včerejšek beru jako důkaz že naděje ještě stále žije, tím myslím naději v lepší zdraví.....
:wink: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

ten cas si nemuzu jinak vylozit, ledaze jses vicemene zdravej... nechces si to uz konecne priznat? jjinymi slovy jdi se vycpat marode, nedelej nam zdravym hanbu :evil:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Fiona píše:ten cas si nemuzu jinak vylozit, ledaze jses vicemene zdravej... nechces si to uz konecne priznat? jjinymi slovy jdi se vycpat marode, nedelej nam zdravym hanbu :evil:
Kéž bych, Fio, byl... :roll: Pak bych si troufal, teda měl v merku jiné časy. Ale i za toto jsem rád....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

martin_hk píše:
Fiona píše:ten cas si nemuzu jinak vylozit, ledaze jses vicemene zdravej... nechces si to uz konecne priznat? jjinymi slovy jdi se vycpat marode, nedelej nam zdravym hanbu :evil:
Kéž bych, Fio, byl... :roll: Pak bych si troufal, teda měl v merku jiné časy. Ale i za toto jsem rád....
fyzicka sportova vykonnost a zdravie su 2 odlisne veci, ked sa stretnu v 1 tele je to vyborne ale ludia si ich casto zamienaju.
su zdravy ludia ktory nie su fit vytrenovani a su sportovo vytrenovani fit jedinci s podlomenym zdravym.

z hladiska urovne cesko-sloevsnekj atletiky aj chory atlet moze vyhravat zbierat domace tituly a stat na bedni
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

rudo píše:
martin_hk píše:
Fiona píše:ten cas si nemuzu jinak vylozit, ledaze jses vicemene zdravej... nechces si to uz konecne priznat? jjinymi slovy jdi se vycpat marode, nedelej nam zdravym hanbu :evil:
Kéž bych, Fio, byl... :roll: Pak bych si troufal, teda měl v merku jiné časy. Ale i za toto jsem rád....
fyzicka sportova vykonnost a zdravie su 2 odlisne veci, ked sa stretnu v 1 tele je to vyborne ale ludia si ich casto zamienaju.
su zdravy ludia ktory nie su fit vytrenovani a su sportovo vytrenovani fit jedinci s podlomenym zdravym.

z hladiska urovne cesko-sloevsnekj atletiky aj chory atlet moze vyhravat zbierat domace tituly a stat na bedni
Tituly je možná trochu nadsazené, tedy pokud jde o běhy, ale svým způsobem na tom je kus pravdy. Trénovanost opravdu není v přímé úměře vůči zdraví. Například toto lze těžko vypustit z hlavy: http://en.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9_Herms
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Ztrácejí lidé schopnost vidět krásu v přírodě?
Ztrácejí lidé schopnost vidět krásu v přírodě?
135.jpg (187.57 KiB) Zobrazeno 15022 x



Zdál se mi sen. V něm jsem měl běžet svých "milovaných" 800 m. Start se blížil, cítil jsem, že mám dobrou formu. Jenže při rozcvičování jsem zjistil, že se mi ztratily tretry a bez nich je na této trati závod na dráze prakticky nemožný... Zoufale jsem je hledal, když bezvýsledně, prosil jsem ostatní, zda-li by mi někdo na ten závod v mojí size 10 a 1/2 nemohl trety půjčit. Našla se dobrá duše, která vytáhla z batohu úplně nové tretry... tím pádem ještě bez našroubovaných hřebů... V momentě kdy začal připevňovat první se ke startu chystal první běh... V tu chvíli jsem věděl, že je po šancích. Odběhly se dva plánované běhy a já byl totálně zdrcený, neboť jsem se nemohl zůčastnit, natož zužitkovat to, že jsem dobře připravený.

Poučení... Nikdy na ničem nelpět, vždy být připravený na to, že se cokoliv může nepodařit, protože život takový zkrátka je. Hroutit se je k ničemu.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

Dobré poučení sis z toho vzal. :wink:
Třeba brzo najdeš něco, na čem Ti bude záležet ještě více než na běhu...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

138.jpg
138.jpg (184.98 KiB) Zobrazeno 14982 x

Běh není moje modla, jen jeden z prostředků, který mě drží při životě... :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

já vím. Ale čím víc toho bude, tím líp. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

cestou necestou
cestou necestou
156i.jpg (254.21 KiB) Zobrazeno 16100 x

Včera 11 km., zdraví však asi definitivně v rozvalinách......
Naposledy upravil(a) martin_hk dne pát říj 21, 2011 18:21, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Subjetívny pocit zdravia v rozvalinách, či výsledky nejakých testov? Hádžeš flintu do žita?
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Renáta píše:Subjetívny pocit zdravia v rozvalinách, či výsledky nejakých testov? Hádžeš flintu do žita?
Pocity, neklamné pocity.....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Odpovědět