Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Minimalne dnes tedy pust.... Behani v mraze je vazne uzasne, tezko popisovat ty pocity... ted je zima jak ma byt, teploty tesne nad nulo me vzdy deptaji, jen at to co nejdele vydrzi.... Mit tu chatu necham vseho a jel bych se tam postit, ticho, klid, vsude snih, hmmmmm....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

36 h. pustu je za mnou, premyslim, jestli pokracovat dal, vlastne ani necitim, ze nejaky pust drzim. Na druhou stranu bych rad vecer behal a to se mi pri pustu uplne nechce. Asi si dam dalsich "36" z patku na nedeli. Urcite ale citim, ze delsi pust je o necem jinem, az teprve ten se pousti do boje s neduhy a letitymi usazeninami. Chtelo by to nejake misto v horach, lesich, tam by nebylo o cem premyslet. Nevim jak ostatni, ale citim, ze mestske prostredi neni pro pust to prave orechove. Proto jsem na jare prchal z mesta a toulal se treba cely den v prirode, nejradeji Ceskeho Raje. :) Psychika je alfou a omegou vseho, ovlivnuje nepochybne zdravi, uz tim, jak se stravujeme treba ve spojitosti se stresem a pod.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sitar »

Nejen pro půst není město to pravé ořechové. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Prijde mi docela lito, ze zdejsi komunita je atomizovana, ale tak to ve virtualnim svete internetu proste musi byt, na druhou stranu tu hodne lidi spojuji podobne ideje.

Dival jsem se na svetove stranky o pustu, i kdyz jen letmo... Tyden nekde v tichem ustrani kdesi v Nemecku za 500 Eur, smesne. :) Vydelavat je mozne proste na vsem, ale to je pochopitelne. Pust mi prijde jako neco velmi vyjimecneho, nejen vnitrni zapas s pohodlim, touhou po nasycenosti jedne z nejhure zvladatelnych potreb, respektive zavislosti. Je to krok mimo ustalene stereotypy, vystup na horu prozreni, respektive uvedomeni si hlubsich zivotnich souvislosti. Pust pro me nikdy neni lehky, ale casto se pri nem dostavuji pocity nevyslovne pohody, stesti jakoby bez pricin. Pro prakticke lekare je toto mozna jednoznacny podnet k vypsani doporucenky na psychiatrii, pro cloveka ktery se nekolikrat rocne dele posti je to oaza blazenosti v ziznivem, vyprahlem svete vyroby - spotreby, informaci a jinych nezbytnosti 21.-teho stoleti.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Presne jak pises. Kdysi jsem byla v situaci ze to bylo bud anebo, a pust byl jedine reseni. Byt to jen napad nebo inspirace, asi bych to tak moc neresila, ale tehdy bylo jasne ze to nemuzu udelat jinak nez jak pises - na samote v horach, daleko od civilizace... Je zvlastni ze kdyz jde do tuheho, clovek najednou presne vi co delat :) Nadoraz... Osobne moc neverim na samospasny efekt pustu. Muze to pomoct i uskodit. Zalezi na tom co se deje vevnitr, na uplne jine rovine, tam kde jsou koreny vseho. To nejedeni je pri tom jen sikovny katalyzator :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Fiona píše:Presne jak pises. Kdysi jsem byla v situaci ze to bylo bud anebo, a pust byl jedine reseni. Byt to jen napad nebo inspirace, asi bych to tak moc neresila, ale tehdy bylo jasne ze to nemuzu udelat jinak nez jak pises - na samote v horach, daleko od civilizace... Je zvlastni ze kdyz jde do tuheho, clovek najednou presne vi co delat :) Nadoraz... Osobne moc neverim na samospasny efekt pustu. Muze to pomoct i uskodit. Zalezi na tom co se deje vevnitr, na uplne jine rovine, tam kde jsou koreny vseho. To nejedeni je pri tom jen sikovny katalyzator :)
Snad se nepletu, ze Ti to vyrazne pomohlo. Bohuzel jsme ve vleku ruznych ekonomickych tlaku, svoboda jak to nazyvame je tak hodne relativni a oklestena. Jsou lide, kteri nemaji prakticky cas, vnitrni prostor byt sami se sebou a resi jen otazky preziti, byti a nebyti. To je dost smutne, cloveka degradujici na uroven jinych zivocisnych druhu. S tim pustem je to veda, tezko odhadnout moment, kdy je treba toho nechat a vratit se k vyzive z vnejsku... To tak umet, bylo by to bajecne. Laka me 6 tydnu, na druhou stranu v tomto neverim v nejake konkretni cislo, telo neni mechanicky stroj....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pozdne vecerni hodinka behu mi mnoho radosti neprinesla. Teplota na nule pomalu meni snih v brecku, dnes to byla zkratka parodie na beh. :) Nicmene trochu se zpotit a zadychat je treba... Ted by bylo nejlepsi, kdyby vse odtalo, pokud to zmrzne vyrazim shanet brusle... :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

stesti

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Kupodivu vcerejsi vecerni beh ve snehove brecce nebyl az tak zly. Vetsi legrace nastane az to zmrzne. :) Stravoval jsem se vegetariansky, do vita vsak daleko, ackoliv se snazim jist denne aspon nekolik strednich jablek, na kvalitni zeleninu je tezke v tomto obdobi bezne narazit, asi malo hledam.... Primereny pohyb vsak telu urcite svedci podobne jako zdrava strava.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Od vecerniho behani 4 jablka, konvice zeleneho caje, pred chvili jedna stredni nastrouhana cervena repa zakapana pulkou citronu. Ted se chystam na bio cockovo pohankovou kasi. :) Vim, neni to vita, ale proste citim, ze telo si to zada, obzvlast po tom behu.... I tak je to pokrok proti tomu, jak jsem se stravoval drive.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Tak mi kdosi ukradl bezecke boty, citim se ted naprosto bajecne. :) Legrace je, ze i kdybych ted mel uplne nove, dobre se v nich da behat az tak po 3 tydnech chozeni v nich.... Ale jinak jsem si urcite vedom toho, ze je to banalita ve srovnani... dosadte si sami....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

to je bída teda, krást boty mě nikdy nenapadlo, hlavně ne běžecké, bych se bál, že by mě okradený běžec chytil :)
no a je to banalita, kup nový nebo vytáhni starý :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rezonance

Příspěvek od martin_hk »

Marne hledam vyrazovy prostredek pro more pocitu uvnitr. Chlacholim se tim, ze snad jen prave proto i onu kyzenou, vysnenou, hlubokou rezONAnci... Kdovi, treba nezbyva nez ucit se zvladat, pochopit, ze je smesne touzit byt v tom mori spatren, objeven, nalezen... obejmut....
Naposledy upravil(a) martin_hk dne pát led 22, 2010 13:22, celkem upraveno 1 x.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Samira »

Teda, ukradnut topanky, neuveritelne...
Ludia ma dokazu vzdy znova a znova prekvapit.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

martin_hk píše:Tak mi kdosi ukradl bezecke boty, citim se ted naprosto bajecne. :) Legrace je, ze i kdybych ted mel uplne nove, dobre se v nich da behat az tak po 3 tydnech chozeni v nich.... Ale jinak jsem si urcite vedom toho, ze je to banalita ve srovnani... dosadte si sami....
Haiti. Máme samé pseudoproblémy, často si to připomínám a hned si vážím toho, co mám.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Bud rad, vlastne ti ten zlodej prokazal sluzbu :) Nejzdravejsi je tak jako tak behani naboso...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od jans »

Fiona píše:Nejzdravejsi je tak jako tak behani naboso...
jo, to můžu potvrdit, problémy zmizely jak zázrakem :)
boty s tlustou podrážkou už nikdy více
btw. četli jste Born to run? moc doporučuju, vlastně jediná knížka, kterou se řídím ve svým "tréninku" na maraton :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes mam v planu zabehat si v Mlade Boleslavi a zavzpominat tak na dobu nedavno minulou, i kdyz vlastne deset let je deset let.... Vyber bot je dost zasadni vec, nevhodna volba muze prinest nejen psychicke rozladeni. Osobne behani bosky preferuji jen a pouze na zelenem pazitu uvnitr atletickeho ovalu. :) Dnes to bude opet nordic run, ale do - 18 ve kterych jsem kdysi mel tu cest trenovat to ma jeste daleko. Sportu zdar a behu zvlast! ;)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

martin_hk píše:Od vecerniho behani 4 jablka, konvice zeleneho caje, pred chvili jedna stredni nastrouhana cervena repa zakapana pulkou citronu. Ted se chystam na bio cockovo pohankovou kasi. :) Vim, neni to vita, ale proste citim, ze telo si to zada, obzvlast po tom behu.... I tak je to pokrok proti tomu, jak jsem se stravoval drive.
tak pohanka aspon neni zrni, je priznivejsi pro nase ustroji.cocka sice horsi, ale ty to vybehas. jinak pokrok. a uz se projevily pozitiva zdraveho zivotniho stylu? uz mas novy boty?
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Sweetie píše:
martin_hk píše:Od vecerniho behani 4 jablka, konvice zeleneho caje, pred chvili jedna stredni nastrouhana cervena repa zakapana pulkou citronu. Ted se chystam na bio cockovo pohankovou kasi. :) Vim, neni to vita, ale proste citim, ze telo si to zada, obzvlast po tom behu.... I tak je to pokrok proti tomu, jak jsem se stravoval drive.
tak pohanka aspon neni zrni, je priznivejsi pro nase ustroji.cocka sice horsi, ale ty to vybehas. jinak pokrok. a uz se projevily pozitiva zdraveho zivotniho stylu? uz mas novy boty?
Asi bych ciste vita pri sportu nedokazal byt, sice uz ne vrcholoveho, ale i tak citim, ze telo si zada nekdy neco hutnejsiho. V sobotu v MB se behalo pres mraz bajecne, behat kolem reky Jizery nema chybu, jako bych se vratil proti proudu casu. Behal jsem v jinych botach, zn. Mizuno vykazuje vysoky standard, proto to nebylo tak zle. :) Pokud to zdravi dovoli pokusim se behat casteji, i kdyz ob den clovek nesklouzne tak rychle k rutine. Dnes tedy opet Praha, doufam, ze vecer bude na behani co nejtreskutejsi zima. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Den jako vymalovany, hmmmm. :) Pocasi je kouzelne, tudiz si ani nemusim vycitat, ze jsem vcera nebehal, napravim to dnes vecer, bez ohledu na to, kam zamiri rtut teplomeru. Nevim proc, prepada me nostalgie, v hlave mi stale bezi "zlata devadesata". Vim ze neni dobre ulpivat na minulosti, ale nejak se mi v tomto smeru nedari. Snad je to i tim, ze s tou dobou odeslo nekolik lidi, ktere jsem mel moc rad. Behani je pro me tudiz most do minulosti, zdravotni efekt vidim jako druhotny. PIM me zatim nijak nelaka. Ne ze by se to nedalo ubehnout, ale pro sebe v tom nevidim smysl, urcite bych mel po 25 km. nohy domlacene od asfaltu. Zkratka nejsem odolny dalkoplaz, to radeji behat ve vetsi intenzite short tracks. :) Sobotni beh kolem Jizery si nekdy urcite musim opet zopakovat, doufam ze mnohem drive, nez po deseti letech, doma je zkratka doma. Co se stravy tyce nijak to ted neresim, ale ovoce si dopravam v hojne mire, k tomu vsemu zeleny caj, tim nepohrdnu nikdy. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vitani jara 1998

Příspěvek od martin_hk »

21.3.1998

I. lesni okruh "Borek"

klus 4 km., R 10', rovinky 5 x 60 m., 7 x 600 m. > 1. 1'55"0 (TF 164), Pauza 3'24" (TF 102), 2. 1'54"0 (TF 168), P: 3'05" (TF 105), 3. 1'52"7 (TF 170), P: 3'08 (TF 111), 4. 1'52"4 (TF 173), P: 3'10" (TF 111), 5. 1'51"2 (TF 175), P: 3'11" (TF 115), 6. 1'53"1 (TF 176), P: 3'04" (TF 123), 7. 1'46"4 (TF 178); 3x60 m. kopce, vyklus 4 km.

II. asfaltovy okruh

klus 2 km., tempova vytrvalost - 8,06 km. > 32'14"1 (prumerna TF 158), 5 x 80 m. rovinky. vyklus 2 km.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Teplomer s cidlem na balkone ukazuje po dobehu -5,8 stupne. Nedokazu si to vysvetlit, ale beha se mi ted mnohem lip nez v lete. Jako by mel vzduch vetsi obsah kysliku. :) Jelikoz nikdy nevim, jestli nejdu prave behat naposledy pridal jsem si jeste cca. 10 min. behu. Ted luhuji zeleny caj, pak si dam tri cervene grepy, mozna nejake jablko k tomu a aspon do patecniho rana pust. Kezby ta zima vydrzela az do brezna...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

martin_hk píše:Teplomer s cidlem na balkone ukazuje po dobehu -5,8 stupne. Nedokazu si to vysvetlit, ale beha se mi ted mnohem lip nez v lete. Jako by mel vzduch vetsi obsah kysliku. :) Jelikoz nikdy nevim, jestli nejdu prave behat naposledy pridal jsem si jeste cca. 10 min. behu. Ted luhuji zeleny caj, pak si dam tri cervene grepy, mozna nejake jablko k tomu a aspon do patecniho rana pust. Kezby ta zima vydrzela az do brezna...
Jejky, se ke me pridas :P
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

-15,4 st. tesne pred vychodem slunce je zatim rekordem zimy, skoda ze jsem liny chodit behat casne rano... :) dnes pust, vcera po behani zel. caj + 3 jablka, 2 grepy a 1 pomeranc
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Tremi jablky a cervenym grepem koncim minipust. Urcite by slo jit dal, je to jen rozhodnuti "rozumu", ale chci jit vecer behat, pri pustu by to nebylo ono. Snad aspon toto zopakuji pristi tyden. Pozitivni efekt rijnoveho 15-ti denniho pustu stale jeste pretrvava i kdyz uz cca. jen ze 60 - 70 %. Kazdopadne i to je prinos a povzbuzeni do budoucna. Slunicko krasne sviti, ale ten vitr neni moc prijemny, snad se do vecera trochu utisi. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

martin_hk píše:Tremi jablky a cervenym grepem koncim minipust. Urcite by slo jit dal, je to jen rozhodnuti "rozumu", ale chci jit vecer behat, pri pustu by to nebylo ono. Snad aspon toto zopakuji pristi tyden. Pozitivni efekt rijnoveho 15-ti denniho pustu stale jeste pretrvava i kdyz uz cca. jen ze 60 - 70 %. Kazdopadne i to je prinos a povzbuzeni do budoucna. Slunicko krasne sviti, ale ten vitr neni moc prijemny, snad se do vecera trochu utisi. :)
Gratulace k pustu a preji prijemne behani. My tu mame strasnej vitr a do toho jeste snezi, tak snad se to trochu uklidni...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Mohl bych byt zarnym prikladem toho, jak selhat, neudrzet po kratkem pustu sve chute na uzde. Sice jsem nejedl zadne maso, to uz pomalu dva roky, ani mlecne vyrobky, ale i tak jsem placal pate pres devate. Rozum u me casto podleha vsemoznym svodum, nejen co se jidla tyce. :) Pochopitelne jsem vcera nebyl behat, coz se dalo cekat. Pokud najdu ponozky, pokusim se to trochu napravit ted. :) :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

martin_hk píše:Mohl bych byt zarnym prikladem toho, jak selhat, neudrzet po kratkem pustu sve chute na uzde. Sice jsem nejedl zadne maso, to uz pomalu dva roky, ani mlecne vyrobky, ale i tak jsem placal pate pres devate. Rozum u me casto podleha vsemoznym svodum, nejen co se jidla tyce. :) Pochopitelne jsem vcera nebyl behat, coz se dalo cekat. Pokud najdu ponozky, pokusim se to trochu napravit ted. :) :)
Doufam, ze uz jsi minimalne vyrazil :P
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

RadkaS píše:
martin_hk píše:Mohl bych byt zarnym prikladem toho, jak selhat, neudrzet po kratkem pustu sve chute na uzde. Sice jsem nejedl zadne maso, to uz pomalu dva roky, ani mlecne vyrobky, ale i tak jsem placal pate pres devate. Rozum u me casto podleha vsemoznym svodum, nejen co se jidla tyce. :) Pochopitelne jsem vcera nebyl behat, coz se dalo cekat. Pokud najdu ponozky, pokusim se to trochu napravit ted. :) :)
Doufam, ze uz jsi minimalne vyrazil :P
Krasne jsem se vytrestal. Drive bych nektera jidla z pohledu behani povazoval jen jako nevhodna, nyni uz jako zivotu nebezpecna. :) Navic se seslo to nejhorsi pocasi, tesne pod nulou, namrzlo a na to lehce nasnezeno, tudiz jsem bezel stylem dva kroky vpred, jeden zpet. Ledove plotny pri sebezich byly adrenalinovym zazitkem, vse vylepsovalo neprijemne skrundani v brise a cosi jako arytmie, zkratka komu neni rady, tomu neni pomoci. Ale nevzdal jsem to, zastavil jsem se opet az u domovnich dveri. Priste se musim umravnit, tedy co se jidla tyce. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od RadkaS »

martin_hk píše:
RadkaS píše:
martin_hk píše:Mohl bych byt zarnym prikladem toho, jak selhat, neudrzet po kratkem pustu sve chute na uzde. Sice jsem nejedl zadne maso, to uz pomalu dva roky, ani mlecne vyrobky, ale i tak jsem placal pate pres devate. Rozum u me casto podleha vsemoznym svodum, nejen co se jidla tyce. :) Pochopitelne jsem vcera nebyl behat, coz se dalo cekat. Pokud najdu ponozky, pokusim se to trochu napravit ted. :) :)
Doufam, ze uz jsi minimalne vyrazil :P
Krasne jsem se vytrestal. Drive bych nektera jidla z pohledu behani povazoval jen jako nevhodna, nyni uz jako zivotu nebezpecna. :) Navic se seslo to nejhorsi pocasi, tesne pod nulou, namrzlo a na to lehce nasnezeno, tudiz jsem bezel stylem dva kroky vpred, jeden zpet. Ledove plotny pri sebezich byly adrenalinovym zazitkem, vse vylepsovalo neprijemne skrundani v brise a cosi jako arytmie, zkratka komu neni rady, tomu neni pomoci. Ale nevzdal jsem to, zastavil jsem se opet az u domovnich dveri. Priste se musim umravnit, tedy co se jidla tyce. :)
:P :P
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pocasi se zda se umoudrilo, prituhuje, sviti slunicko, co vic si prat. Navic ten skvely taborsky cyklokros, proste parada, idealni jit si vecer zabehat. Porad premyslim o delsim pustu, snad k nemu jeste vice vzroste motivace, uvidim.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Renáta »

Aj ja by som chcela dlhší pôst. Aj som pekne začala, keď sa do pôstovania pustila Radka. Aj som to po pár dňoch zabalila, keď nám náš drobček oznámil, že si zlámal kľúčnu kosť. A bolo po pôste. Stres som vyriešila mandarínkami :oops: Dúfam, že Radke to stále pekne ide.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vcerejsi vecer byl opet idealni pro beh, teplota kolem -5, uslapany snih, takrka liduprazdno. Nikam jsem se nehnal, s ohledem na zdravi by to ani nebylo rozumne. K veceri kuskus se zeleninou, trocha moravskeho cerveneho vina. :roll: :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od macik »

martin_hk píše:Vcerejsi vecer byl opet idealni pro beh, teplota kolem -5, uslapany snih, takrka liduprazdno. Nikam jsem se nehnal, s ohledem na zdravi by to ani nebylo rozumne. K veceri kuskus se zeleninou, trocha moravskeho cerveneho vina. :roll: :)
já vždycky, když začnu zas koketovat s vita, tak pocítím náhlou touhu začít běhat, ale teď ještě nezačnu....jednak v zimě to pro mě nebude nejlepší čas na začátek a druhak při současné váze si nejsem jistá, zda by to klouby ustály...ale hezky se to čte, že někdo běhá i v tomto ročním období :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

macik píše:...a druhak při současné váze si nejsem jistá, zda by to klouby ustály...
Na to je dobrá rychlochůze - klouby se nenamáhají nárazy jako při běhu a zátěž je to na začátek dostatečná. Zkus klidně i v tomhle počasí, vždyť stačí i kousek cestou do krámu.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Panda píše:
macik píše:...a druhak při současné váze si nejsem jistá, zda by to klouby ustály...
Na to je dobrá rychlochůze - klouby se nenamáhají nárazy jako při běhu a zátěž je to na začátek dostatečná. Zkus klidně i v tomhle počasí, vždyť stačí i kousek cestou do krámu.
Podobne dilema jsem resil, kdy jsem se po X letech k behani vracel. Vaha urcite hraje velkou roli ve vztahu k pohybovemu aparatu, kloubum, slacham... Ted mam 75 kg., mene nez kdyz jsem behal zavodne. Pri navratu jsem ale mel pres 100 kg. Sel jsem do toho po hlave a koleno prave nohy mi to dalo radne pocitit, nicmene prekonal jsem to. Velmi dulezitou roli hraje i obuti a pak take povrch, na kterem clovek beha. V navratovem rezimu bych jako nejlepsi alternativu videl horskou turistiku.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Panda píše:
macik píše:...a druhak při současné váze si nejsem jistá, zda by to klouby ustály...
Na to je dobrá rychlochůze - klouby se nenamáhají nárazy jako při běhu a zátěž je to na začátek dostatečná. Zkus klidně i v tomhle počasí, vždyť stačí i kousek cestou do krámu.
Jo a ještě je možná jiná varianta běhu - kdy držíš těžiště těla v jedné rovině (pomocí lehce pokrčených nohou), tj. při běhu "neskáčeš". Při tomto stylu zaručeně nejsou klouby namáhané nárazy. Vzhledově to připomíná spíše rychlochůzi. Ze začátku to vypadá namáhavěji, ale ve výsledku je to méně únavný styl.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes jsem v prubehu dne konzumoval: 1 x pomelo, 1 x cerveny grep, cca. 150 g. slunecnicovych seminek a cca. 5 jablek :) posledni jablko cca. v 15 h., ve 18.15 jsem vybihal v 19.15 dobihal :D Ted popijim zeleny caj, k veceri to vidim na dalsich par jablek a 2 cervene grepy, minimalne zitra cely den pust.

Jeste k te teorii: behat urcite neni dobre s nadvahou, jak pro telo, tak dusi, je to demotivujici. Ke snizeni vahy bych videl vhodnejsi jine aktivity, napr. rychlou chuzi, plavani, cyklistiku, brusleni, zkratka vse co nepretezuje pohybovy aparat, take umirnenost v jidle, respektive vnitrni naladeni se na jiny zpusob stravovani.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes pust, zatim suchy. Nemel bych byt zbabelec, nehledet na vahu a pustit se do nejakeho delsiho, aspon 14 dni. Jen najit padny motiv, ackoliv muj zdravotni stav urcite neni optimalni. Procital jsem si ruzne myslenky na foru o tom, jak zalozit postni sanatorium, bylo by to vskutku bajecne, neco takoveho tu citelne chybi. Navic mi je jasne, ze by bylo trvale stale nekym obyvane, zajemkyn, potazmo zajemcu by se jiste naslo vzdy dost. Snad se to uskutecni driv, nez treba prvni pristani lidske posadky na Marsu. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Ukoncen 36 h. pust - 1 x cerveny grep, 1 x mango, 2 x jablko nu a 200 g. neloupanych mandli. Stale si ale rikam, ze je toto lepsi, nez si dat uzenou klobasu, ty mandle jsem si ale (ne)mohl odpustit. :mrgreen: Snad se vecer vymotivuji jit behat, respektive spis bruslit, jak to zatim vypada.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Beh na ledu me nikdy nicim nenadchl, ani dnes ne, obzvlast a dvojnasob s brichem plnym vita dobrot, jj mandlicky a slunecnicova seminka to je mor! :mrgreen: Ale jsem rad, ze jsem nakonec behat sel, aspon si trochu utuzit moralne volni vlastnosti, kdyz nic jineho. Dnes uz toho radeji moc nepojim...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Nasledujici tyden bych se chtel zamerit na pripravu na delsi pust, cca. 14 - 16 dni. Vim ze s nizsi vychozi vahou to bude mnohem slozitejsi, na druhou stranu ocistne procesy by mely mit sanci zajit hloubeji. Bude mi ovsem chybet behani, s navratovkou minimalne 4 tydny, ale to neni tragedie. Dnes zatim 1 x pomelo + zbytek biopomazanky :roll: :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Nevim jestli te to uklidni, ale svuj prvni pulmaraton v zivote jsem zabehla asi ve 14. dni pustu, a to vicemene omylem :) Sice to byla anomalie, byla jsem tehdy na svem celozivotnim vahovem minimu a ten pust byl dost vyjimecny. Prvni 3 dny jsem trpela na hranici kolapsu, pak prisel naval energie a ne a ne to zastavit. Zadny jiny pust takhle neprobihal. U pustu zkratka nikdy nevis dopredu co cekat, nejlepsi je necekat nic a nechat se prekvapit :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

podivna skulptura

Příspěvek od martin_hk »

aneb atrapa na chlapa :mrgreen: jde o jednu a tutez osobu....

14. den pustu bezet pulmaraton, to tedy cepici dolu! :D Podobne experimenty bych ale asi nerozdychal, stacil mi bohate loudavy vystup na Snezku.

Dnes je Praha pod ledem, odmitam nosit zimni boty, ale v maratonkach je ted prakticky vse neschudne, snad napadne dalsi snih a nebo prijde poradna obleva, zitra asi budu muset pouzit na behani jinou lokaci.
Přílohy
mhk78.jpg
mhk78.jpg (28.55 KiB) Zobrazeno 11082 x
mhk.jpg
(16.02 KiB) Staženo 7 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od macik »

přemýšlím,jestli by mě někdy napadlo fotit dítě na takovým popravčím špalku :) ....to seš jako ty? no, to by hned usnadnilo identifikaci... :lol:
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

macik píše:přemýšlím,jestli by mě někdy napadlo fotit dítě na takovým popravčím špalku :) ....to seš jako ty? no, to by hned usnadnilo identifikaci... :lol:
Tak tak, ja... tusim pri tzv. vitani obcanku... :roll: :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Samira »

Ale ta druha foto je omnoho lepsia ;)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Ja v neschudnem nebo mizernem pocasi beham na tredmilu. Sice opruz ale zas to ma tachometr a da se na tom behat naboso jak Abebe 8) Docela me bavi si na tom zkouset ruzne rychlosti, pak vidim kterou jsem jeste schopna bezet nejaky cas a kterou jen na chvili dosahnu a konec. A docela mi to zdviha sebevedomi, kdyz vidim jak to jde nahoru :) Treba jeste ne tak davno bylo 14 km/h celkem problem udrzet dyl jak par sekund, ted rikam totez o 18 km/h, a 20 uz jsem tam taky zaradila, jednou 8) Ma to i kopecky... do blbyho pocasi dobra alternativa.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Fiona píše:Ja v neschudnem nebo mizernem pocasi beham na tredmilu. Sice opruz ale zas to ma tachometr a da se na tom behat naboso jak Abebe 8) Docela me bavi si na tom zkouset ruzne rychlosti, pak vidim kterou jsem jeste schopna bezet nejaky cas a kterou jen na chvili dosahnu a konec. A docela mi to zdviha sebevedomi, kdyz vidim jak to jde nahoru :) Treba jeste ne tak davno bylo 14 km/h celkem problem udrzet dyl jak par sekund, ted rikam totez o 18 km/h, a 20 uz jsem tam taky zaradila, jednou 8) Ma to i kopecky... do blbyho pocasi dobra alternativa.
Mne stacionarni behani depta psychicky, ale uznavam ze jinak je to dobra alternativa. Abebe Bikila byl podobny mimozemstan jako Gebreselassie, to jsou opravdu bytosti z jinych svetu. :mrgreen: Moc fandim Tvemu nadseni pro beh, jen tak dal! :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Odpovědět