Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Panda píše:
martin_hk píše:Vidina nápravy zdraví se rozplývá... Některé věci nezvládne ani raw, ani půst. Musím se s tím smířit.
A co breathariánství?
To není špatný nápad... napojit se na pránu.... kdybych to uměl.....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Pokud člověk zvládá snadno 7-denní půsty tak to nevypadá být tak složité. Stačí jen - zahájit půst (nejlépe i bez vody, ale není to tak nutné), během něj se soustředit na to, že se nejedná o půst, ale že se přijímá výživa z prány (tj. snažit se vstřebávat energii z prostředí). Pokud se podaří udržet se v harmonii a v dobrém fyzickém i duševním stavu, tak by asi tak do 7 dnů mohla přestat klesat váha a organismus by se měl docela stabilizovat. Pokud ne (např. se rozhodí psychika), tak ukončit jako běžný půst a po nějaké době začít znovu. To programování podvědomí na pránickou výživu zůstává i nadále, sečítá se to z jednotlivých pokusů, takže by to mělo jít stále snáze až to jednou naskočí úplně. Kdyby tohle vyšlo, tak pak už se organismus léčí přirozeně z čehokoliv. Jenže - většina lidí je dost zanešená, takže ty první dny bývají těžké a nemělo by se to hlavně dělat násilím. Raději opakovaně kraťounké půsty a při nich si trénovat psychiku na orientaci na pránu. Mělo by se to projevovat jednak stále snazšími půsty a jednak menší potřebou jídla mezi půsty. ... to je co jsem tak vysledoval z toho co říkají pránaři, nemohu se za správnost zaručit.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dnes opět 13km., zdraví nezdraví, lepší to nebude... Je těžký se s tím smířit a denně zažívat fyzický stavy, který bych nikomu nepřál. Snad vydržím aspoň do pampelišek, když ne do švestek....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vím, že podobných bláznivin je celý svět a druhým slouží převážně jen k posměchu... Přesto mě napadlo, zkusit uskutečnit, respektive zrealizovat "projekt" a to s i mým chatrným zdravím "RAW RUN - PRAGUE -> GIBRALTAR". Nešlo by jen o propagaci vitariánství, osvětu, ale v prvé řadě o charitativní záměr (zatím nekonkrétní). Už si nekladu cíle jako návrat na závodní dráhu, ani 100% obnovu zdraví, postní sanatorium... Jde mi spíš o to, "opět" zaútočit na jedno ze slepě přijatých klišé a snad být i malinko prospěšný. Nemám zatím představu, jaké náklady by si tahle ´legrace´ vyžádala. Ale to v tuhle není podstatné...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od macik »

martin_hk píše:Dnes opět 13km., zdraví nezdraví, lepší to nebude... Je těžký se s tím smířit a denně zažívat fyzický stavy, který bych nikomu nepřál. Snad vydržím aspoň do pampelišek, když ne do švestek....
jsem si teprve teď všimla...ty se chystáš umřít? je to dobré nastavení mysli? co ti vlastně je? já občas tvůj deníček čtu, ale nikdy jsem nenarazila na nějaké konkrétní info, obvykle jen na depresivní stesky...omlouvám se, jestli si už o tom psal, ale moc mě to zajímá, je mi z podobných stesků obvykle smutno...chci tam najít nějaký skrytý optimismus, proto se ptám...ačkoliv, dokud jsme tady, chodíme, žijeme, dýcháme a jíme, je to vždy ještě dostatečně optimistické... :D

napiš víc, ať je to méně blbé než si představuju..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Vím, že podobných bláznivin je celý svět a druhým slouží převážně jen k posměchu... Přesto mě napadlo, zkusit uskutečnit, respektive zrealizovat "projekt" a to s i mým chatrným zdravím "RAW RUN - PRAGUE -> GIBRALTAR". Nešlo by jen o propagaci vitariánství, osvětu, ale v prvé řadě o charitativní záměr (zatím nekonkrétní). Už si nekladu cíle jako návrat na závodní dráhu, ani 100% obnovu zdraví, postní sanatorium... Jde mi spíš o to, "opět" zaútočit na jedno ze slepě přijatých klišé a snad být i malinko prospěšný. Nemám zatím představu, jaké náklady by si tahle ´legrace´ vyžádala. Ale to v tuhle není podstatné...
přečti si libovolných 50 příspěvků na borelioza.cz (tedy krom mého) a minimálně 47 je na tom řádově hůř a to netuším jak je tobě a jsou tam i sporstmenky, malé děti, mimina a vůbec
charitativní záměr je dobrej nápad, akorát za cílovou skupinu bych zařadil sebe (tedy tebe)
Vsadil bych na větší trpělivost a pokusil se využít i znalostí studovaných Mudrů ať se snažej, vitariánství může být velmi slabým střelivem, osobně už připouštími ten pád letadla
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

14 dní 100% raw, ačkoliv třeba u takových mandlí si člověk nemůže být jistý. :) Tělo jen líně reaguje, ale přeci. Je to v sinusoidách, nicméně co se běhání týče, tomu raw jednoznačně prospívá. Dnes 12 km. => 4´24" / km. s převýšením 150 m. Určitě je rozdíl být čistě jen na raw a nebo "svolit k drobným ústupkům". Připomínám si, že základním stavebním kamenem je listová zelenina, tu zařazuji hlavně večer, případně špenát k banánům do smoothie, někdy přidám i stonek, dva řapíkatého celeru, po hodině běhání není lepší vzpruha. Dokonce už i pohanku nepřelívám vroucí vodou, ale několik hodin máčím. :) Jestli se můžu ve spojitosti s raw a zdravím dočkat převratných zázraků nevím, každopádně se pokusím vytrvat... Živému organismu jen živá strava, vždyť je to jasný.... :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od kveta »

to je paráda martine, moc ti přeju at ti to vydrží. je hezký, že jsi pochopil, že i trochu mrtvého ničí a ruší to živé. :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Nalačno 21,2 km. a´ 1h. 39´ 08" ; převýšení cca. 170 m. Za městem krásně nasněženo, stromy obalené sněhem jak na obrázcích od Lady. Běžel jsem lehce, abych cestou nedostal "hlaďáka". Docela jsem si to užil a hlavně přežil, což byl jediný a hlavní cíl. Na vitastravě to asi opravdu jde, no uvidíme. Není radno se vznášet v oblacích. Od dob kdy jsem neposledy závodil, což je už drahně let, je to můj nejspíš nejdelší souvislý běh. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Jindra »

No konečně Martin taky píše na veselejší notu. Paráda!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

velmi zajímavý, místy mrazivý, leč poučný dokument:

http://www.youtube.com/watch?v=dzunAKIcjT0
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od macik »

martin_hk píše:Nalačno 21,2 km. a´ 1h. 39´ 08" ; převýšení cca. 170 m. Za městem krásně nasněženo, stromy obalené sněhem jak na obrázcích od Lady. Běžel jsem lehce, abych cestou nedostal "hlaďáka". Docela jsem si to užil a hlavně přežil, což byl jediný a hlavní cíl. Na vitastravě to asi opravdu jde, no uvidíme. Není radno se vznášet v oblacích. Od dob kdy jsem neposledy závodil, což je už drahně let, je to můj nejspíš nejdelší souvislý běh. :)

hezké...hele, já vím, že nemá smysl utěšovat člověka horším stavem někoho jiného, ale já naposledy běhala asi před třiceti kily...a ani tehdy se nedalo mluvit o lehkosti.....nicméně od loňského února už mám více než deset kg dole a jde to dál, takže se snad letos dočkám a konečně začnu běhat...běžecké boty už mám :-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

martin_hk píše:velmi zajímavý, místy mrazivý, leč poučný dokument:

http://www.youtube.com/watch?v=dzunAKIcjT0
nahlidla jsem, skouknu to. je potreba si to porad uvedomovat. a zijeme na ukor afriky.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Fiona »

Martine, mne prijde dost obdivuhodne ze pri vsech tech depkach jeste najdes silu behat :)
Vlastne mas svym zpusobem vyhodu. Ty se pekne nahlas politujes, vyventilujes si to, pak se jdes vyvetrat, zadumat a opojit krasou kolem sebe na kterou mas vyjimecne citlive oko... pak troska te discipliny a slapes dal. Ze jednou umres je pravda, ale pmn o hodne prezijes spoustu "silnych" soucasniku, co se i pri nejhorsich bolestech tvari jakoze nic a "statecne" to v sobe dusi tak dlouho, jak jen to lze utajit, nez je to zabije.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Jindra »

Fiona píše:Martine, mne prijde dost obdivuhodne ze pri vsech tech depkach jeste najdes silu behat :)
Vlastne mas svym zpusobem vyhodu. Ty se pekne nahlas politujes, vyventilujes si to, pak se jdes vyvetrat, zadumat a opojit krasou kolem sebe na kterou mas vyjimecne citlive oko... pak troska te discipliny a slapes dal. Ze jednou umres je pravda, ale pmn o hodne prezijes spoustu "silnych" soucasniku, co se i pri nejhorsich bolestech tvari jakoze nic a "statecne" to v sobe dusi tak dlouho, jak jen to lze utajit, nez je to zabije.
jó tak nějak, Fi. Potvrzuju - jeden takovej "silnej" měl včera pohřeb, můj vrstevník, spolužák, zemřel "náhle" ve 46ti letech, holt tajil tajil až ho to zabilo. To "náhle" dávám do uvozovek, páč na náhle nevěřím; tělo vždycky předem varuje, jenže to je právě to, co bývá dneska zpravidla nevyslyšeno
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...jeden takovej "silnej" měl včera pohřeb, můj vrstevník, spolužák, zemřel "náhle" ve 46ti letech,...
Žeby nějaká negativní záření? Mně teď také zemřel spolužák, 48 let, pohřeb dnes. Prý při tenise, víc bohužel nevím.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od cepheus »

I prd zareni Pando, me loni umrel kamarad (o rok mladsi) i s x-nasobnym bypassem, nepomohl mu v nadvaze nijak, ale nedbal x-nasobne varovani tela.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

21,2 km. a´ 1h. 34´ 29" - znovu nalačno, s větším úsilím než před dvěma dny, "hlaďák" se naštěstí nekonal... evidentně se dá běhat i bez zdraví... krásné, suché, mrazivé počasí :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

První závod na 100% raw: zatím nevím pořadí, ale to není tak důležítý... 10 km. - 37´56" ... zlepšení PB o půl minuty. Nicméně na místě je sebekritika, neumím se vytrápit, zmáčknout se. Přecijen je to na mě moc dlouhý. Rezervy vidím hlavně v zdraví, z něj vycházející frekvenci a intenzitě tréninků. Ale abych nebyl škarohlíd, jsem i za toto rád, snad si to ještě někdy zopakuju a srazím ještě nějakou vteřinu.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

46.jpg
46.jpg (215.82 KiB) Zobrazeno 22872 x
45.jpg
45.jpg (213.88 KiB) Zobrazeno 22872 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

62.jpg
62.jpg (220.51 KiB) Zobrazeno 22810 x
63.jpg
63.jpg (238.22 KiB) Zobrazeno 22810 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Hervis 1/2 Maraton Praha -

Rozporuplné pocity. Začátek pocitově výtečný, 12 km. jsem nevěděl že běžím. I vítr do té doby moc nevadil. Co však bylo hodně nepříjemné, bylo obíhání spousty lidí s nižšími startovními čísly a hlavně dlažba. Někde kolem 14. km. začal boj. Začala mě pálit chodidla a nastavené tempo se i díky téhle skutečnosti začalo zajídat. Závěrečné 4 km. byly krušné, myslel jsem, že nedoběhnu. Tudíž jsem konec raději "vypustil". Oficiální real time mezičasy: 5 km. - 20´02" ; 10 km. - 40´18" ; 15 km. - 1h. 01´31" ; 20 km. - 1h. 24´34" - cíl: 1h. 29´32"

made by 100% raw :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od hugo »

Super výkon, gratuluju!
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od lumoska »

Perfektny cas!!!....gratulujem :!:
ja sa stale presviedcam, ze zajtra bude ovela lepsie pocasie ako dnes :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Moc Vám děkuji! :) Ale rozhodně je co zlepšovat. Na druhou stranu je vlastně zázrak, že žiju, tak takový čas beru... Dlouhé běhy jsou oproti středním tratím na dráze absolutně jiný sport... Snad to půjde aspoň takhle dál i s raw.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Jindra »

martin_hk píše:je vlastně zázrak, že žiju
možná špatně, ale mám pocit, že v tomto duchu tady v děníčku u Tebe čtu dost často, tak už to porád neopakuj


Ten půlmaraton zaběhs dobře, to teda gratuluju, jo jo!! Radostná paráda!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

Zlepšovat se dá furt něco, ale musí to být s radostí. Jinak to za to nestojí. Gratuluji a nezapomeň se pochválit hlavně sám, že jsi to zvládl!
Děkuji za fotku s obtloustlým psíkem, je nádhernej, dobračisko. Víš, že když jsem zavítám, koukám na některé tvoje fotky opakovaně? Jsou tak dobré!
Možná je to tématické rok od roku, ale jednou ročně, myslím, že dokonce v Praze, bývá soutěž amatérských fotografů, a stálo by za to, aby tam některá z tvých byla. Škoda, že už si nepamatuju, jak se přesně ta soutěž-výstava jmenovala. Chce to sledovat.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

awa píše:Zlepšovat se dá furt něco, ale musí to být s radostí. Jinak to za to nestojí. Gratuluji a nezapomeň se pochválit hlavně sám, že jsi to zvládl!
Děkuji za fotku s obtloustlým psíkem, je nádhernej, dobračisko. Víš, že když jsem zavítám, koukám na některé tvoje fotky opakovaně? Jsou tak dobré!
Možná je to tématické rok od roku, ale jednou ročně, myslím, že dokonce v Praze, bývá soutěž amatérských fotografů, a stálo by za to, aby tam některá z tvých byla. Škoda, že už si nepamatuju, jak se přesně ta soutěž-výstava jmenovala. Chce to sledovat.
Děkuji :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

artist
artist
12.jpg (224.52 KiB) Zobrazeno 22496 x
artist
artist
11.jpg (221.74 KiB) Zobrazeno 22496 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

14.jpg
14.jpg (236.81 KiB) Zobrazeno 22494 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

Vždycky mile překvapíš.
Jestli už v Praze kvetou sakury, tak se mám příští týden na co těšit.
U nás se teprve začaly klubat podběly a dneska jsem musela natáhnout rukavice, normálně mrzlo.
Včera jsem si na tebe vzpoměla, když jsem v knihkupectví prohlížela (i četla :wink: ) BORN TU RUN.
http://knihy.abz.cz/prodej/zrozen-k-beh ... r-o-behani
Je to nádherná kniha. Čtivá, evokující pocity a radost při běhání jen tak. :D . Zajímavé jsou i věci stravování.
Uf, je to nakažlivé, jdu se proběhnout do lesa...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

awa píše:Vždycky mile překvapíš.
Jestli už v Praze kvetou sakury, tak se mám příští týden na co těšit.
U nás se teprve začaly klubat podběly a dneska jsem musela natáhnout rukavice, normálně mrzlo.
Včera jsem si na tebe vzpoměla, když jsem v knihkupectví prohlížela (i četla :wink: ) BORN TU RUN.
http://knihy.abz.cz/prodej/zrozen-k-beh ... r-o-behani
Je to nádherná kniha. Čtivá, evokující pocity a radost při běhání jen tak. :D . Zajímavé jsou i věci stravování.
Uf, je to nakažlivé, jdu se proběhnout do lesa...
Ano, už kvetou. Jen nevím, co s tou květenou udělají mrazy, které se mají na chvíli vrátit. O Born to run jsem slyšel i v souvislosti s úmrtím hlavního hrdiny, tedy reálné postavy, která inspirovala napsání té knihy. Radost z běhání mi teď kazí otlaky, ještě jsem se úplně nevzpamatoval z půlmaratónu. :D No neskuhrat, však vím... :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

mEPO

Příspěvek od martin_hk »

V oblasti aerobních, vytrvalostních sportů se objevil nový přípravek, který zatím nefiguruje na seznamu WADA (World Anti-Doping Agency). Jedná se o vylepšenou verzi přípravku EPO, šetrnější vůči lidskému organismu, respektive méně rizikovou při masivním, dlouhodobém užívání, navíc ekonomicky dostupnější. Ač je to další výrazný posun na poli látek zlepšující přenos kyslíku v organismu, jedná se tak trochu o retro záležitost. O to paradoxnějším se jeví fakt, že zatím zcela uniká zájmu WADA, potažmo dopingových komisařů. Bylo učiněno několik nezávislých testů s tímto přípravkem a i teď v první polovině září 2012 probíhá intenzivní testování na řádově stovkách dobrovolníků. První empirické výsledky hovoří o tom, že na rozdíl od EPO tato směs látek "nazahušťuje" krevní sérum, tudíž prakticky eliminuje vnik tzv. embolizací a náhlých úmrtí spojených se zástavou srdeční činnosti. Látka s pracovním názvem mEPO se ne náhodou objevuje v rekreačním a hlavně profesionálním sportu na konci olympijského cyklu, který vyvrcholil hrami XXX. olympiády v Londýně, s výhledem na její masivní užití na sportovištích XXXI. olympiády v Rio de Janeiro. První ekonomické kalkulace hovoří o tom, že by tato látka měla být dostupná i tzv. sportovně rozvojovým zemím, tudíž by všechna sportovní klání měla být znovu o něco férovější. Dokonce by se tyto země mohly stát levným místem její výroby. O novinkách spojených s výzkumem této unikátní směsi účinných látek Vás, mílí kamarádi, budu dále informovat. Buďte vítání ve světě bezprecedentních, převratných sportovních výkonů díky přípravku mEPO, rozumějte "melon power"... :) /mhk/
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

5.jpg
český ráj
(225.49 KiB) Zatím ještě nestaženo
10.jpg
český ráj
(196.83 KiB) Zatím ještě nestaženo
4.jpg
u českého ráje
(135.8 KiB) Zatím ještě nestaženo
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

9.jpg
český ráj
(286.11 KiB) Zatím ještě nestaženo
11.jpg
český ráj
(165.64 KiB) Zatím ještě nestaženo
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Moje tělo si zjevně ani po roce na 100% raw neumí poradit s tělesnými neduhy. Takřka dva roky po zpackané návratovce přetrvávají vlastně tytéž negativní projevy. Dost možná jsem si přivodil diabetes prvního typu, protože po konzumaci většího množství ovoce mi je chvílemi až nepříjemné horko, což jsem nikdy dřív nepozoroval. Zaráží mě ovšem, že na to nepoukázali doktoři, když mi brali krev už tehdy v nemocnici a pak také asi po tři čtvrtě roce u praktického lékaře. Vysvětluji si to tím, že odběr prováděli nalačno, jinak nevím. Diabetes má plno sekundárních a vážných komplikací, tudíž mi moc do zpěvu není...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Proč si myslíš že diabetes? Horko přece není toho příznakem, je jen důsledkem rychlého spalování nadbytečné energie která je v ovoci. Hyperglykemie u diabetu se projevuje např. pocitem neuhasitelné žízně.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

martin_hk píše:Moje tělo si zjevně ani po roce na 100% raw neumí poradit s tělesnými neduhy. Takřka dva roky po zpackané návratovce přetrvávají vlastně tytéž negativní projevy. Dost možná jsem si přivodil diabetes prvního typu, protože po konzumaci většího množství ovoce mi je chvílemi až nepříjemné horko, což jsem nikdy dřív nepozoroval. Zaráží mě ovšem, že na to nepoukázali doktoři, když mi brali krev už tehdy v nemocnici a pak také asi po tři čtvrtě roce u praktického lékaře. Vysvětluji si to tím, že odběr prováděli nalačno, jinak nevím. Diabetes má plno sekundárních a vážných komplikací, tudíž mi moc do zpěvu není...

podla mna mas len prejavy netolerancie na fruktozu ktore su na niekolkych urovniach.

ano suhlasim su to nebezpecne stavy ale je predsa sa tak lahko tomu vyvarovat.

Ludia ktori nemaju fruktozove reakcie si privodzuju nasledky velmi pomaly, tvoje telo sa tomu inteligentne vzpiera

Martin konecne si rozmysli ci chces robit surovu stravu preto aby si patril do uzkeho klanu bez ohladu na nasledky aleby ci ti ide v prvom rade o zdravie pripadne aj atlketicku vykonnost a surova strava je len jeden z moznych nastrojov z ktoryh si mozes uzitocne veci vybrat a skodlive odmietnut.

stavy ktore popisujes som mal vzdy po vypiti ovoicneho dzusu, po zjedeni hrozna a vacsieho mnozstva cervenbeho melonu a po niektorych druhoch jablk a hrusiek, a prave to su ovocia kde silne prevazuje fruktoza nad glukozou

podobne stavy nemam po broskyniach marhulach mango a lesnych plodoch, ale aj ked nemam tie okamzite reakcie, tak ma to celkovo ubija a cuca mi to energiu.
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Snad máte pravdu, kdo ví co to je. Pravdou je, že žízeň nemívám, únava se také srovnala, když jím víc zeleniny. Na 100% raw jsem naběhal podle garminu 1400 km., což by s neléčeným diabetem šlo dohromady nejspíš těžko, nicméně možné je všechno.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od bukaj »

Rozhodně nepodléhej zbytečné panice ať se nedostaneš do stresující situace. Chápu, že už teď je to nepříjemné, taky znám problémy na vita ale vážně to nemá cenu kvůli nějaké nálepce. Takové stavy rozhodně nejsou projevem, že ti tato strava svědčí a to by ti mělo stačit pro změnu.

Ufff, zrovna si říkám, jaké je štěstí, že toto fórum nepodléhá propagandistické cenzuře tak jako třeba 30 banánů...Jinak díky ti rudo za takovéhle příspěvky, pro někoho v problémech jsou hodně důležité.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

ja teraz mam cukrovu fazu robim cykliscky experiment
v dni ked som ovocie som sa citil mizerne a to som vyberal ovocie z hladiska fruktozy najmenej skodlive

teraz som mal den ked bol striktne bez ovocia ( vlastne uz 2 dni) a jedol som uvarenu ryzu a niekdy celozrnnu zemlu a k tomu rozne surove zelene veci papriky uhorky a hlavkove salaty a okamzite sa situacia obratila zacal som sa citit vyborne aj psychicky aj fyzicky.

pritom som nemal ziadne ani tukove ani bielkovinove jedlo a momentalne tu prebiueha uplne darsticke pocasie (extremne horucavy, vietor z puste a miesa sa to z velkou vlhkostou

pritom je to logicke ryza je vraj neutralna a zelene je zasodotvrone, na druhej strane ja si myslim ze ovocie je kyselinotvornme a niektore je priamo kysele,
teda nejde len o fruktozu ide aj o kyselinu.

to bukaj - cenzoristicke utoky tu boli niekolkokrat velmi agresivne.
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Obecně si lze všimnout jednoho zajímavého faktu... Lokální nesouměřitelnosti výrobních prostředků propojených do jedné globální ekonomiky, jako různá cena práce, energeticko - surovinových vstupů, rozdílné ekologické normy, rozdílné pojetí lidských práv, bezpečnosti práce roztáčí velmi nebezpečnou spirálu. Konkurence schopnost západní civilizace klesá i díky nekalým praktikám ve výše zmíněné oblasti, které jsou na denním pořádku např. v Číně, čímž snižují výrobní náklady limitně blízko nule. Tím pádem kvalita všech výrobků (bohužel i v našich končinách), potravin a pod. stále více zaostává za svým hypoteticky dosažitelným standardem. Když totiž vezmeme v potaz například fakt, že cca. 450 Američanů vlastní 50% celého národního bohatství USA a tzv. "střední třída" chudne, stává se ve většině případů hlavním prodejním faktorem zboží právě cena a kvalita chtě nechtě ustupuje do pozadí, jen obaly nabízených výrobků jsou stále lákavější. Pověstná kola ekonomiky se zadrhávají nejen kvůli tzv. hypotéční krizi ale i proto, že velké množství finančních prostředků je soustředěno do rukou úzké skupiny lidí, což je holý fakt, za nímž netřeba hledat závist. Konkurenční boj má paradoxně na svědomí nejen dostupnost neuvěřitelného množství spotřebních statků ale i jejich klesající kvalitu, tlak na jejich kratší životní cyklus (jistě jste si všimli). Zdá se, že ani biopotraviny tohoto fenoménu nebudou ušetřeny (viz. třeba bio pohanka z Číny)... Závěrem něco k "pousmání", některé aerolinky prý zanedbávají servisní prohlídky letadel i s tím kalkulem, že jejich opomíjením ušetří více peněz, než by musely zaplatit pozůstalým po obětech leteckého neštěstí.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: Pravdou je, že žízeň nemívám, únava se také srovnala, když jím víc zeleniny.
tak vycházej tělu vstříc a jez to co Ti dělá dobře...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od bukaj »

Tak co, jak je? Snad nejsem moc zvědavý ale s napětím očekávám zprávu o dalším vývoji. Snad se to lepší.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

bukaj píše:Tak co, jak je? Snad nejsem moc zvědavý ale s napětím očekávám zprávu o dalším vývoji. Snad se to lepší.
Je všelijak. Štědrý den jsem strávil s cca. 39 stupňovou teplotou. Ta se dostavila po předchozím běhání (23.12. http://connect.garmin.com/activity/253899250 ) v sněho-dešti. Jako lék jsem použil vodu, trochu lipového čaje bez sladidel, tudíž vlastně skoro klasický půst. Už druhý den mi bylo výrazně líp, zdá se, že to jde i bez chemie. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:to bukaj - cenzoristicke utoky tu boli niekolkokrat velmi agresivne.
Tady ? Na Rudariánu ? Ale jdi Ty ! :D)))
I kdyby, nesmis se divit kdyz sem napochodujes s choryma teoriema, ze ovoce skodi vsem bez rozdilu protoze skodi Tobe.
Jeste je otazkou jestli jsi tomu neuveril tak silne, ze odmitave reakce Tva psychika spousti uz automaticky predem :D.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Nevydařený půlmaratón, aneb "léčba" během pokračuje. :)


http://connect.garmin.com/activity/298333961

a jiné vylomeniny...

http://connect.garmin.com/activity/299783105

http://connect.garmin.com/activity/303156415

Co se týče raw, stále se v tom hledám a tápu, výsledky nevalné, asi dělám někde chybu.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

PF2014.jpg
(610.06 KiB) Staženo 3 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Dlouho jsem tu nebyl, poradí mi někdo, jak editovat, respektive smazat deník, případně některé příspěvky v něm????
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Odpovědět