Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: Broskví včera padla tak dvě kila... :mrgreen:
jestli najednou, tak čemu se divíš? :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

opět to nepříjemné vnitřní horko.. po sedmi broskvích a hrsti vína..... :(
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

martin_hk píše:opět to nepříjemné vnitřní horko.. po sedmi broskvích a hrsti vína..... :(
Tohle mám taky, když sním víc než musím (tohle bych fakt nedala, ale jsem malá a lehká 160/50). Akorát k tomu spalování nedochází hned, ale večer nebo v noci. Asi nejsi typ, co mu stačí jíst 2-3 denně ve větších dávkách. Ovoce je za chvíli fuč, zkus tomu dát šanci a jíst několikrát více denně po malých porcích. Možná bych místo přeslazeného ovoce, loupla mezi to okurku. Zvyšování teploty může spustit i skrytý problémeček na játrech...
Je to pouze nástin, přeci jen se neznáme a mohu se mýlit.
Dneska je ale horko asi lecckomu... :P
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Večer znovu Hlubočepy, jinak přes den total 3 kg. broskví a cca. 1 kg. hroznového vína... Včera jsem slabošsky přidal k salátu tofu, ale jinak stále nic vařeného. Možná než půjdu spát namočím pohanku k zítřejšímu salátu. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

ovo - prehrievanie

moj stav pochopenia je taky ze je ovo co ochladzuje a je ovo co zohrieva

broskve a hrozno maju na-akumulovanu slnecnu energiu a zrejme aromaticke latky ktore zohrievaju telo, je to v podstatae ovo jesene a nie horuceho leta.

chladiace ovocie z tropov su pomarance a ine citrusy, ananas.

skus teraz pomarance a hrozno a broskve az ked sa ochladi

je to opacny problem ako ked ludia v zoima ked mrzne jedia na Mikulasa a na Vianoce pomarance a mandarinky a cuduju sa ze im je zima
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Blízkost některých lidí je opojná, jako pohár absintu. Tehdy ještě netušíte, že nenápadně, neslyšně pracuje na vaší destrukci...


Záhy vás pošle k čertu - na rtech - s chutí pelyňku...


Není-liž pravda, pane Goghu? ;)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od buc11 »

no tady u nás ve vsi zrají broskve od konce července a hrozny už 14 dní a do vánoc jinak než v broskvovici či vínovici by nevydržely (jako na potvoru nejvíc pomorančů dozrává ve spainu na vánoce) a mě fruit fakt až nepříjemně ochlazuje, ale bude to těmi mými přemrštěnými dávkami,(ale rychle to zas mizí, tak jak mizí z žaludku) ale 7 broskví je pro mne skoro mikrofúd
kdoví co je to za problém to vnitřní teplo, někdy to taky mívám, ale jindy,
v pondělí sem dal na trhu 2,5 kg broskví a banáni, pak šel na kolo, do sauny a skvělý
ovšem teď jak je (pseudo)vedro, mě ještě víc ochlazuje nejezení(ostatně známe to z hladování), včera na kole, 2 hanky a oproti jindá sem se v nich ani nespotil(no je to i suchovkou) a na tom polu bylo na jézédácké asfaltce, kolmo natočené ke slunku určitě cez 40,
160 je akorát
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

nektarinky z makra, tři palce dolů... přitom broskve tam naposledy měli moc dobré... vzal jsem i jedno velké mango, u pecky však už začínalo kvasit, prostě hnůj... :D to rohlíky, kotletky a jím podobné "dobroty" jsou stabilní, stabilně mrtvé... :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše:Blízkost některých lidí je opojná, jako pohár absintu. Tehdy ještě netušíte, že nenápadně, neslyšně pracuje na vaší destrukci...
Záhy vás pošle k čertu - na rtech - s chutí pelyňku...
neviděla bych to tak černě. Proč by někdo pracoval na destrukci? Proč by na to vydával energii? Je hodně skvělých lidí, jen je včas potkat. :)
Co se stalo, stalo se. Netrap se tím.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: kdoví co je to za problém to vnitřní teplo, někdy to taky mívám, ale jindy
kdy? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:
buc11 píše: kdoví co je to za problém to vnitřní teplo, někdy to taky mívám, ale jindy
kdy? :)
a to je ironie? :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:
Pavluska píše:
buc11 píše: kdoví co je to za problém to vnitřní teplo, někdy to taky mívám, ale jindy
kdy? :)
a to je ironie? :D
ne, čistý zájem, protože vím, že je bucovi málokdy teplo. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

born to run :)

okolí Hejnic - 27.8. : 14,2 km. - 1h. 10´ & 28.8. : 14,2 km. - 1h. 09´ (česko-polské pohraničí - Smědava, Jizerka)

44.jpg
(249.22 KiB) Zatím ještě nestaženo
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Někdo má dlouhé vedení a odmítá si připustit, že těžko kdy pojme všechnu moudrost světa. Nicméně přesto jsem dospěl k závěru, že je načase skoncovat s nejistotou a využít poznatků lékařské vědy. Zítra mě čekají podrobné krevní testy a moči. Snad se konečně dovím, co mi vlastně je. Lékař se dnes ale netvářil úplně nadšeně na skladbu mého jídelníčku v souvislosti s tím, že poměrně intenzivně sportuju. "Kde chcete vzít B12, bílkoviny, mít zajištěný dostatek všech stavebních látek, minerálů?" zeptal se mě... Radši jsem s ním debatu na toto téma dál nerozvíjel, protože si myslím, že vitastrava dokáže pokrýt prakticky vše, co tělo potřebuje. Jen chci mít jistotu, že mi není nic vážného a že můžu desátého září znovu běžet desítku noční Prahou. :) O víkendu jsme si na horách dávali opravdu do těla, v táhlých kopcích jsme drželi tempo pod 5 min. / km. a na rovinách jsme se dostali pod 4´20" / km., což nám prozradila moderní technologie využívající GPS. Při běhu nemám vážnější problém, paradoxně mi není dobře v době klidu a to se mi moc nelíbí.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:
kdy? :)[/quote]
a to je ironie? :D[/quote]ne, čistý zájem, protože vím, že je bucovi málokdy teplo. :)[/quote]
a ted uz nevim co mi na tom prislo opacny.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

martin_hk píše:Někdo má dlouhé vedení a odmítá si připustit, že těžko kdy pojme všechnu moudrost světa. Nicméně přesto jsem dospěl k závěru, že je načase skoncovat s nejistotou a využít poznatků lékařské vědy. Zítra mě čekají podrobné krevní testy a moči. Snad se konečně dovím, co mi vlastně je. Lékař se dnes ale netvářil úplně nadšeně na skladbu mého jídelníčku v souvislosti s tím, že poměrně intenzivně sportuju. "Kde chcete vzít B12, bílkoviny, mít zajištěný dostatek všech stavebních látek, minerálů?" zeptal se mě... Radši jsem s ním debatu na toto téma dál nerozvíjel, protože si myslím, že vitastrava dokáže pokrýt prakticky vše, co tělo potřebuje. Jen chci mít jistotu, že mi není nic vážného a že můžu desátého září znovu běžet desítku noční Prahou. :) O víkendu jsme si na horách dávali opravdu do těla, v táhlých kopcích jsme drželi tempo pod 5 min. / km. a na rovinách jsme se dostali pod 4´20" / km., což nám prozradila moderní technologie využívající GPS. Při běhu nemám vážnější problém, paradoxně mi není dobře v době klidu a to se mi moc nelíbí.
takovou fyzicku mas a stale te trapi zdravi. verim ze testy dopadnou nejlip a aspon budes mit svou jistotu.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sweetie »

martin_hk píše:born to run :)

okolí Hejnic - 27.8. : 14,2 km. - 1h. 10´ & 28.8. : 14,2 km. - 1h. 09´ (česko-polské pohraničí - Smědava, Jizerka)

44.jpg
chybi popisky :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Sweetie píše:
martin_hk píše:born to run :)

okolí Hejnic - 27.8. : 14,2 km. - 1h. 10´ & 28.8. : 14,2 km. - 1h. 09´ (česko-polské pohraničí - Smědava, Jizerka)

44.jpg
chybi popisky :)
raději bez popisků..... :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

fyzicka a zdravie nemusia ist ruka v ruke, bol som v tom dlhe roky

drzim palce
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Na horách bylo krásně, běhat tam je prostě poezie, ale i včera to bylo zajímavé. :mrgreen: Včerejší Hlubočepy byly jak z pohádky Tři oříšky... :D Ve vitastravě jsem polevil, ale jen jsem si tím potvrdil, že dávat tělu varem znehodnocenou stravu je politování hodný nesmysl. Jen si říkám, že v našich zeměpisných šířkách nebude jednoduché přečkat zimu, ale snad to půjde.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Včera Hvězda, 13 km. :)

Výsledky krevních testů: za pozornost stojí hlavně toto - vitamin B12 - 62 ng/l (referenční hodnota 223 - 1132). Nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jestli je pro mě veganství opravdu to nejlepší, respektive správné...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

martin_hk píše:Včera Hvězda, 13 km. :)

Výsledky krevních testů: za pozornost stojí hlavně toto - vitamin B12 - 62 ng/l (referenční hodnota 223 - 1132). Nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jestli je pro mě veganství opravdu to nejlepší, respektive správné...
Není důležité, co si kdo tady myslí či píše ... ale tvůj soulad se sebou samým.
Doporučuji ještě jednou přečíst Walkera-hlavně Zářící zdraví+Omládněte, ani on nebyl vegan (koneckonců ani já ne, i když jsem tu spíš prospívající výjimkou :D ). K raw stylu je již dost knih - v některých bodech protichůdných, ale to je v pořádku, pokud člověk nezapomíná používat rozum v součinnosti s pochopením vlastního těla a pochodů. Každý si musí najít optimální model pro sebe. Slepé opičkování názorů a modelů někoho jiného obvykle končí pádem na papuli.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

awa píše:
martin_hk píše:Včera Hvězda, 13 km. :)

Výsledky krevních testů: za pozornost stojí hlavně toto - vitamin B12 - 62 ng/l (referenční hodnota 223 - 1132). Nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jestli je pro mě veganství opravdu to nejlepší, respektive správné...
Není důležité, co si kdo tady myslí či píše ... ale tvůj soulad se sebou samým.
Doporučuji ještě jednou přečíst Walkera-hlavně Zářící zdraví+Omládněte, ani on nebyl vegan (koneckonců ani já ne, i když jsem tu spíš prospívající výjimkou :D ). K raw stylu je již dost knih - v některých bodech protichůdných, ale to je v pořádku, pokud člověk nezapomíná používat rozum v součinnosti s pochopením vlastního těla a pochodů. Každý si musí najít optimální model pro sebe. Slepé opičkování názorů a modelů někoho jiného obvykle končí pádem na papuli.
Souhlasím, k čemu sebelepší teorie, když to tělu nesvědčí. Tím ale nechci říct, že se živelně vrátím k vařeninám. Možná jednou týdně zařadím nějaké rybí maso a zůstanu dál u vitastravy a nebo budu b12 doplňovat tabletami, moc se mi totiž nechce vracet k masu...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

martin_hk píše:Včera Hvězda, 13 km. :)

Výsledky krevních testů: za pozornost stojí hlavně toto - vitamin B12 - 62 ng/l (referenční hodnota 223 - 1132). Nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jestli je pro mě veganství opravdu to nejlepší, respektive správné...
skutocny vedecky pristup vychadza z merania a pozorovanie a z neustaleho vyhodnocovania ci sa parametre naozaj zlepsuju alebo nie a ak nie tak sa kruto vsetko analyzuje a nezostava sa na na prebratych dogmach.

Ja by som sa zastavil pri tom raznom skoku - malo B12 == maso,

preco by malo byt prave maso zdrojom B12

a preco sa v tele B12 netvori alebo preco sa straca

skumal by som crevnu floru
a tiez ako je to s jedenim surovych hribov a B12 a s inymi zdrojmy


pamatam sa ze Harley - durianrider-god of cacao - 60 banans a day etc... whatever his curent name is


was for years pround of having B12 at zero and was making fun of doctors on TV show, asking them _ what is the correct value of B12 for raw vegan ?

Myslim ze po rokoch zacal brat B12 ale to som si nie isty.
5 2 8
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

Rudo,
někdy je lepší se znova zeptat, upřesnit si to vzájemně, než se domýšlet. To tady napáchalo už mnoho zlého.
Málo B12 nemusí logicky znamenat maso (nevidím ani zmínku o něm).
Hodnoty u Mudrů nejsou úplně vypovídající, závisí na souvztažnostech. Pokud člověk čte pozorně a s pochopením, co tady dosud Martin napsal a o odpovídá to skutečnému životu, jakože si myslím, že ano, uvidí i jiné indicie.
Kdyby mi někdo navrhoval jíst syrové hřiby a houboviny obslizlé slimejši, tak se zašklebím... :evil: O jejich neškodnosti si myslí mé tělo své (parazitární, bakteriologický, toxický problém :?: ), vždy se toho hodně, hodně rychle zbaví (blink či durchfall).
To, že je něčeho méně než je obvyklé, neznamená pokaždé, že se v těle netvoří. Stačí pouze jeden chybějící článek i jiného charakteru než daná látka (chybná vazba, chybějící hormon atd.) a domeček se hroutí. Vnitřní procesy jsou unikátní a vyžadují hluboké znalosti na to, aby se dávaly fundované rady. Proto naše postřehy nejsou zdaleka tak podstatné. My jsme pouze múzy.
Vždy existuje optimální cesta pro každého osobně bez ohledu na představy jiných.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Ač ne úplně rád jsem dnes pozřel první tabletu vitamínu B12, zkrátka už si nechci hrát na hrdinu. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Kapituloval jsem, strach z nějakých nevratných neurologických problémů mě "dohnal" ke konzumaci marinovaného lososa, kterého jsem nakrájel do zeleninového salátu. Krevní testy totiž odhalily i anémii a cosi s velikostí červených krvinek. Snad se to dá zvrátit zpět... :?
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

awa píše:Rudo,
někdy je lepší se znova zeptat, upřesnit si to vzájemně, než se domýšlet. To tady napáchalo už mnoho zlého.
Málo B12 nemusí logicky znamenat maso (nevidím ani zmínku o něm).
Hodnoty u Mudrů nejsou úplně vypovídající, závisí na souvztažnostech. Pokud člověk čte pozorně a s pochopením, co tady dosud Martin napsal a o odpovídá to skutečnému životu, jakože si myslím, že ano, uvidí i jiné indicie.
Kdyby mi někdo navrhoval jíst syrové hřiby a houboviny obslizlé slimejši, tak se zašklebím... :evil: O jejich neškodnosti si myslí mé tělo své (parazitární, bakteriologický, toxický problém :?: ), vždy se toho hodně, hodně rychle zbaví (blink či durchfall).
To, že je něčeho méně než je obvyklé, neznamená pokaždé, že se v těle netvoří. Stačí pouze jeden chybějící článek i jiného charakteru než daná látka (chybná vazba, chybějící hormon atd.) a domeček se hroutí. Vnitřní procesy jsou unikátní a vyžadují hluboké znalosti na to, aby se dávaly fundované rady. Proto naše postřehy nejsou zdaleka tak podstatné. My jsme pouze múzy.
Vždy existuje optimální cesta pro každého osobně bez ohledu na představy jiných.
Doktor mi řekl: "Sportujete, dlouhodobě se vyhýbáte živočišným produktům? Nedivte se, že trpíte anémií, nedostatkem vit. B12." Neřekl to nijak jízlivě, prostě jen konstatoval...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

A jsou doktoři schopni nějaké diagnózy? jen anémie?...
Já se kdysi taky vrhla na ryby (po 3 letech vege) a už si je "vzít" v dohledné době nenechám. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pavluska píše:A jsou doktoři schopni nějaké diagnózy? jen anémie?...
Já se kdysi taky vrhla na ryby (po 3 letech vege) a už si je "vzít" v dohledné době nenechám. 8)
ledviny @ štítná žláza prý v pořádku... za to těžký deficit B12, přičemž jsem měl trochu podobné problémy jako tu kdysi popisoval Dano, respektive ty potíže stále mám... snad se to srovná, nezbývá než doufat
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

Pavluska píše:A jsou doktoři schopni nějaké diagnózy? jen anémie?...
Cože? :o :shock:
"Jen" anémie? Tedy chudokrevnost, podvýživa.. To je ti jako málo? To je snad diagnóza jako kr.va, ne :idea:.
A není to žádná mírná a začínající anémie vzhledem k problémům, které tu Marťas už řadu měsíců popisuje.

Pokud si to přeložíme do lidštiny a vezmeme v úvahu v tomto případě nedostatek železa a B12, tak je aktuálně problém mimo jiné v tom, že tělo není schopné správně nakládat s kyslíkem a dopravit ho tam, kde je potřeba, nemá na to kapacitu. Pokud by tento stav pokračoval, Martinovo tělo by se vyčerpalo, snížila by se funkčnost i mozku a snášel by stále menší zátěž a to stále hůře a hůře až do své smrti, které by nastala pravděpodobně po srdečním selhání. Těžko říct, kdyby to tak mohlo nastat, ale je pravděpodobné, že by se ještě dostal do rukou lékářů (Fe s B12 jdou ruku v ruce) s poruchou citlivosti a dalšími projevy, případně už omezenou hybností končetin v důsledku nedostatku B12.

Stačí to takhle?
Jestli má ještě něco dalšího, tak se to dá řešit až později, kdy si dá podvýživu do pořádku.
Naposledy upravil(a) 2olfess dne sob zář 03, 2011 20:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

2olfess píše:
Pavluska píše:A jsou doktoři schopni nějaké diagnózy? jen anémie?...
Cože? :o :shock:
"Jen" anémie? Tedy chudokrevnost, nutriční podvýživa.. To je ti jako málo? To je snad diagnóza jako kr.va, ne :idea:.
A není to žádná mírná a začínající anémie vzhledem k problémům, které tu Marťas už řadu měsíců popisuje.

Pokud si to přeložíme do lidštiny a vezmeme v úvahu v tomto případě nedostatek železa a B12, tak je aktuálně problém mimo jiné v tom, že tělo není schopné správně nakládat s kyslíkem a dopravit ho tam, kde je potřeba, nemá na to kapacitu. Pokud by tento stav pokračoval, Martinovo tělo by se vyčerpalo, snížila by se funkčnost i mozku a snášel by stále menší zátěž a to stále hůře a hůře až do své smrti, které by nastala pravděpodobně po srdečním selhání. Těžko říct, kdyby to tak mohlo nastat, ale je pravděpodobné, že by se ještě dostal do rukou lékářů (Fe s B12 jdou ruku v ruce) s poruchou citlivosti a dalšími projevy, případně už omezenou hybností končetin v důsledku nedostatku B12.

Stačí to takhle?
Jestli má ještě něco dalšího, tak se to dá řešit až později, kdy si dá podvýživu do pořádku.
Řešil jsem dvě varianty: a) půst b) nechat si pro jistotu udělat krevní rozbory.

Ten deficit B12 je opravdu alarmující, projevuje se zatím jen občasným pocitem pálení na hřbetech rukou, nártech nohou. Ale vidím to tak, že co se nápravy týče, tak je to za minutu dvanáct. Opravdu se vyplatí aspoň někdy důvěřovat doktorům, nelpět dogmaticky na svých domněnkách. Veganství je krásná věc, ale má svá úsklalí a mně jde vážně hlavně o zdraví i když ty etické pohnutky nerad pomíjím. Vzhledem k tomu, že opět běhám a necítím se při běhu až tak špatně, tak stále věřím, že se to v dobré obrátí. Ale určitě jsem to neměl nechat dojít tak daleko. Snad se na mém "příkladu" poučí i jiní...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

martin_hk píše:Ač ne úplně rád jsem dnes pozřel první tabletu vitamínu B12, zkrátka už si nechci hrát na hrdinu. :)
martin_hk píše:Kapituloval jsem, strach z nějakých nevratných neurologických problémů mě "dohnal" ke konzumaci marinovaného lososa, kterého jsem nakrájel do zeleninového salátu. Krevní testy totiž odhalily i anémii a cosi s velikostí červených krvinek. Snad se to dá zvrátit zpět... :?
Hrdinství? Tak maximálně obrovská hloupost. Osobně bych si nechal v tomto stavu B12 píchat. (jinak ji beru občas v tabletkách takže to neřeším.)
S anémii nemusíš mít obavy, ta je 100% vratná do normálu( pokud se ovšem začneš IHNED léčit!!!), to samé červené krvinky, po ukončení jejich životnosti by se měly narodit už zdravější. B12 si ještě vychytal v době, kdy máš první příznaky, takže snad OK.

Mám obrovskou radost, že si se k tomu odhodlal, jediným problémem, který by mohl nastat by bylo, že nejsi schopen ty látky vstřebávat, to by se mělo zjistit po 2 měsících léčby a změny jídelníčku, měly by ti začít naměřené hodnoty postupně stoupat. Kdyby to nešlo, tak by ti dali mudři pár injekcí, tohle je potřeba hlídat. Uvidíš, jak se ti zlepší psychika. :)

Hlavně zelené, zelené, zelené. Pokud ještě vaříš, tak zeleninové polívky ze všeho možného (brokolice, pórek, jarní cibulka, kapusta..), však to znáš a doporučuju spirulinu a doma klíčenou vojtěšku (není nic snadnějšího, levnějšího a výživnějšího).
Ale faktem je, že živočišný zdroje toho obsahují nejvíc, takže kdybych měl podobný problémy a trochu chuť třeba na krevety, jiný maso a pod... neváhal bych ani minutu a DLABAL BYCH!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

Stejně jsem to tušil .. :wink: , jak ti vyšel poměr sodíku a draslíku, to je OK?
Jinak mi to připomínalo, ty tvoje bolesti nebo mravenčení, když doběhneš, když se drží dlouhodobý půst a chodí člověk na delší procházky, tak když dorazí domů a ZASTAVÍ se, tak prožívá v menší míře něco podobného. Alespoň já to tak mám, mám tendenci se hrbit, cítím to, kolikrát jsem si na tebe přitom vzpomněl!

Ještě že si nezkoušel znovu ten půst :roll: ..
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

2olfess píše:
martin_hk píše:Ač ne úplně rád jsem dnes pozřel první tabletu vitamínu B12, zkrátka už si nechci hrát na hrdinu. :)
martin_hk píše:Kapituloval jsem, strach z nějakých nevratných neurologických problémů mě "dohnal" ke konzumaci marinovaného lososa, kterého jsem nakrájel do zeleninového salátu. Krevní testy totiž odhalily i anémii a cosi s velikostí červených krvinek. Snad se to dá zvrátit zpět... :?
Hrdinství? Tak maximálně obrovská hloupost. Osobně bych si nechal v tomto stavu B12 píchat. (jinak ji beru občas v tabletkách takže to neřeším.)
S anémii nemusíš mít obavy, ta je 100% vratná do normálu( pokud se ovšem začneš IHNED léčit!!!), to samé červené krvinky, po ukončení jejich životnosti by se měly narodit už zdravější. B12 si ještě vychytal v době, kdy máš první příznaky, takže snad OK.

Mám obrovskou radost, že si se k tomu odhodlal, jediným problémem, který by mohl nastat by bylo, že nejsi schopen ty látky vstřebávat, to by se mělo zjistit po 2 měsících léčby a změny jídelníčku, měly by ti začít naměřené hodnoty postupně stoupat. Kdyby to nešlo, tak by ti dali mudři pár injekcí, tohle je potřeba hlídat. Uvidíš, jak se ti zlepší psychika. :)

Hlavně zelené, zelené, zelené. Pokud ještě vaříš, tak zeleninové polívky ze všeho možného (brokolice, pórek, jarní cibulka, kapusta..), však to znáš a doporučuju spirulinu a doma klíčenou vojtěšku (není nic snadnějšího, levnějšího a výživnějšího).
Ale faktem je, že živočišný zdroje toho obsahují nejvíc, takže kdybych měl podobný problémy a trochu chuť třeba na krevety, jiný maso a pod... neváhal bych ani minutu a DLABAL BYCH!

Právě že jsem to zanedbal, tyhle symptomy mám půl roku. Pocitově se to nehoršilo, to byl důvod, proč jsem tak dlouho váhal. Ale motorika zatím funguje bez omezení i když to mě neuklidňuje. Prostě teď musím do těla co nejrychleji dostat to, co akutně a nejvíc postrádá. Jak to dopadne je ve hvězdách, nezbývá než se modlit....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

2olfess píše:Stejně jsem to tušil .. :wink: , jak ti vyšel poměr sodíku a draslíku, to je OK?
Jinak mi to připomínalo, ty tvoje bolesti nebo mravenčení, když doběhneš, když se drží dlouhodobý půst a chodí člověk na delší procházky, tak když dorazí domů a ZASTAVÍ se, tak prožívá v menší míře něco podobného. Alespoň já to tak mám, mám tendenci se hrbit, cítím to, kolikrát jsem si na tebe přitom vzpomněl!

Ještě že si nezkoušel znovu ten půst :roll: ..
Draslík a sodík je naštěstí v normě, toho jsem se bál. Rozhodně to je pro mě ponaučení... Zůstanu u raw, ale k tomu si dám několikrát týdně rybu, ač jen a jen z důvodů již zmíněných. Doktor mi řekl, že B12 injekčně a orálně vyjde nastejno, tak snad ví co říká. Záludnost je v tom, že člověk dlouho váhá, čemu ty potíže přisoudit, jak na ně. Každopádně teď si dám od půstu pauzu, dokud se nedám dohromady.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

Takže sodík draslík dobrý, to je super zpráva :D !
S B12 koukám jak puk :shock:, sem myslel, že to rozdíl teda je.. no nic. Drž se Marťas, mám radost!!!!!! :wink:
Čus
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

2olfess píše:Takže sodík draslík dobrý, to je super zpráva :D !
S B12 koukám jak puk :shock:, sem myslel, že to rozdíl teda je.. no nic. Drž se Marťas, mám radost!!!!!! :wink:
Čus

Děkuju Ti, budu to jistit tou rybou. Sám jsem tu injekci chtěl, ale řekl, že to není třeba. Na vojně jsem u sportovního lékaře B12 dostal asi dvakrát, jenže to už je víc jak deset let.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

pre awa - maso spomenul Martin ako mozne vychodisko

co sa tyka brania B12 : treba pripustut moiznost ze znizena B12 moze byt koli problemom so vstrebavanim, travenim a potom aj tabletkove B12 nemusia velmi pomoct

z toho dovodu su jednak doktori jednak "pacienti" ci sportovci , co preferuju B12 injekcne

ja som to nejak podrobnejsie neskumal, ale odporucam si to preverit z viacerych zdrojov

drzim palce


Martin, aky mas pomer zelenej listovej stravy z celkoveho objemu ?
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

2olfess píše: S anémii nemusíš mít obavy, ta je 100% vratná do normálu( pokud se ovšem začneš IHNED léčit!!!), to samé červené krvinky, po ukončení jejich životnosti by se měly narodit už zdravější. B12 si ještě vychytal v době, kdy máš první příznaky, takže snad OK.
Tak co křičíš? Vždyť máme na tohle podobné názory. Bože. :? Já Martina nechválila za půst ani nekřičela ať maso nejí apod. Moje sestra měla anémii (dokonce i když jedla maso) - proto vím, že to lze řešit v podstatě bez následků, když se to netáhne do extrému a nepřehlíží. Psala jsem to tak, zda už proběhly nějaké nevratné změny v těle... ale anémie JE léčitelná.
Přimlouvala bych se i za kopřivový čaj.
Držím pěsti, Martine, a běžím ven.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pavluska píše:
2olfess píše: S anémii nemusíš mít obavy, ta je 100% vratná do normálu( pokud se ovšem začneš IHNED léčit!!!), to samé červené krvinky, po ukončení jejich životnosti by se měly narodit už zdravější. B12 si ještě vychytal v době, kdy máš první příznaky, takže snad OK.
Tak co křičíš? Vždyť máme na tohle podobné názory. Bože. :? Já Martina nechválila za půst ani nekřičela ať maso nejí apod. Moje sestra měla anémii (dokonce i když jedla maso) - proto vím, že to lze řešit v podstatě bez následků, když se to netáhne do extrému a nepřehlíží. Psala jsem to tak, zda už proběhly nějaké změny nevratné změny v těle... ale anémie JE léčitelná.
Přimlouvala bych se i za kopřivový čaj.
Držím pěsti, Martine, a běžím ven.
Těžko říct, co je vratné a co už ne, jak to na sobě poznat. Když člověku vytrhnou druhý zub, je jasné že nový nenaroste, ale vnitřní prostředí těla? Je mi všelijak, to povrchové pálení nártů a hřbetů dlaní je hodně nepříjemné, ale možná to je cévní nedostatečnost, nevím. Každopádně se to objevilo až po tom listopadovém lapsusu. To že jsem schopný zase běhat nepřeceňuju, nemá to žádnou vypovídací hodnotu. Každopádně stav B12 v mém těle je víc než alarmující... Jestli zaberou tablety nevím.

Listové zeleniny jím v porovnání s minulostí nejvíc co jsem kdy jedl. Podle vyšetření mám kyseliny listové bohatě dost...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

jo, jasný. Tak hlavně doufám, že když nezaberou tablety, tak to budeš řešit dál (třeba injekčně) a nepůjdeš do dalšího půstu! Ono je něco jiného když někdo nespadá do tabulek, ale cítí se fajn a něco jiného špatné tabulky i pocit. To se musí řešit. Tak bojuj, Marti, máš to ve svých rukou a Ty sám víš jak se cítíš. Nehledě na občasné špatné nálady, a které B12 injekčně údajně taky pomáhá...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: Listové zeleniny jím v porovnání s minulostí nejvíc co jsem kdy jedl. Podle vyšetření mám kyseliny listové bohatě dost...
v zeleným není jen kyselina listová. Taky asi záleží, které zelené. V přešlechtěném salátu toho moc není celkově.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

2olfess píše:
Pavluska píše:A jsou doktoři schopni nějaké diagnózy? jen anémie?...
Pavluš,
nebaví mě to, sry. Reagoval jsem na tohle což je dost jasné ... Plácla si nesmysl. To je vše. :wink:

Víš, někdy jsou i ty okecávačky možná spíš zbytečný, člověk si kecá s Marťasem, pak se musí kvůli něčemu takovýmu (bla bla..) zase pracně přihlásit a reagovat.., je tu spousta lidí kvůli kterým to udělá moc rád a s radostí :), ale v některých případech už tolik ne, protože už trpělivost, pochopení a odpouštění, možná i vlivem letošního léta, prostě došlo. Promiň a nezlob se. :oops:
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pavluska píše:jo, jasný. Tak hlavně doufám, že když nezaberou tablety, tak to budeš řešit dál (třeba injekčně) a nepůjdeš do dalšího půstu! Ono je něco jiného když někdo nespadá do tabulek, ale cítí se fajn a něco jiného špatné tabulky i pocit. To se musí řešit. Tak bojuj, Marti, máš to ve svých rukou a Ty sám víš jak se cítíš. Nehledě na občasné špatné nálady, a které B12 injekčně údajně taky pomáhá...
Děkuju, Pavluško. Víš, je to celé bizarní. Nikdy mi nedělalo problémy se fyzicky zapřít, zabojovat ve sportu, ve škole, když bylo třeba, absolvovat i delší půst. Bohužel v otázce fyzického zdraví je to mimo můj dosah. Ten listopad neměl být... kdoví, co to vlastně je, nemyslím si, že je to primárně deficitem B12. Pořád si myslím, že je to hlavně cévní záležitost. Tu jsem chtěl vyřešit dalším, snad už precizně zvládnutým půstem. Jenže teď by to byl hazard... Určitě nezačnu dřív, než se dostanu s B12 do normálních hodnot. Další otázkou je, jestli dokážu veganskou stravou pokrýt všechny potřebné aminokyseliny, proteiny, které tělo potřebuje a nebo není vyhnutí a musím si aspoň jednou, dvakrát týdně rybu dát. :roll:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

martin_hk píše: Ten listopad neměl být... kdoví, co to vlastně je, nemyslím si, že je to primárně deficitem B12. Pořád si myslím, že je to hlavně cévní záležitost. Tu jsem chtěl vyřešit dalším, snad už precizně zvládnutým půstem. Jenže teď by to byl hazard... Určitě nezačnu dřív, než se dostanu s B12 do normálních hodnot. Další otázkou je, jestli dokážu veganskou stravou pokrýt všechny potřebné aminokyseliny, proteiny, které tělo potřebuje a nebo není vyhnutí a musím si aspoň jednou, dvakrát týdně rybu dát. :roll:
Si nemyslim, že tím listopadem by se to až tak zlomilo, i když si to přehnal s 21 půstem, tak stejně by se mělo zlepšit vstřebávání vitamínů a minerálů. Spíš to vypadá na nedostatčný příjem stravy v průběhu roku a musíš si uvědomit, že máš výraznou sportovní zátěž, tomu by měl odpovídat jídelníček. Prostě si ho vytvoříš speciální a na tělo, Marťas :wink:.
Už se těším, až budeš fit :D.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

2olfess píše:
martin_hk píše: Ten listopad neměl být... kdoví, co to vlastně je, nemyslím si, že je to primárně deficitem B12. Pořád si myslím, že je to hlavně cévní záležitost. Tu jsem chtěl vyřešit dalším, snad už precizně zvládnutým půstem. Jenže teď by to byl hazard... Určitě nezačnu dřív, než se dostanu s B12 do normálních hodnot. Další otázkou je, jestli dokážu veganskou stravou pokrýt všechny potřebné aminokyseliny, proteiny, které tělo potřebuje a nebo není vyhnutí a musím si aspoň jednou, dvakrát týdně rybu dát. :roll:
Si nemyslim, že tím listopadem by se to až tak zlomilo, i když si to přehnal s 21 půstem, tak stejně by se mělo zlepšit vstřebávání vitamínů a minerálů. Spíš to vypadá na nedostatčný příjem stravy v průběhu roku a musíš si uvědomit, že máš výraznou sportovní zátěž, tomu by měl odpovídat jídelníček. Prostě si ho vytvoříš speciální a na tělo, Marťas :wink:.
Už se těším, až budeš fit :D.
To bych taky moc rád. Kdeže však dávné sněhy jsou. :) Večer pojedu běhat do Podolí, tak snad bude na chvíli líp....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

2olfess píše:
2olfess píše:
Pavluska píše:A jsou doktoři schopni nějaké diagnózy? jen anémie?...
Pavluš,
nebaví mě to, sry. Reagoval jsem na tohle což je dost jasné ... Plácla si nesmysl. To je vše. :wink:

Víš, někdy jsou i ty okecávačky možná spíš zbytečný, člověk si kecá s Marťasem, pak se musí kvůli něčemu takovýmu (bla bla..) zase pracně přihlásit a reagovat.., je tu spousta lidí kvůli kterým to udělá moc rád a s radostí :), ale v některých případech už tolik ne, protože už trpělivost, pochopení a odpouštění, možná i vlivem letošního léta, prostě došlo. Promiň a nezlob se. :oops:
Za tvé léto a škatulkování lidí nemůžu. A představ si, myslela jsem to dobře. Působilo to na mě, že se s tím Martin pere nějak sám, že lékaři nevypracovali přesný postup léčby. Kromě pilulek B12 a doporučení masa. Pokud je stav tak akutní, tak by nebyly od věci další vyšetření a B12 případně injekčně... Chtěla jsem k tomu pak něco připsat (taky nemám tolik času, jsem na prodlouženém víkendu), ale přechází mě chuť.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Klidně piš, budu jen rád... Jak je to akutní a vážné vlastně nevím. Ale nechci to už podcenit, radši budu brát ty tablety a občas si dám rybí maso, než riskovat něco, co už nepůjde vzít zpátky. Léto je bezva, netěším se na krátké zimní dny, zvlášť tu slotu těsně nad nulou.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Odpovědět