Maria

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Maria

Příspěvek od buc11 »

Zdeníno píše:
rudo píše:drogy sa pestuju tam kde su na to klimatocke podmienky a kde CIA dokaze vybavit patricny politicky rezim.
Najvacsie skladiska drog a zbrani v Kolumbii a aj potrebnu infrastrukturu vlastni Fy Haliburton priamo alebo cez svoje subs
Formalne je to naftarsky koncern
Hlavny majitel Dick Cheney nie je ziadny domorody saman
No asi to nebude tak přímočaré, ale je např. zajímavé, že podle oficiálních statistik v Afghánistánu za vlády Tálibánu se v roce 2000 se snížila produkce opia takřka na nulu. Po obsazení vojsky NATO to šlo zase prudce nahoru. Oficiální "vysvětlení" tohoto jevu jsou dosti obskurní.
Obrázek
já sice dělám v kanceláři ale jsem nucen hroznějším způsobem než tím samopalem, ten bych možná uvítal víc(že by to bylo jasné a nemusel se nad jestli jo či ne zamýšlet) než psychické zotročení, že mi nebudou jako třeba stačit peníze na mé výstřelky, podobné i keď robím na svém poli, jestli bude úroda, co kradači a škůdci nebo choroby, a že je líto to nechat ladem, nebo jako že ušetřím, nebo jako že to je zdravější, když by na mě mířil kanon, možná bych dělal míň a ještě s čistou hlavou a možná by mi zabránili i v mém přejídání
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

odkedy sudruzka Albrightova bombardovala Juhosku este 68 rokov nepreslomimochodom to bola tiez drogova vpjna, srbi jednoducho zablokovali hranice pred Kosovskymi paserakmi a drogy sa nemohli previezt cez Juhosku do zapadnej EU a tak NATO vyhlasilo ze srbi niecia kosovakov a spustilo vojnu

pred 911 bolo dohodnute ze sa zautoci na Iraq alle kedze Talibanci zlikvodovali makovicove polia tak najprv sa utozilo na Afganistan a neopriamo na POakistan akoze v predtermine a vojska su tam na strazenie makovic aby nahodou Taliban zase nezlikvidoval hlavne prijmi CIA
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Jo, taky mě to potom napadlo, že bych to měl doopravit na střední Evropa, ale doufal jsem, že si toho nikdo nevšimne.

Máš příliš starogansterské myšlení rudo, porád jen drogy, např. Albright Group na akciích kosovského mobilního operátora Ipko vydělal 20 mil. Eur a teď privatizuje (nebo už zprivatizoval?) Post and Telecom of Kosovo. Generálové NATO se také účastní byznisu v Kosovu. Be creative.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Doporucuji: http://www.divadlokampa.cz/program-akci/tickets/952
Nekteri Mudri psychiatri na promitani pritomni mne opravdu mile prekvapili :!: ,jelikoz s psychedeliky(ayahuasca,peyotl) maji vlastni prakticke zkusenosti a tyto poznatky vc Grofovi vyuzivaji k lecbe pacientu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:Jo, taky mě to potom napadlo, že bych to měl doopravit na střední Evropa, ale doufal jsem, že si toho nikdo nevšimne.

Máš příliš starogansterské myšlení rudo, porád jen drogy, např. Albright Group na akciích kosovského mobilního operátora Ipko vydělal 20 mil. Eur a teď privatizuje (nebo už zprivatizoval?) Post and Telecom of Kosovo. Generálové NATO se také účastní byznisu v Kosovu. Be creative.
o to nejde ja som len reagoval na tvoje prehlasenie ze odkial drogy pochadzaju pozri vyssie taklmer si samanov obvinil a drogoveho biznisu.
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:taklmer si samanov obvinil a drogoveho biznisu.
:o Rudo, nejsi pod vlivem omamné návykové látky?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:
rudo píše:taklmer si samanov obvinil a drogoveho biznisu.
:o Rudo, nejsi pod vlivem omamné návykové látky?
hm ? O2, H2O,...svetlo....
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Tak na Stanislavu Groffovi je celkem patrná (na šamanech už méně, možná protože indiánská tvář není pro mě tak čitelná) fascinace, přilnutí k něčemu vnějšímu. Připomíná zapálené křesťanské novice.

Pro mne je osvícený (svobodný) člověk, kterého se nic nedokáže dotknout, nelze ho ohrozit, (mentálně) uchopit, protože je dokonale prázdný. Což není absence bdělosti či lidskosti, není to otupělost, právě naopak.
Cesta k tomu je přirozeně dlouhá a trnitá, představa, že k tomu stačí 14 denní aya omámení, je legrační. Neboli aya ceremony není fikce, je to však začátek, nikoli konec cesty.
Ostatně já bych jí taky potřeboval, na očištění, třeba bych pak nemusel trávit čas planými diskuzemi na netu.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Myslim,ze jsem snad nenapsala,ze jsem uz se vsim hotova :).
To co nas obklopuje je slovy neuchopitelne a je pro me uzasne to pro sebe objevovat. Co se tyce Grofa,tak v jeho tvari ctes jen vlastni odraz. :D
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Jestliže duchovní bytost přijme hmotné tělo, není to podobné, jako když zavřeme oči, abychom se na něco důležitého mohli soustředit a nebyli odtahováni okolím?

Fascinace vnějším (oduševnělým) světem je jako zamilovanost do milé/milého, který nás naplňuje, činí jakoby úplným, šťastným. Štěstí, nalézání sebe v něčem vnějším však nemůže být trvalé.
Tolleho žebrák byl nahony vzdálen od svého bohatství svou zkušeností, že hledal a dostával drobné "tam venku".
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Vis Zdenino,zkusenost je proste neprenositelna a navic v teto svere se hledaji slova jen obtizne,protoze to,co clovek prozije se slovy obsahnout neda.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

To i zkušenost heroinisty, Marie, je slovy nepřenositelná, neznamená to však automaticky, že je vhodné ji zakusit. K odůvodnění toho slouží racionální analýza, která zkoumá smysl takového počínání, jeho plody.

Šamanské čištění (a léčba nemocí) je zdá se velmi dobré, následné naplnění tohoto prostoru mysli (vesmírem, duchem zvířete, Pannou Marií, ale i třeba botaskami roztržitého přípraváře nápoje), je zřejmě značně závislé na osobnosti šamana. Pro stoupence tzv. mystiky temnoty (vers. mystiky světla) je to však toliko makyo, ďáblův objekt (pokud se nejedná o pomocný zklidňující předmět meditace).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

racionalna analyza je vyplod ludskeho mozgu, je to zaklad otrokarstva existencie v 3. Dimenzii

utekajme zle je, mozog racionalne uvazuje a analyzuje

samotny fakt ze clovek sa snazi nad niecim hlavou rozmyslat namiesto toho aby pocuavl srdce je velmi NERACIONALBY stav

a tak terminus technicus "racionalna analyza" je pre moje srdce tottalny nezmysel je to popretie racionalnosti
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Racionální analýza je jeden z nástrojů mysli Rudo, pomocník.

Než jsi psal svoji reakci, také jsi můj příspěvek nejprve analyzoval. Jestli racionálně, už nechám na tobě 8).

Pokoj tvému srdci, aby se díky střízlivé analýze nerozrušovalo.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdenino,mam z tvych prispevku stale vetsi pocit,ze se bojis, aby te neco nebo nekdo neovladal. Vysilas vzkaz do eteru,ze vyslovene po teto lekci touzis a bude ti vyhoveno.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše: Než jsi psal svoji reakci, také jsi můj příspěvek nejprve analyzoval. Jestli racionálně, už nechám na tobě 8).
Zdebibo nemozes predpoikaldat ze aj druhy ludia su tak postihnuti ako si ty

nic som neanalyzoval ako mi sli tie info cez opci do srdca, tak som citil ze je to nespravne a bolo mi aj luto ze este stale su ludia takto sebaklamani
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Tak já uznávám a skutečně obdivuji práci šamanů při detoxikaci, jak ji zde popisuješ Marie, ale na své empatii (ev. telepatii/věštectví) by to ještě chtělo trochu zapracovat ;).

Rudo, můžeme chodit, aniž bychom si chůzi uvědomovali, přesto to neznamená, že nejdeme.

Jinak na uváženou, k tématu dodávám, že Hugo Cháves, potomek domorodců, dokázal prosadit novou ústavu, která přiznává indiánskému obyvatelstvu 54% země (a zakazuje jakoukoli privatizaci ropy). Se šamany pravděpodobně do užšího styku nepřišel, rakovinu si léčil na Kubě.

Sny mohou být jistě dobré, ale kdo se odmítá probudit, špatně dopadne.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

spravne ani k zivotu ani ku chodzi hlavu netreba

telo vie ako chodit a pokial sa do toho hlava nepletie tak sa nam kraca lahko

cim nechcem povedat ze tym lahkym sa lepsie slape chodnik
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:
Rudo, můžeme chodit, aniž bychom si chůzi uvědomovali, přesto to neznamená, že nejdeme.
To muzes napsat jednine proto,ze jsi uz davno zapomnel,jakou praci ti to dalo,kdyz jsi se ucil chodit.Protoze tenkrat bylo mnohem snazi se plazit,ci lezet.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:To muzes napsat jednine proto,ze jsi uz davno zapomnel,jakou praci ti to dalo,kdyz jsi se ucil chodit.Protoze tenkrat bylo mnohem snazi se plazit,ci lezet.
To mohu napsat i kdybych to nezapomněl, Marie, protože mám na mysli tělesnou bdělost, vědomí vlastního těla, tudíž i vědomí chůze. Tato bdělost může absentovat např. při prožívání běžného denního snu, v afektu, ve spánku atpod. Anebo jí člověk ani není schopen, protože je silou svého zvyku vytažen do světa, angažuje se v něm zcela, ve svých láskách, nenávistech, snech, a nezbývá mu k tomu prostor.

Čtu-li neznámý text, jeho význam musím nejprve pochopit (analyzovat), pokud tedy nemám v hlavě (citové) před-sudky, které pochopení (zvažování) vynechají a spustí předsudečnou reakci, kuk Rudo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

ano ako pises citove predsudky su v hlave, vytvor logickej analytickej mysle, mimochodom, ako sa ti s nimi zije ? nebol by uz cas vsetky vygumovat a nepliest hlavu do zivota ?
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Maria

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:ano ako pises citove predsudky su v hlave, vytvor logickej analytickej mysle, mimochodom, ako sa ti s nimi zije ? nebol by uz cas vsetky vygumovat a nepliest hlavu do zivota ?
Za sebe říkám, že to vygumování bych bral, čas už by na to vskutku byl.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:ano ako pises citove predsudky su v hlave, vytvor logickej analytickej mysle, mimochodom, ako sa ti s nimi zije ?
To záleží k čemu se analytická mysl používá rudo, je to dobrý sluha, zlý pán.
Když usuzuješ na můj způsob užívání, tak nutně analyzuješ, pravděpodobně nevědomě, čili je tvým pánem.

Na získání odstupu od ní slouží budd. meditace, a mě se ten odstup tedy ne vždy daří. Pochybuji, že jej lze získat (tedy plně) díky působení šamana, protože jejím základem je prázdnota, nikoli jakékoli (božské, vesmírné, ufo..) objekty. Nicméně šamanské vyčištění od mentálních nečistot by byl vskutku velkej help, protože ty meditaci často urputně a velmi dlouho brzdí či znemožňují (v závislosti na karmě).
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdenino,neustale tu odkazujes na osobu samana,ktera ti neco "da" nebo neco s tebou "udela".Doslo tu k naprosto mylnemu porozumeni z tve strany. Znovu opakuji saman ti nic neda,nic za tebe neudela,on je tam od toho, aby te bezpecne provedl.
Ayahuasca odsune tvou mysl(ego,rikej tomu jak chces, toltekove trebas uzivaji termin tonal) a ty se dostanes ke sve energeticke polovine (dle tolteku "nagual"). A muzes tak resit udalosti,ktere se zapsaly hluboko do tveho nagualu,ale ktere nejsi schopen resit pomoci tonalu. Je to stejne jako by ses chtel pravou rukou podrbat na pravem lokti. Emocne silne situace ( v podstate jakekoliv situace pri kterych si odevzdaval svou emocni energii ) se zapisuji do obou jak nagualu ,tak tonalu. I kdyz se pres mysl dostanes k dane situaci zapsane v tonalu,nedostanes se prostrednictvim mysli do nagualu. Napr. jako maly kluk velmi milujes sveho otce,ktery je nekde na sluzebni ceste a uz se nemuzes dockat az se vrati. kdyz zazvoni u dveri,bezis mu otevrit. Tvuj otec uz se taky tesi domu,ale nahle mu zazvoni telefon a sef mu sdeli,ze uz do prace nemusi chodit,ze na jeho misto presunul Tondu a on si zitra ma prijit pro vypoved.Otce chytne panika i zlost.Tondu?Toho neschopneho intrikana a hajzla?Strach-jak uzivim rodinu,mame hypoteku,dalsi dluhy.Vre to v nem,misi se zlost se strachem z toho co bude. Pohlcen emocemi zapomene vytahnout klice, aby si odemkl a zvoni u svych domovnich dveri.
Otevres dvere.
Stoji tam tata,kteremu se vrhas kolem krku,ale ten te zlostne odmrsti a krikne na tebe at ho neotravujes,ze te nechce videt. Tobe se zhrouti svet,nevis co si mas myslet.Co jsi udelal tak spatneho,ze uz te nema rad? Neco se v tobe zlomi a prisahas si,ze uz nikdy nikomu nebudes davat svou lasku takto najevo.V silnem emocnim vypeti ucinis slib,ktery ma obrovskou moc diky tomu,v jakem vypeti byl ucinen. Po chvili se nejak oklepes a jdes si hrat.
20 let po te. Zrovna te opustila partnerka ,kterou jsi vroucne miloval. Jak to,ze te casem kazda opusti?Zadna s tebou nevydrzi,vsechny ti vycitaji,ze jsi chladny,nedavas jim dost lasky... atd.
Na slib ucineny tebou pred 20lety si vubec nepamatujes,ale presto ridi tvuj zivot.
Rozumem se do teto situace muzes dostat,ale udalost lze "prepsat " jedine tehdy,ze ji znovu prozijes a procitis.Prozijes ji stejne jako kdysi jak tonalem ,tak nagualem.
Aya toto umozni velice rychle,bez toho,ze by clovek cela leta trenoval nejake techniky a pritom mu zivot utikal mezi prsty. Zrejme ke stejnym vysledkum se clovek dostane pomoci techniky "rekapitualce",mozna i meditace a jinych technik.
Kdyz si clovek uzdravi sva energeticka zraneni,uz mu zadna energie neutika pryc a ma ji k dispozici nejen pro sebe,ale pro druhe.Nahle je totiz zavalen mnozstvim energie,ktera vyvera z jeho srdce a muze ji rozdavat kolem sebe.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Tak to máš pravdu Marie, "šamanské vyčištění" je zavádějící, lépe by bylo "šamanská asistence při vyčištění", práci při čištění musí každý odvést sám, jak ostatně píšeš.

Čili jestli to správně chápu, např. odstranit zděděné energetické bloky aya nepomůže, protože ty leží mimo individuální vědomí člověka.
Vyčistím li u motorky karburátor, svíčky, taktování motoru atd., jede motorka úplně supr, ale otázku proč vlastně motorka vznikla a k čemu je to neřeší, nebo se na tyto otázky nedostává, protože se prostě proháním po silnicích?

Btw, je-li nagual "ne-materiální svět", nemohou se emoční situace do nagualu zapisovat, ale toť teoretický detail.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Do hlubsich veci jsem se zamerne nepoustela. :)

P.s. mym cilem nebylo s tebou polemizovat(nebavi me to ),ale jen ti vysvetlit,jak veci funguji,alespon v te elementarni urovni.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Díky za vysvětlení Marie, kdyby ještě aya dokázala pomoci léčit pýchu, tak do Peru jedu hned ;).
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

To,ze s tebou nechci vest dal tyto diskuze neni z pychy,jen mi to proste bere cas,ktery tomu davat nepotrebuji. :wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

To je přeci jasné Marie, že ti to bere čas, který tomu dávat nepotřebuješ.
Nicméně je zřejmě potřebné vyvrátit nesprávné názory, které by si ev. někdo o tvé osobě mohl vytvořit (což je jak píšeš, volné proudění mentální energie).
Ale dost už pošťuchování, není na to čas. ;)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

hele ptaku tak uz toho nech
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Toto dnes na me "nahodou" vypadlo z netu. http://www.youtube.com/watch?v=wTkRGh8Oy44
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

sakra 69 minut :mrgreen: daj hlavnu myslienku
ked som kukol vedla ze co tam youtube nahodil ako ponuku tak toto bolo hned hore

http://www.youtube.com/watch?v=CFJspeRGKRE

no jo, osudovy partner - Old Shatterhand a Nso-Ci :twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Maria

Příspěvek od mira »

rudo píše:sakra 69 minut :mrgreen: daj hlavnu myslienku
ked som kukol vedla ze co tam youtube nahodil ako ponuku tak toto bolo hned hore

http://www.youtube.com/watch?v=CFJspeRGKRE

no jo, osudovy partner - Old Shatterhand a Nso-Ci :twisted:
A hele, "ušlechtilec, jehož jméno žilo v každém stanu!"

Pan Igor je pozitivní hyperaktivista a neustále se snaží vyextrahovat z komunikativních senzibilů nějakou moudrost,
za což mu jsme vděčni.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

mira píše: moudrost,
za což mu jsme vděčni.
vdaka , dobry
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Priznam se,ze ta pani Blechova byla do vcera pro mne neznama.Pri tom videu mi docvakly nektere veci z meho zivota.Stacilo mi male cvrnknuti
a konecne mi to doslo ! :) :idea: Proste jen zasnu :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

to je parada

ale ako vidim tych 69 minut neodpustis a budem musiet kukat cele ? :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

OK vydrzal som celych 69

naozaj to stoji za to to vydrzat az do konca :mrgreen:

myslim ze si kazdy vezme z toho co citi ze je pravda aj jej interpretacie su jej isobne a nie je to tak univerzalne so vsetkym co ona tvrdi

ale dobry startovaci bod nad celym si poriadne zmeditovat

twin flames concept mi sedi od Teal ovela lepsie
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Toto dnes na me "nahodou" vypadlo z netu. http://www.youtube.com/watch?v=wTkRGh8Oy44
Tolle o neopětované lásce. Implicitně ovšem i o životním/osudovém partneru.

Je to podstatně jiný úhel pohledu. Pak šamanské čištění nemá příliš významu, není-li koho čistit.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Jenze Blechova mluvi nejen o osudovem partneru,ale i o duchovnim partneru,coz jsou 2 kvalitativne odlisne dimenze. A v mem vnimani mluvi Tolle o temze jako Blechova v pripade duchovniho partnera. A "samanske cisteni" ci jakakoliv jina technika vedouci k prozreni je urcite vhodna. Me se urcite deje staly spontane ve velice rychlem sledu, jeste pred tim, nez jsem zacala skutecnou praci se samany.Takze jak zacit nevim,ja uz jedu v rozjetem vlaku.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Jenze Blechova mluvi nejen o osudovem partneru,ale i o duchovnim partneru,coz jsou 2 kvalitativne odlisne dimenze. A v mem vnimani mluvi Tolle o temze jako Blechova v pripade duchovniho partnera.
Tolle mluví o naplňování sebe skrze druhého jako o fiktivním řešení (že duchovní naplňování je přirozeně hodnotnější než sexuální fascinace je bezesporu pravda, ale to na věci samé nic nemění).

Pravá láska dle Tolleho se netýká formy. Ztráta formy je ovšem ztráta sebe, což je pro ego krajně bolestivé (viz ostatně např. "Brrrrrr uplne me z toho mrazi.").

Jo, taky bych bral cestu růžovou zahradou, místo cesty křížové.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Osobne nerozumim v cem mas Zdenino problem.
Tolle mluvi o tom,ze clovek se musi naplnit sam a nemuze to ocekavat od nekoho ci neceho jineho.
Blechova mluvi o tom,ze duchovni partnerstvi je souziti 2 duchovnich partneru,tedy lidi ,kteri splnuji atributy napr. popsane Tollem. To,ze naplneni nevychazi z ega,je myslim zcela zrejme.
--
Rekla bych to asi tak,ze sdeleni Tolleho i Blechove je pro me v soucasne chvili jasne,ale urcite by to tak nebylo napr.jeste pred pul rokem.
--
Pokud ty vnimas,ze Tolle myslel ,ze "Pravá láska se netýká formy".Tak ja to tak nechapu. Jsme ve forme,tedy materii,tedy v tele,ktere nam umoznuje zazit skrze emoce co je laska.Jenze vidim osobne problem ve slove "laska" ,jelikoz jeji definice je velice obtizna,pokud ji budes vyjadrovat slovy,ale velice snadna pokud ji procitis. Osobne si velice cenim toho jak Tolle v tom videu dokazal slovy vyjadrit to co napr me vyjadrit vubec neslo. Osobne jsem presvedcena,ze to o cem Tolle mluvi clovek nejprve musi prozit ateprve potom muze chapat co se on pokousi sdelit. Obracene by to napr me vubec neslo.
Proste nemame slovni vybavu,ktera by dokazala popsat co se s clovekem deje,kdyz se ho dotkne vesmirna "laska"
A myslim,ze my lidi tomu davame nazev " laska" proto,ze je to jedine slovo,ktere zahrnuje alespon trosicku z toho co zname z cloveciho prozivani. Jenze s laskou lidskou to opravdu nema nic spolecneho.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Maria píše: Proste nemame slovni vybavu,ktera by dokazala popsat co se s clovekem deje,kdyz se ho dotkne vesmirna "laska"
A myslim,ze my lidi tomu davame nazev " laska" proto,ze je to jedine slovo,ktere zahrnuje alespon trosicku z toho co zname z cloveciho prozivani. Jenze s laskou lidskou to opravdu nema nic spolecneho.
pekne vystihnute, jedno slovo nam nestaci na popis rozdielnych veci a rozdieknych stupnov

eskimak ma na popis snehu a ladu spustu roznych vyrazov ktorymi odlisuje jednotlive typy snehu

tak nejak by sme to mali mat aj s nazvoslovym pre lasku
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Maria

Příspěvek od Fiona »

Jste mi pripomneli maminku jednoho kamarada, co cely zivot prozila v tropech, zvlada 2 nabozenstvi naraz a ted v zime prijela poprve do Londyna, zrovna kdyz snezilo :) (btw, o existenci snehu vedela, byla radne poucena a dokonce ji syn predem poslal na cestu teplou bundu) To byly hlasky :D

"Jezis Marja, to jsou hvezdicky! A kazda jina! Tohle udela z vody nebe kdyz je zima! Hallelujah! A tahle je nejaka kriva! Jak to ze tahle je mala a tahle velika?" Syn- "ehm, tam nahore je nizsi tlak, tak asi proto..." Maminka- "Ty nevidis Boha aby kdyby ti dal facku! Tam nahore jsou hvezdy, a voda, zlato moje, voda ma dusi, tu vodu tam nahore v nebi tak okouzlila krasa hvezd, ze se vratila na zem s otiskem hvezd, tady to vidis primo na dlani..."

No byl docela problem dostat ji do auta a z letiste :) Takhle nejak vznika veda :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Jsme ve forme,tedy materii,tedy v tele,ktere nam umoznuje zazit skrze emoce co je laska.
Ano. A formovaná láska, jako každá forma, má svoji proti-podobu. To je nevyhnutelné, jinak by formy nemohly být (i ego je formou).
A tak je život podložen smrtí, láska ne-láskou, Blechové rozhovor reklamou na její knihy, formu třeba naplnit (duchovním partnerem třeba). Dokolečka dokola, koleček různých druhů nespočet, dle karmy.

A kdo se chce točit, nechť se točí, tak to má být.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Kazdy slysi jen to co slyset chce,to co s nim rezonuje. 8)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Maria píše:Kazdy slysi jen to co slyset chce,to co s nim rezonuje. 8)
kazdy sekundu mame k dispozicii 10,000 vonkajsich informacii, sme schopny v povrchnom vedomi zaregistrovat a zapamatat si priemerne tak 7, ti vnimavejsi 12 a ti so slabou pamatou 2-5.

tych 7 si vyberieme z tych 10,000 podla toho na co sme naladeni s cim rezonujeme, ake filtre si vytvoril nas mozog, nase ego a podla toho ako su otupene nase zmysly.

Podvedomie zaregistruje viac ako tych 7, niekedy stovky, akurat ze povrchne vedomie o tom nevie a potom ego nechape odkial mame nejake vnutorne tusenia nutkania a vnutorne preferencie alebo vnutorne negativne postoje.

Blechova ponuka tiez minimalne tych 10,000 info pocas videjka a pozeral som v roznom case rozne od nej a zobral som si vzdy nieco ine,

ale celkovy nazor sa mi formuje ze Blechova == GURU, teda jej osobne zazitky a nazory formuje do akejsi univerzalnej ideologie snazi sa vytvorit nejake Blechovske nabozenstvo a nanucuje ludom nejaku univerzalnu schemu aj v oblasti stretavanie a striedania partnerov... pritom dava mnozstvo info aby ludia mohli vidiet ze to co nanucuje nema byt pre vsetkych ani nema byt taker pre nikoho a jej vysvetlenie dvojpaprsku - twin flame dava ludom jasnu info - som popletena utekajte.

pripada mi na podobnej energi ako TV Dr Phill - big bully - ak si nemyslis to co si ja myslym, tak ti to pocas TV show natlacim do hlavy a zmenim ti tie tvoje hodnotove systemy na tie moje, lebo ja som Dr Phill a toto je moja show a ja mam na to pravo a som ten vyvoleny Bully

Ale je velmi poucne si ju pozorne popocuvat, pretoze takto mnoho ludi jedna a rozmysla a teda pre styk s ludstvom je dobre poznat ze preco.
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Kazdy slysi jen to co slyset chce
Ano. Chtění vytváří vězení.

Jenom bych ještě nesměle podotknul, že existují ženštiny, které hledají partnera (samosebou že duchovního), protože to chtějí (což prý nemá s egem nic společného), a investují energii do tvarování postavy (nebo ksichtíku, nebo shánění šatiček..), aby je ten partner taky chtěl (samosebou že duchovně), a to prý je cesta k duchovní svobodě.
No dobře, no. 8)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:
Maria píše:Kazdy slysi jen to co slyset chce
Ano. Chtění vytváří vězení.

Jenom bych ještě nesměle podotknul, že existují ženštiny, které hledají partnera (samosebou že duchovního), protože to chtějí (což prý nemá s egem nic společného), a investují energii do tvarování postavy (nebo ksichtíku, nebo shánění šatiček..), aby je ten partner taky chtěl (samosebou že duchovně), a to prý je cesta k duchovní svobodě.
No dobře, no. 8)
Zdenino ale jasne ze existuju zenstiny a muzstiny na kazdu jednu situaciu a kazdy jeden oripad a najdes vzdy co chces aj pozitivne aj odstrasujuce.

no a co s tym ?

predsa neupadneme vsetci do nejakej prazdnej depresie a nebudeme nechciet zit len preto ze vzdy najdeme priklady take ktore to v zivote posrali ?
idu na to zle? nepochopili ? pochopili teoreticky ale v praxi nedodrzuju
ze vino kazu a destilku piju ?
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Rudo, tož nič si z toho nerob.
Z delší perspektivy to stejně nikdo z nás nepřežije.
Odpovědět