Maria

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Rudo,ja cukry moc nejim,ale za to jsem nervak. Clovek si jatra dokaze pekne nabourat stresem.Ja to kdysi dopracovala az k predstupni cyrhozy. S temi tuky s tebou nesuhlasim,pac velice zalezi jake tuky to jsou.Pokud to budou tuky smazene ,tak bude chol.frcet do kopca. Vidim to na mame a brachovi co jedi.Jen co mama vysadila tento typ tuku a nenahradila ho zadnymi jinymi ,tak to slo dolu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Loka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 14, 2012 21:37

Re: Maria

Příspěvek od Loka »

Ahoj Maria.
Mistni forum procitam uz delsi dobu a pochopila jsem z nej, ze mas zkusenosti se zjistovanim a hubenim parazitu.
Jsme ted s pritelem na delsi dobu v Thajsku a chteli bychom si nechat udelat testy na parazity, ale moc se nam nedari zjistit jake testy jsou treba a kde je delaji.
Napis mi prosim jake konkretni vysetreni si absolvovala ty.
Nasli jsme tu v Bangkoku live blood analysis... mikroskop s temnym polem, tam nam nic nezjistili, ale to asi neni moc smerodatne.
Cetla jsem o electro dermal screening. Jedni rikaji, ze to diagnostikuje nejlepe parazity, protoze z moce, stolice, nebo krve nemusi byt zjisteni ikdyz v tele jsou. Druzi zas rikaji, ze se tomu vubec neda verit.
Muzes doporucit jak bys postupovala pri podezreni na parazity?
Dik Loka
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Maria

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:nechcem tu hrat :twisted: advokata, ale cim viac citam info zlava zprava, tak to vyzera stale jasnejsie ze za vsetko moze cukor a sacharidy dokonca aj za chol

ze chol je nieco co si telo same vyrobe aby platalo zapalene a popraskane miesta co je vsetko dosledok cukrov.

A ze ked sa zacne jest dostatok tukov, tak sa to pekne napravi

ci uz je to dostatok tukov v podobe slaniny a mastnych bockov alebo v podoobe burakov ci kokosoveho oleja, bravcovej masti alebo rybacieho tuku alebo semiacok

ale ta ranajkova lyzica olivoveho oleja, tuky to vyriesia.

Cim viac clovek je tuky a hlavne hned od rana, tym menej sa sklazne k cukrom ci uz jednoduchym alebo zlozitym

Ked sa kedysi jedavala knedlo bravco zelo

tak nezdrave na tom bolo pave to knedlo a v McD je skodliva prave ta biela akoze-zemla.

olej a ci slanina vsetko jedna rodina bud fit (:-)
podla nejakeho testu na metabolicke typy, som uhlovodanovy, ako sa s tym vysporiadat podla tvojho nazoru? neviem, nakolko mozem tomu doverovat.
kazdopadne pokusam sa ist na tukoch, ale jedalnicek mi pride velmi fadny, uz predtym som bola ochudobnena o chlieb a podobne - ryza zemiaky a spol, co uz teraz?
kazdopadne, nezvladam cvecerne navaly chuti a tlacim cokoladu, co na tie tuky je uplne zle.

co sa tyka slaniny atd, jeden clen isteho fora, co fici na tukoch - hlavne zivocisne, sacharidy tak tusim 10-30g denne, nejaka listova zelenina, cholesterol zvyseny.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Maria

Příspěvek od ovekyska »

s.arik píše:Já oilcitronuju asi 11 dní...
Maria píše:Tak uz je to nejakych 14 dni mozna vice,kdy kazde rano dle navodu Cingrose beru olivac+citron na cisteni jater.
ten olej + citron papate uplne nalacno, pred pitim rannej vody?

sarka tusim pisala, ze ho bere neskor, no nie som si ista.
podla navodov, co som nasla, by mal ist nalacno, pred vodou, pit potom po polhodine.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Maria

Příspěvek od s.arik »

Připadá mi lepší, jíst jen 8 hodin denně, ne 12 nebo dokonce více. A olej je jídlo. Zpočátku jsem s ním zahájila den, ale to už dlouho nedělám.
Takže vstanu mezi pátou a šestou, normálně podle chuti piju vodu, jdu ven... a oilcitron si dám až mezi půl devátou a devátou. Po něm půl hodiny nic, pak jím do 17.-18.hod. většinou čtyři jídla.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Loka píše:Ahoj Maria.
Mistni forum procitam uz delsi dobu a pochopila jsem z nej, ze mas zkusenosti se zjistovanim a hubenim parazitu.
Jsme ted s pritelem na delsi dobu v Thajsku a chteli bychom si nechat udelat testy na parazity, ale moc se nam nedari zjistit jake testy jsou treba a kde je delaji.
Napis mi prosim jake konkretni vysetreni si absolvovala ty.
Nasli jsme tu v Bangkoku live blood analysis... mikroskop s temnym polem, tam nam nic nezjistili, ale to asi neni moc smerodatne.
Cetla jsem o electro dermal screening. Jedni rikaji, ze to diagnostikuje nejlepe parazity, protoze z moce, stolice, nebo krve nemusi byt zjisteni ikdyz v tele jsou. Druzi zas rikaji, ze se tomu vubec neda verit.
Muzes doporucit jak bys postupovala pri podezreni na parazity?
Dik Loka
Ahoj Loko,
ja bych to udelala asi takto: pokud bych chytla akutni infekci v Thajsku-coz neni tvuj pripad,resila bych to s tamnimi doktory,pripadne bych si koupila bezna antihelmentika na jejich tradicni parazity a odvezla si je domu,protoze se mohou projevit pozdeji a tady za ne budes platit velky penize,pokud je vubec sezenes. Co bych ti doporucila si urcite privezt jsou prostredky napr na bezne parazity jako jsou cervici apod. Ja si z Ekvadoru dovezla prirodni prostredky,protoze zde nelze sehnat nic a je dobre mit neco takove v zasobe.
Pokud nemas nejake konkretni delsi dobu trvajici potize,tak bych parazity neresila. Kazdy v sobe nosime peknou zoo a priroda to tak zrejme chce.neco jineho je pokud to dela neplechu.
Ja osobne jsem po svych zkusenostech s vlastnimi parazity vsadila na prevenci. Minule jsem si dala tatarak a doufala ,ze v nem nic neni,ale bohuzel bylo.Takze takhle rizikove se uz dneska nechovam.
Kdyz si chci dat krvavy steak,udelam si ho z tunaka (morske maji asi taky parazity,ale ne tak casto).Na cesty vozim MMS,pripadne stribro a hned uzivam napr. pri prujmu.Do vody v dzungli bych nevlezla ani si s ni zuby necistila-coz je pomerne bezne.
V Cesku bych zasla za pani Blahovou z Brna,ja mam s ni velice dobrou zkusenost. Ale nikdo neni 100% a kazdy ma sve limity,protoze jsme jen lidi.
Znam par lidi,kteri maji tak silne zareni aury,ze se jim veskery hmyz i paraziti vyhybaji.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

olej +citron:
Ovekyska: a nebylo by lepsi poslouchat co chce tvoje telo nez vnutit telu jidlo podle prirucky? :D Telo je mnohem chytrejsi.ja mam trebas vykyvy v jidle ,kdyz jsem v polovine cyklu. To mam vylozene zachvaty zravosti,tak dam telu co chce a je pokoj,pac to trva jen par dni a proc si nevyhovet.
"nezvladam cvecerne navaly chuti a tlacim cokoladu, co na tie tuky je uplne zle" no to je myslim jasny
dukaz,ze telu cosi podstatneho chybi.

olej+citron jim vzdy na lacno.Rano vstanu,napiju se,pockam az se voda vstreba a pak dam olej+citron.A az dostanu hlad se najim. Kdyz jsem zacinala,tak mi byvalo tak tezko po tom co jsem to snedla,ted uz ne a hlad dostavam cca o hodinu drive nez na zacatku. Predevcirem jsem prodelala neplanovanou zkousku. Vecer v 20:30 jsem snedla cerstve skvarky a rikala jsem si,ze mi bude spatne a pujde to asi ven.Kupodivu jsem sla spat za 2 hodiny,nic me v brichu netlacilo. Takoveto zatezkavaci jidlo,je pro me obtizne normalne pres den natoz vecer(pac to jim asi 2x za rok a telo na to neni zvykle).Takze za sebe mohu rici,ze se me traveni zlepsilo.Rada bych,aby se me jatra vycistily natolik,aby zmizely i jaterni skvrny(mizet zacly pri uzivani MMS,ale pri dlouhe(dele 21) hladovce ne).

k Sarce:
v podstate to mam taky tak, OC(olej+citron) povazuju za jidlo a kdyz mam moznost snidat az kolem 10,30 je to to jedine co rano snim.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Jeste bych pridala jednu zkusenost. Od lonskeho srpna rano snidam kazdy den pohankovou kasi uvarenou v obilnem mlece (vetsinou jahlovem). Tuhle jsem pospichala rano do skoly a vzala si sebou na snidani cerstve jahody ze zahrady. Po snedeni nasledovala hruza,kdy me palil zaludek vic jak 2 hodiny. Myslela jsem si,ze je to nahoda a zkusila jahody podruhe -se stejnym vysledkem. Po rade experimentu (vcetne ovocnych snidani,po kterych jsem si za 3 mesice vypestovala brutalni kandidu a o zimnici po snidani nemluve)co snidat mi tahle kase sedi nejlepe a citim, ze je ke me maximalne setrna. Ovoce tedy jim az odpoledne,kdy mne zaroven dobije.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Loka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 14, 2012 21:37

Re: Maria

Příspěvek od Loka »

Diky za info.
Ale stejne nevim co delat. Ted problemy nemame, ale muj pritel je David, ktery tu psal o potizich s furunkly. Prestehovali jsme se kvuli tomu z afriky do Bangkoku, aby zasel na nejake vysetreni. Ale nedari se nam tu zjistit moc informaci. Do CR se nechystame. Mozna teda zkusim napsat pani Blahove, nebo nevim jak zjistit jake testy jsou treba na zjisteni parazitu. S tim electrodermal screening asi nemas vlastni zkusenost, ze?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Aha,ale to ze ma furunkly nemusi mit s parazity zadnou souvislost(ja osobne bych tu souvislost vubec nehledala,co Vas vede k tomu,ze v tom tuto souvislost vidite?).Osobne jsem presvedcena,ze se jedna o spinavou krev z jine priciny a to jsem mu i tusim psala.Blahova pouziva pri sve prace pristroj,ktery je spojen s klientem,takze asi tezko na dalku bude neco odhadovat.S onim screeningem nemam zadnou zkusenost. Ale muzu Vam poradit jak jsme u dcery vycistili krev a jeji bourlive akne tak dostali pod znacnou kontrolu. Uzivala tyto tablety chlorely(opravdu nutne dodrzet tohoto vyrobce) http://www.queen-eunike.cz/potravinove-doplnky/yellow pro dospele je urcena tato:http://www.queen-eunike.cz/potravinove-doplnky/silver doporucuje se uzivat 2 mesice (ne vice a 1 mesic byva u dospelych malo), cistit oblicej nekolikrat denne koloidnim stribrem o sile 50-60ppm.
Nedoporucuji na to davat alkohol,dela zle pokozce(ale kdyz je nejhur lepsi nez nic). Pokud nemate moznost si to nechat poslat,tak se zeptejte mistniho,co lze z tamejsich zdroju pouzit na cisteni jater + lymfy(na lymfu je dobra kombinace stava:citron,grep,pomeranc). A pouzit neco co cisti streva. Telo nedokaze ty sajraty vyloucit normalni cestou proto to tlaci pres kuzi.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Loka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 14, 2012 21:37

Re: Maria

Příspěvek od Loka »

Na to, ze by to mohli byt paraziti nas privedla az nedavno vzpominka na to, ze mu problemy zacaly asi dva tydny po navsteve ostrova, kde meli nedostatek pitne vody a my jsme asi snedli neco uvareneho v nejake pochybne vode (pili jsme balenou). Meli jsme hnacku a David dva dny prolezel v horeckach. O dva tydny pozdeji se mu objevil prvni furunkl a pak se mene nebo vice casto objevovaly dele jak rok. Po prechodu na syrove se toho zbavil ale ne na dlouho. Na moznost parazitu nas upozornil i pan Jarda ze zdravi az.
Pani Blahove bych psala jen abych se dozvedela jake vysetreni jsou treba. Je mi jasne ze na dalku nic nezjisti.
Ale to co popisujes by mohl zrovna byt ten electro dermal screening, nevim jak se to jmenuje cesky ale je to pristroj, pocitac, ze ktereho vedou dva draty s tyckama na konci. Jednu tycinku clovek drzi v dlani druhou tycinkou se dotyka terapeut bodu na druhe dlani. Zjistuje tim jak jsou na tom jednotlive organy a dokaze tak pry zjistit i parazity. Nekteri to odsuzuji, jini zase rikaji ze to funguje.
Podle toho co jsem cetla, tak zjisteni parazitu ze stolice je dost narocne. Z krve se asi zase nezjisti ti co jsou v travicim traktu. Tak se mi nejvice libila predstava alternativni, ale zase bych nerada, aby nam nekdo zjistil i to co nemame. Jen me zajimalo jakymi testy sis prosla.
Na ociste krve bychom meli zapracovat. Dik za tip.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

ak si vezmes predpoklad ze parazit tam je tak ako ho chces riesit ?

ak liekmi tak jedine doktor musi toho parazita najst a urcit

ak stravou, tak sa vylkasli na latonske pomenovania parazita a zacni stravu ktora vsetkcyh vyzenie a ktora ich nekrmi

vacsina parazitov sa zivy cukrom, najradsej fruktozou

ak chlorela cisti tak si treba uvedomit co to v podste je - koncentrat chlorophylu
a v ktorej strave je chlorophyl ?

treba jest viac menej len zelenu stravu a doplanat drobnostami ako paprika a pradajky a cesnak a zazvor

a medzi zelenymi bylinkami hladat tie co specialne parazity nelubia.

Inak ta horucka co mal mohla len nastartovat imunitny system ktory zacal vyhadzovat to co tam nepatri, teda to nevyhnutne nemusi znamenat ze horucka bol dokaz ze boli paraziti a odvtedy su tam
5 2 8
Loka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 14, 2012 21:37

Re: Maria

Příspěvek od Loka »

rudo píše:ak si vezmes predpoklad ze parazit tam je tak ako ho chces riesit ?

ak liekmi tak jedine doktor musi toho parazita najst a urcit

ak stravou, tak sa vylkasli na latonske pomenovania parazita a zacni stravu ktora vsetkcyh vyzenie a ktora ich nekrmi

vacsina parazitov sa zivy cukrom, najradsej fruktozou

ak chlorela cisti tak si treba uvedomit co to v podste je - koncentrat chlorophylu
a v ktorej strave je chlorophyl ?

treba jest viac menej len zelenu stravu a doplanat drobnostami ako paprika a pradajky a cesnak a zazvor

a medzi zelenymi bylinkami hladat tie co specialne parazity nelubia.

Inak ta horucka co mal mohla len nastartovat imunitny system ktory zacal vyhadzovat to co tam nepatri, teda to nevyhnutne nemusi znamenat ze horucka bol dokaz ze boli paraziti a odvtedy su tam

Jo, zelene je blahodarne, denne vystavim kopu lupeni. Pravda neni to tak dlouho co jsem na to prisla. Taky spirulina, morske rasy. Je to balzam.
To mas fajn jestli se dokazes zbavit ovoce navzdy uplne. Ja si to zatim dokazu predstavit jen docasne. Jine sacharidy nez ovoce uz vubec nejim.
Moje soucasna predstava po dosazeni rovnovahy a zdravi je trosku ovoce a hodne zeleneho (taky zelene stavy), trochu ostatni zeleniny. Minimum orechu, zadny olej. Nemichat cukry a tuky. Mozna se ta predstava s pribyvajicima zkusenostma zase zmeni.
Nerikam, ze to musi byt paraziti, ale pokud to jde nejak zjistit, tak proc to nezjistit. Na parazity jsou taky odlisne nazory. Na nektere udajne nepomuze ani dlouhy pust. Tady se leky proti parazitum prodavaji volne v lekarne, tak je muze doporucit i alternativni lekar nebo lecitel, pokud by byly nutne.
Jen jsem se chtela zeptat na ty testy. Nechci tu Marii zaneradit denicek diskuzi o sobe.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

jasne zaloz si svoj dennik a podme diskutivat tam

mam otazku, preco is myslis ze napriklad IS moze byt silny bez tukov ?

co dalej implikuje otazku preco by mala hladovka - teda bez tukov oslabeny IS vyriesit parazitov ?
5 2 8
Loka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 14, 2012 21:37

Re: Maria

Příspěvek od Loka »

rudo píše:jasne zaloz si svoj dennik a podme diskutivat tam

mam otazku, preco is myslis ze napriklad IS moze byt silny bez tukov ?

co dalej implikuje otazku preco by mala hladovka - teda bez tukov oslabeny IS vyriesit parazitov ?
Zatim zkousim najit pro mne vhodnou variantu. Olej mi ted prijde byt neprirozeny oproti jezeni semen a orechu. Mam pocit, ze ale i tech neni potreba hodne. Ale treba v ceskych podminkach bych si predstavovala vic letni a zimni rezim. Letni vice ovoce, zimni vice tuku.
Muj myslenkovy pochod byl, pri pustu by se nemeli paraziti na cem zivit a telo by melo cas se jimi zabyvat, timpadem nejucinnejsi metoda. Tvuj nazor je nejspis, ze dietou bez cukru ale s tukama se vyresi lepe. Je to mozne. Ale predpokladam ze tolik prolezly parazitama vseho druhu si asi nebyl, abys to mel overene na sobe. Denik si zakladat nechci. Nevyzivam se v diskutovani, jsem internetovy introvert. Zase se stahnu do ustrani.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Tedy to co se mi deje poslednich 2,5 tydne si musim zde poznacit,jako muj vyznamny meznik v mem vyvoji (nikoliv fyzickem). Nechapu jak je mozne, se za tak kratkou dobu posunout o radu pricek. Mam pocit, jak kdybych procitla z nejakeho spatneho snu ci mameni a jako lusknutim prstu mi zacina rada veci dochazet a vtipne na tom je,ze jakmile se mi rozsviti, tak vzapeti prijde z eteru potvrzeni :shock:
Po fyzicke strance je to take zajimave,pac napr. diky zpevu Thu Hien,je schopno me telo se dostat do me dosud zridka znameho stavu vibrovani,ve kterem zustavam i cele dny.Tyto vibrace maji krom jineho, vedlejsi ucinky na psychiku v podobe nezrizene extaze pocitu stesti.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Maria

Příspěvek od Jindra »

Maria píše:diky zpevu Thu Hien, je schopno me telo se dostat do me dosud zridka znameho stavu vibrovani, ve kterem zustavam i cele dny. Tyto vibrace maji krom jineho, vedlejsi ucinky na psychiku v podobe nezrizene extaze pocitu stesti
wow, no to je paráááda
valím na ulozto, díky za tento tip
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Maria píše:Tedy to co se mi deje poslednich 2,5 tydne si musim zde poznacit,jako muj vyznamny meznik v mem vyvoji (nikoliv fyzickem). Nechapu jak je mozne, se za tak kratkou dobu posunout o radu pricek. Mam pocit, jak kdybych procitla z nejakeho spatneho snu ci mameni a jako lusknutim prstu mi zacina rada veci dochazet a vtipne na tom je,ze jakmile se mi rozsviti, tak vzapeti prijde z eteru potvrzeni :shock:
Po fyzicke strance je to take zajimave,pac napr. diky zpevu Thu Hien,je schopno me telo se dostat do me dosud zridka znameho stavu vibrovani,ve kterem zustavam i cele dny.Tyto vibrace maji krom jineho, vedlejsi ucinky na psychiku v podobe nezrizene extaze pocitu stesti.
parada, neviem ci sledujes co sa deje so zmenou energi, ale tento mesiac sa mal vyrazne urychlit prechod z 3 do 5 dimenzie a najme otvorenie dalsich kanalov 11.11 a 13.11. je velky skok vpred, ti z nas citlivejsi zvycajne reaguju v predtermine.

plan je vycistit zrak a mysel celemu ludstvu
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Osobne jsem nejaky prechod do jinych vibraci brala za kecicky tety Beticky a ani ted se o nej nestaram. Ale to co se se mnou deje je tak mimoradne,ze proste ziram s otevrenymi usty.Takze se uvidi co jeste uvidime :-D

Pro Jindru:
na uloz to nevim zda neco najdes,ale zkus treba tohle: od 59 min: http://www.cestyksobe.cz/jarda-dusek-ho ... dil-ad835/
Upozornuji,ze na zivo to ma nasobne vetsi efekt a u me je to fakt mazec...
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Maria

Příspěvek od dgm »

Mam k tomu taky neco.
Byla jsem dost nesva z toho, co se mi vsechno dari a pritom jsem nevedela, jak dotlacit, v uvozovkach, k tomuto poznani i lidi okolo sebe, na kterych mi zalezi... Po case jsem dostala informaci, ze staci tohle vsechno praktikovat u sebe, hlavne menit sebe a tim se meni i nazirani okoli na tohle vsechno. A ono to, predstavte si, lidicky, funguje :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Ze snahy pomoci bliznim proti jejich vuli jsem uz vylecena a je uplne jedno ceho se ta pomoc tyka.Kazdy ma pravo jit svou cestou a nabit si drzku dle sveho uvazeni. Tak jako nikdo nemohl udelat tu praci za mne ani ja ji nemohu udelat za kohokoliv jineho. To je soucast vycviku. Bohuzel i bohudik.
A jak Dgm rikas,je dulezity osobni priklad-podle meho nazoru ale pouze pro ty,kteri uz jsou na ceste. Pro ty kteri nejsou zustanes ci se stanes blaznem,jini te zavrhnou ci proklejou.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

Maria píše:Ze snahy pomoci bliznim proti jejich vuli jsem uz vylecena a je uplne jedno ceho se ta pomoc tyka.Kazdy ma pravo jit svou cestou a nabit si drzku dle sveho uvazeni.
v případě hodně blízkého člověka to ale mrzí a drásá, že si nabíjí držku... ale jinak to asi opravdu nejde.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Maria píše:Ze snahy pomoci bliznim proti jejich vuli jsem uz vylecena a je uplne jedno ceho se ta pomoc tyka.Kazdy ma pravo jit svou cestou a nabit si drzku dle sveho uvazeni.
v případě hodně blízkého člověka to ale mrzí a drásá, že si nabíjí držku... ale jinak to asi opravdu nejde.
da sa na to pozerat z roznych uhlov pohladu a nadhladu

kto veri v jediny zivot podla hesla prach si a v prach sa obratis, tak nutne mu je luto za "premarnenym alebo utrpenym"zivotom a chcel by kazdemu ustlat na ruziach

kto vsak veri v nekonecne opakovania reinkarnacne ako vyvoj duse cloveka vie ze su nutne rozne tazke lekcie vsetlkeho druhu a akakolvek vnucovana pomoc je odoberanie moznosti sa naucit a vyvinut a vlastne sposobuje zaostavanie vyvoja duse toho pomahaneho jedinca a teda mu skodi

alebo inak - je ciel prezit tento zivot lahko, alebo je ciel sa co najviac naucit a byt co najtvorivejsi v dalsich zivotoch ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Pavluska píše:
Maria píše:Ze snahy pomoci bliznim proti jejich vuli jsem uz vylecena a je uplne jedno ceho se ta pomoc tyka.Kazdy ma pravo jit svou cestou a nabit si drzku dle sveho uvazeni.
v případě hodně blízkého člověka to ale mrzí a drásá, že si nabíjí držku... ale jinak to asi opravdu nejde.
To ano,jenze jsem pochopila,ze se sebelepsim umyslem nejsem schopna pomoci a otevrit oci cloveku mne blizkemu a ze svou cinnosti mu skodim,protoze on musi projit peklem stradani a utrpeni ,aby mohl prozrit a pochopit. A stejne tak opacne. Zadne sebelepsi vysvetlovani moji zabednenost neodstrani. Neexistuji zadne zkratky,byt z dobreho umyslu. :idea:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Maria

Příspěvek od Jindra »

.
Maria píše:To co nazyvas zubnim povlakem je zubni kamen.Velice na nej dle me zkusenosti dobre pusobi dlouhy pust.Ja si ho nechavala odstranovat zubarem,ale od dob co pustuji,to nedelam.Behem hladovky odpada sam.Sice to neni tak dokonale jak od zubare-sem tam je zabarveni znat,ale zadne vrstvy.
Me pri pustu odpadava zubni kamen bezne,ale letos moc ne a je to zrejme tim,ze letosni pust byl prvni,ktery nebyl urinovy.Takze to doladim MMS.
Marie toto jsi psala, už je to déle, Xionovi a taky ve vlákně MMS
Zubní kámen, dědictví minulých let, bych rád vyřešil a proč nezkusit alternativu k zubaři, proto bych u Tebe rád optal,

- při půstu bez uriny Ti kámen neopadával, tedy raději půst urinový?
- co míníš tím dlouhým půstem? kolik dní urinového půstu to chce?
...(urinový je intenzivnější, hmmm, to asi není sranda vydržet...)
- vypadá to, že při takovém půstu odpadá jen část kamene, ne všechen?

Dík předem,
Jindra
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Jindro,nevim jak by to probihalo u jineho cloveka.Ale u me se zubni kamen rozpusti behem cca 14 dni.Nevim to presne,jen odhaduju. Bohuzel se to deje jen pri urinovem pustu,nevim tedy proc.Uz po nekolika dnech mam tendenci jazykem vrtat do mist,kde se zubni kamen usazuje,zacne to byt takove zhrubele.
Kamen se vydroli temer cely,obcas zustane nekde stopicka,ale to nepovazuju za podstatne.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Osobne jsem nejaky prechod do jinych vibraci brala za kecicky tety Beticky a ani ted se o nej nestaram. Ale to co se se mnou deje je tak mimoradne,ze proste ziram s otevrenymi usty.Takze se uvidi co jeste uvidime :-)
Čau Marie.
Stále zvibrovaná?
Mě napadlo, jestli ta obecná touha po vibracích není jakési Čekání na cargo.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdenino, ty znamy provokatere :lol:
Mno ,nic netrva vecne. Cely ten muj zvlastni stav trval cca mesic,pak pausa a pak jsem odletela do Peru do dzungle za samany. Kde se dely veci, to tu ani nemuzu psat :D 8)
Momentalne tedy nevibruju,ale zazivam jine, pro mne mimoradne deje. A fakt si to uzivam :)
I jako bytosti vtazene do vozitka z masa a kosti ,muzeme mnohe.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Maria

Příspěvek od Fiona »

Ha, tady to zni epicky :D Pis pis pis!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Jéé!, já chci taky vědět, jaký to bylo v Peru.
Sem tam chtěl jet, ale nějak se mi nedaří vydělat financ, doprčic.

A Marie, máš dojem, že mms, zaper, salvie fungujou dostatečně? Jako detox? Anebo reiki?
Potřeboval bych detox hlavy zřejmě, mám tam krapet bordelu asi, no. 8)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Ja si myslim,ze byste chteli neco 100% funkcniho na vsechno,ale to proste neexistuje.Kazda ta vec ma nejaky potencial a jsou situace,kdy proste nefunguji. MMS funguje na leccos,ale ja ho vyuzivam jen kdyz jsem bud na cestach nebo jako pomocnika posledni zachrany. Snazim se, aby telo co nejdele bojovalo samo a s pomoci jen ciste prirodnich veci at uz bylin nebo homeopatik.Nejsem zastancem toho,pouzivat MMS na vse i kdyz dobre funguje. Je to preci jen chemie. Salvie muze fungovat dobre ,ale nikdy ne v rukach cloveka,ktery ji proste "nerozumi". Mam sve zkusenosti,o ktere se mohu oprit,ale nepouzivam je jako dogma.
Co se tyce detoxu,tak mam zkusenosti s pusty (ty prece taky), s dlouhodobymi, vodovymi,urinovymi, s ruznymi druhy ocist,MMS. Kdyz to srovnam,tak "bohuzel" musim konstatovat,ze MMS za tyden prace u me udelalo vetsi praci nez temer mesicni pust. Na druhou stranu nedam na pusty dopustit,ale uz bych je uzivala s rozvahou. Ten,kdo neumi zachazet se svou energii,je dlouhodobym pustem realne ohrozen na energeticke urovni.Zazila jsem to na vlastni kuzi a neni to nic prijemneho. Na druhou stranu,ten ,kter se svym energ.potencialem zachazet umi zrejme nebude potrebovat delsi pust. Zivot neni cernobily. Ja osobne jsem po urcitem dalsim poznani udelala zaver,ze pustovat o vode zatim nebudu(dlouhodobe), budu si drzet alespon minimalni prijem potravy v podobe caju a stavy.V soucane dobe,ale vubec pochybuji,ze k nejakemu pustu v dohledne dobe dojde. Nepotrebuji to.Citim,jak jsem energeticky silna,pretekam energii,mohu ji rozdavat vsem ,ktere potkavam.
A na detox hlavy? Tak zatim,co jsem vyzkousela (drogy teda ne a nesla bych do nich) byla nejucinnejsi ayahuasca z rukou samanu. Za 14 dni jsem udelala tolik prace na sobe,jak za cely zivot ne. Kazdemu na prahu dospelosti,bych s cistym svedomim toto mohla doporucit.Aby tak vycistil v sobe vsechny neg.programy vlozene od rodicu a okoli,ktere ulozene prilis hluboko,tezce zatezuji zivot az do smrti.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Maria píše: Ten,kdo neumi zachazet se svou energii,je dlouhodobym pustem realne ohrozen na energeticke urovni.Zazila jsem to na vlastni kuzi a neni to nic prijemneho. Na druhou stranu,ten ,kter se svym energ.potencialem zachazet umi zrejme nebude potrebovat delsi pust. Zivot neni cernobily. Ja osobne jsem po urcitem dalsim poznani udelala zaver,ze pustovat o vode zatim nebudu(dlouhodobe), budu si drzet alespon minimalni prijem potravy v podobe caju a stavy.V soucane dobe,ale vubec pochybuji,ze k nejakemu pustu v dohledne dobe dojde. Nepotrebuji to.

:D

Citim,jak jsem energeticky silna,pretekam energii,mohu ji rozdavat vsem ,ktere potkavam.

ah tak to si bola ty, vdaka za energiu prekrasna :delicacy:


Za 14 dni jsem udelala tolik prace na sobe,jak za cely zivot ne. Kazdemu na prahu dospelosti,bych s cistym svedomim toto mohla doporucit.Aby tak vycistil v sobe vsechny neg.programy vlozene od rodicu a okoli,ktere ulozene prilis hluboko,tezce zatezuji zivot az do smrti.

amen svata pravda

:D

5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Ja si myslim,ze byste chteli neco 100% funkcniho na vsechno
No já si naopak myslím Marie, že nikdo takový zde na fóru není. 8)
Maria píše:Kdyz to srovnam,tak "bohuzel" musim konstatovat,ze MMS za tyden prace u me udelalo vetsi praci nez temer mesicni pust. Na druhou stranu nedam na pusty dopustit,ale uz bych je uzivala s rozvahou. Ten,kdo neumi zachazet se svou energii,je dlouhodobym pustem realne ohrozen na energeticke urovni.Zazila jsem to na vlastni kuzi a neni to nic prijemneho.
Díky za zkušenost. Já jsem dřív MMS1 užíval, nepomohlo, dnes jsem začal s 5kapky, a nic, troufnul bych si i na 10 jednorázově, ale nechce se mi do toho, kdybych dostal herxku, tak bych to vítal, ale mám pocit, jako bych bral jed a ne lék. Když sním palici česneku naposezení tak můžu mít spálenou pusu, ale mám z toho dobrý pocit, že jsem něco udělal pro svý zdraví, s MMS1 ne.

Jo s tou energií při půstu máš plnou pravdu. Jednou jsem po delším půstu začínal syrovou okurkou, koupenou v Bille, dostavila se energie, začal jsem bělat kliky, schyby, sklapovačky a pak mě začalo dost bolet u srdce. Instinktivně jsem nahmatal citlivý (asi akupunkturní) bod a masíroval. Asi za půl dne to přešlo do hlavy. Tak jsem si zase masíroval asi 2 dni bod na hlavě ;). Bylo to ale děsný, myslel jsem si, že jsem se zbláznil, podezíral jsem z toho otrávenou okurku, ale nejspíš to byla energie. Surová, neovladatelná, naprosto neužitečná, už bych to nikdy nechtěl zažít. Naštěstí to samo odeznělo.
Maria píše:z rukou samanu
No ale když ruce šamanů nejsou, tak nejsou, no. Pak pomocnou ruku nalezneš na konci paže své. Mám na mysli tzv. ayahuasca analogs (čili domorodá produkce DMT a MAOI)... zkušenosti mám, jednou jsem v hospodě vykouřil cígo marihuany.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Maria píše:z rukou samanu
No ale když ruce šamanů nejsou, tak nejsou, no. Pak pomocnou ruku nalezneš na konci paže své. Mám na mysli tzv. ayahuasca analogs (čili domorodá produkce DMT a MAOI)... zkušenosti mám, jednou jsem v hospodě vykouřil cígo marihuany.[/quote]

Jenze podle samanu to takto neni. Marihuana je droga a ayahuasca se k ni tak chova. Saman mi rekl,ze obe tyto rostliny v cloveku na sebe narazi a udajne to neni nic veseleho. Asi neni jen tak,ze 6 mesicu pred pozitim ayah. je striktne pozivani marihuany zakazano. I tak se pry ale clovek dost natrapi,kdyz bral marjanu v minulosti.Podle toho co mi rekli samani, neni marihuana pro cloveka dobra.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Maria

Příspěvek od buc11 »

Maria píše:Podle toho co mi rekli samani, neni marihuana pro cloveka dobra.
no vida, to sem si myslel odjakživa
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Marihuana je droga a ayahuasca se k ni tak chova. Saman mi rekl,ze obe tyto rostliny v cloveku na sebe narazi a udajne to neni nic veseleho.
Maria, to byl vtípek. Jako že po cigáru marihuany kdysi v hospodě mám dostatečné šamanské zkušenosti no.
To je přeci jasný, že nemůžeš kouřit marihuanu a na to užívat ayahuascu......
Máš vyčištěnou šišinku, tož uvolni intuici a hned porozumíš dokonale internetovému oponentovi ;).

Btw.
Report o šamanském sexuálním obtěžování:
http://forums.ayahuasca.com/viewtopic.php?f=29&t=31159

Známý šaman ve vazbě, snažil se zahladit smrt mladíka během aya. ceremonie:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... treat.html

To jen, abychom se drželi nohama na zemi.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Ano,na ayahuascu lze zemrit. Zejmena pokud je nekdo neukazneny a nedodrzuje jasne deklarovana pravidla,jako je dieta pripadne i proti vuli samana si vezme vetsi mnozstvi aya(byla jsem u toho a nastesti to nemelo dusledky). Jenze z takoveho chovani nelze vinit samana.
Je to uz dlouho,co se v Peru stal pripad,kdy jeden chlapik chtel pridavek aya,ale saman mu ji nechtel dat,tak ji vypil tajne.Pak povrazdil nekolik lidi,protoze je vnimal jako jeho zivot ohrozujici stvury.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

hm ake je to vsetko tuna pozitivne, uplne sa citim anjelsky
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Maria

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:hm ake je to vsetko tuna pozitivne, uplne sa citim anjelsky
mně se zas líbí jak si dal tu okurku
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Poslouchej Marie, nějaký praktický důsledky bych si přál, má je užívání ayahuasky? Jako že třeba rozšířím intuici a uhádnu čísla v loterii ;). Jestli se nepletu, někde si psala, že jsi hned porozuměla španělsky? Bez námahy? Nu a vydrželo ti to?

Mravního hodnocení mého přístupu snadnoživky se prosím zdržme, jo, děkuju....
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Rudo: :lol: 8)

Zdenino: Tak s tou loterii teda nevim :D .

Odpoved na ostatni otazky by zabralo prilis mnoho casu.

Napr.predstav si,jak by vypadal tvuj den,kdybys nebyl nicim zatizen-v tve hlave by neprobihal kontinualni rozhovor se sebou samym (hodnoceni,analyzy,plany apod), moc by tam neprobihaly myslenky-takze zadne plytvani energii, zapojis mozek jen kdyz ty sam chces-coz ma efektivnejsi vysledky. 8)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Napr.predstav si,jak by vypadal tvuj den,kdybys nebyl nicim zatizen-v tve hlave by neprobihal kontinualni rozhovor se sebou samym (hodnoceni,analyzy,plany apod), moc by tam neprobihaly myslenky-takze zadne plytvani energii, zapojis mozek jen kdyz ty sam chces-coz ma efektivnejsi vysledky. 8)
Hmm, tak klepni prosímtě myší vpravo dole na datum, měl by ti vyskočit ve windowsech ciferník hodin, sleduj vteřinovou ručičku a pak mi napiš, za jak dlouho se ti vynořila nějaká myšlenka (hodnocení, analýzy, plány apod.).
U normálního člověka je to do 10sec. A u tebe? Bych se teda docela divil, protože ztišení mysli není nikterak snadné a trvá to roky...
;)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Maria

Příspěvek od Fiona »

Pul roku? Ajajaj...

Ale ona zadna droga neni pro cloveka dobra kdyz se na ni stane zavisly. Vlastne ani zadny clovek neni pro cloveka dobry kdyz se stane zavisly... Ja na marjanku nedam dopustit, sveho casu mi otevrela obzory a to se nezapomina. Jointika sice jen vyjimecne a jen v patek nebo sobotu, ale je to pro me vzdycky takova mala ceremonie. Par sluku a telo okamzite chce jogu, a pak ten relax... Miluju ty stavy, kdy prestanu vnimat ten hluk v hlave a do ticha mi zacnou vyskakovat v hlave odpovedi co jsem v hluku myslenek marne hledala. Ale ani tem nemusim venovat pozornost, proste tam jen naskoci, jako by na ucte, a jsou k dispozici az bude cas se jimi zabyvat. A ja si muzu nerusene vychutnavat tu propojenost, jako bych sedela uvnitr Aladinovy jeskyne a nemela potrebu na nic z toho sahnout, protoze vsechno je na svem miste :)

A vzhledem k tomu ze vsechno je jednim, pokud by se pristi zimu pri aya ceremonii mela ve mne konat nejaka konfrontace rostlinnych duchu, vidim to tak ze jim nezbyde nez si podat ruce a uznat ze jednou jsou sestry a valka tudiz zbytecna. Ale tesim se na to a moc :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Maria

Příspěvek od Fiona »

Jeste me tak napada, jestli ono nahodou to odmitani marjanky nekterymi samany neprameni ze zkusenosti s lidmi co zazivali opravdu osklivou konfrontaci... Coz verim ze je realna vec, ale totez se deje kdyz je v rodine jedinacek v batolecim veku a narodi se sourozenec, chvili trva nez mu starsi decko prijde na jmeno. Zarlivost je mozna detinska, ale je opravdova a je to zas jen o strachu z neznameho, co je vnimano primarne jako ohrozeni vlastni existence. Kdo se boji, nemel by se vydavat do lesa :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=E--LtLPiz-M
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:
Maria píše:Napr.predstav si,jak by vypadal tvuj den,kdybys nebyl nicim zatizen-v tve hlave by neprobihal kontinualni rozhovor se sebou samym (hodnoceni,analyzy,plany apod), moc by tam neprobihaly myslenky-takze zadne plytvani energii, zapojis mozek jen kdyz ty sam chces-coz ma efektivnejsi vysledky. 8)
Hmm, tak klepni prosímtě myší vpravo dole na datum, měl by ti vyskočit ve windowsech ciferník hodin, sleduj vteřinovou ručičku a pak mi napiš, za jak dlouho se ti vynořila nějaká myšlenka (hodnocení, analýzy, plány apod.).
U normálního člověka je to do 10sec. A u tebe? Bych se teda docela divil, protože ztišení mysli není nikterak snadné a trvá to roky...
;)
Neco pres minutu,coz asi neni mnoho,protoze jsem natesena si jit cist a ne tu delat blbiny:)

p.s. pokud u toho cas nemerim,tak to jde mnohem lepe.Lze u toho i precist nejaky napis a nic si nemyslet.Jen ty stopky jsou asi stresujici a clovek misto aby jen tak byl,je najednou smerovan na nejaky cil :) a zacne do toho zasahovat egousek,ktery je pro "byti" upozaden.Nejlepsi je to proste jen tak delat a nic neocekavat.
Naposledy upravil(a) Marci dne pát bře 22, 2013 16:18, celkem upraveno 2 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Fiona píše:Jeste me tak napada, jestli ono nahodou to odmitani marjanky nekterymi samany neprameni ze zkusenosti s lidmi co zazivali opravdu osklivou konfrontaci... Coz verim ze je realna vec, ale totez se deje kdyz je v rodine jedinacek v batolecim veku a narodi se sourozenec, chvili trva nez mu starsi decko prijde na jmeno. Zarlivost je mozna detinska, ale je opravdova a je to zas jen o strachu z neznameho, co je vnimano primarne jako ohrozeni vlastni existence. Kdo se boji, nemel by se vydavat do lesa :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=E--LtLPiz-M

To nevim,toto tema me nijak moc nezajimalo,tak jsem se moc do hloubky neptala.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Maria píše:
Zdeníno píše:
Maria píše:Napr.predstav si,jak by vypadal tvuj den,kdybys nebyl nicim zatizen-v tve hlave by neprobihal kontinualni rozhovor se sebou samym (hodnoceni,analyzy,plany apod), moc by tam neprobihaly myslenky-takze zadne plytvani energii, zapojis mozek jen kdyz ty sam chces-coz ma efektivnejsi vysledky. 8)
Hmm, tak klepni prosímtě myší vpravo dole na datum, měl by ti vyskočit ve windowsech ciferník hodin, sleduj vteřinovou ručičku a pak mi napiš, za jak dlouho se ti vynořila nějaká myšlenka (hodnocení, analýzy, plány apod.).
U normálního člověka je to do 10sec. A u tebe? Bych se teda docela divil, protože ztišení mysli není nikterak snadné a trvá to roky...
;)
Neco pres minutu,coz asi neni mnoho,protoze jsem natesena si jit cist a ne tu delat blbiny:)

p.s. pokud u toho cas nemerim,tak to jde mnohem lepe.Lze u toho i precist nejaky napis a nic si nemyslet.Jen ty stopky jsou asi stresujici a clovek misto aby jen tak byl,je najednou smerovan na nejaky cil :) a zacne do toho zasahovat egousek,ktery je pro "byti" upozaden.Nejlepsi je to proste jen tak delat a nic neocekavat.
Musim konstatovat Zdenino,ze jsi me dnes dovedl k premysleni :) Porad mi vrtalo hlavou,proc kdyz jedu napr tramvaji ci busem dokazi byt bez myslenky treba i celou cestu, a pak mi svitlo. uderil jsi na meho egouska,jeho pozornost se v mziku zamerila na mereny cas. :D A to jsou presne priciny,kdy ocekavani, snaha o vykon, mari veskerou snahu o posun pri trenovani techto technik. :idea: diky za inspiraci...
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:
Maria píše:Musim konstatovat Zdenino,ze jsi me dnes dovedl k premysleni :) Porad mi vrtalo hlavou,proc kdyz jedu napr tramvaji ci busem dokazi byt bez myslenky treba i celou cestu, a pak mi svitlo. uderil jsi na meho egouska,jeho pozornost se v mziku zamerila na mereny cas. :D A to jsou presne priciny,kdy ocekavani, snaha o vykon, mari veskerou snahu o posun pri trenovani techto technik. :idea: diky za inspiraci...
Hmm, koukám, že mám v sobě schopnosti, o kterých vůbec netuším. :mrgreen:
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Neco pres minutu,coz asi neni mnoho,protoze jsem natesena si jit cist a ne tu delat blbiny:)
To je hodně. Tak to se asi do Peru přecijenom vypravím :).
Ono taky hloubka soustředění se může dosti lišit, více soustředěná (tj. bdělá) mysl dokáže postřehnout i velice jemné a rychlé myšlenky (než třeba mysl příjemně ospalá).
Obrázek


Btw., myšlenka "ne tu delat blbiny:)" (na formě/formulaci nezáleží) je právě ta nečistota (puzení), která je zřejmě již mimo dosah čistících schopností šamana. Vlastně mě vůbec udivuje, že někdo vnější může tyto závislosti (lpění, čili karmu) nějak čistit.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

nie kazdy clovek mysli na sex kazdych 10 sekund, takze problem by nemal byt nemysliet na nic

na nic ine sa aj tak nepolati myslet, tak co ?
5 2 8
Odpovědět