Maria

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Ještě mě napadá, že ono očištění mysli není možné bez vynoření se informace, která (in) formuje mysl, čili podstatně mění dosavadní úhel pohledu. Jinak by se jednalo jen o jakousi hypnózu, supresi dosavadních myšlenek, jakési sektářské brainwash.

Si neřekla, Marie, co tě vlastně ovlivnilo. :) Sežral tě had? Jestli to teda není moc intimní, no.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Bohuzel se to zde neotisklo tak zkracene jeste jednou:
Saman je neco jako "technicky pracovnik",zadnou praci za tebe neudela, to si kazdy musi vytrpet sam.
Jeho cinnost je vsak nezastupitelna,mohu to srovnat,jelikoz jsem jednou nalitla podvodnikovi ,jez si na samana hral a byla jsem rada,ze to nemelo nasledky.

Diky tomu co ted zazivam jsem pochopila,ze jsme se stali otroky mysli,ktera tim,ze je aktivni od probuzeni do spanku nam vytvorila nesnesitelny kriminal,ktery si milosrdne vubec neuvedomujeme.
Naposledy upravil(a) Marci dne pát bře 22, 2013 21:24, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:Ještě mě napadá, že ono očištění mysli není možné bez vynoření se informace, která (in) formuje mysl, čili podstatně mění dosavadní úhel pohledu. Jinak by se jednalo jen o jakousi hypnózu, supresi dosavadních myšlenek, jakési sektářské brainwash.
Nevim presne co terminem ocisteni mysli mas na mysli?
Zdeníno píše:Si neřekla, Marie, co tě vlastně ovlivnilo. :) Sežral tě had? Jestli to teda není moc intimní, no.
Ovlivnilo? Hm,nejak nerozumim otazce.
Naposledy upravil(a) Marci dne pát bře 22, 2013 21:28, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Maria píše:
Diky tomu co ted zazivam jsem pochopila,ze jsme se stali otroky mysli,ktera tim,ze je aktivni od probuzeni do spanku nam vytvorila nesnesitelny kriminal.
mysel vladla v 3D svete, kedze cely ten svet podvodob bol myslou vykonstruvany a zaplneny roznycmi akoze logickymi konceptami

pomerne jednoduche je to vyssie, mysel akosi ani nechce fungovat v 5D a nepletie sa srdcu do rozmyslania
nemyslym si ze je tak velky problem pouzivat mysel ako kalkulacku co ma ON/OFF gombik len je treba disciplinu vzdy po vypocte vypnut na OFF

ak sa vsak niekto ztotozni so svojou myslou - akoze : ja som moje myslienky ja som moje nazory ja som moje predsudky a ja som moje vedomosti a ja som moje zivotne skusensti

tak sa mu mysel vypnut nepodari pretoze ma strach ako keby mal skocit z mosta na kolaje pod parnik
Naposledy upravil(a) rudo dne pát bře 22, 2013 21:37, celkem upraveno 1 x.
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

rudo píše:
Maria píše:


ak sa vsak niekto ztotozni so svojou myslou - alpze : ja som moje myslienky ja som moje nazory ja som mohe redsudky a ja som moje vedomosti a ja som moje zivotne skusensti
Ale takto jsem zcela uvazovala nedavno i ja .
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Maria píše:
rudo píše:
Maria píše:


ak sa vsak niekto ztotozni so svojou myslou - alpze : ja som moje myslienky ja som moje nazory ja som mohe redsudky a ja som moje vedomosti a ja som moje zivotne skusensti
Ale takto jsem zcela uvazovala nedavno i ja .
tak teraz vitaj v novom svete :D
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:
Zdeníno píše:Ještě mě napadá, že ono očištění mysli není možné bez vynoření se informace, která (in) formuje mysl, čili podstatně mění dosavadní úhel pohledu. Jinak by se jednalo jen o jakousi hypnózu, supresi dosavadních myšlenek, jakési sektářské brainwash.
Nevim presne co terminem ocisteni mysli mas na mysli?
No vlastně tím myslím prozření, např. "pochopení, že jsme se stali otroky mysli", je prostě jiný úhel pohledu, jiná forma, která se nedá jen tak předat slovem, musí být prožitek, třeba sežrání hadem, odhaduji.

A u koho jsi vlastně byla Marie? Mě se zalíbila tahle dvě místa:
http://www.kapitari.org/
http://www.takiwasi.com/
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Ano,u me to bylo prozitkem. To jsem si uvedomila az po zmene,ze ta muze nastat jen skrze prozitek,prociteni.Neni mozna pres rozum,mysl.
U me to probihalo tak,ze trvalo radu dni (intenzivni velmi unavujici vnitrni dialog kazdou noc trvajici hodiny a hodiny,jako kdyby se ma mysl promenila v hejno slepic ,ktere me urputne nesnesitelne uklovavalo)nez nastalo ulevne ticho. Unavujici nebyla jen intenzita,ale i rychlost ve ktere to probihalo.Asi "slepice" poradaly zavody.Zadny sezrani hadem se nekonalo,to byla prace ayah. Sice jsem nasledne hadem byla,ale v uplne jine rovine uceni a z jinych duvodu. :D
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

No, bacha na to rudo, už od dob Nágárdžuny je známo, že pro ty, pro které je šúnjata (= prázdnota, kterou nelze identifikovat bez vyprázdněné mysli) teorie, jsou nevyléčitelní. :idea: ;)
Maria píše:Porad mi vrtalo hlavou,proc kdyz jedu napr tramvaji ci busem dokazi byt bez myslenky treba i celou cestu, a pak mi svitlo. uderil jsi na meho egouska,jeho pozornost se v mziku zamerila na mereny cas. :D A to jsou presne priciny,kdy ocekavani, snaha o vykon, mari veskerou snahu o posun pri trenovani techto technik. :idea: diky za inspiraci...
Hmm, to vypadá skoro jak čínské Wu wei, čili mistrovské dělání bez dělání :)

A já du spát, tu kecám celej den.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Ani jedno centrum neznam. S prateli jsme meli nekomercni privatni peci. Behem naseho pobytu jsme navstivili jedno centrum ze zvedavosti,ale nikomu z nas se tam nelibilo. Osobne to na me cele udelalo dojem,ze je to urcene pro kratochvile zapadaku.Ale je mozne,ze to byl jen nejaky zaujaty pohled,jelikoz jsme z toho mista vystrelili velice rychle.
Vim,ale ,ze dobre reference byly na Juana Florese : http://www.mayantuyacu.com/
A i my jsme jej meli vybraneho jako pripadnou zalozni variantu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

kámoška při podobném procesu u šamana (asi tedy spíš "šamana") prokonala očistu horem i spodem a byla při tom dost bezvládná (myslela, že je to její poslední hodinka) a prý už nikdy víc. Výběr dobré osoby je na místě. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Ocista horem,dolem je pri aya uplne normalni-v pocatcich.Clovek se cisti nejen fyzicky,ale predevsim energeticky. Ja mela na mysli neco jineho :wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

Maria píše:Ocista horem,dolem je pri aya uplne normalni-v pocatcich.Clovek se cisti nejen fyzicky,ale predevsim energeticky. Ja mela na mysli neco jineho :wink:
aha, ale úplně "na umření" by člověk být neměl, ne?!
Jinak jasně že i energeticky - ale asi by u toho mělo být právě odpovídající "vedení" ze strany šamana...? Ne že zanechá člověka se jen... tělesně vyprázdnit... ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

ak nesla za bielym svetlom, tak to nebolo na umrenie, clovek je prislis zhyckany a precitliveny

ak stare energie odidu tak je clovek prazdny a potom mozu prist nove energie

ked si ides kupoit novy nabytok vymalovat a zrekobstryovat barak-byt, tak najprv vsetko stare vyhadzes uplne to vyprazdnis strhnes stare tapety oskrabes staru malovku, vythas parkety vyhadzes stare koberce - teda vyoprazdnis vsetko a este viac a ten barak je sice prazdny ale nie je na spadnutie, naopak je priparveny
na buducu krasu a uzitocnost a nove veci mozu prist

ak si drzis stary bordel nikdy nebudes mat ani poroadok ani funkcnost ani krasu a nic nove sa nema kam zmestit
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Pavluska píše:
Maria píše:Ocista horem,dolem je pri aya uplne normalni-v pocatcich.Clovek se cisti nejen fyzicky,ale predevsim energeticky. Ja mela na mysli neco jineho :wink:
aha, ale úplně "na umření" by člověk být neměl, ne?!
Jinak jasně že i energeticky - ale asi by u toho mělo být právě odpovídající "vedení" ze strany šamana...? Ne že zanechá člověka se jen... tělesně vyprázdnit... ")
Mno,vis,my zapadaci jsme hrozne precitlively a nas egousek vyzaduje mnohem vic pozornosti a hraje si na duleziteho. Tak jak to popisujes,tak se nedelo nic neobvykleho :lol:

Apropo,kdyz na umreni jsi,tak to doopravdy poznas.
Naposledy upravil(a) Marci dne sob bře 23, 2013 21:08, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Jak pise Ruda,stary inventar je treba vyhazet :D
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

Maria píše:Jak pise Ruda,stary inventar je treba vyhazet :D
ok. :)

Já u toho nebyla, tak k tomu víc říct nemůžu.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Ještě mě napadlo, že v budh. se někdy rozlišují meditace klidu (samatha) a meditace vhledu (vipassana). Neklidné mysli se přirozeně získání vhledu do reality nedaří, ale klidná mysl sama o sobě vhled nezíská, jinak by ostatně nebyl důvod je rozlišovat.
Z obličejů šamanů (tedy některých, resp. domorodých) vyzařuje klid, IMHO skutečná moudrost ale chybí (resp. jsem ji neobjevil).

Kdyby nebyla J. Amerika kolonizována, pravděpodobně by dodnes indiáni sháněli potravu flusačkou na šípy. A mají-li dnes k dispozici školy & západní učení a techniku, proč – po vzoru Marie, neuklidní mysl, nesoustředí ji ve škole na učení a nezískají četné Nobelovy ceny?
Jistě, světské učení a vnitřní ticho spolu nesouvisí – do té doby, než jim svět to ticho sebere.

Náš vnitřní neklid je překážkou pro osvícení, ale zároveň je to naše nezbytné palivo na cestě k němu. Silné auto bez paliva je k ničenu. Rozhašená kára s plnou nádrží daleko nedojede.
Kdyby Marie neměla egouška, neměl bych do čeho rejt a Marie by se k pochopení nedostala. :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

prdlajz, umela konstrukcia v 3D logickeho myslenia
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

To je ovšem jakékoli sdělení. Jen lidé nebdělí (čili blázni) se domnívají, že hozenou sekyrou zasáhnou sekyru samu.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:To je ovšem jakékoli sdělení. Jen lidé nebdělí (čili blázni) se domnívají, že hozenou sekyrou zasáhnou sekyru samu.
nechapes pochopis laska ta caka
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Skutečná Láska sice čeká, ale nikoli na mě, rudo. Takovej už je holt život (ega).

Ego nepřeprogramuješ, nepřečůráš. Protože ten čurající programátor je právě ono samo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:Skutečná Láska sice čeká, ale nikoli na mě, rudo. Takovej už je holt život (ega).

Ego nepřeprogramuješ, nepřečůráš. Protože ten čurající programátor je právě ono samo.
no jo a ako sa ti zieje v tej logickej pasci ktoru si si na sebe tak pekne skonstruoval ?

ak sa tocis v 3D a chces sam seba porazit samym sebou, tak sa naozaj na taky zivot mozes rovno vyprdnut behat dokolecka nema cenu

ak budes potrebovat preplesnut aby si z toho stavu co si si vytvoril vyskocil, tak len povedz, taku ti jednu s laskou uvalasim, ze ti vesmir hned da druhu
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: ak budes potrebovat preplesnut aby si z toho stavu co si si vytvoril vyskocil, tak len povedz, taku ti jednu s laskou uvalasim, ze ti vesmir hned da druhu
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

a ty sa nesker aj ty chces ? :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:Ještě mě napadlo, že v budh. se někdy rozlišují meditace klidu (samatha) a meditace vhledu (vipassana). Neklidné mysli se přirozeně získání vhledu do reality nedaří, ale klidná mysl sama o sobě vhled nezíská, jinak by ostatně nebyl důvod je rozlišovat.
Z obličejů šamanů (tedy některých, resp. domorodých) vyzařuje klid, IMHO skutečná moudrost ale chybí (resp. jsem ji neobjevil).
Vseobecne toto opravdu neumim posoudit. Setkala jsem se a chvili pracovala se 7 samany z toho 2 samankami a musim rici,ze jejjich chovani bylo takove,ktere meho egouska neohromovalo. :) Byli velice skromni,pokorni,normalni, v beznem zivote by clovek vubec nebyl schopen odhalit jake umeni ovladaji.Odhaduji,ze je to tim,ze moc dobre vedi jaka sila je kolem nas. Kdo v tobe samem ti rekne,ze jsi moudry? :wink: Kdyz se tak zamyslim,tak ja cloveka moudreho bych vnimala jako moudreho,pokud mne presahuje necim co by se mi libilo taky umet. Jenze vycvik samanu probiha tak,ze neumoznuje toto rozdeleni na zaka a mistra. Je to pro me obtizne to slovy obsahnout,pokud bys to zazil,bylo by ti jasne porozumet tomu co mam na mysli.

Zdeníno píše:Kdyby nebyla J. Amerika kolonizována, pravděpodobně by dodnes indiáni sháněli potravu flusačkou na šípy. A mají-li dnes k dispozici školy & západní učení a techniku, proč – po vzoru Marie, neuklidní mysl, nesoustředí ji ve škole na učení a nezískají četné Nobelovy ceny?
Jistě, světské učení a vnitřní ticho spolu nesouvisí – do té doby, než jim svět to ticho sebere.
Poznala jsem z indianskeho samanismu a zivota velice malo,ale i to mi dava moznost porovnani.
Iluze a pycha zapadni civilizace o jeji vyspelosti je k smichu :D Zatim jsem nenasla oblast,ve ktere by Indiani nebyli vyspelejsi. K cemu jsou mobily,satelity,kdyz mas telepatii, k cemu je letani letadlem,do vesmiru,pokud ovladas vytelesnovani a letas si kde chces,jak chces nejen po zemi ,ale i po vesmiru atd.Zapadni civilizace ryje rypackem v hline,ale jasa. :lol:
Zdeníno píše:Náš vnitřní neklid je překážkou pro osvícení, ale zároveň je to naše nezbytné palivo na cestě k němu. Silné auto bez paliva je k ničenu. Rozhašená kára s plnou nádrží daleko nedojede.
Kdyby Marie neměla egouška, neměl bych do čeho rejt a Marie by se k pochopení nedostala. :)
Vis Zdenino,nevim co je osviceni a ani tvoje ostatni pojmy neznam. Umyslne o techto vecech nic nectu. Nemam totiz touhu jit cestou tihy. Indiani jsou ve svem konani velice otevreni a proste veci delaji aniz by je zahalovali do rousek tajemstvi,vylucnosti apod. Kazdy kdo chce ma moznost prijit a zacit. Pristup tibetskych "duchovnich" byl pro me vzdycky neprijatelny. Prijde mi,ze cilem je mlzit do posledni chvile.A to u indianu neni. Nezdrzuji te nejakymi kecy,proste jdi a delej to.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:Skutečná Láska sice čeká, ale nikoli na mě, rudo. Takovej už je holt život (ega).

Ego nepřeprogramuješ, nepřečůráš. Protože ten čurající programátor je právě ono samo.
Hm,tak to sis tedy naprogramoval tezke brime. Bez lasky s egem=peklo na zemi. Brrrrrr uplne me z toho mrazi.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

Maria píše: Iluze a pycha zapadni civilizace o jeji vyspelosti je k smichu :D
:wink: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Maria píše: Iluze a pycha zapadni civilizace o jeji vyspelosti je k smichu :D
:wink: :)
nebo taly k placi

:( :x
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Iluze a pycha zapadni civilizace o jeji vyspelosti je k smichu :D Zatim jsem nenasla oblast,ve ktere by Indiani nebyli vyspelejsi. K cemu jsou mobily,satelity,kdyz mas telepatii, k cemu je letani letadlem,do vesmiru,pokud ovladas vytelesnovani a letas si kde chces,jak chces nejen po zemi ,ale i po vesmiru atd.Zapadni civilizace ryje rypackem v hline,ale jasa. :lol:
Nejde o to, zda je jejich poznání lepší či hodnotnější, než západní. Jde o to, že ignorace západních hodnot (což je silně nepřesné, např. v Číně západní myšlení bylo integrováno dávno před Západem) vede k ohrožení hodnot indiánských. Kácí se prales, je záměrně kontaminována příroda, indiáni jsou vyháněni či rovnou zabíjeni. Když polonazí mávají luky a šípy proti drsným hochům s AK-47, jedinou jejich zbraní je náš soucit. Mnoho původních obyvatel je drogově závislých. Jazyk (charakteristický rys kultury) je španělský či portugalský. To je prostě jeden z důsledků ayahuaské & šamanské kultury.
Ani ty by ses bez západních hodnot dnes nesmála, protože by nebylo čemu, nebyla by jsi letecky v Peru. Neťukala bys do počítače, nebyl by internet. Já nikterak nepopírám šamanské hodnoty, ale k čemu vám jsou, když vám zastírají mysl?
Maria píše:Indiani jsou ve svem konani velice otevreni a proste veci delaji aniz by je zahalovali do rousek tajemstvi,vylucnosti apod. Kazdy kdo chce ma moznost prijit a zacit. Pristup tibetskych "duchovnich" byl pro me vzdycky neprijatelny.
Pokud se odkryje nová zkušenost/skutečnost, je dobré ji pojmenovat, aby se mohla ukázat cesta. Ale jako ukazatel na Prahu není Praha samotná, nemá smysl se ukazatelem příliš zabývat, má smysl tím směrem jít, jak ostatně jinými slovy píšeš také.
Tibetský buddhizmus je u nás dosti rozšířen, ale já jsem hínajánový buddhista. Což je považováno za skoro sprosté slovo, něco jako buddhista omezenec. No, nemůžu říci, že by naše teorie či filosofie byla nějak excelentní (někdy jsem se v barmském klášteře při semtam přednáškách skoro chytal za hlavu). Ale já jsem hínajánový buddhista nikoli kvůli vědomostem, ale protože barmští mniši mají krásné duše. ;)
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Hm,tak to sis tedy naprogramoval tezke brime. Bez lasky s egem=peklo na zemi. Brrrrrr uplne me z toho mrazi.
Šmarjá, Maria. :) Víš po kom máš jméno? Naše kultura je v základě křesťanská, ať chceme nebo ne (ostatně mnozí šamané ji sdílejí). Kříž je symbol těžkého břímě.
Ježíš Nazaretský se osvobodil od svého božského Ega dobrovolným ukřižováním.
V krásném muslimském súfi přirovnání je člověk připodobněn noční můře, která je natolik přitahována světlem ohně, až je jím nakonec sežehnuta.
V Zenu žák bojuje s koany duchovně na život a na smrt (i případy sebevražd byly zaznamenány).

Život holt není peříčko. Dokonce ani pro nás flákače leckdy ne :).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:ak budes potrebovat preplesnut aby si z toho stavu co si si vytvoril vyskocil, tak len povedz, taku ti jednu s laskou uvalasim, ze ti vesmir hned da druhu
Chtěl bys Rudo odemknout mou mysl?
Obrázek




A nenadávej mi do parchantů, jo :). Totiž odemykat může jen odemčený. A je-li jeho přítomnost odemčena, pak k čemu jsou klíče?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

zase je to naopak

tvoju mysel treba zamknut an 7 zapadov a klice hodit do kanalu

Janda v tom ma jasno.

Potrebujes odomknut tvoje srdce ale to mozes len sam

ktovie aka zla carodejnica z krestanskej kultury ti ho pozamykala zakliala ta a klice zavesila na stozar vysokyho mapeti 11,000 kV
zadnych posratych 220V
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Maria

Příspěvek od Fiona »

Taky mam velkou uctu k indianskym kulturam. Ovsem jednu nevyhodu jim treba priznat - pokud jde o zbrane a valecne know-how. Tisicileta Slunecni rise Inku padla zajetim jednoho Atahualpy... pote co se projevil jako gentleman vuci bande hladovych vetrelcu z uz tehdy politicky dojebane Evropy. Dnes je v Peru bordel, ovsem nesrovnatelne zivotaschopnejsi bordel nez to co se stane z Evropy po padu EU. Uz proto ze oni jsou na bordel zvykli, zatimco my tu zazijeme "nepredpokladane" vyzvy.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Taky mam velkou uctu k indianskym kulturam. Ovsem jednu nevyhodu jim treba priznat - pokud jde o zbrane a valecne know-how. Tisicileta Slunecni rise Inku padla zajetim jednoho Atahualpy... pote co se projevil jako gentleman vuci bande hladovych vetrelcu z uz tehdy politicky dojebane Evropy. Dnes je v Peru bordel, ovsem nesrovnatelne zivotaschopnejsi bordel nez to co se stane z Evropy po padu EU. Uz proto ze oni jsou na bordel zvykli, zatimco my tu zazijeme "nepredpokladane" vyzvy.
Fi osobne sa priklanam k verzii ze pri tom konflikte juhoamericjych kultur s vrazednou iluminatskou kulturou reprezentovanou spanielskom portugalskom anglickom

vacsina domaceho obyvatelstva presla do 4-5 dimenzie a bola teda neviditelna cele kultury zrazu znizli a dobyvacni grazli nenasli ziadne mrtvoly
to co stihli fyzicky vyzabijat bol len maly zlonok z celkoveho poctu

pad EU je nutny pokrok, co sa bojis ?
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Maria

Příspěvek od Fiona »

Rudi, tie dimenzie su pitcheovina.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Rudi, tie dimenzie su pitcheovina.
:mrgreen:

vdaka za nazor
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:Nejde o to, zda je jejich poznání lepší či hodnotnější, než západní. Jde o to, že ignorace západních hodnot (což je silně nepřesné, např. v Číně západní myšlení bylo integrováno dávno před Západem) vede k ohrožení hodnot indiánských. Kácí se prales, je záměrně kontaminována příroda, indiáni jsou vyháněni či rovnou zabíjeni. Když polonazí mávají luky a šípy proti drsným hochům s AK-47, jedinou jejich zbraní je náš soucit. Mnoho původních obyvatel je drogově závislých. Jazyk (charakteristický rys kultury) je španělský či portugalský. To je prostě jeden z důsledků ayahuaské & šamanské kultury.
Ani ty by ses bez západních hodnot dnes nesmála, protože by nebylo čemu, nebyla by jsi letecky v Peru. Neťukala bys do počítače, nebyl by internet. Já nikterak nepopírám šamanské hodnoty, ale k čemu vám jsou, když vám zastírají mysl?
Mno ja nevim odkud prameni tvuj nazor ,ze Indiani nic nedelaji.Samani delaji. A jestli to bude mit nejaky vysledek se ukaze az na konci deje. Tristni je,ze samani ve svych vizi vidi i ten konec.
Nevim cim myslis,ze mnoho puvodnich obyvatel je drogove zavislych. To je pro me uplne nova informace,protoze s ni jsem se dosud nesetkala. Pokud ovsem nemas na mysli zvykani koky a to je uplne jina zalezitost.
A k posledni vete:hm,te moc nerozumim. Praci na sobe (byt s pomoci aya)se napr. clovek zbavi vsech krivd,emocnich zraneni,protoze jim porozumi tim,ze je prozije a prociti znovu ale s pochopenim,proc se veci tak staly.Vetsina hlubokych zraneni se nam stane v detstvi a jsou ulozeny tak hluboko v podvedomi,ze to ze na jejich zaklade jedname po zbytek zivota absolutne nevime. Tim,ze se tyto zalezitosti vyresi,nastane obrovska uleva a lehkost,ktera se projevuje i na fyzickem tele. Osobne si to vykladam tak,ze tyto zraneni znamenaji obrovskou tihu a spotrebuji mnoho energie.
Primym dusledkem pak je,ze se otevrou stavidla lasky (jakkoliv je to slovo zprofanovane). Jsi tak naplnen laskou(neplest s egoistickym sobectvim),ze nejsi odkazan na to ,aby te naplnovali jini,coz v dusledku neni ani mozne (pekne vysvetleno http://www.youtube.com/watch?v=Gni-0IFuYT8) ,ale ma z toho uzitek i tvoje okoli,protoze se promeni tve chovani ( Problem je s nasim jazykem,protoze popsat tyto deje je v podstate nemozne). Zrejme stejnou praci udelas pri tzv. rekapitulaci,ale bude to trvat mesice i roky.
Zdeníno píše:Pokud se odkryje nová zkušenost/skutečnost, je dobré ji pojmenovat, aby se mohla ukázat cesta. Ale jako ukazatel na Prahu není Praha samotná, nemá smysl se ukazatelem příliš zabývat, má smysl tím směrem jít, jak ostatně jinými slovy píšeš také.
Tibetský buddhizmus je u nás dosti rozšířen, ale já jsem hínajánový buddhista. Což je považováno za skoro sprosté slovo, něco jako buddhista omezenec. No, nemůžu říci, že by naše teorie či filosofie byla nějak excelentní (někdy jsem se v barmském klášteře při semtam přednáškách skoro chytal za hlavu). Ale já jsem hínajánový buddhista nikoli kvůli vědomostem, ale protože barmští mniši mají krásné duše. ;)
Priznam se,ze je to stejne jako by si na me mluvil cinsky :) Osobne nechci byt to ci ono. Jedine po cem touzim je svoboda. Tak to citim,az kam mi pamet saha.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Fiona píše:Taky mam velkou uctu k indianskym kulturam. Ovsem jednu nevyhodu jim treba priznat - pokud jde o zbrane a valecne know-how. Tisicileta Slunecni rise Inku padla zajetim jednoho Atahualpy... pote co se projevil jako gentleman vuci bande hladovych vetrelcu z uz tehdy politicky dojebane Evropy. Dnes je v Peru bordel, ovsem nesrovnatelne zivotaschopnejsi bordel nez to co se stane z Evropy po padu EU. Uz proto ze oni jsou na bordel zvykli, zatimco my tu zazijeme "nepredpokladane" vyzvy.
myslim si,ze nejvetsi nestesti pro Peru a jine,je to ,ze chteji jit ve slepejich zapadni civilizace. Bohuzel si neumeji uvedomit,ze to jak ziji (mimo mesto) je snem zapadaka.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Maria

Příspěvek od buc11 »

Maria píše:
Fiona píše:Taky mam velkou uctu k indianskym kulturam. Ovsem jednu nevyhodu jim treba priznat - pokud jde o zbrane a valecne know-how. Tisicileta Slunecni rise Inku padla zajetim jednoho Atahualpy... pote co se projevil jako gentleman vuci bande hladovych vetrelcu z uz tehdy politicky dojebane Evropy. Dnes je v Peru bordel, ovsem nesrovnatelne zivotaschopnejsi bordel nez to co se stane z Evropy po padu EU. Uz proto ze oni jsou na bordel zvykli, zatimco my tu zazijeme "nepredpokladane" vyzvy.
myslim si,ze nejvetsi nestesti pro Peru a jine,je to ,ze chteji jit ve slepejich zapadni civilizace. Bohuzel si neumeji uvedomit,ze to jak ziji (mimo mesto) je snem zapadaka.
mým ne, já chci zpátky do města, třeba takový brno miluju
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

nojoo,ach to slovickareni :) Tak jinak,ten klid v dusi co maji vymeni kvuli pozlatku za neklid az se v nem casem zrati jako my.Nechaji se ovladnout mysli.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Maria

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:mým ne, já chci zpátky do města, třeba takový brno miluju
To je potom ale zvracena laska :D.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Tristni je,ze samani ve svych vizi vidi i ten konec.
A co říkají?
Maria píše:Nevim cim myslis,ze mnoho puvodnich obyvatel je drogove zavislych. To je pro me uplne nova informace,protoze s ni jsem se dosud nesetkala.
Tak např. Kolumbie je největším vývozcem kokainu na světě. S tím souvisí moc a teror drogové mafie. Odvykací centrum pro drogově závislé http://www.takiwasi.org/ (vyjímečně úspěšné díky šamanům) na své úvodní stránce píše o departmentu San Martín, kde působí, jako o největší oblasti produkce a konzumace kokainu v peruánské amazonii.
Maria píše:A k posledni vete:hm,te moc nerozumim. Praci na sobe (byt s pomoci aya)se napr. clovek zbavi vsech krivd,emocnich zraneni
Je dobré rozlišovat poznání (a práci) vnější a poznání (a práci) vnitřní.

Nepochybuji nikterak, že šamani jsou výborní přírodní léčitelé a bezpochyby mnoho lidem značně pomohli. Nicméně duchovní praxe, která dovede lidi (třebas zbavené emočních křivd) do otroctví, je zcestná.
Aby se mohl vyrobit (k sebeobraně) např. takový kalašnikov (zástupný to příklad), je třeba mít hutní průmysl, vzdělané lidi, infrastrukturu, finanční zdroje atpod., což přirozeně nelze obstarat za 14 dní. Příkladem zanedbané práce vnější je Tibet. Tibeťané jsou dnes již ve své zemi menšinou, státní administrativu obstarávají číňané, počet naprotest sebeupálených mnichů (protože Čína zasahuje i zde, např. přikazuje uctívat své lidi) je již asi stovka.

Tak k čemu ti to ayahuasca poznání bylo, když např. tohle (atd. atpod.) nevnímáš...
Ti lidé jsou nešťastní.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zdenino,dneska jsem neco hledala na netu a vypadlo na me toto,coz by ti mozna mohlo neco objasnit.Mluvi tam v terminech jako ty-viz Po navratu z dzungle... http://www.hladinaklidu.cz/o-expedici-p ... ci-obrady/
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Maria

Příspěvek od bukaj »

Zajímavá diskuze. Sám přemýšlím o rozdílech cest šamanské a východní. Ta východní cesta je pro zápaďáky často dost neuchopitelná a velmi náročná. Šamani jsou naopak velmi sdílní a výsledky velmi rychlé. Když jsem hledal případné nevýhody šamanského způsobu, žádné jsem nenašel. Jak to tedy, Zdeníno, myslíš s dovedením lidí do otroctví?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Maria

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:
Tak např. Kolumbie je největším vývozcem kokainu na světě. S tím souvisí moc a teror drogové mafie.
\
drogy sa pestuju tam kde su na to klimatocke podmienky a kde CIA dokaze vybavit patricny politicky rezim.
Najvacsie skladiska drog a zbrani v Kolumbii a aj potrebnu infrastrukturu vlastni Fy Haliburton priamo alebo cez svoje subs
Formalne je to naftarsky koncern
Hlavny majitel Dick Cheney nie je ziadny domorody saman
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Zdenino,dneska jsem neco hledala na netu a vypadlo na me toto,coz by ti mozna mohlo neco objasnit.Mluvi tam v terminech jako ty-viz Po navratu z dzungle... http://www.hladinaklidu.cz/o-expedici-p ... ci-obrady/
Mluví v zcela jiných termínech, Marie... :)

Zajímavé citace:
"Při obřadu musela být nabitá puška z bezpečnostních důvodů, před napadením"
"Indián s poraněnou nohou a snětí v horečkách u vodopádů v chýši – nasazeny naše ATB a jeho deport lodí k lékaři za účelem léčby či amputace jeho nohy."

Zajímavé je též, jak na fotkách z výpravy působí většina indiánů sympaticky, přirozeně. Což se o běloších říci nedá ;).
Ať bytosti pozemské, nebeské či ďábelské, všechny podléhají kolu samsáry. Protože nalézají sebe jako něco (nebo Něco, nebo vědomí, nebo vesmír, nebo tělo...). Šamanské čištění je jistě prospěšné a užitečné, pokud na něm (či následných objektech v mysli) subjekt neulpí, neztotožní se. Ať tak či onak, šamané dělají dobře, že je poskytují, snad jim tak olejáři, ve světě rychle se šířících informací, dají pokoj. Je to asi jediné, co mohou v dané situaci dělat.
Ovšem ve světle bestialit, na kterých se olejáři spolupodíleli v Iráku, Sýrii, Afghánistánu, NY... je to nepravděpodobné.
Držím palce.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

bukaj píše:Jak to tedy, Zdeníno, myslíš s dovedením lidí do otroctví?
Asi jsem se vyjádřil špatně. Jenom jsem chtěl oponovat předpokladu, že není třeba se starat o materiální věci, protože duchovní. Jsme osoby i materiální, potřebujeme mít relativně zdravé tělo, prostor a klid (šamani ještě ayahuascu), a měli bychom být schopni si to zajistit. Jinak se (tedy pokud není člověk značně pokročilý) duchovní věci (cesta ke svobodě) nedaří. Naše historie je plná násilí, to že žijeme v Evropě 68 let v míru není obvyklé.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Maria

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:drogy sa pestuju tam kde su na to klimatocke podmienky a kde CIA dokaze vybavit patricny politicky rezim.
Najvacsie skladiska drog a zbrani v Kolumbii a aj potrebnu infrastrukturu vlastni Fy Haliburton priamo alebo cez svoje subs
Formalne je to naftarsky koncern
Hlavny majitel Dick Cheney nie je ziadny domorody saman
No asi to nebude tak přímočaré, ale je např. zajímavé, že podle oficiálních statistik v Afghánistánu za vlády Tálibánu se v roce 2000 se snížila produkce opia takřka na nulu. Po obsazení vojsky NATO to šlo zase prudce nahoru. Oficiální "vysvětlení" tohoto jevu jsou dosti obskurní.
Obrázek
Odpovědět