Maria

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Maria

Příspěvek od Samira »

Maria, ako pouzivas jablcny ocot?
Volakedy som ho rano pila - asi lyzicu v pol litri vody s lyzickou medu, uz ani neviem preco - zeby dajaka ocista organizmu?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: Jinými slovy by mě zajímalo, jestli se s kozím mlékem pojí nějaké etické problémy nebo ne
teoreticky ano.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

s.arik píše:
Maria píše:Navic si delam kefir sama z nepasterizovaneho cerstveho koziho mlicka, a vzdycky mam radost,kdyz ty kozicky vidim vesele poskakovat v lese,kam se chodi past.
A ty kozy mají dost mléka pro kůzle i lidi, nebo se to kůzle musí zabít/předčasně odstavit/dokrmovat KM?
Jinými slovy by mě zajímalo, jestli se s kozím mlékem pojí nějaké etické problémy nebo ne, o zdravotních pomlčme.
Jsem líná googlit, když si u zdroje, jistě budeš vědět, díky.
Sarko,vim,ze meli kuzlata,ale tim,ze kozicky neustale nekde pobihaji,tak nevim jak to maji.Pokud bude zitra pani,zeptam se ji. Mela starosti vsechno mleko udat rikala,ze ho ma strasne moc.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:
s.arik píše: A ty kozy mají dost mléka pro kůzle i lidi, nebo se to kůzle musí zabít/předčasně odstavit/dokrmovat KM?
Jinými slovy by mě zajímalo, jestli se s kozím mlékem pojí nějaké etické problémy nebo ne, o zdravotních pomlčme.
Jsem líná googlit, když si u zdroje, jistě budeš vědět, díky.
Sarko,vim,ze meli kuzlata,ale tim,ze kozicky neustale nekde pobihaji,tak nevim jak to maji.Pokud bude zitra pani,zeptam se ji. Mela starosti vsechno mleko udat rikala,ze ho ma strasne moc.
Ahoj Maruško,
ty domácí kozy by měly být domestikované a kdysi dááávno vyšlechtěné tak, že produkují mléko prakticky celý rok, nejen když mají kůzlata. A asi to bude podobné jako u krav, které, i když mají telata, tak mají přebytečné (taky šlechtěním) množství mléka. Takže mám obavu z opačného problému, co by se stalo, kdyby se jim mlíko neodstříkávalo (ale to je moje čistá spekulace). Tak si to nenech znechutit :wink:, co bych za to dal, kdyby mi kozina tak nesmrděla... :evil: , určitě bych do výroby kefírů a vlastních jogurtů ze syrového mléka šel hned :!:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

2olfess píše:
Maria píše:
s.arik píše: A ty kozy mají dost mléka pro kůzle i lidi, nebo se to kůzle musí zabít/předčasně odstavit/dokrmovat KM?
Jinými slovy by mě zajímalo, jestli se s kozím mlékem pojí nějaké etické problémy nebo ne, o zdravotních pomlčme.
Jsem líná googlit, když si u zdroje, jistě budeš vědět, díky.
Sarko,vim,ze meli kuzlata,ale tim,ze kozicky neustale nekde pobihaji,tak nevim jak to maji.Pokud bude zitra pani,zeptam se ji. Mela starosti vsechno mleko udat rikala,ze ho ma strasne moc.
Ahoj Maruško,
ty domácí kozy by měly být domestikované a kdysi dááávno vyšlechtěné tak, že produkují mléko prakticky celý rok, nejen když mají kůzlata. A asi to bude podobné jako u krav, které, i když mají telata, tak mají přebytečné (taky šlechtěním) množství mléka. Takže mám obavu z opačného problému, co by se stalo, kdyby se jim mlíko neodstříkávalo (ale to je moje čistá spekulace). Tak si to nenech znechutit :wink:, co bych za to dal, kdyby mi kozina tak nesmrděla... :evil: , určitě bych do výroby kefírů a vlastních jogurtů ze syrového mléka šel hned :!:
etický problém se týká zabíjení přebytečných kozlíků.

ad kravské mléko: v klasické produkci se získává mléko i od březích dojnic (co se asi v těle takového zvířete děje a co vylučuje do mléka)... tak dobrou chuť, hlavně pánové, to je koktejlek. Ale většinou se produkce během březosti snižuje, protože kráva energii vkládá prvotně do telátka, které v ní roste.

Krávy i kozy dojí téměř celoročně nejen z důvodu šlechtění. Když jim to pořád někdo odsává, tak se stále tvoří mléko nové, řečeno laicky. Ne že by to byly automaticky stroje na mléko. Viz rekordy nějakých, pro mě mírně trhlých matek, kojících děti, i když už chodí. :)

Kozí mléko správně, Olfessi, zapáchat nemá. Výrazně smrdí především dospělý kozlík - značně.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

Maria: doufám, že neprudím. :oops: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Maria

Příspěvek od levandulka »

Maria píše:Navic si delam kefir sama z nepasterizovaneho cerstveho koziho mlicka, a vzdycky mam radost,kdyz ty kozicky vidim vesele poskakovat v lese,kam se chodi past. A je videt,ze jedi jen to co si opravdu vyberou sami,jelikoz mleko vubec neni citit,kdo nevi ,takby nepoznal,ze je kozi.
Keby som mala taký úžasný zdroj, tiež si s radosťou robím domáci kefír :delicacy:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Maria

Příspěvek od Renáta »

Pavluska píše: Krávy i kozy dojí téměř celoročně nejen z důvodu šlechtění. Když jim to pořád někdo odsává, tak se stále tvoří mléko nové, řečeno laicky. Ne že by to byly automaticky stroje na mléko. Viz rekordy nějakých, pro mě mírně trhlých matek, kojících děti, i když už chodí. :)
Presne tak, i žene sa mlieko bude tvoriť donekonečna, keď bude dieťa dojčené, či keby si stále odsávala. A čo tak do ľudského materského hodiť tú fefírovú kultúru? Je to jediné mlieko vhodné pre človeka :wink: I keď je to iste v prírode myslené len do istého veku. Tiež nezapácha, na rozdiel od niektorých dospelých "kozlov" :wink: Je to teda výmysel, brať mlieko iným druhom.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Samira píše:Maria, ako pouzivas jablcny ocot?
Volakedy som ho rano pila - asi lyzicu v pol litri vody s lyzickou medu, uz ani neviem preco - zeby dajaka ocista organizmu?
Ja jablecny ocet pouzivam bud do jidla - zalivky,nakladani nebo jako lecivo pro snizovani horecnatych stavu.

Vyroba vlastniho octu dopadla na vybornou a ocet je chutove vynikajici.Takze uz kvasim dalsi varky :)))
Naposledy upravil(a) Marci dne stř lis 03, 2010 18:12, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Vyroba vlastnich repelentu:

Rozmarýnový repelent proti klíšťatům

* budeme potřebovat jeden sáček rozmarýnu, jeden litr vody a lžíci vinného octa ( raději bílého )
* v hrnci svaříme litr čisté vody, ihned odstavíme a přisypeme rozmarýn, necháme louhovat do vychladnutím odvaru, poté scedíme a přidáme ocet
* repelent uskladníme v ledničce nejlépe v lahvičce se sprejovadlem

Repelent proti komárům

* potřebujeme 1 dl francovky nebo 50% lihu a hřebíček
* do francovky nebo lihu přimícháme jednu lžičku hřebíčku, sklenici uzavřeme a obsah necháme louhovat týden v lednici
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

a co česnek? :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Maria

Příspěvek od Renáta »

A čo cesnak? - Pavluška, sranda, ako je to v slovenčine len trošku prehodené. :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

Vy říkáte cesnak?! :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Maria

Příspěvek od Renáta »

Veru, cesnak. :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Uzrava ve me rozhodnuti naucit se metodu EFT.Poprve jsem se s ni setkala vloni a byla jsem prekvapena jeji silnou ucinnosti behem par minut.Od te doby jsem na ni nejak pozapomnela. Diky udalostem poslednich par tydnu jsem si na ni opet vzpomnela a rikam si,jak je mozne,ze jsem jeji osvojeni odlozila.Mnooo,tak jak to u me byva, okolnosti me dotlaci posunout se ve znalostech chca nechca. :mrgreen:

zakladnimanual zde:
http://www.jiri-kadlec.cz/download/terapie-eft-cz.pdf
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Zde jsou ze vcera prvni vysledky po 4 mesicich noseni specialnich vlozek do bot na miru od Pedikomu.

1.snimek ukazuje moji zborcenou klenbu-viz velka bila + cervena plocha,natlacene prsty k sobe a spatny doslap na patu. Druhy snimek ukazuje znatelne zlepseni-klenba se zacina zvedat->ubyva bileho mista a cervene spektrum se meni na zelene,prsty ze srovnali a u palcu je videt tez zretelne zlepseni.
Levou nohu mam horsi(na snimku je zobrazovana napravo) i zrejme proto,ze mam problem udrzet ji spravne v kycelni jamce.Ale cvicim docela poctive Dornovku,tak se to doufejme zlepsi.
Fakt je ,ze jsem takove zlepseni stavu neocekavala. Subjektivne jsem to poznala tak,ze uz nemam nohu rozplaclou jak zabu,boty jsou me vetsi a netlaci. Dle sdeleni terapeuta,je muj pokrok o neco lepsi nez je prumer.
Zhruba za dva mesice mam prijit na novy scan a budou se delat nove vlozky,aby se s nohama mohlo dale pracovat na zlepseni.
Uprimne,necekala jsem,ze me plochy nohy maji sanci na napravu a to ceho jsem svedkem,povazuju za uzasne.Jelikoz jsme si s terapeutem minule padli docela do oka a vymenovali si znalosti altern.leceni,tak mi ukazoval vcera 2 dost desive pripady a vysledky.prvni to byl 8 lety kluk a pak 66 leta zena.naprava po cca roce u obou naprosto neuveritelna.

Z ceho vsak radost nemam,u me dcery,byt 11lete(ja 39) doslo jen k velmi malemu zlepseni,coz je velice neobvykle a budeme nyni patrat cim to muze byt. Vcera jsme zacly s Dornovkou, mam vplanu reflexni masaze a cviceni na klenbu. Drzim nam palce!
Přílohy
pedikom.jpg
(169.68 KiB) Zatím ještě nestaženo
Naposledy upravil(a) Marci dne pát lis 12, 2010 12:51, celkem upraveno 3 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj Marie,
zkouším teď daší várku výroby jablečného octa, podle tebou uveřejněného receptu, chci se zeptat, po 10-ti dnech, kdy je zcezeno a už se nemíchá, necháváš ty nádoby napevno 20 dnů přiklopené nebo jsou jenom něčim zakryté? Asi jenom zakryté, že?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

ahojky Olfesi,mno ja jsem zcedila a pak nechala stat jeste nejaky den a pak zcedila znovu pres jemne platno(hodne seprany kapesnik) a ted to mam uzavrene v teto ikea lahvi http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50108908
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

A jeste bych malem zapomnela na jednu vytecnou zpravu.Zhruba 3,5 roku ci dele mam rozstiply nehet na palci u ruky z mechanickeho poskozeni.Nic nepomahalo ,aby to odrostlo a rostl uz neporuseny,nerozstepeny.A nahle behem 1 mesice se to zpravilo.Vubec nevim cim to je,ale mam podezreni na kozi kefir(nedelam zadnou suplementaci).Jelikoz ten konzumuju od jara pravidelne denne jen s 2 mesicnim vynechanim.Patlaninu sem jedla jen na jare.I nehty mam hodne pevne a tvrde.Takze slava.
A vypada to,ze jsem nasla zpusob,jak kefir nacpat i do me drahe milovane dcery.Hurraaaaa. :mrgreen:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:ahojky Olfesi,mno ja jsem zcedila a pak nechala stat jeste nejaky den a pak zcedila znovu pres jemne platno(hodne seprany kapesnik) a ted to mam uzavrene v teto ikea lahvi http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50108908
Aha, takže na tu dobu, kdy to má stát cca 20 dnů, u tebe míň, tak je to pevně uzavřené, ano?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Neee.Nejdrive dam nastrouhana jablka s vodou do velke 5litrove lahve od okurek a prikreju ubrouskem a zavazu gumickou.Az je to vykvaseny,scedim a preleju do lahve.Z te to pak znovu scedim,pres kapesnik do finalni lahve.
Uz se me stalo,ze jedna lahev s jablky me zacla plesnivet z vrchu,takze od te doby,to zhruba obden,promichavam vareckou.Kvas nici plisne,takze i kdyz tam neco pristane z vrchu,tak ma smulu.Spise to bylo ale nedokonalym umytim skla,takze sem to musela vyhodit. Nyni mam rozdelane 3 davky a vypada to dobre. Jo a konecne mame plastovy struhadlo. V Praze nesehnatelny artikl :mrgreen:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:Neee.Nejdrive dam nastrouhana jablka s vodou do velke 5litrove lahve od okurek a prikreju ubrouskem a zavazu gumickou.Az je to vykvaseny,scedim a preleju do lahve.Z te to pak znovu scedim,pres kapesnik do finalni lahve.
Uz se me stalo,ze jedna lahev s jablky me zacla plesnivet z vrchu,takze od te doby,to zhruba obden,promichavam vareckou.Kvas nici plisne,takze i kdyz tam neco pristane z vrchu,tak ma smulu.Spise to bylo ale nedokonalym umytim skla,takze sem to musela vyhodit. Nyni mam rozdelane 3 davky a vypada to dobre. Jo a konecne mame plastovy struhadlo. V Praze nesehnatelny artikl :mrgreen:
No to já chápu, mám nastrouhaný jablka, 10 dnů míchám každý den a pak je zcedím a podle receptu mají 20 dnů stát? To ty teda neděláš a rovnou to zašpuntuješ?
Se struhadlem... nám je posílala babi z jižních Čech... :lol:, v Praze jsem to vzdal.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Kdyz cedim do 1.lahve,nechavam stat pozadovany pocet dni a az pak cedim pres platynko do druhe lahve.Kapito? >:-)

No joo v Praglu maj kramu,ale na poradnou vec nenarazis,pro tu musis do vsi nebo maleho mesta. :roll:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Ano, chápu, šlo mi o to, jak se chováš k 1. láhvi po prvním cezení, je to ta láhev z té Ikey nebo z Ikey je až ta finální?? Tedy je těch 20 dnů fest uzavřena nebo jenom přikrytá plátnem, igelitem a gumičkou :P :D ?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:A jeste bych malem zapomnela na jednu vytecnou zpravu.Zhruba 3,5 roku ci dele mam rozstiply nehet na palci u ruky z mechanickeho poskozeni.Nic nepomahalo ,aby to odrostlo a rostl uz neporuseny,nerozstepeny.A nahle behem 1 mesice se to zpravilo.Vubec nevim cim to je,ale mam podezreni na kozi kefir(nedelam zadnou suplementaci).Jelikoz ten konzumuju od jara pravidelne denne jen s 2 mesicnim vynechanim.Patlaninu sem jedla jen na jare.I nehty mam hodne pevne a tvrde.Takze slava.
A vypada to,ze jsem nasla zpusob,jak kefir nacpat i do me drahe milovane dcery.Hurraaaaa. :mrgreen:
Na nehet si pamatuju!!! :D To jsme řešili. Zvažuju výhledově rozšíření jídelníčku občas o jogurt nebo kefír, určitě ne každý den, ale tak 1x až 2x týdně, abych rozšířil přísun živočišného, zatím tam mám jenom žloutky a med. Patlanice mě nebaví, asi kdyby mi něco bylo, tak bych se na to koukal jinak. Bohužel nemůžu kozí, takže kravský, buď nějaký kvalitní nebo bych si ho rád vyráběl sám doma a měl to pod kontolou. Bohužel má důvěra v čistě vita v našich zeměpisných podmínkách ( s dostupným ovozelem :roll: ) se za posledních 12 měsíců snížila z 90% na 50% ... :roll: ... už jsem toho viděl a četl dost :( .
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

2olfess píše:
Maria píše:A jeste bych malem zapomnela na jednu vytecnou zpravu.Zhruba 3,5 roku ci dele mam rozstiply nehet na palci u ruky z mechanickeho poskozeni.Nic nepomahalo ,aby to odrostlo a rostl uz neporuseny,nerozstepeny.A nahle behem 1 mesice se to zpravilo.Vubec nevim cim to je,ale mam podezreni na kozi kefir(nedelam zadnou suplementaci).Jelikoz ten konzumuju od jara pravidelne denne jen s 2 mesicnim vynechanim.Patlaninu sem jedla jen na jare.I nehty mam hodne pevne a tvrde.Takze slava.
A vypada to,ze jsem nasla zpusob,jak kefir nacpat i do me drahe milovane dcery.Hurraaaaa. :mrgreen:
Na nehet si pamatuju!!! :D To jsme řešili. Zvažuju výhledově rozšíření jídelníčku občas o jogurt nebo kefír, určitě ne každý den, ale tak 1x až 2x týdně, abych rozšířil přísun živočišného, zatím tam mám jenom žloutky a med. Patlanice mě nebaví, asi kdyby mi něco bylo, tak bych se na to koukal jinak. Bohužel nemůžu kozí, takže kravský, buď nějaký kvalitní nebo bych si ho rád vyráběl sám doma a měl to pod kontolou. Bohužel má důvěra v čistě vita v našich zeměpisných podmínkách ( s dostupným ovozelem :roll: ) se za posledních 12 měsíců snížila z 90% na 50% ... :roll: ... už jsem toho viděl a četl dost :( .
Ja vybrala kozi z nekolika duvodu,jednak je lepe stravitelny,krava sezero vsechno,kdezto koza ne a navic po kravskem hlenim coz po kozim nikoliv.
Je to sice pakarna,ale jezdim si pro cerstve dojene kazdy tyden,kozicky si zerou co je napadne po lesiku a okoli. A co povazuju za dulezite muj kefir je z tibetske houby.
kazdopadne me tento neduh hodne natrapil a jsem rada,ze si ho mohu odfajfknout ze seznamu. :mrgreen: Mam nehet odrostly cca 1mm(bila rohovina co se odstrihuje) nad ruzovou cast a vypada jako kdby tam problem cely leta zadnej nebyl. Stopa vsak po praskline az k luzku stale je,takze uz si rozhodne nelajznu s nim otevirat znovu nuz "rybicka" apod. >:-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

2olfess píše:Ano, chápu, šlo mi o to, jak se chováš k 1. láhvi po prvním cezení, je to ta láhev z té Ikey nebo z Ikey je až ta finální?? Tedy je těch 20 dnů fest uzavřena nebo jenom přikrytá plátnem, igelitem a gumičkou :P :D ?
Clovece Olfessi,tak jeste podrobneji :mrgreen:
1.lahev:nastrouhana jablka s vodou,kvasi x dni prikryta ubrouskem s gumickou ,aby nic nemohlo dovnitr pripadne ven :lol: pak ->
2.lahev,zde jiz dli a odpociva precezeny obsah z 1.lahve x dni,kde
se docistuje,ale jiz to nekvasi,tudiz lze pohodlne zasroubovat vickem ->
3.finalni lahev(ikea),sem preleju pres cednik s platynkem obsah 2.lahve a uskladnim nejlepe v temnu,nekam do spajzu.

vysv.: x dni viz. receptura o par prispevku vyse

p.s. tak snad uz ti to bude jasne,kdyz ne,tak se klidne zeptej (:-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Marie děkuji :lol: , stačil bod 2 :oops: , poslední dotaz, stalo se ti nědy, že by to během 10 dnů nestačilo zkvasit?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Maria

Příspěvek od Samira »

Dovolim si do tohto vstupit a pripadnym zaujemcom o jablcny ocot este raz zdoraznim prave v bode 1 fakt, ze to treba dobre zakryt a dokladne omotat spagatikom ci gumickou, lebo mne pred rokmi dovnutra vnikla taka mala "vinna muska", nakladla tam vajicka svinucha jedna, a ocot sice povabne skvasil, ale hemzil sa cervickami... Clovek sa uci bohuzial i na vlastnych chybach. ;)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

2olfess píše:Marie děkuji :lol: , stačil bod 2 :oops: , poslední dotaz, stalo se ti nědy, že by to během 10 dnů nestačilo zkvasit?
Ted jak je uz chladneji,tak se me tato varka nechtela rozkvasit.Soupla jsem to proto k topeni,aby to bylo ve vetsim teple.A zacalo to pekne kvasit.Defacto,by se to melo slit az kdyz kvasny proces je ukoncen.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Maria

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:
2olfess píše:Marie děkuji :lol: , stačil bod 2 :oops: , poslední dotaz, stalo se ti nědy, že by to během 10 dnů nestačilo zkvasit?
Ted jak je uz chladneji,tak se me tato varka nechtela rozkvasit.Soupla jsem to proto k topeni,aby to bylo ve vetsim teple.A zacalo to pekne kvasit.Defacto,by se to melo slit az kdyz kvasny proces je ukoncen.
Aha, tak díky a snad do toho něco nespadne a nebudou červíci ;)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

V pondeli jsme byli na predstaveni 4 dohody od Duska.Cekala jsem od toho pomerne hodne,ale Dusek me prekvapil,ze dal jeste mnohem vice. Je to "hutne" predstaveni,kdy zadne slovo neni nazbyt. "Povinne" by to mel zhlednout kazdy,kdo chce vychovavat dite pripadne hleda cestu ke svemu stesti.

Vcera jsme delaly "jod test",me zmizela skvrna za 5 hodin,Terce za 6.
Dneska zacnu suplementovat jod od 1 kapky 2x denne+selen.Osobne si uz dlouho myslim,ze jod mam v deficitu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Maria

Příspěvek od Samira »

Mozem sa spytat, s cim si robila ten jod-test? Ja som si kupila v lekarni jodovu tinkturu a spravila nou koliecko na bruchu. Nezmizlo - teda ciastocne - v miestach, kde sa mi to obtrelo o saty a druhykrat som na to zabudla a osprchovala sa :roll: Ale mozno to cele robim zle...
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Delala jsem to Lugolem na vnitrni stranu zapesti.Namoci se tampon na usi do Lugolu a udela kolecko o velikosti 10kacky. Necha zaschnout a ceka se.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Maria

Příspěvek od Samira »

Ja mam nejaky Jodisol, zlozenie dakedy porovnam. Skusim zopakovat pokus na zapasti. Dik!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Maria

Příspěvek od Pavluska »

Maria píše:V pondeli jsme byli na predstaveni 4 dohody od Duska.Cekala jsem od toho pomerne hodne,ale Dusek me prekvapil,ze dal jeste mnohem vice. Je to "hutne" predstaveni,kdy zadne slovo neni nazbyt. "Povinne" by to mel zhlednout kazdy,kdo chce vychovavat dite pripadne hleda cestu ke svemu stesti.
jj, pěkné. :) Ty "zákony" při výchově (i v partnerství atd) mi přijdou podobné u více alternativních směrů. Dušek to ale podává vtipně a dostane se to k více lidem, kteří neleží v příručkách.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Lecba pasoveho oparu u Terky(velmi rychle uzdraveni):
oralne:
Rhus toxikodendron 9Ch 5grx3x denne + Mezereum 9Ch 5gr 3x denne
kuzu

zevne:
MMS 2kapky+10kapek kyseliny,trosicku vody + odvar z tuzebniku jilmoveho(klasika odzkouseny 20lety vl.pouzivani)
po zaschnuti a vytvoreni stroupku-mazat kokosovym maslem

doporuceno Strnadelovou na jeste infekcni opar potirat cerstvou stavou z netresku-nezkouseno
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Tak uz zase skacu pres kaluze. :lol: Berle a orteza odhozeny a uz skorem ani nepajdam. Vazy se zhojily ukazkove,utrzene nebyly,jen natrzene. Poctive jsem mazala kostivalovou masti od Jukla a papkala ARNICA MONTANA 9CH a Ruta graveolens 9ch,potirala "31". Mudr se divil v jak dobrem stavu koleno mam 8) Tak ted uz mi zbyva jen cvicit,aby se srovnaly i svaly. >:-)

----------
Minuly tyden jsme byli na mereni parazitu,takze budeme pokracovat tam,kde jsme loni skoncili. Ja jsem pochytala nove svalovce,zrejme z toho tataraku co jsem jedla na konci leta nebo se me chytil v Turecku. Uz mam zapojeny Zapper a dneska se snad prokousu sw,abysme mohli zappovat nez dojdou antihelmentika.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Maria

Příspěvek od Jindra »

Maria píše:Tak uz zase skacu pres kaluze. Berle a orteza odhozeny a uz skorem ani nepajdam
No paráda. Jo a dík za tip na 4 dohody s Duškem, to teda rozhodně s ženou popřemýšlíme, určitě to stojí za to. Ale že to máme do tý Prahy tááák daleko, ehhh :? Prosím Tě ta činohra začíná v sedm, v kolik to končí...? Dík.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Mam dojem,ze neco kolem 22,ale utece to jako voda :-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Maria

Příspěvek od Jindra »

Aha, díky za info. To víš, pak ještě cesta domů. No, tak to jsme pořád ještě o půlnoci doma na Vysočině, to jde (takhle v noci jo; přes den v hustým provozu by to dalo o hoďku víc)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Dnes prvni zapping temer po roce od jeho zakoupeni. :mrgreen: No,nebyl tak nejak furt cas. :roll: Zacla jsem podle abecedy s amebama a ted vecer jsem elektrizovala meho noveho obyvatele soukrome zoo- svalovce. Krome male a kratke zimnice po amebach se nic vyznamneho nedelo. Muzickovi po zappovani moc dobre nebylo,ale tezko rici,zda na to ma vliv prave probihajici jablecna kura coby priprava na ocistu jater ci zappovani mechovce v hlave. Zitra se pripoji dcera,takze zapuje cela rodina :lol:
Pokud nekdo z Vas mate dobre info,jak pomoci telu pri chronickem unavovem syndromu,tak budu za nej rada.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Maria

Příspěvek od Sweetie »

muzes prosim trochu popsat o co jde, jen tak laicky? to nejak busi do tela a vymeta parazity?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Maria

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:muzes prosim trochu popsat o co jde, jen tak laicky? to nejak busi do tela a vymeta parazity?
Hoh škoda, že to teď nejede Jardovi, on to tam má. Zkus poptat u pana google, nabídne třeba tohle. Není třeba kupovat, dá se snadno a levně vyrobit doma.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Maria

Příspěvek od Sweetie »

jezkovy voci, a ty jindro uz sis zapra sestavil? jinak moc diky za link.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Maria

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:jezkovy voci, a ty jindro uz sis zapra sestavil? jinak moc diky za link.
ne. jako pár dalších věcí i tohle beru jako fakt, o kterém vím, a hlouběji bych se o to začal zajímat až leda v případě fáááktický potřeby.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Sweetie píše:muzes prosim trochu popsat o co jde, jen tak laicky? to nejak busi do tela a vymeta parazity?
laicky:
pres elektrody se do tela pousti slaby proud o urcite frekvenci(presne nepopisu,jelikoz jsem fakt laik,ale je udajne velice dulezita velikost vln a jejich cetnost-nebo tak nejak). Jednotlivy parazit ma na urcitou(e) frekvenci(e) velikou slabost nasledkem jejiho pusobeni zemre. Jsou ruzne protokoly - dle Clark,Mexicke kliniky,Crafta apod ktere maji odzkousene urcite typy frekvenci na dane parazity.
Pristroj lze sestavit doma za par korun,ale co je naprosto klicove a pro spravnou funkci nutne zajistit,aby se tvorily spravne velikosti vln ve spravnych intervalech a na tom dost domacich kutilu udajne pohori.
Ja osobne jsem po prostudovani informaci na foru upramene ,zakoupila Zapper od Crafta,ktery mel vyhody oproti znamemu Zapperu v tom,ze obsahoval dalsi frekvence,vykoumane a overovane nejakou dobu v nasich podminkach (Craft jako vyvojar+ lecitel zaznamenavali vysledky v terenu) a prizniva cena oproti Zapperu original.Navic se frekvence nastavuji pres PC,takze nelze chybovat oproti manualnimu obsluhovani.
Lze si tvorit i frekvence vlastni.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Maria

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Maria

Příspěvek od Marci »

Mnoo,to by v mem pripade zrejme vubec neskodilo,jelikoz tim,ze konzumuju uz skoro rok pravidelne kefir z tibet.houbicek,mam dle mereni ty lactobacily vsude a docela premnozene :-D
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Maria

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:20, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět